دوره آموزش آرایش چشم (متعادل ساز چهره زنانه)


آموزش آرایش چشم

متعادل ساز چهره زنانه حرفه اي است كه نحوه استفاده صحیح از محصولات آرايشي و بهداشتي پوست را به منظور آرايش در جهت زيبايي، مراقبت، حفظ شادابي و سلامت پوست صورت دارا مي باشد. آرایش چشم یکی از مهم ترین قسمت های آرایش صورت است که اکثر افراد را مجذوب خود می کند . آرایش چشم با توجه به فرم چشم و صورت افراد باید پیاده سازی شود . گاهی وقت ها یک آرایش ساده می تواند جذابیت خاصی به چهره افراد دهد. در بعضی مواقع افراد به علت نداستن اینکه چه نوع آرایشی متناسب با فرم چشم آن ها است آرایش نامناسبی را انتخاب می کنند. آرایش چشم شامل خط چشم ، سایه چشم ، آرایش مژه می باشد.


 
 • پیرایش کودک

  والدین مسئله کوتاهی موی کودک را توسط افراد متخصص و دوره دیده جدی نمی گیرند و در این صورت کودک خود را دست فردی می دهند که پیرایشگر کودک نیست، این کار آن ها ممکن است تأثیر بدی در روحیه فرزند آن ها بگذارد. تنها فردی که متخصص در زمینه پیرایش کودک باشد می تواند احساس امنیت و آرامش را در کودکان ایجاد کند.

 • آموزش کلاه گیس باف

  بافنده کلاه گیس موی طبیعی باید شایستگی شناخت مو ، شناخت ابزار بافت مو، آماده کردن موهای بافته شده و نصب روی مدل، تشخیص انواع رنگ روی سر، فر کردن موهای طبیعی، شناخت انواع وصل مو و رعایت ضوابط ایمنی و بهداشت محیط را داشته باشد.

 • آموزش براشینگ مو

  حالت دادن مو به وسیله سشوار و برس را براشینگ مو می گویند. همانطور که براشینگ می تواند موهایی با مدل های زیبا و جذاب را به شما هدیه دهد، به همان اندازه می تواند در صورت استفاده ناصحیح به تارهای موی شما آسیب برساند. بسیار اهمیت دارد که در هنگام براشینگ از روش های اصولی آن استفاده کنید.

 • پیتاژ مو

  پیتاژ مو یا تکه تکه کردن موی سر برای کسانی که موی پر پشت سنگین دارند مناسب است. این شیوه کوتاهی برای کسانی که مو فر یا مجعد دارند مناسب نیست. در این روش مو به صورت طبقه به طبقه از بالا رو به پایین با قیچی مخصوص کوتاه می شود. تکه های زیرین مو و پشت مو از تکه های جلوی مو بلندتر می باشد.

 • آموزش رنگ کردن مو

  در هنگام انتخاب و رنگ کردن مو باید رنگ پوست و رنگ چشم را نیز مد نظر قرار داد زیرا ممکن است در صورت انتخاب رنگ موی نامناسب، رنگی را انتخاب کرده باشید که سن شما را چندین سال بالا برده و یا به صورت نامتعارف با رنگ پوست و چهره شما باشد. بنابراین قبل از رنگ کردن مو حتما با یک آرایشگر حرفه ای در این زمینه مشورت نمایید.

 • آموزش فرم دادن به ابرو

  انتخاب صحیح شکل فرم دادن به ابرو در میزان سن تاثیر گذار است و اگر فرم مناسبی برای مدل ابروها انتخاب کنید دیگر نیازی نیست آرایش غلیظی داشته باشید. بنابراین فرم دادن به ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است. برای فرم دادن به ابرو باید ابتدا، انتها و تاج ابرو مشخص شود و برای راحتی کار می توان از مداد ابرو برای علامت گذاری استفاده کرد، سپس قسمت های اضافی را اصلاح نمود.

 • مراقبت بعد از اکستنشن مژه

  از مهم ترین و اصلی ترین نکاتی که پس از اکستنشن بایستی به آن توجه نمود این است که از خیس کردن صورت تا 24 ساعت خوداری نموده تا مژه ها به بهترین حالت ممکن سرجای خود قرار گیرند. همچنین تا چندین روز پس از اکستنشن مژه بهتر است از استفاده از ریمل های ضد آب خودداری شود زیرا از فیکس شدن مژه ها جلوگیری می کند.

