لوگوی آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

رژگونه چیست ؟ و اصول زدن آن

رژگونه-چیست-؟-و-اصول-زدن-آن
فهرست مطالب مقاله
 • رژگونه چیست ؟
 • چند نوع رژگونه داریم ؟
 • اصول صحیح زدن رژگونه برای فرم های مختلف صورت چگونه است؟
 • چگونه گونه های خود را آرایش کنیم ؟
 • برای خرید رژ گونه به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟
 • براش های مناسب رژگونه کدامند؟

رژگونه یکی از ابزار های مهم در آرایش صورت که می توانید بوسیله آن زیبایی هایتان را دو چندان می کند. اما یافتن رژگونه ای که مناسب با تناژ رنگ و نوع پوست شما باشد کار دشواری است. کارشناسان آموزش آرایشگری هنرآموزن در مقاله “رژگونه چیست ؟ و اصول زدن آن” به طور مفصل به این معقوله پرداخته اند. همچنین با شرکت در دوره های آموزش خود آرایی و آموزش آرایش صورت  به صورت تخصصی تمام اصول مربوط به آرایش و گریم صورت را آموزش می بینید.

چگونه رژگونه بزنیم؟

رژگونه

رژ گونه یک آیتم اصلی در آرایش است که باعث می شود شما ظاهری زیبا ، جوان و درخشان داشته باشید. اگر چه؛ این که دقیقا بدانید چگونه به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید، کمی چالش بر انگیز است. باید روش استفاده از رژگونه را به شکل صحیح آموزش ببینید و با استفاده از آن در قسمت هایی از صورت بهترین ترکیب را ایجاد کنید. رنگ و بافت رژگونه خود را به گونه ای انتخاب کنید که روی پوست شما ظاهر عالی را به وجود بیاورد.

پوست خود را آماده کنید.

برای این که رژگونه به طور کامل روی پوست شما بنشیند و در طول روز دوام بیاورد، اول باید صورت خود را بشویید و بعد مرطوب کننده بزنید. پوست خشک یا چرب میکاپ را به خوبی نگه نمی دارد. بنابراین پوست شما باید سالم، لایه برداری شده، تمیز و لطیف باشد تا اجازه دهد که میکاپ ظاهر خوبی را برای شما ایجاد کند و مدت زمان بیشتری دوام بیاورد.

مطلب پیشنهادی: آموزش تهیه 5 ماسک لایه بردار خانگی 

 • برای اینکه رژگونه شما مدت زمان بیشتری روی صورت شما باقی بمانند، ابتدا باید از یک پرایمر آرایشی استفاده کنید که پوست تان صاف و بدون نقص شود تا کمک کند آرایش شما در کل روز روی صورتتان بماند‌. اگر نمی خواهید از محصول زیبایی دیگری استفاده کنید، بهتر است که رژگونه خود را روی زیر ساز یا همان کرم پودر، پنکیک یا روی یک مرطوب کننده رنگی متناسب با تناژ پوستی خود بزنید تا پوست شما ظاهر طبیعی‌ تری پیدا کند و رژگونه نیز مدت زمان بیشتری دوام بیاورد.

مطلب پیشنهادی: پرایمر چیست و چه کاربردی دارد؟

رنگ مناسب تناژ پوست تان را انتخاب کنید.

نمی توان برای هر تناژ پوستی از یک رنگ رژگونه استفاده کرد، باید رنگ رژگونه خود را طوری انتخاب کنید تا هماهنگی بالایی با تناژ پوست شما داشته باشد. به طور کلی انتخاب رنگ های روشن، ظاهر کلی پوست شما را بهتر می کند. رنگ های بیش از حد تیره یا روشن قطعاً روی سن تان تاثیر گذار است و ممکن است آن گرمای لازم را به صورت ندهد و سن شما را بیشتر نشان می دهد.
بهترین راه برای تشخیص اینکه چه رنگ رژ گونه ای را باید انتخاب کنید، این است که به رنگ پوست صورت خود توجه کنید. راه حل کلیدی برای انتخاب رنگ رژگونه این است که به رنگ طبیعی پوستتان و پوست روی گونه هایتان نزدیک باشد.

