امکان برگزاری کلاس‌های آموزش آرایشگری در روزهای تعطیل نیز وجود دارد.

انواع جوش صورت و درمان آن

انواع جوش صورت و درمان آن
فهرست مطالب مقاله
  • جوش صورت چیست ؟
  • دلایل جوش زدن صورت چیست ؟
  • انواع جوش صورت چیست ؟
  • درمان های خانگی برای از بین بردن جوش صورت
  • چگونه از جوش زدن صورتمان جلوگیری کنیم ؟

جوش صورت را می‌توان یک زائده پوستی دانست که به دلیل تجمع چربی‌ها ، مواد زائد و آلودگی‌های پوستی روی صورت رخ می دهد. در نتیجه در یک نقطه ایجاد شده و منافذ پوست شما را در آن محل به طور کامل می‌بندد. در مقاله “انواع جوش صورت و درمان آن” به طور کامل انواع جوش صورت و روش های پیشگری از آن را برایتان شرح داده ایم. بدون شک با شرکت در کلاس های آموزش پاکسازی پوست ، آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان ماهسان به صورت اصولی آموزش ببینید و حتی در خانه اینکار را برای خود و دیگران نیز انجام دهید.

دلایل جوش زدن صورت چیست ؟

جوش زدن علت‌های مختلفی دارد که در این مقاله به برخی از دلایل آن اشاره خواهیم کرد:
سن
یکی از شایع ترین علل جوش زدن، سن افراد است. اگر دقت کرده باشید، می‌بینید که نوجوان‌ها محال است دوره بلوغ خود را بدون جوش سپری کنند و علت آن هم ازدیاد غددی به نام غدد سبابه می‌باشد که در این سن در بدن فرد افزایش می‌یابد و این غدد سموم زیادی را تولید می‌کنند که در نهایت به صورت جوش روی پوست ظاهر می‌شوند.
نوع پوست
همانطور که گفتیم، جوش‌ها تجمعی از چربی‌ها و مواد آلوده هستند. پس می‌توان گفت که پوست‌های چرب مستعد جوش زدن هستند زیرا هم چربی بیشتری دارند و هم آلودگی‌های بیشتری را به خود جذب می‌کنند.
آلودگی و میکروب
زمانی که فرد به هر دلیلی پوست خود را در معرض آلودگی و میکروب قرار دهد، احتمال ظاهر شدن جوش در پوست او افزایش پیدا می‌کنند و این علت در بین خانم‌ها رایج است، به خصوص خانم هایی که بیش از حد آرایش می‌کنند و اعتقادی به پاکسازی پوست ندارند. این کار باعث می‌شود که مواد حاصل از آرایش‌های قدیمی به صورت عمقی در پوست فرد نفوذ کنند، در نتیجه در اثر تجمع آن‌ها به صورت جوش بیرون بزنند.
هورمون‌ها
هورمون‌ها در صورت عدم تعادل می‌توانند جوش‌ها را به وجود بیاورند. مثلا افزایش هورمون تستوترون بیش از حد می‌تواند عاملی برای جوش زدن باشد. در صورتی که هورمون استروژن از جوش زدن در خانم‌ها جلوگیری می‌کند و می‌توان این هورمون را برای درمان جوش‌ها به کار برد.
آب و هوا
آب و هوا یکی دیگر از عوامل موثر در جوش زدن است که معمولا این اتفاق در آب و هوای مرطوب بیشتر رخ می‌دهد زیرا پوست آلودگی‌های بیشتری را به خود جذب می‌کند، در نتیجه آن‌ها را به صورت جوش بیرون می‌ریزد.

