نصب اکستنشن مژه

 • اکستنشن مژه چیست و به چه صورت می توان از آن استفاده کرد؟
 • اکستنشن مژه مناسب چه خصوصیت هایی باید داشته باشد؟
 • مراحل نصب اکستنشن مژه چیست؟
 • آموزش تصویری قرار دادن اکستنشن مژه
 • نکات مهم قبل و بعد از اکستنشن مژه چیست؟

در مقاله نصب اکستنشن مژه شما پاسخ این سوالات را پیدا خواهید کرد؟

چگونه از اکستنشن مژه استفاده کنیم؟

برای انجام نصب اکستنشن مژه یک سری مطالب اصولی و کاربردی وجود دارد که آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان در این مقاله تلاش کرده است به تمامی این نکات بپردازد.

مرحله اول: انتخاب اکستنشن مناسب

 1. وضعیت مژه های طبیعی خود را بررسی کنید. اگر مژه های شما به طور طبیعی کوتاه و نازک هستند، مشخص است که مژه های ضخیم و بلند نمی تواند مدت زمان زیادی روی آن ها دوام بیاورد. در نتیجه به آنها آسیب خواهد زد. قبل از انتخاب اکستنشن مناسب، مژه های خود را تست کنید. هرچقدر که مژه ها بلندتر و سالم تر باشند، قادر به تحمل وزن بیشتری هستند.
 • اگر قبلا هرگز از اکستنشن مژه استفاده نکرده بودید، بهتر است که تعدادی از آن را امتحان کنید تا ببینید که چگونه به نظر می رسند و آیا تحمل نگهداری از آنها را خواهید داشت یا خیر.
 • اگر باز هم خواستید مژه هایتان پر تر باشد، بعدا هم می توانید اکستنشن را اضافه کنید.
 1. نوع و طراحی که می خواهید را انتخاب کنید. سه نوع اکستنشن مصنوعی، ابریشمی و مینک وجود دارد.

*مینک گران ترین نوع است و مصنوعی ارزانترین آن می باشد. طول مژه معمولا از 6 تا 17 میلی متر است. اکستنشن ها همچنین ضخامت، رنگ و حالت های مختلفی دارند. پس قبل از انتخاب نوع مژه، باید ببینید که هدف شما چیست.

 • به طور مثال؛ اگر هدف شما ساخت ظاهری طبیعی می باشد، باید مژه هایی با سایز متوسط و با رنگ مشکی یا قهوه ی انتخاب کنید.
 • اگر دوست دارید که یک چهره خاص و منحصربه فرد داشته باشید و یا می خواهید برای جشن خاصی، آنها را داشته باشید، از مژه های ضخیم تر با رنگ های غیر از مشکی استفاده کنید.

ابزار نصب-اکستنشن-مژه

اگر این زیباسازی فقط برای یک بار است، بهتر است از اکستنشن استفاده نکنید. آرتیست میکاپ معروف دنیل ون می گوید: اکستنشن های مژه شبیه به آکریلیک ها هستند. اکستنشن ها ظاهر شما بشاش تر و سرحال تر نشان می دهند و دیگر نیازی به ریمل ندارد. اما مراقبت از آن ها سخت است.

 1. از اکستنشن هایی با طول مختلف استفاده کنید. زمانی که ضخامت و طول اکستنشن را انتخاب می کنید، باید مژه ای را انتخاب کنید که برای طول مژه های خودتان متناسب باشد. مژه هایی هستند که ظاهر طبیعی به چشم های شما می دهند. سه سایز در طیف طول مشترک مژه ها وجود دارند که دست شما را برای انتخاب باز می گذارد. کوتاه ترین مژه ها نیز می تواند قسمت های خالی مژه های شما را پر کند و ظاهر کلی چهره و چشم هایتان را بهبود ببخشد.
 2. یک کیت مژه خریداری کنید. اگر قرار است که خودتان اکستنشن را روی مژه ها قرار دهید، باید یک کیت مژه خریداری کنید. کیت مژه شامل سایزهای مختلف (معمولا کوتاه، متوسط و بلند) است و ابزارهای مختلفی برای نصب آن ها داخل کیت مثل موچین، چسب، ریموور چسب و براش مژه وجود دارد. اگر قبلا از اکستنشن استفاده نکردید، خرید کیت بسیار آسانتر خواهد بود.
 • هر کیت با دیگری متفاوت است. حتما باید دستوالعمل های روی آن را با دقت بخوانید.
 • حتما مواد تشکیل دهنده چسب را بررسی کنید. مطمئن شوید که در آن فرمالدهید به کار نرفته باشد.

 1. برای اولین بار بهتر است کمی تخصصی رفتار کنید. خط مژه شما و ناحیه اطراف آن بسیار حساس است. قرار دادن اکستنشن مژه توسط خودتان کمی با ریسک همراه است. زیرا ممکن است که چسب آن داخل چشم ریخته و آسیب بزند و یا مژه به خوبی نچسبد. اگر با انجام این کار احساس راحتی ندارید، حتما از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
 • بعد از اینکه توانستید یک بار این پروسه را خودتان انجام دهید، دفعه بعدی برایتان آسان تر خواهد شد.
 • سالن های مختلف را برای نصب اکستنشن مژه بررسی کنید. مطمئن شوید که این افراد معتبر هستند و مدرک تخصصی در این زمینه را دارا می باشند و در کل بهتر ست که این کار را پیش آنها انجام دهید.

همچنین بخوانید : اکستنشن مژه چیست؟

مرحله دوم: قرار دادن اکستنشن برای اولین بار

نصب-اکستنشن-مژه

 1. از دوستتان کمک بگیرید. اگر اولین بار است که می خواهید نصب اکستنشن مژه را انجام دهید، بهتر است که از یکی از دوستتان کمک بگیرید. پروسه نصب اکستنشن مژه کمی با ابزارهای متنوعی سر و کار دارد و بخش چسب زدن آن سخت است. هنگام چسباندن مژه نیز باید چشمان خود را کامل ببندید. انجام دادن این پروسه ها بسیار سخت خواهد بود.
 • این پروسه با کمک گرفتن از یک شخص دیگر سریع تر و آسان تر پیش خواهد رفت.
 • این روش همچنین برای شما بی­ خطر تر است. ریسک ریختن چسب داخل چشم و یا قراردادن غلط آن نیز پایین می آید.
 1. مژه های خودتان را آماده کنید. برای اینکه مژه هایتان به درستی بچسبد، مژه های طبیعی تان حتما باید تمیز و بدون هیچ بقایایی از آرایش باشد. مژه ها همچنین باید کاملا خشک باشند. اول از همه باید آرایش خود را با پد آرایشی پاک کنید و به آرامی روی چشمانتان را تمیز کنید. هرگونه رد آرایش را از روی مژه هایتان پاک کنید و سپس این قسمت را با آب ولرم بشویید.
 • قبل از اینکه نصب اکستنشن مژه را شروع کنید، اجازه دهید که مژه هایتان کاملا خشک شوند.
 • مژه های خط بالای پلکتان را با براش مخصوص شانه کنید تا آن ها را از یکدیگر جدا کرده و به آن ها لطافت و نرمی ببخشید. این براش کمی شبیه به فرچه ریمل است و باید در کیت اکستنشن وجود داشته باشد.
 1. قسمت زیر مژه های پایینتان را با یک پد سفید چسب دار بپوشانید. کیت اکستنشن باید شامل پد ژله ای یا نوار باشد تا مژه های پایین شما را پایین نگه دارد. این اقدام باعث می شود تا چسب روی پوست تان نریزد. این پد چسب دار همچنین باعث می شود تا وسعت دید شما هنگام کار گسترش پیدا کند و راحت تر با آن کار کنید. زمانی که پلک بسته باشد، مژه بالایی مقابل رنگ سفید قرار می گیرد و باعث می شود تا محلی که روی آن تمرکز دارید را بهتر ببینید.
 2. طول مژه ای که می خواهید را برای گوشه خارجی چشم خود انتخاب کنید. اکستنشن ها معمولا در گروه های 8 یا 9 تایی در دسترس هستند. زمانی که کار را از گوشه خارجی چشم خود شروع می کنید، اول باید بلندترین اکستنشن ها را استفاده کنید. قسمتی از مژه را اول بچسبانید که چسباندن آن برای شما راحت تر است و سپس ادامه مژه مصنوعی را گرفته و در جای خود قرار دهید.
 • باید به مقدار خیلی کمی از چسب استفاده کنید. اگر چسب زیاد بزنید، انتهای آن کثیف و آلوده خواهد شد.
 1. اکستنشن را اول به آرامی روی مژه های طبیعی خود قرار دهید. چشمان تان را ببندید و آن را روی نزدیک ترین جای مناسبی که می توانید، قرار دهید و سپس مژه مصنوعی را به آرامی روی خود بگذارید و آن را در نزدیک ترین بیس خط مژه بگذارید. چسب فقط باید مژه شما را لمس کند و تا 60 ثانیه وقت دارید که آن را جابجا کنید.
 • بعد از اینکه کار برای یک چشم را انجام دادید، آن را برای چشم دیگر هم تکرار کنید. همچنین می توانید دوباره به چشم قبلی برگردید تا از موقعیت مناسب آن مطمئن شوید.
 • چسب می تواند در صورت لمس پوست شما، حساسیت چشمی ایجاد کند. پس مطمئن شوید که چسب فقط با مژه هایتان در تماس است.

