کراتینه مو

کراتینه مو

برای افرادی که مایل به کوتاهی مو نبوده و خواستار موی بلند و صاف هستند می توان راه حل کراتینه مو را پیشنهاد داد. موی صاف یکی از گزینه های زیبایی است که امروزه جایگاه خاصی بین خانم ها و آقایان پیدا کرده است. کراتینه کردن موها باعث صافی و همچنین براق شدن موهای شما می گردد در نتیجه با کراتینه کردن مو می‌توانید از زیبایی موی صاف بهره‌مند شوید.

کراتینه مو چیست؟ (0 تا 100 % کراتینه)

کراتینه کردن مو در اصل یکی از روش های رایج برای بهبود ظاهر و درمان موهای آسیب دیده شماست. لازم به ذکر است که با کراتینه کردن می‌توانید آسیب دیدگی موهایتان که بر اثر رنگ کردن زیاد، استفاده از سشوار و حالت دهنده ها و … رخ داده را کم کنید. توجه کنید که باید فرمول مناسب برای کراتینه کردن توسط افراد مجرب تعیین شود. پیشنهاد میکنیم که حتما از موادی استفاده کنید که فرمالدهید آزاد نکنند. چراکه فرمالدهید آزاد شده باعث آسیب رسیدن به موهای شما می شود.


نکته مهم: مواد کراتین مستقیما با فولیکول مو در ارتباط هستند و منافذ مو را با کراتین و پروتئین ها پر می کنند. این پروتئین ها هستند که در دراز مدت باعث افزایش قدرت موهای شما خواهند شد.

در کراتینه کردن مو پروتئینی که موها را صاف می کند وارد ساختمان مو می شود، پروتئین تقویت کننده باعث ترمیم مو شده و وزی مو را کاهش می دهد، که تا یک سال درخشش و لختی مو را تثبیت می کند. لازم به ذکر است که کراتینه کردن مو برای کسانی که موهایشان آسیب دیده و بر اثر وزی قابل شانه کردن نیست توصیه می شود.

در این مقاله به تمامی سوالات شما پیرامون کراتینه مو پاسخ خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.


کراتینه مو


عوارض و معایب کراتینه کردن مو چیست؟

در این روش مانند هر روش دیگری که با مواد شیمیایی سر و کار داشته باشد احتمال وجود عوارض و معایبی می رود که این موارد را برای شما بیان خواهیم نمود.

 • قیمت بالا: مواد کراتینه معمولا مواد گران قیمتی هستند. از طرفی چون انجام کراتینه مو زمان‌بر است معمولا دستمزد انجام آن نیز بالا خواهد بود. نکته مهم دیگر این است که پس از انجام کراتینه باید از موهای خود مراقبی داشته باشید که خالی از هزینه نیست. به طور مثال حتما باید از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید که عموما این نوع شامپوها ، شامپوهای گران قیمتی هستند.
 • مصنوعی بودن محصولات کراتینه: این درست است که مواد کراتینه مواد مضری نیستند اما این مواد هم مانند هرآنچه تا به حال دیده اید که از نوع شیمیایی بوده اند، دارای عوارضی دارند که قابل انکار نیست. توجه کنید که کراتین لازم برای درمان مو حتما به‌صورت مصنوعی ساخته خواهد شد و این مواد با کراتین طبیعی موجود در مو ، دندان و ناخن متفاوت است. توجه کنید که این مواد می تواند که باعث تحریک پوست و یا چشمان شما شوند. البته توجه کنید که تا به اکنون مورد خیلی خاص و خطرناکی از این باب گزارش نشده است.
 • ماندگاری کوتاه‌مدت: مدت ماندگاری کراتینه مو ، بسته به جنس مورداستفاده از 2 الی 3 ماه متغیر است. البته این ممکن است که بسته به جنس موی شما زمان کمی طولانی تر شود اما معمولا تغییر به حالت اولیه طی 3 ماه انجام می گردد و پس از آن نیاز به تجدید کراتینه خواهید داشت.

