لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟

کانسیلر چیست؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده است. کانسیلر، شبیه یک پاک کننده جادویی در آرایش عمل می‌کند و باعث می‌شود حتی در صورت کم خوابی هم چهره شما شاداب به نظر برسد. کانسیلر همچنین تناژ پوستی شما را زیباتر می‌کند و می‌تواند لک‌ها و گودی زیر چشم را پوشش دهد.

اگر می‌خواهید هنگام آرایش از کانسیلر استفاده کنید، نکات مهمی مانند نوع و بافت کانسیلر هستند که باید آن‌ها را در نظر بگیرید. تا بتوانید کانسیلر مناسب با نوع پوست و روش صحیح استفاده از آن را پیدا کنید. که در مقاله ” چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟ “ بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شوید.

مطلب پیشنهادی: کاربردهای کانسیلر چیست؟

چگونه بیشترین میزان پوشش دهی از کانسیلر را داشته باشید؟

در این قسمت راهنمایی را برای شما در نظر گرفتیم تا یاد بگیرید چگونه مانند یک میکاپ آرتیست متخصص و حرفه ای از کانسیلر برای روشن کردن پوست خود، کاهش لکه‌های تیره و داشتن پوستی بی عیب و نقص به صورت ۲۴ ساعته، استفاده کنید. در ابتدا بهتر است بیشتر در مورد کانسیلر اطلاعات داشته باشیم.

انواع مختلفی از کانسیلر به عنوان کانسیلر زیر چشم، کانسیلر اصلاح کننده رنگ، کانسیلر روشن کننده برای پوشش کلی صورت و غیره در بازار موجود هستند. انتخاب کانسیلر با توجه به نوع پوست و دلیل استفاده از آن بسیار مهم است. دقت کنید شما نباید از یک نوع کانسیلر برای تمام نقاط صورتتان استفاده کنید و توقع یک ظاهر بی عیب و نقص را داشته باشید. قبل از هر کاری مقدار کمی از آن را تست کنید تا ببینید کدام یک برای پوست شما بهتر عمل می‌کند.

کانسیلر‌ها انواع مختلفی دارند، بعضی از آن‌ها باعث روشن شدن، بعضی دیگر برای پوشاندن قرمزی پوست و بعضی از آن‌ها هر دوکار را باهم انجام می‌دهند. اگر به دنبال یک کانسیلر مناسب هستید اما نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید، بهتر است که نگرانی را کنار بگذارید و ادامه راه را به ما بسپارید.

روش استفاده صحیح از کانسیلر

مراحل استفاده از کانسیلر

پوست خود را آماده کنید

قبل از استفاده از یک کانسیلر، بسیار مهم است که پوست خود را تمیز و شاداب کنید. انجام پاکسازی دوگانه که یک بار از آن را توسط لایه بردار صورت می‌گیرد این کار باعث می‌شود تمام سلول‌های مرده پوستتان از بین رفته و منافذ پوستتان بسته شود. که در نهایت شما آرایش یکدست و مرتبی خواهید داشت.

بعد از لایه برداری حتماً یک مرطوب کننده بزنید تا پوست شما هیدراته و لطیف شود. حتی اگر پوست چربی دارید، حتماً قبل از آرایش باید از مرطوب کننده استفاده کنید. مرطوب کننده شما بهتر است حاوی ضد آفتاب باشد تا پوست تان را در برابر نور آفتاب محفوظ نگه دارد و به آن آسیب وارد نکند.

میکاپ صورت را انجام دهید

برای این که میکاپتان در کل روز روی پوست شما باقی بماند، باید از پرایمر استفاده کنید تا صورت تان را برای میکاپ آماده کنید.

یک پرایمر خوب می‌تواند بدون توجه به شرایط آب و هوایی باعث شود که کرم پودر و کانسیلر در جای خود ثابت باقی بماند. در هر صورت پرایمر به ثابت نگه داشتن کانسیلر شما کمک می‌کند.

