لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

کاور ناخن چیست؟

اگر به انگشتان دست خود نگاهی کرده باشید مطمئنا برایتان سوال پیش آمده است که:

 • ساختار ناخن انگشتان دست از چیست؟
 • راهکار‌های زیبا شدن ناخن‌ها چه هستند؟
 • مطمئن ترین روش برای زیبا شدن ناخن‌ها چیست؟
 • 60 ایده برای کاور ناخن

ساختار ناخن

در حقیقت ناخن‌های دست از ساختاری 6 وجهی تشکیل شده است که اگر بخواهیم آن‌ها را نام ببریم شامل:

 • بستر ناخن
 • ریشه
 • صفحه
 • اپونیکیوم
 • پارونیشیوم
 • و هیپونیشیوم می‌شود.

با وجود چنین ساختاری پیچیده اما به ظاهر ساده باید مراقب ناخن‌ها بود زیرا در صورتی که بشکنند علاوه بر دردی که سبب می‌شوند، موجب بد فرم شدن در مقایسه با سایر ناخن‌ها نیز خواهند شد.

استثنایی که وجود دارد این است که دستان زنان همیشه باید مرتب به نظر برسند زیرا با توجه به وضعیت دست و ناخن هایشان، می‌توان شیوه زندگی یک خانم و نگرش او را نسبت به مراقبت از خود تعیین کرد. با توجه به اینکه هنر زیبایی ناخن در سال‌های اخیر بسیار پیشرفت کرده است ، در ادامه این مقاله با انواع روش‌های مراقبت ، ترمیم و معرفی بهترین روش مراقبت از ناخن ها آشنا خواهیم شد. پس با ما همراه باشید.

آموزش طراحی ناخن
آموزش طراحی ناخن

برای یادگیری اصولی فنون آرایشگری، دریافت مدرک رسمی فنی حرفه‌ای و شروع یک مسیر شغلی پردرآمد کافیه با ما تماس بگیری.

با کلیک روی 60 مدل جدید و جذاب برای کاور ناخن مستقیم به قسمت تصاویر و ایده های کاور ناخن میرید.

کاور ناخن چیست؟

یکی از روش‌های زیبایی ناخن‌ها که امروزه مورد پسند خانم‌‎ها واقع شده است،کاشت ناخن می‌باشد اما این روش به همراه عیوبی است که ممکن است برای برخی افراد خوشایند نباشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که می‌خواهید درعین سادگی زیبا باشید و به سلامت ناخن خود اهمیت می‌دهید کاور ناخن پیشنهاد ما به شماست.

کاور ناخن روشی است که به شما اجازه می‌دهد تا سطح طبیعی ناخن خود را با استفاده از ژل uv بپوشانید تا ناخنی مقاوم، براق و زیبا داشته باشید. ژل یو وی یا ژل براق کننده لاک ناخن مناسب استفاده بر روی لاک جهت ایجاد درخشش بیشتر آن می‌باشد. همچنین این ژل مناسب برای استحکام لاک و ناخن نیز است.

مقاله پیشنهادی: انواع ژل ناخن و کاربرد‌های آن

کاور کردن ناخن

کاور ناخن که تحت عنوان لمینت نیز شناخته می‌شود یکی از روش‌های زیبایی ناخن‌ها است که در برابر شکستگی ناخن‌ها نوعی محافظ محسوب می‌شود. علاوه براین اگر ناخن‌هایی ناصاف و خط دار دارید این روش می‌تواند برطرف کننده عیوب ناخن باشد.

کاور ناخن برای چه افرادی مناسب است؟

ناخن‌های ما ساختاری پروتئینی دارند که کراتین نامیده شده و زیر کوتیکول پوست رشد می‌کنند. هنگام کاشت ممکن است ضخامت و سنگینی را روی ناخن هایتان احساس کنید و این برای برخی افراد خوشایند نیست، بنابراین افرادی که می‌خواهند سبکی و ظاهر طبیعی ناخن‌های خود را حفظ کنند کاور ناخن پیشنهاد ما به آن‌ها است.

