لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

اسکالپ سر چیست ؟ مراقبت های بعد از آن

 • اسکالپ سر چیست ؟
 • چگونه اسکالپ سر انجام دهیم ؟
 • چه کسانی باید اسکالپ سر انجام دهند ؟
 • مدت زمان انجام اسکالپ سر چقدر است ؟
 • ماندگاری روش اسکالپ سر چه مدت زمانی است ؟
 • مراقبت‌های بعد از اسکالپ سر چیست ؟

اسکالپ سر یکی از جدیدترین تکنیک‌های میکروپیگمنتیشن است که برای رفع نقاط خالی و کم پشت کف سر استفاده می‌شود. در این مقاله قرار است در رابطه فرایند و چگونگی اسکالپ سر مواردی را برای شما عنوان کنیم. امید است با خواندن این متن پاسخ سوالات خود را درباره این موضوع بدست آورید. همچنین آموزش میکرواسکالپ از سرفصل‌های آموزش میکروپیگمنتیشن در آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان تدریس می‌گردد.

 

اسکالپ سر

اسکالپ سر چیست؟

اسکالپ در اصل فضای پوست سر از بالای پیشانی تا اطراف گردن است (محدوده پوست شعاع کل کف سر می‌باشد) که دقیقا این نقاط محل رویش موی سر انسان در زن و مرد می‌باشد. این سطح از پوست دارای 5 لایه است که مخفف اسامی لاتین این 5 لایه ” اسکالپ” نامیده می‌شود. روش میکروپیگمنتیشن اسکالپ (Scalp Micropigmentation) که به صورت SMP یا میکرواسکالپ نیز شناخته می‌شود در اصل همان روش میکروپیگمنتیشن نواحی اسکالپ سر است.

اسکالپ سر دستگاه

در روش میکرواسکالپ با استفاده از دستگاه مخصوص میکروپیگمنتیشن و سوزن‌های مخصوص با سایز‌های متناسب برای نقاط مختلف سر متناسب با قطر رویش موها در این نواحی، رنگدانه‌ها به پوست سر به صورت نقطه ایی یا تار به تار تزریق می‌شود. خروجی این فرایند از لحاظ بصری تمام نواحی کم پشت را پوشش می‌دهد و ظاهری کاملا مشابه کف سر یا ریش که پر از ریشه‌های مو است نمایان می‌کند.

[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]
ریزش مو مشکلی است که اغلب افراد جامعه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و میکرواسکالپ یک راه حل جایگزین به جای روش‌های پر هزینه کاشت مو یا پر خطر درمان‌های هورمونی است. کم پشتی موی سر و یا ریزش شدید مو منجر به کاهش حجم موی سر می‌شود و این موضوع می‌تواند در زیبایی چهره نیز تاثیر گذار باشد. اسکالپ سر یک راه حل تقریبا دائمی برای رفع ظاهر کم پشت موهای سر است.
اسکالپ سر

فرایند میکرواسکالپ به چه صورت است؟

این عمل که به صورت خلاصه به آن اسکالپ سر می‌گویند فرایندی موثر در رفع دائمی کم حجمی مو می‌باشد. پیگمنت‌های رنگی از طریق سوزن‌های ریزی که به آن‌ها میکرونیدل نیز می‌گویند به پوست سر تزریق می‌شوند. خروجی نهایی این عمل سبب می‌شود نقاط تیره ایی مشابه ریشه مو در نقاط کم حجم کف سر نمایان شود تا دیگر ظاهر کم پشت کف سر نمایان نباشد. باید گفت که عمل میکرو اسکالپ بسیار شبیه به تتو بر سطح پوست می‌باشد.

همچنین گفته می‌شود در برخی موارد اسکالپ سر باعث می‌شود فولیکول‌های نقاط تاتو شده در نقاطی که مویی نمی رویید تحریک شوند و شروع به فعالیت کنند و به مرور زمان ممکن است باعث رویش مجدد موهای تحریک شده گردد. اما این موضوع قطعی نیست و در همه افراد رخ نمی دهد و در اصل این روش فقط برای پر شدن ظاهری کف سر استفاده می‌شود.