دوره های مرتبط :  دوره آموزش اکستنشن مژه

انتخاب اکستنشن مناسب

 1. از مژه هایی استفاده کنید که کمی از انتهای خط مژه خودتان بیرون بزنند. برای اندازه گیری مژه از خط داخلی چشم خود استفاده کنید. برای اینکه ظاهر چشم هایتان خیلی طبیعی به نظر برسد، بلندترین اکستنشن ها را در گوشه خارجی بزنید. حتی می توانید سه الی چهار نقطه بیشتر در نظر بگیرید. اکستنشن های شما نباید بیش از حد متراکم و نزدیک بهم باشند، زیرا قرار است بین مژه های تان را بپوشانند.
 • یا با استفاده از موچین تا جایی که دلخواهتان است، مژه ها را جابجا کنید. یادتان باشد که فقط 60 ثانیه برای انجام این کار فرصت دارید.
 1. اکستنشن با طول متوسط را بین اکستنشن های بلندتر قرار دهید. برای افزایش حجم مژه ها و حفظ ظاهر طبیعی آن ها باید یک اکستنشن طبیعی را بین انواع بلندتر آن ها قرار دهید. برای این کار مژه را از داخل امتحان کنید تا سایزها دستتان بیاید. این کار را برای یک چشم و بعد چشم دیگر خود انجام دهید. کمی مژه ها را عقب جلو کنید تا مناسب ترین قسمت را به دست آورید.
 • تا جایی که می توانید با موچین، مژه های مصنوعی را روی مژه های طبیعی خودتان هل دهید. این کار باعث می شود تا همه چیز سر جای خودش قرار بگیرد.
 • زمان بگذارید. نصب اکستنشن مژه هرگز نباید با سرعت انجام شود و نیاز به صبر دارد.
 1. اکستنشن های مدیوم یا متوسط را وسط مژه خود قرار دهید. اکنون که کار انتهای مژه های شما به اتمام رسیده است، باید همین پروسه را برای بخش میانی مژه نیز تکرار کنید. از اکستنشن های با طول متوسط استفاده کرده و سه الی 4 عدد از آن ها را روی مژه های خود بگذارید. این کار را برای ادامه مژه نیز انجام دهید.
 2. کوتاه ترین مژه ها را در ناحیه داخلی پلک قرار دهید. بعد از اینکه قسمت میانی مژه را کامل کردید، اکستشن های کوتاه را تا جایی که می توانید به داخل چشم نزدیک کنید. نصب قسمت های کوتاه سخت تر است، پس حداکثر تمرکز خود را برای این کار اختصاص دهید. سپس از کوتاه ترین اکستنشن ها استفاده کرده تا فضاهای خالی قسمت های میانی هر دو چشم را پر کنید.
 3. اجازه دهید که اکستنشن ها کامل تنظیم شوند. تا چند ساعت هیچ ریمل و یا آرایشی نداشته باشید. اگر برایتان مقدور است تا چند ساعت هرگز اکستنشن ها را لمس نکنید. برای آب زدن به آن ها حداقل باید 12 الی 24 ساعت صبر کرد. عمر اکستنشن ها بر اساس نوع و چگونگی قرار دادنشان روی مژه متفاوت است، اما بین دو الی هشت هفته می باشد.
 • اگر این مژه ها تخصصی کار گذاشته شوند، به اندازه یک دوره رشد مو دوام می آورند. البته این مدت زمان برای هرکس متفاوت است اما معمولا بین 6 تا 8 هفته خواهد بود.

مرحله سوم: نگهداری از اکستنشن

نگهداری از اکستنشن مژه

 1. هر روز آن ها را شانه کنید. اکستنشن ها نیاز به مراقبت روزانه دارند تا بهترین ظاهر را داشته باشند. از یک براش مژه یا فرچه تمیز ریمل استفاده کرده و هر روز صبح به آرامی مژه هایتان را شانه بزنید. شب ها به پشت بخوابید. این نوع خوابیدن باعث می شود تا صبح ها زمان کم تری را برای شانه کردن مژه هایتان اختصاص دهید.
 2. به اکستنشن های خود بیش از حد ریمل نزنید. بیشتر افراد بعد از اکستنشن متوجه می شوند که نیازی به ریمل ندارند اما اگر باز هم قصد استفاده از ریمل را دارید، مقدار خیلی کمی را با دقت فقط به نوک اکستنشن بزنید. اگر به بیس مژه ها ریمل بزنید، جلوه کاملا بدی را به چشم هایتان خواهید داد.
 • قبل از ریمل، مژه های خود را فر نکنید. با این کار احتمال در آمدن اکستنشن افزایش می یابد.
 • از ریمل های کاملا ضد آب استفاده نکنید، زیرا پاک کردن آن ها بسیار سخت است.
 • از ریمل با پایه آب و روغن به اکستنشن مژه نزنید، زیرا چسب مژه را باز می کند.
 1. هر شب با دقت هرگونه میکاپ را پاک کنید. از ریموورهای باکیفیت استفاده کنید که مالش دادن آن ها راحت باشد. ریمور میکاپ یا پدهای پاک کننده مناسب هستند. از ریموورهای با پایه روغن استفاده نکنید که چسب مژه را شل می کنند. میکاپ خود را باید در نهایت آرامی و لطافت پاک کنید تا اکستنشن ها کنده نشوند.
 2. قسمت های کنده شده را بردارید. اکستنشن ها بعد از طی کردن یک دوره کم کم شروع به ریزش می کنند. اگر هر قسمت از آن ها کنده شد، می توانید با کمی ریمل آن قسمت را پوشش دهید. بهتر است که هر سه الی چهار هفته یک دست آرام روی آن بکشید تا این قسمت ها جدا شوند و همچنین می توانید با اکستنشن های جدید، لابلای آن ها را پر کنید.

برای تکمیل کردن اطلاعات در مورد نگهداری از اکستنشن مژه کلیک کنید.

چگونه اکستنشن مژه را قرار دهیم؟

بخش اول: محل مناسب قرار دادن مژه و تمرین آن قبل از کار روی مژه های مشتری

نصب اکستنشن مژه

 1. یک جفت پد ژله ای مخصوص نصب اکستنشن مژه بخرید: در چنین حالتی مشتری دراز می کشد و چشمانش را می بندد. پد را دقیقا زیر چشم او بگذارید و مژه های ردیف پایین را پوشش دهید.
 • اگر به توانایی خود اطمینان ندارید، می توانید روی یک مانکن تمرین کنید.
 • سپس پد را زیر پلک پایین او قرار دهید.
 1. یک مداد قرمز بردارید که روی پد سفید خودش را نشان دهد: همچنین می توانید از رنگ های دیگری مثل سبز، آبی یا حتی بنفش روشن نیز استفاده کنید. از رنگ مشکی استفاده نکنید، زیرا با مژه های طبیعی قاطی می شوند.
 2. امتداد مژه را در گوشه داخلی و خارجی با یک خط قرمز ادامه دهید: این خط ها را به مژه مشتری وصل کنید. برای شروع کار ابتدا روی یک برگ کاغذ آن را امتحان کنید، اول یک مژه نقاشی کرده و خط های قرمز را بکشید. طول خط ها مهم نیست، فقط باید بلندتر از مژه های مشتری باشد.
 • این کار قاب اصلی مژه است : در واقع این دو خط راهنمای شما برای ادامه کار خواهد بود.
 • ماژیک یا خودکارا را آرام روی پد بکشید.
 1. سپس یک خط عمودی از وسط بکشید: مرکز مژه مشتری را پیدا کرده و یک خط عمودی تا پایین پد بکشید. طول این خط نیز اهمیت زیادی ندارد. یک طرف این خط به قسمت داخلی چشم برمی گردد و قسمت دیگر خط به خارج چشم مربوط است.
 2. سپس فاصله بین خط ها را با خط های دیگر پر کنید. در سمت گوشه داخلی باید 3 خط و برای گوشه خارجی باید 4 خط قرار گرفته باشد. این خط ها باید صاف و زاویه دار باشند. باید زاویه طبیعی مژه های مشتری را دنبال کند. پهنای آنها نیز ممکن است متفاوت باشد.
 • پهن ترین بخش باید در وسط باشد.
 • باریک ترین خط باید در قسمت خارجی چشم باشد.
 • بخش متوسط یا مدیوم باید در گوشه داخلی چشم باشد.
 1. بین این خطوط، اعدادی را بر اساس طول مژه مشتری به میلی متر قرار دهید: اعداد را باید دقیقا داخل هر دو خط بنویسید. از گوشه داخلی شروع کرده و با گوشه خارجی کار را تمام کنید. قسمت ابتدا و انتها باید طول برابری داشته باشند و سپس هر ستون که به سمت وسط می روید، به هر عدد، یک اضافه کنید.
 • نمونه عددگزاری برای مژه ها باید این گونه باشد: 8, 9, 10, 11, 11, 10, و 9
 • یک نمونه دیگر بدین شرح است: 8, 9, 10, 11, 10, 9, 8

دوره های مرتبط : دوره آموزش لیفت و لمینت

بخش دوم: تصحیح ظاهر مژه ها

نصب اکستنشن مژه

 1. هر مشتری منحصر بفرد است: نمی توان برای هر مشتری یک سایز یکسان در نظر گرفت. حالت های مختلف چشم نیازمند سایزهای متفاوتی هستند. به طور مثال؛ برای گربه ای کردن چشم، باید در گوشه خارجی چشم، مژه های بلندتر قرار دهید. البته همیشه هم استثنائاتی وجود دارند. پس همیشه باید خواسته های مشتری را نیز در نظر بگیرید.
 • البته مشتری همیشه درست نمی گوید، شاید درخواستی کند که برای چشمان او مناسب نباشد. در چنین مواردی باید برای او توضیح دهید.
 1. از روش های مختلف قرارگیری مژه ها استفاده کنید: زمانی که صحبت به طراحی مژه می رسد، نمی توان یک قانون ثابت و مشخص را در نظر گرفت. اکثر طراحی های مژه در قسمت میانی بلندتر هستند، گاهی اوقات نیز مجبور هستید که قسمت های خارجی را بلندتر کنید تا برای حالت چشمان مشتری مناسب تر باشد.