[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]
داروها
برخی از داروها نیز هستند که در جوش‌های صورت موثرند. مثلا داروهای ضد تشنج، افسردگی و یا ویتامین‌ها که در صورت استفاده بیش از حد می‌توانند عاملی برای جوش زدن صورت باشند.
غذاها
نمی توان تاثیر غذاهای مختلف را در جوش زدن تقسیم بندی کرد. هر غذایی می‌تواند عامل این موضوع باشد و مهم این است که بدن شما به کدام یک واکنش نشان می‌دهد. بعضی از افراد با خوردن سس‌ها و ادویه‌ها جوش می‌زنند و بعضی دیگر با خوردن لبنیات، با این زائده‌ها روبرو می‌شوند.
سیگار
سیگار کشیدن نیز یکی دیگر از عوامل جوش زدن می‌باشد. سیگار باعث می‌شود که پوست شما دچار کمبود اکسیژن شود و در نتیجه قدرت تنفس ندارد و منافذ آن بسته می‌شود و از طرفی چربی‌های زائد در آن تجمع می‌کنند و در نهایت جوش را به وجود می‌آورند.
عوامل عصبی
واکنش‌های روانی و درگیرهای ذهنی نیز می‌تواند عامل هر مشکلی از جمله جوش‌ها باشد و بعضی از جوش‌ها فقط یک دلیل دارند که آن هم استرس می‌باشد.

علت جوش در نقاط مختلف صورت

خوشبختانه جوش‌ها بر خلاف ظاهر بدی که دارند، در بعضی از موارد کمک کننده نیز هستند مثلا می‌توان با استفاده از شناسایی و تشخیص آن‌ها در هر نقطه از صورت به علائمی در درون بدن خود پی برد که در ادامه مقاله بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

جوش صورت در نقاط مختلف

جوش روی پیشانی:

این جوش‌ها به سیستم گوارشی شما مربوط هستند و پس باید نگاهی به مصرف مواد غذایی بیاندازید. این مواد غذایی عموما فست فود‌ها هستند که باعث ایجاد این جوش‌ها می‌شوند. با تغییر و اصلاحی در رژیم غذایی می‌توانید این جوش‌ها را بهبود ببخشید. نوشیدن آب به مقدار زیاد نیز می‌تواند جوش‌ها را بهبود ببخشد.

جوش اطراف چشم :

جوش‌های اطراف چشم می‌تواند نشان از عملکرد نامناسب کلیه‌ها باشد که این جوش‌ها معمولا با نوشیدن مایعات مخصوصا آب کاهش پیدا می‌کنند. میوه‌های آبدار مثل هندوانه و خیار نیز در بهبود این جوش‌ها بسیار موثر می‌باشند.

جوش بین ابروها:

این جوش‌ها معمولا به دلیل حساسیت پوستی به وجود می‌آید. مثلا اگر این ناحیه را وکس کنید، احتمالا با جوش در این قسمت مواجه می‌شوید و از طرفی رژیم غذایی نامناسب نیز در جوش‌ها یان منطقه تاثیرگزار است.

جوش اطراف بینی و بالای لب:

این جوش‌ها نشان دهنده عدم تعادل در فشار خون است. این جوش‌ها معمولا در اثر مصرف غذاهای تند و شستشوی نامناسب صورت به وجود می‌آید و استفاده از میوه و سبزیجات، لوازم آرایشی معتبر و متعادل کردن فشار خون در درمان این نوع جوش‌ها موثر است.

جوش روی گونه:

این جوش‌ها معمولا در بین خانم‌ها بیشتر دیده می‌شود و همچنین می‌تواند نشان دهنده مشکلات قلبی، ریه ای، طحال و بهم ریختن تعادل هورمون‌ها باشد. برای بهبود آن بهتر است که رو بالشی خود را بررسی کنید و لوازم آراشی تان را تغییر دهید. با ورزش کردن ریه و قلب خود را تقویت کنید و از طرفی گوشی موبایل را هنگام صحبت کردن به گونه‌های خود نچسبانید.

جوش روی چانه:

این جوش‌ها معمولا به دلیل مشکلات عصبی مخصوصا استرس رخ می‌دهند که انجام ماساژ می‌تواند روی بهبود این جوش‌ها و همچنین سلامت اعصاب شما تاثیرگزار باشد.

بنر دوره پاکسازی پوست

انواع جوش صورت

جوش‌های سرسفید یا کومدون‌های بسته

این جوش‌ها معمولا سر سفت و سفیدی دارند و اطراف آن‌ها نیز قرمز است که بعد از بهبودی هیچ ردی از آن‌ها مشخص نخواهد بود و گاهی اوقات ممکن است که مویی از داخل آن‌ها رویش کند و دلیل اصلی این نوع جوش‌ها مواد زائدی هستند که با مصرف مواد غذایی غیرطبیعی به خصوص روغن‌های غیرطبیعی وارد بدن می‌شوند. جوش های سر سفید یا همان کومدون های مسدود شده نوعی از آکنه هستند که به دلیل آلودگی ها و سلول های مرده پوست به وجود می آیند و به آن جوش چرکی نیز گفته می شود. جوش های سر سفید اغلب روی گونه، گردن، بینی و پیشانی ظاهر می شوند.