 • اکستنشن مژه

  اکستنشن مژه برای افزایش حجم و همچنین زیباتر شدن مژه ها استفاده می شود. در این روش مژه های مصنوعی به صورت تک تک و با استفاده از چسب های که عموما بی رنگ با مشکی هستند، به مژه های  شخص متصل می شوند. در این روش برای هر چشم در حدود 40 تا 60 مژه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین فرد می توان با توجه به سلیقه خود طول و رنگ مژه خود را انتخاب نماید.

 • انواع اکستنشن مو

  روش های مختلفی برای اکستنشن مو وجود دارد که شامل اکستنشن با چسب کراتین، اکستنشن با رینگ، اکستنشن با بافت، اکستنشن با گیره و اکستنشن با دوخت می باشد. بعد از اکستنشن باید نکات مربوط به مراقب و نگهداری موها به خوبی انجام شود تا ماندگاری آن ها بیشتر شود، همچنین از یک برس نرم و مخصوص برای شانه زدن استفاده شود.

 • اکستنشن مو

  برای پر پشت نشان دادن موها می توان از اکستنشن مو استفاده نمود و حتی برای بعضی افراد که دچار ریزش مو شده‌اند و یا افرادی که دارای موی نازک هستند، یک جایگزین مناسب محسوب شود.اکستنشن مو به دو روش اکستنشن سرد و اکستنشن گرم تقسیم می شود. در اکستنشن سرد از هیچ دستگاهی استفاده نمی‌شود، اکستنشن سرد با بهره گیری از چسب گیاهی به نام کراتین انجام می شود، در حالی که اکستنشن گرم با کمک دستگاه انجام می‌شود و شامل اکستنشن با چسب و اکستنشن لیزری است.

 • آموزش کاشت ناخن

  ناخن همواره در مقابل چشمان ما قرار دارد و بيش از سايرين، خود ما از تماشاي زيبايي آن لذت مي‌بريم. زيبايي و مرتب بودن ناخن‌ها به ما احساس نشاط، اعتماد به نفس و مرتب‌بودن مي‌دهد. به همين دليل کاشت ناخن در ميان اقشار جامعه ايران و ساير کشورها، رشد روزافزوني دارد. کاشت ناخن شامل، کاشت ناخن ژل، کاشت ناخن ميکس، کاشت پودر و ژل، کاشت قالب و ... می باشد.

 • آموزش مانیکور ناخن

  مانیکور ناخن یعنی سوهان زدن ناخن ها، زدودن و گرفتن گوشت های اضافی دور ناخن های دست به گونه ای که به بافت ناخن آسیبی وارد نشود. اولین و مهم ترین نکته ای که در انجام مانیکور ناخن ها بایستی به آن توجه نمود، رعایت بهداشت به بهترین حالت ممکن است.

 • آموزش فرنچ ناخن

  یکی از روش های طراحی، فرنچ ناخن می باشد که جز ساده ترین و زیبا ترین طرح های ناخن است. در این روش نوک ناخن ها طراحی می شوند و رنگ شان متفاوت با رنگ پایه ناخن است. نوک ناخن می تواند بصورت منحنی یا مستطیلی باشد.

 • آموزش طراحی ناخن

  امروزه زیبایی ناخن ها از اهمیت بالایی برخوردار است، خانم ها به دنبال تنوع در فرم و زیبایی ناخن هستند. انواع مدل طراحی ناخن وجود دارد، که می توان به طراحی با نخ، طراحی با چسب نواری و ... اشاره نمود. برای یک طراحی ایده آل کافی است شناخت کافی نسبت به ترکیب رنگ لاک ها و طرح های متقارن و نامتقارن داشته باشید.

 • آموزش براشینگ مو

  حالت موها تاثیر بسزایی در زیبایی افراد دارد که با براشینگ ساده می توان به موها فرم مناسبی داد. عمل حالت دادن به مو با برس و حرارت سشوار را براشینگ مو می گویند. برای انجام یک براشینگ خوب و ماندگار میزان حرارت، فاصله سشوار از موها، برس و نحوه برس کشیدن حائز اهمیت است. برای ماندگاری حالت موها بعد از براشینگ می توان اسپری های فیکس استفاده نمود.