مثلا:

 • مژه های بلندتر را در گوشه های خارجی قرار دهید تا چشم گربه ای بسازید تا به بزرگ تر نشان دادن چشم شما نیز کمک کند.
 • اضافه کردن تارهای بلندتر مژه در میانه خط مژه نیز می تواند چشمان شما را بزرگ تر کرده و آنها را عروسکی کند.
 • ترکیبی از طول مژه های کوتاه تر و چشم گربه ای باعث می شود تا چشم ها کمی گردتر اما ظاهر طبیعی تری داشته باشند.
 1. از مژه هایی استفاده کنید که پهنای هرکدامشان متفاوت است: بعضی از مشتریان از مژه هایی در اکستنشن استفاده می کنند که سایز یکسانی دارند. بعضی از مشتریان نیز ترجیح می دهند که سایز مژه در هر قسمت متفاوت باشد. همه این ها بستگی به صلاح دید شما و سلیقه مشتری خواهد داشت.
 2. بین بعضی از قسمت ها باید مژه های بلندتر اضافه کنید: به جای اینکه فقط بخش ها را عددگزاری کنید، می توانید از عدد خود خط مژه ها استفاده کنید. می توانید بین هر بخش مژه های بلندتر قرار دهید. مثلا اگر الگوی قرار دادن مژه های شما 8، 9، 10،11، 10 است، می توانید الگو را این گونه تغییر دهید: 11، 12، 13 و 12 بین هر بخش.
 3. از مژه های بیش از حد بلند استفاده نکنید: اولین و آخرین قسمت مژه های دو گوشه چشم باید به طول مژه های طبیعی مشتری نزدیک باشند. مژه های کوتاه تر، باعث پرتر نشان دادن می شود. برای بیشتر افراد، طول 11 میلی متر، بلندترین طول مژه است اما بعضی از مشتریان نیز از طول 12 یا 13 هم استفاده می کنند؛ البته به شرطی که مژه های طبیعی خود مشتری بتواند این وزن را تحمل کند.

بخش سوم: قرار دادن مژه ها روی چشمان مشتری

نصب اکستنشن مژه

در نهایت با دانستن تمام موارد ذکر شده می توانید نصب اکستنشن مژه را برای مشتری شروع کنید.

 1. از مشتری بخواهید که دراز بکشد و مژه های پایین او را با پد چسبی نگه دارید: صندلی را بخوابانید و مطمئن شوید که پوزیشن راحتی دارد تا در حین کار، تکان نخورد. چشمان او نیز باید بسته باشد.
 2. پد ژله­ای را زیر چشمان او قرار دهید: مطمئن شوید که پد چپ را زیر چشم چپ و پد راست را زیر چشم راست قرار داده اید.
 3. حال شروع به کشیدن خطوط قرمز طبق الگویی که بالاتر توضیح دادیم کنید: خودکار شما باید روان باشد تا دستتان نلرزد و یا بیش از حد مجبور به فشار دادن آن نباشید. می توانید از پدهایی استفاده کنید که خودشان الگو دارند اما شاید برای مشتری تان مناسب نباشند. پس در چنین حالتی، خودتان باید آن را تنظیم کنید.
 4. بخش اول را کامل کرده و از گوشه داخلی چشم شروع کنید: برای بیشتر افراد از مژه های 7 تا 8 میلی متری در این قسمت استفاده می شود. البته این عدد بستگی به مشتری و حالت خاص چشمان او و طول مژه هایش دارد. فعلا هیچ اکستنشنی را در دو مژه داخلی چشم مشتری قرار ندهید. این مژه ها بسیار ظریف هستند و ممکن است که مژه های طبیعی مشتری تحمل وزن آنها را نداشته باشد.
 5. اکنون که مرحله قبل را کامل کردید، به سراغ مرحله بعدی و درجه بندی بروید: اگر کار را با مژه های 7 میلی متری شروع کردید، می توانید جایگزین هایی بین 7 الی 8 میلی متر برای بخش های بلندتر داشته باشید. به این کار درجه بندی می گویند. سپس بخش های باقیمانده را با سایز 8 میلی متری پر کنید.
 6. حال کارتان را کامل کنید: همیشه مقدار کمی مژه از بخش قبلی را به شروع هر بخش اضافه کنید. نباید حتما از همان دو عدد یکسان با درجه بندی استفاده کنید. اگر بخش باریکی دارید، فقط به تعداد کمی مژه نیاز دارید. اگر بخش پهن تری دارید، باید تعداد بیشتری مژه داشته باشید.
  • اگر مژه ها را درجه بندی نکنید، نتیجه نهایی کار منظم نخواهد بود.

اگر میخواهید همیشه چشمانی زیبا بدون آرایش داشته باشید حتما مقاله تاثیر بن مژه در زیبایی چشم را بخوانید.

چگونه با آرایشگر موی خود صحبت کنیم؟

 • چگونه مدل موی مناسب خود را پیدا کنیم؟
 • آیا در حین کوتاهی مو با آرایشگر خود صحبت کنیم؟
 • اصطلاحات کوتاهی مو چیست ؟
 • بعد از اتمام کوتاهی چکار کنیم؟

در مقاله چگونه با آرایشگر موی خود صحبت کنیم ؟ تلاش کرده ایم به تمام سوالات بالا پاسخ دهیم.

چگونه با آرایشگر خود صحبت کنیم ؟

چگونه با آرایشگر خود صحبت کنیم

آیا تا به حال به این فکر کرده اید چگونه با آرایشگر خود صحبت کنیم تا مشکلی پیش نیاید؟ ممکن است توضیح دادن مدل موی مورد علاقه خود به آرایشگر، برای برخی افراد کار دشواری باشد و در نتیجه باعث ایجاد سوءتفاهم برای آرایشگر مورد نظر در مورد مدل موی دیگری شود. در این مقاله از سایت به موضوع چگونه با آرایشگر موی خود صحبت کنیم پرداخته ایم تا با ارائه راهکار های مناسبی برای دستیابی به مدل موی مد نظرتان دیگر مشکلی نداشته باشید.

دوره های مرتبط : دوره آموزش کوتاهی مو

بخش اول: تحقیق کردن قبل از هرگونه تصمیم گیری

ابزار لازم کوتاهی مو

 1. به دنبال تصاویری از مدل موهای مورد علاقه خود در دیگران باشید. در سایت های اینترنتی به دنبال تصاویر مدل موهایی بگردید که هم مورد علاقه تان باشند و هم به فرم و شکل صورتتان بیاید. همچنین لازم است در انتخاب مدل موی مورد علاقه خود، دسترسی کاملی به تصاویر نقاط مختلف مو، مانند جلو، پشت و کناره های صورت داشته باشید. بعد از نشان دادن تصاویر مدل موی مورد نظر خود به آرایشگرتان، او ممکن است تغییراتی جزیی در برخی قسمت های مدل موی پیشنهادی شما ایجاد کند، تا مدل مو ظاهر زیباتری به صورت شما ببخشد.
 2. اگر میخواهید مدل مویی که در گذشته داشتید را بر روی موهای فعلی خود ایجاد کنید، بهتر است عکس های گذشته خود با مدل مویی که داشتید را به آرایشگرتان نشان دهید و از او بخواهید که همان مدل را بر روی موهای شما پیاده کند. تجربه ثابت کرده که نشان دادن عکس از مدل موی مورد نظرتان بهتر از توضیح دادن چیزی است که از آرایشگر موی خود انتظار دارید.
 3. قبل از کوتاه کردن موی خود، در مورد آرایشگر موی مورد نظرتان تحقیق کنید. اگر دوستانی دارید که سالها مشتری وفادار یک استایلیست موی خاص بوده اند، از آنها در این مورد مشورت بخواهید. همچنین با مشاهده نمونه کارهای آرایشگر مورد نظر، به راحتی قادر به انتخاب ماهر ترین آنها خواهید بود.

برای دیدن جدیدترین مدل موها مقاله مدل موی آسیای شرقی را ببینید.