مطلب پیشنهادی: انواع پرایمر صورت

بعد از استفاده از پرایمر می‌توانید کرم پودر، مرطوب کننده رنگی، کرم بی بی یا کرم سی سی استفاده کنید. درست است که می‌توانید از کانسیلر را قبل از کرم پودر استفاده کنید، اما بسیاری از میکاپ آرتیست‌ها توصیه می‌کنند که کانسیلر را بعد از کرم پودر استفاده کنید تا صورت شما پودری و اصطلاحا کیکی نشود و چروک و خطی روی آن ظاهر نگردد.

اگر اول پرایمر و کرم پودر و بعد کانسیلر بزنید، پوست شما لطیف تر می‌شود و راحت تر می‌توانید مواد آرایشی را روی پوست تان پخش کنید و بیس خوبی برای ادامه کار بسازید.

به شکل مثلثی زیر چشم خود کانسیلر بزنید

این مرحله در صورتی که کانسیلر خوبی برای زیر چشم انتخاب کرده باشید، آسان ترین مرحله محسوب می‌شود. به جای اینکه کانسیلر را به صورت خط صاف زیر چشم بکشید، سعی کنید که یک مثلث با کانسیلر زیر چشم ایجاد کنید که از رنگ پوست شما روشن تر باشد.

چرا باید این کار را انجام داد؟

هنگامی که کانسیلر را خیلی نزدیک به خط مژه چشم پخش می‌کنید، یعنی به شدت روی این ناحیه تمرکز کرده اید. اگر هدف اصلی شما پوشش دادن تیرگی‌های زیر چشم است، تمرکز و تاکید روی ناحیه چشم، آخرین چیزی است که باید مد نظر داشته باشید.

هنگامی که کانسیلر را زیر چشمتان به صورت مثلثی زدید، آن را با استفاده از انگشت یا براش کانسیلر پخش کرده و قسمت مثلثی را محو کنید. مطمئن شوید که کانسیلر را روی پوست خود نمی‌کشید زیرا انجام این کار باعث چین و چروک شدن پوست و همچنین کیکی شدن کانسیلر می‌شود و آرایش شما را به هم می‌ریزد.

نکته جالب: از انگشت حلقه برای پخش کردن کانسیلر استفاده کنید. زیرا ضعیف ترین انگشتتان است. بنابراین مطمئن هستید که هیچ فشار اضافی به پوست ظریف زیر چشم وارد نمی‌شود.

پوشاندن لکه‌های پوستی با کانسیلر

برای پوشاندن لک‌های پوستی و نقاط تیره، به دنبال کانسیلری باشید که خاصیت پوشانندگی دارند و در طول روز پخش و یا از روی صورت پاک نمی‌شوند. ‌ اگر می‌خواهید قرمزی‌های پوستتان را کاهش دهید، می‌توانید از کانسیلر اصلاح کننده سبز رنگ استفاده کنید که قرمزی‌ها را پوشش می‌دهد. همچنین می‌توانید کانسیلر را به صورت جداگانه به جوش صورت تان بزنید. سپس با استفاده از پد مخصوص، انگشت حلقه و یا براش کانسیلر، آن را محو کنید تا آن نقطه تیره دیگر مشخص نباشد.

کانسیلر را به اطراف بینی یا هر قسمتی که قرمزی دارد، بزنید

حتما باید کانسیلر را به صورت ضربه ای روی صورت پخش کنید و آن را روی پوست نکشید. این کار را در اطراف بینی یا هر نقطه قرمزی از پوست انجام دهید. اگر می‌خواهید کانسیلر در اطراف بینی مدت زمان بیشتری دوام بیاورد، با استفاده از انگشت حلقه، آن را به صورت ضربه ای روی پوست محو کنید. روی چین خوردگی‌های اطراف بینی تمرکز بیشتری داشته باشید. سپس یک اسفنج مرطوب آرایشی را به پودر تنظیم کننده آغشته کنید و به این ناحیه بزنید تا کانسیلر شما مدت زمان بیشتری دوام بیاورد.