برای تشخیص تناژ رنگ پوست خود، روبه روی آینه بایستید. یک سمت صورت خود طلای زرد و سمت دیگر طلای سفید قرار دهید. می توانید از پارچه نیز استفاده کنید. اگر رنگ سفید یا نقره ای متناسب با رنگ صورتتان باشد، رنگ پوست صورت شما سرد است. در صورتی که رنگ طلایی با رنگ چهره ی شما سازگار باشد، رنگ پوست شما گرم است. اگر هر دو رنگ با چهره ی شما همخوانی داشته باشد، رنگ پوست شما خنثی است.

اگر هنوز مطمئن نیستید چه رنگی را باید انتخاب کنید، در این قسمت راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم تا بهترین رنگ رژ گونه را پیدا کنید:

 • تناژ پوست روشن و رنگ پریده

از رنگ های صورتی روشن یا یک رنگ سرخ معمولی استفاده کنید که بیش از حد غیرطبیعی نباشد. صورتی روشن و رنگ یاسی می تواند جلوه عالی روی پوست روشن داشته باشد و اصلا ظاهر آن را زننده نکند.

 • تناژ پوست روشن معمولی

رنگ صورتی هلویی را انتخاب کنید که درخشندگی خوبی به پوست شما دهد. این رنگ می تواند سطح یکدستی را روی پوست ایجاد کند. البته برای پوست های خنثی اکثر تناژهای رنگی با صورت شما متناسب است.

 • تناژ پوست طلایی یا زیتونی

رنگ هایی با تناژ های گرم روی پوست صورتتان خودشان را روشن تر نشان می دهند و یک رنگ صورتی و زیبا را ایجاد می کنند.

 • تناژ های تیره پوست

رنگ های روشن تر را با رنگ هایی از تناژهای گرم ترکیب کنید. مانند رنگ زرد روشن که براقیت خوب و درخشندگی مطلوبی را به پوست می دهد.

براش مناسب رژگونه را انتخاب کنید.

 براش-رژگونه

برای کشیدن انواع رژ گونه از دو مدل براش می توان استفاده کرد.

 • براشی با لبه ی زاویه دار است که می توان با آن استخوان گونه را کانتورینگ کرد و به گونه فرم دهیم. پس در اصل از این براش برای فرم دادن به صورت استفاده می کنیم.
 • براش هایی با سری گرد و موهای بلند و نرم که برای برجسته کردن گونه از آن استفاده می کنیم. علاوه بر آن می توان با این برس خطوط روی گونه هایتان را محو کنید تا آرایش تان طبیعی جلوه کند.

اگر می خواهید که آرایش شما خیلی خوب به نظر برسد، باید به ابزاری که استفاده می کنید، توجه داشته باشید. اگر می خواهید فقط یک ابزار آرایشی را خریداری کنید. بسیاری از میکاپ آرتیست های حرفه ای اظهار دارند که موهای روی براش رژگونه باید کاملاً طبیعی و متراکم و نرم باشند تا به راحتی بتوانید از طریق آن، پودر را روی صورتتان پخش کنید. ممکن است بعضی از براش های خیلی سفت، به یکباره پودر رژگونه زیادی روی پوست شما قرار بگیرد و رنگ آن از همیشه پر رنگ تر باشد، اما یک رژگونه نرم معمولاً رنگ کمتری روی پوست باقی می‌ گذارد و تفاوت زیادی روی آرایش شما ایجاد خواهد کرد.

رژگونه را برحسب شکل صورت خود انتخاب کنید.

استفاده صحیح از رژگونه جذابیت و زیبایی صورت را دو چندان می کند، بنابراین آشنایی با اصول صحیح رژ گونه، متناسب با فرم های مختلف صورت از اهمیت بالایی برخوردار است. رژگونه باید متناسب با صورت شما باشد. یعنی باید ساختار استخوانی صورت را قبل از استفاده از رژگونه در نظر بگیرید. در این بخش به معرفی فرم های مختلف صورت می پردازیم :

 • صورت های قلبی شکل

اگر گونه‌ های شما برجسته است و چانه باریک دارید، احتمالاً شکل صورت تان قلبی شکل است. رژگونه را باید به شکل C از بالای شقیقه تا پایین به سمت استخوان گونه ها بزنید. از میزان رژگونه بیشتری روی استخوان گونه استفاده کنید. سپس آن را به سمت شقیقه پخش کنید و کمی آن را به سمت بالا هل دهید. در استفاده از رژ گونه افراط نکنید، زیرا ظاهر شما باید کاملاً طبیعی جلوه کند.