بخش دوم: برقراری ارتباط در حین اصلاح موها

اعتماد به آرایشگر

 1. برای رفتن به آرایشگاه، سبک لباس پوشیدن خود را تغییر ندهید. سبک لباس پوشیدن روزمره خود را دنبال کنید و بخاطر اینکه ممکن است لباس هایتان در طول اصلاح موهایتان کثیف شود، لباس ساده تر و یا قدیمی تر نپوشید. یک آرایشگر مو با توجه به تیپ و ظاهر شما، مدل موی مناسب برای شما را انتخاب می‎کند. همچنین، موهای خود را به همان سبک و سیاق روزهای دیگر مرتب کرده و به آرایشگاه بروید، حتی اگر موهایتان آسیب دیده است، زیرا لازم است که آرایشگرتان از روش نگهداری موهایتان مطلع شود.
 2. برای انتخاب بهتر مدل موی خود، به آرایشگرتان اطلاح دهید که روزانه چه مقدار وقت صرف رسیدگی به موهای خود می‎کنید. برای مثال برخی از افراد روزانه زمان زیادی را صرف رسیدگی به موهای خود می‎کنند، در حالی برخی دیگر تنها برای بیرون از منزل موهای خود را مرتب می‎کنند. بنابراین برای داشتن مدل مویی مناسب، این اطلاعات را در اختیار آرایشگر خود قرار دهید. پس از آن آرایشگر شما با توجه به مدل های موی مورد علاقه شما، مناسب ترین آن ها را برای شما برمی‎گزیند. همچنین قبل از تغییر مدل موی خود، بهتر است مقررات محل کار خود را نیز در این مورد در نظر بگیرید.
 3. برای دستیابی به مدل موی مورد علاقه خود، نشان دادن عکس و یا نشان دادن طول مد نظربرای موهای خود بهتر از توضیح دادن است. برای مثال برای نشان دادن مدل موی چتری بهتر است از عکس استفاده کنید و یا برای میزان بلندی موهایتان با قرار دادن دست هایتان بر روی موهایتان، آرایشگرتان را از چیزی که می‎خواهید مطلع سازید.
 4. قبل از شروع کار آرایشگرتان، از مدل مویی که قرار است برایتان ایجاد کند اطمینان حاصل کنید و با او به توافق برسید. برای مثال طول موهایتان قرار است تا چه اندازه باشد؛ برای کوتاهی مو هایتان از تیغ استفاده می‎شود و یا قیچی و….. این امر باعث جلوگیری از انجام چیزی برخلاف میل شما خواهد شد.
 5. به آرایشگر خود اعتماد کنید و از پرسیدن سوالات پی در پی و بی دلیل از او خودداری کنید. برای دستیابی به یک نتیجه منحصر به فرد باید به او اجازه دهید تا بر روی کار خود تمرکز بیشتری داشته باشد؛ بنابراین کوتاه و صمیمانه با او صحبت کنید و پس از توافق بر روی مدل موی مورد نظرتان به او اعتماد کرده و سعی در برقراری آرامش داشته باشید.
 6. هنگام انجام کار آرایشگرتان، به جای مطالعه کردن مجلات، بر روی کار آرایشگر تمرکز کنید تا در صورت انجام کاری برخلاف میلتان، او را راهنمایی کنید؛ البته بهتر است که به او در انجام کارش اعتماد کنید؛ اما زیر نظر گرفتن کار او از بروز هرگونه نارضایتی در پایان کار جلوگیری خواهد کرد.
 7. برای روشن ساختن آرایشگر موی خود، از اصطلاحات مخصوص آن استفاده کنید.

برای انتخاب مدل های کوتاهی به گالری تصاویر انواع مدل کوتاهی مو سر بزنید.

اصطلاحات مخصوص آرایشگری

لایه بندی: در این مدل لایه های مختلف مو، طول های مختلفی دارند و از لحاظ هندسی به شکلی خاص کوتاه می‎شوند. کوتاه ترین لایه در بالای مو قرار می‎گیرد و لایه های دیگر به ترتیب با افزایش طول در پایین تر لایه رویی قرار می‎گیرند. اگر به دنبال مدل مویی ساده هستید، این مدل مو برای شما مناسب خواهد بود.

استفاده از تیغ: این ابزاری است که برای از افزایش حجم موها و داشتن سبک خاصی از مدل مو به کار گرفته می‎شود. این ابزار برای موهای ضخیم و یا نازک بسیار عالی هستند، اما مناسب موهای مجعد نمی‎باشند. همچنین از این وسیله برای افرادی که خاستار مدل موی کم حجم هستند استفاده نمی‎شود.

بافت: این مدل مو برای افزایش حجم مو می‎باشد و از مدل های مختلفی برخوردار است که جلوه زیبایی به موهای شما می‎دهد.

برش نامتقارن: مدل مویی که در آن یک بخش از بخش دیگر بلند تر است و معمولا پشت گوش قرار می‎گیرد.

برش معکوس: مدل مویی که در آن قسمت پشتی موهایتان کوتاه و قسمت جلوی موهایتان بلند است و ظاهری جسورانه به شما می‎بخشد.

برای کوتاه کردن موهای خود در خانه مقاله کوتاهی مو در منزل را بخوانید.

بخش سوم: برقراری ارتباط بعد از پایان کار

ارتباط با آرایشگر

 1. برای حفظ و نگهداری بهتر مدل موی خود، از آرایشگرتان مشورت بخواهید. اگرچه تنوع محصولات مراقبتی مو بسیار زیاد است، اما استفاده از محصولی خاص برای مراقبت از مدل موی فعلی شما می‎تواند تفاوت قابل توجهی با سایر محصولات داشته باشد. از آرایشگر خود بپرسید که چه محصولی برای محافظت از مدل موی جدید شما مناسب است و دلیل آن چیست و سپس اقدام به خرید ان محصول کنید. همچنین برای اطلاع از تکنیک های مختلف برای حفظ بهتر ظاهر موهایتان از آرایشگر مورد نظر راهنمایی بخواهید.
 2. صبور بودن برای مشاهده نتیجه نهایی. اجازه دهید که چند روزی از اصلاح موهایتان بگذرد تا بتوانید زیبایی واقعی آن را در آینه مشاهده کنید. در صورت هرگونه نارضایتی از مدل موی خود، می‎توانید با آرایشگر خود تماس گرفته و در مورد این مسئله با او صحبت کنید. به این ترتیب آرایشگر مورد نظر درصدد ایجاد رضایت برای شما برخواهد آمد. یک آرایشگر خوب تا زمانی که شما از مدل مویی که برایتان ایجاد کرده رضایت نداشته باشید، حاضر است به صورت رایگان موهای شما را اصلاح کند. در صورتی که مشکلی بزرگ در مدل موی مورد نظرتان ایجاد شده باشد، بهتر است مدتی صبر کنید تا موهایتان کمی بلند شوند و مدل موی جدیدی برای خود ایجاد کنید.
 3. تجربه کسب کنید. اگر از مدل مویی که آرایشگرتان برایتان ایجاد کرده خشنود نیستید، بهتر است به دنبال پیدا کردن آرایشگر دیگری باشید و در این زمینه تحقیق کنید. همچنین خواهید فهمید که چه مدل مویی به شما می‎آید و چه مدل مویی نه.

فراموش نکنید که چیزی برای نگرانی وجود ندارد و در بدترین حالت نیز، موهای شما رشد خواهد کرد و می‎توانید مدل موی مورد علاقه خود را داشته باشید. برای مراقبت بهتر از موی خود مقاله مراقبت از مو را بخوانید.

منبع مقاله : How to Talk to Your Hair Stylist

کرم پودر طبیعی برای پوست زیتونی

 • کرم پودر طبیعی برای پوست من کدام است؟
 • معیار انتخاب کرم پودر چیست؟
 • چه بازه رنگ هایی از کرم پودر وجود دارد؟
 • پس از کرم پودر باید چه انجام داد؟

این ها سوالاتی است که در مقاله کرم پودر طبیعی برای پوست زیتونی به آن خواهیم پرداخت

چگونه یک کرم پودر طبیعی برای پوست زیتونی داشته باشیم؟

اگر پوست زیتونی دارید، احتمالا برای انتخاب کرم پودر برای پوست زیتونی به مشکل برخورده اید و کمی سردرگم می باشید اما نگران نباشید و نکات زیر را در نظر بگیرید.

کرم پودر پوست زیتونی

همچنین بخوانید : میکاپ طبیعی برای چشمان قهوه ای

به پوست خود نگاه کنید

فکر می کنید که نقاط تیره پوستتان بیشتر است یا نقاط روشن؟ زمانی که این موضوع را تشخیص دهید، انتخاب کرم پودر برای شما راحت تر خواهد بود.

تشخیص رنگ پوست

یک کرم پودر انتخاب کنید

اگر قسمت های روشن پوست شما بیشتر است، از کرم پودری استفاده کنید که با قسمت روشن همرنگ است و اگر قسمت های تیره بیشتر است، برعکس عمل کنید.

به یاد داشته باشید که همیشه تیره کردن میکاپ کار راحتی است اما روشن کردن آن سخت است. پس اگر مطمئن نیستید از چیزی که فکر می کنید، روشن تر انتخاب کنید.

برای انتخاب رنگ موی مناسب با رنگ پوست کلیک کنید.

انتخاب کرم پودر

زمانی که رنگ مناسب را انتخاب کردید، آن را به کل صورت خود بزنید

کرم را با براش یا انگشت به کل صورت بزنید و سپس آن را پخش کنید و اگر خواهان پوستی مات هستید، از براش استفاده کنید که براش های مخصوص کرم پودر ظاهری طبیعی تر را به شما می بخشند.

کرم پودر زدن

بعد از آن مقداری پنکک هم به صورت بزنید

استفاده از پنکیک

حتما بخوانید : میکاپ و گریم روزانه

از یک رنگ پنکک متناسب با کرم پودر خود استفاده کنید و بهتر است که این رنگ کمی از کرم پودر شما متفاوت باشد. اگر کرم پودر شما روشن است، از پنکک تیره تر استفاده کنید و دقت کنید که حرکات پخش کردن پنکک باید به صورت دایره ای باشد.

بعد از طی کردن این مراحل خواهید دید که پوست خود را در حالتی طبیعی و مناسب آرایش کرده اید

آیا بعد از خواندن این مقاله هنوز برای انتخاب کرم پودر برای پوست زیتونی مشکل دارید ؟ سوالات خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

منبع مقاله

میکاپ و گریم روزانه

چگونه یک میکاپ طبیعی و ساده داشته باشیم؟

آرایش روزانه

آیا تابحال شده در محیط بیرون از خانه، شخصی را ببینید که میکاپ کاملا طبیعی دارد و دلتان بخواهد که مثل او باشید . در این مقاله یک میکاپ کاملا طبیعی ، که به آرایش روزانه مشهور است را برای خانم های جوان آموزش می دهیم.

