لوگوی آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

کانسیلر چیست ؟ کاربرد های آن

کانسیلر چیست و کاربرد های آن
فهرست مطالب مقاله

شاید وقتی شما هم میخواهید شروع به آرایش کردن کنید این سوال برایتان پیش آمده است که کانسیلر چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد. کانسیلر کاربرد های مختلفی از جمله برای پوشاندن جای جوش و لک ، رفع تیرگی زیر چشم و زاویه سازی از آن استفاده می کنند. که در این مقاله تمام موارد بالا بررسی کرده ایم. در صورتیکه سوالی در مورد کانسیلر دارید با ما در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید تا کارشناسان آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهند.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر از لحاظ لغوی به معنای پنهان کردن و پوشش دهی می‌باشد. این پنهان کردن به معنای پوشاندن عیوب پوست مثل لک، جوش و سیاهی‌ها است. کانسیلرها نوعی از کرم پودرهای فشرده اما روشن‌تر از کرم پودر می‌باشند که معمولاً برای قسمت های مختلف پوست استفاده می‌شوند.

موارد استفاده کانسیلر چیست؟

پوشش قرمزی‌های روی پوست: همانطور که گفتیم کانسیلر می‌تواند رنگ‌های مختلف و نامتعادلی‌های صورت را از بین ببرد که یکی از آنها نواحی قرمز روی پوست می‌باشد. این نواحی قرمز می‌تواند حاصل جوش، حساسیت و یا مشکلات دیگری باشد که با کانسیلر قابل پوشش خواهد بود.
قرمزی دور بینی: قرمزی‌های دور بینی یکی از رایج‌ترین انواع قرمزی‌های پوست می‌باشند و باعث می‌شوند که پوست شما یکدست نباشد. در نتیجه برای پوشش آن از کانسیلر استفاده می‌کنند که بهترین نوع پوشش دهی خواهد بود.
جای لک و جوش: اگر لک و جوش روی صورت خود دارید، بهتر است بعد از استفاده از کرم پودر، از کانسیلر استفاده کنید. پوشانندگی کانسیلر برای پوشش لک و جوش از کرم پودر و پنکیک بسیار بیشتر است، زیرا مخصوص این کار ساخته شده است.

استفاده به جای کرم پودر: اوقاتی هستند که قرار نیست یک میکاپ کامل داشته باشید اما دوست دارید که با صورتی بدون عیب و نقص بیرون بروید. در چنین مواقعی می‌توانید به جای کرم پودر فقط از کانسیلر استفاده کنید، به این صورت که زیر چشم، نواحی تیره، لک‌ها ، جای جوش و قرمزی را با کانسیلر می‌پوشانید و پوست یکدستی را برای خودتان به وجود خواهید آورد.
جلوگیری از ریختن سایه: یکی دیگر از کاربردهای کانسیلر این است که روی پلک خود از آن استفاده کرده و بعد سایه چشم را روی آن بزنید. این کار باعث می‌شود که سایه چشم شما نریزد و همچنین سطح صاف و یکدست‌تری داشته باشید.
از بین بردن تیرگی دور چشم: تقریباً همه ما زیر چشم خود سیاهی‌هایی داریم که در مواقع خستگی و بی‌خوابی افزایش پیدا می‌کند. برای از بین بردن سیاهی و تیرگی زیر چشم حتما باید از کانسیلر استفاده کنید که بی ضرر باشند.

تصحیح اشتباهات آرایشی: گاهی وقت‌ها برایتان پیش می‌آید که هنگام آرایش با اشتباهاتی روبه‌رو می‌شوید. به طور مثال زمانی که دستتان می‌لرزد و خط چشم خود را اشتباه می زنید که در چنین مواقعی می‌توانید با استفاده از کانسیلر، روی قسمت های کج و اشتباه آرایش خود را پوشش دهید.
دور لب: استفاده از کانسیلر دور لب باعث می‌شود که هم لب‌های حجیم‌تری داشته باشید و هم رژ لب شما حالت یکدست‌تری بگیرد و نریزد.
تمیز کردن ابروها: برای آرایش ابروهای خود می توانید از کانسیلر استفاده کنید. زدن کانسیلر ماتیکی زیر خط ابرو، باعث تمیزتر نشان دادن ابروها خواهد شد.
تثبیت آرایش: کانسیلر به نوعی برای تثبیت آرایش مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر کمی از آن را زیر چشم، پشت پلک و بر روی لب خود بزنید، باعث می‌شود که آرایش این قسمت‌ها نریزد و به هم نخورد.