علاوه براین، در حین کاشت ناخن از مواد لیکوئیدی استفاده می‌شود که ممکن است در طولانی مدت برای برخی افراد موجب حساسیت شود بنابراین چنین افرادی می‌توانند با خیال راحت کاور ناخن را انتخاب کنند اما فراموش نکنند که مدتی را به ناخن هایشان استراحت دهند.

همچنین افرای که ناخن‌هایی ناصاف، بدفرم دارند یا به علت آسیب دیدگی یا ضربه ترک، ناهمواری و خطوطی در ناخن هایشان ایجاد شده است و می‌خواهند ناخن هایشان را زیبا کنند؛ لمینت می‌تواند چاره کار باشد زیرا ساختاری محکم را به ناخن‌ها خواهد بخشید.

کاور ناخن برای چه افرادی مناسب نیست؟

 • برخی افراد که مستعد بیماری‌های عفونی یا قارچی هستند نباید از لمینت یا کاشت ناخن استفاده کنند زیرا احتمال پیشرفت بیماری شان وجود دارد.
 • همچنین افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند از این کار پرهیز کنند زیرا اگر توسط ناخن کار مجرب این کار انجام نشود ابتلا به خطر بیماری‌های عفونی در انتظارشان خواهد بود.
 • علاوه براین، اگر حوصله ماندن طولانی مدت در سالن‌های زیبایی را ندارید این کار به شما پیشنهاد نمی شود زیرا ناخن کاری نیاز به صرف وقت دارد.

کاور ناخن با ژل یا پودر؟ کدامیک بهتر است؟

کاور ناخن با ژل یا پودر

همانطور که گفتیم اگر مایل به داشتن ناخن‌هایی با ضخامت کم و سبک تر هستید، پیشنهاد ما به شما کاور با ژل است. اما اگر می‌خواهید لمینت با پودر انجام دهید توجه داشته باشید که این کار نیاز به تخصص و مهارت دارد بنابراین باید به سالن و ناخن کار حرفه ای مراجعه کنید.

برخی افراد ممکن است به مایع لیکوئیدی و پودر لمینت حساسیت داشته باشند که برای چنین افرادی اولویت لمینت با ژل خواهد بود. حساسیت به لیکوئید ممکن است به صورت سوزش، قرمزی، زخم و … ظاهر شود.

کاور ناخن چگونه انجام می‌شود؟ (آموزش تصویری)

مواد، ابزار و تجهیزات لازم برای کاور ناخن

 • ست مانیکور ناخن
 • سوهان دستی
 • ژل فایبرگلاس
 • پد الکلی
 • پرایمر
 • دستگاه uv
 • بیس ژل
 • محلول ضد قارچ

مراحل انجام لمینت یا کاور ناخن با ژل

کاور ناخن نیز همانند کاشت به انجام یکسری اصول اولیه نیاز دارد تا زیبایی ناخن هایتان را دوبرابر کند. بدین منظور کافیست:

