لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

0 تا 100 رنگ مو در دوران بارداری

رنگ کردن موها در دوران بارداری

زیبایی و آراستگی و به دنبال آن رنگ کردن مو در بیشتر مواقع برای خانم‌ها مورد توجه است. اگر جزو افرادی هستید که زیاد به رنگ مو‌های خود توجه می‌کنید، باید بگوییم که در رنگ کردن مو هنگام بارداری نظر خود را تغییر داده و تا جایی که به خود و جنینتان ارزش قائل هستید از انجام این کار خودداری نمایید. در این مقاله ما به طور کامل در مورد عوارض، استفاده از روش‌های جایگزین و سایر نکات و روش‌های رنگ مو در دوران بارداری را برایتان توصیف و توضیح خواهیم داد.

عوارض رنگ مو در دوران بارداری

به طور کلی شما هر کاری در دوران بارداری انجام دهید، در جنین نیز تأثیر خواهد گذاشت. اگر سعی نمایید از هرگونه خطرات و آسیب‌ها و مواد شیمیایی دوری نمایید، جنین سالم خواهید داشت و در رشد و بدن او نیز بسیار سودمند خواهد بود.عوارض رنگ مو در بارداری

معمولاً بسیاری از دکتران و پزشکان متخصص در این زمینه می‌گویند برای جلوگیری از هر گونه آسیب به جنین سعی کنید تا سه ماهه اول بارداری از رنگ کردن مو خودداری کنید و آن را به وقت دیگر موکول نمایید. زیرا سه ماهه اول مرحله رشد و به وجود آمدن جنین است و بسیار حساس و حیاتی است.

همان طور که رنگ مو برای خود مو و ساقه مو ضرر دارد، همین امر نیز ممکن است چند برابر به جنین شما آسیب رساند و باعث نارسایی‌هایی در جنین شود، چرا که پوست سر شما حساس است و رنگ کردن مو باعث نفوذ به بدن شده و وارد خون شما می‌شود و جنین از آن تغذیه می‌کند. اگر سلامتی برایتان اولویت دارد جدا از رنگ مو در دوران بارداری و انجام دکلره‌ها از سایر روش‌ها نیز خودداری کنید.

روش‌ های جایگزین برای رنگ کردن در دوران بارداری

روش‌ های جایگزین برای رنگ کردن در دوران بارداری

اگر با مطالبی که در بالا برایتان ذکر کردیم نگران سلامتی جنین خود شدید، نگران نباشید. روش‌های جایگزین برای رنگ مو در دوران بارداری وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را جایگزین مواد شیمیایی نمایید و دیگر دچار هیچ ریسکی نشوید. در زیر برایتان استفاده از جایگزین‌های طبیعی به جای رنگ مو در این دوران را ذکر می‌کنیم تا با خیال و امنیت خاطر بتوانید مو‌های خود را بدون دغدغه رنگ کنید.

استفاده از حنا

حنا به دلیل برخوردار بودن از ساختار طبیعی و گیاهی می‌تواند روشی بسیار مناسب برای رنگ کردن مو‌هایتان به شمار رود. حنا علاوه بر اینکه می‌تواند مو‌های شما را آراسته و زیبا کند، به تقویت آن نیز کمک می‌کند.

استفاده از ریمل مو

ریمل مو همانند ریمل چشم است و معرف همگان نیز است. هر وقت خواستید تا به مو‌هایتان رنگ دهید می‌توانید از ریمل مو نیز استفاده کنید. رنگ ریمل مو موقت و در عین حال بی‌خطر است. ریمل مو به راحتی از مو‌های شما پاک می‌شوند و مانند رنگ مو نیاز به گذر زمان و یا مراجعه به آرایشگاه‌ها برای پاک کردن رنگ مو ندارید.

استفاده از رنگ‌ های گیاهی

رنگ مو در دوران بارداری فقط شامل رنگ‌های شیمیایی نمی‌شود، رنگ‌های گیاهی نیز طرفداران مخصوص خود را دارند. استفاده از رنگ‌های گیاهی و بدون آمونیاک می‌تواند مشکل شما را حل نماید. رنگ‌هایی مثل پوست گردو و قهوه از جمله معروف‌ترین‌ها به شمار می‌روند.

هایلایت کردن مو

در هایلایت کردن مو به علت اینکه رنگ مو با کف سر تماس ندارد، خطر‌های مربوط به آن را کاهش می‌دهد. مادران و زنانی که در دوران حاملگی به علت رفتن به مهمانی‌ها و مراسم‌ها نگران رنگ موی سر خود هستند می‌توانند از هایلایت کردن مو استفاده کنند و بخشی از مو‌های خود را رنگ کرده و جلوه زیبایی به آن بخشند.

