کراتینه مو

با کراتینه کردن می توانید آسیب دیدگی موهایتان که بر اثر رنگ کردن زیاد، استفاده از سشوار و حالت دهنده ها و … رخ داده را کم کنید. موی صاف یکی از گزینه های زیبایی است که امروزه جایگاه خاصی بین خانم ها و آقایان پیدا کرده است. با کراتینه کردن مو می توانید از زیبایی موی صاف بهره‌مند شوید. در کراتینه کردن مو پروتئینی که موها را صاف می کند وارد ساختمان مو می شود، پروتئین تقویت کننده باعث ترمیم مو شده و وزی مو را کاهش می دهد، که تا یک سال درخشش و لختی مو را تثبیت می کند. کراتینه کردن مو برای کسانی که موهایشان آسیب دیده و بر اثر وزی قابل شانه کردن نیست توصیه می شود.

کراتینه مو

 کراتینه کردن مو در منزل

مواد غذایی پروتئینی

برای سلامتی و زیبایی مو استفاده از ویتامین ها و مواد غذایی سالم برای تغذیه مو حائز اهمیت است. مصرف مواد غذایی حاوی آهن، ویتامین ای، مواد معدنی، مس، منیزیم و مصرف تخم مرغ، میوه و سبزیجات سبز برای ترمیم آسیب دیدگی موها مفید است.

استفاده از ماسک های خانگی

برای کراتینه کردن و براقی و تغذیه مو بهتر است در منزل از مواد طبیعی مانند روغن آرگان، آووکادو، روغن زیتون، عسل و روغن نارگیل استفاده کنید. بهترین زمان برای استفاده از روغن های طبیعی شب هنگام خواب است. اگر بر اثر استفاده از حالت دهنده های مو مانند سشوار، اتوی مو و … موهایتان آسیب دیده از ژل کتیرا استفاده کنید و بعد از استفاده از ژل کتیرا موهایتان را ببافید.

 ترکیب قرص و ماست

قرص ویتامین ای، ۱ عدد تخم مرغ کامل و ماست را مخلوط کنید و ۵ دقیقه مواد مخلوط شده را روی موهایتان ماساژ دهید و پس از ۱ ساعت بشویید.

“کراتینه کردن مو در آرایشگاه توسط افراد مجرب یکبار کافی است، ولی استفاده از ماسک های طبیعی و خانگی مستلزم زمان است و می‌بایست مستمر انجام شود.”

کراتینه مو

انواع ماسک های خانگی برای کراتینه کردن موهای آسیب دیده

ماسک موی سس مایونز

سس مایونز، شیر پرچرب، یک عدد موز رسیده، دو قاشق غذاخوری عسل، یک عدد زرده تخم مرغ کامل و یک قاشق روغن نارگیل را با هم خوب مخلوط کنید و روی موهایتان بمالید، پس از ۲۰ دقیقه موهایتان را بشویید. هفته ای دو بار از این ماسک استفاده کنید.

ماسک موی تخم مرغ

استفاده از تخم مرغ کامل برای ترمیم و تغذیه مو بسیار مناسب است. می توانید تخم مرغ را با روغن زیتون مخلوط کنید. توجه داشته باشید برای شستن مو پس از استفاده از تخم مرغ از آب داغ استفاده نکنید.

کراتینه مو

 عوارض کراتینه کردن مو

ریزش مو

پس از کراتینه کردن مو با مواد شیمیایی موی سر نازک می شود و شروع به ریزش می کند.

آسیب ساختمان مو

مو پس از کراتینه شدن مو با مواد شیمیائی، مو ۳ هفته فرم ایده ال خود را حفظ می کند ولی متأسفانه مو دوباره به حالت اول خود برمی‌گردد و ساختمان مو آسیب بیشتری می‌بیند.

سرطان

مواد کراتینه موها حاوی فرمالدئین است که به خاطر وجود این ماده مو صاف و براق می‌شود. متأسفانه استفاده از این ماده خطرناک احتمال بیماری سرطان را افزایش می‌دهد.

حساسیت

پس از کراتینه موها عده‌ای دچار حساسیت پوستی مانند خارش پوست و جوش های قرمز می‌شوند.

کراتینه مو

دوره های آموزشی کراتینه مو در آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
برگشت به بالا