لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

چگونه ناخن شخص دیگری را مانیکور کنیم؟

مانیکور ناخن شخص دیگر
فهرست مطالب مقاله

برای اینکه ناخن شخص دیگری را مانیکور کنیم چه مراحلی لازم است؟

فرقی ندارد که در افتتاح یک سالن جدید شرکت کرده اید یا قرار است به مهمانی بروید، در هر صورت اینکه بدانید چگونه برای اطرافیان تان مانیکور انجام دهید، و به آن ها حس زیبایی را انتقال دهید، بسیار عالی است‌. یک موسیقی پلی کنید، کیت ناخن را حاضر کنید و بعد شروع به کار کنید.

مرحله اول:  آماده سازی ناخن

1- وسایل مورد نیاز خود را آماده کنید.

یک ربع قبل از شروع کار تمام وسایل مورد نیاز را در کنار دست تان قرار دهید. اگر همه چیز در دسترس باشد، با آرامش بیشتری کار می کنید و لازم نیست دنبال چیزی بگردید. برای انجام مانیکور وسایل زیر را آماده کنید:

 • بیس کت ، لاک ناخن و تاپ کت
 • لاک پاک کن
 • پنبه
 • ظرف کوچک با آب و صابون
 • مرطوب کننده
 • سوهان ناخن
 • پاک‌کننده کوتیکول

2- لاک قبلی را پاک کنید.

یک یا دو تکه پنبه را بردارید و به لاک پاک کن آغشته کنید. لاک ناخن را به آرامی پاک کنید و مطمعن شوید که در گوشه ها چیزی باقی نماند. سپس دستان خود را برای از بین بردن بوی آن بشویید.

سعی کنید از استون 100 درصد خالص استفاده کنید، درست است که بوی نامطبوعی دارد اما به راحتی با آب و صابون می توانید بوی آن را از بین ببرید. استون 100 درصد سریع تر لاک را پاک می کند.

پاک کردن لاک قبلی

همچنین می توانید از استون قطره ای هم استفاده کنید. براش های مخصوص و صورتی رنگی موجود هستند که این کار را برایتان انجام می دهند. بعصی از لاک ها سفت تر هستند و چند دقیقه زمان می برد تا پاک شوند.

3- ظرفی از آب و صابون غلیظ درست کنید.

یک ظرف بردارید و با آب گرم پر کنید، سپس یک صابون خوشبو با خاصیت مرطوب کنندگی به آن اضافه کنید. این محلول بوی استون را از بین می برد و پوست مرده روی ناخن ها را پاک می کند.

اگر تمایل دارید می توانید از برس مخصوص تمیز کردن ناخن استفاده کنید. این کار باعث لایه‌برداری پوست و ناخن می شود و آن را روشن و شاداب تر خواهد کرد.
یک شوینده ملایم صورت و یا مقداری مایع ظرفشویی نیز برای این کار مناسب می باشد.

4- دستان فرد را داخل محلول قرار دهید.

بیشتر ظرف های مانیکور فقط جای یک دست دارد، بنابراین همزمان با اینکه یک دست داخل محلول است، می توانید دست دیگر را ماساژ دهید و مرطوب کننده بزنید. از لوسیون معطر استفاده کنید تا نوبت به دست دیگر برسد.

پس از چند دقیقه جای دست ها را عوض کنید و دست دوم را با لوسیون ماساژ دهید.

مرحله دوم: فرم دهی ناخن ها

1-کوتیکول های ناخن را بگیرید.

برای کندن پوست اطراف کوتیکول از ناخن گیر مخصوص استفاده کنید. اما مراقب باشید به کوتیکول آسیبی نرسد و خونریزی نکند. همچنین می توانید از ژل پاک کننده کوتیکول استفاده کنید.

این ژل باید فقط چند ثانیه روی پوست بماند، پوست مرده را از بین می برد و باعث نرمی پوست خواهد شد. این ژل ها در سالن های آرایشی کاربرد بیشتری دارد.

