پاکسازی پوست چیست؟

پاکسازی پوست صورت برای درمان جای جوش، کاهش کک و مک، کاهش چروک سطحی پوست، پاک کردن تاتو، خالکوبی و روشن شدن پوست بسیارمفید است. اگر می خواهید آرایش صورتتان زیباتر و جلوه خاصی داشته باشد قبل از آرایش پوست صورتتان را پاک سازی کنید.

همچنین روش های پاکسازی پوست به وسیلا دستگاه میکرودرم ابریژن و ماسک های خانگی انجام می شود.

پاکسازی پوست به وسیله دستگاه میکرودرم ابریژن

در روش میکرودرم ابریژن از دستگاهی استفاده می شود که کریستال ظریفی دارد و جنس آن اکسید آلمینیوم است. این دستگاه وقتی روی سطح پوست قرار می گیرد لایه های فوقانی پوست را تراش سطحی می دهد و با مکش، کریستال ها را از سطح پوست جمع می کند.

به خاطر مکش دستگاه جریان خون بیشتر شده و طراوت و شادابی پوست بهتر می شود. از این روش می توان برای رفع جای جوش، تاتو، خالکوبی، آکنه، چروک های سطحی، ترک های پوستی، برطرف کردن منافذ باز پوست، جای سوختگی سطحی و …. استفاده کرد.

پاکسازی پوست

پاک سازی پوست با ماسک های خانگی

در این قسمت به معرفی مراحل پاکسازی پوست که شامل بخور دادن، ماساژ صورت و  ماسک صورت اشاره شده است.

۱- بخور دادن

بخور دادن باعث باز شدن منافذ پوست و خارج شدن سموم زیر پوست می شود. با بخور گیاهان می توانید در منزل به راحتی پوستتان را پاک سازی کنید.

پاکسازی پوست

بخور بابونه

در کاسه ای مقداری آب و بابونه ریخته و کاسه را روی اجاق گاز قرار دهید. بعد از جوشیدن آب، زیر شعله را کم کرده و ۱۵ دقیقه زمان بدهید تا خوب دم بکشد. بر روی کاسه و سر خود حوله بکشید و صورت خود را به مدت ۱۰ دقیقه بالای کاسه نگهدارید.

پس از اتمام کار می توانید بابونه را بصورت مستقیم بر روی پوست خود قرار دهید. اگر نمی خواهید برای تغذیه پوست از ماسک صورت استفاده کنید، بلافاصله بعد از بخور صورتتان را با آب سرد بشورید تا منافذ باز شده پوست بسته شوند. بهتر است این بخور را دو سه بار در هفته تکرار کنید.

پاکسازی پوست

 بخور زنجبیل

بخور زنجبیل برای پاک سازی و شفافیت  پوست و پاکسازی ریه ها بسیار مفید است. دو قاشق غذا خوری زنجبیل و دو لیوان آب در کاسه ای ریخته و کاسه را روی اجاق گاز قرار دهید بعد از جوشیدن آب، زیر شعله را کم کرده و ۱۵ دقیقه زمان بدهید تا خوب دم بکشد.

بر روی کاسه و سر خود حوله بکشید و صورت خود را به مدت ۱۰ دقیقه بالای کاسه نگهدارید.در این زمان می توانید به آرامی صورتتان را ماساژ دهید و جوش های سر سیاه پوست صورتتان را خارج کنید. پس از اتمام بخور اگر نمی خواهید برای تغذیه پوست از ماسک صورت استفاده کنید، بلافاصله صورتتان را با آب سرد بشورید تا منافذ باز شده پوست بسته شوند.

پاکسازی پوست

“از بخورهای گیاهی دیگر که متناسب با جنس پوست صورتتان است نیز می توانید استفاده کنید.”

۲- ماساژ پوست با روغن

روغن های گیاهی مانند روغن زیتون برای بازسازی سلول های پوستی مناسب است. مقداری روغن زیتون را روی پوستان قراردهید و به صورت دورانی ماساژ دهید. این کار رطوبت پوست را بالا برده و از چین و چروک صورت جلوگیری می کند.

پاکسازی پوست

۳- ماسک های صورت

پاکسازی پوست

جوانه گندم

برای پاکسازی پوست در منزل جوانه گندم را با ماست کم چرب مخلوط کنید، سپس مخلوط جوانه گندم و ماست را روی پوست خور قرار دهید و به آرامی ۵ دقیقه پوستتان را بصورت دورانی ماساژ دهید.

اجازه دهید که ماسک ۱۵ دقیقه روی پوستتان بماند سپس با آب سرد صورت خود را بشورید. این ماسک باعث جوانسازی پوست نیز می شود.

پاکسازی پوست

دوره های آموزش پاکسازی پوست دیگر دوره های تخصصی در آموزشگاه آرایشگری زنانه هنر آموزان برگزار می شود.

ماسک ماست

ماسک ماست و جوانه گندم که در مطالب بالا توضیح داده شده یکی از بهترین روش های پاک سازی و جوان سازی پوست است. می توانید یک قاشق ماست کم چرب را با یک قاشق چایخوری نشاسته مخلوط کرده و به آرامی روی پوست صورتتان دورانی ماساژ دهید و پس از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشورید. پاکسازی پوست

ماسک خیار

خیار یکی از بهترین آب رسان های پوست است. می توانید خیار را رنده کنید و روی پوستتان قرار دهید یا با یک قاشق مربا خوری گلاب مخلوط کرده و به پوستتان بمالید. پاکسازی پوست دوره های آموزش پاکسازی پوست ، آموزش آرایش صورت در آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

1 دیدگاه

  1. الهام گفت:

    مطلب خوبی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خط ویژه پشتیبانی
02166407611
تیم پشتیبانی زنده آموزشگاه هنرآموزان
تلگرام هنرآموزان واتسآپ هنرآموزان


مکان آموزشگاه در گوگل مپ
نقشه سایت
بستن
برگشت به بالا