لوگوی آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

پاکسازی پوست چیست؟

پاکسازی پوست
فهرست مطالب مقاله

به عمل لایه برداری از پوست peeling گفته می شود. در این فرایند لایه ی فوقانی و سطحی ترین قسمت پوست که در آن سلول های مرده و آلوده وجود دارند، برداشته می شوند. بعد از انجام پاکسازی پوست، لک های قهوه ای، چین و چروک های ریز و آلودگی های سطحی پوست از بین می روند و سلامت و شادابی به پوست شما برمی گردد. امروزه روش های مختلفی برای انجام پیلینگ یا همان پاکسازی پوست وجود دارد که در ادامه ی مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد.

ترک بر روی پوست

پاکسازی پوست صورت برای درمان جای جوش، کاهش کک و مک، کاهش چروک سطحی پوست، پاک کردن تاتو، خالکوبی و روشن شدن پوست بسیارمفید است. اگر می خواهید آرایش صورتتان زیباتر و جلوه خاصی داشته باشد قبل از آرایش پوست صورتتان را پاک سازی کنید. با شرکت در دوره های تخصصی آموزش پاکسازی پوست می توانید مهارت خود را در این امر مهم افزایش دهید.

پاکسازی پوست

فواید پاکسازی پوست چیست؟

امروزه به علت گستردگی صنعت ماشین آلات، دود حاصل از این دستگاه ها آلاینده های سربی مضری برای پوست تولید می کنند. به علت گسترش آلودگی ها لایه ی اوزون بسیار آسیب پذیر شده است و پوست انسان در معرض اشعه ی فرا بنفش نور خورشید قرار می گیرد.از طرفی بشر تا کنون نتواسته است پوشش مناسبی برای محافظت از پوست خود در برابر این آلاینده ها و نور مستقیم خورشید تولید کند.

همه ی این عوامل سبب بروز اختلالات پوستی هم چون: کک و مک، کدر شدن پوست، جوش های سر سیاه حاصل از آلودگی، لکه های پوستی و … شده است. با انجام عمل پاکسازی پوست تمام این مشکلات را می توان برطرف نمود در غیر این صورت در بلند مدت ممکن است دچار بیماری ها و اختلالات خطرناک تری مانند سرطان های پوستی شویم.

مطلب پیشنهادی: 17 روش مراقبت از پوست

شناخت نوع پوست

بنر دوره پاکسازی پوست

زمانی که فرد به متخصص پوست مراجعه می کند، پزشک با انجام معاینات لازم میزان آلودگی و آسیب دیدگی و همچنین جنس پوست را با استفاده از لامپ وود تشخیص می دهد. اگر پوست فرد چرب باشد از ژل های مخصوص و تونر استفاده می شود. برای پاکسازی پوست های خشک از شیر پاک کن کمک می گیرند در نهایت برای پاکسازی پوست هایی با میزان رطوبت عادی از هر دوی این مواد می توان استفاده نمود.

اصولا پوست افراد در پنج دسته تقسیم بندی می شوند. در ادامه به ذکر ویژگی های هر کدام از انواع پوست ها می پردازیم و سپس روش درمان پوست را عنوان می کنیم.

1. پوست خشک

زمانی که پوست فرد دارای چربی اندکی باشد، و فاقد سبوم و لیپید های پوستی باشد خشک تلقی می شود. افرادی که پوست خشک دارند عموما بر روی سطح بدنشان ترک خوردگی ها و پوسته های بسیاری مشاهده می کنند. خشکی سطح پوست از طریق دست ها و پا ها قابل تشخیص اند. خشکی پوست درجات مختلفی دارد و ممکن است گاهی پوست فردی آنقدر خشک باشد که فرد دچار خارش های زیاد و آزار دهنده باشد. یکی از مهم ترین علت های خشکی پوست، کم آبی و یا تعریق زیاد می باشد. فرد می بایست آبی که از طریق تعریق از دست می دهد را جایگزین کند. هم چنین برای جلوگیری از خشکی بیش تر از صابون های مخصوص استفاده کند.

