لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

تفاوت BB کرم، CC کرم و DD کرم

آیا تا به‌حال چیزی در مورد کرم‌های الفبایی شنیده‌اید؟ ‌احتمالا خیر! اما جالب است بدانید که منظور از کرم الفبایی همان بی بی کرم، سی سی کرم و دی دی کرم هستند که خیلی از شما در طول روز از آنها استفاده می‌کنید؛ اما شاید خیلی در موردشان اطلاعات نداشته باشید. در این مقاله تصمیم گرفتیم که در مورد این کرم‌ها توضیحات مفصل داده و مزایا و معایب آنها را بررسی کنیم.

بی بی کرم چیست؟

بی بی کرم‌ها جز کرم‌های الفبایی محبوب آرایشی محسوب می‌شوند که شبیه به ضد آفتاب عمل می‌کنند، باعث زیباتر شدن پوست خواهند شد و از پوست مراقبت می‌کنند؛ این کرم‌ها مخصوص پوشش دهی صورت هستند و علاوه‌ بر اینکه خاصیت آرایشی دارند، خاصیت مراقبتی هم از پوست به عمل می‌آورند. در واقع جزء کرم‌های ترکیبی محسوب می‌شوند. زمانی که آن را به صورتتان می‌زنید، دیگر نیازی به استفاده از ضد آفتاب، کانسیلر و کرم پودر نخواهید داشت، زیرا بی بی کرم تمام این اهداف را برای شما برطرف خواهد کرد.

مزایای بی بی کرم

این کرم‌ها که جزء دسته‌بندی محبوب کرم‌های الفبایی محسوب می‌شوند، مزایای زیادی دارند که شما را مجاب میکنند تا از آنها استفاده کنید که این مزایا شامل موارد زیر می باشد:

چند منظوره

همانطور که بالاتر هم توضیح دادیم، بی بی کرم را می‌توانید به جای مرطوب‌کننده، ضدآفتاب، کرم‌پودر و کانسیلر استفاده کنید و چند هدف را فقط از یک کرم رفع کنید.

مناسب برای آرایش طبیعی و سبک

اگر می‌خواهید به یک دورهمی معمولی بروید و آرایش سنگین ندارید، توصیه ما این است که حتما در بین کرم‌های الفبایی از بی بی کرم استفاده کنید. یکی از مزیت‌های آن این است که می‌تواند به شما کمک کند تا یک آرایش طبیعی، سبک و در عین‌حال پوستی صاف داشته باشید.

پوشاندن لک‌ها و نقص‌های پوستی

خاصیت فیزیکی کرم این است که محافظت سبکی از پوست شما انجام می‌دهد و می‌تواند همزمان نقص‌ها و لکه‌های پوستی را هم بپوشاند، بدون اینکه روی پوستتان حس سنگینی ایجاد کند.

بنر اینستاگرام پاکسازی پوست

معایب بی بی کرم

بی بی کرم‌ها مانند سایر کرم‌های الفبایی معایب زیادی ندارند؛ اما شاید عوارض جانبی در آنها وجود داشته باشد یا بعضی از نکات باشد که باید به آنها توجه کنید که در این مقاله آنها را به عنوان معایب بی بی کرم برای شما آورده‌ایم.

خیلی از افراد زمانی که از بی‌بی کرم استفاده می‌کنند، دیگر ضد آفتاب نمی‌زنند؛ اما ‏ اس‌پی‌اف موجود در این کرم نمی‌تواند از اشعه مضر خورشید جلوگیری کند و محافظت کافی را به عمل بیاورد. اگر پوست حساسی دارید یا اشعه خورشید خیلی شدید است، توصیه می‌کنیم که حتما از ضدآفتاب هم استفاده کنید.

نکته دومی که باید مد نظر داشته باشید، این است که بی بی کرم‌ها مانند همه کرم‌های الفبایی خاصیت رطوبت بخشی دارند؛ اما اگر  پوست خشکی داشته باشید و از مرطوب کننده استفاده نکرده و فقط بی بی کرم بزنید، ممکن است این خشکی پوست شما را آزار دهد؛ بنابراین توصیه می‌شود که حتما قبل از آن؛ از کرم مرطوب‌کننده برای پوست خشک خود استفاده کنید.

bb کرم برای چه کسانی مناسب است؟

اگر جز افرادی هستید که می‌خواهید فقط از یک کرم برای چند هدف از جمله مرطوب‌کنندگی، آبرسانی، ضدآفتاب و کرم‌پودر به منظور آرایش استفاده کنید، توصیه ما این است که حتماً بی بی کرم را انتخاب کنید.

لیست بهترین bb کرم‌ها

لیست بی بی کرم ها

بهترین برندهای بی بی کرم عبارتند از:

 1. MND
 2. تراست
 3. سینره
 4. چلنج
 5. گارنیر
 6. گلد آنجل
 7. فارماسی
 8. گلدن رز

cc کرم چیست ؟

سی سی کرم جزء کرم‌های الفبایی و درمانی آرایشی محسوب می‌شود، خاصیت‌هایی مانند رطوبت بخشی، آبرسانی، ضدآفتاب و کرم پودر را مانند بی بی کرم دارد. با این تفاوت که قابلیت اصلاح رنگ هم داخل آن وجود دارد (مخصوص یکدست شدن رنگ پوست) . یعنی اگر پوست شما در قسمتی تغییر رنگ داده باشد، این کرم می‌تواند به خوبی آن را بپوشاند و مشکلات را برطرف کند

مزایای سی سی کرم

چه چیزی بهتر از اینکه شما بتوانید خاصیت رطوبت‌بخشی، آرایشی، ضدآفتاب و اصلاح‌کنندگی رنگ را در یک کرم داشته باشید و مهمتر از همه اینکه این مرطوب‌کننده یا کرم آرایشی از پوست شما محافظت می‌کند، نواقص آن را می‌پوشاند و می‌تواند به عنوان یک پرایمر هم عمل کند و سلامت پوستتان را تامین نماید؛‌ همچنین بافت سبک، ویتامین و مواد معدنی هم دارد که مهمترین مزیت آن محسوب می‌شود.