جوش سرسیاه

جوش‌های سر سیاه به کمدون‌های باز معروف هستند که معمولا آن‌ها را به صورت خیلی ریز روی بینی خود مشاهده می‌کنید. این جوش‌ها کاملا تیره و به سیاه می‌زنند. این جوش‌ها در وهله اول سفید هستند و خود را نشان نمی دهند اما زمانی که تایم زیادی را در معرض هوا قرار بگیرند، کاملا تیره و سیاه خواهند شد و علت اصلی این نوع جوش‌ها چربی بیش از حد پوست و عمدتا تغییرات هورمونی است.

جوش سر سیاه

جوش های میکروبی

همان آکنه ها هستند و همانگونه که از نامشان پیداست، به علت واکنش بدن در برابر میکروب به وجود می آیند. ظاهر آن نیز شبیه به آکنه های تیره روی پوست است که با درد همراه نیست.

جوش ناب یا knob

این جوش ها بسیار سفت هستند و در صورت لمس شدن بسیار دردناک می باشند. و برجستگی آن ها از زیر پوست مشخص است.

جوش چربی

جوش های چربی یا سیرنگوما دانه های ریزی هستند که در زیر چشم ظاهر می شوند. اگر مجرای غدد عرق فرد در حالت خوش خیم بزرگ شود، این جوش ها به وجود می آیند که هیچ خطری برای فرد ندارند. این جوش ها در فصل تابستان بیش از بقیه فصل ها رخ می دهند، زیرا در این فصل مجرای عرق بسته می¬شود و به صورت سیرنگوما در زیر چشم نشان داده می شوند.

جوش چربی

پاپول ها

این جوش‌ها از زیر پوست برآمده می‌شوند و کاملا باعث بسته شدن منافذ خواهند شد.
این جوش‌ها در دسته جوش‌های التهابی قرار می‌گیرند و اغلب به دلیل جوش‌های سرسیاه قدیمی و درمان نشده به وجود می‌آیند و در کل علت اصلی آن‌ها جوش‌های سرسیاه و سرسفیدی هستند که به پوست اطراف خود صدمه می‌‌زنند.

پاپول ها

پاسچول ها

این جوش‌ها بزرگ تر از انواع قبلی هستند و داخل آن‌ها چرک سفید یا زرد قرار دارد. این جوش‌ها ملتهب می‌باشد و هرگز نباید با آنها کلنجار رفت.

پاسچول ها

کیست‌ها

این جوش‌ها عمقی، سفید یا قرمز و دردناک هستند و درون آن‌ها نیز چرک زیادی قرار گرفته که باعث تورم و بزرگ شدنشان می‌شود.

کیست‌ها

ندول‌ها

این جوش‌ها نیز کاملا بزرگ و گرد هستند و مرکز آنها بسیار سفت است و اغلب به رنگ قرمز دیده می‌شوند که معمولا از اعماق پوست بیرون می‌آیند. این نوع جوش در صورت بسته شدن منافذ پوست به وجود می‌آیند و به لایه‌های زیرین نیز آسیب می‌زنند.

ندول‌ها

پیشگیری از جوش صورت

همیشه پیشگیری کردن بهتر از درمان است که خوشبخاته برای پیشگیری از جوش صورت نیز راهکارهای متعددی وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

شستشوی روزانه

شستشوی روزانه یکی از بهترین روش‌های پیشگیری از جوش صورت است، زیرا همانگونه که گفتیم آلودگی و چربی‌های اضافی عامل اصلی جوش‌ها هستند و در نتیجه می‌توان با شستشوی صورت یک بار در صبح و یک بار در شب میزان این جوش‌ها را کاهش داد و از آنها جلوگیری کرد.

شستشوی روزانه

پرهیز از لایه برداری زبر

لایه برداری‌های بیش از حد زبر و خشن روی پوست نیز می‌تواند پوست شما را حساس و ملتهب کند و در نتیجه مشکلاتی مثل جوش را روی صورت شما به وجود بیاورد. اولین نکته اینکه در انجام لایه برداری زیاده روی نکنید و متناسب با پوست خود این لایه برداری‌های را انجام دهید و از اسکراب‌های متناسب با پوست خودتان استفاده کنید که بسیار مهم است.