 • آموزش متعادل سازی چهره

  در گام اول باید فرم صورت خود را مشخص نموده و در گام بعدی آرایش متناسب با فرم صورت خود را انجام دهید. فرم صورت افراد با یکدیگر تفارت دارد و از اشکال مختلف هندسی پیروی می کند، که هرکدام از این اشکال هندسی آرایش صورت مختص به خود را دارد. در خود آرایی فرم چهره خود را به فرم ایده آل نزدیک نموده و عیب های صورت را با کرم ها و کانتور های گریم برطرف نموده تا چهره ای جذاب داشته باشیم.

 • آموزش آماده سازی پوست عروس

  زیبایی و شادابی پوست در آرایش صورت حائز اهمیت است. آرایش و گریم قادر است بخشی از عیب های چهره را بپوشاند. در حالی که با پاکسازی پوست می توان عیب های چهره بر طرف نموده و می توان شادابی و شفافیت پوست را افزایش داد تا آرایش و گریم به خوبی بر روی پوست صورت انجام پذیرد. با پاکسازی پوست سلول های مرده پوست و جوش های سر سیاه پوست از بین رفته و صورت شفافیت و طراوت خود را بدست می آورد.

 • آموزش گریم و آرایش عروس

  تکنیک های کانتورینگ و متعادل کردن برجستگی ها و فرو رفتگی های پوست را گریم صورت می گویند و هدف از گریم صورت اصلاح چهره و متعادل کردن چهره می باشد. در گریم عروس، باید ضمن شناخت نقاط ضعف و قوت چهره، زیبایی‌های صورت را برجسته نمود و عیوب آن را برطرف کرد تا با آرایشی متعادل، زیبایی صورت چندین برابر شود.

 • آموزش آشنایی با انوا طرح ها

  هر کودکی به دلیل دارا بودن صفات منحصر به فرد و جنسیتی خاص دوست دارد طرح نقاشی صورت خود را که با این صفات سازگار است خودش انتخاب نموده و دخالتی مستقیم در انتخاب رنگ ها و شخصیت های کارتونی داشته باشد.مشاوره قبل از شروع کار باعث همکاری همه جانبه کودک با شما خواهد شد و می تواند در حصول نتیجه بهتر بسیار مفید و موثر واقع شود.

 • آموزش شخصیت سازی کارتونی

  کودکان به شخصیت های کارتونی علاقه دارند و به مراتب تصویر شخصیت بر روی چهره کودک انگیزه بالایی است تا در مراسم ، خود را جای شخیصت کارتونی معرفی کنند. برای رنگ آمیزی صورت کودکان بهتر است از فون خشک استفاده شود که با آب و صابون یا شیرپاک کن به سادگی قابل پاک کردن است. به طور کلی استفاده از ماژیک و رنگ گواش برای رنگ آمیزی صورت بچه ها توصیه نمی شود، زیرا رنگ ها به سادگی از روی پوست پاک نمی شوند و می توانند مضر باشند و به پوست آسیب برساند.

 • آموزش پاکسازی پوست

  برای داشتن صورتی شفاف و شاداب پاکسازی پوست توصیه می شود. قبل انجام گریم و آرایش صورت باید صورت از سلول های مرده و جوش های سر سیاه پاک سازی شود. پاکسازی پوست های چرب، خشک و معمولی با یکدیگر تفاوت دارد و هر نوع پوستی پاکسازی مربوط به خود را دارد. بعد از پاک سازی پوست شفاف شده و طراوت و شادابی خود را بدست می آورد. برای افراد زیر 30 سال هفته ای یکبار و افراد بالای 30 سال هفته دو بار پاکسازی پوست توصیه می شود.

