لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

مراحل صاف کردن مو با سشوار

چگونه موهای خود را با سشوار صاف کنیم؟

احتمالاً تا به حال صاف کردن مو را امتحان کرده اید و می دانید که باید این کار را با سشوار انجام دهید، زیرا دو دلیل وجود دارد: می‌ توانید دما را تنظیم کنید و این که دما به طور مستقیم با موهای تان تماس ندارد.
البته سردرگمی های زیادی در مورد شکل صحیح صاف کردن مو با سشوار وجود دارد و این که افراد نمی دانند سشوار استفاده کنند یا اتو مو و اینکه هر دو روش چقدر مفید است.

صاف کردن مو ها با سشوار
از انجایی که نادیده گرفتن این مسئله اصلا خوب نیست، به همین دلیل این مقاله را برای افرادی نوشتیم که می خواهند در مورد سشوار برای صاف کردن موهایشان اطلاعاتی کسب کنند.

در این قسمت چگونگی صاف کردن موها با سشوار به شکل صحیح را به شما آموزش می دهیم . فقط کافی است که تا انتها ما را دنبال کنید.

آیا می خواهید یک موهای سشوار کشیده شده شبیه به زمان هایی که به آرایشگاه می روید، داشته باشید؟ بدون این که پول زیادی خرج کنید.
آیا به دنبال موی ویو شده یا فر هستید یا می خواهید آن را سشوار بکشید ؟ بسیار مهم است که از تکنیک صحیحی استفاده کنید تا موهای شما پف کرده به نظر نرسد.

اگر می خواهید موهای خود را سشوار بکشید، باید آن را به شکل صحیح آماده کنید و با مراقبت آن را سشوار بکشید تا صاف و ابریشمی و همچنین براق باقی بماند.

آماده کردن موها برای سشوار کشیدن

1- از ابزار صحیح استفاده کنید.

ابزاری که برای سشوار کشیدن موها نیاز دارید، یک عدد دهانه مربوط به سشوار است که جلوی اعمال گرمای مستقیم را می گیرد. در نتیجه موهای نرم تری خواهید داشت.

اکثر سشوار ها این دهانه را دارند اما اگر نداشتند، می توانید آن را به راحتی به صورت جداگانه از مغازه‌ ها خریداری کنید. همچنین به غیر از سشوار، به موارد زیر هم نیاز دارید:

  • شانه دندانه پهن
  • براش یا شانه بزرگ و گرد با موهای زبر
  • محصول نگهدارنده گرما
  • سرم ضد وز یا روغن مو

2- موهای خود را مثل همیشه بشویید.

شامپو و نرم کننده همیشگی خود را در حمام به موهایتان بزنید. زمانی که تصمیم گرفتید موهای خود را صاف کنید، می توانید از شامپو و نرم کننده مخصوص صاف کردن مو استفاده کنید تا قبل از شروع استفاده از سشوار، حجم موهای شما کاهش پیدا کند.

 آیا می دانید ابزارهای حالت دهنده مو مانند اتوی مو، بابلیس یا سشوار به علت گرما و حرارت بالا همچنین تماس مستقیم با مو، به موی شما آسیب وارد می‌کنند؟ برای حل این مشکل بهتر است مقاله مراقبت از مو در برابر سشوار و اتو مو را مطالعه کنید.

3- آب اضافی مو را بگیرید.

زمانی که از حمام بیرون آمدید، از یک حوله تمیز یا یک تیشرت تمیز استفاده کنید تا آب اضافی موهای خود را بگیرید. موهای تان را بیش از حد به حوله فشار ندهید و حوله را روی موها نکشید و یا نپیچانید، زیرا باعث زبر شدن موها می شود. فقط حوله یا تیشرت را کمی روی موها فشار دهید تا آب اضافی آن را جذب کند.

4- موهایتان را شانه بزنید.

از شانه دندانه پهن برای شانه کردن موها و نرم شدن آن ها و از بین بردن هر گونه گره خوردگی قبل از شروع سشوار استفاده کنید. بهتر است که قبل از سشوار مو های شما هیچ گونه گره خوردگی نداشته باشند، زیرا ممکن است که براش ها به موی شما آسیب بزنند و لابلای گره ها گیر کنند.