ماسک جوش

استفاده از محصولات پاکسازی پوست بدون الکل

الکل از جمله موادی است که پوست را برای ملتهب شدن و جوش زدن تحریک می‌کند و در نتیجه باید از این نوع محصولات دوری کنید و محصولات آرایشی ای را انتخاب کنید که فاقد الکل هستند.

جوش صورت

 

رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی مناسب نیز در بهبود و یا جلوگیری از جوش‌ها بسیار موثر است. سعی کنید که از میوه و سبزیجات آبرسان مثل هندوانه، طالبی، خیار، گلابی و هلو بیش از هر وقت دیگری استفاده کنید و از طرفی از خوردن مواد غذایی بسیار گرم خودداری کنید یا همراه با آن مسهل مصرف کنید و اگر به گرمیجات حساسیت دارید، بعد از خوردن خرما از مسهل آن خیار استفاده کنید. همچنین از مصرف بیش از حد ادویه جات مخصوصا فلفل خودداری کنید که پوست شما را به شدت تحریک می‌کند.

جوش صورت

مصرف آب

آب بهترین دارو و درمان برای هر مشکل پوستی است و بنابراین اگر نگران جوش هستید، حتما روزی هشت لیوان آب بخورید تا با کم آبی بدن و پوست مواجه نشوید و احتمال وقوع جوش را روی صورت تان تا حد زیادی کاهش دهید.

جوش صورت

ورزش کردن

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، سموم می‌تواند به شکل جوش روی بدن ظاهر شوند که ورزش کردن یکی از راه‌های موثر برای دفع سموم است. البته باید دقت داشته بشید که پوست خود را قبل و بعد از ورزش کاملا تمیز کنید تا این سموم به شکل عرق روی پوست نمانند و خودشان عامل جوش زدن نشوند.

جوش صورت

ور نرفتن با جوش‌ها

زمانی که جوشی را روی صورت می‌بینید، نباید حساسیت به خرج دهید و با آن ور بروید که این جوش‌ها در صورت دستکاری شدن می‌توانند باعث ایجاد جوش‌های بعدی شوند. پس برای جلوگیری از جوش‌های بعدی، کاملا آنها را نادیده بگیرید.

جوش صورت

محافظت در برابر آفتاب

نور خورشید نیز می‌تواند عامل تحریک کننده پوست برای جوش زدن باشد. حتما از ضد آفتاب استفاده کنید. بهتر است که اس. پی. اف ضد آفتاب شما نیز بالا باشد. اگر زمان زیادی را در معرض نور خورشید هستید، حتما هر دو ساعت یک بار ضد افتاب خود را تمدید کنید.

جوش صورت

آرامش اعصاب

خود را از مسائل استرس آور دوری کنید و سعی کنید از ورزش هایی مثل یوگا و مدیتیشن برای آرامش اعصاب خود استفاده کنید تا از جوش‌های عصبی و استرسی خلاصی پیدا کنید.

جوش صورت

خواب کافی و استراحت

کم خوابی نیز می‌تواند عاملی برای جوش زدن محسوب شود. از طرفی با استراحت کافی می‌توانید اعصاب آرام تر و استرس کمتری داشته باشید. در نتیجه از جوش زدن جلوگیری می‌کنید.

جوش صورت

از بین بردن سریع جوش صورت

همانطور که می‌دانید هرگز نمی توان یک روش را برای از بین بردن جای جوش در عرض چند ثانیه نام برد که اصولی هم باشد اما اگر قرار است به مهمانی بروید و برای از بردن جوش‌ها عجله دارید، می‌توانید یک عدد گوجه فرنگی را حلقه کند و آن را روی جوش قرار دهید تا قرمزی آن را از بین ببرید و بعد از مهمانی به صورت درست و مناسب درمان کنید.