 معایب سی سی کرم

اگر بخواهیم یک مورد از معایب سی‌سی‌کرم را نام ببریم که خیلی هم عیب بزرگی محسوب نمی‌شود، این است که شاید نیاز آرایش شما را آنطور که می‌خواهید برآورده نکند یا اگر به دنبال اصلاح کنندگی رنگ به حد خیلی زیادی هستید، بهتر است که از یک کرم مخصوصِ این کار استفاده کنید.

دوره پیشنهادی: دوره آموزش آرایش و پیرایش

cc کرم برای چه کسانی مناسب است؟

این کرم برای افرادی مناسب است که در طول روز در معرض آب و هوای آزاد قرار می‌گیرند و مدت زمان زیادی بیرون از منزل هستند. از طرفی هم میخواهند پوشانندگی سبکی روی پوستشان داشته باشند یا بعضی از قسمتهای پوستشان تیره‌تر یا روشن‌تر از حالت طبیعی است که این کرم رنگ پوست آنها را اصلاح میکند.

مهم‌تر از همه اینکه سبک است و بافت سنگینی روی پوست ایجاد نمی‌کند و به مرور هم به پوست آسیب نخواهد زد.

لیست بهترین cc کرم‌ها

لیست بهترین CC کرم ها

بهترین برندهای سی سی کرم عبارتند از:

 1. MND
 2. تراست
 3. سینره
 4. بارونس
 5. شانل
 6. پیرونا
 7. فلورمار
 8. گلدن رز

DD کرم چیست؟

این کرم ها جزو سوپر کرم‌ها محسوب می‌شوند، دارای خواص ضدچروک، ضدپیری، ضدآفتاب و روشن‌کنندگی هستند. کاور بسیار مطلوبی به پوست شما می‌دهند و می‌توانید آنها را جایگزین کرم پودر هم بکنید. در واقع این کرم ها نوعی محافظت‌کننده از پوست هستند و چه چیزی بهتر از این.

مزایای دی دی کرم

مهمترین مزیتی که می‌توان برای این کرم‌های الفبایی نام برد، این است که آبرسانی عمیق و رطوبت‌دهی بسیار عالی را برای پوستتان انجام می‌دهند و حاوی سدیم هیالورونات و سدیم لاکتات هستند؛ همچنین خاصیت ضدلک و روشن‌کنندگی پوست هم دارند. ضد سرطان بوده و دارای آنتی‌اکسیدان و ویتامین سی هستند و می‌توانید از آنها به عنوان ضدآفتاب هم استفاده کنید. بعلاوه اینکه قدرت پوشانندگی و کاور آنها عالی است و  در نتیجه از لحاظ اقتصادی هم مقرون‌به‌صرفه خواهند بود.

معایب دی دی کرم

نمی‌توان عیبی را در مورد این کرم‌ها نام برد؛ اما اگر بخواهیم خیلی دقیق شویم، شاید اگر افرادی که چروک خیلی عمیقی دارند، نتوانند از این کرم به عنوان یک ضدچروک عالی استفاده کنند و در نتیجه نیاز دارند که یک کرم ضدچروک قوی‌تر داشته باشند.

DD کرم برای چه کسانی مناسب است؟

اگر جزو افرادی هستید که پوستتان چروک و لک دارد و همزمان می‌خواهید از یک کرم با کاور مناسب استفاده کنید که احساس سنگینی روی پوستتان ایجاد نکند و چندمنظوره هم عمل کند، پس هدفتان باید استفاده از دی دی کرم باشد که خواص بسیار زیادی دارد. این کرم به افراد بالای 40 سال توصیه می‌شود.

لیست بهترین DD کرم ها

لیست بهترین DD کرم ها

بهترین برندهای دی دی کرم عبارتند از:

 1. پیرونا
 2. لافارر
 3. درمدن
 4. تراست

تفاوت کرم‌های الفبایی با کرم‌پودر

تفاوت مهمی که بین کرم‌های الفبایی و کرم‌پودر وجود دارد، این است که کرم پودرها فقط خاصیت آرایشی و زیبایی دارند؛ اما کرم‌های الفبای اینگونه نیستند و می‌توانند در کنار راهکارهای درمانی و مراقبتی، پوست شما را نیز زیباتر از قبل کنند.

نتیجه‌گیری

همانطور که بالاتر هم برایتان توضیح دادیم، کرم‌های الفبایی جزء بهترین کرم‌هایی می‌باشند که میتوانید در طول روز استفاده کنید، زیرا نه تنها یک کاور مطلوب و مناسب برای استفاده روزانه در پوست شما ایجاد می‌کنند، بلکه خاصیت مراقبتی هم دارند و علاوه بر زیبا کردن پوست، از آن مراقبت هم می‌کنند و آسیبی به پوست وارد نخواهند کرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
هایلایت مو
مطالب عمومی
تکنیک‌های هایلایت مو

اگر تازه با روش هایلایت مو آشنا شده‌اید، باید بدانید که تکنیک‌های هایلایت بسیاری وجود دارد که آرایشگران امروزی برای رسیدن به رنگ موهای متفاوت

زیباترین زنان جهان
مطالب عمومی
25 زیباترین زن جهان در سال 2023

استانداردهای زیبایی در هر نقطه از جهان با یکدیگر متفاوت است. همچنین زیبایی، یک مفهوم بسیار ذهنی است به این معنا که ممکن است شخصی

آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.