 • ابتدا زیر سازی به خوبی انجام شود. دراین مرحله لازم است که ناخن‌ها را مانیکور خشک کنید. برای انجام مانیکور خشک باید اپونیکیوم یا پوسته اطراف ناخن و کوتیکول‌های سطح آن را به عقب ببرید تا سطح و صفحه ناخن کاملا مشخص شود.
 1. سپس با استفاده از سوهان دستی فرم بغل و انتهای ناخن را درست کنید تا صدف ناخن گسترده شود. در این مرحله توجه داشته باشید که اگر نیاز است ناخن‌ها کوتاه شوند آن‌ها را کوتاه کنید.
 2. پس از انجام مانیکور و زیبا سازی ناخن به آن‌ها روغن کوتیکول بزنید تا از سوزش پیشگیری شود و پوست اطراف ناخن نرم باشد.
 3. حال لازم است با یک فرچه یا دستمالی تمیز ناخن را تمیز کنید تا گرده‌های مراحل سوهان کشی و مانیکور پاک شوند.
 4. به منظور پیشگیری از قارچ زدن ناخن دراین مرحله از ضدقارچ استفاده کنید و سطح ناخن را به آن آغشته کنید و سپس از پرایمری که ترجیحا غیر اسیدی است مصرف کنید.پرایمر موجب آب رسانی به ناخن میشود.
 5. الان نوبت مواد گذاری است و شما باید از سر ناخن‌ها این کار را آغاز کنید. کمی از ژل پایه (بیس ژل) را سر ناخن بمالید و با کمی فشار آن را به سمت ریشه ناخن ببرید.
 6. توجه کنید که این ژل را روی گوشت یا پوست ناخن نمالید زیرا موجب خراب شدن عمل لمینت خواهد شد. سپس به منظور خشک شدن دستان خود را درون دستگاه یو.وی قرار دهید تا پس از گذشت یک دقیقه به خوبی خشک شوند.
 7. در این مرحله باید ژل مخصوص لمینت که ژل فایبرگلاس نامیده میشود را 3-5 مرتبه روی ناخن‌ها بمالید تا ضخامتی روی ناخن ایجاد شود.بهتر است پس از هربار اعمال ژل دست تان را درون دستگاه ببرید تا خشک شود و مجددا اعمال کنید.
 8. حال یک لایه چسبانکی روی ناخن هایتان احساس می‌کنید که کافیست با یک پد الکلی سطح ناخن را پاک کنید تا براقیت ژل نمایان شود.
 9. چنانچه قصد لاک زدن بر روی ناخن هایتان را دارید؛ در این مرحله و پس از خشک شدن کامل ژل از رنگ لاک مورد نظر خود استفاده کنید.

توجه کنید که این مراحل باید توسط ناخن کار مجرب انجام پذیرد تا از هرگونه مشکلات و نقص در کار پیشگیری شود.

مراحل کاور یا لمینت ناخن با پودر

کاور با پودر

طریقه انجام لمینت ناخن با پودر نیز تقریبا مراحل اولیه کاور با ژل را می‌طلبد. بدین منظور باید:

 1. ابتدا ناخن‌های خود را مانیکور و سوهان کشی کنید تا صدف ناخن گسترده شده و پوست‌های اضافی دور ناخن چیده شود.
 2. سپس با استفاده از کلینزر ( محلولی که دارای ترکیبات کنترل شده از ایزوپروپیل الکل و استون است و به منظور پاک کردن هرگونه چربی و آلودگی سطح ناخن استفاده می‌شود) چربی ناخن‌ها را پاک کنید.
 3. حال محلول ضد قارچ را روی کوتیکول و صدف ناخن‌ها بزنید. پس از آن پرایمر را روی ناخن‌ها زده و صبرکنید تا خشک شود. همچنین می‌توانید به مدت 30 ثانیه ناخن هایتان را در دستگاه یو.وی قرار دهید.
 4. برای شروع مواد گذاری در این مرحله باید براش (فرچه) مخصوص را به مایع لیکوئید (محلولی که پودر کاشت ناخن را حل می‌کند) آغشته کنید و سپس براش را درون پودر اکریلیک برده و سریعا روی ناخن‌ها بمالید. توجه کنید که لایه نازکی از این پودر را روی ناخن پخش کنید.
 5. پس از خشک شدن کمی روی ناخن‌ها را سوهان بزنید تا سطح ناخن یکدست شود.
 6. در نهایت به منظور براقیت ناخن‌ها از تاپ شاین استفاده کنید. تاپ شاین نوعی محلول است که برای براق شدن و ماندگاری کاشت و کاور روی ناخن استفاده می‌شود. پس از اعمال تاپ شاین روی ناخن‌ها ،دستان تان را به مدت 2-3 دقیقه در دستگاه یو.وی قرار دهید تا به خوبی خشک شود.