از بین بردن جوش در یک شب

شاید این تیتر برای شما نشدنی و دست نیافتنی به نظر برسد اما راهکاری هست که برای بعضی از افراد جواب می‌دهد که در این روش:
1. شوینده ای با خاصیت اسکراب کنندگی انتخاب کنید و صورت خود را با آن شستشو دهید. اسکراب معمولا به شکل دانه‌های ریز در شوینده‌ها وجود دارند.
2. حدود دو قاشق غذا خوری سرکه سیب ارگانیک را با آب مخلوط کنید. با پنبه و یا گوش پاک کن آن را روی جوش خود بزنید. این کار باعث از بین رفتن قرمزی جوش در سریع ترین زمان ممکن می‌شود.
3. در انتها یک کرم ضد جوش یا ضد آکنه را روی محل جوش‌ها بزنید تا سلول‌های مرده پوستتان از بین برود. اینگونه احتمالا صبح بعد از بیدار شدن هیچ ردی از جوش پیدا نخواهید کرد.

بنر اینستاگرام پاکسازی پوست

از بین بردن جوش برای همیشه

اگر جزء افرادی هستید که مدام جوش‌هایتان را دستکاری می کنید، قطعا شدیدا دنبال راهی می‌گردید که این جوش‌ها را به طور دائمی از بین ببرد. اگر به دنبال چنین راهی هستید، باید استمرار و صبوری را در اولویت کار خود قرار دهید. با روش زیر در چهل روز جوش های صورت شما برای همیشه از بین می رود.
مواد لازم :
یک عدد سیب کوچک
یک قاشق چای خوری عسل
چهار قطره آب لیموی تازه
طرز تهیه:
نصف سیب را رنده و از صافی رد کنید. به مدت 10 الی 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید. بعد از این زمان صورت خود را با آب سرد بشویید و سپس ترکیب عسل و آبلیمو را به صورت خود اعمال کنید. با این تفاوت که نباید پوست خود را مالش دهید، در این مخلوط باید با انگشت به صورت خود ضربه بزنید تا مواد جذب پوستتان شود. سپس ده دقیقه صبر کنید و دوباره صورتتان را با آب سرد بشویید. این کار را تا چهل شب به صورت مداوم انجام دهید. در انتها نصف دیگر سیب را که رنده نکرده بودید، حتما میل کنید تا اثر آن چند برابر شود چرا که خوردن سیب هم بسیار موثر خواهد بود.

درمان خانگی جوش صورت

درمان خانگی برای جوش های صورت

از بین بردن جوش با استفاده از یخ

در این روش یک یخ را درون پارچه ای تمیز قرار دهید و آن را روی محل جوش بگذارید و سپس چند دقیقه آن را در همان حالت نگه دارید که یخ باعث از بین بردن التهابات پوستی شما می‌شود و تکرار این روش در عرض دو یا سه روز باعث از بین رفتن جوش می‌شود.

از بین بردن جوش با خمیر دندان

خمیر دندان نیز در تمیز کردن پوست نقش بسیار مهمی دارد، با رعایت این شرط که خمیر دندان شما حتما باید سفید باشد و به مدت چند ساعت مقداری خمیر دندان را روی پوست خود قرار دهید و بعد آن را با آب ولرم بشویید.

از بین بردن جوش صورت با گلاب

گلاب نیز خواص زیادی در شفافیت پوست دارد و می‌تواند مشکلاتی مثل جوش را برطرف کند. برای استفاده از آن می‌توانید در روز دوبار آن را جایگزین آب کنید و صورت خود را با ان شستشو دهید.

از بین بردن جوش صورت با بخور

بخور نیز از زمان‌های قدیم برای پاکسازی عمقی پوست به کار می‌رفت که این روش باعث پاکسازی منافذ عمیق پوست می‌شود و در نتیجه با کاهش آلودگی‌ها جوش‌های صورت را درمان می‌کند. برای این کار نیاز به دستگاه خاصی ندارید و می‌توانید آب را درون کاسه بجوشانید. سپس یک پارچه نسبتا ضخیم یا پتو را روی سر قرار دهید و صورت را روی بخار آب بگیرید. معمولا بخور به مدت 30 دقیقه می‌تواند رطوبت کافی را به پوست شما برساند.

از بین بردن جوش با عسل

اگر عسل طبیعی در منزل دارید، مقداری از آن را روی جای جوش خود قرار دهید و بعد از پنج دقیقه آن را با آب ولرم بشویید. عسل خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کننده بری پوست دارد که به درمان جوش‌ها و از بین بردن آلودگی‌ها کمک بسیار زیادی می‌کند.