رنگ بندی کانسیلر

کانسیلر زرد: این نوع کانسیلر برای هر تناژ پوستی مناسب می‌باشد و قادر است که تیرگی را در اطراف چشم و همچنین لک‌ها را از بین ببرد.

کانسیلر نارنجی: این کانسیلر برای پوست‌های روشن مناسب نیست و برای پوست‌های به اصطلاح سبزه گزینه مناسبی محسوب می شود. البته قبل از خرید تناژ مناسب آن، باید مقداری از آن را گوشه‌های لب خود تست کنید.

کانسیلر سبز: وظیفه کانسیلر سبز پوشاندن قسمت‌های قرمز پوست می‌باشد. به طور مثال اگر به طور مادرزادی یا هر علت دیگری جوش های قرمز روی پوست خود دارید، برای پوشاندن آن ها حتما باید از کانسیلر سبز استفاده کنید.

کانسیلر بنفش: کسانی که روی پوست خود رد پایی از رنگ زرد دارند و یا زردی پوست آن ها در بعضی از قسمت‌ها بسیار پررنگ است، باید از کانسیلر بنفش استفاده کنند.

انواع کانسیلر

انواع کانسیلر

کانسیلر کرمی: این کانسیلر از کرم پودر فشرده‌تر می‌باشد و مدت زمان بیشتری روی پوست شما دوام خواهد آورد. پوشانندگی آن نیز بسیار مناسب است و معمولاً با انگشت و یا براش، آن را روی پوست پخش می کنند.

کانسیلر مایع: کانسیلر مایع بسیار شبیه کرم پودر مایع می‌باشد و استفاده از آن بسیار راحت است، پوشانندگی مناسبی دارد و مدت زیادی روی پوست شما دوام می‌آورد. البته اگر از کانسیلرهای مایع ارزان قیمت استفاده کنید، ممکن است بعد از چند ساعت با پوسته پوسته شدن مواجه شوید.

کانسیلر پودری: کانسیلرهای پودری نسبتاً پوشانندگی متوسطی روی پوست دارند. احتمال اینکه رضایت کافی از آنها نداشته باشید، بیشتر است اما بسیاری از افراد از آن با ترکیب کرم پودر استفاده می کنند و به پوشانندگی مطلوب خود می‌رسند.

این کانسیلرها شبیه رژلب هستند. بسیاری از افراد آن را مستقیماً به پوست خود می‌زنند اما نباید این کار را کنید. برای استفاده از آن ها باید از انگشت دست یا براش استفاده کنید. این کانسیلرها معمولاً مدت زمان زیادی دوام می‌آورند و باید چند بار در طول روز آن ها تمدید کنید. پوشانندگی آن نیز بسیار معمولی است. یکی از مهم ترین مزیت های این کانسیلرها حمل راحت آن است.

کانسیلر مدادی: کانسیلرهای مدادی معمولاً حمل آسانی دارند و شبیه کانسیلرهای ماتیکی هستند. با این تفاوت که حالت جامد آن ها بیشتر است و برای روزهای گرم تابستان گزینه مناسب‌تری می‌باشند.

براش مناسب کانسیلر

براش مناسب کانسیلر

براش های تخت یکی از براش های مناسب برای استفاده از کانسیلرها است. سر تخت این براش برای پوشاندن خطوط چهره و اطراف چشم مناسب است. از یک طرف آن برای زدن کانسیلر به زیر چشم و از طرف دیگر آن که تمیز است برای محو کردن کانسیلر استفاده کنید. همچنین براش های باریک برای پوشش دهی کانسیلر در گوشه چشم ها و اطراف بینی کاربرد دارند.

تفاوت کانسیلر با اصلاح کننده

اصلاح کننده‌های رنگ یا کالر کورکتورها با کانسیلر متفاوت هستند. اصلاح کننده ها تناژهای مختلفی دارند. معمولاً رنگ‌های سبز، دودی، صورتی و غیره را شامل می‌شود. این اصلاح کننده‌ها در زمان‌هایی استفاده می‌شوند که زیر چشم فرد بیش از حد سیاه باشد. همچنین برای پوشانندگی قرمزی‌های بسیار زیاد و ورم صورت گزینه مناسبی خواهند بود. معمولاً باید قبل از کانسیلر و کرم پودر از آن ها استفاده کرد تا بتواند بیس یکدستی برای پوست ایجاد کند.