صورت خود را بشورید.

شستن صورت

قبل از آرایش صورت خود لازم است آن را از هر آلودگی پاک کنید. هر روز دو بار صورت خود را بشویید، یک بار صبح ها و یک بار هم شب ها. هیچ کس دوست ندارد که پوست کثیفی داشته باشد و از طرفی بعد از شستن صورت حتما از یک مرطوب کننده استفاده کنید تا از نرمی پوست خود لذت ببرید.

برای انتخاب شوینده مناسب صورت خود به مقاله انواع پاک کننده صورت مراجعه کنید.

کانسیلر بزنید.

کانسیلر زدن

شاید فکر کنید در آرایش روزانه احتیاجی به استفاده از کانسیلر ندارید اما یادتان باشد اگر صورت شما عیوبی مثل تیرگی زیر چشم، لک و … داشته باشد استفاه از کانسیلر برای شما واجب است. بسیاری از افراد عقیده دارند که کانسیلر را باید بعد از کرم پودر زد اما در بعضی موارد مثل سیاهی زیر جشم باید اول کانسیلر بزنید.

برای انتخاب کانسیلر پیشنهاد می کنیم مقاله کانسیلر را بخوانید.

کرم پودر مناسب را انتخاب کنید.

اتخاب رنگ کرم پودر

رنگی روشن تر از پوست خود را برای کرم پودر انتخاب کنید؛ کرم پودر را ضربه ای به پوست بزنید و آن را نکشید و به خوبی محو کنید.

برای انتخاب کرم پودر طبیعی برای پوست زیتونی کلیک کنید.

اگر جوش دارید از کرم پودر مایع استفاده کنید : اگر پوست خوبی دارید، از مرطوب کننده رنگی استفاده کنید  اما برای پوست هایی که نیاز به پوشش دهی بیشتری دارند، بهتر است از یک کرم پودر مایع استفاده کرد. مقداری از این کرم پودر را به اسفنج بزنید و آن را به وسط پیشانی خود اعمال کنید. سپس ان را به کناره های پیشانی ببرید. این کار را برای بینی، چانه و گونه ها نیز تکرار کنید.

پودر فیکس بزنید.

استفاده از کرم پودر فیکس

از پودر های نگهدارنده میکاپ با یک براش معمولی استفاده کنید.

برای آموزش آرایش دانشجویی این مقاله را بخوانید.

رژگونه بزنید.

زدن رژ گونه

رژگونه های پودری جذابیت بیشتری به پوست می دهند و همچنین می توانید از یک برونزر به میزان کم نیز برای قسمت رژگونه استفاده کنید و در این کار زیاده روی کنید، زیرا صورت شما تیره تر از گردن نشان می دهد.

اگر خواهان درخشندگی هستید، از یک رژگونه صورتی روشن یا هلویی استفاده کنید. این رژگونه را به میزان بسیار کمی به گونه های خود بزنید.

آرایش چشم

آرایش چشم آرایش روزانه

آرایش چشم، در آرایش روزانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • جذابیت چشمان خود را با خط چشم بالا ببرید. برای جلوگیری از لرزیدن، یکی از دستان خود را زیر پلک پایین قرار دهید و آن را ثابت نگه دارید. بهترین رنگ های خط چشم، خاکستری، قهوه ای یا مشکی می باشد. خط چشم بیش از حد بولد نکشید. کمی گوشه چشم خود را بکشید تا تسلط بیشتری پیا کنید. خط چشم را کاملا چسبیده به خط مژه و نازک بزنید. برای درشت تر نشان دادن چشم، کمی خط چشم را بلند تر کنید.
 • سایه نیز جذابیت چشمان شما را دو چندان می کند. قبل از خط چشم مقدار کمی سایه بزنید. یک رنگ ساده ماننده نقره ای، صورتی یا قهوه ای تیره انتخاب کنید و بالای چشم بزنید و برای زیر ابرو نیز از کرم هایلایتر استفاده کنید.
 • اگر می خواهید که مژه های شما بلند تر به نظر برسد از فر مژه استفاده کنید. مراقب باشید که از براش جداگانه برای سایه و زیر ابرو استفاده کنید. در آخر نیز با یک براش تمیز، رنگ ها را در یکدیگر محو کنید. یک ریمل سبک به مژه ها بزنید. یک لایه کافی است.

لب ها را فراموش نکنید.

رژ لب زدن

لب های شما در مرکز توجه هستند اما منظور ما این نیست که حتما از رژ لب یا برق لب استفاده کنید. اما در صورت استفاده از آن ها می توانید از رنگ های خنثی و انواع آبرسان آنها استفاده کنید.

عطر بزنید.

استفاده از عطر

برای زدن عطر می توانید از انواع مختلفی استفاده کنید. این کار نیز کاملا سلیقه ای است. عطرهایی هستند که برای ما کاملا خوشایند اما برای دیگران غیر قابل تحمل می باشند و همه این موارد وابسته به سلیقه بویایی شما است. البته که می توانید بازخورد دیگران را نیز ببینید.

منبع مقاله

مراقبت از مو در منزل

راهکار های مراقبت از مو در منزل

مراقبت از مو در منزل
قطعا آشپزخانه منزل شما مانند بهشت خانه تان می باشد که در آن همه مواد مراقبتی و زیبایی یافت می شود. اگر دوست دارید که با آسان ترین و تاثیرگذارترین درمان های خانگی برای داشتن موی سالم آشنا شوید، در این قسمت از سایت هنرآموزان با ما همراه باشید.
این مقاله به شما کمک می‌ کند که از محصولات مصنوعی برای مو، به کم ترین میزان ممکن استفاده کنید و در استفاده از محصولات مخصوص مو زیاده‌روی نکنید، مراقبت از مو ی خود را افزایش دهید و مواد طبیعی و تقویت کننده را به طور منظم استفاده کنید. همچنین یک روتینی به شما ارائه می دهیم که علاوه بر محصولات پایه، مراحلی را نیز به شما معرفی می کند که می توانید به صورت هفتگی آن ها را به کار بگیرید.

بازیابی موهای آسیب دیده با استفاده از آلوئه ورا

آلوئه ورا
موها می توانند آسیب دیده، خشک و ضعیف باشند و علت آن هم استفاده از لوازم حرارتی، محصولات شیمیایی، آلودگی‌ های محیطی و حتی قرار گرفتن در معرض باد و خورشید است. آلوئه ورا سرشار از ویتامین دی و همچنین پروتئین، آمینو اسید، فولیک اسید، مس و آهن بسیار بالا است. در نتیجه می‌ تواند با موی شما بسیار ملایم و تاثیرگذار عمل کند.

برای خرید شانه مناسب مو مقاله شانه چوبی را بخوانید.

ماساژ پوست سر با کره شیا

کره شیا و مراقبت از مو
برای رفع مشکلاتی مثل نازک بودن مو و یا کند بودن رشد موها راه حل های زیادی از جمله استفاده از کره شیا وجود دارد که می تواند ساختار پوست سر شما را بهبود ببخشد. کره شیا را به طور منظم استفاده کنید تا بتوانید موهای سالم و در عین حال براقی داشته باشید.

استفاده از روغن زیتون به عنوان نرم کننده مو

روغن زیتون و مراقبت از مو
استفاده از روغن زیتون برای همه آسان و در دسترس می باشد. روغن زیتون می‌ تواند رطوبت خوبی را به موهای شما بدهد. مخصوصاً برای انواع مو های خشک نیز مناسب می باشد. روغن زیتون نه تنها بعد از شامپو به عنوان یک سرم روی موهای شما عمل می کند، بلکه می تواند از ایجاد موخوره نیز جلوگیری کند.

استفاده از سرکه سیب به عنوان ماسک مو

سرکه سیب و مراقبت از مو
سرکه سیب یکی از بهترین مواد طبیعی برای سلامت موهای شما می باشد، زیرا آنزیم های خام موجود در سرکه سیب و باکتری های مفید آن، نه تنها به سلامت موهای شما کمک می کنند بلکه در کاهش وزن، بهبود گوارش و تنظیم سطح کلسترول نیز موثر خواهد بود.
سرکه سیب یک ماده طبیعی حاوی استیک اسید می باشد و سطح قلیایی بودن را در بدن و موهای شما تنظیم می کند. استفاده منظم از سرکه سیب برای پوست سر نیز بسیار مفید است و می تواند چربی بیش از حد موها را نیز از بین ببرد.

درمان با روغن های گیاهی

درمان مو با روغن گیاهی
روغن های گیاهی می توانند برای تمیز کردن پوست سر، تقویت مو، کنترل حساسیت و شوره، تحریک فولیکول های مو، بهبود جریان خون و حتی افزایش رشد مو مورد استفاده قرار بگیرند. بعضی از روغن های گیاهی وضعیت پوست سر را بهبود بخشیده و مشکلات آن را برطرف خواهند کرد .

پیشنهاد ما خواندن مقاله ماسک موی خانگی برای رسیدگی بهتر به موهای خودتان است.

خشک نکردن مو با حوله های ضخیم

خشک کردن مو با حوله
هرگز با حوله های ضخیم روی موهایتان نکشید. همیشه کمی آب آن را بگیرید. اجازه دهید که ادامه مو در معرض هوای آزاد خشک شود. هرگز حوله را دور سر خودتان نپیچید. به جای آن از یک تی­شرت نخی تمیز و نرم استفاده کنید. این کار باعث جلوگیری از وز شدن موها می شود تا شما بتوانید راحت تر موهایتان را شانه کنید.