اما ممکن است برایتان سوال شود که کاور کردن چه تفاوتی با کاشت ناخن دارد؟

تفاوت کاشت ناخن و کاور ناخن

تفاوت کاشت و کاور ناخن

در کاشت ناخن نیاز است تا ابتدا ناخن مصنوعی(تیپ) برروی ناخن‌ها چسبانده شود تا اندازه (کوتاهی و بلندی) ناخن‌ها مشخص شود اما در کاور یا لمینت این روش ساده تر بوده و تنها به همان مواد اولیه کاشت یعنی پرایمر، لیکوئید نیم چرب و پودر یا ژل یو.وی نیاز است. همچنین مواد در کاشت مستقیما روی ناخن اعمال می‌شود تا ناخن از استحکام کافی برخوردار شود و ظاهر طبیعی خود را حفظ کند.

در کاور ناخن فرد احساس خوبی به ناخن‌های خود دارد و برخلاف کاشت، ناخن‌هایی بلند و ضخیم ندارد.

ترمیم کاور ناخن

کاور ناخن نیز همانند کاشت آن نیاز به ترمیم دارد. بدین منظور هر 2-3 هفته یکبار و مصادف با رشد ناخن هایتان باید آن را ترمیم کنید.

باید به سالن آرایشگاهی مورد نظر خود مراجعه کرده و این عمل را به ناخن کار خود بسپارید. عمل ترمیم در مقایسه با انجام لمینت به زمان کم تری نیاز خواهد داشت.

مزایای لمینت ناخن

همانطور که بدان اشاره کردیم در لمینت ناخن برخلاف کاشت احساس سنگینی برروی ناخن‌ها را نخواهید داشت، حال این روش مزایای دیگری نیز دارد که عبارتند از:

 • تسریع در انجام کار
 • حفظ طبیعی بودن ظاهر ناخن ها
 • حفظ سلامت سطح(صدف) ناخن
 • ماندگاری بالا
 • عدم مشکل در انجام کارهای روزمره
 • تنوع در رنگ بندی
 • برداشت یا ریموو آسان
 • عدم آسیب به صدف ناخن
 • استفاده از موادی بدون حساسیت و بو
 • مقرون به صرفه بودن نسبت به کاشت

مضرات و عوارض لمینت ناخن

هیچ کاری در حوزه زیبایی عاری از عیب و نقص نیست، کاور ناخن نیز ممکن است در طولانی مدت موجب ایجاد عفونت قارچی و عدم تنفس زیر ناخن‌ها شود بنابراین توصیه می‌شود مدتی را به ناخن‌هایتان استراحت دهید و به تقویتشان بپردازید.

ریموو یا برداشتن لمینت ناخن به چه صورت است؟

گاهی پیش می‌آید که از ناخن کاور شده خود خسته شده اید و یا بنابر دلایلی مجبورید آن‌ها را بردارید. بدین منظور لازم است به سالنی که عمل کاور را انجام داده اید مراجعه کرده و این کار را به ناخن کار مجرب خود بسپارید.

آن‌ها برای ریموو کردن کاور ناخن ابتدا روی تمامی ناخن‌ها استون زده و سپس یک لایه پد پنبه ای و یک لایه فویل دور ناخن پیچانده می‌شود. پس از گذشت 20- 30 دقیقه فویل و پد پنبه ای را از روی ناخن جدا می‌کنند و شاهد خواهید بود که کاور ناخن برداشت شده است.