 • آموزش متعادل سازی اعضای چهره

  فرم صورت افراد با یکدیگر تفارت دارد و از اشکال مختلف هندسی پیروی می کند، که هرکدام از این اشکال هندسی آرایش صورت مختص به خود را دارد. بر اساس این اشکال هندسی قسمتی از چهره را تیره و قسمت دیگری راروشن نموده تا چهره به فرم ایده آل نزدیک شود. در این دوره چهره افراد را متعادل کرده به گونه ای که پیشانی، گونه ها، بینی و غبغب فرم مناسبی پیدا کند و به فرم ایده آل نزدیک شود. بنابراین شناخت تمام فرم های صورت از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • آموزش مراقبت از پوست پس ازموزدایی

  امروزه اپلاسیون به خاطر از بین بردن موهای زائد مورد استقبال بسیاری از خانم ها و آقایان قرار گرفته است. البته اگر نکات بهداشتی رعایت نشود، قطعا با مشکلات جدی مانند بیماری های واگیردار و مشکلات پوستی مواجه می شوید. با رعایت نکات بهداشتی می توانید با خیال راحت با اپلاسیون رشد موهای زائد را به تاخیر بیندازید. مراقبت بعد از اپلاسیون حائز اهمیت است و برای حفظ رطوبت پوست از لوسیون های مخصوص و روغن استفاده کنید.

 • آموزش پیرایش موهای زائد با موم

  اپیلاسیون حذف موهای زائد بدن است. در اپیلاسیون به دلیل حذف موهای زائد بدن از ریشه، رشد موی اپیلاسیون شده به تاخیر می افتد. استفاده از موم، لیزر، نخ، الکترولیز و … از متداول ترین روش های اپیلاسیون است.موهای زائد اندام فوقانی، زیربغل، کشاله ران، اندام تحتانی و… را با استفاده از موم می توانید به راحتی از بین ببرید. اپیلاسیون با موم به دو روش گرم و سرد استفاده می شود.

 • آموزش آرایش دائم لب

  تاتو لب یکی دیگر از تکنیک های زیبایی دائمی است. علاوه بر زیباتر و مرتب شدن چهره، یکسری عیوب را می توانید با این روش برطرف کنید. برای هاشور از یکسری رنگ های شیمیایی استفاده می شود که به وسیله قلم‌ موی فلزی، در بافت لب تزریق می شود. بهتر است قبل از هاشور لب، تاتو خط لب انجام دهید، اگر محدوده لب مشخص شود هاشور لب زیباتر دیده می شود.

 • آموزش آرایش دائم

  میکروپیگمنتیشن تزریق رنگ دانه های سازگار با بدن با حدقل آسیب به بافت پوستی به وسیله لوازم استاندارد و استریل است که بر اثر بازسازی پوست و لایه برداری پوست از بین نمی رود و ماندگاری دائمی یا طولانی دارد. آرایش دائم برای خانم هایی که بدنبال ظاهری آراسته اند، ولی زمان کافی برای این کار را ندارند و یا به لوازم آرایشی حساسیت دارند، پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است که بعد از میکروپیگمنتشن امکان اصلاح رنگ وجود دارد.

 • آموزش فرم دادن به ابرو

  انتخاب صحیح شکل فرم دادن به ابرو در میزان سن تاثیر گذار است و اگر فرم مناسبی برای مدل ابروها انتخاب کنید دیگر نیازی نیست آرایش غلیظی داشته باشید. بنابراین فرم دادن به ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است. برای فرم دادن به ابرو باید ابتدا، انتها و تاج ابرو مشخص شود و برای راحتی کار می توان از مداد ابرو برای علامت گذاری استفاده کرد، سپس قسمت های اضافی را اصلاح نمود.

 • آموزش مدل ابرو

  انتخاب مدل ابرو تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد و زیبایی چشمان را چند برابر می کند. در صورتی شکل صورت خود را به درستی شناخته باشید میتوانید ابروها را متناسب با فرم چهره آراسته کنید. مدل ابرو در سن و آراستگی چهره تاثیر بسزایی دارد به گونه ای که پیرایش نامناسب ابرو باعث اخمو به نظر رسیدن چهره می شود. بنابراین شناخت انواع فرم چهره اهمیت دارد و ابروها باید متناسب با فرم چهره اصلاح شوند.