حتما زمان بندی درستی داشته باشید. نه باید آنقدر سریع کار کنید که پوست آسیب ببیند و نه آنقدر آرام کار کنید که پوست دستی که در آب است، چروک شود.

مقاله پیشنهادی: مانیکور و پدیکور درخانه

2-کوتیکول های ناخن را عقب بزنید.

از عقب زن کوتیکول استفاده کنید، و کوتیکول ها را به آرامی به عقب فشار دهید. با این کار ناخن ها بلندتر و تمیز تر به نظر می رسند. هر دست را یک یا دو بار بررسی کنید که پوستی باقی نمانده باشد.

برخی از افراد دوست دارند بعد از انجام این مرحله از مرطوب کننده استفاده کنند. اما در نظر داشته باشید که در هنگام لاک زدن ناخن ها، مرطوب کننده را پاک کنید.

3- ناخن ها را فرم دهید.

ناخن ها را بر اساس سلیقه فرد فرم دهید. آیا او فرم منحنی دوست دارد یا مربع؟ تمام ناخن ها باید همسطح و یک اندازه باشند.

فرم دادن به ناخن ها

حتما ناخن ها را در یک جهت سوهان بزنید تا شکننده نشود. حتما همه ناخن ها را به یک اندازه سوهان بزنید و اگر ناخنی خیلی کوتاه شد بقیه را هم کوتاه کنید.
می توانید برای اطمینان بیشتر از سوهان ناخن با گریت 240 برای مرتب کردن ناخن ها استفاده کنید.

مرحله سوم: لاک زدن

1-بیس کت را روی ناخن بزنید.

یک پایه شفاف و نازک را با احتیاط روی ناخن ها بزنید. بعضی از بیس کت ها مانند چسب عمل می کنند و به حفظ و ماندگاری لاک کمک می کنند.

بعضی دیگر ضخیم کننده ناخن هستند، و برای ناخن های شکننده مفید می باشند. از خود فرد سوال کنید که به کدام نیاز دارد.

بیس کات ناخن

فقط یک لایه کافیست. بیس کت ها سریع خشک می شوند و نیازی نیست زمانی را برای خشک شدن صبر کنید و بلافاصله می توانید لاک مورد نظر را بزنید.

2-لاک بزنید.

از خود فرد بپرسید که چه رنگی را دوست دارد سپس روی هر ناخن دو لایه از لاک موردنظر بزنید. هر لایه را نازک بزنید زیرا لایه نازک زیباتر از لایه ضخیم و نافرم است.

به طور یکنواخت روی هر ناخن کار کنید. ابتدا قلم را از وسط به بالا بکشید و سپس چپ و راست ناخن را لاک بزنید.

اگر لاک روی پوست انگشت کشیده شد، با یک تکه پنبه آغشته به استون آن را پاک کنید و مراقب باشید پنبه داخل ناخن کشیده نشود.یا می توانید با انگشت دست خود قبل از خشک شدن لاک، آن قسمت را پاک کنید.

3- در صورت درخواست دوستتان، روی ناخن ها را طراحی کنید.

دنیای طراحی ناخن روز به روز گسترده تر می شود. اگر سنگ، طرح و یا برچسبی برای طراحی دارید؛ می توانید روی ناخن دوست خود امتحان کنید. همچنین می توانید با یک خلال دندان طرح های فانتزی بکشید. تنها راه پیشرفت در این زمینه تمرین است.

طراحی روی ناخن ها

اگر دوست تان در مورد انتخاب طرح دودل است، می توانید طرح را فقط روی یک ناخن بزنید تا بتواند راحت‌تر تصمیم بگیرد.می توانید طرح های بیشتری از اینترنت بگیرید و امتحان کنید.

4- تاپ کت را روی ناخن بزنید.

برای ماندگاری لاک یک لایه تاپ کت روی ناخن ها بزنید. این کار باعث براقی و زیبایی ناخن می شود. یک لایه نازک کافیست.