مقاله پیشنهادی: چطور کاشت ناخن را بکنیم؟

برای تقویت ناخن‌ها پس از ریموو لمینت چه باید کرد؟

تقویت ناخن بعد کاور

از آنجایی که ناخن نیز عضوی زنده در بدن ما است؛ پس به استراحت و تقویت نیاز دارد. پس از کاشت یا کاور ناخن باید رسیدگی به ناخن‌ها را آغاز کرد. بدین منظور باید:

 • در رژیم غذایی خود از ویتامین‌ها و مواد مغذی استفاده کنید.
 • حین کار‌های نظافتی و گردگیری از دستکش استفاده کنید.
 • پس از شستن دست هایتان از کرم آبرسان و مرطوب کننده استفاه کنید.
 • مصرف پروتئین، منیزیم، آهن ، ویتامین A، ویتامین E، ویتامین‌های گروه B، ویتامین C، اسید‌های چرب امگا 3 و روی (Zinc) را نادیده نگیرید.
 • از روغن‌های تقویت کننده ناخن استفاده کنید.

هزینه لمینت ناخن چقدر است؟

قیمت لمینت یا کاور ناخن با توجه به فاکتور‌هایی چون سالن و نقطه مکانی مورد نظر، موادی که استفاده می‌شود، تجربه ناخن کار و کیفیت و حجم مواد مصرفی تعیین می‌شود بنابراین نمی توان آن را به طور دقیق پیش بینی کرد. باید این را در نظر داشت که قیمت کاور یا ترمیم آن از کاشت ناخن ارزان تر است.

مطلب مرتبط: هزینه آموزش کاشت ناخن

حکم شرعی لمینت ناخن

کاور یا لمینت ناخن عملی است که برای زیبایی و استحکام ناخن‌ها انجام می‌شود اما برخی از مراجع دینی آن را تضاد دستورات دینی می‌دانند، بنابراین با توجه به حکم ولی فقیه خود این کار را انجام دهید.

بنا بر نظریات کلی حاکمان شرعی، کاشت،کاور و … ناخن باید حین وضو یا غسل برداشته شوند اما می‌توان با نیت عمل جبیره نیز آن‌ها را به جا آورد زیرا مانع رسیدن آب به پوست و گوشت ناخن می‌باشد.

