مراقبت از پوست

کانسیلر

کانسیلر چیست؟

کانسیلرها انواعی از کرم پودرهای فشرده اما با رنگ روشن‌تر از کرم پودر می‌باشند که معمولاً برای قسمت های مختلف پوست استفاده می‌شوند. کانسیلر از لحاظ لغوی به معنای پنهان کردن و پوشش دهی می‌باشد. این پنهان کردن به معنای پوشاندن عیوب پوست مثل لک، جوش و سیاهی‌ها است. صافی پوست - کانسیلر

تفاوت کانسیلر با اصلاح کننده

اصلاح کننده‌های رنگ یا کالر کورکتورها با کانسیلر متفاوت هستند. اصلاح کننده ها تناژهای مختلفی دارند. معمولاً رنگ‌های سبز، دودی، صورتی و غیره را شامل می‌شود. این اصلاح کننده‌ها در زمان‌هایی استفاده می‌شوند که زیر چشم فرد بیش از حد سیاه باشد. همچنین برای پوشانندگی قرمزی‌های بسیار زیاد و ورم صورت گزینه مناسبی خواهند بود. معمولاً باید قبل از کانسیلر و کرم پودر از آنها استفاده کرد تا بتواند بیس یکدستی برای پوست ایجاد کند.

موارد استفاده از کانسیلر چیست؟

پوشش قرمزی‌های روی پوست: همانطور که گفتیم کانسیلر می‌تواند رنگ‌های مختلف و نامتعادلی‌های صورت را از بین ببرد که یکی از آنها نواحی قرمز روی پوست می‌باشد. این نواحی قرمز می‌تواند حاصل جوش، حساسیت و یا مشکلات دیگری باشد که با کانسیلر قابل پوشش خواهد بود.
قرمزی دور بینی: قرمزی‌های دور بینی یکی از رایج‌ترین انواع قرمزی‌های پوست می‌باشند و باعث می‌شوند که پوست شما یکدست نباشد. در نتیجه برای پوشش آن از کانسیلر استفاده می‌کنند که بهترین نوع پوشش دهی خواهد بود.
جای لک و جوش: اگر لک و جوش روی صورت خود دارید، بهتر است قبل یا بعد از استفاده از کرم پودر از کانسیلر استفاده کنید. پوشانندگی کانسیلر برای پوشش لک و جوش از کرم پودر و پنکیک بسیار بیشتر است، زیرا مخصوص این کار ساخته شده است.

صافی پوست - کانسیلر
استفاده به جای کرم پودر: اوقاتی هستند که قرار نیست یک میکاپ کامل داشته باشید اما دوست دارید که با صورتی بدون عیب و نقص بیرون بروید. در چنین مواقعی می‌توانید به جای کرم پودر فقط از کانسیلر استفاده کنید، به این صورت که زیر چشم، نواحی تیره، لک‌ها و جای جوش و قرمزی را با کانسیلر می‌پوشانید و پوست یکدستی را برای خودتان به وجود خواهید آورد.
جلوگیری از ریختن سایه: یکی دیگر از کاربردهای کانسیلر این است که روی پلک خود از آن استفاده کرده و بعد سایه چشم را روی آن بزنید. این کار باعث می‌شود که سایه چشم شما نریزد و همچنین سطح صاف و یکدست‌تری داشته باشید.
از بین بردن تیرگی دور چشم: تقریباً همه ما سیاهی‌هایی زیر چشم خود داریم که در مواقع خستگی و بی‌خوابی افزایش پیدا می‌کند. برای از بین بردن سیاهی و تیرگی زیر چشم حتما باید از کانسیلر استفاده کنید که بی ضرر باشند.