نحوه استفاده از کانسیلر

برای آنکه یک میکاپ مناسب داشته باشید، قبل از هر چیزی باید پوست خود را تمیز کنید. برای این کار بهتر است صورت خود را با یک پاک کننده ملایم مناسب با نوع جنس صورت خود بشویید. سپس از مرطوب کننده مخصوص پوست خود استفاده نمایید.

بعد از  شستن صورت خود ، با یک پرایمر مناسب صورت خود را پوشش دهید. بعد از جذب کامل پرایمر ، کرم پودر خود را انتخاب کنید و روی پوستتان بزنید. حالا نوبت کانسیلر است . برای تیرگی زیر چشم خود کانسیلر را به صورت یک مثلث وارونه زیر چشم بزنید. دقت کنید کانسیلر را به شکل یک خط صاف زیر چشم هایتان نزنید. صبر کنید تا کانسیلر شما کامل خشک شود. برای خشک شدن سریع تر باید سرتان را پایین نگه دارید و بالا را نگاه کنید. با این روش، خطوط زیر چشم شما باز می‌شود و کانسیلر، چروک ایجاد نمی‌کند.

از کانسیلر روی جای جوش، لک ها بزنید و با استفاده از یک اسفنج آرایشی به صورت ضربه ای آن را محو کنید. بعد از اتمام آرایشتان بهتر است از پودر فیکس استفاده کنید. تا آرایش صورتتان مدت زمان بیشتری باقی بماند.

مقاله پیشنهادی : چگونه از کانسیلر استفاده کنیم ؟

معیار انتخاب یک‌ کانسیلر مناسب چیست؟

قبل از هر چیز باید ببینید که از کانسیلر برای چه هدفی استفاده می کنید و سپس نوع پوست خود را در نظر بگیرید. مثلاً اگر پوست خشکی دارید، نباید از کانسیلرهای مایع و براق استفاده کنید زیرا خشکی پوست شما را بیشتر می‌کند.

اگر پوست چربی دارید و یا منافذ پوست شما کاملا واضح و بزرگ است، نباید از کانسیلرهای ماتیکی استفاده کنید زیرا منافذ را مسدود می‌کنند و باعث بزرگتر نشان دادن آن خواهند شد.

اگر لک‌های قهوه ای روی پوست شما زیاد است و قصد دارید با کانسیلر آنها را بپوشانید، از کانسیلری استفاده کنید که قدرت پوشانندگی آن ها خیلی قوی نباشد زیرا کانسیلرهای بسیار قوی باعث تشدید این لک‌ها می‌شوند.

برای پوشاندن سیاهی های زیر چشم باید از کانسیلری استفاده کنید که یک یا دو درجه از رنگ طبیعی پوست شما روشن‌تر باشد.

پرطرفدارترین کانسیلرهای سال 2021

کانسیلر مایع دور چشم مای مدل My Gentle Touch – قیمت: 53000 تومان (اردیبهشت 1400)

کانسیلر مای

کانسیلر مایع اپیلینگ شون سری Schon Appealing – قیمت: 70000 تومان (اردیبهشت 1400)

concealer schon

کانسیلر بورژوآ Healthy Mix – قیمت: 175000 تومان (اردیبهشت 1400)

bourjois concealer


منبع مقاله : جزوات اساتید هنرآموزان و How to Apply Concealer

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
چگونه پنکک بزنیم
آموزش گریم و میکاپ
چگونه پنکک بزنیم؟

مراحل زدن پنکک روی پوست پنکک می‌تواند به محو کردن نقص‌های پوست شما کمک کند و پوست را بی عیب و نقص نشان دهد. پنکک

چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟
آموزش گریم و میکاپ
چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟

کانسیلر چیست؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده است. کانسیلر، شبیه یک پاک کننده جادویی در آرایش عمل می‌کند و باعث

کرم پودر پوست زیتونی
آموزش گریم و میکاپ
کرم پودر طبیعی برای پوست زیتونی

کرم پودر طبیعی برای پوست من کدام است؟ معیار انتخاب کرم پودر چیست؟ چه بازه رنگ هایی از کرم پودر وجود دارد؟ پس از کرم

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
لوگوی آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.