بالیاژ

بالیاژ مو

بالیاژ به لایت کردن ساقه مو گفته می شود. در این روش می توا نید بدون نگرانی از آسیب دیدن ریشه مو، زیبایی لایت کردن را تجربه کنید. انجام بالیاژ مانند نقاشی است. در این روش خلاقیت و تجربه آرایشگر میتواند در زیبائی رنگ مو تاثیر زیادی داشته باشد. بالیاژ برای موهای کوتاه، بلند، لخت، خیلی فر، مجعد و رنگ شده مناسب است. در این روش برعکس روش های قدیمی احتاجی به ترمیم زود به زود رنگ مو نیست چون به صورت نامنظم مو لایت شده برعکس لایت با فویل که موها خطی و منظم لایت می شوند. و ریشه مو تیره است، احتیاجی به ترمیم ندارد. بالیاژ تکنیک های زیادی دارد که در این مقاله یکی از ساده ترین روش های بالیاژ ارائه شده است.
بالیاژ

 

تفاوت بالیاژ با روش های دیگر رنگ و لایت مو

  • در روش بالیاژ، مو ظاهری طبیعی تر نسبت به روش های قدیمی دارد.
  • در این روش ریشه مو بدلیل اینکه لایت نمی شود، آسیب نمی بیند. در این روش ریشه مو تیره و ساقه روشن است. با رشد طبیعی مو ظاهر موهایان بد دیده نمیشود و نیازی به ترمیم دکلره نیست.

لایت کردن سه بعدی ساقه مو با روش بالیاژ

  • ابتدا موی مشتری را تقسیم بندی کنید. یکی از راحت ترین روش تقسیم بندی مو استفاده از کش مو است. می توانید موها را دو قسمت کرده و هر قسمت را با کش ببندید. اگر می خواهید لایت نزدیک ریشه باشد کش را نزدیک ریشه مو ببندید، در غیر اینصورت کش را پایین تر از ریشه ببندید.

بالیاژ

 

  • انتخاب مواد مناسب برای دکلره و رنگ ساژ یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین کارهایی است که می بایست انجام دهید. پودر دکلره مرغوب را وقتی از فاصله ۳۰ سانتی به داخل ظرف میریزید نباید غبار کند. پس از درست کردن پودر میبایست مانند خمیر شود. پودر دکلره آماده شده نباید کف کند، وقتی ظرف را کج میکنید پودر آماده شده نباید تکان بخورد.

بالیاژ

 

  • ابزار کاری مانند قلمویی که استفاده میکنید میبایست استاندارد باشد. قلمویی که حالت شانه ای دارد را استفاده کنید باعث میشود قسمت های زیری مو نیز دکلره شود. اگر نوک قلمو بر اثر زیاد استفاده کردن تیز شده باشد غلظت زیادی از مواد را از ظرف برمی دارد. بر اثر غلظت زیاد مواد و گاز آمونیاک مو آسیب می بیند.
  • وقتی مو را دکلره یا لایت می کنید تکه های مو را نامنظم برداشته و مواظب باشید با دقت این کار را انجام دهید تا قسمت های دیگر مو لایت نشود.
  • پس از انجام دکلره مو و رسیدن به پایه مورد نظرتان مو را آب کشی کنید، و با حوله آب اضافی مو را بگیرید. قبل از آبکشی مو کش های بسته شده مو را باز نکنید.

بالیاژ

 

  • برای رنگ ساژ مو میبایست از اکسیدان ۱۰ حجمی استفاده کنید.

بالیاژ

دوره های آموزشی رنگ مو در آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
برگشت به بالا