 • آموزش انتقال طرح با حنا

  امروزه انتقال طرح با حنا بر روی پوست، یکی از زیباترین و بی خطرترین تاتوی موقت محسوب می شود. حنا گیاه سنتی با خواص دارویی بی نظیری است که به راحتی پاک می شود. برعکس تاتو های دائمی که پاک کردن شان هزینه بر و خطرناک است.اگر یک طرح خاصی را دوست دارید براحتی می توانید با استفاده از حنا طرح مورد نظر را به پوست بدن خود انتقال دهید.

 • آموزش طراحی با حنا

  طراحی با حنا یکی از زیباترین و بی خطرترین روش های تاتوی بدن است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی با حنا 1 الی 2 هفته ماندگاری دارد. مراحل طراحی با حنا شامل، طراحی طرح مورد نظر، آماده سازی رنگ حنا و انجام تاتو با حنا در محل مورد نظر می باشد.

 • آموزش آبرسانی پوست با ماسک

  پوست صورت انواع مختلفی دارد، مراقبت از پوست ها و ماسک های خانگی باید با متناسب با انواع پوست انتخاب شود. با استفاده از ماسک های خانگی می توان سلامتی پوست را بهبود بخشید. همچنین پاکسازی پوست در سلامت پوست چرب و خشک موثر است. ماسک های صورت به عنوان آبرسان های پوست استفاده شده و باعث طراوت و شادابی پوست می شود.

 • آموزش پاکسازی پوست

  پاکسازی پوست صورت برای درمان جای جوش، کاهش کک و مک، کاهش چروک سطحی پوست، پاک کردن تاتو، خالکوبی و روشن شدن پوست بسیار مفید است. اگر می خواهید آرایش صورتتان زیباتر و جلوه خاصی داشته باشد قبل از آرایش پوست صورت خود را پاکسازی کنید. روش های پاکسازی پوست به وسیلا دستگاه میکرودرم ابریژن و ماسک های خانگی انجام می شود.

 • آموزش براشینگ مو

  به طور کلی حالت دادن مو به وسیله سشوار و برس را براشینگ مو می گویند. همانطور که براشینگ می تواند موهایی با مدل های زیبا و جذاب را به شما هدیه دهد، به همان اندازه می تواند در صورت استفاده ناصحیح به تارهای موی شما آسیب برساند. بسیار اهمیت دارد که در هنگام براشینگ از روش های اصولی آن استفاده کنید.

 • آموزش کوتاهی مو

  صورت های گوناگون ویژگی های مختلفی برای نحوه آراستن و مدل مو دارند، مثلا صورت گرد یا صورت مربعی هر کدام مدل موی خاص خود را می طلبند. انتخاب یک مدل کوتاهی مو متناسب با ترکیب صورت شما، نقش مهمی در زیباتر جلوه دادن چهره شما خواهد داشت، تنها یک متخصص پیرایش و کوتاهی مو می تواند به شما در این زمینه مشاوره دهد که کدام مدل مو برای چهره شما مناسب تر خواهد بود.

 • آموزش بافت مو

  بافت مو از روش های بسیار مرسوم و محبوبی است که از زمان های گذشته تا به امروز در مدل های مختلفی انجام می شده است. تنوع در مدل بافت مو این امکان را فراهم می آورد تا تمام افراد بتوانند با توجه به ساختار صورت خود و همچنین جنس مو مدل مورد نظر را انتخاب نمایند و از آن استفاده کنند. بافت مو شامل بافت ساده، بافت آفریقایی، بافت تیغ ماهی و ... می باشد.

 • آموزش براشینگ مو

  حالت دادن مو به وسیله سشوار و برس را براشینگ مو می گویند. همانطور که براشینگ می تواند موهایی با مدل های زیبا و جذاب را به شما هدیه دهد، به همان اندازه می تواند در صورت استفاده ناصحیح به تارهای موی شما آسیب برساند. بسیار اهمیت دارد که در هنگام براشینگ از روش های اصولی آن استفاده کنید.

 • آموزش بافت مو

  بافت مو از روش های بسیار مرسوم و محبوبی است که از زمان های گذشته تا به امروز در مدل های مختلفی انجام می شده است. تنوع در مدل بافت مو این امکان را فراهم می آورد تا تمام افراد بتوانند با توجه به ساختار صورت خود و همچنین جنس مو مدل مورد نظر را انتخاب نمایند و از آن استفاده کنند. بافت مو شامل بافت ساده، بافت آفریقایی، بافت تیغ ماهی، بافت فرانسوی، بافت هلندی، بافت تل، بافت پنج تایی، بافت طنابی، چهار تایی مکعبی وچهار تایی پهن می باشد.