از بین بردن جوش با لیمو

در این روش بهتر است که از آب لیموی تازه استفاده کنید، نه آبلیمویی که در یخچال دارید.
آب لیمو خاصیت ضد عفونی کننده برای پوست دارد و آلودگی‌های تجمع یافته را در قالب جوش از بین می‌برد و کافی است که یک تکه پنبه را به آب لیموی تازه آغشته کنید و آن را روی جوش‌ها قرار دهید و برای افزایش تاثیر این درمان می‌توانید آب لیمو را با دارچین ترکیب کنید و بعد روی جوش‌ها بگذارید.

از بین بردن جوش با روغن درخت چای

این روغن می‌تواند به اندازه بسیار ملایمی التهابات پوست را کاهش دهد و در ضد عفونی کردن و از بین بردن جوش‌ها نقش داشته باشد. کافی است که چند قطره از آن را با پنبه روی جای جوش خود بزنید و اجازه دهید که شب تا صبح بماند. برای نیفتادن پنبه می‌توانید به آن چسب بزنید.

از بین بردن جوش با سیر

سیر خواص بسیار زیادی برای پوست و مو دارد و می‌تواند پوست را از هر نوع آلودگی ضد عفونی کند و در نتیجه این خاصیت آن باعث از بین رفتن الودگی هایی می‌شود که به شکل جوش در آمده اند. برای این روش یک یا چند حبه سیر را با گوشکوب دستی له کنید و سپس آن را روی جوش قرار دهید و پنج دقیقه صبر کنید و بعد آن را بشویید.

از بین بردن جوش با جوش شیرین

جوش شیرین نیز خاصیت ضد جوش بسیار زیادی دارد و بهتر است که این ماده را تنها مصرف نکنید و کمی آن را با آب مخلوط کنید و بعد روی پوست خود قرار دهید و بعد از 15 دقیقه پوست صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

از بین بردن جوش با خیار

همانگونه که قبلا هم اشاره کردیم، خیار علاوه بر مصرف غذایی می‌تواند به عنوان ماسک نیز مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین خاصیت خنک کنندگی و از بین بردن التهابات را دارد. همچنین می‌تواند ویتامین‌های لازم را به پوست برساند. برای این ماسک می‌توانید پوست خیار را به مدت یک ساعت روی پوست قرار دهید یا اینکه آن را رنده کرده و آبش را روی پوست قرار دهید.

از بین بردن جوش با سرکه سیب

سرکه سیب برای درمان جوش به کار می‌رود اما ممکن است که برخی از افراد به آن حساسیت داشته باشند. اگر مطمئنید که به آن حساسیت دارید، این سرکه را با آب مخلوط کنید و آب آن را زیاد کنید و سپس یک پنبه را اغشته به آن کنید و سپس روی صورت خود قرار دهید که سرکه سیب باعث لایه برداری سطحی پوست می‌شود و جوش‌های ایجاد شده بر اثر آلودگی را از بین می برد.

ماسک های خانگی برای صورت

از بین بردن جوش با ماست

بسیاری از کشورها مثل مصر باستان از حمام ماست برای از بردن جوش و شفافیت پوست استفاده می‌کنند و به همین دلیل سال‌های زیادی است که از این ماده برای از بردن جوش‌های صورت استفاده می‌کنند. کافی است که مقداری ماست و آبلیمو را با یکدیگر ترکیب کنید و روی صورت خود بزنید و بعد از 15 دقیقه ان را بشویید.

از بین بردن جوش با آسپرین

آسپیرین نیز توسط متخصصان یک درمان مناسب برای جوش‌ها می‌باشد و جزء محصولات ضد آکنه محسوب می‌شود. عمر فعال آسپیرین، سالیسیک اسید می‌باشد. کافی است که چند عدد قرص آسپیرین را در آب حل کنید و بعد از خمیری شدن، آن را روی جوش قرار دهید و بعد از ده دقیقه با آب ولرم بشویید.

از بین بردن جوش با ژل آلوئه را

این ماسک باعث کاهش التهاب پوستی می‌شود و قرمزی جوش را از بین می‌برد.
تنها کاری که باید انجام دهید، این است که ژل آلوئه ورا را روی جوش قرار دهید و یک ربع صبر کنید و سپس برای پاک کردن آن، صورت خود را با آب ولرم بشویید.

