لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

راز موفقیت در کار آرایشگری چیست؟

راز موفقیت در آرایشگری
فهرست مطالب مقاله

چگونه یک آرایشگر موفق شویم؟

راز آرایشگر موفق

راه اندازی و داشتن یک سالن آرایشی بسیار وسوسه‌انگیز است؛ زیرا جز آن دسته از کارهایی قرار دارد که علاوه بر درآمد بالا، بسیار شادی‌بخش بوده و به دلیل آن که با عشق و علاقه اجرا می ‌شود روحیه کارکنان را بهبود می‌بحشد.

اما همه ما می ‌دانیم که هر کاری سختی خود را داشته و برای پیشرفت نیاز به زحمت و تلاش زیادی دارد، داشتن سالن نیز از این قضیه جدا نیست، زیرا هستند آرایشگاه‌ هایی که پس از آن که رشدی نداشته‌، کاملا بسته شده ‌اند به خاطر همین برای آن که به مرحله خوبی برسند، تا میان مشتریان محبوب باشند باید نکاتی را رعایت کرده و انجام دهند که در این مقاله مفصلا در این باره توضیح خواهیم داد.

انتخاب مكان مناسب براي سالن

انتخاب مکان مناسب برای آرایشگاه

امروزه به دلیل آن که خدمات زیادی در سالن‌ های آرایشی ارائه می ‌شود و افراد زیادی برای انجام کار های مختلف به آرایشگا‌ها مراجعه می‌ کنند؛ به محیط بزرگ و مجهز نیاز است که دکوراسیون آن را باید به دست طراحان حرفه‌ای سپرده شود. تا مکانی را ایجاد کنند که هر خدماتی محل جداگانه داشته تا فردی که به آن جا مراجعه می‌کند، وقتش تلف نشود و در معرض مواد شیمیایی دیگری قرار نگیرد.

تمامی خدماتی که در آرایشگاه‌ها ارائه می‌شوند زمان‌بر بوده به همین دلیل یک مکان زیبا با امکانات سرگرم‌کننده مانند مجله، تلویزیون و موسیقی می ‌تواند برای مشتریان دلنشین بوده و آن‌ ها را مشتری ثابت و همیشگی سالن کند.

شما برای آن که محیط را چشم‌نوازتر کنید باید در انتخاب رنگ دقت بالایی دشته باشید، به عنوان مثال می‌توانید از رنگ‌ های سفید، صورتی، طلایی و نقره‌ای استفاده کنید که انرژی‌بخش بوده و اعتماد به نفس را بالا می‌برد به صورتی که در رضایت مشتریان تاثیر زیادی دارد.

اما اگر محیط دلگیر باشد آن ‌ها را کلافه کرده و باعث می ‌شود تا زیبایی ظاهرشان به چشمشان نیاید و ناراضی از سالن خارج شوند.

برای آن که رفاه و آسودگی خاطر را برای مراجعه‌کنندگان خود ایجاد کنید باید منطقه ‌ای را انتخاب کنید تا از جای پارک و موقعیت مناسبی برخوردار بوده و کم ترافیک باشد.

زیرا همین مسائل کوچک ممکن است باعث شود تا نظر مشتری تغییر کرده و دیگر به آن جا نیاید بنابراین انتخاب درست یک مکان در کار آرایشگران نقش بسزایی داشته و کلاس کار آنان را بالا خواهد برد.

ارائه خدماتی با قیمت مناسب و منصفانه

ارائه خدمات آرایشگاه با قیمت مناسب

اگر آرایشگران بهترین امکانات و خدمات را در اختیار مشتریان خود قرار دهند به گونه‌ای که افراد ماهر و حرفه‌ای را استخدام کرده و از مواد و تجهیزات به روز دنیا استفاده کنند.

و یا برای رفاه آنان وسایلی را خریداری کنند که در کمتر آرایشگاهی آن ‌ها را به کار می ‌برند، انتظار می ‌رود که مبلغ‌های زیادی را دریافت کرده تا افراد خاصی به آن جا بروند، اما برای رشد و موفقیت در کار آرایشگری باید رضایت مشتری را اولویت قرار داد.

زیرا آن ‌ها با معرفی سالن زیبایی باعث رونق بیشتر کار می ‌شوند و راه موفقیت را به گونه‌ای هموار می‌کنند؛ اما این به آن معنا نیست که قیمت خدمات را آنقدری پایین آورند که متحمل زیان ‌های زیادی شوند زیرا همه ما می ‌دانیم تمامی مراجعین به دنبال کیفیت بالا هستند و حتی حاضرند برای آن پول زیادی بپردازند.