 • صورت های مستطیلی

اگر پیشانی، گونه و خط فک شما پهنای یکسان دارند، صورت شما مستطیل شکل است. ابتدا گونه های خود را رژگونه بزنید و از برجسته ترین قسمت گونه شروع کنید. سپس رنگ آن را به سمت بینی بیاورید و کمی به سمت شقیقه ها بروید. مقدار کمی رژگونه هم به پیشانی و اطراف ابرو بزنید تا چهره و ظاهر آرایش شما ترکیب خوبی داشته باشد.

 • صورت های مربعی

اگر صورت شما در قسمت اطراف صاف است و خط فک صافی هم دارید و به صورت الیویا وایلد یا آنجلینا جولی شباهت دارد، احتمالاً صورت تان مربعی است. به صورت مربعی باید از استخوان گونه از گوشه ابرو و خط رویش مو رژگونه بزنید، حرکات دست شما باید بلند و سبک باشند تا رژگونه را روی استخوان گونه پخش کنید‌. از قسمت پایین شروع کنید و کم کم به سمت بالا بیاید، رژگونه را از ابرو به سمت پایین بیاورید و این کار را بسیار نرم انجام دهید.

 • صورت های گرد

اگر گونه های شما حجیم ترین بخش صورتتان است و خط فک منحنی دارید، احتمالاً صورت شما گرد محسوب می شود. برای اعمال بهترین حالت رژگونه به آینه نگاه کنید، لبخند بزنید، سپس رژگونه را روی سیب گونه های خود بزنید‌. استفاده از براش کرم پودر یا زیرساز با ضربه های نسبتاً معمولی و یک رنگ مناسب و حرکت به سمت شقیقه و پایین به سمت لوب گوش ظاهری عالی را ایجاد خواهد کرد.

 • صورت های بیضی

اگر صورت شما کشیده است، گونه های نسبتاً برجسته و چانه باریک‌ تر دارید و پیشانی شما هم باریک است، احتمالاً صورت تان بیضی است. پیشنهاد می‌ کنیم که از برجسته ترین قسمت استخوان گونه شروع کنید. از ضربات نرمی استفاده کنید‌ و رژگونه را اول کمی پایین به سمت لوب گوش بیاورید و آن را به سمت شقیقه ترکیب کنید، بالای شقیقه هم کمی رنگ اضافه کنید تا تعادل برقرار شود.

رژگونه

حتما رژگونه را تا حد ممکن محو کنید

اینکه فقط رژگونه را در یک محل مناسب بزنید، کافی نیست بلکه باید مطمئن شوید که آن را به خوبی محو یا بِلِید کرده اید. از اسفنج یا براش مرطوب برای محو کردن رژگونه روی صورت استفاده کنید. به یاد داشته باشید رژگونه باید یک رنگ طبیعی به گونه‌ های شما بدهد و کل آرایش را درگیر نکند. هنگامی که می خواهید رژگونه را محو کنید، نباید از خطوط خیلی واضح استفاده کنید، بلکه باید درخشندگی رنگ آن را حفظ کنید.

برای کم رنگ کردن رژگونه آن را پاک نکنید.

اگر تصادفاً مقدار زیادی رژگونه زدید، لازم نیست که از پاک کننده آرایش استفاده کنید. به جای آن می توانید یک رژگونه مکمل را انتخاب کنید. و یا کمی از آن را همراه با کرم زیرساز مایع به قسمتی بزنید که رژگونه بیش از حد در آن قسمت استفاده شده است و به آرامی آن را محو کنید. در نتیجه کل آرایش شما به هم نمی ریزد.

استفاده کاربردی از رژگونه

یکی از بهترین نکات در مورد رژگونه این است که می توانید از آن برای هر قسمت از آرایش خود استفاده کنید. رژگونه های کرمی را روی گونه ها بزنید. سپس آن را از استخوان گونه به سمت بالا و خط رویش مو بیاورید. سپس قسمت باقیمانده را با ضربه انگشت روی پلک خود پخش کنید. کمی آن را به سمت بالا و ابرو ها محو کنید و از قرار دادن هر رنگی در کنار خط مژه اجتناب کنید زیرا ممکن است شما رنگ پریده و یا بیمار به نظر برسید. می توانید از رژگونه صورتی یا قرمز به عنوان سایه چشم استفاده کنید همچنین یک خط چشم مشکی بزنید تا سایه چشم هایتان با رژگونه تناقض پیدا کند ،این کار باعث می شود میکاپ شما عالی به نظر برسد.