همچنین بخوانید : مراقبت از مو در برابر سشوار و اتو مو

منبع مقاله :BEAUTY INSIDER

میکاپ طبیعی برای دانشگاه

چگونه یک میکاپ طبیعی برای دانشگاه داشته باشیم؟

آرایش صورتشاید دلتان بخواهد که هر روز با بهترین حالت صورت خود به دانشگاه بروید اما خوشبختانه یا متاسفانه بسیاری از دانشگاه ها در هر کشوری دارای محدودیت ها و قوانین خاص خودشان هستند. اما باز هم میتوانید که یک پوست یکدست و بی عیب و نقص در دانشگاه داشته باشید و ظاهری طبیعی برای خود بسازید. آرایش دانشجویی یک گریم کامل نیست می توانید با یک میکاپ طبیعی به صورت خود طراوت ببخشید. قبل از هرگونه میکاپی کل صورت خود را بشویید و بعد مرطوب کننده بزنید و  از یک کرم پودر طبیعی استفاده کنید و سایه های رنگی روی صورت خود بیاندازید و سپس کمی به لب ها و چشم ها برسید.

بخش اول: تمیز کردن و مرطوب کردن صورت

صورت خود را با یک پاک کننده بشویید

هر زمانی که قصد انجام میکاپ را داشتید، با یک پاک کننده صورت خود را بشویید. از آب ولرم، نه داغ و یک پاک کننده معمولی برای تمیز کردن صورت خود استفاده کنید و  با استفاده از انگشت به کل صورتتان با حرکات دایره ای شکل مرطوب کننده بزنید و سپس پاک کننده را با دقت بشویید.

همچنین می توانید از یک پاک کننده حاوی لایه بردار نیز استفاده کنید؛ البته مراقب باشید که بیش از دو بار در هفته لایه برداری انجام ندهید. بعد از شستن به آرامی با یک حوله نازک صورت خود را خشک کنید.

نکته: حتما اطمینان حاصل کنید که از یک پاک کننده متناسب با نوع پوستتان استفاده کرده اید. مثلا اگر پوست چربی دارید، از پاک کننده حاوی سالیسیک اسید استفاده کنید و برای پوست های خشک یا حساس نیز از پاک کننده های آبرسان استفاده کنید.

برای داشتن آرایش روزانه و طبیعی کلیک کنید.

پاک کنندگی پوست

برای یکدست کردن پوستتان کمی تونر بزنید

تونرها می توانند پوست شما را یکدست کنند، چربی و خط و خطوط آن را کاهش دهند و منافذ را بپوشانند. زمانی که صورت خود را تمیز و خشک می کنید، مقداری تونر را با پد به صورت بزنید.

اگر پوستتان خشک است، از تونرهای پایه الکل دوری کنید؛ سعی کنید که از تونرهای آبرسان و رقیق با اجزایی مثل گلاب یا آلوئه ورا استفاده کنید. برای کاهش ظاهر خشک و چین و چروک از روغن درخت چای یا هر تونر گیاهی دیگری استفاده کنید.

برای جلوگیری از خشکی مرطوب کننده بزنید

بعد از استفاده از تونر، مقدار کمی مرطوب کننده به پوست بزنید که این کار به مرطوب کردن پوستتان و نرم شدن آن کمک می کند و باعث می شود که میکاپ راحت تر روی پوست شما بنشیند. از مرطوب کننده ای متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید و مرطوب کننده را با انگشت و حرکات رو به بالا به پوستتان بزنید.

همچنین می توانید از مرطوب کننده های رنگی به جای کرم پودر استفاده کنید.

بخش دوم: میکاپ طبیعی

استفاده از کرم پودر

از یک کرم پودر سبک استفاده کنید

برای اینکه رنگ و رو رفتگی پوست را بپوشانید، از یک کرم پودر مایع استفاده کنید و آن را با اسفنج به پوستتان بزنید و برای ظاهر طبیعی تر از لایه نازکی از این کرم پودر استفاده کنید.

مطمئن شوید که کرم پودر کاملا با رنگ پوست شما هماهنگ است و می توانید آن را روی چانه خود امتحان کنید.

مقدار بسیار کمی کانسیلر به زیر چشم ها و نقاط تیره پوست بزنید

اگر هر گونه لک یا تیرگی روی پوست خود دارید، مقدار بسیار کمی کانسیلر به آن بزنید و  همچنین می توانید سیاهی زیر چشم را با کانسیلر بپوشانید.

برای کانسیلر زدن، انگشت خود را ضربه ای به پوست بزنید نه اینکه آن را روی پوست بکشید.

اگر پوست خشکی دارید، کمی پنکک بزنید

مقدار بسیار کمی پودر شفاف می تواند براقیّت و چربی پوست شما را کاهش دهد، این پودر را به کل صورت خود بزنید تا ظاهری کاملا یکدست داشته باشید. مخصوصا روی پیشانی، بینی و چانه خود تمرکز کنید زیرا این قسمت ها بیش از هر جای دیگری چرب می شوند.

نکته: اگر پوست بیش از حد چربی دارید، از مرطوب کننده یا کرم پودر مایع خودداری کنید و فقط پودری ها را استفاده کنید.

از یک رژگونه برای ظاهر گرم تر پوست خود استفاده کنید

برای اینکه گونه های درخشانی داشته باشید، مقدار کمی رژگونه را به پوستتان بزنید. از رنگ های صورتی یا هلویی گرم یا صورتی بسیار روشن برای این قسمت استفاده کنید.

رژگونه های کرمی پوست شما را یکدست و طبیعی می کند. برای رژگونه های کرمی از انگشت و رژگونه های پودری از براش استفاده کنید.

از یک هایلایتر ملایم برای تفکیک بخش های مختلف صورت استفاده کنید

هایلایتر را می توانید به مقدار کم روی گونه ها، پیشانی و بینی خود بزنید. بهتر است که این کار را با براش انجام دهید.

از هایلایترهای بیش از حد براق و یا اکلیلی استفاده نکنید.

برای آموزش آرایش ساده و روزانه به این مقاله مراجعه کنید.

بخش سوم: میکاپ چشم ها و لب

میکاپ چشم

ابروهای خود را شانه کنید و کمی با سایه ابرو داخل آنها را پر کنید

برای اینکه ابروهای تمیز داشته باشید، کمی آن را شانه بزنید و از یک براش ابرو با رنگ ملایم و دقیقا همرنگ با ابروهایتان استفاده کنید.

حتی الامکان از مداد ابرو استفاده نکنید و داخل ابرو را با پودر پر کنید تا ابروهای شما منظم و تفکیک شده باشد.

از یک سایه قهوه ای ملایم برای پلک های خود استفاده کنید

برای سایه فقط از یک سایه متمایل به قهوه ای یکی دو درجه تیره تر از پوست طبیعی خود استفاده کنید. روی کل استخوان ابرو را با براش سایه بزنید.

همچنین می توانید گوشه داخلی چشم را با یک هایلایتر ملایم بکشید.

یک لایه نازک از سایه مشکی را به خط مژه بالا بزنید

برای اینکه بیس مژه را تیره تر کنید، می توانید از یک براش زاویه دار برای خط مژه بالای پلک خود استفاده کنید و کاملا نزدیک به آن را با سایه مشکی بکشید. اگر سختتان است که با سایه این کار را انجام دهید، از یک مداد چشم خاکستری یا قهوه ای برای این کار استفاده کنید.

هرگز به گوشه های پلک کاری نداشته باشید تا ظاهر میکاپ شما طبیعی باشد. همچنین می توانید با یک رنگ خنثی برای این قسمت، چشمان خود را کشیده تر کنید.

از فر مژه و یک لایه ریمل استفاده کنید

برای باز کردن چشم ها از یک فر مژه استفاده کنید و ظاهری دراماتیک را به چهره خود ببخشید. سپس مقدار کمی ریمل را به مژه بالایی خود بزنید تا مژه ها تیره تر شوند.

هیچ ریملی به مژه های پایین خود نزنید. از ریملی استفاده کنید که کمی تیره تر مژه های خودتان باشد. مثلا اگر مژه های بلوند دارید، از ریمل قهوه ای استفاده کنید. برای مژه های تیره تر از ریمل قهوه ای متمایل به سیاه استفاده کنید.

با بالم لب و یا رژلب با رنگ خنثی، لب های خود را روشن تر کنید

آرایش لب در نهایت مقدار کمی بالم لب را به لب هایتان بزنید که ظاهری طبیعی به لب هایتان می دهد و  این کار را از مرکز لب شروع کنید و با انگشت آن را به کناره های لب ببرید.

همچنین می توانید از یک بالم لب بدون رنگ نیز استفاده کنید تا لب های شما بدون هیچ رنگی، براق شوند.

منبع مقاله : WIKIHOW

شانه چوبی

فواید استفاده از شانه چوبی

در این قسمت از سایت هنرآموزان دلایلی را به شما معرفی می کنیم که چرا باید شانه پلاستیکی یا شانه فلزی تان را با یک شانه چوبی جایگزین کنید. شانه های چوبی و یا براش های چوبی برای تمام انواع مو مناسب هستند. همچنین می توان برای موهای فر نیز از آن ها استفاده کرد. شانه های چوبی برای موهای فر، صاف و موهای کوتاه و بلند مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

ملایم برخورد کردن با پوست سر

شانه های فلزی و پلاستیکی برای پوست سر شما خشن هستند و باعث زخم شدن و کبودی آن می شوند اما شانه های چوبی، احساس لطافت و نرمی زیادی را هنگام شانه زدن روی پوست سر شما ایجاد می کنند. زیرا دندانه های آن ها برای مو مناسب تر می باشد و معمولاً درشت تر است. احتمال کبودی و یا زخم شدن پوست سر شما با شانه چوبی وجود ندارد.