بنابراین نتیجه می‌گیریم باید قیمت ‌ها طوری باشند که نه آرایشگر و سالن زیباییش دچار ضرر شود و نه آنقدر بالا باشد که مشتری ضرر کند، یعنی کاملا منصفانه و به نفع هر دو باشد تا جذب مشتری و درآمد بیشتری را در کنار افزایش اعتبار بتوان تجربه کرد.

بهترین راه این است که هزینه ‌ها طبق تعرفه گفته شده باشد زیرا آن ‌ها تمامی جنبه ها را در نظر گرفته و سپس نرخی را تعیین می‌ کنند.

مطلب پیشنهاد: بهترین آرایشگاه‌های تهران

ارائه خدماتی مطابق با مد روز

یکی از ویژگی ‌هایی که در انتخاب سالن زیبایی برای مشتریان تاثیر دارد، ارائه خدماتی است که مطابق با مد روز بوده زیرا اکثر افرادی که به آرایشگاه مراجعه می‌کنند مخصوصا عروس‌ ها به دنبال تک و خاص بودن هستند؛ یعنی به گونه‌ای باشند که تا کنون کسی چنین میکاپ و شینیونی را ندیده تا برایش خاص و جذاب باشد.

بنابراین آرایشگران باید هر روز اطلاعات خود را تکمیل کرده، تمرین داشته باشند و به دانسته‌ های قبل بسنده نکنند تا بتوانند تمامی مدل‌ ها را بدون هیچ عیبی اجرا کنند و رضایت مشتریان را کسب کنند تا آن ‌ها را جذب آرایشگاه کرده و روز به روز راه رسیدن به موفقیت را هموارتر کنند.

همه ما می ‌دانیم که اگر دلیل مراجعه فردی این ویژگی باشد یعنی آن سالن از آرایشگران حرفه‌ای برخوردار است که از طریق مطالعه مجله ‌ها، وب سایت‌ها، مقاله‌ های مرتبط با این شغل و یا شرکت در سمینار های آموزشی ، دانش خود را آپدیت می‌کنند و می‌دانند که این تمرینات سطح کاریشان را ارتقا می‌ دهد و باعث پیشرفت سالن شان می‌ شود.

همچنین مشتری قدیم را حفظ کرده و مشتری های جدیدی را جذب می‌کنند. این ویژگی یک سالن باعث می ‌شود، مراجعین هر مبلغی را پرداخت کرده تا از امکانات آن استفاده کنند و از خدمات بهره ببرند که این خود درآمد را افزایش خواهد داد.

داشتن آرایشگران حرفه‌ای و کاربلد

آرایشگر-حرفه-ای-و-کار-بلد

مهم‌ترین ویژگی هر سالن که بدون آن تمامی تجهیزات بلا استفاده می ‌مانند و مواد هدر می ‌روند و یا به طور کلی می‌توان گفت آرایشگاهی تشکیل نمی ‌شود، داشتن آرایشگرانی ماهر و حرفه‌ای است.

این المان به قدری حائز اهمیت است که تمامی مدیران وسواس زیادی برای استخدام به خرج می ‌دهند زیرا می‌دانند که اگر سهل انگاری کرده یا آسان بگیرند، به اعتبارشان لطمه وارد می ‌شود؛ بنابراین از افرادی استفاده می‌کنند که تمامی دوره ‌ها را به طور تخصصی یاد گرفته و دارای مدرک معتبری است تا بتوانند هر نوع مدل مورد پسند مشتری را اجرایی کنند.

مدیر سالن پس از آن که آرایشگران را به کار گرفت باید نظارت کاملی روی آن‌ ها داشته و توصیه کند که با خوش‌رفتاری و خوش‌رویی با مراجعین برخورد کنند.

زیرا رفتار نامناسب آنان ممکن است که افراد را گریزان کرده و کار دیگر رونقی نداشته باشد؛ اما نکته‌ دیگری که باید متذکر شود این است که تمرکزشان بر روی انجام خدمات باشد و به گونه‌ای بین آن ‌ها عدالت برقرار کند که حس رقابتی بین شان ایجاد نشود.