از بین بردن جوش با روغن زیتون

در این روش باید کل صورت را مخصوصا در ناحیه جوش با روغن زیتون چرب کنید. کل صورت را با این روغن ماساژ دهید و سپس یک پارچه تمیز را در آب گرم و تمیز خیس کنید و روی صورت بگذارید تا گرما و خیسی آن بخار شود و سپس بعد از دو دقیقه پارچه را بردارید و صورتتان را بشویید.

از بین بردن جوش با شلغم

در این روش کافی است که شلغم له شده را روی صورت خود، به خصوص قسمت جوش‌ها قرار دهید و بعد از ده الی پانزده دقیقه صورت تان را با آب ولرم شستشو دهید و در نهایت با یک حوله نرم خشک کنید.

بهترین محصولات برای از بین بردن جوش

در این بین کرم‌ها و محصولات متنوعی با برندهای متفاوت برای از بردن جوش وجود دارد که می‌توانید با انتخاب یکی از آن‌ها جوش‌های خود را بهبود ببخشید و شاید برای همیشه با آن‌ها خداحافظی کنید که که در این قسمت تعدادی از موثر ترین آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:
کرم ضد جوش حاوی موم زنبور عسل: این کرم یکی از بهترین مبارزه کننده‌ها برای برطرف کردن جوش می‌باشد و هیچ اثر جانبی ندارد زیرا پایه آن موم طبیعی است و برای سلامت پوست بسیار مناسب و تاثیر گذار خواهد بود.
پماد جوش
رول ضد جوش پیور اکتیو گارنیر: این محصول تمام قرمزی‌ها اعم از جوش و یا غیر جوش را از بین می‌برد و این رول علاوه بر برطرف کرن جوش ها، پوست شما را لایه برداری نیز می‌کند و شفافیت کلی آن را افزایش می‌دهد.

پماد جوش
لوسیون ضد جوش سی گل: این لوسیون برای انواع پوست مناسب است و می‌تواند جوش‌های حاصل از چربی و الودگی را به سرعت بهبود ببخشد و همچنین التهابات پوستی را به طور کلی محو می‌کند و در کل باعث شادابی و جوانسازی پوستتان نیز خواهد شد.
قیمت محصول در این تاریخ: بین 50000 تومان تا 100000 تومان

پماد جوش
کرم ضد جوش رنگی نوروا: این کرم ضد جوش با رنگ‌های تیره و روشن در دسترس است که علاوه بر از بین بردن جوش‌ها حالت کرم پودری نیز دارد و در واقع با یک تیر دو نشان می‌زنید و همچنین خاصیت ضد لک نیز دارد که بسیار هم تاثیر گذار خواهد بود.
قیمت محصول در این تاریخ: بین 150000 تومان تا 200000 تومان

پماد جوش
ژل ضد جوش سینره: این ژل برای افرادی مناسب است که در از بین بردن جوش‌ها عجله دارند و همچنین تاثیر زیادی برای پوست‌های چرب دارد. مواد بکار رفته در این کرم آویشن، بابونه و روغن درخت چای می‌باشد که ناگفته نماند تمام این محصلات بسیار طبیعی و با بخور دادن هم برای سلامت پوست موثر هستند و قیمت آن نیز بسیار مقرون به صرفه است.
قیمت محصول در این تاریخ: بین 20000 تومان تا 30000 تومان

پماد جوش
کرم ضد جوش و مرطوب کننده ویشی سری نورمادرم: این کرم مخصوص پوست‌های خشک همراه با جوش است زیرا علاوه بر درمان جوش ها، پوست شما را آبرسانی هم می‌کند. این کرم در عرض چند روز التهاب جوش را گرفته و آن را خشک می‌کند.
قیمت محصول در این تاریخ: بین 150000 تومان تا 200000 تومان

پماد جوش
کرم ضد جوش بیوتی درما: مزیت این کرم نسبت به دیگر کرم‌های ضد جوش سبکی آن می‌باشد و همچنین دارای خواص ضد التهابی است و براقیت صورت را افزایش می‌دهد و باعث جوانسازی پوستتان نیز خواهد شد.
قیمت محصول در این تاریخ: بین 60000 تومان تا 80000 تومان

پماد جوش

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments