رژ گونه

رژگونه

رژگونه

رژگونه یک ابزار آرایشی برای تغییر رنگ و برجسته کردن استخوان گونه بکار می رود، به فرم های پودری و کرمی می باشد که خانم ها تمایل بیشتری به استفاده از رژ گونه پودری دارند. همچنین در تناژهای رنگی مختلف موجود می باشد که افراد می توانند متناسب با آرایش صورت و سلیقه خود انتخاب کنند.

رژگونه

اصول صحیح رژگونه برای فرم های مختلف صورت

استفاده صحیح از رژگونه جذابیت و زیبایی صورت را دو چندان می کند، بنابراین آشنایی با اصول صحیح رژ گونه، متناسب با فرم های مختلف صورت از اهمیت بالایی برخوردار است. در این بخش به معرفی فرم های مختلف صورت می پردازیم.

صورت کشیده

برای این فرم صورت پیشنهاد می شود که افراد از قسمت لاله گوش به سمت استخوان گونه و به صورت افقی رژ گونه استفاده کنند. این کار باعث می شود که صورت افراد از فرم کشیدگی خارج شود.

صورت مربع

رژگونه در این فرم صورت باید طوری استفاده شود که صورت افراد گرد به نظر برسد و از حالت مربعی خارج شود. برای این افراد پیشنهاد می شود،از لاله گوش تا خط فک بصورت گرد امتداد یابد وخط رژگونه به سمت بیرون صورت محو شود.

50 درصد تخفیف ویژه دوره
ورکشاپ تخصصی لیفت و لمینت مژه
مهلت ثبت نام فقط تا پنج شنبه ، 20 ام آذر
مبلغ دوره : 1 میلیون 200 هزار تومان ، 600 هزار تومان
علاقه مندان به شرکت در این دوره می توانند وارد صفحه ثبت نام شده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایند، همچنین می توانند با کارشناسان آموزشگاه هنرآموزان تماس بگیرند. توجه داشته باشید که به منظور استفاده از تخفیف ویژه حتما باید پیج اینستاگرام هنرآموزان را دنبال کرده باشید.

صورت گرد

افرادی که صورت گردی دارند باید طوری رژگونه استفاده کنند که صورت آن ها کشیده تر به نظر برسد. به این افراد پیشنهاد می شود که از رژگونه تیره بر روی استخوان زیر گونه به سمت لب ها  استفاده کنند و همچنین از رژگونه روشن تر از استخوان بالای گونه به سمت گوش استفاده کنند.

صورت بیضی

صورت بیضی یکی از بهترین فرم های صورت می باشد که بیشتر آرایشگرها بدنبال صورت بیضی برای مدل هستند. در این فرم صورت پیشنهاد می شود از رژگونه تیره در تمام ناحیه گونه استفاده شود. برای تعیین محل دقیق رژگونه کافی است با لب های بسته لبخند بزنید.

رژ گونه

نکات مهم برای آرایش گونه ها

گونه ها در زیبایی صورت تأثیر فوق العاده ای دارند. با آرایش گونه ها، می توانید زیبایی صورت خود را بیشتر کنید. برای داشتن آرایش ایده ال و جذاب گونه ها، نکات زیر را هنگام آرایش کردن رعایت کنید.

نکات مهم رژگونه

استفاده از فضای روشن

آرایش خود را سعی کنید در مکان های روشن و نورگیر انجام دهید.

استفاده از پرایمر و کرم پودر

قبل از آرایش گونه ها، ابتدا از کرم پودر و پرایمر استفاده کنید. پرایمرها برای خنثی کردن قرمزی پوست مفید هستند. کرم پودر نیز برای داشتن پوست زیبا و تن یکنواخت پوست، مفید است.

پرایمر و کرم پودر

رژ گونه متناسب با فرم صورت

قبل از آرایش گونه ها ابتدا فرم صورت خود را در نظر بگیرد. طبق مطالب ذکر شده، آرایش گونه های خود را طبق فرم صورت خود انجام دهید.

انتخاب تکنیک مناسب برای زدن رژگونه

با توجه به نوع رژگونه، تکنیک زدن متفاوت است. برای رژگونه های پودری و کرمی تکنیک چرخشی و رژگونه مایع، تکنیک ضربه ای می بایست استفاده شود.

تکنیک رژگونه زدن

استفاده از حجم مناسب رژگونه

پاک کردن رژگونه از کشیدن آن سخت تر است. پس از آغشته کردن براش به پودر رژگونه، براش را به سطحی بکوبید تا اضافات پودر بریزد. حجم زیاد پودر رژگونه بر روی پوست صورت، جلوی بسیار نامناسبی خواهد داشت. برای پاک کردن پودر اضافه ی رژگونه از دستمال خشک استفاده کنید.

رژ گونه

انواع رژ گونه

رژگونه مانند مابقی لوازم آرایشی انواع مختلفی دارد. با توجه به جنس پوست خود یکی از این رژگونه ها را انتخاب و استفاده کنید.

رژ گونه

رژگونه پودری

این نوع رژگونه پرکاربردترین نوع رژگونه است. این نوع رژگونه می بایست به وسیله براش استفاده شود. پس از آغشته کردن براش به پودر رژگونه، براش را به سطحی بکوبید تا اضافات پودر بریزد. هنگام استفاده از این نوع رژگونه می بایست از حرکات چرخشی استفاده کنید.

رژگونه پودری

رژگونه کرمی

هنگام استفاده از این نوع رژگونه باید از براش هایی که نوک مسطح دارند یا از نوک انگشتان خود، استفاده کنید. هنگام استفاده از این نوع رژگونه نیز می بایست از حرکات چرخشی استفاده کنید.

رژگونه کرمی

رژگونه مایع

این نوع رژگونه نیمه مایع و حالت ژل دارد. هنگام استفاده از این نوع رژگونه می بایست از حرکات ضربه ای استفاده کنید.

رژگونه مایع

نکات مهم هنگام خرید رژ گونه

داشتن آرایش زیبا و جذاب مستلزم رعایت اصول آرایشی و داشتن لوازم معتبر است. رژگونه ای که خریداری می کنید می بایست متناسب با جنس و رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم و …. باشد. رژگونه یکی از لوازم آرایشی پرطرفدار بین خانم ها است. هنگام خرید لوازم آرایشی به برند، تاریخ تولید و انقضاء محصولات توجه داشته باشید.

رژ گونه متناسب با رنگ پوست

برای تشخیص تناژ رنگ پوست خود، روبه روی آینه بایستید. یک سمت صورت خود طلای زرد و سمت دیگر طلای سفید قرار دهید. می توانید از پارچه نیز استفاده کنید. اگر رنگ سفید یا نقره ای متناسب با رنگ صورتتان باشد، رنگ پوست صورت شما سرد است. در صورتی که رنگ طلایی با رنگ چهره ی شما سازگار باشد، رنگ پوست شما گرم است. اگر هر دو رنگ با چهره ی شما همخوانی داشته باشد، رنگ پوست شما خنثی است و اکثر تناژهای رنگی با رنگ پوست صورت شما متناسب است. رژگونه هایی که تناژ هلویی و مرجانی دارند برای پوست هایی که ته رنگ گرم دارند مناسب است. رنگ های قرمز و صورتی برای پوست هایی که ته رنگ سرد دارند، مناسب است.

رژ گونه

رژ گونه متناسب با فصل ها

پس از تشخیص جنس و رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم و رژگونه ی مناسب، بهتر است برای آرایش با جلوی جذاب، هنگام آرایش فصل ها را نیز در نظر بگیرید. رنگ های روشن، زنده و درخشان برای فصل تابستان بسیار مناسب است. بهترین رنگ هایی که می توانید در فصل تابستان و بهار استفاده کنید عبارتند از:

  • رژ گونه کرمی صدفی
  • رژ گونه مومی صورتی
  • رژ گونه چسبی مرجانی
  • رژ گونه پودری به رنگ قاصدکی
  • رژ گونه با مایه‌های صورتی یا ساتن هلویی

در فصل پاییز و زمستان بهترین رنگ رژگونه، صورتی است. به علت سرما در این فصل ها گونه ها گل می اندازند. برای پوشش این مشکل و دادن سرزندگی به چهره، بهتر است از رژگونه ی صورتی رنگ استفاده کنید.

رژ گونه

انواع فرچه برای کشیدن رژ گونه

برای کشیدن رژگونه ابتدا یک فرچه مناسب تهیه کنید. فرچه ی مورد استفاده برای کشیدن رژگونه می بایست بزرگ و پرزدار یا کوچک زاویه دار باشد.

رژ گونه

برندهای معتبر رژ گونه

داشتن آرایش زیبا با ماندگاری بالا، مستلزم استفاده از لوازم آرایشی مرغوب و با کیفیت است. هنگام خرید لوازم آرایشی تاریخ تولید، انقضاء و مارک لوازم توجه داشته باشید. برندهای معتبر رژ گونه عبارتند از:

رژ گونه Terry Cellularose

این نوع رژ گونه رنگ صورتی جذاب و با جلوه ای دارد. استفاده از این نوع رژ گونه جذابیت چهره را زیاد می کند.

رژ گونه Nars

رنگ قهوه ای رژ گونه NARS مناسب برای آرایش های بهاره و تابستانه است. استفاده از این نوع رژ گونه سایه ی زیبا و خیره کننده ای در چهره ایجاد می کند.

رژ گونه Nars

رژ گونه A.C

مک یکی از بهترین و معتبرترین مارک های لوازم آرایشی است. اکثراً آرایشگران حرفه ای از این برند استفاده می کنند. این رژ گونه تناژ هلویی ملایم دارد. استفاده از این نوع رژ گونه جلوی طبیعی به آرایش می دهد.

رژ گونه CORALista

رنگ هلویی مایل به صورتی این نوع رژ گونه به چهره جلوی شادابی و جوانی می دهد. برای آرایش های مات و روزانه این نوع رژ گونه بسیار مناسب است.

رژ گونه Kevyn Aucoin the Creamy Glow

این نوع رژ گونه حالت کرمی دارد. این رژ گونه را می توانید با انگشتانتان نیز به صورت خود بمالید. تناژ این رژ گونه ملایم است. از این نوع رژ گونه می توانید برای آرایش چشم و لب خود نیز استفاده کنید.

رژگونه

رژ گونه tarte

استفاده از رژ گونه tart به علت مواد تشکیل دهنده ای که دارد، برای پوست مفید است. یکی از مواد تشکیل دهنده این رژگونه خاک رس است. این رژ گونه رنگ ملایم و مات دارد.

رژ گونه Stila

رژ گونه stila رنگ سرخ جذاب و زیبایی دارد. هنگام استفاده از این رژ گونه می بایست بسیار دقت داشته باشید.

دوره های آموزش آرایش صورت و دیگر دوره های تخصصی در آموزشگاه آرایشگری زنانه هنر آموزان برگزار می شود.

اشتراک گذاری
Notify of
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

بی نظیر بود