اسکالپ سر فرایند

در اولین جلسه‌ای که به پزشک مطمئن مراجعه می‌کنید، ابتدا از شما آزمایش‌های پوستی و هورمونی خواهد گرفت تا مطمئن شود این پروسه ضرر و عوارضی برای شما نداشته باشد. سپس اطلاعاتی راجع به رنگ موی مورد نظر و میزان حجم موی درخواستی به او می‌دهید. سپس پزشک با در نظر گرفتن این اطلاعات فرایند اسکالپ سر را مطابق میل شما انجام می‌دهد. بعد از انجام فرایند اسکالپ هاشوری از ریشه‌های مو در محل رویش موهای طبیعی دیده می‌شود که محل‌های کم پشت و طاس را پوشانده است.

پس از انجام اسکالپ سر ممکن است سوراخ یا جای زخم بر روی سطح پوست دیده شود که به واسطه سوزن‌ها یا همان میکرونیدل‌ها ایجاد شده‌اند. بعد از نهایتا دو هفته به تدریج این زخم‌ها و سوراخ‌ها از بین خواهند رفت و جای نگرانی وجود ندارد. و نهایتا تنها هاشور اسکالپ سر بر روی سطح پوست باقی خواهد ماند. مانند سایر روش‌های تاتو، رنگ نهایی بعد از یک ماه نمایان می‌شود و بعد از یک تا دو ماه می‌توانید برای ترمیم به پزشک خود مراجعه کنید.

اسکالپ سر

همانطور که گفته شد میکرواسکالپ توسط دستگاه میکروپیگمنتیشن انجام می‌شود و سوزن‌های مخصوص با سایز‌های مختلف دارد که برای نقاط مختلف سر یا ریش از سایز متناسب با قطر مویی که معمولا در آن نواحی می‌روید استفاده می‌شود. رنگ استفاده شده در این روش بایستی از رنگ‌های مرغوب و با کیفیت باشد که هم برای پوست سر مضر نباشد هم ماندگار باشد که معمولا توسط پزشک تهیه و تایید می‌شود. همچنین قبل از انجام فرایند اسکالپ بایستی از الکل و ضد عفونی کننده استفاده کرد. نهایتا توسط دستگاه میکرواسکالپ رنگدانه‌ها به سطح پوست وارد می‌شوند.

میکرو اسکالپ برای چه افرادی مناسب است؟

روش میکرواسکالپ برای تمام افرادی که از مشکلات مربوط به کم پشتبپی مو رنج می‌برند مورد استفاده است. اغلب افراد تصور می‌کنند این روش فقط مورد استفاده مردان است و برای خانم‌ها انجام نمی شود. در صورتی که این طور نیست و همه می‌توانند با استفاده از این روش ناراحتی‌های مربوط به ریزش مو و طاسی را برای همیشه از بین ببرند. عدم وجود محدودیت سنی جنسیتی نیز خود از فواید و خوبی‌های میکرواسکالپ به شمار می‌آید.

در آقایان معمولا در اثر سن، تغییرات هورمونی، شیمی درمانی، عدم کوتاهی مو و رسیدگی به مو، استفاده بیش از حد از کلاه و ایستادن بیش از حد زیر آفتاب ممکن از دچار کم پشتی و ریزش مو شوند و در خانم‌ها نیز مواردی چون عدم کوتاهی مو و رسیدگی به مو، براشینگ مو و استفاده بیش از حد از رنگ مو ، سن، شیمی درمانی، عدم رعایت نکات بهداشتی زیر شال و روسری و … می‌تواند باعث ریزش و کم حجمی مو شود. در همه این موارد اسکالپ سر می‌تواند از راه حل‌های کم هزینه و دائمی و آسان باشد.