مطلب پیشنهادی: دوره آموزش رنگ و مش مو با ارائه مدرک فنی حرفه ای

رنگ کردن موها در بارداری

رنگ مو گیاهی در بارداری

از مضرات رنگ مو‌های شیمیایی هرچقدر بگوییم باز کم است اما شما می‌توانید با روش‌های گیاهی و بدون آمونیاک این ضررات را تا حد امکان کاهش دهید.

از آنجایی که مواد تشکیل‌دهنده رنگ مو‌های گیاهی بدون مواد سمی و شیمیایی هستند، گزینه خوبی برای شما محسوب می‌شود و با آن می‌توانید مو‌های سفید خود را بپوشانید.

از مزیت‌های رنگ مو‌های گیاهی می‌توان به نرم کردن، حفظ بافت مو، بی‌خطر بودن و عدم ماندگاری ثابت آن اشاره کرد.همانطور که می‌دانید استفاده از رنگ مو‌های شیمیایی و بدون آمونیاک باعث زبری و خشکی مو می‌شود و آسیب زیادی به ساقه مو می‌زند.

حال فرض کنید در دوران بارداری از این مواد زیاد استفاده نمایید و اثرات مخرب و زیان باری را برای جنین ایجاد می‌کند. اما رنگ مو گیاهی برخلاف این باعث نرمی و درخشندگی مو می‌شود و علاوه بر آن هیچ ضرری برای مو‌هایتان نخواهد داشت.

رنگ مو در دوران بارداری و بهترین زمان آن

همانطور که در این مقاله برایتان توضیح دادیم، بهتر است در دوران بارداری از رنگ کردن مو تا حد امکان خودداری نمایید. اما اگر اصرار دارید مو‌هایتان را رنگ نمایید، در سه ماهه اول بارداری حتما حتما فکر رنگ کردن مو را از سر خود بیرون کنید.

بهترین زمان برای رنگ کردن موها در بارداری

زنانی که حامله می‌شوند سیستم و قدرت بدنی‌شان کاهش می‌یابد و در هر حالت در معرض خطر می‌باشند. به همین علت است که پزشکان و متخصصان تاکید دارند تا 3 ماهه اول بارداری از رنگ کردن جلوگیری به عمل آید و این کار را به سه ماهه دوم بارداری اختصاص دهند.

نکات و توصیه‌ های مهم رنگ مو در دوران بارداری

 • تا حد امکان سعی کنید فواصل رنگ کردن مو‌هایتان را طولانی کنید.
 • هنگام شستن رنگ، ابتدا کف سر را بشویید.
 • وقتی مو‌هایتان را رنگ می‌کنید، سعی کنید در یک مکان و اتاق با تهویه مناسب قرار گیرید.
 • هنگام رنگ کردن مو در منزل، رعایت دستورالعمل‌ها را از یاد نبرید و سعی کنید در زمان مقرر به شستن رنگ موی سرتان اقدام نمایید.
 • حتماً سعی کنید تا حد امکان از رنگ‌هایی که بدون آمونیاک هستند استفاده نمایید.
 • همانطور که در بالا هم اشاره شد، در دوران بارداری رنگ کردن مو را به سه ماهه دوم اختصاص دهید.
 • حتما رنگ مو‌های مناسب و مرغوب تهیه نمایید.
 • از رنگ مو‌هایی استفاده کنید که فاقد آمونیاک است.
 • قبل از رنگ کردن کل مو‌هایتان بر روی یک قسمت امتحان کنید تا از حساسیت‌ها و آلرژی خودداری شود.

رعایت نکات ایمنی رنگ مو در دوران بارداری

 • رنگ مو‌های مختلف را با یکدیگر ترکیب نکنید.
 • ببیشتر از زمان لازم رنگ مو را روی سر خود نگه ندارید.
 • دستورات لازم و مهم روی بسته رنگ مو را مطالعه نموده و رعایت نمایید.
 • پوست سر را کاملا با آب آبکشی نمایید و پس از شستن مطمئن شوید که کاملا رنگ مو در مو‌هایتان باقی نمانده است.
 • اگر خودتان مو‌هایتان را رنگ می‌کنید از دستکش مناسب استفاده کنید.

بهترين زمان رنگ كردن مو چه زمان است؟

این مورد کاملا بستگی به رشد موهای شما دارد، اگر موهای شما در هر ماه 1 تا 2 سانتی متر رشد داسته باشد پیشنهاد میکنیم که 6 ماه پس از رنگ کردن مو برای بار دوم اقدام کنید. البته اگر رشد موهای شما زیاد باشد و ساقه های موهای شما رشد کرده باشد ، می توانید اقدام به رنگ کردن در ابعاد محدود کنید. به خصوص برای بانوانی که رنگ ریشه موهای انها متفاوت بوده معمولا هر ماه اقدام به رنگ کردن ریشه ها می کنند. اما تمام حجم مو نباید در این بازه زمانی مجددا رنگ شود. اجازه دهید موهای شما قوی شوند. هر بار رنگ کردن مو ، موهای شما را ضعیف می کند. پس مراقب موهای خود باشید.

