لوگوی آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

رنگ موی مناسب با رنگ پوست

رنگ پوست
فهرست مطالب مقاله

چگونه رنگ موی مناسب با رنگ پوست را انتخاب کنیم؟

اگر به تازگی هنگام نگاه به آینه فکر می کنید شلخته یا نامرتب به نظر می رسید، شاید زمان آن رسیده است که رنگ موهایتان را تغییر دهید. پیش از اینکه رنگ موی دلخواهتان را انتخاب کنید مطمئن شوید که بار رنگ پوستتان سازگاری دارد. رنگ پوست خود را شناسایی کنید و ببینید ته رنگ پوستتان چه رنگی می شود. یاد بگیرید چه رنگ مویی به پوستتان می آید. رنگ های روشن باعث می شود صورتتان بیشتر به چشم بیاید و سرزنده و شاداب به نظربرسید.

رنگ پوست خود را ارزیابی کنید

سایه پوستتان را بررسی کنید: بیشتر رنگ پوست ها روشن، گندمی، سبزه یا سیاه است. تشخیص این رنگ بسیار آسان و یاری دهنده شما برای انتخاب رنگ مو است. حتما نباید رنگ مو دقیقا با رنگ پوست ست شود زیرا این کار موجب شلخته و نامرتب به نظر رسیدن شما می شود.

تن رنگ پوستتان را بیابید: علاوه بر سایه پوست باید تناژ رنگ پوستتان را هم پیدا کنید، برای این کار نیاز دارید که ته رگ پوستتان را مشخص کنید که: گرم، سرد یا خنثی است. یک تیشرت سفید بپوشید و مقابل آینه بایستید، درجایی که نور طبییعی است به رنگ رگ مچ دستتان نگاه کنید تا ته رنگ پوستتان را تشخیص دهید.

اگر رگ ها متمایل به آبی یا بنفش هستند شما ته رنگ سرد دارید. اگر سبز هستند پوست شما گرم و اگر ترکیبی از هر دو مورد هستند ته رنگ پوستتان خنثی است.

رنگ مو با توجه به رنگ پوست

 

تناژ پوستتان را بشناسید: اگر با تشخیص تناژ رنگ پوستتان مشکل دارید با چند سوال ساده به راحتی این کار را انجام دهید. طلایی به شما بیشتر می آید یا نقره ای؟ اگر پاسخ شما طلایی است پوستتان گرم و اگر نقره ای است پوستتان سرد است. چشمانتان چه رنگی است؟ اگر چشمانی سبز، قهوه ای یا فندقی دارید پوستتان گرم و اگر چشمانتان آبی، طوسی یا سبز است به احتمال زیاد تناژ پوستتان سرد است.

یکی از ساده ترین راه های تشخیص رنگ پوست این است که ببینید هنگام قرار گرفتن زیر آفتاب پوستتان می سوزد یا برنزه می شود؟ اگر برنزه می شود پوستتان گرم ولی اگر می سوزد پوستتان سرد است.

انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سبزه

بهترین رنگ مو برای پوست سبزه استفاده از رنگ موهای گرم می باشد. اگر پوستتان سبزه با تناژ زرد و گرم است از رنگ های طلایی برای پایه استفاده کنید. برای مثال: از بلوند عسلی، خرمایی، بلوطی یا قهوه ای استفاده کنید.

اگر هایلایت می کنید پیشنهاد خوبی است که از قرمز گرم استفاده کنید.

رنگ مو با توجه به رنگ پوست

از رنگ موی سرد استفاده کنید: اگر پوست سبزه با تناژ سرد دارید درست مثل افرادی که این رنگ پوست را دارند به سراغ رنگ هایی بروید که این تناژ سرد را جلوه ببخشد. برای مثال: دودی، پلاتینه، مسی یا قرمز بنفش.

اگر پوست سبزه با تناژ سرددارید از رنگ های دودی روشن یا شبیه به آن پرهیز کنید زیرا سردی پوست را نمایان تر می کند.

رنگ مو با توجه به رنگ پوست

چشمانتان را گیرا تر کنید: اگر رنگ چشم گرم دارید مثل: فندقی، قهوه ای یا سبز از رنگ هایی استفاده کنید که چشمانتان را نمایان تر می کند. برای مثال اگرچشمانی فندقی دارید از رنگ هایی استفاده کنید که تن قرمزی دارند تا چشمانتان گیراتر شود.

انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست روشن و متوسط

استفاده از رنگ های پایه قوی بهترین رنگ مو برای پوست روشن می باشد. اگر ته رنگ پوستتان زردی دارد از رنگ های متمایل به بلوطی، قهوه ای طلایی تیره یا ماهگونی استفاده کنید. سپس از هایلایت های دارچینی یا مسی استفاده کنید. اگر از پایه یا هایلایت بلوند استفاده کنید در آخر متوجه خواهید شد که زردی پوستتان بیشتر نمایان می شود.

رنگ مو با توجه به رنگ پوست

از رنگ پایه متوسط استفاده کنید: اگر ته رنگ متمایل به قرمز دارید از پایه قرمز پرهیز کنید و در عوض از قهوه ای عسلی یا طلایی یا کاراملی استفاده کنید. این رنگ ها به کم شدن قرمزی پوستتان کمک می کنند.

رنگ مو با توجه به رنگ پوست

از رنگ های پایه قوی استفاده کنید: اگر ته رنگ سرد با تناژ صورتی یا آبی دارید از قهوه ای، قرمز یا بلوند برای پایه استفاده کنید. سپس از هایلایت های طلایی یا دودی استفاده کنید. این رنگ ها به کنتراست رنگ پوستتان کمک می کنند.

انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست تیره

استفاده از تناژهای گرم بهترین رنگ مو برای پوست تیره می باشد. به سراغ رنگ هایی بروید که مقدار زیادی رنگ بلوطی یا دارچینی دارند این رنگ ها به خوبی با سایه های زرد و گرم پوستتان سازگار هستند.

رنگ مو با توجه به رنگ پوست

اگر پوستتان ته رنگ قرمز دارد و سایه های روشن دارد از قهوه ای متوسط رو به تیره یا سیاه یا سرمه ای استفاده کنید. اگر پوستتان ته رنگ قرمز دارد و کمی تیره است از رنگ های تیره استفاده کنید و از قهوه ای های روشن دوری کنید.

رنگ مو با توجه به رنگ پوست

از رنگ های گرم برای تناژ سرد پوست استفاده کنید: اگر ته رنگ سرد دارید از رنگ های گرم استفاده کنید تا پوستتان روشن تر به چشم بیاید. اگر در حال حاضر موهایتان قهوه ای تیره یا سیاه است از رنگ های با سایه های گرم تر استفاده کنید.

کمی تناژ طلایی به رنگ اضافه کنید: اگر ته رنگ طلایی دارید می توانید از بیشتر رنگ موها استفاده کنید، از روشن تا تیره یا حتی قرمز و بلوند. هایلایت هایی با پایه قرمز با تناژ هایی طلایی به خوبی سازگار هستند.

دوست دارید که پاسخ این سوال مهم در حوز رنگ مو رو بدونید: آیا موی خیس رنگ می گیرد؟

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
رنگ کردن موی سفید
آموزش رنگ مو
آموزش رنگ کردن موی سفید

همانطور که می‌دانید، بدن به مرور زمان و با افزیش سن؛ دچار تغییراتی می‌شود که بر روی ظاهر تاثیر گذاشته و به راحتی قابل رویت

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
لوگوی آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.