اسکالپ سر

مدت زمان اسکالپ سر چقدر است؟

بسته به میزان حجم موی مورد درخواست و هم چنین فضای خالی در سر ممکن است حدود 4 الی 5 ساعت به طول انجامد. اغلب متخصصان برای این که مراجعین خسته نشوند این فرایند را طی چند جلسه انجام می‌دهند. اغلب افراد حدود 2 تا 5 جلسه می‌بایست به پزک مراجعه کنند که تقریبا این فرایند چیزی حدود چهار تا پنج ماه ممکن است به طول انجامد. بهتر است با صرف حوصله طول دوره را طی کنید و تمام مراقبت‌های لازم را انجام دهید تا به نتیجه مناسب دست یابید.
اسکالپ سر

هزینه اسکالپ سر چقدر است؟

عوامل متعددی در تعیین هزینه این عمل موثر است. عواملی هم چون میزان ناحیه تحت درمان، میزان حجم موی درخواستی، مهارت و تخصص فرد معالج، کیفیت مواد استفاده شده در میکروپیگمنتشن و … همگی در تعیین قیمت تاثیر گذار‌اند. به طور معمول در فرایند اسکالپ سر که طی چند مرحله و چند جلسه صورت می‌گیرد ممکن است حدود 400 الی 450 هزار تومان در جلسات اولیه برای هر ساعت و در جلسات بعدی و ترمیمی حدود 350 هزار تومان دریافت گردد.
اسکالپ سر

ریکاروری بعد از میکرواسکالپ چقدر است؟

همان طور که گفته شد میکرو اسکالپ یک فرایند حساس و زمان بر است. تاثیراتی هم چون قرمزی و سوزش در نواحی که پیگمنت تزریق شده است تا دو الی سه روز قابل احساس است. اما بعد از گذشت چند روز این سوزش‌ها کم می‌شوند و رنگ پوست نیز از حالت قرمزی و التهاب خارج می‌شود. بعد از چند روز به راحتی می‌توانید به انجام امور عادی و روزانه خود بپردازید.

ممکن است تا ده الی دوازده روز در ناحیه تحت درمان شاهد شوره و یا پوسته شدن سطح سر باشید که باید گفت این عوارض عادی است و مشکل جدی شما را تهدید نمی کند. به طور کلی به دلیل کم بودن عوارض این فرایند در بین مردم بسیار محبوب است و افراد زیادی برای رفع مشکلات کم مویی خود از آن استفاده می‌کنند.

در موارد نادری مشاهده شده است که میکرواسکالپ برای برخی از افراد مشکلاتی هم چون قرمزی و التهاب تا مدت زمان طولانی اتفاق افتد. هم چنین ممکن است به دلیل حساسیت پوست سر زخم‌هایی ایجاد شود که خود عاملی جهت سوزش و درد ناحیه سر گردد. در این موارد به پزشک خود مراجعه کنید تا اقدامات درمانی لازم صورت پذیرد.

میکرواسکالپ

 

مراقبت‌های لازم بعد از اسکالپ سر چیست ؟

همان طور که قبل تر اشاره شد اثرات سوزش و قرمزی بعد از چند روز از بین می‌روند و پوست سر به حالت عادی بر می‌گردند اما انجام مراقبت‌هایی لازم است تا فرایند اسکالپ سر به خوبی انجام گیرد و تاثیرات مطلوب خود را نمایان سازد. یکی از اقداماتی که می‌بایست رعایت کنید این است که از انجام فعالیت‌هایی که ممکن است طی آن عرق بریزید بپرهیزید. چرا که عرق کردن موجب التهاب و سوزش در نقاط تحت درمان می‌شود.

علاوه بر این مورد نباید شامپو و یا حتی آب به نقاط تحت درمان برسد. چرا که سبب رویت نتیجه سوء و نا خوشایند می‌گردد. بهتر است از شامپو بچه‌ها استفاده نمود چرا که دارای مواد شیمیایی کمتری هستند. تا دو هفته توصیه می‌شود به هیچ عنوان سر خود را شانه نکنید و بعد از آن تا مدتی در هنگام شانه کردن نیز مراقب باشید که با ملایمت و آرامش این کار را انجام دهید تا آسیبی به پوست سر وارد نگردد.

میکرواسکالپ

ماندگاری اسکالپ سر چقدر است؟

فرایند اسکالپ سر ماندگاری طولانی مدتی دارد. میزان ماندگاری رنگدانه‌ها در پوست سر بسته به میزان خشکی و چربی پوست افراد می‌تواند بین 6 تا 10 سال متغیر باشد. بعد از این مدت ممکن است رنگ‌ها کمرنگ شوند که امری طبیعی است که می‌توانید با انجام مجدد اسکالپ زیبایی مجدد به موهای خود ببخشید.