 • آموزش بافت مو ساده مو

  بافت مو یکی از ساده ترین و زیباترین مدل آرایش مو می باشد که انواع مختلفی دارد. بافت مو علاوه بر زیبایی باعث تقویت مو می شود. موها را به سه قسمت مساوی تقسیم نموده. قسمت سمت راست مو را حالت ضربدری روی قسمت سمت چپ مو بگذارید. رشته سمت چپ مو را به صورت ضربدری روی قسمت رشته سمت راست که در وسط سر قرار گرفته بگذارید. رشته های سمت راست و سمت چپ مو را به صورت ضربدری روی رشته ی وسط مو بگذارید. موها را تا انتها با این ترتیب ببافید و در اخر با کش ببندید.

 • آموزش رنگ کردن مو

  در انتخاب رنگ مو باید رنگ پوست و رنگ چشم را نیز مد نظر قرار داد زیرا ممکن است در صورت انتخاب رنگ موی نامناسب، رنگی را انتخاب کرده باشید که سن شما را چندین سال بالا برده و یا به صورت نامتعارف با رنگ پوست و چهره شما باشد. بنابراین قبل از رنگ کردن مو حتما با یک آرایشگر حرفه ای در این زمینه مشورت نمایید.

 • آموزش دکلراسیون یا بی رنگ کردن مو

  دکلره کردن مو یا دکلراسیون یا بلیچینگ در واقع همان بیرنگ کردن مو می باشد که باعث می شود پیگمنت های طبیعی مو از ساختمان مو خارج شود و رنگ مو روشن تر شود. آشنایی با انواع پودرهای دکلره و نسبت پودر دکلره به اکسیدان چیزی است که تنها یک آرایشگر مو و متخصص رنگ مو می تواند با توجه به رنگ موهای شما برایتان تجویز کند. مدل های جدیدی که برای دکلره بکار می رود می توان به مدل مو آمبره ، سامبره و لایت های فانتزی اشاره نمود.

 

سرفصل دوره آموزش آرایش چشم


آلودگی زدایی محیط و حفاظت و بهداشت فرديفر کردن مو
بی رنگ کردن مو (دکلره) رنساژ و رنگساژمراقبت از مو
انجام ایه روشن مو (تکنیک هاي لایت)صاف کردن مو
بررسی ساختار پوست سر و ساختمان مورنگ کردن مو
مشاوره و پذیرش مشتري.

هزینه دوره آموزشی آرایش چشم :


شهریه دوره عمومی: 9تومان

شهریه دوره خصوصی: 9تومان

درخواست تماس برای مشاوره تلفنی * با ثبت نام اینترنتی از 5 درصد تخفیف بیشتر بهره مند شوید *
 
هنرآموزان

دوره های آموزشی مرتبط با آموزش آرایش چشم

به منظور مشاهده جزئیات هر یک از دوره های آموزشی بر روی دوره، مورد نظر کلیک کنید
نام دوره آموزشیشهریه عمومیشهریه خصوصی
بافت مو23
کوتاهی مو56
اکستنشن مو78
شنیون1011

آدرس: آدرس: تهران، میدان انقلاب، خیابان 16 آذر، کوچه راهنما، پلاک2، واحد 3
تلفن ثابت: 02166407611
شماره موبایل: 09376893158
نکته بسیار مهم: با ثبت نام اینترنتی 5% تخفیف بگیرید

 

ارتباط با هنرآموزان


 
هنرآموزان

مجتمع آموزش آرایشگری هنرآموزان

هنرآموزان از آرایشگران مجرب و متخصص به منظور تدریس دوره های مختلف آموزش آرایشگری فنی و حرفه ای بهره برده و مفتخر است برگزاری کلاس هایی با کیفیت فوق العاده را برای هنرجویان تضمین نماید. علاقه مندان به مباحث آموزش آرایشگری می توانند در ادامه مقالات و فیلم های آموزشی فوق العاده ای را مشاهده کنید.


بستن
برگشت به بالا