 • احتمال آسیب دیدگی مو: از آنجاییکه اتوی کراتینه در دمای بالایی فعالیت خود را انجام میدهد این احتمال وجود دارد که بر اثر حرارت بالا موهای شما آسیب ببیند. یکی از دلایلی که پیشنهاد می کنیم حتما از آرایشگر با تجربه برای این کار استفاده کنید این موضوع است. البته توجه داشته باشید که حتما از محصولات خوب با برند معتبر باید استفاده کنید.
 • عامل فرمالدهید: فرمالدهید یک ماده شیمیایی سرطان زاست و از آنجایی که افرادی که دائما با کراتینه سر و کار دارند این گاز را استشمام می کنند در معرض بیماری قرار خواهند گرفت. در نتیجه توصیه می گردد که حتما از مواد بدون فرمالدهید برای انجام فرآیند کراتینه کردن مو استفاده شود. البته فرمالدهید آزاد شده کم است و به طور دقیق تر در روی بسته مواد مورداستفاده ذکر شده است که در نتیجه استفاده از این مواد چه میزان فرمالدهید منتشر خواهد شد.

کراتینه مو

 • ممنوعیت برای بانوان باردار: با توجه به اینکه در عموم مواد کراتینه فرمالدهید آزاد می گردد پیشنهاد می شود که حتما بانوان باردار از انجام کراتینه کردن مو خودداری نمایند.
 • واکنش‌های آلرژیک پوستی: ممکن از برخی از افراد به مواد مورداستفاده در کراتینه مو حساسیت داشته باشند و در نتیجه استفاده از آن دچار التهاب شوند. فراموش نکنید که قبل از انجام کراتین ابتدا مقداری از آن را روی بازو یا پای خود تست کنید تا مطمئن شوید که روی پوست شما واکنش منفی ندارد.
 • استفاده از شامپوهای خاص: برای افزایش دوام بیشتر کراتینه کردن مو حتما باید از شامپوهای خاصی استفاده شود که معمولا قیمت بالایی دارند و ممکن است که حساسیت پوستی نیز برای مصرف کننده در پی داشته باشد.
 • ریزش مو: استفاده مداوم از انجام کراتینه باعث ریزش مو می گردد و توصیه می شود که در میان تعداد دفعات استفاده از کراتینه برای موهای خود فاصله ایجاد کنید.

محاسن و مزایای کراتین مو چیست؟

 • مناسب برای انواع مو: اصلا فرقی ندارد که شما موهایی مجعد دارید و یا فر، حالت دار باشد یا صاف، و موهای شما رنگ طبیعی دارد و یا حتی موهای شما رنگ شده باشد. با هر گونه مویی که دارید می‌توانید بر روی موهای خود فرآیند کراتینه کردن مو را انجام دهید.
 • عدم آسیب دیدن مو: درصورتی‌که کار کراتینه کردن مو درست انجام شود، نه تنها هیچگونه آسیبی به موهای شما وارد نشده بلکه این مورد باعث تقویت موهای شما نیز می گردد.
 • حالت‌دهی آسان: پس از انجام کراتینه مو ، حالت دهی موهای شما بسیار آسان تر از پیش خواهد بود. این موضوع به خصوص برای افرادی که موهای مجعد دارند اثرگذار خواهد بود. توجه داشته باشید که فعالیت هایی مانند اتوی مو می تواند آسیب های جدی به موهای شما وارد کند.

کراتینه مو

 • نیاز به مراقبت کمتر از مو: از آنجایی که مواد پروتئینه تمامی منافذ را پر کرده اند در نتیجه آلودگی و مواد مضر چندان نمی توانند که به موهای شما آسیب بزنند و در نهایت موهای شما سالم تر باقی خواهد ماند.
 • بهبود و افزایش کیفیت جنس مو: در این روش موهای شما ساختار و بافتی نرم تر و براق تر پیدا خواهند کرد و حالت خود را به زیبایی حفظ می کنند. همچنین چون در این روش از آسیب دیدن به موهای شما جلوگیری می شود در نتیجه استفاده از کراتینه باعث افزایش کیفیت جنس موهای شما خواهد شد.
 • شانه کردن راحت تر موها: با توجه به آنکه موهای شما در نتیجه کراتینه صاف تر و براق تر خواهد شد و اندکی ضخامت آنها بیشتر می گردد در نتیجه انجام شانه کردن بر روی موهای شما به راحتی امکان پذیر خواهد بود. حتی اگر شما قبلا موهای کاملاً فری داشته باشید.
 • مناسب برای مردان و زنان: فارغ از هر نوع جنسیتی و همچنین سن و سال افراد ، کراتینه کردن مو می تواند در افزایش کیفیت جنس موهای شما موثر باشد.