به طور کلی میزان ماندگاری این عمل بستگی به تخصص و مهارت پزشک معالج و مواد استفاده شده دارد. هر چه مهارت فرد بیشتر باشد و با دقت بیشتری کار را انجام دهد ظاهر سر طبیعی تر و زیبا تر به نظر می‌رسند. علاوه بر آن جنس پوست سر، عمق و نفوذ رنگدانه‌ها و پیگمنت‌ها به پوست سر و میزان تعریق و سوخت و ساز بدن نیز بستگی دارد.
میکرواسکالپ

مزایای اسکالپ سر چیست ؟

اسکالپ سر

 • در تمامی سنین قابل استفاده می‌باشد و نیازی به بانک مو ندارد.
 • می تواند با سلیقه و رنگ دلخواه مراجعه کننده انجام شود.
 • هزینه مناسب تری نسبت به داروهای شیمیایی و کاشت مو دارد.
 • در مدت زمان کوتاه تری به نتیجه مطلوب خود خواهد رسید.
 • برای موارد طاسی جزئی مثل طاسی ریش و پیشیانی و فرق سر تا موارد طاسی کل سر کاربرد دارد.
 • درصد موفقیت برعکس روش‌های شیمی درمانی و کاشت مو صد در صد می‌باشد.
 • خونریزی و دوره ریکاوری بسیار جزئی تری نسبت به کاشت مو دارد و مراقبت‌های پزشکی خاصی نیاز ندارد.

معایب اسکالپ سر چیست؟

یکی از معایب اسکالپ کردن برای افرادی که تنوع طلب هستند این است که به دلیل ماندگاری طولانی مدت اثرات این روش ممکن است از حالت موی خود و الگوی رشد آن خسته شوند و بخواند تغییراتی بر روی مو‌های خود ایجاد کنند. انجام هر گونه تغییری بسیار دشوار است و باید با لیزر صورت گیرد.

یکی دیگر از معایب میکرواسکالپ این است که با قرار گرفتن در زیر نور خورشید به علت تیرگی و یا ریزش پوست، به تدریج رنگدانه‌ها کمرنگ می‌شود و از زیبایی روز اول کاسته می‌شود. اغلب افراد با این عوارض مشکل دارند اما می‌شود با مراجعه مجدد به کلینیک به درمان دوباره و ترمیم پرداخت.

از دیگر مشکلاتی که اسکالپ دارد این است که ممکن است موی سر شما نسبت به بعضی از شامپو‌ها حساس شود و فرایند کمرنگ شدن سرعت گیرد. عیب دیگر این است که تغییر رنگ بر روی مو‌های اسکالپ شده امکان پذیر نیست و فقط باید از یک رنگ استفاده نمود.
اسکالپ سر

تفاوت اسکالپ سر با کاشت مو چیست؟

در کاشت مو، ریشه و تارهای مو از بانک موی بدن خود متقاضی ( سایر نقاط پر موی بدن ) برداشته شده و در نقاط کم پشت پوست موی سر کاشته می‌شوند که ممکن است در خیلی از موارد موفقیت آمیز نباشد. اما در اسکالپ سر مویی کاشته نمی شود بلکه از طریق روش میکرواسکالپ نقاطی مشابه پیگمنت‌ها و ریشه‌های مو بر روی کف سر طرح می‌شود تا از لحاظ بصری کم پشتی و کم حجمی موهای سر یا خط ریش را بپوشاند.

اسکالپ سر

برخی از افراد نیز این عمل را مترادف با تتو می‌دانند اما باید گفت ممکن است شباهت‌هایی در مراحل انجام با تتو داشته باشد اما عمل میکروپیگمنتشن نیاز به تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد و باید توسط افرادی که دوره تخصصی میکروپیگمنتیشن را گذرانده اند و همچنین تخصص پوست و مو پزشکی را دارند انجام شود. همچنین دستگاه مخصوص میکروپیگمنتیشن و سوزن‌ها و رنگ‌های مصرفی در میکرواسکالپ کاملا با روش تتو متفاوت است.

