انواع پوست

فهرست عناوین

آشنایی با انواع پوست

اگر می خواهید از پوست صورت خود مراقبت کنید، باید انواع پوست را بشناسید. انجام مراقبت و پاکسازی پوست اگر متناسب با جنس پوست نباشد به پوست آسیب جدی ای وارد می کند. در این مقاله به معرفی انواع پوست پرداخته شده است. همچنین آموزش دوره پاکسازی پوست از دوره های آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان می باشد که زیر نظر سازمان فنی حرفه ایی آموزش داده می شود  .دوره آموزش آرایش صورت و دیگر دوره های تخصصی در آموزشگاه هنر آموزان برگزار می شود.

پوست معمولی

پوست معمولی پوست شفاف، صاف، قابل انعطاف و الاستیک است. در این جنس پوست ها غدد چربی به طور طبیعی چربی ترشح می کنند و رطوبت پوست نرمال است. در این جنس از پوست ها به خاطر ترشح چربی نرمال منافذ باز و جوش های سر سیاه وجود ندارد. پوست معمولی یکی از زیباترین انواع پوست صورت محسوب می شود.

انواع پوست

پوست چرب

در پوست های چرب، غدد چربی بیش از حد نرمال سالانه (حدودا ۲ گرم) چربی ترشح می کنند و پوست چرب همیشه براق است. در این نوع پوست، چربی روی سلول های مرده پوست را می گیرد و سلول های مرده به راحتی از روی پوست جدا نمی شوند. علت چرب شدن پوست مربوط به مشکلات داخلی و خارجی همچنین زمينه ارثي،‌ عدم تعادل در سيستم عصبي مثل هيجان هاي زندگي، استفاده از برخي داروهای خاص، رژیم غذایی، آب و هوا، استفاده از کرم های خاص و بهداشتي می باشد.

انواع پوست

 پوست خشک

پوست های خشک نازک، کشیده شده و دارای چین و چروک هستند. به علت رطوبت کم، پوست صورت پوسته پوسته می شود. اگر پوست رطوبت کافی نداشته باشد دچار خارش و سوزش می شود. این نوع پوست ها به حرارت، نور خورشید، گرد و غبار حساس بوده و بعد از استفاده از صابون های قلیایی دچار مشکل می شود.

علت خشک شدن پوست ترشحات کم غدد، کم شدن رطوبت پوست و آب کم بدن است. کم شدن ترشح غدد چربی دلایل متفاوتی دارد، مهمترین آن عملکرد نادرست سیستم عصبی، اختلالات هورمونی مخصوصا هورمون جنسی و رژیم غذایی می باشد. پوست های خشک به علت نداشتن رطوبت و چربی ایده ال نسبت به پوست های دیگر زودتر پیر می شود. برای این جنس پوست میبایست از آبرسان های گیاهی یا دارویی مناسب استفاده شود. قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.

انواع پوست

 پوست مختلط

افرادی که پوست مختلط دارند، دارای پوست چرب، خشک یا معمولی می باشند. پوست ناحیه پیشانی و بینی چرب و بقیه نواحی پوست مانند اطراف چشم و گونه ها خشک یا معمولی است. در قسمت های چرب پوست، احتمال جوش زدن و قسمت های خشک پوست، مستعد چین و چروک است. قسمت های چرب پوست بهتر است با صابون قلیایی شسته شود و قسمتهای خشک با شوینده معمولی شسته شود. قسمت های خشک پوست را مرطوب کنید و قسمتهای چرب را مرتب از چربی پاک کنید.

انواع پوست

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
برگشت به بالا