لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

انتخاب مدل ابرو متناسب با فرم صورت

 • برای انتخاب مدل ابرو به چه نکاتی دقت کنیم؟
 • انواع مدل های ابرو کدامند ؟
 • کدام مدل ابرو مناسب صورت ماست ؟
 • مدل ابرو هشتی مناسب کدام فرم صورت است؟

ابروهای ما اغلب به عنوان «طراحان چهره» شناخته می شوند، بنابراین تنها در صورتی شکل صورت خود را به درستی شناخته باشید میتوانید آن ها را متناسب با آن آراسته کنید. به خصوص اگر شما هیچ نظری نداشته باشید از کجا شروع کنید هنگامی که کار به استفاده از مداد ابرو و ژل می رسد. بنابراین انتخاب مدل ابرو متناسب با فرم صورت حائز اهمیت است. قبل از آنکه بتوانید ابرو مورد نظر خود را انتخاب کنید باید قسمت های مختلف ابرو را بشناسید.

نقاط مختلف ابرو

ابرو از قسمت های مختلفی تشکیل می شود که باید برای فرم دهی و مدل دادن ابرو به آن ها دقت کرد. در این بخش به بررسی این قسمت ها پرداخته ایم.

قسمت های مختلف ابرو

سر ابرو یا تاج ابرو

سر ابرو یا تاج قسمت حساس تری نسبت به بقیه قسمت های ابرو است. باید دقت کنید که طول آن را بیش از حد کوتاه نکنید و در قیچی زدن، حتما ارتفاع آن با قسمت میانی ابرو برابر باشد.

آرک ابرو یا زاویه ابرو

آرک یا زاویه ابرو از طریق یک موی ابرو از یکدیگر جدا می شوند که این فرم دادن به ابرو در این قسمت، نیازمند دقت و تخصص آرایشگر است تا یک زاویه خوب به ابروهای شما بدهد. حال برای بعضی از افراد این زاویه تیز و برای بعضی دیگر گرد است.

دم ابرو یا دنباله ابرو

دنباله ابرو جایی است که از طریق آن می توانید ابروی خود را مدل دار کنید. این قسمت دست شما را برای کوتاه یا بلند بودن ابرو باز نگه می دارد.

انواع مدل ابرو

ابرو پهن کوتاه: ابروهای پهن و کوتاه در بین دختران طرفداران زیادی دارد و باعث بازتر نشان داده شدن پوست و صورت می شود. همچنین باعث درشت تر نشان دادن چشم ها نیز خواهد شد.

مدل ابرو

ابرو پهن کشیده: ابروهای پهن کشیده و یا بلند نیز می توانند جذابیت، سرحالی و شادابی را به چهره شما ببخشند. اگر قسمت هایی از ابروهایتان خالی است، با مداد و ریمل، داخل آنها را پر کنید اما در کل سعی کنید که استفاده از چنین مواردی را به حداقل برسانید.

مدل ابرو

ابرو شمشیری: ابروهای شمشیری به ابروهای کشیده شباهت زیادی دارند و برای برداشتن این مدل باید ابروهای پرپشت و بلندی داشت. انتهای این ابروها زاویه دار و حالت دار است.

مدل ابرو

ابرو هلال: این ابروها نسبتا گرد هستند و انتهای این ابروها شبیه به هلال است.

مدل ابرو

ابرو کمانی: ابروهای کمانی دقیقا در وسط خود زاویه دارند و این زاویه نسبتا تیزتر از زاویه ابروهای هلال می باشد. این ابروها بلند هستند.

مدل ابرو

ابرو هشتی: این ابروها شبیه به عدد هشت می باشند و درست از وسط ابرو زاویه دار می شوند.

مدل ابرو

ابرو راسته (صاف یا ژاپنی): این ابرو مناسب صورت های نسبتا کوچک مانند صورت افراد ژاپنی می باشد. این ابروها در انتها کمی‌رو به بالا می باشند و پایین آمدن آنها بعد از این رو به بالا بودن، بسیار کم و ناچیز است و در واقع صاف محسوب می شوند.