معرفی چند برند معتبر رنگ موی بدون آمونیاک (ایرانی و خارجی)

رنگ مو در این دوران جزو مهم‌ترین مسائل است. در اینجا سعی داریم برایتان رنگ مو‌های بدون آمونیاک ایرانی و خارجی را معرفی و توصیف نماییم تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید و مطمئن‌ترین و امن‌ترین روش را برای رنگ کردن مو‌های خود برگزینید.

انتخاب-رنگ-مو-بدون-آمونیاک در دوران بارداری

رنگ مو‌ های بدون آمونیاک ایرانی

رنگ موهای بدون آمونیاک ایرانی

رنگ موی بدون آمونیاک فیوژن مارال (Maral)

رنگ موی مارال جزو مارک‌های ایرانی است که فاقد آمونیاک است و هنگام استفاده از این رنگ مو خودتان شاهد درخشندگی و لطافت رنگ مو خواهید بود.

این رنگ مو به علت داشتن روغن‌های انگور، آرگان از شکنندگی مو‌ها جلوگیری می‌کند و باعث چند برابر شدن نرمی و لطافت مو‌هایتان می‌شود. مارال توانسته است رضایت خاطر مصرف‌کنندگان را به خود جلب نماید.

رنگ موی بدون آمونیاک بیول (Biol)

اگر به دنبال رنگ مو در دوران بارداری هستید، برند بیول رنگ مو بدون آمونیاک نیز تولید نموده است. باید با آگاهی لازم رنگ موی خود را انتخاب کنید.

بیول از جمله رنگ‌هایی است که طبق نظرات و بازخورد مصرف‌کنندگانش توانسته است رضایت خاطر را جلب نماید. بیول با توجه به قیمتی که در بازار عرضه می‌کند کارایی و کیفیت خوبی نیز دارد.

رنگ موی بدون آمونیاک پروکسا (Procsa)

رنگ موی پروکسا تحت یک کمپانی اسپانیایی توانسته است در زمینه محصولات مو زیبایی کار خود را شروع نماید. پروکسا توانسته است، رنگ مو‌هایی را به بازار عرضه کند که دارای تنوع رنگ بالا در عین حال بدون آمونیاک باشند تا به سلامت و لطافت مو نهایت کمک را برساند. پروکسا برندی ایرانی و جزو محبوب‌ترین رنگ‌ها به حساب می‌آید.

رنگ موی بدون آمونیاک دوماسی (Domacy)

دوماسی از برند‌های ایرانی برای رنگ مو است که مواد اولیه آن فرانسوی است و هنگام استفاده از آن نرمی و تأثیر فوق‌العاده آن را با چشمان خود نظاره‌گر خواهید بود.

اگر مو‌هایی سفید دارید و از آن رنج می‌برید دوماسی با پوشانندگی قوی که دارد مو‌های سفید شما را به رنگ مورد نظرتان تغییر خواهد داد.

مقاله پیشنهادی: چگونه از موهای رنگ شده مراقبت کنیم

رنگ مو ‌های بدون آمونیاک خارجی

رنگ موهای بدون آمونیاک خارجی

علاوه بر رنگ‌های ایرانی ما برایتان گزینه‌های خارجی رنگ مو در دوران بارداری را در زیر برایتان شرح داده‌ایم تا اگر به برند‌های خارجی علاقه‌مند هستید با آن‌ها نیز آشنا شوید.

رنگ موی بدون آمونیاک خارجی سی دی سی (CDC)

رنگ موی CDC که ساخت کشور ایتالیاست حاوی ویتامین‌های B، E و C است و برای پوشاندن سفیدی مو جزو بهترین موارد است.

رنگ موی CDC جزو بهترین و باکیفیت‌ترین برند‌ها به حساب می‌آید. با استفاده کردن از مناسب‌ترین رنگ مو در دوران بارداری به سلامت و کیفیت مو‌های خود توجه کنید. این رنگ مو علاوه بر موارد گفته شده شفافیت، حجم دهندگی و آبرسانی را داراست و به تقویت مو بسیار کمک می‌کند.

رنگ موی بدون آمونیاک لورال اینوا (Inoa)

رنگ موی اینوا سازنده کشور فرانسه به مو‌های شما نرمی و لطافت زیبایی را هدیه می‌نماید. نسبت به دیگر برند‌ها گران‌تر است اما با توجه به کیفیتی که برایتان دارد، ارزش خریدن دارد.

رنگ موی بدون آمونیاک گارنیر (Garnier)

رنگ موی گارنیر حاوی 60 درصد روغن گیاهی است که بدون ایجاد خشکی، آسیب دیدگی و سوختگی به مو، مو‌هایی زیبا و دلنشین برایتان به ارمغان می‌آورد.

با رنگ موی گارنیر می‌توانید تجربه‌ای جدید از رنگ مو در دوران بارداری خود کسب کنید. هر زنی دوست دارد مویی براق و ابریشمی داشته باشد، به جرئت می‌توانیم بگوییم که برند گارنیر جزو باکیفیت‌ترین محصولات به شمار می‌رود و کدر و زبری مو‌هایتان را از بین خواهد برد.

رنگ موی بدون آمونیاک کلایرول (Clairol)

رنگ موی Clairol در عین حال که فاقد آمونیاک بوده، مو‌های شما را تغذیه می‌نماید و به دلیل کراتینی که دارد باعث لطافت و درخشندگی مو‌هایتان می‌شود.

همچنین دارای ترکیبی از روغن‌های نارگیل، آلوئه‌ورا و سایر ویتامین‌های موجود می‌باشد. این رنگ مو نسبت به دیگر رنگ مو‌ها آب کشی راحت‌تری دارد و با پروتئینی که دارد مو را به شدت درخشنده و تقویت می‌نماید.

بهترین مارک رنگ مو در دوران بارداری

هر یک از مواردی که در بالا ذکر شد، جزو بهترین و باکیفیت‌ترین مارک‌ها به حساب می‌آیند. اگر می‌خواهید رنگ مو در دوران بارداری خطرات جدی برای جنین شما نداشته باشد، از رنگ‌های بدون آمونیاک استفاده کنید تا علاوه بر اینکه سلامتی جنین و فرزند خود را تضمین می‌نمایید به مو‌های خود نیز زیبایی چندین برابر را هدیه کنید.

گزینه‌های مختلف و متفاوتی برای انتخاب رنگ مو دارید، در دوران بارداری از برند‌های معتبر استفاده نمایید فرقی نمی‌کند این برند ایرانی باشد یا خارجی، اگر محصول باکیفیتی بخرید مطمئن باشید بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

رنگ ابرو و رنگ مژه در دوران بارداری!

رنگ-ابرو-در-بارداری

استفاده از رنگ‌هایی که در آن آمونیاک به کار رود در دوران بارداری برای جنین آسیب خواهد رساند. فرقی نمی‌کند این رنگ‌ها برای مو باشد یا ابرو و مژه. در صورتی که از آمونیاک در رنگ‌ها استفاده شود برای سلامتی جنین مشکل‌ساز خواهد بود.

فقط زیبایی را مد نظر قرار ندهید، رنگ کردن مو و ابرو و حتی مژه خود را به بعد از دوران بارداری خود موکول نمایید تا سلامتی خود را تضمین نمایید. به هیچ وجه رنگ ابرو و مژه خود را تغییر ندهید، چراکه سریع‌تر جذب بدن خواهند شد.

نکات و توصیه‌هایی که در بالا هنگام رنگ کردن مو‌هایتان برایتان شرح دادیم را، در رنگ کردن ابرو نیز رعایت کنید تا آسیب رسیدن به جنین را به پایین‌ترین درصد خود برسانید.

عوارض رنگ ابرو رنگ مژه در دوران بارداری به بیشترین حد خود می‌رسد، این دوران، بسیار حساس است سعی کنید در این دوران از هیچ گونه موادی که باعث مشکلات در جنین می‌شود استفاده نکنید. سلامتی در این بین جزو مهم‌ترین عوامل به شمار می‌رود.

دوران بارداری بدون خطر!

ما درصدد بودیم تا در این مقاله تمام نکات لازم و حیاتی در مورد رنگ مو در دوران بارداری به آن توجه داشته باشید را برایتان به طور کامل توصیف کنیم. امیدواریم با رعایت نکات دوران بارداری را به طور سالم بگذرانید و جنین و فرزندی سالم داشته باشید. اگر سؤال یا موردی در این زمینه داشتید حتماً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا راهنمایی‌های لازم در اختیارتان قرار گیرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
هایلایت مو
مطالب عمومی
تکنیک‌های هایلایت مو

اگر تازه با روش هایلایت مو آشنا شده‌اید، باید بدانید که تکنیک‌های هایلایت بسیاری وجود دارد که آرایشگران امروزی برای رسیدن به رنگ موهای متفاوت

زیباترین زنان جهان
مطالب عمومی
25 زیباترین زن جهان در سال 2023

استانداردهای زیبایی در هر نقطه از جهان با یکدیگر متفاوت است. همچنین زیبایی، یک مفهوم بسیار ذهنی است به این معنا که ممکن است شخصی

آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

اشتراک گذاری
Notify of
2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

رنگ مو GAPبرای بارداری مناسب هست بدون سولفات

برای بارداری بهتری رنگ استفاده نکنید

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.