از پودر فیکس استفاده کنید

پودر فیکس نه تنها ظاهر پوست شما را بهبود بخشیده و آرایش تان را تثبیت می‌کند، بلکه باعث می‌شود کانسیلر شما کج و کوله یا پخش نشود. هنگامی که از میزان پوشش دهی کانسیلر رضایت داشتید، می‌توانید از پودر فیکس استفاده کنید. به شرطی که اول پودر اضافه روی صورت را بگیرید و بعد اسپری فیکس کننده را روی صورتتان بزنید تا آرایش شما مدت زمان بیشتری دوام بیاورد.
نکات مهم هنگام استفاده از کانسیلر

نکات مهم برای استفاده از کانسیلر

می‌ توانید از کانسیلر به عنوان هایلایتر استفاده کنید

آیا به دنبال یک درخشندگی جذاب هستید؟ کانسیلر این کار را برای شما انجام خواهد داد. از مداد کانسیلر که دو درجه از توناژ پوستی شما روشن تر است، برای روشن شدن ترکیب کلی پوست تان استفاده کنید. هنگامی که کرم پودر زدید، مداد کانسیلر را روی نواحی از صورت مانند استخوان گونه، کناره‌‌های بینی و ناحیه T_zone یا همان پیشانی و بینی بکشید که باعث روشن تر دیده شدن پوست می‌شود.

از مداد کانسیلر با دو درجه تیرگی بیشتر از پوست خودتان به عنوان کانتور در نواحی ای مثل کناره‌های ارتفاع بینی، خط فک و پیشانی استفاده کنید. سپس با استفاده از اسفنج آرایشی آن را پخش کنید تا ظاهری طبیعی تر داشته باشید.

اطراف دهان کانسیلر بزنید تا لب هایتان پرتر نشان داده شود

آیا می‌خواهید داشتن لب‌های گوشتی را تجربه کنید؟ از کانسیلر استفاده کنید تا لب‌های شما در کمترین زمان ممکن حجیم نشان داده شود. هنگامی که از کرم پودر استفاده کردید، قبل از رژ لب حتما از براش لب استفاده کنید و در اطراف لب تان کانسیلر بزنید. این تکنیک لب‌های شما را روشن تر و بزرگتر نشان می‌دهد.

از اصلاح کننده رنگ برای پوشش لکه‌ها و تیرگی‌های پوست استفاده کنید

همه کانسیلر‌ها نمی‌توانند به طور موثر یک مشکل یکسان را بهبود ببخشند. بنابراین اگر می‌خواهید جوش‌های قرمز را بپوشانید یا گودی زیر چشم را محو کنید، بهترین راهکار این است که از کانسیلر اصلاح کننده رنگ استفاده کنید.

این کانسیلر‌ها بهتر از کانسیلر معمولی، رنگ‌های مختلف پوست را یکدست می‌کنند و تناژ پوست شما را زیباتر می‌کنند. به عنوان مثال کانسیلر سبز رنگ، قرمزی‌ها را کاهش می‌دهد و می‌توانید از آن روی جوش‌ها استفاده کنید. در حالی که کانسیلر هلویی، رنگ‌های آبی که در گودی زیر چشم مشخص هستند را پوشش می‌دهند.

کانسیلر را به عنوان پرایمر سایه استفاده کنید

دوست دارید سایه چشم تان مدت طولانی تری باقی بماند؟ کافی است مقداری کانسیلر روی پلک تان بزنید و آن را با انگشت حلقه پخش کنید. این کار را قبل از آرایش به انجام برسانید تا هیچ چین خوردگی پشت پلک شما مشاهده نشود. این ترفند باعث می‌شود که آرایش شما در زمان طولانی تری دوام بیاورد. همچنین سایه دیگر پخش نخواهد شد و پشت پلک زیباتری خواهید داشت. این روش برای هوای گرم یا هوای مرطوب هم بسیار موثر است.


منبع مقاله: IPSY

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
هایلایت مو
مطالب عمومی
تکنیک‌های هایلایت مو

اگر تازه با روش هایلایت مو آشنا شده‌اید، باید بدانید که تکنیک‌های هایلایت بسیاری وجود دارد که آرایشگران امروزی برای رسیدن به رنگ موهای متفاوت

زیباترین زنان جهان
مطالب عمومی
25 زیباترین زن جهان در سال 2023

استانداردهای زیبایی در هر نقطه از جهان با یکدیگر متفاوت است. همچنین زیبایی، یک مفهوم بسیار ذهنی است به این معنا که ممکن است شخصی

آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.