روش انجام کراتینه مو به چه صورت است؟

 • مرحله اول: در این مرحله شما باید موهای خود را با شامپوی مخصوص کراتینه و یا یک شامپوی ضعیف همانند شامپو بچه ، چند بار بشویید. توجه داشته باشید که شما تا 3 روز نباشد موهای خود را مورد شست و شو قرار دهید در نتیجه در این مرحله (شست و شوی اول) می‌توانید چندین بار موهای خود را با شامپوی ملایم بشویید.
 • مرحله دوم: موهای خود را کاملاً خشک کنید. البته اگر مایل هستید که موهای خود را به‌صورت ویتامینه ، کراتینه کنید لازم است تا موهای خود را کاملاً خشک کنید ولی برای کراتینه معمولی (کراتینه برزیلی) نیازی نیست که کاملاً خشک خشک شود.

کراتینه مو

 • مرحله سوم: موهای خود را به 4 الی 10 بخش تقسیم کنید. توجه کنید که برای اینکه کار باکیفیت‌تری انجام شود باید دسته‌بندی بیشتری اختیار گردد. البته حجم موهای شما نیز تأثیر زیادی بر روی این موضوع دارد.

کراتینه مو

 • مرحله چهارم: یک محصول صاف کننده کراتینه را با استفاده از یک فرچه یا شانه محلول به موها آغشته کنید. نکته مهم این است که این محصولات باید حتما در فاصله 1.5 سانتی متری از ریشه قرار داشته باشد و نباید که به ریشه برخورد کند. توجه کنید که تمامی قسمت های مو بایستی آغشته شود و جایی از قلم نی افتد. در صورتی که قسمتی از مو به مواد آغشته نشود در برخورد با حرارت بالای اتو آن قسمت خواهد سوخت و ضخامت خود را از دست می دهد و در نتیجه مو خواهد شکست.

کراتینه مو

 • مرحله پنجم: برای موهای معمولی در حدود 20 الی 30 دقیقه و برای موهای زبر و فر 40 الی 50 دقیقه صبر کنید تا محلول روی موهای شما اثر بگذارد. در این فاصله در حدود هر 8 دقیقه موهای آغشته شده را از بالا به پایین شانه بکشید. همچنین می توانید از یک کلاه نایلونی استفاده کنید تا اثر گذاری محلول ها بیشتر شود.
 • مرحله ششم: توجه کنید که پس از گذشت زمان نباید موهای آغشته شده را با دستمال خشک کرده یا بشویید و بر روی همین موها باید اتوی مو بکشید. حال باید شما با استفاده از سشوار موها را خشک نمایید.
 • مرحله هفتم: پس از اینکه موها کاملا خشک شد، یک اتو موی کراتینه که حرارت بالایی (در حدود 400 الی 450 درجه) را تولید میکند آماده کنید. به صورت منظم و مکرر ، از بالا به پایین برای یک دسته اجرا کنید و زمانی که کار آن دسته تمام شد به سراغ دسته بعد بروید. البته لازم به ذکر است که با اتو موهایی با دمای در حدود 250 درجه نیز می توان این عمل را انجام داد اما مطمئنا کیفیت کار به مشابه حالتی که با 400 درجه باشد یکسان نخواهد بود. هر دسته مو باید در حدود 7 الی 8 بار اتو شود. توجه کنید که دسته زیادی از مو را انتخاب نکنید، دسته انتخاب شده باید ضخامت کمی داشته باشد.
 • مرحله هشتم: پس از انجام عمل کراتینه اصلا نباید موهای خود را خیس کنید و حدالامکان تا 3 روز موهای خود را نشویید.