مدیر سالن با رعایت نکات و گوشزد کردن آنان برای کارکنان آرایشگاه باعث شده روز به روز به موفقیت نزدیک شده و از محبوبیت زیادی برخوردار شوید که با رونق کار و درآمدشان را افزایش می ‌دهد.

تبليغات بسيار موثر براي سالن

در حال حاضر که عصر ارتباطات است و فضای مجازی گسترش یافته و کاربران زیادی دارد، باید از آن در جهت پیشرفت شغلی استفاده کرد، به عنوان مثال تبلیغات اینترنتی انجام داد آن هم به این دلیل که نسبت به تبلیغات محیطی تاثیرات بیشتری دارد.

باید قبل از آن که شروع به تبلیغات کرد از افرادی که تخصص این کار را دارند کمک گرفت تا بازدهی بالایی صورت گیرد و مراجعین زیادی به سالن زیبای مورد نظر بروند زیرا آن‌ها می ‌دانند که در چه زمان و چه مکانی تبلیغات انجام شود تا تاثیر بیشتری روی بیننده داشته باشد.

شما اگر به دنبال تبلیغات برای آرایشگاه خود هستید، نیازی نیست حتما هزینه زیادی را صرف انجام کار هایی کنید که برایتان نفعی ندارند.

بنابراین برای آن که از آن جلوگیری کنید، می‌ توانید فرمی را تهیه کرده و از مشتری بخواهید به سوالات با دقت جواب دهد یا از آن‌ ها بپرسید که چگونه با آراشگاه تان آشنا شده‌اند تا تمرکز و هزینه خود را صرف آن کنید و بر روی آن سرمایه‌گذاری نمایید.

که مهم‌ترین آن ارائه خدمات بی ‌عیب و نقص است زیرا باعث می‌شود تا فرد به همه آن جا را معرفی کرده بدون آن که مبلغی دریافت کند؛ این امر به قدری موثر است که در زمان ‌های گذشته که تبلیغاتی وجود نداشت با بالا بردن کیفیت کارشان مشتری جذب می ‌کردند و در واقع ویترینی آماده می‌کردند تا افراد با دیدن آن ترغیب به رفتن به سالن آن ‌ها شود.

شما در تبلیغات ابتدا باید خدماتی که ارائه می ‌دهید و امکاناتی که در اختیار مشتری قرار می ‌دهید را نشان داده و سپس نتیجه کار خود را بگذارید تا برایشان جذاب باشد و به مهارت تان پی ببرند.

داشتن سياست هاي كاري مداوم براي رضايت مشتريان

بعضی از کارها فقط به عهده مدیر سالن است و کسی غیر از آن نمی ‌تواند تصمیم گرفته و اجرایی کند تا بتوان به موفقیت دست یافت.

یکی از این کارها و تصمیمات؛ داشتن سیاست کاری مداوم بوده تا برای همگان سودمند باشد، که آن ‌ها می ‌توانند هم جنبه مالی و هم غیرمالی داشته باشند.

آن هم به این صورت که تخفیفات خوبی را به مناسبت ‌های مختلف برای مشتریان در نظر گرفته و بعضی اوقات برخی از خدمات را رایگان کرده تا ترغیب به رفتن آن جا شوند و یا پاداش ‌هایی به کارکنان داد تا انگیزه‌ای گرفته و کار خود را بهتر انجام دهند.

مدیر آرایشگاه همچنین می‌ تواند با تهیه لوازمی برای سرگرمی مشتریان و دلنشین و راحت ‌تر کردن محیط برای آرایشگران رضایت اکثر افراد را به دست آورد، که این امر باعث می شود راحت ‌تر به سمت موفقیت گام برداشته و در ازای خدمات و امکانات خوب درآمد زیادی کسب کنند.

بهره مند بودن از تجهيزات و ابزارآلات به روز

یکی از نکاتی که در سالن ‌هایی که می‌خواهند محبوب شوند و اسمشان سر زبان ‌ها باشد باید رعایت شود، استفاده از تجهیزات و ابزارآلات به روزی است که اکثر آرایشگران حرفه‌ای از آن استفاده می‌ کنند.

زیرا پس از انتخاب کارکنان ماهر، مهم ‌ترین چیزی که در نتیجه مطلوب کار تاثیر زیادی دارد، استفاده از لوازم آرایشی برند و تجهیزات به روز دنیا است، آن هم به این دلیل که اگر مواد و وسایل مرغوب و باکیفیتی به کار نرود ممکن است آرایشگر نتواند مدل مورد نظر مشتری را اجرایی کند و یا آنقدر ماندگاری نداشته باشد که زیباییش برای مدت زمان طولانی به چشم آید و ظاهر فرد را ناپسند می‌کند.