5- از محصول محافظت کننده گرما استفاده کنید.

محصولات محافظت کننده گرما شامل پلیمر ها هستند، که با موی شما ترکیب می شوند و از خشک شدن آن جلوگیری می کند، و باعث می شود که موهای تان در برابر حرارت سشوار نسوزد.

مقدار کمی از آن ها را به کف دست بزنید، دستان خود را به یکدیگر بمالید و سپس این محصول را از ریشه تا نوک مو اعمال کنید. همچنین می توانید از کرم یا موس موی صاف کننده همراه با محافظت کنندگی گرما استفاده کنید اما قبل از استفاده حتما برچسب روی آن را چک کنید.

اگر محصول محافظت کننده گرما ندارید، می توانید کمی به موهایتان نرم کننده یا سرم ضد وز همراه با موس یا ژل بزنید. استفاده از این مواد، بهتر از این است که هیچ محصولی استفاده نکنید.

از استفاده بیش از حد از محصول خودداری کنید، زیرا ممکن است موهای شما را شکننده کند یا بیش از حد چرب و براق کند.

6- برای سشوار کشیدن وارد فضای بدون رطوبت شوید.

رطوبت باعث فر شدن مو ها می شود و ممکن است مو را وز کند. بنابراین سشوار کشیدن داخل حمام بعد از دوش گرفتن اصلاً کار ایده‌ آلی نیست.

برای این که بهترین نتیجه را بگیرید، سشوار را داخل اتاق بکشید که هوای خشکی دارد یا یک اتاق جداگانه که آینه در آن قرار گرفته و هیچ گونه رطوبت اضافی ندارد را برای سشوار کشیدن انتخاب کنید.

 طریقه صحیح سشوار کشیدن موها

طریقه-صحیح-سشوار-کشیدن

1- لابلای موهای خود را باز کنید.

به جای این که سریعاً به سراغ صاف کردن موها بروید، اول بدون در دست داشتن هیچ براش یا شانه ای موها را سشوار بکشید تا ۸۰ درصد موهایتان خشک شود.

سشوار را چندین سانت با فاصله از سر خود نگه دارید و کل مو ها را خشک کنید. از یک دست دیگر برای شانه کشیدن مو ها استفاده کنید تا بتوانید لایه‌ های مختلف را به خوبی خشک کنید. تا زمانی که مو های شما هنوز رطوبت و نم دارد، این کار را انجام دهید.

خشک کردن موها باعث می شود که بعد از استفاده از سشوار اصلی و یا براش مو آسیب نبیند. اگر مستقیما بعد از حمام از براش استفاده کنید، باید هر بخش را برای صاف شدن دو بار سشوار بکشید. در نتیجه بهتر است در زمان خود صرفه جویی کنید.

سشوار را حتماً از ریشه تا نوک مو بکشید و آن را از پایین به بالا نبرید. استفاده از سشوار از بالای مو تا نوک مو به شما کمک می‌ کند که کوتیکول ها را ببندید و سطح صاف تری روی مو ایجاد کنید.

2- لایه های رویی را کلیپس بزنید.

لایه‌ های روی مو را کلیپس بزنید و آن را به شکل دم اسبی در قسمت بالای سر ببندید. ممکن است بخواهید از لایه های پایین تر برای خشک کردن شروع به کار کنید.

و هر چه قدر که به سمت بالا می‌ روید، کم‌کم کلیپس ها را باز کنید تا کل موهای شما خشک شود‌. با این روش مطمئن می‌ شوید که کل موهای شما خشک شده است.

3- مقدار کمی از موهای تان را دور براش بچرخانید.

یک قسمت از مو ها را انتخاب کنید و از آن جا شروع کنید و سپس آن را دور براش تا نزدیکی ریشه‌ مو بچرخانید. به گونه‌ای که براش سر شما را لمس کند و موها هم اطراف آن پیچیده باشند، و نوک موها به سمت زمین قرار بگیرد.

این روش باعث می ‌شود که شما بتوانید هنگام سشوار کشیدن کم کم مو ها را از لای براش باز کنید و یک راه کلیدی برای صاف کردن مو است.

اکنون سشوار را روشن کنید و آن را  5.1 تا 7.6 سانتی متر از براش فاصله دهید. در بیشتر موارد می‌ توانید از تنظیمات گرمای معمولی برای کاهش آسیب دیدگی به مو ها استفاده کنید.

اگر موهای شما بیش از حد فر است، از گرم ترین حالت تنظیمات برای تضمین صاف شدن مو ها استفاده کنید.

4- سشوار را کمی به سمت پایین بگیرید و همزمان موها را از لای براش از ریشه تا نوک مو باز کنید.

کم‌ کم موهایتان را به سمت پایین بکشید و برای کل طول مو این کار را انجام دهید. سشوار و براش باید موازی با یکدیگر پایین بیایند. اگر مو های شما حجم زیادی ندارد، باید موهایتان را به سمت بالا براشینگ کنید اما اگر می‌ خواهید صاف باشد، آن را به سمت پایین براشینگ کنید.
در هر صورت سشوار باید زاویه رو به پایین داشته باشد، بنابراین جریان هوا می‌ تواند لا به‌ لای موها حرکت کند و باعث می شود که موهای تان صاف تر به نظر برسند و از وز شدن آن ها جلوگیری می‌ کند. سشوار را روی مو ها، عقب جلو کنید تا بیش از حد گرما در یک نقطه متمرکز نشود.

5- چند بار این کار را تکرار کنید تا هر قسمت مو خشک شود.

معمولاً یک بار عبور کردن از مو برای خشک کردن یک قسمت کافی نیست. پس برای هر قسمت چند بار این کار را انجام دهید تا به طور کامل خشک و صاف شود‌. به یاد داشته باشید که از ریشه تا نوک مو را براش بکشید و سشوار را زاویه دار رو به پایین نگه دارید.

6- برای هر قسمت وقت بگذارید.

برای هر قسمت این کار را تکرار کنید تا تمام موهای شما به طور کامل خشک شود و سپس کلیپس ها را برای لایه بعدی برداشته و دوباره این کار را تکرار کنید تا کل موهای تان در معرض  سشوار قرار بگیرد.

نکات مهم بعد از سشوار کشیدن موها

1- موهایتان را در معرض هوای خنک قرار دهید.

سشوار را روی تنظیمات خنک بگذارید. به لایه های رویی و سطحی مو، هوای خنک را اعمال کنید و از ریشه به سمت نوک مو بیایید.

این روش باعث می‌ شود که موهای شما صاف تر به نظر برسد و از وز شدن آن در طول روز جلوگیری می کند و کمک می کند که هر گونه قسمت خیسی باقیمانده در مو را هم راحت تر تشخیص دهید. هر قسمت خیس و مرطوبی که باقی مانده باشد، نیاز به فشار داغ و بعد خنک دارد.

2- برای نرم نگه داشتن موها از سرم مو استفاده کنید.

از یک سرم ضد وز یا روغن آرگان برای براق نگه داشتن و صاف نگه داشتن موها استفاده کنید. کمی از انگشتان را لابلای موها بکشید و سپس آن را شانه بزنید. روی نوک تمرکز کنید که ممکن است زودتر از انتهای مو خشک شود.

3- در صورت نیاز از اتوی مو استفاده کنید.

سشوار-یا-اتوی-مو

موی ویو شده و یا فر را نمی‌ توان به راحتی با سشوار به تنهایی صاف کرد زیرا ممکن است آنطور که می‌ خواهید صاف نشود. اگر می‌ خواهید کاملا صاف باشد، می‌ توانید از اتو مو برای هر بخش از موهای تان استفاده کنید.

مدل های مختلف بعد از صاف کردن مو

فرق کج صاف

صاف کردن موها و ایجاد فرق کج، یک راه آسان است و می توانید آن را با یک براش و سشوار انجام دهید. افرادی که موهای بلند دارند، می توانند این روش را انجام دهند.

این مدل مو را روی موی تمیز و شسته شده پیاده کنید که هیچ گونه گره خوردگی ندارد و هر طرف که می‌ خواهید آن را ایجاد کنید. موهای شما در چنین حالتی باید حداقل ۹۰ درصد خشک شده باشد.

اگر موهای تان کمی رطوبت داشته باشد، این فرق کج از بین می‌ رود و  فر می خورد. پس این قسمت که قرار است فرق کج ایجاد کنید را هم به خوبی براش و سشوار بکشید.
حتما از دهانه سشوار استفاده کنید، زیرا جریان مستقیم ممکن است باعث شکنندگی موهای شما شود . بیشتر تمرکز سشوار و براش باید روی میانه طول موهای تان باشد.

حجیم و حالت دار

برای این که موهایتان کمی حالت داشته باشد و از طرفی فر هم به نظر نرسد، از یک براش گرد و بزرگ برای خشک کردن موها استفاده کنید و همان فرق کج را ایجاد کنید.

معمولاً برای موهای معمولی این استایل عالی عمل می‌ کند و نتیجه آن بسیار جذاب خواهد بود و می‌ توانید برای هر موقعیتی این کار را انجام دهید.
پیشنهاد می کنیم که برای این مدل مو حتما ۸۰ درصد مو های خود را خشک کرده باشید. سپس از یک براش استفاده کنید، ریشه مو را صاف نگه دارید و مو ها را به سمت بالا سشوار بکشید که باعث پر حجم دیده شدن مو ها در قسمت ریشه می شود. سپس انتهای مو را با استفاده از یک براش گرد خشک کنید. می توانید بخش های زیرین مو را نیز جدا کنید و آن ها را نیز حالت دهید.

فر ملایم

چگونه می توانید موی فر را دوست نداشته باشید؟ ما به شدت به موی فر علاقه‌ مندیم. شما هم می توانید به اندازه کافی موهای فر و جذاب داشته باشید.

اگر می‌ خواهید استایل موهای شما پر حجم تر به نظر برسد، پیشنهاد می کنیم که از یک موس موی مناسب برای عملی کردن آن استفاده کنید. این موس مو می‌ تواند به مو های شما حجم دهد و برای طولانی تر کردن عمر موهای تان نیز مناسب است.

این استایل کمی سخت تر از حالت های دیگر است. بنابراین باید مهارت های خشک کردن را با اعتماد به نفس بلد باشید. یک قسمت کوچک از موی خیس را انتخاب کنید، آن را دور یک براش بکشید و صبر کنید تا به طور کامل خشک شود و سپس به آرامی آن را از لای براش باز کنید.

دوباره از قسمت پایین، موها را دور براش بکشید و این کار را تکرار کنید تا به طور کامل خشک شود. سپس مو ها را به همان شکل موج دار و فر درشت نگهدارید تا حجیم تر به نظر برسد.

موی فر ابریشمی

همه عاشق مو های فر، مدرن و ابریشمی هستیم. این مو ها کاملا نرم و براق هستند. راه کلیدی ایجاد این موهای جذاب استفاده از سرم مو است. سرم موی یک ماده عالی برای از بین بردن وز مو است و می تواند براقیت کافی را به موهای شما بدهد.
مقداری از سرم ‌مو استفاده کنید اما مراقب باشید که زیاده روی نکنید و آن را به کل موهای خشک یا مرطوب خود بزنید. سپس از سشوار برای حالت دادن فر مو استفاده کنید. به این طریق که موهای خود را از وسط یک دور براش بکشید و انتهای آن را فر کنید.

فر با دیفیوزر

روی فر کردن مو با استفاده از دیفیوزر که به سشوار می چسبد، تمرکز کنید. تقسیم کردن مو ها و خشک کردن آن، یک راه آسان با استفاده از دیفیوزر می باشد.

در نتیجه می توانید فر موی خود را هدف کارتان قرار دهید و شکل آن را تا چند روز حفظ کنید. قبل از این که از دیفیوزر استفاده کنید، حتماً به موهای تان سرم نرم کننده بزنید تا کمی حالت مرطوب داشته باشند و بیشتر دوام بیاورند.

پیکسی پف کرده

همه ما عاشق مو های پف دار و حجیم هستیم که با سشوار ایجاد می شوند و یکی از راحت ترین استایل های مو با استفاده از سشوار است. از براش استفاده کنید و شکل مو را کمی به سمت بالا خشک کنید. روی گرمای سشوار در قسمت ریشه تمرکز کنید تا بیشترین حجم مو را ایجاد کنید.

اشتباهاتی که ممکن است هنگام سشوار کشیدن مرتکب شوید.

1- از سشوار مناسبی استفاده نمی کنید.

استفاده از ابزار با کیفیت بسیار مهم است؛ مخصوصاً زمانی که می خواهید از سشوار به دفعات زیاد استفاده کنید. اگر موی ضخیمی دارید، احتمالاً با سشوار ارزان‌ قیمت به موهای تان آسیب زیادی وارد می کنید. پس باید از یک سشوار با کیفیت استفاده کنید که هم سلامت مو را تضمین کنید و هم سریع این کار را انجام دهید.

سشوار های گران قیمت معمولاً ویژگی های هوشمندانه زیادی مثل قدرت بالا، تنظیمات مربوط به دما، شات خنک و تکنولوژی های تنظیم دما را دارند که گزینه آخر به شما کمک می کند تا وزی مو را کاهش دهید، براقیت آن را بالا ببرید و زمان سشوار کشیدن را تا حد ممکن کوتاه کنید.

این تکنولوژی کمک می‌ کند که مولکول های آب زودتر بشکنند و سشوار شما سریع تر کار کند. هر چقدر که موهای شما زمان کم تری در معرض گرما باشد، کنترل بیشتری روی دما دارید و موهای سالم تری خواهید داشت..

2- حوله را مدت طولانی روی موهایتان نگاه می دارید.

بعد از این که از حمام بیرون می آیید، احتمالاً تمایل دارید که 30 دقیقه حوله روی سرتان باشد و موها را بپوشانید تا خشک شوند اما همین کار باعث شکنندگی مو ها شده و میزان آسیب دیدگی ساقه مو را بالا می ‌برد.‌

اگر می خواهید از شر آب اضافه مو خلاص شوید، از یک حوله با فیبر های میکرو استفاده کنید. حتی می‌ توانید از یک تیشرت تمیز هم استفاده کنید که چه بسا گزینه بهتری هم می باشد. فقط باید ۱۰ دقیقه مو های خود را داخل این تی شرت نخی بعد از شامپویی که استفاده کرده اید، نگه دارید.

بهترین راهکار برای سلامت مو این است که اجازه دهید موهای تان قبل از سشوار در معرض هوا خشک شود. زمانی که موها خیس باشند  در آسیب پذیرترین حالت خود قرار می گیرند. بنابراین باید در معرض هوا خشک شوند، تا همیشه از سلامت آن ها مطمئن باشید.

اطمینان حاصل کنید که مو های خود را طبق بافتی که دارند خشک کرده‌ اید. ممکن است نوع مو های شما به گونه‌ای باشد که خشک کردن آن بیشتر زمان ببرد.

مو های معمولی معمولاً بعد از قرار گرفتن در معرض هوا حدود ۸۰ درصد خشک می‌ شوند اما مو های ضخیم‌ تر ۵۰ درصد خشک می گردند و در نتیجه بهتر است مو های ضخیم را با همان رطوبتی که دارند، صاف یا فر کنید.

اگر مو های مجعد یا فر دارید و می خواهید بافت طبیعی آن را بهبود ببخشید، به هنگام خیس بودن مقدار کمی محصول مراقبتی به آن بزنید. مقدار اضافی آن را با دستان تان بگیرید و سپس به آرامی آن را با یک حوله نازک یا تیشرت بپوشانید. زمانی که دیگر هیچ آبی از انتهای مو های تان چکه نمی کرد، می توانید سشوار کشیدن را آغاز کنید.

3- خیلی زود از براش استفاده می کنید.

درست است که نباید ۳۰ دقیقه موهایتان را زیر حوله نگه دارید اما اصلاً هم مناسب نیست که سریعا بعد از بیرون آمدن از حمام یک براش و سشوار دست تان بگیرید و شروع به خشک کردن مو کنید. استفاده از سشوار در چنین حالتی موهای شما را بیش از حد خشک و زبر می کند.