آیا میکرو اسکالپ به ریشه مو آسیب می‌زند؟

در روش میکرو اسکالپ به دلیل این که پیگمنت‌ها در سطح سلول‌های سطحی پوست سر قرار می‌گیرند و سوزن‌ها به عمق سر نفوذ نمی کنند می‌توان گفت به ریشه مو که در لایه زیرین دِرم پوست سر قرار دارد هیچ آسیبی وارد نمی شود. عمق نفوذ این سوزن‌ها تا لایه اپیدرم می‌باشد. پس می‌توان گفت هیچ آسیبی ریشه موهای شما را تهدید نمی کند.

یکی از فوایدی که عمل میکرو اسکالپ دارد این است که سبب می‌شود خون رسانی به پوست سر بیشتر شود چرا که با تحریک سلول‌های پوست سر توسط سوزن‌های پیگمنت عمل خون رسانی بهتر و بیشتر از قبل انجام گیرد و سبب حفظ و تقویت ریشه مو گردد.

میکرواسکالپ

موارد استفاده از میکرواسکالپ

یکی از دلایل انجام اسکالپ سر می‌تواند ریزش شدید مو و خالی شدن نقاط متعددی از سطح سر باشد. علت دیگری که افراد را مجاب به انجام این عمل می‌کند می‌تواند عدم رشد مو در نقاطی از سر به دلیل سوختگی‌های شدید باشد. و یا ممکن است علاوه بر این موارد فردی به طور مادر زاد و طبیعی دچار مشکلات ژنتیکی باشد و دارای حجم موی کم و یا طاسی باشد.

برخی دیگر از افراد هستند که به دلیل سرطان و یا بیماری‌های خاص مجبور به شیمی درمانی‌های مکرر بوده‌اند. از همین رو با ریزش موی شدید مواجه شده‌اند. برای اکثر این افراد کاهش حجم مو موضوعی آزار دهنده است و ممکن است بعد از دوره درمان باز هم موهایشان رشد قبلی خود را نداشته باشد. برای این افراد اسکالپ مو یک گزینه بسیار خوب و مناسب است.

ممکن است برخی افراد به دلیل انجام عمل جراحی در قسمت سر و گردن در نواحی بخیه زده دیگر رشد مو را مشاهده نکنند، به این افراد نیز توصیه می‌شود از اسکالپ سر استفاده کنند.

یکی دیگر از مواردی که از اسکالپ سر استفاده می‌شود برای پر کردن فرق و قسمت‌های خالی شده مو در وسط سر می‌باشد. این روش در خانم‌ها بسیار پر طرفدار است و متقاضیان زیادی دارد.

همچنین میکرو اسکالپ برای کم پشتی‌های ریش و سبیل صورت آقایان که می‌توانند به دلایل مختلف مادرزادی یا سوختی یا زخم و یا … کم پشت شده باشد استفاده شود.

میکرواسکالپ انواع

سوزن مناسب اسکالپ سر

همانطور که گفته شد اسکالپ سر باعث می‌‌شود با ورود رنگدانه‌‌ها به پوست سر، مو پرپشت ‌تر به نظر برسد که این عمل را سوزنی که بر روی دستگاه قرار می‌گیرد به عهده دارد. این سوزن؛ پس از آن که کاملا به فرد مراجعه ‌کننده درباره اسکالپ سر مشاوره داده شد و آگاهی یافت و سپس رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرد، باید متناسب با ناحیه‌ای که می‌خواهد فرو رود، تعیین شود زیرا یکی از اصلی ‌ترین تجهیزات اسکالپ سر است و بر اساس قطری که دارند از انواع گوناگونی برخوردارند.

این وسیله نه تنها کیفیتش نتیجه کار را بهتر می‌کند بلکه بهداشت آن بر روی سلامت فرد مراجعه ‌کننده نیز تاثیر می‌گذارد به طوری که اگر از یک سوزن برای چند نفر و یا طی جلسات پی در پی برای یک فرد استفاده شود، مشکلات جبران‌ناپذیری بوجود می‌‌آید که اعتبار کلینیک را زیر سوال خواهد برد.

سوزن‌های مخصوص اسکالپ سر بسیار نازک و تیز هستند اما قسمت‌ هایی از سر را که کم تراکم است پر می‌کند، نکته‌ای در اینجا قابل توجه است؛ عمق این سوزن‌ها حین انجام کار بوده که به ضخامت و رنگ ‌پذیری پوست سر بستگی دارد و نباید بیشتر از 1.5 باشد.