60 مدل جدید و جذاب برای کاور ناخن

هزینه لمینیت

طرح کاور ناخن ساده با گل سفید مشکی
طرح کاور ناخن ساده با گل سفید مشکی
طرح کاور ناخن ساده و شیک
طرح کاور ناخن ساده و شیک
طرح کاور با فرنچ گل دار
طرح کاور با فرنچ گل دار
کاور ناخن کوتاه با طرح برگ مات
کاور ناخن کوتاه با طرح برگ مات
طرح کاور ناخن با گل
طرح کاور ناخن با گل
طراحی کاور ناخن
طراحی کاور ناخن
طرح کاور ناخن کارتونی
طرح کاور ناخن کارتونی
فرنچ کاور ناخن با رنگ پاستیلی
فرنچ کاور ناخن با رنگ پاستیلی
کاور ناخن طرح ابر و رنگین کمان
کاور ناخن طرح ابر و رنگین کمان
طرح کاور ناخن با رنگ زرد
طرح کاور ناخن با رنگ زرد
کاور ناخن با لاک سبز
کاور ناخن با لاک سبز
طرح کاور ناخن آبی شیک
طرح کاور ناخن آبی شیک
طراحی کاور ناخن با رنگ پاستیلی
طراحی کاور ناخن با رنگ پاستیلی
طرح کاور ناخن کوتاه
طرح کاور ناخن کوتاه
کاور ناخن مشکی و بلند
کاور ناخن مشکی و بلند
کاور ناخن سفید مشکی مات
کاور ناخن سفید مشکی مات
طرح کاور ناخن با ورق های طلایی
طرح کاور ناخن با ورق های طلایی
طراحی کاور ناخن با لاک مشکی
طراحی کاور ناخن با لاک مشکی
طراحی کاور ناخن ساده
طراحی کاور ناخن ساده
طرح ناخن گل گلی و سبز
طرح ناخن گل گلی و سبز
طرح کاور ناخن مات
طرح کاور ناخن مات
طرح کاور ناخن خال خالی
طرح کاور ناخن خال خالی
طرح کاور ناخن کوتاه
طرح کاور ناخن کوتاه
طرح کاور ناخن فرنچ سبز
طرح کاور ناخن فرنچ سبز
طرح کاور ناخن کوتاه با ورق طلا
طرح کاور ناخن کوتاه با ورق طلا
لمینت ناخن طبیعی با رنگ پاستیلی
لمینت ناخن طبیعی با رنگ پاستیلی
طرح ناخن پلنگی مات
طرح ناخن پلنگی مات
طرح ناخن مرمری با ورق طلایی
طرح ناخن مرمری با ورق طلایی
طرح ناخن فرنچ آبی
طرح ناخن فرنچ آبی
طرح کاور ناخن بلند
طرح کاور ناخن بلند
لمینت ناخن طبیعی با طرح گل گلی
لمینت ناخن طبیعی با طرح گل گلی
کاور ناخن‌های کوتاه
کاور ناخن‌های کوتاه
کاور ناخن ساده و شیک
کاور ناخن ساده و شیک
طرح کاور ناخن کوتاه و اکلیلی
طرح کاور ناخن کوتاه و اکلیلی
طرح کاور کاور ناخن شکوفه ای
طرح کاور کاور ناخن شکوفه ای
طرح کاور ناخن اکلیلی
طرح کاور ناخن اکلیلی
طرح کاور ناخن چندرنگ
طرح کاور ناخن چندرنگ
طرح ناخن فرنچ کج
طرح ناخن فرنچ کج
طرح ناخن کوتاه با نگین
طرح ناخن کوتاه با نگین
فرنچ سبز ناخن با گل
فرنچ سبز ناخن با گل
طرح ناخن بلند با لاک بنفش مات
طرح ناخن بلند با لاک بنفش مات
لمینت ناخن طبیعی با طرح فرنچ کج چند رنگ
لمینت ناخن طبیعی با طرح فرنچ کج چند رنگ
فرنچ ناخن با گل
فرنچ ناخن با گل
طرح کاور ناخن مات
طرح کاور ناخن مات
طرح کاور ناخن رنگارنگ
طرح کاور ناخن رنگارنگ
طرح ناخن بلند و ساده
طرح ناخن بلند و ساده
لمینت ناخن طبیعی مشکی
لمینت ناخن طبیعی مشکی
فرنچ ناخن
فرنچ ناخن
طرح کاور ناخن بلند رنگارنگ
طرح کاور ناخن بلند رنگارنگ
طرح ناخن جذاب
طرح ناخن جذاب
فرنچ ناخن بلند
فرنچ ناخن بلند
فرنچ ناخن آبی با طرح چشم
فرنچ ناخن آبی با طرح چشم
لمینت ناخن طبیعی با طرح گل گلی
لمینت ناخن طبیعی با طرح گل گلی
لمینت ناخن طبیعی و کوتاه
لمینت ناخن طبیعی و کوتاه
طرح کاور ناخن چند رنگ
طرح کاور ناخن چند رنگ
طراحی کاور ناخن با رنگ های نود
طراحی کاور ناخن با رنگ های نود
طرح ناخن مرمری
طرح ناخن مرمری
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
ترمیم کاشت ناخن
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
ترمیم کاشت ناخن

تاثیر بیش از اندازه ناخن در زیبایی دست‌ها باعث شده تا امروزه ترفندهای گوناگونی برای تغییر فرم و تزئین کردنِ آن وجود داشته باشد؛ یکی

ناخن عروس
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
70 مدل طرح ناخن عروس

. این مهم است که همه جنبه های عروسی به خوبی برگزار شود و این شامل مانیکور شما نیز می شود. در این روز خاص،

ناخن مربعی
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
35 مدل کاشت ناخن مربعی کوتاه و بلند

. دقیقاً مانند فرم های محبوب ابروها که در طول سالیان چندین بار تغییرات گسترده‌ای کرده است و از حالت های کاملا قاب دار به

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.