50 تخفیف ویژه دوره
ورکشاپ تخصصی
میکاپ برزیلی
مهلت ثبت نام
فقط تا پنج شنبه ، 18 ام دی ماه
مبلغ دوره : 1 میلیون 200 هزار تومان ، 600 هزار تومان
دوره های تخفیفی

تصحیح اشتباهات آرایشی: گاهی وقت‌ها برایتان پیش می‌آید که هنگام آرایش با اشتباهاتی روبه‌رو می‌شوید. به طور مثال زمانی که دستتان می‌لرزد و خط چشم خود را اشتباه می زنید که در چنین مواقعی می‌توانید با استفاده از کانسیلر، روی قسمت های کج و اشتباه آرایش خود را پوشش دهید.
دور لب: استفاده از کانسیلر دور لب باعث می‌شود که هم لب‌های حجیم‌تری داشته باشید و هم رژ لب شما حالت یکدست‌تری بگیرد و نریزد.
تمیز کردن ابروها: برای آرایش ابروهای خود می توانید از کانسیلر استفاده کنید. زدن کانسیلر ماتیکی زیر خط ابرو، باعث تمیزتر نشان دادن ابروها خواهد شد.
تثبیت آرایش: کانسیلر به نوعی برای تثبیت آرایش مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر کمی از آن را زیر چشم، پشت پلک و بر روی لب خود بزنید، باعث می‌شود که آرایش این قسمت‌ها نریزد و به هم نخورد.

صافی پوست - کانسیلر

رنگ بندی کانسیلر

کانسیلر زرد: این نوع کانسیلر برای هر تناژ پوستی مناسب می‌باشد و قادر است که تیرگی را در اطراف چشم و همچنین لک‌ها را از بین ببرد.

کانسیلر نارنجی: این کانسیلر برای پوست‌های روشن مناسب نیست و برای پوست‌های به اصطلاح سبزه گزینه مناسبی محسوب می شود. البته قبل از خرید تناژ مناسب آن، باید مقداری از آن را گوشه‌های لب خود تست کنید.

کانسیلر سبز: وظیفه کانسیلر سبز پوشاندن قسمت‌های قرمز پوست می‌باشد. به طور مثال اگر به طور مادرزادی یا هر علت دیگری جوش-های قرمز روی پوست خود دارید، برای پوشاندن آن ها حتما باید از کانسیلر سبز استفاده کنید.

کانسیلر بنفش: کسانی که روی پوست خود رد پایی از رنگ زرد دارند و یا زردی پوست آنها در بعضی از قسمت‌ها بسیار پررنگ است، باید از کانسیلر بنفش استفاده کنند.

گریم صورت

انواع کانسیلر

کانسیلر کرمی: این کانسیلر از کرم پودر فشرده‌تر می‌باشد و مدت زمان بیشتری روی پوست شما دوام خواهد آورد. پوشانندگی آن نیز بسیار مناسب است و معمولاً با انگشت و یا براش، آن را روی پوست پخش می کنند.

کانسیلر مایع: کانسیلر مایع بسیار شبیه کرم پودر مایع می‌باشد و استفاده از آن بسیار راحت است، پوشانندگی مناسبی دارد و مدت زیادی روی پوست شما دوام می‌آورد. البته اگر از کانسیلرهای مایع ارزان قیمت استفاده کنید، ممکن است بعد از چند ساعت با پوسته پوسته شدن مواجه شوید.

کانسیلر پودری: کانسیلرهای پودری نسبتاً پوشانندگی متوسطی روی پوست دارند. احتمال اینکه رضایت کافی از آنها نداشته باشید، بیشتر است اما بسیاری از افراد از آن با ترکیب کرم پودر استفاده می کنند و به پوشانندگی مطلوب خود می‌رسند.

این کانسیلرها شبیه رژلب هستند. بسیاری از افراد آن را مستقیماً به پوست خود می‌زنند اما نباید این کار را کنید. برای استفاده از آنها باید از انگشت دست یا براش استفاده کنید. این کانسیلرها معمولاً مدت زمان زیادی دوام می‌آورند و باید چند بار در طول روز آنها تمدید کنید. پوشانندگی آن نیز بسیار معمولی است. یکی از مهم ترین مزیت های این کانسیلرها حمل راحت آن است.

کانسیلر مدادی: کانسیلرهای مدادی معمولاً حمل آسانی دارند و شبیه کانسیلرهای ماتیکی هستند. با این تفاوت که حالت جامد آنها بیشتر است و برای روزهای گرم تابستان گزینه مناسب‌تری می‌باشند.

