ماسک جای جوش

ماسک جای جوش

علت جوش زدن پوست بیماری های میکروبی و باکتریایی است، که به سلول های زیر پوست آسیب وارد می کند. داخل سلول ها پر از چربی شده و روی پوست جوش می زند. برای کاهش جای جوش ها پاکسازی پوست و استفاده از ماسک های خانگی توصیه می شود، که در این مقاله چندین ماسک جای جوش معرفی شده است. همچنین آشنایی با انواع پوست صورت حائز اهمیت بوده و باید به آن توجه شود.

ماسک خیار

خیار برای آب رسانی، ترمیم و جوانی پوست مفید است. خیار را تمیز شسته و با پوست رنده کنید. خیار رنده شده را روی جوش یا جای جوش قرار دهید پس از گذشت نیم ساعت صورت خود را بشویید. این ماسک را هفته ای یکبار تکرار کنید.

ماسک جای جوش

ماسک جوانه گندم و عسل

جوانه گندم را به وسیله مخلوط کن یا غذا ساز خوب له کنید. مقداری عسل به جوانه گندم اضافه کنید، اجازه دهید جوانه گندم پودر شده و عسل خوب با هم ترکیب شوند. خمیر بدست آمده را روی جوش یا جای جوش روی پوست خود قرار دهید و پس از نیم ساعت پوست خود را بشویید. این ماسک را هفته ای دو سه مرتبه تکرار کنید، تا نتیجه دلخواه تان را بگیرید.

ماسک جای جوش

ماسک آب لیمو

استفاده از آب لیمو برای سفید کردن پوست تیره مانند پوست آرنج و زانو مفید است. آب لیمو برای رفع جوش و جای جوش نیز مفید است. هفته ای سه بار می توانید از این ماسک استفاده کنید، اگر پوستتان به آب لیمو حساسیت داد استفاده از این ماسک را متوقف کنید.

ماسک جای جوش

ماسک آب سیب زمینی

سیب زمینی به علت داشتن هیدروکربن و نشاسته برای رفع جای جوش و لکه ها بسیار مفید است. سیب زمینی را رنده کنید و روی پوست خود قرار دهید. می توانید سیب زمینی رنده شده را از صافی رد کنید و عصاره آن را را با پنبه روی پوست صورت خود بمالید. یک روز در میان از این ماسک استفاده کنید تا پوست روش، صاف و بدون جوش و جای جوش داشته باشید.

ماسک جای جوش

ماسک سیر رنده شده

سیر یکی از مواد غذایی با ارزش است. برای بدن و زیبایی پوست بسیار مفید است. سیر پوست را لایه برداری و میکروب کشی می کند. سیر را له یا رنده کنید و روی جوش یا جای جوش قرار دهید و پس از ۳ دقیقه با آب سرد بشویید. توجه داشته باشید که سیر زیاد روی پوست نماند، و پوستتان حساسیت ندهد.

ماسک جای جوش

ماسک گلاب و گلیسیرین

گلاب علاوه بر خاصیت ضد عفونی و پاک کنندگی، پوست را روشن و شفاف می کند وقتی با گلیسیرین که عمل لایه برداری پوست را انجام می دهد و منافذ اضافی پوست را مسدود می کند، ترکیب می شود اثر درمانی فوق العاده ای ایجاد می کند. مواد ترکیب شده را روی پوست که جوش یا جای جوش وجود دارد، قرار داده و پس از ۳ دقیقه بشویید. از این ماسک هفته ای دو بار استفاده کنید.

ماسک جای جوش

ماسک جوش شیرین و آب

مقداری جوش شیرین را با آب خوب مخلوط کنید تا یک خمیر نرم به دست آید. خمیر نرم را روی جوش یا جای جوش پوستتان قرار دهید و پس از چند دقیقه با آب سرد بشویید.

ماسک جای جوش

ماسک سفید تخم مرغ

سفیده تخم مرغ علاوه بر تنظیم چربی پوست، شفاف شدن و سفت کردن پوست، ماسک مفیدی برای درمان جای جوش است. پس از جدا کردن سفیده از زرده تخم مرغ، سفیده تخم مرغ را کمی هم بزنید و روی پوست صورتتان بمالید پس از گذشت نیم ساعت با آب سرد صورت خود را بشویید.

ماسک جای جوش

ماسک شنبلیله

دانه های شنبلیه را آسیاب کرده و با آب مخلوط کنید و روی پوست صورتتان بمالید. پس از نیم ساعت صورتتان را بشویید. میتوانید دانه های شنبلیله را دم کرده و پس از سرد شدن صورتتان را با آن بشویید. این ماسک سریع سیاهی و جای جوش را از بین می برد.

ماسک جای جوش

ماسک آب پیاز و عسل

پیاز را رنده کرده و با عسل و مقدار کمی نمک برای از بین بردن چربی اضافی پوست مخطوط کنید. مخلوط مواد را روی جای جوش قرار دهید. قبل از استفاده چشم هایتان را ببندید تا نسوزد.

ماسک جای جوش

ماسک نعنا

نعنا علاوه بر سفید و شفاف کردن پوست ماسک مفیدی برای از بین بردن جای جوش است. نعنا را خوب شسته و له کنید سپس روی جای جوش قرار دهید. می توانید نعنا را دم کرده و پس از سرد شدن صورت خود را با آن شستشو دهید. جای جوش ها را موقع شستشو ماشاژ دهید.

ماسک جای جوش

ماسک روغن اسطوخودوس و روغن درخت چای

یکی از انواع ماسک جای جوش ماسک روغن اطو خودوس و روغن درخت چای می باشد. روغن های نام برده را به راحتی میتوانید از عطاری ها تهیه کنید. روغن را با پنبه بر روی جای جوش بمالید. اگر پوستتان چرب است با یک شوینده مناسب پوست چرب صورت را بشویید. اگر پوستتان خشک است ماندن روغن ها روی پوست ایرادی ندارد.

ماسک جای جوش

دوره های آموزش پاکسازی پوست ، آموزش آرایش صورت و دیگر دوره های تخصصی در آموزشگاه هنر آموزان برگزار می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
برگشت به بالا