لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

ترمیم کاشت ناخن

تاثیر بیش از اندازه ناخن در زیبایی دست‌ها باعث شده تا امروزه ترفندهای گوناگونی برای تغییر فرم و تزئین کردنِ آن وجود داشته باشد؛ یکی از این روش‌ها، کاشت ناخن است که به دلیل موادی که در آن به کار می‌رود، نواقص ناخن طبیعی به طور کامل از بین می‌روند و به هر شکلی که بخواهند تبدیل می‌شوند. کاشت ناخن با آن که مزایای زیادی دارد اما دائمی نبوده و به طور مداوم به ترمیم نیاز دارد، به همین خاطر باید گفت ترمیم کاشت ناخن نیز به اندازه کاشت مهم و ضروری است. به دلیل آن که در حال حاضر اکثر خانم ها از کاشت ناخن استفاده می‌کنند، تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی ترمیم کاشت ناخن بپردازیم تا هنگام از بین رفتن کاشت ناخن‌های خود بدانید باید چه کاری انجام دهید.

ترمیم کاشت ناخن چیست؟

ترمیم کاشت ناخن

قبل از بیان هر چیزی باید دانست کاشت ناخن چیست؛ کاشت ناخن عملی است که آرایشگران در مراکز آرایشی بر روی ناخن انجام می‌دهند، به این صورت که مقداری مواد را بر روی صدف ناخن و چسبیده به ریشه آن می‌گذارند تا حالتی شبیه به ناخن طبیعی داشته باشد؛ سپس تزئینش می‌کنند. اما ناخن همواره در حال رشد است و به دلیل آن که مواد بر روی صدف قرار می‌گیرند و با ریشه پیوند نخورده‌اند، پس از گذشت مدت زمانی، لا رشد طبیعی ناخن‌ها مواد به سمت وسط ناخن حرکت می‌کنند، یعنی حالت اولیه آن از بین رفته و ظاهر زشتی به خود می‌گیرد؛ در این زمان به ترمیم کاشت ناخن نیاز است تا با استفاده از مواد، صدف طبیعی ناخن پوشش داده شود و ناخن زیبا به نظر برسد.

مدت زمان ترمیم کاشت ناخن

ترمیم کاشت اغلب باید هر 21 روز یکبار تکرار شود که در غیر اینصورت رشد بیش از اندازه آن‌ها، به ناخن‌های طبیعی آسیب وارد می‌کند؛ اما این زمان برای افراد گوناگون متفاوت است و معمولا بین دو هفته تا یک ماه می‌تواند متغیر باشد.

با آن که ترمیم به زمان کمتری نسبت به کاشت ناخن نیاز دارد؛ اما معمولا ناخنکاران برای انجام حداقل یک ساعت را در نظر می‌گیرند زیرا ممکن است شکستگی‌هایی وجود داشته باشد یا مشتری طرح سختی را انتخاب کرده باشد که این بر روی مدت زمان تاثیر می‌گذارد و مدت زمان ترمیم کاشت ناخن را افزاش می‌دهد.

ابزارآلات و تجهیزات مورد نیاز ترمیم کاشت ناخن

برای انجام ترمیم نیز همانند کاشت ناخن به یک سری ابزارآلات و تجهیزاتی نیاز است که در این بخش از مقاله آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

 • سوهان برقی همراه با سر سوهان مانیکور اشکی یا کاجی، سر سوهان الماسه مخروطی یا استوانه گرد، سر سوهان الماسه استوانه، سر سوهان مانیکور استوانه دورگیر، سر سوهان کاغذی نرم
 • سوهان دستی
 • لیکوئید نیم چرب
 • پودر کاشت
 • ضدقارچ
 • پرایمر
 • قلم کاشت
 • عقب‌زن
 • نیپر
 • تیپ
 • چسب تیپ
 • کاتر
 • روغن کوتیکول

انواع روش‌های ترمیم کاشت ناخن

ترمیم کاشت ناخن

برای انجام این کار روش‌های گوناگونی وجود دارد؛ اما ما در این مقاله دو تا از معروف‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها معرفی می‌کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

ترمیم کاشت با تیپ

 1. در ترمیم کاشت ناخن با تیپ ابتدا باید لاکی که بر روی سطح ناخن قرار دارد را با یک پنبه و استون پاک کرد، سپس با کمک سر سوهان الماسه استوانه قد ناخن را به اندازه دلخواه کوتاه کرد.
 2. پس از انجام این مراحل باید با استفاده از سر سوهان الماسه مخروطی ژلیش را از روی سطح مواد تراشید و از بین برد، پس از آن نوبت نازک کردن مواد کاشت قبلی است که توسط سر سوهان الماسه استوانه سرگرد صورت می‌گیرد، فقط در این مرحله باید به این نکته توجه کنید که نباید مواد به حد زیادی نازک یا ضخیم باشند.
 3. بعد از گذشت این مراحل باید مرحله هواگیری را انجام داد؛ یعنی با سر سوهان الماسه مخروطی یا استوانه گرد به قسمت‌هایی که هوا گرفته ضربه وارد کرد تا جدا شوند.
 4. در مرحله بعدی ابتدا باید با عقب‌زن تمامی کوتیکول‌ها را کنار زد؛ سپس با کمک سر سوهان اشکی جدایشان کرد و با نیپر پوست‌های اضافه را کند تا بستر فراهم شده و با سوهان کاغذی نرم مرحله زیرسازی به پایان رسد.
 5. قبل از موادگذاری؛ اول سطح ناخن را به خوبی به ضدقارچ و پرایمر آغشته کنید، سپس موادگذاری را آغاز کنید.
 6. پس از موادگذاری باید فرم دلخواه را ایجاد کرد که برای اینکار در مرحله اول باید با استفاده از سر سوهان الماسه استوانه سرگرد ناهمواری‌های سطح ناخن را از بین برد؛ سپس باید با سرسوهان مانیکور استوانه دورگیر، دورگیری را انجام داد تا مرتب شود.
 7. در آخر نیز باید با سر سوهان الماسه استوانه فرم نهایی را ایجاد کرد و با سوهان کاغذی نرم رد آن‌ها را از بین برد تا هنگام لاک زدن ناهمواری ایجاد نشود و ناخن‌ها شکل طبیعی داشته باشند.

مطلب پیشنهادی: مزایا و معایب کاشت ناخن با تیپ

ترمیم کاشت ناخن با ژل

 1. در این روش نیز باید همانند ترمیم کاشت ناخن با تیپ پیش رفت؛ اما با این تفاوت که هنگام موادگذاری باید از ژل استفاده کرد. بنابراین در این مدل ترمیم نیز ابتدا باید کمی قد ناخن را کوتاه کرده، سپس مواد را یک لایه  نازک گذاشته و عمل هواگرفتگی را انجام داد.
 2. پس از آن باید مراحل زیرسازی را انجام دهید؛ یعنی ابتدا باید تمامی کوتیکول‌ها را عقب زده و جدا کرد، پس از آن نیز نوبت خراش ایجاد کردن و زدن ضدقارچ و پرایمر است تا مواد به خوبی بر روی صدف ناخن قرار گیرند.
 3. پس از گذاشن مواد باید حدود 40 تا 60 ثانیه انگشت‌ها را درون دستگاه قرار دهید تا خشک شوند.
 4. پس از آن که از خشکی مواد اطمینان حاصل شد؛ باید با استفاده از سوهان‌های موجود ناهمواری‌ها را از بین برد و فرم دلخواه را ایجاد کرد تا پس از لاک زدن بی‌نقص به نظر برسد.

ترمیم کاشت ناخن پا

برای ترمیم کاشت ناخن پا نیز باید همانند دست عمل کرد؛ یعنی ابتدا با کمک سوهان‌های موجود، قد ناخن کوتاه شده و سپس یک لایه از سطح ناخن برداشته شود، پس از آن باید مراحل زیرسازی را با دقت به سرانجام رساند زیرا احتمال بروز عفونت و قارچ بیشتر است، برای انجام باید به این صورت عمل کرد که کوتیکول‌ها را با عقب‌زن کنار زده و با نیپر جدا کرد؛ سپس با استفاده از سوهان کاغذی نرم روی سطح ناخن خراشی ایجاد کرد تا چربی بر روی آن باقی نماند.

پس از گذر از این مرحله نوبت انتخاب تیپ مناسب است تا بر روی ناخن چسابند، بعد از چسباندن باید به کمک سوهان خط آن را از بین برد و فرم دلخواه را ایجاد کرد تا مواد به درستی بر روی تیپ قرار گیرند. بعد از چسباندن تیپ باید از ضدقارج و پرایمر استفاده کرد؛ سپس موادگذاری کرد و با سوهان فرم نهایی را ایجاد کنید.

مطلب پیشنهادی: كاشت ناخن پا + 60 ایده طراحی ناخن پا

قیمت ترمیم کاشت ناخن

هزینه ترمیم کاشت کمتر از کاشت ناخن است؛ اما به عواملی همچون نوع مواد به کار رفته، میزان مواد به کار رفته، طرح خواسته شده برای تزئین و منطقه سالن آرایشی بستگی دارد. به همین دلیل نمی توان قیمت ثابتی برای آن بیان کرد؛ اما به طور کلی می‌توان گفت قیمت ترمیم کاشت ناخن بین 50 تا 220 هزارتومان است که بسته به عوامل گفته شده؛ متغیر خواهد بود.

حال که با نحوه انجام ترمیم کاشت ناخن آشنا شدید، بهتر است متناسب با نوع ناخن و میزان بودجه‌ای که دارید؛ یکی از این دو روش را انتخاب کنید، تا کمتر دچار ضرر و زیان شوید و به ناخن‌هایتان هم آسیبی وارد نشود.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
ناخن عروس
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
70 مدل طرح ناخن عروس

. این مهم است که همه جنبه های عروسی به خوبی برگزار شود و این شامل مانیکور شما نیز می شود. در این روز خاص،

ناخن مربعی
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
35 مدل کاشت ناخن مربعی کوتاه و بلند

. دقیقاً مانند فرم های محبوب ابروها که در طول سالیان چندین بار تغییرات گسترده‌ای کرده است و از حالت های کاملا قاب دار به

ناخن بچه گانه
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
80 طرح ناخن بچه گانه و عروسکی جدید

تعداد زیادی از بچه‌ها نیز به حوزه زیبایی علاقه مند هستند، و بخصوص کار روی ناخن می‌تواند یکی از سرگرم‌کننده‌ترین و بی‌ضررترین کار برای کودکان

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.