صافی پوست - کانسیلر

نحوه استفاده از کانسیلر

برای داشتن یک میکاپ مناسب، قبل از هر چیزی باید پوست خود را تمیز کنید. بهتر است که این کار را با یک پاک کننده ملایم انجام دهید. سپس از مرطوب کننده مخصوص پوست خود استفاده نمایید.

اگر قصد استفاده از پرایمر دارید، اکنون باید آن را بزنید. حالا نوبت کانسیلر است. البته بعضی از افراد ترجیح می‌دهند که کانسیلر را بعد از کرم پودر بزنند که انجام آن بستگی به سلیقه خودتان دارد.

قسمت مورد نظر برای استفاده از کانسیلر را تعیین کنید و مقداری از آن را با براش به پوستتان بزنید و به صورت ضربه ای بِلِند کنید.

کانسیلر ماتیکی را مستقیماً روی پوست خود اعمال نکنید، زیرا حالتی شبیه به هاله روی پوست ایجاد می‌شود.

برای زیر چشم باید از کانسیلرهای چرب استفاده کنید. بعد از چند دقیقه می توانید کرم پودر مخصوص و همیشگی را بزنید.

معیار انتخاب یک‌ کانسیلر مناسب چیست؟

قبل از هر چیز باید ببینید که از کانسیلر برای چه هدفی استفاده می کنید و سپس نوع پوست خود را در نظر بگیرید.

مثلاً اگر پوست خشکی دارید، نباید از کانسیلرهای مایع و براق استفاده کنید زیرا خشکی پوست شما را بیشتر می‌کند.

اگر پوست چربی دارید و یا منافذ پوست شما کاملا واضح و بزرگ است، نباید از کانسیلرهای ماتیکی استفاده کنید زیرا منافذ را مسدود می‌کنند و باعث بزرگتر نشان دادن آن خواهند شد.

اگر لک‌های قهوه ای روی پوست شما زیاد است و قصد دارید با کانسیلر آنها را بپوشانید، از کانسیلری استفاده کنید که قدرت پوشانندگی آنها خیلی قوی نباشد زیرا کانسیلرهای بسیار قوی باعث تشدید این لک‌ها می‌شوند.

برای پوشاندن سیاهی های زیر چشم باید از کانسیلری استفاده کنید که یک یا دو درجه از رنگ طبیعی پوست شما روشن‌تر باشد.

صافی پوست - کانسیلر

استفاده از کانسیلر بدون چروک شدن دور چشم

یکی از راه‌هایی که از چروک شدن چشم بعد از استفاده از کانسیلر جلوگیری می‌کند، استفاده از پرایمر می‌باشد.

یعنی اول مرطوب کننده، سپس ضدآفتاب و بعد پرایمر بزنید و بعد از کانسیلر استفاده کنید.‌

از کانسیلرهای چرب و غلیظ استفاده نکنید، زیرا چروک‌های شما را بدتر می‌کنند.

باید صبر کنید تا کانسیلر شما کامل خشک شود. برای خشک شدن سریع تر باید سرتان را پایین نگه دارید و بالا را نگاه کنید. با این روش، خطوط زیر چشم شما باز می‌شود و کانسیلر، چروک ایجاد نمی‌کند.

کانسیلر را نباید به صورت دورانی به سمت پایین چشم بکشید. فقط باید از تکنیک ضربه استفاده کنید.

با کانسیلر یک مثلث زیر چشم خود بکشید و سپس با براش، آن را محو کنید.

پرطرفدارترین کانسیلرهای سال 2020

کانسیلر مایع دور چشم مای مدل My Gentle Touch – قیمت: 25000 تومان (فروردین 1399)

کانسیلر

کانسیلر مایع اپیلینگ شون سری Schon Appealing – قیمت: 41000 تومان (فروردین 1399)

کانسیلر

کانسیلر بورژوآ Healthy Mix – قیمت: 88000 تومان (فروردین 1399)

کانسیلر


منبع مقاله : جزوات اساتید هنرآموزان و How to Apply Concealer

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments