لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

ترکیب و فرمول رنگ مو آمبره

امروزه روش‌ها وتکنیک‌های زیادی برای رنگ کردن موها وجود دارد، که اگر آن‌ها را با روش‌های عادی رنگ کردن موها مقایسه کنیم، به وضوح متوجه خواهیم شد که روش‌های جدید از زیبایی بیشتری برخوردارند. یکی از پرطرفدارترین روش‌های حال حاضر، رنگ مو آمبره است.

آشنایی با رنگ مو آمبره

رنگ موی آمبره

آمبره یک کلمه فرانسوی به معنی رنگی است که سایه دار و مدرج است. به شکل زیر دقت کنید زمانی که صحبت از روش آمبره است، منظور این است که ریشه موها تیره‌تراز نوک موها باشد. دردنیای آرایشگرها گاهی این ترتیب برعکس می‌شود، یعنی بالای موها رنگ روشن و پایین موها رنگ تیره دارد که به این آمبره، آمبره معکوس می‌گویند.

انتخاب رنگ آمبره

همیشه قبل از رنگ کردن مو با آرایشگر خود درمورد انتخاب رنگ صحبت کنید. برای انتخاب رنگ مناسب به چند نکته زیر توجه داشته باشید:

اولین نکته درانتخاب رنگ مو آمبره دقت کردن به رنگ پوست و رنگ چشم است؛ بنابراین دقت کنید که رنگ پوست شما تیره است یا روشن؟ چشم‌های شما رنگی است یا مشکی؟ سعی کنید که رنگ انتخابی به رنگ طبیعی موی شما نزدیک باشد.

اگر می‌خواهید رنگ مو‌ی شما کاملا با رنگ طبیعی موی شما در تضاد باشد، لازم است تا ابتدا موهای خود را دکلره یا بی‌رنگ کنید و یا به رنگ پایه تبدیل کنید.

دومین نکته در انتخاب رنگ مو آمبره این است که رنگی که انتخاب می‌کنید حداکثر با رنگ موی شما دو شماره اختلاف داشته باشد. رنگ‌های خیلی روشن شما را زیبا نشان نمی‌دهند، سعی کنید از آن‌ها استفاده نکنید. اگر میخواهید رنگ موآمبره شما طبیعی به نظر برسد در تغییر رنگ‌ها و سایه روشن‌ها ظرافت کافی را به خرج دهید.

دوره رنگ مو

رنگ مو آمبره جدید

از آنجایی که رنگ سال1400 و 2021 طوسی و دودی معرفی شده است، می‌توانید برای موهای خود یک رنگ تن خاکستری دودی انتخاب کنید، این رنگ جذاب و پرطرفدار در انواع مختلفی قابل استفاده است.

در این میان رنگ مو آمبره دودی، آمبره خاکستری،  و عقیق و دودی برای دختران و زنان خاص‌تر است. این رنگ‌ها به خاطر زیبای خاصی که دارند برای آقایان نیز انتخاب خاصی به شمار می‌آیند.

از دیگر رنگ‌های آمبره جدید می‌توان به رنگ‌های فانتزی اشاره کرد، برای مثال رنگ مو آمبره دودی فانتزی با طیف‌های از رنگ سوسنی یا بنفش کم رنگ. اگر به رنگ بنفش علاقه دارید موهایی که به ریشه نزدیک‌تر است را بنفش تیره کنید. رنگ موآمبره خاکستری نقره‌ای و بلوند نیز از دیگر رنگ‌های جدید آمبره است.

رنگ مو آمبره دخترانه

اگر شما می‌خواهید یک رنگ مو آمبره دخترانه داشته باشید، دقت کنید که لازم است یک رنگ زیبای ساده را انتخاب کنید.

از رنگ‌های خیلی روشن استفاده نکنید، رنگ‌های مثل خاکستری، رنگ کاراملی طلایی به پوست‌های برنزی و زیتونی زیبایی و گرمای بیشتر و بهتری می‌بخشند.

مقاله پیشنهادی : آموزش رنگ مو آمبره در منزل

بالیاژ

بالیاژ کلمه‌ای است فرانسوی به معنی حرکت از این سو به آن سو می‌باشد. بالیاژ در واقع تکنیکی برای رنگ کردن موهاست. این تکنیک اولین بار در دهه نود در فرانسه دیده شده است. در این روش که از جدیدترین روش‌های هایلایت کردن مو نیز به شمار می‌رود، از یک رنگ استفاده می‌شود. بعضی قسمت‌ها روشن‌تر است اما در کل ظاهر یکپارچه است.

برای بالیاژ از براش‌های ظریف استفاده کنید. بالیاژ بیشتر مناسب کسانی است که موهای صاف دارند. این روش به زمان کمتری نیاز دارد و به راحتی در منزل قابل انجام است. تکنیک بالیاژ دارای زیرمجموعه‌هایی است که محبوب‌ترین آن‌ها سامبره و آمبره است. سعی کنید قبل از بالیاژ نوک موها را کوتاه کنید.

ترکیب رنگ‌های محبوب سال 2021

رنگ موهای آمبره محبویب در سال 2021

رنگ مو آمبره یخی

یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین رنگ موها آمبره یخی است، . این رنگ امسال توانست محبوبت خاصی میان سبلیرتی‌ها نیز داشته باشد. برای طبیعی‌تر شدن رنگ یخی می‌توانید از ریشه موها چند تار مو را یخی کنید سپس کمی پایین‌تر از گوش‌ها را به تدریج رنگ کنید.

برای اینکه این رنگ زیبایی خود را نشان دهد بهتر است از هایلایت‌های یخی در ترکیب با طیف‌های مختلف رنگ یخی استفاده کنید. رنگ آمبره قهوه‌ای یخی چهره‌ای شما را خاص‌تر از همیشه نشان خواهد داد. سعی کنید آرایش گرم و زنده‌ای داشته باشید تا حالت سردی موها را جذاب نشان دهد.

رنگ مو آمبره قهوه ای

رنگ قهوه‌ای در بین بانوان از محبوب‌ترین رنگ‌ها برای انتخاب رنگ مو به شمار می‌رود. در نگاه اول همه فکر می‌کنیم رنگ قهوه‌ای ساده‌ترین انتخاب برای رنگ کردن موهاست، اما حقیقت این است که طیف رنگ قهوه‌ای وسیع‌تر از آن است که بخواهیم به عنوان انتخاب ساده به آن نگاه کنید، برای رنگ مو قهوه‌ای حدود 23 طیف رنگ وجود دارد و با توجه به این که در متد آمبره محدودیتی در انتخاب رنگ‌ها ندارد این طیف می‌تواند گسترده‌تر نیز باشد.

رنگ مو طلایی- قهوه‌ای، رنگ مو  کاکائویی، رنگ مو  قهوه‌ای شنی، رنگ مو قهوه ای- دودی، رنگ مو کاکائویی تیره، رنگ مو قهوه‌ای روشن، رنگ مو قهوه‌ای سوخته و … بخشی از این طیف رنگی زیبای رنگ مو آمبره قهوه‌ای را نشان می‌دهند.

کسانی که چشم‌های عسلی یا قهوه‌ای دارند، یا کسانی که سبزه هستند رنگ آمبره قهوه‌ای روشن گزینه مناسب برای این افراد است. کسانی که رنگ موی آن‌ها بلوند روشن یا قهوه‌ای است، رنگ آمبره قهوه‌ای دودی پیشنهاد عالی برای آن هاست.

رنگ مو آمبره کاراملی

رنگ آمبره کاراملی از محبوب‌ترین رنگ‌های ترکیبی است. این رنگ افسانه‌ای جزو رنگ‌های کلاسیک اروپایی است.

رنگ موی کاراملی نزدیک به رنگ‌های بلوند و طلایی است و جزو دسته رنگ‌های شیرین و گرم است.

برای رنگ آمبره کاراملی باید دقت کنید که زمینه موی‌تان رنگ گرمی داشته باشد تا وقتی با رنگ کاراملی ترکیب شود، این ترکیب یک ترکیب هماهنگ باشد. آمبره کاراملی روشن و قهوه‌ای آمبره کاراملی و بلوند یک انتخاب فوق العاده زیبا خواهد بود. رنگ آمبره قهوه‌ای تیره مایل به قرمزمناسب کسانی است که چشمانی سبز یا فندقی دارند.

رنگ آمبره دودی

رنگ دودی بین رنگ آبی، نقره‌ای و زیتونی ست. رنگ دودی زمانی که با رنگ مشکی و قهوه‌ای استفاده شود، یک طیف رنگی جذاب ایجاد می‌کند، به همین دلیل از پرطرفدار‌ترین رنگ‌های آمبره جدید است.

برای این که تاثیر آمبره دودی روی موها به خوبی دیده شود، نیاز است قبل از رنگ کردن موها را به رنگ پایه برسانید. از آن‌جایی که آمبره دودی تناژهای متنوعی مثل سبز و آبی دارد، اگر می‌خواهید جوان‌تر به نظر برسید بهتر است، از رنگی استفاده کنید، که به رنگ گرم نزدیک‌تر است.

ترکیب نقره‌ای، آبی و دودی خاکستری یک ترکیب زیبا و منحصر به فرد است. اگر به دنبال یک رنگ موی خاص، خلاقانه و به روز هستید حتما رنگ آمبره دودی را امتحان کنید.

بالیاژ مناسب موهای کوتاه

رنگ موی آمبره در موهای کوتاه

  • بالیاژ شکلاتی (کاراملی) _این بالیاژ تغییرملایمی روی موها دارد، بعلاوه اونواع مدل‌ها روی آن قابل اجرا است.
  • هایلایت‌های بالیاژ بلوند یخی
  • بالیاژ خاکستری ونقره‌ای
  • بالیاژ بلوند روی موی تیره یا قهوه ای
  • بالیاژ قهوه‌ای طلایی
  • بالیاژ بنفش و خاکستری

تغییر متفاوت با آمبره کردن مو

اگر می‌خواهید که در ظاهر خود تغیر خاصی ایجاد کنید، یا اگر میان دو رنگ نمی‌دانید، کدام را انتخاب کنید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ مو آمبره است. آمبره به شما این امکان را می‌دهد، تا دو طیف رنگی را همزمان با هم روی موهایتان امتحان کنید.

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

رنگ کردن موی سفید
آموزش رنگ مو
آموزش رنگ کردن موی سفید

همانطور که می‌دانید، بدن به مرور زمان و با افزیش سن؛ دچار تغییراتی می‌شود که بر روی ظاهر تاثیر گذاشته و به راحتی قابل رویت

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.