مش با فویل

آموزش مراحل مش با فویل

آموزش مش با فویل

مش چند تکه یکی از زیباترین مش های فانتزی است که طرفداران زیادی در کشورهای مختلف دارد. در این مقاله طرز انجام مش با فویل ارائه شده است.

مراحل آموزش مش با فویل

 • ابتدا موها را تقسیم بندی کرده، جلوی سر را به سه قسمت تقسیم نموده، قسمت بالای سر و پشت سر را به دو قسمت تقسیم کنید.

مش با فویل

 • در قسمت بغل گوش، اگر موها پر حجم باشد این قسمت را به 2 الی 3 لایه تقسیم کنید، همچنین دقت کنید که این قسمت از موها را می بایست به لایه ها مساوی تقسیم شود.

مش با فویل

 • فویل را آماده کنید ویک لایه از مواد مش را ابتدا روی فویل بکشید سپس فویل را زیر تکه موی جدا شده قرار دهید. پس از قرار دادن فویل زیر مو ابتدا ساقه میانی مو را رنگ کنید سپس قسمت بالا و پایین مو را آغشته به مواد مش کنید.

مش با فویل

 • پس از رنگ کردن کامل لایه موی جدا شده، فویل را ببندید و یک لایه دیگر از مو، هم حجم لایه قبل جدا کنید؛ و مثل قسمت قبل یک لایه از مواد مش را به فویل بزنید و فویل را زیر موی جدا شده قرار دهید و لایه جدا شده را کاملا رنگ کنید.

مش با فویل

 • بین لایه های مش شده میباست یک لایه آزاد باشد، که مش نشود. توجه داشته باشید که لایه آزاد مو می بایست ضخیم تر از لایه مش شده مو باشد.

مش با فویل

 • پس از جدا کردن لایه آزاد دوباره لایه ی هم حجم لایه های قبلی جدا کنید و به کمک فویل مواد مش را همانطور که آموزش داده شده به مو بزنید.
 • قسمت پشت سر و بالای سر برعکس تکنیک مش با فویل که لایه های مو را بصورت افقی جدا میکردید، می بایست دراین روش لایه های نازک مو را به صورت عمودی جدا کنید و در داخل فویل قرار دهید و با مواد مش رنگ کنید.

مش با فویل

 • پس از مش کردن لایه نازک جدا شده، فویل را ببندید و لایه بعدی را هم حجم لایه قبل داخل فویل قرار دهید و با مواد مش رنگ کنید و فویل را ببندید. پس از دو لایه مش کردن یک لایه آزاد که حجمش دو برابر حجم موی مش شده است به صورت عمودی جدا کنید.

مش با فویل

 • مجداد برای قسمت پشت سر و بالای سر دو لایه نازک داخل فویل قرار دهید و یک لایه که حجمش دو برابر است را آزاد بگذارید، تا پشت سر و بالای سر تمام شود.
 • برای قسمت جلوی سر مخصوصا چهار گوشه جلو، لایه اول مو را به حالت زیگزاگی جدا کنید. برای کسانی که پیشانی کوچکی دارند 2 تکه زیگزاگی و برای کسانی که پیشانی بزرگ دارند 4 تکه زیگزاگی مناسب است.

مش با فویل

 • پس از مش کردن لایه اول مو لایه دوم مو را یک تکه باریک آزاد بگذارید و پس از یک تکه آزاد دو تکه جداگانه داخل فویل قرار دهید. اگر مو حجیم است می توانید 3 لایه داخل فویل مش کنید.
 • پس از اینکه مو به پایه دلخواه رسید، موها را آب کشی کنید و رنگساژ کنید.

مش با فویل

” این تکنیک برای صورت های بزرگ استخوانی، قلبی شکل و درشت مناسب نیست. فقط پشت سر را بصورت خطی مش کنید.”

دوره های آموزشی رنگ مو در آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

اشتراک گذاری
Notify of
8 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

آیا مواد مورد استفاده در مش با فویل ، با سایر روش های دکلره متفاوت است ؟

در انواع روش های دکلره کردن مو مانند بالیاژ، آمبره ، مش سوزنی ، مش با کلاه و دکلره کامل موارد مورد استفاده یکی است و هدف روشن کردن مو برای رسیدن به پایه است.

من موهامو مش با فویل کردم زمانی که هر ماه ریشه های مو در می آید آیا باز هم باید ریشه های موهای دکلره شده را دکلره کنم؟

معمولا هر ماه ریشه ها نیم تا یک سانت رشد میکنند پس منطقی نیست که هر ماه ریشه های موهای مش شده را مجدد دکلره کنید . معمولا پس از مش با فویل هر ماه موها را رنگساژ میکنند و رنگ ریشه و بعد یک سال و یک سال و نیم اگر علاقه مند بودید مش های خود را تمدید و مش های جدیدی از ریشه اضافه میکنید.

برای تمدید رنگ در موهای مش شده از واریاسیون استفاده می شود؟

اصولا واریاسیون برای از بین برده تناژ های مزاحم در ترکیب رنگ مو است و هم در رنگ ساژ و هم در رنگ مو کاربرد دارد اما رنگساژ یک ترکیب رقیق از رنگ مو است که مدت زمان کوتاه تری بر روی موهای مرطوب گذاشته می شود. تا فقط موهای به پایه رسیده رنگ بگیرند و موهای دکلره نشده تغییر رنگ ندهند.

آیا مش با فویل باعث سوختگی موها هم می شود؟

مش با فویل نیز مانند سایر روش های دکلره کردن مو از مواد شیمیایی بسیار قوی استفاده می کند اگر برروی موی زیاد رنگ شده یا دکلره شده گذاشته شود یا در بازه زمانی صحیح و مقدار دقیق استفاده نشود می تواند باعث سوختگی مو شود. پس بهتر است برای مش کردن موهای خود حتما به آرایشگران با تجربه که آموزش رنگ مو را به صورت تخصصی گذرانده باشند مراجعه کنید