نکات مهم نگهداری بعد از کراتینه مو

 • موهای خود را پس از عمل کراتینه ، حداقل تا 3 روز نشویید. اگر اتفاقی موهای شما خیس شدند سریعا با استفاده از سشوار آن را خشک کنید
  حتما توجه کنید که حداقل تا 48 ساعت بعد از کراتینه نباید موهای خود را با کش و یا سنجاق سر ببندید.
 • حتما از شامپوهای بدون سولفات و به خصوص بدون سولفات سدیم برای شستشوی موهایتان استفاده نماید.
 • توجه کنید که آب دارای کلر و شور هم کراتینه موهای شما را از بین می برد. پس از رفتن به دریا و استخر حتما خود داری کنید. در صورت ضرورت حتما موهای خود را با نرم کننده که نیاز به شست و شو نداشته باشد آغسته نمایید.
 • حتما از بالش های ابریشم یا ساتن که رطوبت موهای شما را حفظ میکنند و میزان اصطکاک کمی بین مو شما و بالش ایجاد میکنند استفاده کنید. نکته مهم این است که اگر بعد از خواب دیدید که موهای شما کج شده است حتما سریعا با استفاده از اتوی مو آن را صاف نمایید.

آیا صاف کننده مو (ریلکسر) همان کراتینه کردن مو است؟


باید گفت خیر ، تفاوت اساسی میان کراتینه مو و ریلکسرها وجود دارد. اول باید بدانید که کراتینه کردن موها به‌صورت موقتی بوده و پس از گذشت چندین ماه از آن شسته شده و موها به حالت پیشین خود باز می گردند. اما ریلکسرها به‌صورت شیمیایی بوده و مدت زمان بسیار طولانی تری بر روی موهای شما اثر خواهند گذاشت. این زمان به گونه ای زیاد است که برخی به آن دائمی نیز می گویند.
پیشنهاد آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان حتما استفاده از کراتینه است. چراکه موارد کراتینه منافذ موها را پر میکنند و باعث ایجاد نرمی و درخشان شدن موها می شوند. بدیهی است که پس از گذشت مدت زمانی (معمولا چند ماه) این مواد شسته شده و از سطح مو خارج می شوند و موها مجددا به حالت پیشین خود باز می گردند.
عملکرد در ریلکسرها به گونه ای متفاوت است. ریلکسرهای شیمیایی ساقه های مو را می شکنند و دوباره باز سازی می کنند. این موضوع موجب می گردد که موهای شما ضعیف تر شده ولی در نتیجه موهای صاف تری داشته باشید. این روش از طرف آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان توصیه نمی گردد.

کراتینه مو


کراتینه برای چه کسانی مضر است؟

این روش برای زنان باردار، توصیه نمی‌شود.

کراتینه کردن مو در منزل: آیا می توان در منزل مو را کراتین کرد؟

نکته بسیار مهم : کراتینه کردن مو در آرایشگاه توسط افراد مجرب یکبار کافی است، ولی استفاده از ماسک های طبیعی و خانگی مستلزم زمان است و می‌بایست مستمر انجام شود. حتی درصورتی‌که با استفاده از مواد شیمیایی موهای خود را کراتینه کنید نیز این موضوع به‌اندازه آرایشگاه بازدهی نخواهد داشت. چراکه نکات فراوانی را به منظور انجام کراتینه مو باید در نظر بگیرید.

گام اول: پیشگیری بهتر از درمان ، استفاده از مواد غذایی پروتئینی: برای سلامتی و زیبایی مو استفاده از ویتامین ها و مواد غذایی سالم برای تغذیه مو حائز اهمیت است. مصرف مواد غذایی حاوی آهن، ویتامین ای، مواد معدنی، مس، منیزیم و مصرف تخم مرغ، میوه و سبزیجات سبز برای ترمیم آسیب دیدگی موها مفید است.

گام دوم: استفاده از ماسک های خانگی: برای کراتینه کردن و براقی و تغذیه مو بهتر است در منزل از مواد طبیعی مانند روغن آرگان، آووکادو، روغن زیتون، عسل و روغن نارگیل استفاده کنید. بهترین زمان‌برای استفاده از روغن های طبیعی شب هنگام خواب است. اگر بر اثر استفاده از حالت دهنده های مو مانند سشوار، اتوی مو و … موهایتان آسیب دیده از ژل کتیرا استفاده کنید و بعد از استفاده از ژل کتیرا موهایتان را ببافید.