شوره

درمان شوره سر با شانه چوبی

شانه های پلاستیکی و فلزی برای پوست سر بسیار خشن هستند. احتمال حساسیت پوست سر را افزایش می دهند. در نتیجه عاملی برای شوره و خارش پوست سر می شوند. شانه های چوبی و با پوست سر شما بسیار نرم و ملایم رفتار می‌کنند، آن را ماساژ می دهند و چربی را در پوست سر پراکنده می کنند. این عوامل از به وجود آمدن شوره در مو جلوگیری خواهد کرد.

ماساژ دادن پوست سر

شانه کردن مو با یک شانه چوبی، تاثیر مشابهی با ماساژ پوست سر دارد. دندانه های گرد شانه چوبی جریان خون را در پوست سر و سلول های آن تحریک می کنند و به افزایش جریان خون کمک خواهند کرد.

برای داشتن موهای سالم و زیبا مقاله ماسک موی خانگی را مطالعه کنید.

افزایش جریان خون

همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم، شانه های چوبی باعث افزایش جریان خون می شوند، در نتیجه ریشه موی شما قدرت بیشتری پیدا کرده و رشد آن سریع تر می گردد.

جلوگیری از آسیب دیدگی های الکتریسیته و اصطکاک

شانه های فلزی و پلاستیکی ممکن است باعث ایجاد اصطکاک روی موهای شما شوند. این اصطکاک باعث ضعیف شدن مو می گردد. همچنین مو را مستعد شکنندگی می کند. شانه چوبی هرگز الکتریسیته و اصطکاک ایجاد نخواهد کرد.

افزایش رشد موها

تاثیر شانه چوبی بر رشد مو

پوست سر سالم یعنی جریان خون سالم و متعادل. جریان خون متعادل باعث می شود تا فولیکول های مو تقویت شوند.
شانه کردن منظم از طریق شانه چوبی غده های چربی را در پوست سر شما افزایش می دهند که این غده های چربی باعث حذف آلودگی‌ها شده و سبوم تولید می‌ کنند.

جلوگیری از چربی زیاد

واحد های تولید کننده چربی زیر سطح پوست سر شما سرم تولید می کنند. این سرم ها در اطراف ناحیه پوست سر باعث چرب به نظر
رسیدن مو خواهند شد . همان طور که گفتیم این چربی ها پراکنده می گردد و باعث ظاهر بد موی شما می‌ شوند.

از بین بردن آلودگی و اجزای خارجی

شانه های پلاستیکی و فلزی اصطکاک ایجاد می‌ کنند که همین امر باعث جذب آلودگی‌ ها به موها می‌ شود و باعث می‌ شود که به آن بچسبد. شانه چوبی به از بین بردن این آلودگی ها هم در مو و هم در پوست سر کمک خواهد کرد.

نرم کنندگی مو

شانه چوبی و نرم کردن مو

شانه های چوبی روغن های ضروری موی شما را در قسمت‌ های مختلف موهایتان پخش می کنند.

در نتیجه پوشش و لایه محافظتی روی آن ها ایجاد می‌ کند که از موخوره و شکنندگی جلوگیری خواهد کرد.
همچنین باعث براقیت بیشتر موهای شما می شود.

جلوگیری از آلرژی

افرادی که پوست سر حساس دارند، با استفاده از شامپو فلزی و پلاستیکی به پوست سرشان آسیب وارد می کنند.
چوب طبیعی دارای ماده ضد آلرژی می باشد و احتمال واکنش در آن بسیار کم خواهد بود.

استفاده راحت همراه با سشوار

شانه های چوبی برای استفاده همراه با سشوار بسیار راحت تر از شانه های فلزی و پلاستیکی هستند و لای موی شما گره نمی خورند.
شانه های چوبی شکل ها و سایز های مختلف دارند. فواید آن ها نیز ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند.
بعضی از آن ها از انواع مختلفی از چوب مثل صندل، بامبو، نیم و یا گلابی ساخته شده اند، حتما در اصرع وقت آن ها را جایگزین نمایید.

BEAUTYINSIDER

کاشت ناخن ژله ای

تفاوت کاشت ناخن ژله ای با کاشت ناخن اکریلیک

کاشت ناخن اکریلیک
قطعا شما هم همانند همه دختران دیگر دوست دارید ناخن های زیبا داشته باشید. ابتدا بهتر است تفاوت کاشت ناخن ژله ای و کاشت ناخن اکرلیک را بدانید. ناخن های آکریلیک، ناخن هایی با نوک فرنچ شده سفید و مربعی هستند که بسیار طرفدار دارند. از طرفی بعضی از دختران دیگر دوست دارند که داشتن ناخن های بلند را تجربه کنند.

بعضی از دختران نیز هستند که بی صبرانه دوست دارند هر دفعه مدل ناخن خود را تغییر دهند. البته باید مراقب باشیم که در این پروسه ها به ناخن های طبیعی شما آسیب نرسد. بعد از مرسوم شدن روش کاشت ناخن، بسیاری از افراد کم کم از ناخن های مصنوعی دست کشیدند.

بسیاری از افراد اصلاً از ناخن های آکریلیک استفاده نمی کنند و کاشت ناخن ژله ای را ترجیح می دهند. زیرا عقیده دارند که باعث سالم نگه داشتن ناخن هایشان می شود. همچنین می‌ توانند با هر جلسه مانیکور ظاهر آن را تغییر دهند و مدل های متنوعی را تجربه کنند. از طرفی هیچ کم و کاستی نسبت به ناخن های مصنوعی را ندارد و آسیب رسانی آن ها نیز کم تر میباشد.
ناخن های مصنوعی به راحتی از روی ناخن شما برداشته می شوند. بنابراین یکی از مزیت‌ های آن نسبت به کاشت ناخن ژله ای می باشد.

آماده سازی یکسان

کاشت ناخن ژله ای
در هر دو روش، ناخن کار مواد باقیمانده از کاشت ناخن قبلی را با استفاده از فایل الکتریکی از روی ناخن شما بر می دارد. ناخن طبیعی شما را تا جایی که لازم است کوتاه می کند که از زیر ناخن مصنوعی مشخص نباشد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند ناخن های خود را تا جایی که ممکن است کوتاه کنند. زیرا عقیده دارند که احساس بهتر و تمیز تری به آن ها می‌ دهد.
سپس ناخنی را که قرار است روی ناخن آن ها گذاشته شود را اندازه گیری می کنند. این ناخن ها معمولاً ۱۰ سایز مختلف دارند که برای تمام انگشتان شما تعبیه شده اند. معمولاً افراد ترجیح می ‌دهند که از نوع انعطاف پذیر و سبک تر استفاده کنند.

قرارگیری سریع و آسان

ناخن در نور uv
کاشت ناخن ژلی با یک فشار دادن روی ناخن طبیعی خودتان انجام می شود. در نتیجه هیچ آسیبی به ناخن شما وارد نمی شود. یک لایه از روی ناخن شما را می پوشاند. هیچ چسبی در کار درگیر نخواهد بود . کاشت ژله ای چسب ندارد و از طریق نور ال ای دی روی ناخن شما می چسبد . به این صورت که هر کدام از ناخن های کاشته شده خود را باید زیر چراغ یووی قرار دهید. بهتر است که برای هر انگشت تک تک این کار را بکنید و کل دستتان را یکباره زیر چراغ نبرید.

صرفه جویی در زمان

انتخاب رنگ ناخن
کاشت ناخن ژله ای سایز های مختلفی دارد. همچنین شکل های متفاوت از کوتاه تا بلند، مربعی، دایره ای، لوزی و غیره دارند که می توانید به سلیقه خودتان آن ها را روی ناخن خود بچسبانید و کوتاه تر از ناخن های آکریلیک دربیاورید. همچنین طیف رنگ های وسیعی را در اختیار شما قرار می دهد. معمولا انجام ترمیم کاشت ناخن در عرض ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه انجام می شود. در نتیجه زمان زیادی نیز از شما نمی گیرد اما خود کاشت ناخن برای اولین بار حدود ۲ ساعت زمان می برد.

ماندگاری طولانی

ریموو ناخن
کاشت ناخن ژله ای مدت زمان زیادی دوام می آورد. هیچ ترسی برای شکستن و افتادن آن وجود نخواهد داشت. می توانید به راحتی با آن ظرف بشورید، جعبه ها را باز کنید، روی دکمه ها فشار دهید، موهای خود را مرتب کنید و هیچ ترسی از شکسته شدن آن ها نداشته باشید اما ناخن‌ های مصنوعی به راحتی از روی ناخن های شما جدا می شوند و شکسته می شوند. در نتیجه همیشه باید مراقب آن ها باشید. اما کاشت ناخن ژله ای احساسی به شما می دهد که انگار ناخن های واقعی خودتان مانند سنگ شده اند و تکان نمی خورد.

همچنین بخوانید: پسوریازیس ناخن چیست ؟

برهم زدن عادت های روزمره

کاشت ناخن فسفری
زمانی که کاشت ناخن انجام می دهید، نمی توانید مانند همیشه رفتار کنید. مثلا برای مسیج دادن، کار کردن با لپ تاپ و دیگر کار های ساده باید عادت های خود را تغییر دهید. اما قطعا که زیبایی چنین ناخن هایی به تغییر عادت های شما می ارزد.