مدل ابرو

ابرو اریب (شیطانی): در این مدل، ابروهای شما در یک خط صاف رو به بالا می‌روند و همان بالا می‌مانند و دیگر انتهای آنها را به سمت پایین ن می‌کشیم. حال دست خودتان است که آنها را نازک و یا ضخیم بردارید که کاملا سلیقه ای می باشد.

مدل ابرو

در اینجا برایتان مدل های مختلف ابرو را گرد آوری کرده ایم.

معیارهای انتخاب بهترین مدل ابرو

انتخاب ابرو می تواند بر پایه سلیقه باشد. اما این سلیقه نباید فقط به نوع و شکل ابرو محدود شود.در کنار آن باید به شکل صورت، فرم آن و فاصله چشمهابا هم نیز دقت کنید تا بهترین ابرو را متناسب با اجزای دیگر صورت داشته باشید. به طور کل برای فرم دادن به ابرو باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • فاصله چشم و ابرو از یکدیگر
 • فاصله چشم ها از یک دیگر
 • نوع فرم و ارگونومی صورت

انتخاب مدل ابرو بر اساس فاصله چشم و ابرو

برای فاصله کم چشم و ابرو باید از ابروهای نازک استفاده کنید. این ابروهای نازک باعث می شوند که فاصله چشم و ابروی شما با یکدیگر بیشتر از قبل شوند و این کمبود بیش از حد جبران شود و در نتیجه چهره بازتر و بشاش تر به نظر خواهد رسید.

برای فاصله زیاد چشم و ابرو نیز باید سعی کنید که ابروها را ضخیم تر از حالت قبلی بردارید و همچنین باید برداشتن ابروها را از قسمت بالای آن انجام دهید تا زیر ابروی شما با چشم هایتان فاصله بیشتری پیدا نکند. ابرو های پهن برای این نوع چشم و ابرو مناسب تر می باشد.

[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]

انتخاب مدل ابرو بر اساس فاصله چشم ها

اگر حس می کنید که فاصله دو چشمان شما با یکدیگر کم تر از دیگران و یا حد نرمال است، باید از ابروهایی با مدل های بلند و کشیده و رو به بالا استفاده کنید. این مدل ها فاصله زیاد چشمان شما به یکدیگر را کاهش می دهد و هرگز از ابروهای بیش از حد تیز و یا نزدیک بهم برای این فرم صورت و چشم های نزدیک به هم استفاده نکنید.

از طرفی اگر فاصله بین دو چشمان شما زیاد است، باید تاج ها را از طرفین کمتر از همیشه بردارید تا این فاصله بیش از حد چشم ها جبران شود و در نتیجه تاج های نزدیک به هم، تعادل اصولی را به چهره شما می بخشد.

چگونه مدل ابرو خود را با حالت صورتمان تطبیق دهیم؟

ابروها اغلب به عنوان «طراحان چهره» شناخته می‌ شوند، بنابراین تنها در صورتی که شکل و فرم صورت خود را به درستی شناخته باشید، می توانید ابرو ها را متناسب با آن آراسته کنید. به خصوص اگر هیچ نظر و ایده ای نداشته باشید که از کجا شروع کنید؛ مخصوصا هنگامی‌ که کار به استفاده از مداد ابرو و ژل می رسد.

ابروهای شما باید به گونه ای باشد که بتوانند چهره تان را جذاب تر کنند، اما این جذابیت زمانی ایجاد می شود که بتوانید فرم مناسب ابرو را متناسب با صورت خود انتخاب کنید. در نتیجه این جذابیت بیش از پیش می شود و اعتماد به نفس شما را نیز افزایش می دهد. حال در این قسمت انواع مدل های مناسب ابرو را متناسب با فرم صورت به شما معرفی خواهیم کرد:

انتخاب ابرو متناسب با فرم صورت

صورت های تخم مرغی شکل

صورت های تخم مرغی به صورت عمومی چهره های متقارن هستن و مناسب برای آرایش کلاسیک و ابرو های متقارن و بالانس شده.

برای افرادی که شکل چهره بیضی دارند، کلید ایجاد یک ابرو زاویه نرم با قوس متوسط است ، متخصص پوست و بنیانگذار iBoutique، بری کوان می گوید. “برای انجام این کار، پایان ابروی خود را به صورت افقی گسترش دهید، نه به سمت پایین .

“اگر ابروهایتان کمی کوتاه است، مداد ابرو را در انتهای دماغ خود ( بین 2 ابرو ) نگاه داشته و به سمت گوشه چشم خود حرکت دهید. دقیقا در نقطه ای که ابروی شما تمام میشود و استخوان ابرو قرار دارد باید از کشیدن مداد دست بکشید. این مدل ابرو مناسب صورت های بیضی شکل می باشد.

صورت های کشیده

این ممکن است شما را شگفت زده کند، اما چهره های مستطیلی واقعا شایع هستند. اگر نیمه پایین چهره شما (از قسمت وسط بینی بینی شما به سمت پایین) بیشتر از نیمه بالای چهره شما باشد احتمالا شما به این دسته می روید.

وقتی ابروهای خود را شکل می دهید، بری می گوید “یک شکل صاف، با تمرکز بر خط افقی آن، کمک میکند تا چهره شما کمتر کشیده به نظر برسد.”
نوک ابرو خود را کمی زاویه دهید به جای اینکه از قوس کلی استفاده کنید برای آن.

صورت های گرد

بری میگوید : ” تمرکز کنید بر روی نقطه های متقابل عمودی برای جلب چشم بیننده به سمت بالا و پایین . این همچنین به شکل چهره شما کمک می کند تا کمی درازتر به نظر برسد.

نتیجه نهایی چیزی شبیه به سطح یک مثلث است.”و نگران نباشید، حتی اگر شکل ظاهری کاملا زاویه ای داشته باشد، ابروهای خود را با یک پودر پر کنید، یا اعمال اسپولیس بعد از انکه با مداد ابرو ها را اراستید به آنها کمک میکند تا ظاهری نرم تر داشته باشند.

صورت های مربعی شکل

اگر پیشانی، گونه ها و خطوط فک شما همگی دارای یک عرض باشند، معمولا این خصوصیات یک شکل شکل مربع است.

برای افرادی که دارای شکل مربعی هستند، بسیار مهم است تا ابروی خود را به نحوی درست کنند تا تعادل و نرمی را در تمایز با خط قوی که فک آن ها در صورت ایجاد میکند نشان دهد.

بری می گوید برای آنکه ابروی شما قوی تر به نظر برسد ار هر محصولی به انتخاب خود برای مدل دادن استفاده کنید تا نوکی تیز را در بالای ابرو های خود ایجاد کنید.

هرچه خط فک شما قوی ترباشد شما میتوانید زاویه و نوک ابروی خود را تیز تر کنید.اگر ابرو های کم پشتی داشته باشید میتوانید از محصولات تقویت کننده برای ابرو های خود استفاده کنید.

ابرو مناسب فرم صورت

صورت های شبیه قلب

تشخیص چهره های که شبیه قلب هستند می تواند کمی سخت باشد، اما معمولا این بدان معناست که پیشانی شما یک ویژگی برجسته است، چانه خود ممکن است کمی تیز و چهره شما به صورت مخروطی مانند به سمت چانه شکل می گیرد.
بروک می گوید: “برای رسیدن به بهترین ابرو با این شکل، می خواهید این ویژگی های برجسته را نرم و لطیف کنید.” یک قوس کم و کمی مستقیم با یک خط تیره حجیم تا صورت شما را در بر بگیرد.” این مدل ابرو مناسب صورت های قلبی شکل می باشد.

مدل ابرو مناسب فرم صورت لوزی یا الماسی

صورت های لوزی یا الماسی در قسمت بالا و پایین صورت، عرض یکسانی دارند. این افراد جزء خوش شانس ها می باشند، زیرا می-توانند از هر مدل ابرویی استفاده کنند. مدل های ابروی مناسب صورت های کشیده نیز به این افراد می آید. اما در کل ابروهای کشیده تر جذابیت بیشتری به چهره این افراد می دهد.

دوره های آموزش اصلاح صورت،  آموزش اصلاح ابرو و دیگر دوره های تخصصی در آموزشگاه هنر آموزان برگزار می شود.

بهترین روش های فرم دادن به ابرو

در هر کدام از روش ها باید دقت کنید که در مرحله اول، شکل مناسب اطراف ابرو را با مداد بکشید تا ابرویتان را بیش از آن مقدار برندارید. بهترین روش بستگی به تخصص و تسلط شما در روش های مختلف دارد. در نتیجه می توانید با امتحان کردن روش های مختلف، یک ابروی زیبا برای خود بسازید.

بهترین روش های فرم دادن به ابرو

فرم دادن ابرو با بند انداختن

بعد از این که دور ابروی خود را با مداد کشیدید، ابروها را قیچی بزنید. این قیچی را هم از بالا و هم از پایین ابرو بزنید و بلندی-های ابرو را کوتاه کنید. سپس بند را از قسمت بالای ابرو شروع کنید. قسمت بالا نسبتا راحت تر است و مانند بند انداختن روی پیشانی، آن جا را نیز بند بیاندازید.

برای قسمت پایین ابرو، از فردی بخواهید که ابروهای تان را بکشد و سپس در جهت رفت و برگشتی، زیر ابرو را بند بیاندازید.

فرم دادن ابرو با موچین

در این روش باید دور ابرو را هر مدلی که می خواهید با خطوط صاف بکشید. سپس هر مویی که از این خط بیرون زده است را بردارید. تمام موهای ریز را با دقت با موچین بردارید. هرچقدر که حرفه ای تر باشید، حتی بدون دیدن مو هم می توانید با باز و بسته کردن موچین، ابروها را بیرون بکشید و سپس قسمت تاج و نیمه ابتدایی ابرو را از بالا و نیمه انتهایی را از پایین قیچی بزنید.

فرم دادن ابرو با روش های دائم

حال در کنار تمام روش ها برای برداشتن ابرو ، روش های دیگری هم هستند که جزء روش های دائمی محسوب می شوند که می-توانید آنها را هم به کار بگیرید. روش های زیر می توانند ابروهای شما را بدون هیچ نیازی به آرایش در هر حالتی، زیبا، پرپشت و تمیز نشان دهند.

 • هاشور
 • تاتو
 • میکروبلیدینگ
 • میکروپیگمنتیشن
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
ماسک ورقه ای چیست
آموزش مراقبت و زیبایی پوست
مزایا و معایب ماسک ورقه‌ای

پوست اولین و بزرگ‌ترین سد دفاعی بدن است که توسط دیگران قابل مشاهده است و به همین دلیل از گذشته تا کنون داشتن پوستی سالم

میلیا چیست
آموزش پاکسازی پوست
میلیا چیست؟

بدون شک مراقبت از پوست اهمیت بسیار زیادی در زیبایی شما دارد، از طرفی پوست بیشتر در معرض خطر عوامل محیطی قرار دارد و آسیب‌های

انواع لک پوستی
آموزش پاکسازی پوست
انواع لک پوستی و نحوه درمان آن‌ها

این روزها جذابیت ظاهری یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی روابط اجتماعی محسوب می‌شود که به المان‌های گوناگونی مانند نوع پوشش، آراستگی، پوست و مو

اشتراک گذاری
Notify of
2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

سلام ممکنه راهنمایی کنید چطور میتونم ابروهای صاف رو به طور هشتی بردارم ؟؟؟

تبدیل ابروهای صاف به ابروی هشتی بسیار کار تخصصی و سختی است و چند تا نکته هست که باید توضیح بدم . اول اینکه قطعا ابروی شما نازک می شود. دوم اینکه اگر توسط شخصی که مهارت نداشته باشد انجام شود ممکنه باعث خراب شدن فرم ابروی شما بشود. شما باید از شکم و دم ابروی خود مقدار زیادی را خالی کنید. پس پیشنهاد می شود که حتما به آرایشگاه مراجعه کنید

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.