ماسک تخم مرغ

طرز تهیه ماسک تخم مرغ

  • فواید تخم مرغ برای پوست
  • آبرسانی به پوست با ماسک تخم مرغ
  • ماسک سفیده تخم مرغ چه فوایدی دارد؟
  • چگونه با استفاده از ماسک زرده تخم مرغ پوست نرمی داشته باشیم؟

آبرسانی پوست با ماسک خانگی

خشکی پوست یعنی افزایش سرعت روند پیری و چین و چروک پوست می باشد. برای افزایش زیبایی و جوانی از ماسک آبرسان پوست باید استفاده شود. در اینن مقاله از ماسک تخم مرغ به عنوان آبرسان پوست استفاده شده است.

آبرسانی پوست با ماسک تخم مرغ

برای تهیه ماسک تخم مرغ یک عدد تخم مرغ را در کاسه کوچکی شکسته و تا جایی مخلوط می کنیم که زرده و سفیده کاملا با هم ترکیب شوند.

ماسک تخم مرغ

برای نتیجه بهتر از تخم مرغ ارگانیک استفاده کنید.  بعد از اینکه تخم مرغ را خوب هم زدید یک قاشق چای خوری عسل (21گرم)  و آبلیمو به آن اضافه کنید. آن ها را هم بزنید تا اجزا کاملا باهم ترکیب شوند.

عسل مذکور می تواند به عنوان عسل پاستوریزه نیز خریداری شود. عسل ضد باکتری است. پس با تخم مرغ ترکیب خوبی برای از بین بردن جوش های صورت و صاف کردن پوست می باشد.

ماسک را روی صورت و گردن قرار دهید و صبر کنید تا روی پوست بنشیند، بعد از ترکیب ماسک با استفاده از یک براش تمیز آن را روی پوست و گردن و هرجایی که جوش دارد قرار دهید، مراقب باشید اطراف چشم نزنید. به مدت 20 دقیقه صبر کنید تا ماسک کاملا خشک شود.

اگر براش ندارید می توانید از انگشتان خود برای زدن ماسک استفاده کنید.

این ماسک به بسته شدن حفره های صورت، روشن شدن رنگ پوست، از بین رفتن باکتری هایی که باعث جوش می شوند کمک می کند و پوست شما را خشک نمی کند.

بعد از 20 دقیقه، پوست را با آب ولرم بشویید. سپس با حوله تمیز پوست را خشک کرده و از داروی ضد جوش خود یا سرم پوست یا مرطوب کننده استفاده کنید.

50 درصد تخفیف ویژه دوره
ورکشاپ تخصصی فشیال پوست
فقط تا ، سه شنبه ، 27 ام آبان ماه
مبلغ دوره : 1 میلیون تومان ، 500 هزار تومان
علاقه مندان به شرکت در این دوره می توانند وارد صفحه ثبت نام شده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایند و یا اینکه با کارشناسان آموزشگاه هنرآموزان تماس بگیرند. توجه داشته باشید که به منظور استفاده از تخفیف ویژه حتما باید فالور پیج اینستاگرام هنرآموزان باشید

ماسک آبرسانی پوست را هفته ای یک الی دو بار استفاده کنید تا پوستی صاف و تمیز داشته باشید.

ماسک سفیده تخم مرغ

یک عدد سفیده تخم مرغ، نصف قاشق چای خوری عسل، نصف قاشق چای خوری آب لیمو. با قاشق با چنگال مخلوط را هم بزنید تا همه اجزا ترکیب شوند.

ماسک تخم مرغ

زمانی که ماسک را مخلوط می کنید ترکیب کف می کند، یک الی دو دقیقه زمان می برد تا این شکل به دست آید. زمانی که ترکیب کاملا مخلوط  شد با انگشت یا براش آن را روی صورت قرار دهید تا کاملا صورت ر بپوشاند.

ماسک تخم مرغ

قبل از زدن ماسک تخم مرغ ، صورت را خوب بشویید. از زدن ماسک دور چشم پرهیز کنید. به مدت 30 دقیقه ماسک را روی صورت نگه دارید: بعد از زدن ماسک آبرسانی پوست نیم ساعت صبر کنید تا کاملا خشک شود. زمانی که ماسک خشک می شود حس کش آمدن پوست به شما دست می دهد.

هنگامیکه ماسک خشک شد با آّب ولرم آن را بشویید و از یک لیف نم دار برای پاک کردن ماسک از روی پوست استفاده کنید.

ماسک تخم مرغ

لیف را به آرامی روی پوست بکشید تا پوستتان قرمز نشود. زمانی که ماسک را کاملا از روی پوست پاک کردید با آب سرد صورت را بشویید تا حفره های صورت بسته شود. با حوله تمیز صورت را خشک کنید و از سرم پوست یا مرطوب کننده استفاده کنید.

از این ماسک یک الی دوبار در هفته استفاده کنید تا پوستی صاف و شفاف داشته باشید.

ماسک زرده تخم مرغ

یک چهارم از آووکادو را در ظرفی با چنگال له کنید تا حالت کرمی به خود بگیرد. آووکادو سرشار از چربی مفید است که به مرطوب کردن پوست، نرمی و صاف کردن آن کمک می کند. می توانید از مخلوط کن برای مخلوط اووکادو استفاده کنید.

ماسک تخم مرغ

یک زرده تخم همراه یک قاشق چای خوری ماست را با آووکادو مخلوط کنید تا ترکیبی یک دست حاصل شود.

ماسک تخم مرغ

به جای استفاده از قاشق از چنگال برای ترکیب ماسک استفاده کنید تا راحت تر ترکیب شوند. بعد از ترکیب ماسک با انگشتان خود ان را روی صورت بمالید و با حرکات  دایره ای روی صورت ماساژ دهید و به مدت 15 دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود.

می توانید از براش نیز استفاده کنید و با حرکات بالا پایین ماسک روی پوست بمالید.

بعد از خشک شدن ماسک آن را با آب بشویید و با یک حوله تمیز صورت را خشک کنید.

ماسک تخم مرغ

دوره های آموزش پاکسازی پوست  ، آموزش آرایش صورت  و دیگر دوره های تخصصی در آموزشگاه هنر آموزان برگزار می شود.

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments