آموزش صحیح براشینگ مو

براشینگ مو

آموزش براشینگ مو

به طور کلی حالت دادن مو به وسیله سشوار و برس را براشینگ مو می گویند. همانطور که براشینگ می تواند موهایی با مدل های زیبا و جذاب را به شما هدیه دهد، به همان اندازه می تواند در صورت استفاده ناصحیح به تارهای موی شما آسیب برساند. بسیار اهمیت دارد که در هنگام براشینگ از روش های اصولی آن استفاده کنید.
براشینگ یک آرایش برای موهای شماست. همانطور که مواد و ابزارهای آرایشی نقش کلیدی در نوع آرایش و زیبایی آن را ایفا می کنند، ابزارهای براشینگ هم باید درست و حرفه ای انتخاب شوند تا یک براشینگ حرفه ای انجام شود.
اگر قرار است كاري درست پيش برود اول بايد ابزار درستي را براي انجام آن كار انتخاب كرد. براي انجام براشينگ هم بايد ابزاري مناسب در اختيار داشته باشيد. فراموش نكنيد كه صدماتي كه ممكن است در اثر براشينگ نا درست به موهاي شما وارد شود، گاهي بسيار جدي بوده و جبران آن مشكل خواهد بود. پس مهم است از ابزارهای استاندارد در براشینگ استفاده کنید. براشینگ مو از مباحث آموزش آرایشگری هست که در رشته های آرایشگری آموزش رنگ مو ، آموزش شینیون مو ، آموزش کوتاهی مو ، آموزش بافت مو و دوره آموزش آرایش و پیرایش تدریس می گردد.

براشینگ مو چیست

حالت دادن موها به وسیله سشوار و لوازم حرارتی گفته می شود. با براشینگ، موها خوش حالت، صاف و پرحجم می شود. هنگام استفاده از سشوار، برای جلوگیری از آسیب دیدگی موها، می بایست با فاصله 30 سانتی موها را سشوار کنید.

  براشینگ مو

انواع براشینگ مو

براشینگ را می شود برای مدل های مختلف مو انجام داد. استفاده از سشوار برای مدل های مختلف مو متفاوت است. در این بخش شما را براشینگ انواع مدل های مو آشنا می کنیم.

موهای کوتاه

برای حجم دادن موهای کم پشت و کوتاه از سشوار، اتوی مو و.. استفاده می شود. براشینگ  می بایست متناسب با مدل صورت انجام شود. هنگام براشینگ موهای کوتاه از برس های فلزی استفاده کنید.

موهای بلند و متوسط

این مدل موها را می شود به دو حالت براشینگ کرد. پس از تقسیم بندی، موهای بلند را می شود از داخل به بیرون و بیرون به داخل براشینگ کرد. هنگام براشینگ برای راحت تر شدن کار می توانید از برس های گرد و تخت استفاده کنید.

 موهای فر

قبل از براشینگ از اسپری دو فاز استفاده کنید. سر پخش کننده سشوار را برای  موهای فر، مستقیم روی موها بگیرید. بهتر است برای براشینگ این مدل موها از سشوارهای کم قدرت استفاده کنید.

آموزش انجام براشینگ مو

قبل از شینیون مو ابتدا باید موهای خود را براشینگ کنید. در این بخش از مقاله، شما را با روش انجام براشینگ مو آشنا می کنیم.

 • ابتدا موهای خود را تمیز بشویید و خشک کنید. البته موها نیمه خشک باشند بهتر است. موهای خیس با کیفیت براشینگ، نمی شوند.
 • موهای خود را به 4 قسمت تقسیم بندی کنید. روش تقسیم بندی موها قبل از براشینگ عبارتند از:
 • قسمت اول، از فرق وسط مو تا انتهای گردن را دو قسمت کنید.
 • قسمت دوم، وسط فرق هر طرف سر را تا نوک گوش ها را تقسیم کرده و با گیره مخصوص محکم کنید.
 • پس از تقسیم بندی موها، ابتدا قسمت پشت مو را سشوار بکشید. موهایی را که سشوار می‌کشید نه ضخیم باشند نه خیلی نازک.
 • سیم برق سشوار و برس هنگام براشینگ، می بایست با زاویه 90 درجه ای زیر موها قرار بگیرند.
 • هنگام براشینگ جلوی سر ابتدا موها را به سمت صورت و سپس به سمت بالا سشوار کنید.
 • براشینگ را از ابتدا تا انتهای مو، انجام دهید.
 • پس از اتمام کار براشینگ، برای ثابت نگه داشتن حالت موها از تثبیت کننده حالت مو مانند تافت استفاده کنید.

سشوار حرفه ای برای براشینگ حرفه ای

برای براشینگ اولين موردي كه بايد در نظر بگيريد يك سشوار خوب و حرفه اي است. ممكن است فكر كنيد اگر يك سشوار كوچك معمولي با قدرتي پايين داشته باشيد، آسيب كمتري در براشينگ متوجه موهاي شما خواهد بود، اما به ياد داشته باشيد زمان يك معيار طلايي براي يك براشينگ سريع و كامل است. هر چقدر خشك شدن و حالت پذيري موهاي شما در زمان كمتري انجام شود احتمال آسيب رسيدن به آنها كمتر خواهد بود.

پس داشتن يه سشوار حرفه اي و پر قدرت مي تواند براشينگ سريع و كاملي را تحويل شما دهد. در سشوار های حرفه ای امکانات بیشتری نیز بکار رفته است که در بالا بردن کیفیت براشینک بسیار موثر هستند.

البته در اینجا منظور این نیست که یک سشوار کوچک با قدرت پایین، سشوار خوبی نیست. سشوارهایی با قدرت پایین و متوسط هم می توانند کیفیت عالی و استانداردی داشته باشند که اصطلاحا به آنها سشوارهای خانگی هم گفته می شود، که معمولا برای خشک کردن مو و آرایش های معمولی استفاده می شوند. اما برای یک براشینک حرفه ای باید از یک سشوار حرفه ای استفاده شود.

فناوری تولید یون در سشوار، یک کلید طلایی برای براشینگ بی نقص

امروزه استفاده از ژنراتور تولید یون های منفی در سشوارهای حرفه ای یک مزیت بسیار بزرگ و با اهمیت است. این نوع سشوارها با تولید یون منفی و انتقال آن روی ساقه موها از بروز الکتریسیته ساکن جلوگیری می کنند. وجود الکتریسیته ساکن روی موها یک دشمن درجه یک برای آرایش مو و براشینگ است. با استفاده از سشوارهای حرفه ای که از فناوری تولید یون منفی در آنها استفاده شده، می توان بروز الکتریسیته ساکن روی ساقه موها را به حداقل ممکن رساند.

سشوار حرفه ای پرومکس مدل 7230R مجهز به موتور پرقدرت 2300 وات AC و فناوری پیشرفته تولید یون منفی است که سرعت براشینگ را به حداکثر رسانده و حالت دهی به موها را به بهترین نحو انجام می دهد. این سشوار دارای سه عدد متمرکز کننده هوا در سایز و حالت های مختلف است که در سر سشوار قرار می گیرند که باعث می شوند براشینگ بسیار حرفه ای تر انجام شود.

نکته دیگری که در سشوارهای حرفه مورد توجه قرار می گیرد طول کابل برق سشوار است. معمولا در ساخت سشوارهای حرفه ای طول کابل برق، بلند در نظر گرفته می شود تا در هنگام استفاده مخصوصا در سالن ها، مشکلی وجود نداشته باشد. سشوار حرفه ای پرومکس مدل 7230R با کابلی در حدود 3 متر این مورد را رعایت کرده است.

قوی ترین سشوار برای براشینگ مو

اما براشینگ حرفه‌ای نیاز به یک سشوار با توان تولید باد بسیار بالا دارد. این توان از سشوار های خانگی ساخته نیست و شما با استفاده از یک سشوار حرفه‌ای می توانید به براشینگ حرفه‌ای موی خود بپردازید. قیمت این سشوار ها گاه تا 3 برابر سشوار های خانگی می رسد اما دوام عمری بسیار بیشتر از دیگر سشوار های دارند یک نمونه از این دوستان همیشگی شما سشوار حرفه ای پرومکس مدل 7878K پرومکس است این محصول ساخت ایتالیاست و توان تولید یون منفی را با فشوردن دکمه تورمالین خود دارد. متور بسیار پر قدرت 2400 واتی این سشوار حرفه ای پرومکس مدل 7878K می تواند مدت ها برای شما انجام وظیفه کند و یاری برای سالیان طولاتی در کنار شما باشد.

براشینگ مو

برس مو برای براشینگ مو

دومين موردي كه در براشينگ اهميت بسيار زيادي دارد انتخاب يك برس مناسب است. در براشينگ معمولا از برس هاي گرد كه مخصوص حالت دادن به موهاي بلند است استفاده مي شود. مگر اينكه نوع آرايش مو در نقاطي از آن نياز به نوع ديگري از برس يا شانه داشته باشد.

مشخصه يك برس گرد خوب برای براشینگ، در وحله اول متمركز كردن حرارت در بدنه خود و انتقال يكسان آن به تارهاي مو است. اين وظيفه توسط يك استوانه آلومينيومي كه در بدنه برس گرد تعبيه شده انجام مي شود. اما در نوع پیشرفته و حرفه ای این نوع برس ها از یک پوشش سرامیکی در بدنه برس نیز استفاده شده است. استفاده از سرامیک در بدنه این برس ها باعث انتقال یکنواخت و بهتر حرارت به مو می شود. مزیت دیگر سرامیک به حد اقل رساندن آسیب های احتمالی به ساقه مو است.

نکته ای که در برس های براشینک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و معمولا هم زیاد به آن توجه نمی شود، دسته برس است. ممکن است فرایند براشینگ زمان زیادی دست های شما را درگیر کند. در چنین شرایطی دسته برس باید حتما یک طراحی ارگونومیک داشته باشد که با استفاده طولانی از آن، دست شما خسته نشده و کارایی لازم از آن گرفته نشود.
بهتر است برسی را انتخاب کنید که در طراحی دسته آن از لاستیک های ضد سر خوردن دست هم استفاده شده باشد تا تسلط شما را روی براشینگ حفظ کند.
برس گرد سرامیکی Professional تریزا با دسته ارگونومیک خود، احساس خستگی در مچ دست را به حداقل می رساند. این برس با استفاده از روکش سرامیکی خود به حالت پذیری بهتر مو کمک کرده و سرعت بیشتری به فرایند خشک کردن مو می بخشد.

در براشينگ معمولاً از برس هاي گرد كه مخصوص حالت دادن به موهاي بلند است استفاده مي شود. مگر اينكه نوع آرايش مو در نقاطي از آن نياز به نوع ديگري از برس يا شانه داشته باشد.

مشخصه يك برس گرد خوب برای براشینگ، در مرحله اول متمركز كردن حرارت در بدنه خود و انتقال يكسان آن به تارهاي مو است. اين وظيفه توسط يك استوانه آلومينيومي كه در بدنه برس گرد تعبيه شده انجام مي شود؛ اما در نوع پیشرفته و حرفه ای این نوع برس ها از یک پوشش سرامیکی در بدنه برس نیز استفاده شده است. استفاده از سرامیک در بدنه این برس ها باعث انتقال یکنواخت و بهتر حرارت به مو می شود. مزیت دیگر سرامیک به حداقل رساندن آسیب های احتمالی به ساقه مو است.

نکته ای که در برس های براشینگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و معمولاً هم زیاد به آن توجه نمی شود، دسته برس است. ممکن است فرایند براشینگ زمان زیادی دست های شما را درگیر کند. در چنین شرایطی دسته برس باید حتماً یک طراحی ارگونومیک داشته باشد که با استفاده طولانی از آن، دست شما خسته نشده و کارایی لازم از آن گرفته نشود.

بهتر است برسی را انتخاب کنید که در طراحی دسته آن از لاستیک های ضد سر خوردن دست هم استفاده شده باشد تا تسلط شما را روی براشینگ حفظ کند.

برس گرد سرامیکی Professional تریزا با دسته ارگونومیک خود، احساس خستگی در مچ دست را به حداقل می رساند. این برس با استفاده از روکش سرامیکی خود به حالت پذیری بهتر مو کمک کرده و سرعت بیشتری به فرایند خشک کردن مو می بخشد.

براشینگ مو

نکات مهم براشینگ مو

براشینگ  در از بین بردن وزی مو، لخت و مرتب کردن موها تأثیر زیادی دارد.  برای مهمانی های ساده و غیر رسمی مناسب است. در زمان کمتری نسبت به شینیون مو انجام می شود. برای داشتن یک موی مرتب و شیک نکات زیر را هنگام براشینگ رعایت کنید.

قبل از استفاده از سشوار، برای جلوگیری از آسیب دیدگی موها از سرم مو استفاده کنید.

پس از رنگ کردن مو، موها را براشینگ نکنید. براشینگ  پس از رنگ کردن، به موها آسیب می رساند

هنگام براشینگ سشوار را با فاصله 10 سانتی از ساقه موها نگه داشته و از درجه پایین سشوار استفاده کنید.

برسی که دسته اش سور نمی خورد برای براشینگ مناسب است. برس های سرامیکی نسبت به برس های فلزی آسیب کمتری به موها می رساند. برای موهای فر بهترین نوع برس، برس های چوبی هستند.

برس های فلزی را هر 15 روز برای ضدعفونی کردن 2 ساعت در مخلوط آب و سرکه قرار دهید.

برای براشینگ اولين موردي كه بايد در نظر بگيريد، داشتن يك سشوار خوب و حرفه اي است. زمان درانجام براشينگ مهم است. هر چقدر خشك شدن و حالت پذيري موها در زمان كمتري انجام شود، احتمال آسيب رسيدن به موها كمتر خواهد بود. پس داشتن سشوار حرفه اي و پر قدرت، براشينگ سريع و كاملي را تحويل شما می دهد. در سشوار های حرفه ای امکانات بیشتری نیز بکار رفته است. البته سشوارهایی با قدرت پایین و متوسط هم می توانند کیفیت عالی و استانداردی داشته باشند. مانند سشوارهای خانگی که معمولاً برای خشک کردن مو و آرایش های موی معمولی استفاده می شوند؛ اما برای یک براشینگ حرفه ای باید از یک سشوار حرفه ای استفاده شود.

قبل از مرحله اصلی براشینگ، موهای خود را با حرارت متوسط سشوار کمی خشک کنید. این کار باعث می شود تارهای مو آماده براشینگ و پذیرش حرارت شوند.
بلا فاصله بعد از مش، دکلره و رنگ کردن مو، براشینگ نکنید. مو در این حالت بسیار آسیب پذیر است یا حداقل از درجه بالای سشوار استفاده نکنید.
برای سرعت بخشیدن به براشینگ، هرگز سر سشوار را به موها خود نچسبانید. سر سشوار را کمی با فاصله و زاویه دار روی موها بگیرید.
اگر زیاد از براشینگ  استفاده می کنید، استفاده از ماسک های مو و سرم مو را فراموش نکنید. استفاده از این محصولات در کنار تغذیه و محافظت از مو، موها را بازسازی کرده و آماده براشینگ بعدی می کنند.

2 دیدگاه ها

 1. ساناز گفت:

  من دنبال سشوار خوب می گردم برای براشینگ مو بهترین سشوار برای براشینگ مو در حال حاظر چی هست ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • امروزه مارک های متنوع و با کیفیتی برای سشوار وجود داره ، که شامل سشوار بابیلیس، ریمنگتون، فیلیپس، پرومکس ، پرینسلی و…. ما استفاده از این مارک سشوارها رو پیشنهاد میکنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بستن
برگشت به بالا