ترکیب قرص و ماست: قرص ویتامین ای، ۱ عدد تخم مرغ کامل و ماست را مخلوط کنید و ۵ دقیقه مواد مخلوط شده را روی موهایتان ماساژ دهید و پس از ۱ ساعت بشویید.

ماسک موی سس مایونز: سس مایونز، شیر پرچرب، یک عدد موز رسیده، دو قاشق غذاخوری عسل، یک عدد زرده تخم مرغ کامل و یک قاشق روغن نارگیل را با هم خوب مخلوط کنید و روی موهایتان بمالید، پس از ۲۰ دقیقه موهایتان را بشویید. هفته ای دو بار از این ماسک استفاده کنید.

ماسک موی تخم مرغ: استفاده از تخم مرغ کامل برای ترمیم و تغذیه مو بسیار مناسب است. می‌توانید تخم مرغ را با روغن زیتون مخلوط کنید. توجه داشته باشید برای شستن مو پس از استفاده از تخم مرغ از آب داغ استفاده نکنید.


کراتینه مو


رنگ مو بعد از کراتینه یا قبل از آن ؟

آیا موهای رنگ شده را می توان کراتینه نمود؟

بله ، برای انجام کراتینه بر روی موهای رنگ شده محدودیت خاصی وجود ندارد. درست برخلاف صاف کننده های مو

افرادی که از رنگ موها به صورت مکرر استفاده کرده و موهاش خود را رنگ میکنند ، یا حتی به صورت مش تنها بخشی از موهای خود را رنگ میکنند بعد از مدتی دچار بدفرمی ، وز وز شدن و خشکی مو می گردند. در این زمان می توانند حتما با استفاده از انجام کراتینه مو ، مجددا شادابی و براقی موهای خود را پیدا کنند.

استفاده از کراتینه می تواند هم قبل و هم بعد از عمل رنگ کردن موها باشد و هیچ تداخلی با رنگ کردن موهای شما ندارد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که اول کراتینه و بعد رنگ مو و یا اول رنگ مو و بعد انجام کراتینه مو ، کدام یک نتیجه بهتری در پی خواهد داشت؟

پاسخ این جواب این است که این مورد کاملا بستگی به حالت موهای شما دارد. اگر موهای شما به صورت سوخته باشد و یا خرد شده و از ساقه ها جدا شده باشد باید گفت که کراتینه بر روی این موها جواب نمیدهد. اما اگر موهای شما خشک و یا ضعیف شده باشد بهتر این است که در ابتدا موهای خود را تقویت کنید و بعد از انجام عمل کراتینه موهای خود را رنگ کنید. اگر هم که موهای خوب و شادابی دارید می توانید ابتدا موهای خود را رنگ کنید و بعد از آن موهای خود را کراتینه کنید.

برند های معتبر محصولات کراتینه

 • محصولات دیترون : ساخت کشور ایران ، معرفی محصولات کراتینه به صورت آب رسان و کراتینه ماسک مو، شامپو و اسپری. شامپوی این برند معمولا به عنوان ترمیم کننده و نرم کننده و تقویت کننده ریشه‌های مو مورد استفاده قرار می گیرد.

کراتینه مو

 • ست کراتینه ارگانیک Kerarganic: این برند شامل یک شامپو و ماسک مو است. البته می توان اسپری موی آن را نیز در کنار این موارد تهیه کرد. لازم به ذکر است که با توجه به ارگانیک بودن این محصول ، بر خلاف مواد کراتینه شیمیایی که غالبا با بوی تند همراه است یک نقطه قوت به حساب می آید.


کراتینه مو

 • برند کراتینه مو Global Keratin Color Protection: این برند به صورت شامپو محصولات کراتینه خود را عرضه می کند و با توجه به آنکه در ساختار شامپو از جووِکسین استفاده شده است، استفاده از این محصول به آب رسانی موها کمک کرده و موها را نرم و لطیف میکند.


کراتینه مو

 • برند L’ANZA Keratin Healing Oil Hair Treatment: این محصول بر خلاف عموم محصولات کراتینه فاقد فرمالدهید است و حاوی ویتامین و پروتئین های کراتینه به نام IV Complex Phyto است.
 • این عامل موجب می شود که روغن های طبیعی سازگار با پوست و موی سر شما ، به پوست و مو جذب شده و باعث ایجاد نرمی و لطافت در موها می شود.


