مراقبت بعد از اپیلاسیون

نکات مهم درباره مراقبت پس از اپیلاسیون

مراقبت پس از اپیلاسیون

امروزه اپلاسیون به خاطر از بین بردن موهای زائد مورد استقبال بسیاری از خانم ها و آقایان قرار گرفته است. البته اگر نکات بهداشتی رعایت نشود، قطعا با مشکلات جدی مانند بیماری های واگیردار و مشکلات پوستی مواجه می شوید. با رعایت نکات بهداشتی می توانید با خیال راحت با اپلاسیون رشد موهای زائد را به تاخیر بیندازید. در این مقاله به نکات مراقبت پس از اپیلاسیون و نکات بهداشتی در حین اپیلاسیون پرداخته شده است. همچنین آشنایی با عوارض اپیلاسیون حائز اهمیت است.

مراقبت پس از اپیلاسیون

نکات بهداشتی اپلاسیون

  • تخصص اپلاسیون کار: اپلاسیون کار میبایست تخصص و تجربه کار را داشته باشد که به پوست بدنتان آسیب نرساند.
  • استفاده از لوازم یکبار مصرف: قبل از انجام اپلاسیون باید دقت داشته باشید، اپلاسیون کار حتما از پارچه های یکبار مصرف استفاده کند. استفاده از پارچه های قابل شست شو، ضدعفونی شده و یا با اتو خشک شده از نظر بهداشتی کاملا اشتباه است. ظرفی که موم در آن ریخته می شود و کاردک نیز می بایست یکبار مصرف باشد.
  • مجوز معتبر گواهی سلامت برای اپلاسیون کار: قبل از انجام اپلاسیون باید از سلامت اپلاسیون کار مطمئن باشید. سالن های معتبر مجوز بهداشت برای کارکنان شان دارند، که این گواهی میبایست هر چند یکبار تمدید شود. شخص اپلاسیون کار میبایست فاقد زگیل و زخم عمیق روی دستش باشد.
  • استفاده از روتختی یکبار مصرف: اپلاسیون می بایست بر روی تخت هایی انجام می شود که از روتختی های یکبارمصرف استفاده شود.
  • استفاده از صندل و حوله شخصی: اگر در سالن با موم داغ اپلاسیون میکنید، توجه داشته باشید که حتما پس از تمام کار برای شستن بدن از حوله شخصی و در سالن از صندل های خودتان استفاده کنید. (در مکان هایی که از صندل مشترک استفاده می شود امکان انتقال بیماری پوستی مانند زگیل زیاد است.)
  • استفاده از موچین استریل شده: در برخی موارد دیده شده که پس اتمام کار برای جلب رضایت مشتری از موچین برای تمیزی بیشتر کار استفاده می شود، باید دقت کنید که موچین حتما با پنبه و الکل استریل شده باشد.
جشنواره ویژه ماه رمضان هنرآموزان
فرصت استثنایی
دوره آموزش لایو لیفت و لمینت
1400.02.09 پنج شنبه
با 60 درصد تخفیف
500 هزار تومان 850 هزار تومان
دوره های تخفیفی

نکات مراقبت پس از اپلاسیون

  • شنا کردن در استخر یا دریا: بهتر است برای جلوگیری از عفونت بدن 24 ساعت پس از اپلاسیون در استخر یا دریا شنا نکنید.
  • استفاده از لوسیون و روغن: بعد از اپلاسیون برای حفظ رطوبت پوست از لوسیون های مخصوص و روغن استفاده کنید.
  • دوری از نور مستقیم خورشید: 24 الی 48 ساعت در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید، چون پوست اپلاسیون شده بسیار حساس بوده و نور مستقیم خورشید میتو اند باعث تغییر رنگ دائمی پوست شود.
  • جلوگیری از موهای زیر پوستی: یکی از نکات مراقبت پس از اپیلاسیون پاکسازی پوشت است. اگر یک هفته قبل از اپلاسیون پوست خود را لایه برداری کنید و بعد از اپلاسیون از لوسیون و روغن استفاده کنید، دیگر دچار موهای زیر پوستی نمی شوید.

مراقبت پس از اپیلاسیون

دوره تخصصی آموزش اپیلاسیون  و همچنین دوره های آموزشی زیبایی پوست در آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک گذاری
Notify of
6 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

آیا اپیلاسیون باعث لایه برداری و باز شدن منافذ پوست می شود؟

اپیلاسیون با موم یا وکس کمی شبیه به فرایند پاکسازی پوست و ماسک های پیل آف است که یک لایه نازک از سطح خارجی پوست را لایه برداری میکند، لذا توصیه می شود حتما پس از اپیلاسیون از لوسیون و روغن بدن متناسب با نوع پوستتات اتفاده شود.

آیا اپیلاسیون باعث خشکی پوست هم می شود؟

اپیلاسیون در افراد مخصوص آن هایی که دارای پوست خشک و حساس هستند ممکن است باعث ایجاد خشکی پوست گردد، لذا توصیه می شود که پس از انجام اپیلاسیون و پس از هر بار استحمام از لسیون و کرم های بدن آبرسان متناسب با نوع پوستتان استفاده کنید

راه حلی برای جلوگیری از زیرپوستی نشدن موها بعد از اپیلاسیون چیست؟

در روش اصلاح موها به وسیله انواع موم یا وکس ، زمانی که اپیلاسیون بر روی پوست انجام می شود ، همانند استفاده از یک ماسک قوی پیل آف ، پوست لایه برداری می شود و باعث باز شدن منافذ پوست می گردد، اگر در این زمان پوست آبرسانی و رسیدگی نشود ، باعث تسکیل یک لایه پوست خشک جدید بر روی سطح پوست می شود که همین موضوع سبب ایجاد موهای زیر پوستی است. لذا توصیه می شود حتما بعد اپیلاسیون از لسیون مرطوب کننده بدن متناسب با پوستتان استفاده کنید و در حمام حتما از لیف و کیسه… مطالعه کنید »