در انتها می توانید با ضربه زدن به وسیله انگشت به رژگونه کار را به اتمام برسانید و کمی از رنگ رژگونه خود را روی لب هایتان در مرکز لب ها بزنید، سپس توسط براش آن را محو کنید‌ و در نهایت از بالم لب مورد علاقه خود روی لب هایتان بزنید.

رژگونه را با دستمال کاغذی تنظیم کنید

از آنجایی که پودرهای مات می توانند یک محصول آرایشی مناسب برای تنظیم میکاپ باشند، اما برخی از میکاپ آرتیست ها هشدار می‌ دهند که ممکن است ظاهر خشن و زبری را روی پوست شما ایجاد کند؛ مخصوصاً اگر پوست تان متمایل به خشک باشد. به جای آن می توانید از یک عدد دستمال کاغذی برای گونه ها استفاده کنید. به این صورت که خیلی آرام و سبک با یک اسفنج آرایش روی پوستتان فشار دهید. این کار باعث می شود رژگونه اضافی به دستمال کاغذی جذب شود.

بدانید که چه موقع از ترکیب تیره و روشن استفاده نکنید

رژگونه های شیمیایی ممکن است ظاهر درخشان و جذابی را به پوست شما بدهد اما از آن برای بافت پوست خشک، زبر و خشن  استفاده نکنید. رژگونه شیمایی جوش ها، لکه ها و منافذ بزرگ را بیشتر از همیشه نشان می دهد. پس اگر در فصل زمستان هستید یا پوست شما به طور کلی خشک است، سعی کنید کار را با یک رژگونه کرمی یا مات به اتمام برسانید.

موقع کانتور کردن رژگونه را فراموش نکنید

همه ما می‌دانیم که کانتورینگ یک راه عالی برای برجسته تر نشان دادن گونه ها و زیباسازی ناحیه فک می باشد که فقط با میکاپ قابل انجام است اما اگر از رژگونه به عنوان یک محصول آرایشی نهایی استفاده نکنید، یعنی یک مرحله مهم را جا انداخته اید. افراد زیادی می گویند که: “با مقدار کمی رژگونه در انتهای میکاپ قطعا آرایش شما تغییر زیادی می‌کند. و برای مرحله نهایی کار پیشنهاد می کنند که از رژگونه استفاده کنید زیرا احساس کامل بودن میکاپ را می دهد.”
از رژگونه برای گرمی بخشیدن به گونه ها و استخوان گونه بعد از کانتورینگ استفاده کنید و قبل از هایلایتر آن را به صورتتان بزنید. در نتیجه ظاهر کلی صورت شما گرم تر و طبیعی تر خواهد شد.

تناژهای-پوستی-برای-رژگونه

استفاده از حجم مناسب رژ گونه

اگر قرار است یک روز کامل در بیرون از منزل باشید یا در یک مراسم خاص حضور داشته باشید که نمی توانید آرایش خود را در آنجا تمدید کنید، به نظر شما باید چه کاری انجام داد؟
استفاده از رژگونه پودری با چند لایه بیشتر به جای رژگونه ژلی یا کرمی ظاهر بسیار عالی را به شما می دهد اما به یاد داشته باشید باید یک ترکیب رنگی را تمدید کنید اما قرار نیست که در استفاده از رنگ زیاده روی کنید. از رژگونه در هر بار به صورت ناچیز استفاده نمایید.

رژ لب به جای رژ گونه

اگر هیچ رژگونه ای در دسترس ندارید، می توانید با یک رژ لب به گونه هایتان رنگ بدهید. فقط باید آن را به سرعت محو کنید. اگر رنگ رژلب بیش از حد پررنگ است، سریع با کرم پودر آن را متعادل کنید.

از اسپری فیکساتور استفاده کنید.

اگر می خواهید رژگونه بزنید، بدون اینکه صورتتان خشک شود، می توانید با استفاده از یک فیکساتور روی کل صورت بعد از به اتمام رسیدن میکاپ آن را تثبیت کنید. باید رژگونه را هم به صورت ضربدری و هم به شکل حرف T روی صورت بزنید و تمام جوانب صورت را پوشش دهید تا میکاپ شما کل روز و کل شب دوام بیاورد و پاک نشود.

استفاده از پرایمر و کرم پودر

قبل از آرایش گونه ها، ابتدا از کرم پودر و پرایمر استفاده کنید. پرایمرها برای خنثی کردن قرمزی پوست مفید هستند. کرم پودر نیز برای داشتن پوست زیبا و تن یکنواخت پوست، مفید است.