کراتینه مو

 • برند کراتینه Keratin cure bio-brazilian : در این محصول نیز از فرمالدهید استفاده نشده است. این محصول به صورت ست شامپو و نرم کننده روزانه است. البته نکته منفی این محصول این است که در میان محصولات کراتینه قیمت بالایی دارد. این محصول را برای موهای با حجم متوسط می توان 8 بار استفاده نمود که در حدود 2.5 ماه صافی مو را برای شما به ارمغان می آورد.


کراتینه مو

 • برند Lasio Keratin-Infused Treatment One Day Formula : به صورت تقریبی می توان گفت که این برند ، بهترین برند و مارک محصولات کراتینه مو به حساب می آید.
 • البته نکته منفی آن قیمت بالای این محصول است ولی در عوض رضایت بالای مشتریان از این محصول نکته بسیار قابل توجهی است. این محصول دارای فرمالدهید است و می تواند موهای تا 90 % فر را صاف نماید که بسیار عالی است.


کراتینه مو

 • برند DAILY Keratin by Keratin Express : این برند نیز در ساخت محصولات خود از فرمالدهید و مواد شیمیایی استفاده نمی کند. این برند می تواند گزینه مناسبی باشد برای افرادی که با حساسیت و وسواس زیادی محصولات آرایشی و بهداشتی خود را انتخاب می کنند.
 • در این محصول پروتئین کراتین هیدرولیز شده به همراه روغن کراتین و آنزیم های طبیعی وجود دارد که هر کدام به نوبه خود نکته مثبت و بزرگی به حساب می آید.


کراتینه مو

 • برند Keratin Research Brazilian Keratin Hair Treatment : این محصول از روغن آرگان و نارگیل به همراه اسیدهای آمینه و پروتئین های مناسب تشکیل شده است. این محصول به خصوص برای موهای وز شده و آسیب دیده مناسب است.


کراتینه مو

 • برند lolane : این برند موها را با مرطوب کردن از خرد شدن و ایجاد مو خره در قسمت پایین موها محافظت می کند. این محصول به صورت کرم و شامپو به فروش می رسد.


کراتینه مو

 • برند GOLD LABEL: این برند مناسب برای موهای بلند و فر بوده که دارای فرمولاسیون قوی و موثر است. البته توجه داشته باشید که بوی این محصول بسیار تند است. روغن‌های جوجوبا، آووکادو و آرگان در این محصول به کار رفته است.


کراتینه مو

 • مجموعه کراتینه پیگاویوا مراقبت و بازسازی مو پیگاویوا مدل Keratin + Reconstruction: شامپو این مجموعه حاوی کوکامید و پروپیل بتائین است که سورفکتانی ملایم است، ضد الکتریسیته ساکن مو بوده، سبب کاهش التهاب پوست و سوزش چشم ها شده، ضد عفونی کننده و جایگزین مواد شوینده مضر و آسیب رسانی شده است.
 • کراتین هیدرولیز شده از مواد مهم و حیاتی در این شامپو است که موجب جذب رطوبت می شود و می توان گفت موجب بهبود عملیات آب رسانی به پوست می گردد. این محصول ساخت کشور ایتالیاست و جزو محصولات معتبر در این حوزه است.


کراتینه مو

اتو موهای مناسب برای کراتینه

به منظور انجام کراتینه از اتو موهای متفاوتی می توان استفاده نمود. باید نکته ای توجه کنید که اتو موهای معمولی تنها تا دمای 200 درجه میتوانند نهایتا حرارت تولید کنند.

این در حالی است که شما برای انجام عمل کراتینه به دمایی ما بین 230 الی 500 درجه نیاز دارید. حتما باید اتو موی شما بتواند این دما را تولید نماید. دمای مناسب و استاندارد در حدود 400 درجه سانتی گراد است.

برای مشاهده هر یک از عکس ها می توانید روی آنها کلیک کنید.

