لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

11 ترفند برای رنگ موی مناسب

رنگ موی مناسب
فهرست مطالب مقاله

رنگ موی مناسب موهای خود را چگونه انتخاب کنیم؟

رنگ کردن مو چه به منظور پوشاندن موهای سفید باشد چه به دلیل خستگی از رنگ موی قبلی باشد، تغییر خوبی برای ظاهر و روحیه شما است. وقتی که تصمیم به رنگ کردن مو می گیرید، بیش از صد رنگ وجود دارد کهن می توانید از بین آن ها انتخاب کنید که این گستره وسیع رنگ ها انتخاب را برای شما سخت می کند. به طور کل باید زمان بگذارید و همه جنبه ها را در نظر بگیرید و رنگی را انتخاب کنید که علاوه بر علاقه داشتن به آن مناسب برای رنگ پوست و چهره شما باشد. در این مقاله ترفندهایی برای انتخاب رنگ موی مناسب بیان شده است.

انتخاب رنگ موی مناسب

تصمیم بگیرید چه مدل ظاهری می خواهید: اگر رنگ موهایتان خیلی با رنگ موهایتان تفاوت کند ظاهر شما عجیب غریب می شود. اگر می خواهید در مجامع عمومی مرکز توجه واقع شوید این مدل رنگ کردن روش مناسبی برای شما خواهد بود. اگر رنگی را انتخاب کنید که بارنگ پوست و چشمان شما متناسب باشد ظاهر طبیعی تری خواهید داشت. هدف خود از رنگ کردن را مشخص کنید و متناسب با هدفتان رنگ موی مناسب را انتخاب کنید.

 • اگر رنگی را می خواهید که در مهمانی های دوستانه جذاب و مورد توجه واقع شوید،رنگ های فانتزی و جیغ مناسب شما می باشد.
 • هرچه رنگ موی شما تندتر باشد ظاهر شما را پرجنب وجوش و با انرژی نشان می دهد.
 • رنگ های غیر طبیعی مثل صورتی، آبی، سبزیابنفش ظاهرتان را جالب و جذاب می کند.

برای رنگ مو چقدر زمان و پول می خواهید صرف کنید

بدیهی است که رنگ کردن موهای خاص هزینه بالاتری را می طلبد. برای مثال افرادی که موهای تیره تری دارند و قصد بلوند کردن موهایشان را دارند،مایل اند تا هرماه ریشه موهایشان را رنگ کنند و از شامپوها و نرم کننده های با کیفیت و بدون سولفات استفاده کنند تاد موهای سالم تری داشته باشند. اما پرداخت هزینه این عمل کمی سنگین است. می توانید از یک سالن ماهر برای رنگ کردن مو کمک بگیرید یا رنگ مو را بخرید و درخانه خودتان این کار را انجام دهید.

 • رنگ کردن ریشه مو بسته به سالنی که می روید یا محلی که زندگی می کنید از 50 تا 150 هزارتومان هزینه برمی دارد.
 • با سالن های محل خود تماس بگیرید و با اطلاع از قیمت مناسب، سالن مورد نظر را انتخاب کنید.
 • اگر هزینه برایتان مهم است و نمی خواهید هزینه های گزافی صرف این کار کنید می توانید با قیمت خیلی کم تر رنگ مو را بخرید و درخانه ریشه موهارا رنگ کنید.
 • اگر از پس هزینه رنگ کردن کل موهایتان برنمی آیید، هایلایت کردن مو پیشنهاد مناسبی است.
 • می توانید رنگ های نیمه دائم راامتحان کنید احتمالا ارزان تر خواهد بود.

دوره رنگ مو

تصمیم بگیرید که می خواهید موهایتان را هایلایت، آمبره یا ساده رنگ کنید

هایلایت به مدلی گویند که موها را به طور پراکنده روشن می کنند، آمبره به روشن کردن نوک موها می گویند یا وقتی آرایشگر قسمتی از مو را تیره تر می کند. هایلایت و آمبره نسبت به رنگ کردن کل مو مطلوب و معقول تر است و هزینه کم تری را می طلبد. همچنین این مدل رنگ مو آسیب کم تری به مو می زند، زیرا فقط قسمتی از مو رنگ یا دکلره می شود. هزینه آمبره نسبت به هایلایت کمترو هایلایت نسبت به رنگ کردن کل مو هزینه کمتری می برد.

تصمیم بگیرید که رنگ دائمی می خواهید یا موقت

رنگ های نیمه موقت به دلیل اینکه نیازی به دکلره ندارند نسبت به رنگ های دائم سالم تراست. قرار گرفتن در معرض هوای آزاد و شامپوزدن بیش از حد طول عمر رنگ مو را کاهش می دهد. رنگ موها معمولا برای6 ماه روی مو ماندگاری دارند. رنگ های دائمی ماندگاری بیشتری دارند و ازاین رو صدمه بیشتری به مو وارد می کنند. اگر از رنگ مویی که انتخاب کرده اید مطمئن نیستید ابتدا رنگ موی موقت را استفاده کنید،اگر پسندیدید از رنگ موی دائمی استفاده کنید.

از یک متخصص مو مشورت بگیرید

از یک آرایشگر مشورت بگیرید و از او بخواهید برای انتخاب رنگ موی مناسب راهنمایی کند و رنگ هایی را که برای شما مناسب است معرفی کند. اگر به سالن خاصی می روید از او بخواهید که بر اساس نوع موهایتان و توان مالی شما رنگ موی مناسب را به شما پیشنهاد دهد. اگر موهای آسیب دیده دارید حتما از یک مشاور مو برای رنگ کردن موهایتاهن کمک بگیرید.

