لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

5 نکته ضروری قبل از کراتینه

5 نکته ای که باید قبل از انجام کراتینه بدانید

احتمالا تابحال افرادی به دلیل وز شدن موهایتان به شما پیشنهاد دادند که درمان کراتینه را در پیش بگیرید. البته کراتینه مو نام‌ های دیگری نیز دارد. این درمان برای بعضی از افراد مانند یک معجزه عمل می کند و می تواند موهای نرم تر و براق تر را به آن ها هدیه بدهد‌ اما مشکلاتی نیز وجود دارد، مانند محصولات شیمیایی مورد استفاده روی مو که ممکن است آسیب‌ هایی را به آن وارد کند. زیرا برای تمام انواع مو مناسب نمی‌ باشد. پس اطلاعات غلط و یا نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه می ‌تواند شما را دچار خطا و اشتباه کند. به همین دلیل، مقاله ای را در مورد نکات ضروری قبل از کراتینه مو آماده کردیم تا قبل از انجام این درمان، آن را مطالعه کنید.

کراتینه مو

1. هدف خود را بشناسید

شاید شما نیز در مورد این درمان ها دچار گیجی و سردرگمی شده باشید اما بدانید که تنها نیستید. معمولاً افراد از نام های مختلفی برای درمان مشکلات مو استفاده می ‌کنند. این نام های مختلف نه تنها غلط نیستند؛ بلکه معمولا یکی هستند.

شما نیز ممکن است بین روش‌ های مختلف گیر کنید. پس باید بدانید که هدف شما از اقدام برای انجام کراتینه چیست. به طور مثال دوست دارید که وزی موهایتان را از بین ببرید، به آن براقیت بدهید و یا اهداف دیگری دارید. با مشخص شدن هدفتان، می توانید روش صحیح تری را انتخاب کنید.

[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]

اساسا اگر از حالت مجعد و فری موهای خودتان راضی هستید اما می‌ خواهید که قسمت‌ های وز موهایتان را از بین ببرید، بهتر است از درمان هایی استفاده کنید که باعث نرم شدن موهای شما می شود. اگر می خواهید که موهایتان مانند موهای کاملا اتو کشیده، همیشه صاف باشد، بهتر است که از کراتینه استفاده کنید.

2. متوجه شوید که در چه مسیری هستید

همه درمان های نرم کننده مو از پروتئین کراتین استفاده می کنند که احیا کننده مو می باشد اما اشتباه نکنید. کراتین یک ستاره برای براق کردن موی شما نیست. هدف درمان سنتی کراتینه، این است که موهای شما را صاف کند اما ممکن است که از موادی استفاده کند که فرمالدهید آزاد کند‌.

مواد کرانیه کوتیکول های مو را پوشش می دهد و سپس با سشوار و اتوی مو روی موهایتان می کشند. زمانی که این فرآیند به درستی انجام شود، بافت موی شما بازیابی شده و از شر وزی موهایتان به مدت سه ماه خلاص خواهید شد.

از طرفی دیگر، درمان های نرم کننده مو فاقد فرمالدهید هستند و به جای این که روی کوتیکول های موهای شما بنشینند، در عمق موهای شما نفوذ می‌ کنند و موهایتان را نرم می کنند اما نباید بعد از این درمان منتظر موهای کاملا صاف و اتو کشیده باشید.

کراتینه مو

3. اطلاع داشتن از مواد شیمیایی

به عنوان سومین نکته از نکات ضروری قبل از کراتینه مو باید گفت قطعاً نمی‌ توان ماده شیمیایی را پیدا کرد که برای صاف کردن مو هیچ گونه ضرری نداشته باشد. اگر می خواهید قسمت های وز شده موهای خود را نرم کنید و یک بافت موی صاف داشته باشید، باید قبول کنید که موی شما در معرض مواد شیمیایی قرار می گیرد که سازمان سلامت جهانی، این مواد را تایید نمی‌ کند. اگر می خواهید موهایتان مانند زمانی که اتو کشیده اید، کاملا صاف شود، مجبورید که از فرمالدئید استفاده کنید.