منبع: Wbmd

پرسش و پاسخ در خصوص آموزش کراتینه مو

1مدت زمان آموزش کراتینه مو چقدر است؟
مدت زمان آموزش کراتینه مو در آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان در ورکشاپ های عمومی یک ۲ جلسه می باشد . البته برای هنرجویان ساکن شهرستان و شاغل ، دوره های آموزش خصوصی به صورت کوتاه مدت و فشرده نیز برگزار خواهد شد.
2هزینه آموزش کراتینه مو چقدر است؟
آموزش کراتینه مو از سرفصل های اصلی دوره آموزش رنگ مو تخصصی است. هزینه های کلاس های آموزش آرایشگری آموزشگاه هنرآموزان در دوره های عمومی طبق تعرفه قیمت سازمان فنی حرفه ایی ایران خواهد بود که در صفحه هزینه دوره های آموزشی می توانید مشاهده بفرمایید. همچنین شما می توانید در دوره آموزش کراتینه کردن مو تخصصی را به صورت خصوصی نیز شرکت کنید یا در ورکشاپ های گروهی آموزش کراتین عضو شوید.
3آیا وسایل خاصی برای کراتینه مو نیاز است؟
وسایل مورد نیاز برای آموزش کراتینه مو شامل ابزار رنگ مو مثل قلمو و شانه ، اتوی مو و سشوار ، پیشبند و روپوش آرایشگری می باشد که در دوره ی آموزشی همه موارد توسط آموزشگاه در اختیار هنرجویان قرار خواهد گرفت. همچنین مواد و شامپو های مخصوص کراتینه مو در انواع مختلف احیای مو و صافی مو را از فروشگاه هنرآموزان می توانید تهیه بفرمایید.
4آیا آموزش کراتینه مو بر روی موی واقعی انجام می شود؟
آموزش کراتینه مو در انواع صافی و احیا هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی بر روی موی واقعی مدل های متقاضی کراتینه انجام می گردد.
5دوام کراتینه مو چقدر است؟
دوام کراتینه مو عموما طولانی مدت است و در صورتی که مراقبت های لازم بعد کراتین انجام شود بین یک تا دو سال می تواند دوام داشته باشد.
6مراقبت های بعد کراتینه مو چیست؟
بعد از کراتینه مو جهت دوام اثر احیا و صافی مو و جلو گیری از اسیب رسانی به مو از موارد زیر پرهیز کنید : اتو کردن و سشوار کردن مو خصوصا با حرارت بالای ۳۰ درجه، رنگ کردن مو ، دکلره کردن مو ، استفاده از شامپوهای اسیدی ( ترجیحا از شامپوهای مخصوص کراتینه استفاده کنید ) اکستنشن های طولانی مدت .

8 دیدگاه ها

 1. مریم موسوی گفت:

  با سلام ببخشید ادرس آموزشگاهتون کجاس؟

 2. بیتا پاسالار گفت:

  چرا بعد از کراتین نمی توان موها را رنگ کرد؟

  • چون مواد شیمیایی موجود در ترکیب رنگ مو باعث آسیب دیدگی و خشک شدن موها می شود در نتیجه خاصیت کراتینه مو را که برای احیا و صافی مو استفاده شده بود از بین می برد پس توصیه می شود پس از کراتینه کردن موهای خود را رنگ نکنید

 3. شیوا سلیمانی گفت:

  آیا کارکرد ویتامینه کردن مو و کراتینه مو یکسان است؟

  • خیر، ویتامینه کردن مو فقط برای احیا و تقویت موهای آسیب دیده است و جنس و حالت موها اعم از فر ، صاف یا مجعد تغییر نخواهد داد اما کراتینه مو علاوه بر احیای موهای آسیب دیده ، برای صاف و لخت کردن مو استفاده می شود. کاربرد اصلی کراتینه برای صاف و لخت شدن مو است

 4. شیوا عظیمی گفت:

  حدودا ماندگاری کراتینه مو چقدر است ؟

  • معمولا بسته به مراقبت های بعد از کراتین مو مانند نوع شامپو مصرفی ، استفاده نکردن از ترکیب مو ، پرهیز از براشینگ و اتوی مو میتوانید بین 2 تا 3 سال دوام داشته باشد. البته ریشه های مو که در طول این مدت رشد می کند مواد کراتین ندارد و خاصیت کراتین نخواهد داشت بنابراین معمولا بین یک سال تا یک سال و نیم کراتینه مو را ترمیم می کنند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بستن
برگشت به بالا