سوالات متداول عوارض اپیلاسیون

سوالات متداول عوارض اپیلاسیون

عوارض اپیلاسیون بدن

یکی از بهترین راه های حذف موهای زائد بدن اپیلاسیون می باشد. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد، که آیا اپیلاسیون ناحیه حساس بدن مانند ناحیه تناسلی، زیربغل یا اطراف سینه مضر است یا بی خطر؟ در این مقاله به سوالات متداول عوارض اپیلاسیون بدن پاسخ داده شده است.

اپیلاسیون قسمت های مخلف بدن اگر با رعایت نکات بهداشتی پس از اپیلاسیون و زیر نظر اپیلاسیون کار ماهر و با تجربه باشد مشکلی برایتان ایجاد نمی کند. البته پوست نواحی حساس بدن از جمله ناحیه تناسلی، زیر بغل و اطراف سینه ظریف تر و حساس تر از بقیه قسمت های بدن می باشد، احتمال ایجاد التهاب در این نواحی بیشتر است. بنابراین شناخت عوارض اپیلاسیون حائز اهمیت است.

حساسیت اپیلاسیون

سوالات متداول پس از اپیلاسیون نقاط حساس بدن

آیا قسمت های داخلی نقاط حساس بدن بر اثر اپیلاسیون آسیب می بینند؟

غدد لنفاوی زیر بغل، بافت سینه و قسمت های داخلی ناحیه تناسلی به سادگی بر اثر اپیلاسیون آسیب نمی بینند.

در این نواحی حساس بدن به علت رطوبت زیاد، احتمال وجود میکروب بیشترمی باشد، به همین علت احتمال التهاب و ضایعات چرکی در این نواحی بیشتر است.

اگر اپیلاسیون کار ماهر نباشد امکان پارگی مویرگ های زیر پوست و خونریزی خفیف زیر پوستی و سیاهی و کبودی پوست وجود دارد.

حساسیت اپیلاسیون

آیا اپیلاسیون نواحی حساس بدن ربطی به سرطان در این نواحی دارد؟

خیر اپیلاسیون هیچ ربطی به سرطان ندارد.

آیا استفاده از پماد بتامتازون پس از اپیلاسیون صحیح است؟

استفاده از پماد بتامتازون پس از اپیلاسیون مخصوصا برای نقاط حساس بدن که موی ضخیم با ریشه محکم تری دارند به علت احتمال بروز التهاب پوستی، مفید است. البته لازم به ذکر است که این پماد کورتونی است و استفاده از آن فقط برای 2 مرتبه جایز می باشد. استفاده بیش از اندازه این پماد نیز موجب جوش زدن و التهاب پوستی می شود.

استفاده از کرم های مرطوب کننده یا پودر بچه برای جلوگیری از التهاب پوست پس از اپیلاسیون مفید است؟

استفاده از کرم های مرطوب کننده خوب است ولی استفاده از پودر بچه برای نقاط حساس بدن کار درستی نیست.

جشنواره ویژه ماه رمضان هنرآموزان
فرصت استثنایی
دوره آموزش لایو لیفت و لمینت
1400.02.09 پنج شنبه
با 60 درصد تخفیف
500 هزار تومان 850 هزار تومان
دوره های تخفیفی

آیا اپیلاسیون ایجاد موهای زیر پوستی را بیشتر می کند؟

علت ایجاد موهای زیرپوستی در افراد با توجه به جنس پوست و مو متفاوت می باشد. لذا بهتر است روش های مختلف اپیلاسیون را امتحان کنید تا مشخص شود کدام روش حذف موهای زائد برایتان بهتر است.

آیا بیماری های پوستی، به خصوص در نقاط حساس بدن از طریق اپیلاسیون قابل انتقال است؟

اگر اپیلاسیون کار نکات بهداشتی را رعایت نکند، و کارت بهداشت و سلامت نداشته باشد و از وسایل یکبار مصرف استفاده نکند، امکان انتقال انواع بیماری های پوستی، قارچی و ویروسی مانند تبخال تناسلی، زرد زخم و زگیل وجود دارد.

کرم هایی که تبلیغ می شوند و ادعا دارند رشد موهای زائد را به تاخیر می اندازند آیا بیخطر است؟

کرم هایی در بازار وجود دارد که رشد موهای زائد بدن را 1 الی 6 ماه به تاخیر می اندازند، و عوارض زیادی ندارند. لازم به ذکر است که قبل از استفاده از این کرم ها بروشور آن را به دقت بخوانید و روی ساعد خود کرم را تست کنید که مطمئن شوید پوستتان به این کرم حساسیت ندارد (البته حذف موی زائد با این کرم ها دائمی نیست).

حساسیت اپیلاسیون

دوره تخصصی آموزش اپیلاسیون و دوره های آموزشی زیبایی پوست در آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک گذاری
Notify of
6 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

چرا گاهی اپیلاسیون باعث ایجاد موهای زیر پوستی می شود؟

در روش اصلاح موها به وسیله انواع موم یا وکس ، زمانی که اپیلاسیون بر روی پوست انجام می شود ، همانند استفاده از یک ماسک قوی پیل آف ، پوست لایه برداری می شود و باعث باز شدن منافذ پوست می گردد، اگر در این زمان پوست آبرسانی و رسیدگی نشود ، باعث تسکیل یک لایه پوست خشک جدید بر روی سطح پوست می شود که همین موضوع سبب ایجاد موهای زیر پوستی است. لذا توصیه می شود حتما بعد اپیلاسیون از لسیون مرطوب کننده بدن متناسب با پوستتان استفاده کنید و در حمام حتما از لیف و کیسه… مطالعه کنید »

بهترین روش مراقبت پوست بعد از اپیلاسیون چیست ؟

بهترین روش مراقبت از پوست پس از اپیلاسیون ، استفاده از روغن مخصوص بدن یا لوسیون و کرم های بدن متناسب با انواع پوست جهت جلوگیری از خشکی پوست می باشد.

آیا ممکن از اپیلاسیون به جای کم شدن موها باعث افزایش رشد موهای زائد شود؟

بله . گفته می شود در افرادی که مشکلات هورمونی دارند یا در نقاطی که رشد موها علت هورمونی دارد مانند صورت و چانه و نقاطی که موهای پرز مانند و نازک می روید استفاده از اپیلاسیون تاثیر معکوس نشان خواهد داد و با تحریک ریشه های مو باعث افزایش رشد و حتی افزایش تراکم و قطر تارهای مو می شود.