لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

شامپوی خشک چیست؟

شامپوی خشک
فهرست مطالب مقاله

شامپوی خشک چیست؟

آیا دوست دارید که با چربی پوست سر خود مبارزه کنید و موهای تمیز تری داشته باشید؟ آیا میدانید که شامپوی خشک چیست؟ از مزایا و معایب شامپوی خشک مطلع هیتید؟ همه این موارد را در این مقاله برای با هم بررسی خواهیم کرد.

همه ما روزانه برای شستن موهایمان وقت کمی داریم و یا در آن تنبلی می کنیم. قطعا خوب می‌ دانید که دیر شستن موها می تواند چربی مو را افزایش دهد؛ مخصوصاً اگر موی شما مستعد تولید و ترشح چربی باشد. شامپوهای خشک در چنین مواقعی به شما کمک می کنند و می توانند ظاهر چرب موهای شما را از بین ببرند.

شامپوی خشک

شامپوهای خشک جزء ضروریات روتین مراقبت از مو محسوب می‌ شود که می‌ تواند بدون نیاز به شستن موها به صورت معجزه وار، موهای شما را تمیز کند. همچنین جایگزین بسیار خوب و سریع ترین راه برای از بین بردن آلودگی های روی مو می باشد. کافی است که مقداری از شامپوی خشک را روی ریشه موهایتان اسپری کنید تا آلودگی ها و گرد و خاک آن را از بین ببرید. بهترین مزیت استفاده از شامپوی خشک، این است که می تواند چربی اضافه موی شما را به خود جذب کرده و موهای تمیز را به شما تحویل دهد. انتخاب این شامپوها می‌ تواند شما را برای همیشه به استفاده از آن ها عادت دهد.

توجه داشته باشید که شامپوی خشک نیز یکی از راه حل هایی است که برای تقویت موها در شرایط مورد استفاده قرار میگیرد. به طور مثال کراتینه مو و هیدراته کردن مو نیز جزو عوامل تقویتی مو هستند که تحت شرایط خاصی باید از آنها استفاده نمود.

[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]

چرا باید از شامپوهای خشک استفاده کنیم؟

طبق نظرات متخصصان پوست، نباید بیش از حد با شامپو های طبیعی موهای خود را شستشو دهید. اگرچه که قطعاً به دلیل نشستن موهای خود به صورت مرتب و روزانه احساس گناه می‌ کنید اما شستن بیش از حد موها نیز می تواند چربی طبیعی موی شما را از بین ببرد‌ در نتیجه موهایتان به یک کارخانه تولید چربی تبدیل می شود و چربی بیشتری نسبت به قبل تولید خواهد کرد.

پس با شستن مداوم و بیش از حد موها نمی‌ توانید چربی آن را از بین ببرید. استفاده از شامپوی خشک نه تنها موی شما را تمیز می کند، بلکه از چرب به نظر رسیدن و آلوده به نظر رسیدن آن نیز جلوگیری خواهد کرد. شامپوی خشک گزینه مناسبی برای افرادی می باشد که از چربی های موی خود کلافه شده اند. شامپوی خشک نه تنها در زمان حالت گیری و تمیز کردن موها صرفه جویی می کند، بلکه می توانید به راحتی آن را در هر جایی با خود به همراه داشته باشید و از آن ها استفاده کنید.

شامپوی خشک

چه کسانی گزینه مناسبی برای استفاده از شامپوهای خشک می باشند؟

شامپوهای خشک برای خانم هایی که موهای فر و ضخیم دارند، یک هدیه الهی محسوب می شود. این افراد مدام درگیر گره خوردگی موهای خود می باشند و شستن و اتو کشیدن موها برای آنها عذاب آور است، زیرا نیاز به صرف زمان بسیار زیادی دارند. اما شامپوهای خشک همیشه دم دستشان خواهد بود و می توانند مقداری از آنها را روی موهای خود اسپری کرده و روز خود را شروع کنند.

آیا شامپوهای خشک عوارض جانبی دارند؟

قطعاً استفاده بیش از حد از یک محصول می‌ تواند عوارضی را هم به همراه داشته باشد‌. اگر مدت زمان باقی ماندن شامپوی خشک روی موهای شما بیش از حد طولانی باشد، باعث ایجاد شوره، حساسیت و بسته شدن منافذ پوست سر شما خواهد شد. در نتیجه نباید بیش از حد هم به این محصول اعتماد کنید. بنابراین باید تعادل را رعایت کنید. استفاده از شامپوی خشک فقط باید هفته ای یک بار انجام شود.

شامپوی خشک


منبع مقاله

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
رنگ کردن موی سفید
آموزش رنگ مو
آموزش رنگ کردن موی سفید

همانطور که می‌دانید، بدن به مرور زمان و با افزیش سن؛ دچار تغییراتی می‌شود که بر روی ظاهر تاثیر گذاشته و به راحتی قابل رویت

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.