رنگ موهایتان را با سلبریتی مورد علاقه تان ست کنید

ست کردن رنگ مو با شخصیت مورد علاقه یکی از راه هایی است که انتخاب رنگ مو را آسان می کند. اگر رنگ پوست و چشم مشابه وی دارید می توانید از رنگ موی او استفاده کنید زیرا رنگ مو برای هر پوست و رنگ چشم ظاهر و جلوه ای متفاوت خواهد داشت.

اگر می ببینید که سلبریتی رنگ پوست و چشم مشابه شما دارد اما رنگ موی طبیعی او متفاوت است می توانید رنگ موی طبیعی او را برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید.

برای مثال شخصیت مادر اژدها ها در سریال بازی تاج وتخت که با داشتن پوستی سفید و چشمان آبی موهای خود را بلوند یخی کرده است.

رنگ موی مناسب

از پوستیژ مشابه رنگ موی مورد علاقه تان استفاده کنید

امتحان کردن پوستیژ می تواند به شما در انتخاب رنگ مو کمک کند و حتی می توانید از آن در جمع های دوستانه استفاده کنید و نظر دوستانتان را هم برای تغییر رنگ موی خود به رنگ آن بخواهید.

 • نزدیک ترین رنگ پوستیژ به رنگ هدف را امتحان کنید تا انتخاب را برای شما راحت تر کند.
 • پوستیژها قابل خریداری در فروشگاه های آرایشی هستند.
 • رنگ مو را متناسب با رنگ پوستتان تهیه کنید

به رنگ زیر چانه خود نگاه کنید

زیر نور طبیعی بایستید و لباس سفید بپوشید و رنگ پوستتان را مشخص کنید، لباس های رنگی ممکن است روی پوست سایه ایجاد کنند و شما را به اشتباه بیندازند. مقابل آینه بایستید و ببینید رنگ پوستتان تیره، روشن یا گندمی است.

 • پوست های روشن به جای برنزه شدن زیر نور آفتاب می سوزند.
 • پوست های گندمی تناژ زرد دارندو پوست های تیره تناژ سبز دارند و معمولا چشم های سبز، قهوه ای یا فندقی دارند.
 • افرادی که پوست های تیره دارند نسبت به افراد سبزه هم تیره تر هستند و چشم های قهوه ای تیره دارند.
 • پوست شما با عوض شدن فصل و قرار گرفتن زیر آفتاب تغییر رنگ می دهد.

تناژ پوست خود را بشناسید

به جز رنگ سطح پوست، پوست دارای ته رنگ خاصی است که با نگاه به رگ مچ دست می توان آن را تشخیص داد. اگر رنگ رگ ها بنفش یا آبی بود شما دارای ته رنگ سرد هستید، و اگر رنگ رگ ها متمایل به سبز بود دارای ته رنگ گرم هستید. افراد دارای ته رنگ خنثی رگ های آبی و سبز را باهم دارند.

 • بیشتر مردم هند و آفریقا دارای پوست های برنزه و ته رنگ گرم هستند.
 • اگر هنگام قرار گرفتن زیر نور آفتاب پوستتان قرمز شد و سوخت دارای ته رنگ سرد هستید.

رنگ موی مناسب

رنگ چشم هایتان را در نظر بگیرید

رنگ چشم ها در رنگ تناژ و ته رنگ پوست تاثیر دارد. کسانی که چشم های عسلی، قهوه ای، سبز یاآبی دارند معمولا دارای ته رنگ گرم هستند. این در حالی است که افراد با چشم های سیاه، سرمه ای یا فندقی دارای ته رنگ سرد هستند. هنگام انتخاب رنگ موی مناسب ، رنگ چشم هایتان را در نظر داشته باشید.

 • به کسانی که چشم های آبی یا طوسی دارند رنگ موی بلوند روشن پیشنهاد می شود.
 • افرادی که رنگ چشم تیره دارند بهتر است از رنگ موی قهوه ای تیره استفاده کنند.

رنگ مویی را انتخاب کنید که با رنگ پوستتان متناسب باشد

اگر از آن دسته افراد نیستید که به دنبال جلب توجه باشید بهتراست از رنگی استفاده کنید که متناسب با رنگ پوست و چشمانتان باشد، این کار علاوه بر طبیعی بودن جلوه ی طبیعی تری خواهد داشت.

 • کسانی که تناژ رنگ پوستشان سرد است رنگ هایی مثل بلوند، قهوه ای گردویی، بلوند گندمی، کاراملی و مسی برایشان مناسب است.
 • کسانی که تناژ متوسط دارند بهتراست از رنگ های طلایی، عسلی، خرمایی، دارچینی و موکایی استفاده کنند.
 • افراد تیره هم با رنگ های شکلاتی، ماهگونی و رنگ های گرم تیره ظاهر جذاب تری خواهند داشت.
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
رنگ کردن موی سفید
آموزش رنگ مو
آموزش رنگ کردن موی سفید

همانطور که می‌دانید، بدن به مرور زمان و با افزیش سن؛ دچار تغییراتی می‌شود که بر روی ظاهر تاثیر گذاشته و به راحتی قابل رویت

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.