در حال حاضر کارتریج‌‌های یک بار مصرف جایگزین سوزن‌‌ها شده‌اند که با آن که دارای واشر ارتجاعی یا ممبران هستند و مانع از ورود ترشح و مایعات به داخل هندپیس می‌گردد اما در رعایت بهداشت تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. آن هم به این دلیل که اگر استاندارد، استریل و ایزوله نباشد و خون و مایعات بدن وارد هندپیس ‌شود، احتمال انتقال بیماری ‌هایی مانند هپاتیت، عفونت و ایدز افزایش می‌‌یابد.

این وسیله در مقایسه با سوزن بسیار بهتر است زیرا تیز بوده که آسیب کمتری به بافت وارد می‌کند که این التهاب، درد و خونریزی را کاهش می‌‌دهد اما هنگام خرید توجه داشته باشید که واشری پلاستیکی داشته باشد زیرا در غیر این صورت بهداشتی نبوده و مشکلاتی را برای تان به وجود می‌‌آورد.

قیمت دستگاه اسکالپ سر

دستگاه اسکالپ سر که میکروپیگمنتیشن نام دارد، بسیار گران است و هزینه نسبتا بالایی دارد. همین امر باعث شده مراکز کم تری این روش درمان را انجام دهند و همچنین بر روی هزینه اسکالپ سر نیز تاثیرگذار است. این هزینه به صورتی نیست که با یک بار خرید؛ دیگر نیازی به وسیله‌ای نباشد بلکه برای هر فرد باید سوزن جداگانه گرفت و استفاده کرد.

در ایران تنها دستگاهی که دارای مجوز بهداشت است دستگاه شرکت آمیا آلمان بوده که از استاندارد سی‌ای پی اروپا برخوردار است که جز بروزترین‌‌ها است و قیمت آن هم با نوسانات جامعه تغییر خواهد کرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
عوارض تاتو لب
آموزش آرایش دائم
انواع تاتو لب و عوارض آن ها

صورت انسان از اجزای گوناگونی تشکیل شده که هر کدام در زیبایی آن نقش بسزایی دارند، اما یکی از شاخصه‌های تاثیرگذار، لب‌ها هستند که با

تاتو مینیمال
آموزش تاتو بدن
80 مدل طرح تاتو مینیمال و ساده

انجام تاتوی بدن، احتمالاً یکی از بهترین راه‌ها برای ابراز وجود است – خواه این طرح تاتو به یاد باورهای گذشته شما باشد یا شیطنت‌ها،

طرح تاتو گل
آموزش تاتو بدن
50 طرح تاتو گل شیک و جذاب

اگر  شما طرفدار تاتوهای نمادین و با معنی هستید، طرح تاتوهای گل می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این طرح ها می‌توانند در اندازه های

اشتراک گذاری
Notify of
8 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

سلام وقت بخیر
ببخشید آیا اسکالپ برای جاهایی از سر که شکسته و تورفته شده هم به درد میخوره ؟؟؟

دقیقا یکی از استفاده های رایج از میکروپیگمنتیشن و اسکالپ سر برای نقاط شکسته و تو رفته است که دیگر رویش مو ندارند

شب عالی بخیر
ببخشید آیا اسکالپ روشی هست که برا آقایون استفاده میشه یا نه خانم ها هم میتونن استفاده کنن؟؟؟
من یه قسمت از پیشونیم ریزش داشته میخوام اینکارو انجام بدم ؟؟؟

با سلام بله اسکالپ کلا تکنیکی برا پوشاندن کم پشتی موها است و هم برای خانم ها هم برای آقایان کاربرد دارد.

اسکالپ برای خانوم ها هم استفاده میشه؟

اسکالپ برای خانم هایی که دچار کم پشتی موی سر و پیشانی هستند نیز استفاده می شود.

چقدر جالب بود! اسکالپ رو کجا انجام میدن؟

اسکالپ سر در مراکز پوست و مو که خدمات لیزر و میکروپیگمنتیشن انجام می گردد ارائه می گردد.

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.