مراقبت بعد از اپیلاسیون

مراقبت پس از اپیلاسیون

امروزه اپلاسیون به خاطر از بین بردن موهای زائد مورد استقبال بسیاری از خانم ها و آقایان قرار گرفته است. البته اگر نکات بهداشتی رعایت نشود، قطعا با مشکلات جدی مانند بیماری های واگیردار و مشکلات پوستی مواجه می شوید. با رعایت نکات بهداشتی می توانید با خیال راحت با اپلاسیون رشد موهای زائد را به تاخیر بیندازید. در این مقاله به نکات مراقبت پس از اپیلاسیون و نکات بهداشتی در حین اپیلاسیون پرداخته شده است. همچنین آشنایی با عوارض اپیلاسیون حائز اهمیت است.

مراقبت پس از اپیلاسیون

نکات بهداشتی اپلاسیون

  • تخصص اپلاسیون کار: اپلاسیون کار میبایست تخصص و تجربه کار را داشته باشد که به پوست بدنتان آسیب نرساند.
  • استفاده از لوازم یکبار مصرف: قبل از انجام اپلاسیون باید دقت داشته باشید، اپلاسیون کار حتما از پارچه های یکبار مصرف استفاده کند. استفاده از پارچه های قابل شست شو، ضدعفونی شده و یا با اتو خشک شده از نظر بهداشتی کاملا اشتباه است. ظرفی که موم در آن ریخته می شود و کاردک نیز می بایست یکبار مصرف باشد.
  • مجوز معتبر گواهی سلامت برای اپلاسیون کار: قبل از انجام اپلاسیون باید از سلامت اپلاسیون کار مطمئن باشید. سالن های معتبر مجوز بهداشت برای کارکنان شان دارند، که این گواهی میبایست هر چند یکبار تمدید شود. شخص اپلاسیون کار میبایست فاقد زگیل و زخم عمیق روی دستش باشد.
  • استفاده از روتختی یکبار مصرف: اپلاسیون می بایست بر روی تخت هایی انجام می شود که از روتختی های یکبارمصرف استفاده شود.
  • استفاده از صندل و حوله شخصی: اگر در سالن با موم داغ اپلاسیون میکنید، توجه داشته باشید که حتما پس از تمام کار برای شستن بدن از حوله شخصی و در سالن از صندل های خودتان استفاده کنید. (در مکان هایی که از صندل مشترک استفاده می شود امکان انتقال بیماری پوستی مانند زگیل زیاد است.)
  • استفاده از موچین استریل شده: در برخی موارد دیده شده که پس اتمام کار برای جلب رضایت مشتری از موچین برای تمیزی بیشتر کار استفاده می شود، باید دقت کنید که موچین حتما با پنبه و الکل استریل شده باشد.

مراقبت پس از اپیلاسیون

نکات مراقبت پس از اپلاسیون

  • شنا کردن در استخر یا دریا: بهتر است برای جلوگیری از عفونت بدن ۲۴ ساعت پس از اپلاسیون در استخر یا دریا شنا نکنید.
  • استفاده از لوسیون و روغن: بعد از اپلاسیون برای حفظ رطوبت پوست از لوسیون های مخصوص و روغن استفاده کنید.
  • دوری از نور مستقیم خورشید: ۲۴ الی ۴۸ ساعت در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید، چون پوست اپلاسیون شده بسیار حساس بوده و نور مستقیم خورشید میتو اند باعث تغییر رنگ دائمی پوست شود.
  • جلوگیری از موهای زیر پوستی: یکی از نکات مراقبت پس از اپیلاسیون پاکسازی پوشت است. اگر یک هفته قبل از اپلاسیون پوست خود را لایه برداری کنید و بعد از اپلاسیون از لوسیون و روغن استفاده کنید، دیگر دچار موهای زیر پوستی نمی شوید.

مراقبت پس از اپیلاسیون

دوره تخصصی آموزش اپیلاسیون  و همچنین دوره های آموزشی زیبایی پوست در آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
برگشت به بالا