انتخاب تکنیک مناسب برای زدن رژگونه

با توجه به نوع رژگونه، تکنیک زدن متفاوت است. برای رژگونه های پودری و کرمی تکنیک چرخشی و رژگونه مایع، تکنیک ضربه ای می بایست استفاده شود.

نکات مهم هنگام خرید رژ گونه

انواع-رژگونه

داشتن آرایش زیبا و جذاب مستلزم رعایت اصول آرایشی و داشتن لوازم معتبر است. رژگونه ای که خریداری می کنید می بایست متناسب با جنس و رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم و …. باشد. رژگونه یکی از لوازم آرایشی پرطرفدار بین خانم ها است. هنگام خرید لوازم آرایشی به برند، تاریخ تولید و انقضاء محصولات توجه داشته باشید.

نوع رژگونه متناسب با پوستتان انتخاب کنید.

انتخاب یک رژگونه صحیح چیزی فراتر از انتخاب رنگ است، بلکه باید نوع مناسب آن را با پوست خودتان انتخاب کنید.

در کل سه نوع رژگونه وجود دارد:

 • پودری
 • کرمی
 • مایع

پوست چرب

رژگونه مایع برای افراد با پوست های چرب عالی عمل می کند. این رژگونه ها روی پوست تان حتی اگر صورتتان عرق کند و چربی پوستتان بیرون بریزد باز دوام بیشتری دارد، البته پخش کردن این نوع رژ گونه کمی سخت است. بهتر است که مقدار کمی از آن را استفاده کنید تا روی پوست تان جلوه متناسبی داشته باشد.

پوست ترکیبی یا معمولی

اگر پوست معمولی دارید، رژگونه کرمی مناسب است و قدرت ماندگاری بالا دارد. رژگونه کرمی را برای انواع پوست ها می توانید به راحتی استفاده کنید. زیرا تناژ های رنگی مختلف دارد و ظاهری جوان و تازه به پوست شما می‌ دهد.

پوست خشک

در صورت داشتن پوست خشک از رژگونه پودری استفاده کنید . رژگونه پودری برای بهبود ظاهر منافذ و اثر محو کنندگی برخلاف باور عموم، بسیار خوب عمل می‌ کند. رژگونه های مایع و کرمی برای پوست های خشک مناسب نیستند، زیرا ممکن است هنگام خشک شدن، روی پوستتان ترک ایجاد کنند که قطعاً خشکی پوست شما را افزایش می دهد.

با خواندن مقاله ترمیم رژگونه خرد شده ، می توانید رژگونه های قبلی خود را ترمیم کنید.

رژ گونه متناسب با رنگ پوست

برای تشخیص تناژ رنگ پوست خود، روبه روی آینه بایستید. یک سمت صورت خود طلای زرد و سمت دیگر طلای سفید قرار دهید. می توانید از پارچه نیز استفاده کنید. اگر رنگ سفید یا نقره ای متناسب با رنگ صورتتان باشد، رنگ پوست صورت شما سرد است. در صورتی که رنگ طلایی با رنگ چهره ی شما سازگار باشد، رنگ پوست شما گرم است. اگر هر دو رنگ با چهره ی شما همخوانی داشته باشد، رنگ پوست شما خنثی است و اکثر تناژهای رنگی با رنگ پوست صورت شما متناسب است. رژگونه هایی که تناژ هلویی و مرجانی دارند برای پوست هایی که ته رنگ گرم دارند مناسب است. رنگ های قرمز و صورتی برای پوست هایی که ته رنگ سرد دارند، مناسب است.

رژ گونه متناسب با فصل ها

پس از تشخیص جنس و رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم و رژگونه ی مناسب، بهتر است برای آرایش با جلوی جذاب، هنگام آرایش فصل ها را نیز در نظر بگیرید. رنگ های روشن، زنده و درخشان برای فصل تابستان بسیار مناسب است. بهترین رنگ هایی که می توانید در فصل تابستان و بهار استفاده کنید عبارتند از:

 • رژ گونه کرمی صدفی
 • رژ گونه مومی صورتی
 • رژ گونه چسبی مرجانی
 • رژ گونه پودری به رنگ قاصدکی
 • رژ گونه با مایه‌های صورتی یا ساتن هلویی

در فصل پاییز و زمستان بهترین رنگ رژگونه، صورتی است. به علت سرما در این فصل ها گونه ها گل می اندازند. برای پوشش این مشکل و دادن سرزندگی به چهره، بهتر است از رژگونه ی صورتی رنگ استفاده کنید.

برندهای معتبر رژ گونه

برندهای معتبر رژگونه
داشتن آرایش زیبا با ماندگاری بالا، مستلزم استفاده از لوازم آرایشی مرغوب و با کیفیت است. هنگام خرید لوازم آرایشی تاریخ تولید، انقضاء و مارک لوازم توجه داشته باشید. برندهای معتبر از انواع رژ گونه عبارتند از:

رژ گونه Terry Cellularose

این نوع رژ گونه رنگ صورتی جذاب و با جلوه ای دارد. استفاده از این نوع رژ گونه جذابیت چهره را زیاد می کند.

رژ گونه Nars

رنگ قهوه ای رژ گونه NARS مناسب برای آرایش های بهاره و تابستانه است. استفاده از این نوع رژ گونه سایه ی زیبا و خیره کننده ای در چهره ایجاد می کند.

رژ گونه A.C

مک یکی از بهترین و معتبرترین مارک های لوازم آرایشی است. اکثراً آرایشگران حرفه ای از این برند استفاده می کنند. این رژ گونه تناژ هلویی ملایم دارد. استفاده از این نوع رژ گونه جلوی طبیعی به آرایش می دهد.

رژ گونه CORALista

رنگ هلویی مایل به صورتی این نوع رژ گونه به چهره جلوی شادابی و جوانی می دهد. برای آرایش های مات و روزانه این نوع رژ گونه بسیار مناسب است.

رژ گونه Kevyn Aucoin the Creamy Glow

این نوع رژ گونه حالت کرمی دارد. این رژ گونه را می توانید با انگشتانتان نیز به صورت خود بمالید. تناژ این رژ گونه ملایم است. از این نوع رژ گونه می توانید برای آرایش چشم و لب خود نیز استفاده کنید.

رژ گونه tarte

استفاده از رژ گونه tart به علت مواد تشکیل دهنده ای که دارد، برای پوست مفید است. یکی از مواد تشکیل دهنده این رژگونه خاک رس است. این رژ گونه رنگ ملایم و مات دارد.

رژ گونه Stila

رژ گونه stila رنگ سرخ جذاب و زیبایی دارد. هنگام استفاده از این رژ گونه می بایست بسیار دقت داشته باشید.

چگونه از رژگونه استفاده کنیم؟

رژگونه را به گوشه خارجی استخوان گونه خود بزنید ، از گوش محل رویش مو شروع کنید تا در نقطه ای زیر گوشه خارجی چشم ختم شود. همچنین از شقیقه ، به سمت مرکز پیشانی خود رنگی ایجاد کنید تا به تعادل بین پیشانی و چانه کمک کند.

آیا استفاده از رژ لب به عنوان رژگونه درست است؟

یکی از رایج ترین کاربردهای رژ لب استفاده از آن به عنوان رژگونه می باشد. رژ لب به صورت رژ گونه ای ماندگاری روی گونه های شما دو برابر می کند.

آیا می توانم فقط رژگونه بزنم؟

بله شما بدون شک می توانید رژگونه بزنید. تنها نکته آن این است که اگر گونه هایتان کمی قرمزی دارد، می تواند در رنگ رژگونه تان تغییر ایجاد کند یا باعث شود رژگونه بیش از حد قرمز به نظر برسد.

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
چگونه پنکک بزنیم
آموزش گریم و میکاپ
چگونه پنکک بزنیم؟

مراحل زدن پنکک روی پوست پنکک می‌تواند به محو کردن نقص‌های پوست شما کمک کند و پوست را بی عیب و نقص نشان دهد. پنکک

چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟
آموزش گریم و میکاپ
چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟

کانسیلر چیست؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده است. کانسیلر، شبیه یک پاک کننده جادویی در آرایش عمل می‌کند و باعث

کرم پودر پوست زیتونی
آموزش گریم و میکاپ
کرم پودر طبیعی برای پوست زیتونی

کرم پودر طبیعی برای پوست من کدام است؟ معیار انتخاب کرم پودر چیست؟ چه بازه رنگ هایی از کرم پودر وجود دارد؟ پس از کرم

اشتراک گذاری
Notify of
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

بی نظیر بود

لوگوی آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.