البته بعضی از افراد هستند که کاشت ناخن ژله ای برای آن ها مناسب نمی باشد. انواعی از ناخن ها هستند که کاشت ناخن ژله ای برای آن ها مناسب نیست. افرادی که ناخن های بیش از حد کوتاه یا پهن دارند و ناخن های خود را زیاد از حد می جوند.

این کار را در خانه انجام ندهید!

کاشت ناخن در خانه
شاید خودتان آموزش کاشت ناخن ژله ای را دیده باشید اما بهتر است که آن را به دست متخصص بسپارید. همچنین باید مواد شما کاملاً تضمین‌ شده باشد و کیفیت بالایی داشته باشد. پس خودتان این کار را در خانه انجام ندهید، زیرا لوازم و تجهیزات فرد متخصص در سالن آرایشی بسیار مناسب تر می باشد و می تواند انتخاب های وسیعی را در اختیار شما قرار دهد.

برای یادگیری کاشت ناخن در دوره های آموزش کاشت ناخن ما شرکت کنید.

ریموو ساده برای کاشت ژله ای

ریموو ناخن
کار ریموو را حتی می توانید در خانه هم انجام دهید. کاشت ناخن ژله ای مانند پولیش ناخن از بین می رود و مجبور نیستید که حتماً به سالن آرایش مراجعه کنید. لاک ناخن به اندازه پاک کننده های کاشت ناخن استون ندارند اما اگر به استون دسترسی داشته باشید، می توانید کارهایی را با آن انجام دهید.

منبع مقاله

دکلره کردن مو

چگونه موهای خود را دکلره کنیم؟

دکلره کردن موی خود

محصولی که برای دکلره موهایتان استفاده می کنید، می تواند توسط متخصص مو به شما پیشنهاد داده شده باشد. راه‌های زیادی برای دکلره کردن مو در منزل وجود دارد.

رنگ کردن مو در خانه می تواند به طور موفقیت آمیزی انجام شود. البته که دکلره کردن کاملاً یک داستان مجزا می باشد. ممکن است یک روز صبح از خواب بیدار شوید و متوجه شوید که به جای رنگ موی بلوند دوست دارید که موهای خود را آمبره کنید. از هر ۱۰ نفر ۹ نفر برای رنگ موی خود به سالن آرایشی و افراد متخصص مراجعه می کند. به همین دلیل رنگ کردن مو در منزل کمی کار سختی می باشد.

پروسه دکلره کردن مو کم پیچیده است. عوامل زیادی دخیل هستند تا بتوانید به یک رنگ مو با استفاده از دکلره برسید. مثلاً وضعیت کلی موهای شما، زمانی که صرف می کنید و الگوی رنگ موی شما می تواند در نوع رنگی که در نهایت به دست می‌ آورید، موثر باشد. دکلره به طرز شگفت انگیزی ممکن است که به پوست سر شما آسیب بزند. گاهی اوقات ممکن است که رنگ بعد از دکلره تبدیل به زرد و نارنجی شود.

متخصصان زیبایی در این زمینه پیشنهاد می کنند که قبل از اینکه کل موهای خود را دکلره کنید، اول ریشه های مویتان را رنگ کنید. اگر کل موی سر شما به یکبار دکلره شود، در نتیجه دچار یک فرایند منحصر بفرد و پیچیده می شوید که نمی توانید تا انتها آن را به خوبی پیش ببرید. البته که تمام این ها به نوع مو و رنگ موی کنونی شما نیز بستگی خواهد داشت. شما می توانید با آموزش رنگ مو و مش به صورت درست و اصولی ، نگرانی خود را از بابت داشتن رنگ موی ایده آل و مورد نظر خودتان به صورت کامل از بین ببرید.

چه زمانی موی خود را دکلره کنیم و چه زمانی این کار را انجام ندهیم؟

دکلره کردن

اولین مرحله این است که تعیین کنید آیا موهای شما برای انجام دکلره به اندازه کافی سالم هستند یا خیر. اگر موی شما با مشکلاتی مثل وزی و خشکی و شکنندگی همراه است، بهتر است که کار دکلره را به یک متخصص رنگ مو بسپارید. زیرا می توانند مناسب ترین محصولات را برای موی شما انتخاب کنند و به تقویت آن نیز بپردازند.

همچنین باید سوالاتی از قبیل این که میزان رطوبت موهای من چقدر است، آیا موهای زبر و خشن دارم‌، آخرین باری که رنگ مو یا دکلره کردم و یا هر کدام از خدمات مربوط به مو را در سالن های آرایشی انجام دادم، چه زمانی بود؟ پاسخ دادن به این سوال ها می تواند در تصمیم گیری شما برای دکلره کردن نکردن موهایتان موثر باشد.

اگر رنگ موی طبیعی خودتان بلوند و یا قهوه‌ ای روشن می باشد، می توانید از رنگ موهای بلوند دائمی برای رنگ کردن ریشه هایتان استفاده کنید. البته ممکن است رنگ موهای دائمی نتواند هایلایت هایی که مد نظرتان است را برای شما به وجود آورد اما حداقل نیازی به تمدید رنگ مو نخواهید داشت.

آمادگی برای انجام دکلره

ابزار های رنگ کردن مو

برای دکلره مو بهتر است که در حمام قسمتی را برای رنگ ‌کردن موها اختصاص دهید. اگر قصد دارید موهای خود را رنگ کنید پیشنهاد می کنیم که یک پارچه در کف حمام پهن کنید و هر وسیله ای را که نیاز دارید، روی آن قرار دهید تا مجبور نباشید وسط کار از حمام خارج شوید.

فکر کنید که قرار است آشپزی کنید و تمام مواد را پیش رویتان قرار دهید.

مواد و لوازم مورد نیاز:

 •  محصول همیشگی برای دکلره موهایتان
 •  یک حوله قدیمی
 •  کلیپس مو
 •  شامپو

نکات ضروری برای انجام دکلره

دکلره کردن مو

نکاتی که باید برای دکلره کردن رعایت کنید، عبارتند از:

 • موهای شما قبل از رنگ کردن باید کاملا تمیز و خشک باشد .
  یعنی هیچ گونه شامپو‌ی خشک ، محصول حالت دهنده، روغن و چربی اضافی و حتی روغن طبیعی نباید روی موهای شما یافت شود.
 • به یاد داشته باشید که حتماً باید در انتخاب محصول دکلره متناسب با نوع موی خود دقت کافی داشته باشید.
 • همچنین اگر هرگونه پارچه و یا لباس در حمام وجود دارد، هر چه سریع تر آن را بردارید. زیرا ممکن است محصول دکلره روی آن بریزد و رنگ آن را از بین ببرد.
 • باید یک پارچه کهنه مثل تیشرت کهنه دم دستتان باشد تا اگر محصولات روی زمین ریخت، هر چه سریع تر آن را پاک کنید.
 • تمام کارهایتان را باید نزدیک دوش حمام انجام دهید تا بتوانید به راحتی هر چیزی را شستشو دهید و سریعاً به موهایتان شامپو بزنید.پروسه دکلره کردن مو
  موهایتان را به چهار قسمت دسته بندی کنید.
 • ممکن است بخواهید که دکلره را به بخش‌های کوچک ‌تری از موی خود بزنید اما باید مطمئن باشید که تمام قسمت های مو به محصولات دکلره آغشته شده باشد.
 • سپس محصول دکلره را با حدود 3 سانتی متر فاصله از پوست سر به موهایتان بزنید و کم کم به سمت پایین مو بیایید.
 • بسیار مهم است که از پوست سرتان شروع نکنید. بعد از این که کل موهایتان را به محصولات آغشته کردید، به سمت ریشه ها بروید و دکلره را به ریشه ها نیز بزنید.
 • اجازه دهید که فرایند دکلره بین ۲۰ الی ۴۵ دقیقه بسته به رنگ مویی که می خواهید و رنگ موی طبیعی خودتان، روی موها باقی بماند.
 • البته باید به دستورالعمل روی پکیج محصولات دکلره نیز دقت کنید. به زمانی که روی این محصول نوشته شده دقت کنید تا محصول را زیاد تر یا کم تر از زمان مقرر شده نگه ندارید. زمانی که مدت زمان دستور داده شده را سپری کردید، سریعاً موهایتان را شامپو بزنید.

نحوه مراقبت از مو بعد از دکلره

مراقبت کردن از مو

یکی از مهم ترین بخش های روشن کردن موی شما که فرقی ندارد آن را در خانه انجام داده باشید یا در سالن آرایشی، مراقبت از مو بعد از انجام این کار می باشد.

البته مراقبت از مو قبل از دکلره نیز بسیار پر اهمیت است. برای مراقبت از موهای خود می توانید از اسپری های موی ضد وز استفاده کنید. بعد از تمام شدن کار نیز با یک سشوار موهای خود را حالت دهید.

البته مراقب باشید که بیش از حد سشوار نکشید، زیرا باعث کم آبی موهای شما می شود و مواد مغذی مو را از بین خواهد برد. افرادی که موهای خود را زود به زود رنگ می کنند و دچار خشکی مو و اثرات بدی در ظاهر آن می شوند، در نتیجه می توانند از براق کننده های مو نیز استفاده کنند.

اگر می خواهید رنگ موی خود را تغییر دهید اما نگران آسیب رسیدن به موهای خود هستید؛ آموزش رنگ مو بدون دکلره بهترین راه برای تغییر رنگ موی شماست.

منبع مقاله