این افراد می توانند برای پاکسازی سطح پوست از دستگاه گالوانیک استفاده کنند تا با انجام عمل آبرسانی به پوست تا حد زیادی آثار ناخوشایند خشکی ها از بین برود. همچنین سلول هایی که در اثر کم آبی به خوبی اکسیژن رسانی نشده اند و به اصطلاح پیر شده اند دوباره احیا گردند و شروع به فعالیت کنند. در روش های سنتی و قدیمی نیز آمده است که استفاده از گیاه آلوئه ورا تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن خشکی های سطح پوست دارد. آلوئه ورا سبب آبرسانی به لایه ی پوست و نرمی آن می گردد.

2. پوست چرب

زمانی که پوست فرد بیش از حد دارای سبوم و لیپید باشد، پوست او چرب تلقی می گردد. اگر چربی پوست بیش از حد باشد ممکن است فرد دچار بیماری درماتیت شود. این بیماری موجب بروز خارش و التهاب های شدید پوستی می شود. یکی از مشکلاتی که افراد دارای پوست چرب با آن دست و پنجه نرم می کنند جوش های پوستی فراوان است. اما لازم است بگوییم که افراد با پوست چرب دیر تر دچار چین و چروک خواهند شد. عواملی هم چون مواد آرایشی و بهداشتی نامناسب، مصرف دارو های هورمونی و اختلالات ژنتیکی می تواند علت بروز پوست چرب باشد.

افراد دارای پوست چرب می توانند برای پاکسازی سطح پوست خود از ماسک هایی همچون مخلوط عسل+ دارچین استفاده نمایند. ماسک را می توان به مدت 20 دقیقه بر روی پوست قرار داد. همین امر سبب میزان کاهش ترشح سطح پوست می شود و درمان موثری برای درمان جوش های پوستی می باشد. علاوه بر این می توان از مخلوط جوش شیرین+ ماست هم برای پاکسازی استفاده نمود. لیمو ترش نیز می تواند یک لایه بردار قوی و مناسب باشد و بهتر است به مدت 20 دقیقه بر روی پوست قرار گیرد. همچنین از تخم مرغ هم می توان برای پاکسازی استفاده نمود.

پاکسازی پوست

3. پوست مختلط

به افرادی که بخشی از پوستشان ماهیت چرب و بخشی دیگر ماهیت چرب دارند پوست مختلط می گویند. در این افراد ممکن است چربی پوست ناحیه بینی و پیشانی و چانه با پوست ناحیه گونه متفاوت باشد. اکثر افراد دارای پوست مختلط هستند. به دلیل نا همگون بودن پوستشان راه های درمان آسیب دیدگی های پوستی در این افراد سخت تر است و لازم است دقت بیشتری برای مراقبت از پوست به عمل آورند.

علت به وجود آمدن پوست مختلط در افراد وجود غده های چربی ساز در قسمتی از پوست و عدم وجود این غدد در نواحی دیگری از پوست می باشد. این افراد اگر از کرم های مناسب برای پوست خشک استفاده کنند، قسمت هایی از پوستشان که مرطوب است دچار آسیب می شود و اگر از کرم های مناسب برای پوست مرطوب استفاده کنند خشکی قسمت های خشک پوست بیشتر خواهد شد.

4. پوست معمولی

افرادی که دارای پوست معمولی هستند در واقع میزان چربی پوستشان در حالت نرمال قرار دارد. در این افراد ناحیه ی پیشانی، بینی و چانه اندکی چرب تر از سایر نواحی است اما این چربی آن قدر زیاد نیست که پوستشان را به پوست چرب تبدیل کند. افرادی که دارای پوست معمولی هستند، می توانند از هر نوع ماده ی آرایشی استفاده کنند اما باید مراقب باشند که استفاده از مواد نامرغوب مشکلی برای پوستشان ایجاد نکند. اغلب افراد دارای پوست معمولی با بالا رفتن سن پوستشان به سمت خشکی گرایش پیدا می کند. به این افراد توصیه می شود عمل آبرسانی به پوست را فراموش نکنند.

5. پوست های حساس

افرادی که پوست حساس دارند به سرعت پوستشان نسبت به هرگونه آلودگی و مواد شیمیایی واکنش نشان می دهد و قرمز و ملتهب می شود. این افراد مشکلات بسیاری از نظر پوستی دارند و اغلب دچار جوش، آکنه و خارش های پوستی هستند. زمانی که این افراد در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند، به سرعت پوستشان قرمز می شود و دانه های صورتی رنگ در سطح پوست ظاهر می گردد. عمل پاکسازی پوست برای این افراد باید بسیار با دقت انجام گیرد و قبل از استعمال هر گونه مواد شیمیایی ابتدا باید تست انجام گیرد.

لایه برداری پوست

پاک سازی پوست با بخور دادن

یکی از موثر ترین شیوه ها برای از بین بردن آلودگی های سطح پوست و شاداب ساختن آن بخور دادن پوست می باشد. بعد از انجام عمل بخور منافذ سطح پوست باز می شوند و امکان نفوذ ماسک های مغذی که بر روی پوست قرار می گیرند بیشتر می شود. درنتیجه تاثیر استفاده از این مواد در بهبود آسیب های پوستی بیشتر می شود. می توانید بعد از انجام بخور تمامی جوش ها و آکنه ها را تخلیه نمایید تا عفونت داخل آن ها خارج شود و پوست سلامت خود را به دست آورد. بخور با گل بابونه سبب روشن شدن سطح پوست و از بین رفتن تیرگی های سطح پوست می شود.

یکی از موثر ترین راه ها برای درمان پوست های چرب بخور دادن پوست می باشد. این افراد به دلیل زیاد بودن میزان چربی در سطح پوستشان تمامی منافذ پوستشان بسته شده است وامکان اکسیژن رسانی به لایه های زیرین پوست وجود ندارد پس استفاده از بخور روش مناسبی برای باز کردن این منافذ می باشد. آن ها می توانند به مدت 15 دقیقه از گیاهان دارویی مانند آویشن برای بخور پوست استفاده کنند. افرادی که دارای پوست خشک می باشند می توانند ازشیر پاک کن های مخصوص برای پوست های خشک استفاده نمایند.

پاکسازی پوست

بخور بابونه

  • در کاسه ای مقداری آب و بابونه ریخته و کاسه را روی اجاق گاز قرار دهید.
  • بعد از جوشیدن آب، زیر شعله را کم کرده و 15 دقیقه زمان بدهید تا خوب دم بکشد.
  • بر روی کاسه و سر خود حوله بکشید و صورت خود را به مدت 10 دقیقه بالای کاسه نگهدارید.
  • سعی کنید با انگشتان سطح پوست را ماساژ دهید.
  • پس از اتمام کار می توانید بابونه را بصورت مستقیم بر روی پوست خود قرار دهید.

اگر نمی خواهید برای تغذیه پوست از ماسک صورت استفاده کنید، بلافاصله بعد از بخور صورتتان را با آب سرد بشورید تا منافذ باز شده پوست بسته شوند. بهتر است این بخور را دو سه بار در هفته تکرار کنید.

بعد از انجام بخور می توانید از خیار رنده شده برای بسته شدن منافذ پوست استفاده نمایید و آن ها را به صورت ماسک روی پوست قرار دهید.

بخور زنجبیل

بخور زنجبیل برای پاک سازی و شفافیت پوست و پاکسازی ریه ها بسیار مفید است. دو قاشق غذا خوری زنجبیل و دو لیوان آب در کاسه ای ریخته و کاسه را روی اجاق گاز قرار دهید بعد از جوشیدن آب، زیر شعله را کم کرده و 15 دقیقه زمان بدهید تا خوب دم بکشد.

بر روی کاسه و سر خود حوله بکشید و صورت خود را به مدت 10 دقیقه بالای کاسه نگهدارید.در این زمان می توانید به آرامی صورتتان را ماساژ دهید و جوش های سر سیاه پوست صورتتان را خارج کنید. پس از اتمام بخور اگر نمی خواهید برای تغذیه پوست از ماسک صورت استفاده کنید، بلافاصله صورتتان را با آب سرد بشورید تا منافذ باز شده پوست بسته شوند.

پاکسازی پوست

“از بخورهای گیاهی دیگر که متناسب با جنس پوست صورتتان است نیز می توانید استفاده کنید.”

ماساژ پوست با روغن

روغن های گیاهی مانند روغن زیتون برای بازسازی سلول های پوستی مناسب است. مقداری روغن زیتون را روی پوستان قراردهید و به صورت دورانی ماساژ دهید. این کار رطوبت پوست را بالا برده و از چین و چروک صورت جلوگیری می کند.

پاکسازی پوست با ماسک صورت

جوانه گندم

برای پاکسازی پوست در منزل جوانه گندم را با ماست کم چرب مخلوط کنید، سپس مخلوط جوانه گندم و ماست را روی پوست خور قرار دهید و به آرامی 5 دقیقه پوستتان را بصورت دورانی ماساژ دهید. اجازه دهید که ماسک 15 دقیقه روی پوستتان بماند سپس با آب سرد صورت خود را بشورید. این ماسک باعث جوانسازی پوست نیز می شود. پاکسازی پوست

ماسک ماست

ماسک ماست و جوانه گندم که در مطالب بالا توضیح داده شده یکی از بهترین روش های پاک سازی و جوان سازی پوست است. می توانید یک قاشق ماست کم چرب را با یک قاشق چایخوری نشاسته مخلوط کرده و به آرامی روی پوست صورتتان دورانی ماساژ دهید و پس از 15 دقیقه با آب سرد بشورید.

پاکسازی پوست

ماسک خیار

خیار یکی از بهترین آب رسان های پوست است. می توانید خیار را رنده کنید و روی پوستتان قرار دهید یا با یک قاشق مربا خوری گلاب مخلوط کرده و به پوستتان بمالید.

ماسک صورت و ماسک خیار

در این مقاله قصد داریم در رابطه با اهمیت و ضرورت پاکسازی پوست، انواع روش های پاکسازی و چگونگی انجام آن مطالبی را برای شما عنوان کنیم. امید است با مطالعه ی این مقاله پاسخ سوالات شما را در زمینه ی سلامت و مراقبت از پوست دریافت نمایید.

انواع روش های پاکسازی پوست

در ادامه به توضیح چندین روش لایه برداری پوست خواهیم پرداخت.

لایه برداری با استفاده از مواد شیمیایی

در این روش متخصص پوست با استفاده از مواد شیمیایی لایه هایی از پوست را که دچار آسیب دیدگی، جراحت، سوختگی،کک و مک، آکنه و … شده اند را برمی دارد. این نوع لایه برداری بسته به مقدار آسیب دیدگی، عمق آن، غلظت ماده ی شیمیایی، تعداد دفعات استفاده از ماده ی شیمیایی و جنس و مرغوبیت آن می تواند تا دو هفته به طول بیانجامد.

بعد از گذشت طول دوره ی درمان پوست جدید و شاداب جایگزین سلول های آسیب دیده می شود. در این روش از مواد شیمایی هم چون سالیسیلک اسید، اسید لاکتیک، کربولیک اسید و اسید لاکتیک استفاده می شود. این مواد بسته به نوع و محل آسیب دیده تجویز می شوند.

Facial massage

پاکسازی لیزری

یکی رایج ترین روش های پاکسازی پوست در چند سال اخیر، لایه برداری لیزری می باشد. در این روش از دو نوع لیزر، دی اکسید کربن و لیزر اربیم یاگ استفاده می شود. در این لیزر ها لایه برداری با استفاده از تبخیر آب صورت می گیرد.

پاکسازی پوست

لایه برداری مکانیکی

در این روش لایه برداری با استفاده از وسایل الکترومکانیکی خاصی که بر سطح پوست ماساژ داده می شوند، سبب از بین بردن آسیب های پوستی می گردند.

پاکسازی پوست بسته به عمیق بودن و یا سطحی بودن آسیب دیدگی، ممکن است از یک یا چند روشی که در بالا ذکر شد استفاده شود. به طور مثال اگر آسیب های پوستی سطحی باشند، می توان با استفاده از یک ماده ی شیمیایی در عرض چند دقیقه عمل پیلینگ را انجام داد. با انجام این عمل تمامی چین و چروک ها ریز پوستی و کک و مک های موجود که نقاط تیره و ناخوشایندی ایجاد کرده اند از بین بروند. با تکرار این عمل اثرات مطلوب محسوس تر خواهد شد.

اگر آسیب دیدگی ها در حد متوسط باشد، عمل پیلینگ ممکن است در چندین روز و جلسات متعدد انجام گیرد. استراحت بعد از انجام پیلینگ چند روز به طول می انجامد و فرد می بایست تا مدتی قسمتی از پوست که تحت درمان است را بپوشاند و محافظت نماید.

در مواردی که آسیب دیدگی و سوختگی شدید تر باشد، می بایست ترکیبات شیمیایی به عمق پوست نفوذ کرده تا بتواند تاثیر مطلوب را حاصل نماید. در مواردی هم چون چین و چروک های عمیق پوستی ناشی از کهولت سن، اسکار های شدید آکنه، آفتاب سوختگی های شدید و آسیب دیدگی های به جای مانده از جراحی و بخیه و… از پیلینگ عمیق استفاده می شود. در این روش ممکن است تا چند روز پوست ملتهب و قرمز باشد که با چند هفته استراحت و مراقبت از پوست این موارد از بین می روند.

بنر اینستاگرام پاکسازی پوست

پاکسازی برای چه کسانی مناسب است؟

پاکسازی پوست برای زنان بالای 30 سال و هم چنین افرادی که در سنین نوجوانی دچار التهاب و جوش های پوستی شده اند توصیه می شود. افرادی که دارای پوست های چرب می باشند می بایست در طول ماه یک یا دو بار پوست خود را پاکسازی کرده و افرادی با پوست های خشک و نرمال می توانند هر سه ماه یک بار برای حفظ شادابی و سلامت پوستشان از عمل پیلینگ برای پاکسازی پوست خود استفاده کنند.

پاکسازی پوست

چه کسانی نباید پاکسازی پوست را انجام دهند؟

توصیه می شود زنان باردار، افراد مبتلا به بیماری قلبی، افرادی که در بدنشان پلاتین استفاده شده است و هم چنین بیماران روحی و روانی از روش مکانیکی استفاده نکنند.

مراحل پاکسازی پوست

ابتدا می بایست سطح پوست را از هر نوع کرم و مواد آرایشی پاک کرد. سپس مواد شیمیایی پاک کننده را قرار داده و به صورت دورانی سطح پوست را ماساژ دهید. با استفاده از پد های مخصوص می توان این مواد را بر روی سطح پوست قرار داد و سپس ماساژ های لازم را انجام داد. توجه داشته باشید که نواحی دور چشم نبایست آغشته به مواد شیمیایی مثل تونر و فنول شوند.

برای پوست های چرب می بایست ماساژ کمتری نسبت به پوست های خشک در نظر گرفت چرا که ماساژ بیش از حد باعث ترشح بیشتر چربی و در بعضی موارد بروز جوش و آکنه می شود. توصیه شده است که برای پوست های چرب ده دقیقه و برای پوست های خشک بیست دقیقه ماساژ انجام گیرد. بعد از انجام ماساژ های لازم می بایست از یک ماسک آبرسان و مغذی برای پوست استفاده کرد و در پایان هم از ضد آفتاب های مخصوص پوست استفاده شود.

روش های دیگر که با استفاده از دستگاه های مکانیکی و الکترود پاکسازی صورت می گیرد، اغلب برای پوست هایی با آسیب دیدگی جدی انجام می شود. در این فرایند ابتدا می بایست پوست مراجعه کننده را از لحاظ پاکیزگی از هر نوع جوش و چربی بررسی کرد. سپس با استفاده از ژل سطح پوست را از چربی های موجود پاک سازیم.

پاکسازی پوست

پس از انجام این مراحل می بایست الکترود غیر فعال را به دست راست فرد دهیم و الکترود فعال را در سمت راست دهانش بگذاریم. با ایجاد جریان الکتریکی فرد گز گز و خارشی خفیف روی سطح پوست خود احساس می کند. در این زمان می بایست با استفاده از الکترود عمل پاکسازی را به مدت 5 تا 7 دقیقه انجام دهید.

بعد از انجام فرایند های لازم یک ماسک آرام بخش بر روی پوست فرد گذاشته می شود تا التهاب و قرمزی ناشی از عمل پاکسازی پوست بهبود یابد. در نهایت نیز از ضد آفتاب مناسب با جنس پوست شخص استفاده کنید تا پوست کاملا از نور مستقیم خورشید در امان باشد.

ماساژ پوست و فواید آن

یکی از مهم ترین کارهایی که به هنگام فرایند پاکسازی بر روی پوست انجام می گیرد، ماساژ پوست است. این عمل تاثیر به سزایی در به جریان انداختن خون در رگ های صورت و اکسیژن رسانی به پوست می کند. یکی از مهم ترین فواید ماساژ پوست فعال کردن اعصاب سمپاتیک پوست می باشد. زمانی که سطح پوست ماساژ داده می شود این اعصاب تحریک شده و شروع به فعالیت می کنند. همین امر سبب کاهش استرس و اضطراب در بدن می شود.

علاوه بر این زمانی که سطح پوست ماساژ داده می شود، کلاژن بسیاری در سلول های آسیب دیده و پیر پوست تولید می شود و باعث منبسط شدن سلول ها و از بین رفتن چین و چروک ها می گردد. توصیه می شود قبل از انجام ماساژ از کرم های طبیعی هم چون زیتون و نارگیل استفاده نمایید تا تاثیر ماساژ چند برابر شود.

مطلب پیشنهادی: خواص روغن نارگیل برای پوست

اکثر متخصصان بهترین زمان برای ماساژ را صبح بعد از بیدار شدن و شب قبل از خوابیدن می دانند. توصیه می شود برای ماساژ ابتدا از پیشانی شروع کنید و با سر انگشتان خود عضلات پیشانی را تحریک کنید. سپس به آرامی به سمت گونه ها و چانه حرکت کنید. در ادامه به تفصیل به جزییات ماساژ هر یک از اعضای صورت می پردازیم.

ماساژ ثورت و پیشانی

ماساژ پیشانی

برای ماساژ پیشانی توصیه می شود که ابتدا انگشتان را وسط پیشانی قرار داده و سپس آن ها را به سمت شقیقه ها حرکت دهید. این عمل را چندین بار تکرار کنید و سعی کنید هر بار فشار بیشتری به سطح پیشانی وارد کنید. برای از بین بردن چروک بالای ابروها نیز می بایست انگشتان را بر روی ابرو ها قرار دهید و عضلات بالا و پایین ابرو را ماساژ دهید.

ماساژ شقیقه ها

ماساژ دادن عضلات ناحیه شقیقه آرامش خاصی را به شما خواهد داد. بهتر است این نواحی را با انجام حرکات دورانی ماساژ دهید. این عمل را به مدت 3 تا 5 دقیقه تکرار کنید تا تاثیر آن محسوس تر شود.

جهت در ماساژ صورت

ماساژ گونه ها

برای ماساژ گونه می توان کف های دست را بر روی عضلات گونه قرار داده و سپس دست ها را به صورت دورانی از پایین گونه به سمت بالای صورت حرکت دهید. این عمل را حدود 3 تا 5 دقیقه انجام دهید. بعد از تکرار طولانی مدت این حرکات شاهد خوش فرم شدن عضلات گونه خواهید بود.

ماساژ چانه

برای ماساژ ناحیه چانه می بایست دو انگشت سبابه را بر روی چانه قرار داده و سپس با اندکی فشار انگشتان را به سمت لب ها حرکت دهید. این عمل را 30 الی 40 ثانیه تکرار کنید تا چین چروک های موجود در قسمت چانه از بین بروند.

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
ماسک ورقه ای چیست
آموزش مراقبت و زیبایی پوست
مزایا و معایب ماسک ورقه‌ای

پوست اولین و بزرگ‌ترین سد دفاعی بدن است که توسط دیگران قابل مشاهده است و به همین دلیل از گذشته تا کنون داشتن پوستی سالم

میلیا چیست
آموزش پاکسازی پوست
میلیا چیست؟

بدون شک مراقبت از پوست اهمیت بسیار زیادی در زیبایی شما دارد، از طرفی پوست بیشتر در معرض خطر عوامل محیطی قرار دارد و آسیب‌های

انواع لک پوستی
آموزش پاکسازی پوست
انواع لک پوستی و نحوه درمان آن‌ها

این روزها جذابیت ظاهری یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی روابط اجتماعی محسوب می‌شود که به المان‌های گوناگونی مانند نوع پوشش، آراستگی، پوست و مو

اشتراک گذاری
Notify of
7 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

مطلب خوبی بود

سلام روز بخیر
اینکه میگن کار با دستگاه در طولانی مدت برایب پوست خوب نیست و سبب کشیدگی و افتادگی میشه درسته ؟؟؟
ازنظر شما مناسب ترین راه برای پاکسازی چی هس ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
چون من میخوام کار تخصصی پوست آغاز کنم و میخوام یه راه صحیح رو برم

با عرض وقت بخیر دوست عزیز ، بله متاسفانه کار با دستگاه های پاکسازی به علت تهاجمی بودن اکثر روش ها و شدت زیاد دستگاه در کشش و مکش به مرور باعث افتادگی پوست می شود.
پیشنهاد ما استفاده از روش های پاکسازی با دست است چرا که نه تنها هیچ عوارضی از افتادگی پوست به همراه ندارد. بله مرور زمان باعث لیفت صورت می گردد.

سلام ، ممنون میشم علاوه بر ماسک های خانگی چندتا از برندهای معتبر خارجی رو هم معرفی کنید تا بتونیم از اونها هم استفاده کنیم. همچنین فقط از دستگاه میکرودرم ابریژن میشه برای پاکسازی پوست استفاده کرد یا دستگاه دیگه ای هم وجود داره؟

البته صنعت آرایشی و بهداشتی هرروزه در حال رشد و رقابت است و برندهای خیلی زیادی برای رقابت وجود دارند، اما پیشنهاد ما برای انواع ماسک و اسکراب برند “فری من ” FREEMAN ، “ایو روشه” Yves Rocher ، “کلینیک” Clinique را پیشنهاد می دهیم. همچنین در دوره پاکسازی علاوه بر آموزش انواع دستگاه میکرودرم ، انواع بخور سرد و گرم ، انواع فیس واش و براش های شستشو و درما اف نیز آموزش داده می شود. ذ

با عرض سلام و وقت بیر
آیا شما تو دوره پاکسازی پوست فقط با مواد شرکتی و ماسک های آماده کار میکنید یا مواد و ماسک های ارگانیک هم تو آموزشتون دارید؟؟؟
چون برا من استفاده از مواد طبیعی خیلی مهمه

سلام دوست عزیز – در دوره آموزش پاکسازی پوست علاوه بر معرفی انواع برند های معتبر ماسک ها و لایه بردار های صنعتی موجود در بازار ، ساخت ماسک های خانگی مثل انواع ماسک پوست چرب ، خشک و معمولی و یا انواع ماسک برای جای جوش ، لک . اکنه و سوختگی نیز آموزش داده می شود.

لوگوی آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.