اگرچه چندین لایه بزنید؛ ممکن است باعث براق شدن لاک شود اما باعث زیباتر شدن ناخن نخواهد شد.اگر دوست شما می خواهد که لاک ماندگاری بیشتری داشته باشد، باید هر روز تاپ کت را تمدید کند.

مرحله چهارم : بادوام کردن مانیکور

1-ناخن ها را در دستگاه  لاک خشک‌کن قرار دهید.

می توانید از یک لامپ کوچک هم به عنوان لامپ مانیکور استفاده کنید. یک موسیقی پلی کنید و ده دقیقه بعد برگردید و ناخن های دوست تان را چک کنید. بهتر است که ناخن ها بیش از حدی که باید، تحت گرما باشند تا رنگ شان زیباتر جلوه کند.

خشک کردن لاک با ناخن خشک کن

2- از پنکه یا سشوار استفاده کنید.

هیچ چیز بدتر از این نیست که بعد از این همه زحمت برای طراحی ناخن، درعرض یک دقیقه آن را از بین ببرید، بنابراین اگر می توانید از یک فن استفاده کنید و حدود 10 دقیقه ناخن ها را جلوی آن خشک کنید.

اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید. حرارت سشوار را روی متوسط قرار دهید و آن را روی ناخن ها بگیرید تا خشک شوند. بعد از حدود پنج دقیقه ناخن ها را بررسی کنید و در صورت لزوم دوباره خشک کنید.

3- یا فقط آرام در گوشه ای بنشینید.

اگر می‌توانید حدود 20 تا 30 دقیقه بنشینید یا بخوابید، در این زمان از دوست خود پذیرایی کنید و نگذارید به چیزی دست بزند زیرا حیف است که زحمات شما بیهوده شود.

بعد از خشک شدن ممکن است مایل باشید که از مرطوب کننده استفاده کنید، به خصوص اگر این کار را در مرحله کوتیکول انجام نداده اید. از لوسیون معطر برای انگشت و اطراف کوتیکول ها استفاده کنید و آن ها را مرطوب و سالم نگه دارید.

نکات

 • بعد از اینکه یک سری ناخن ها را لاک زدید، 2 دقیقه صبر کنید سپس لایه بعدی را بزنید.
 • قبل از استفاده از کلیر کت 2 دقیقه دیگر صبر کنید.
 • رنگ مناسب برای افراد انتخاب کنید.
 • سعی کنید طرح های زیبا روی ناخن ایجاد کنید.

هشدار

 • هنگام استفاده از ناخن گیر مراقب باشید.
 • اگر استون با چشم شما تماس داشت، بلافاصله چشمان خود را به مدت 20 دقیقه با آب سرد بشویید.
 • اگر به طور اتفاقی مقداری از استون را خوردید، خود را مجبور به استفراغ نکنید. با اورژانس تماس بگیرید و به توصیه آنها عمل کنید.

وسایل مورد نیاز:

 • لاک ناخن، تاپ کت و بیس کت
 • سوهان ناخن
 • ژل پاک کننده کوتیکول
 • عقب زن کوتیکول
 • ظرف آب گرم و صابون
 • سنگ تزیینی
 • استون
 • سواپ پنبه
 • لوسیون

منبع مقاله

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
ترمیم کاشت ناخن
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
ترمیم کاشت ناخن

تاثیر بیش از اندازه ناخن در زیبایی دست‌ها باعث شده تا امروزه ترفندهای گوناگونی برای تغییر فرم و تزئین کردنِ آن وجود داشته باشد؛ یکی

ناخن عروس
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
70 مدل طرح ناخن عروس

. این مهم است که همه جنبه های عروسی به خوبی برگزار شود و این شامل مانیکور شما نیز می شود. در این روز خاص،

ناخن مربعی
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
35 مدل کاشت ناخن مربعی کوتاه و بلند

. دقیقاً مانند فرم های محبوب ابروها که در طول سالیان چندین بار تغییرات گسترده‌ای کرده است و از حالت های کاملا قاب دار به

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.