آرایشگر با بهره‌گیری از این امکانات در واقع به دنبال آن است تا در عین حال که کار خود را آسان‎‌تر می‌کند بتواند سخت‌ ترین و غیرممکن ‌ترین مدل ‌ها را انجام دهد تا مشتری با رضایت کامل از سالن خارج شود و باعث رونق بیشتر کار شود.

رعايت نكات بهداشتي در سالن و حين انجام كار هاي زيبايي

رعایت نکات بهداشتی در آرایشگاه ‌ها بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر آرایشگران از بهداشت فردی برخوردار نباشند، دچار مشکلاتی شده که ممکن است مشتری را آزار دهد و دیگر به آن سالن مراجعه نکند.

با استفاده از هر چیزی می‌توان پاکیزگی خود را به مراجعه‌کننده نشان داد تا خیالش آسوده باشد؛ برای مثال می‌توان یونیفرم‌ های یکسانی کارکنان به تن کنند که علاوه بر نظمی که ایجاد می‌شود، نمی‌گذارد آلودگی از محیط بیرون وارد سالن شود و مانع از ایجاد عواقب سنگین برای مشتری و سالن می‌ شود زیرا ممکن است هر کثیفی باعث بروز بیماری‌هایی برای مشتری شود که بسیار ناخوشایند هستند.

بهداشت و نظم یک سالن می ‌تواند به اعتبار آن نیز بیافزاید، آن هم به این دلیل که نشان می‌ دهد برای سلامتی و زمان مشتری ارزش بسیاری قائل است و به حقوق آن احترام می‌ گذارد.

این ویژگی یک سالن باعث می شود تا در ذهن مراجعه‌کننده تثبیت شده تا هم خود برای استفاده از خدمات آرایشی و بهداشتی به آن جا رفته و هم دیگران مشتاق به حضور در آن سالن کنند.

افراد اگر در کنار بهداشت خود و سالن کارت ویزیتی نیز داشته باشند، پرستیژ کارشان را بالا برده و اعتماد مشتریان را به دست می‌آورند.

كسب مجوز هاي لازم

داشتن-مجوز-آرایشگری

یکی از کار هایی که باعث جذب مشتریان بیشتر می‌ شود و لازمه‌ی شروع شغل آرایشگری است، کسب مجوز های لازم است که باید آن را بر روی تابلو ورودی سالن نصب کرد تا اعتماد همگان را به دست آورد و آن ‌ها را ترغیب به مراجعه به این سالن کنند.

زیرا با داشتن آن ‌ها به همه نشان می ‌دهد که محیط، کارکنان و مواد و تجهیزات مورد استفاده تایید شده است و مشکلی برای مشتریان به وجود نمی ‌آورد.

به طور دیگر می ‌توان گفت که به کارشان اعتبار بخشیده است که باعث راحت ‌تر شدن راه رسیدن به موفقیت می ‌شود زیرا اشخاص زیادی به آن جا می ‌روند که درآمد سالن را افزایش می‎‌ دهد.

افراد می ‌توانند اگر موردی خارج از قانون مشاهده کردند به مراکز مربوطه شکایت کرده تا مجوز آن‌ها گرفته شود و دیگر اجازه کار کردن نداشته باشند.

به همین دلیل کارکنان سالن ‌ها بسیار پایبند به قوانین و تعهداتشان هستند تا شغل شان را از دست ندهند که این خود پیشرفت و ارتقای سطح کاری را برای آنان به ارمغان می ‌آورد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
هایلایت مو
مطالب عمومی
تکنیک‌های هایلایت مو

اگر تازه با روش هایلایت مو آشنا شده‌اید، باید بدانید که تکنیک‌های هایلایت بسیاری وجود دارد که آرایشگران امروزی برای رسیدن به رنگ موهای متفاوت

زیباترین زنان جهان
مطالب عمومی
25 زیباترین زن جهان در سال 2023

استانداردهای زیبایی در هر نقطه از جهان با یکدیگر متفاوت است. همچنین زیبایی، یک مفهوم بسیار ذهنی است به این معنا که ممکن است شخصی

مطالب عمومی
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.