دوره پیشنهادی : آموزش رنگ مو

فرمالدهید یک ماده سرطان زا است که باعث مشکلات تنفسی نیز می شود. متاسفم که مجبورم این خبر را به شما بدهم اما ممکن است که مشکلات تنفسی برای افرادی که موهای خود را از طریق محصولات فاقد فرمالدئید صاف می کنند، هم به وجود بیاید. فرمالدهید یک ماده جداگانه نیست، بلکه گازی است که از مواد شیمیایی دیگر بر اثر گرما آزاد می شود. بنابراین ممکن است که محصولی فاقد فرمالدهید باشد اما به دلیل پروسه های مختلف و گرما دیدن، این گاز را آزاد کند.

البته خطر آزاد شدن فرمالدهید و آسیب رسانی به سیستم تنفسی شما بسیار کم است. مطمئن شوید که این اقدام را در سالن آرایشی معتبر انجام می دهید. هنگام انجام کار نیز باید تمام در و پنجره ها باز باشد.

کراتینه مو

4. دردسر های بعد از کراتینه را بپذیرید

بسته به نوع درمانی که روی موهای خود انجام می دهید، حتماً باید آسیب‌ های آن را نیز بپذیرید. اگر از درمان کراتینه سنتی استفاده می کنید، تا سه روز نباید به آن دست بزنید. همچنین تا سه روز نمی توانید موهایتان را با کلیپس پشت سرتان ببندید، نمی توانید موهایتان را دم اسبی کنید، نمی توانید موهایتان را بشویید و یا هر اقدام دیگری را روی آن انجام دهید. اگر موهای خود را رنگ کرده اید، قطعاً خطر کمی در مورد محو شدن رنگ ها و روشن شدن آن بعد از درمان کراتین وجود دارد‌. البته برای بعضی از افراد هرگز چنین اتفاقی رخ نمی دهد.

البته که مشکلات بعد از کراتینه بستگی به محصول کراتینه دارد که مورد استفاده قرار داده اید اما ممکن است با چنین مشکلاتی روبه رو شوید. با استفاده از محصولات مخصوص بعد از کراتینه مثل شامپو ها و نرم کننده ها می توانید این مشکلات را کاهش دهید زیرا این شامپوهای مخصوص، پسماند کراتینه را از روی موهای شما برمی دارند.

کراتینه مو

5. بپذیرید که نتایج کراتینه در افراد مختلف متفاوت است

آخرین مورد از نکات ضروری قبل از کراتینه مو این است که قطعا نمی‌ توان برای همه یک نسخه صادر کرد. شما نیز نمی توانید منتظر نتیجه ای باشید که دوستانتان از کراتین گرفته اند. درمان سنتی کراتینه، موهای شما را صاف می کند و گره خوردگی آن را باز خواهد کرد.

بعضی از خانم ها هستند که بعد از کراتینه باز هم موهای مجعد دارند و نیاز دارند هنوز هم از اتو مو استفاده کنند. اما بعضی از خانم‌ ها نیز کاملاً با موهای صاف شده روبرو می شوند. تمام این ها بستگی به قدرت درمان کراتینه، نوع اعمال آن، دمای اتوی مو بعد از کراتینه، جنس موهای شما و چندین عوامل دیگر دارد که تحت کنترل شما نیست.

البته این عوامل نباید باعث شوند که از تصمیمتان دست بکشید. پس بهتر است تحقیقات خود در مورد کراتینه را ادامه دهید. همچنین با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید متناسب با موی خود بهترین نتیجه را بعد از کراتینه بگیرید که بتواند حداقل تا چند ماه دوام بیاورد.

کراتینه مو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

رنگ کردن موی سفید
آموزش رنگ مو
آموزش رنگ کردن موی سفید

همانطور که می‌دانید، بدن به مرور زمان و با افزیش سن؛ دچار تغییراتی می‌شود که بر روی ظاهر تاثیر گذاشته و به راحتی قابل رویت

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.