اول این که باید سشوار را روی حالت مدیوم و با درجه کم قرار دهید. اگر مو ها خیس هستند، آن را روی سرعت بالا بگذارید اما این روش باعث مو خوره، گره خوردگی و وز شدن موها می شود.

زمانی که احساس کردید ۸۰% موهای تان خشک شده اند، می توانید آن را تقسیم بندی کنید، مدل بدهید و با استفاده از براش به آن حالت بدهید.

4- فراموش می کنید که از اسپری محافظت کننده برای پشت موهایتان استفاده کنید.

استفاده از یک محصول صحیح قبل از سشوار کشیدن، از شکنندگی انتهای مو جلوگیری می‌ کند و باعث می‌ شود که دوام سشوار طولانی تر باشد اما باید این کار را به شکل صحیح انجام دهید.
زمانی که افراد از سرم برای موهای وز یا از اسپری ضخیم کننده برای حجم بالا استفاده می کنند، فقط روی موها را اسپری می‌ کنند. به جای این که این اسپری را روی کل مو بزنید، پشت موهایتان را فراموش می کنید.

متخصصان زیبایی پیشنهاد می کنند که موهای خود را به چند بخش تقسیم کنید و تمام قسمت ها را در نظر داشته باشید. حتی می توانید موها را شانه بزنید. اما اگر عجله دارید با نوک انگشتانتان از این محصول استفاده کرده و آن را به موهایتان اعمال کنید.

5- از دهانه سشوار استفاده نمی‌ کنید.

دهانه و سر سشوار به شما کمک می‌ کند که گرما در یک نقطه جمع شود و دقیق‌ تر به موهای تان برسد، از گرمای اضافه جلوگیری می‌ کند و برای سلامت و حالت دادن موها مناسب تر است.

این دهانه‌ های سشوار یک عضو ضروری برای شکل زیباتر موهایتان هستند و فاصله بین مو و لبه را تنظیم می‌ کنند. علاوه بر آن جریان هوا را متمرکز می کند و ممکن است بدون استفاده از این دهانه ها، گرمای هوا به بیرون پخش شود و وز بودن موهای شما بیشتر شود.

حتی اگر به دنبال استایل ابریشمی نیستید، باز هم بسیار مهم است که از این دهانه‌ های سشوار استفاده کنید.‌فرقی ندارد که چقدر احساس تنبلی دارید، اگر می‌خواهید موهای شما کاملاً دخترانه بوده و صاف شود، حتماً باید از امکانات حداکثری خود استفاده کنید که یکی از آنها همین دهانه سشوار است که باعث می شود جریان هوا راحت‌ تر گره موهایتان را باز کند و از موخوره جلوگیری می کند.

در نتیجه کمتر مجبور می‌ شوید موهایتان را کوتاه کنید. همه دهانه‌ های سشوار با یکدیگر یکسان نیستند. پس به دنبال دهانه‌ های نازک‌ تر بگردید که جریان گرما را مستقیم اعمال می‌ کنند‌. دهانه های نازک تر می توانند مستقیماً ریشه موی شما را حالت دهند و خشک کنند.

6- از براش اشتباه استفاده می کنید.

زمانی که صحبت استفاده از براش می شود، نوع براشی که استفاده می کنید بستگی به نتیجه ای دارد که به دنبالش هستید. نوع موی خود را هم باید در نظر بگیرید. معمولاً براش گرد مورد علاقه بسیاری از آرایشگران برای موهای پرحجم می باشد اما قطعا انتخاب‌ های بسیار بیشتری دارید.
خانم‌ هایی که موی صاف دارند، باید از براش های سرامیکی استفاده کنند. خانم هایی که موی نرم می خواهند اما خودشان موی نسبتاً مجعدی دارند، باید از شانه های دندانه زبر استفاده کنند تا نرمی کامل روی آن ها ایجاد شود.

اگر موهای فر دارید و می خواهید براقیت آن را افزایش دهید، براش با روکش سرامیکی باعث می شود که سشوار برای شما سریع تر عمل کند.

7- از موهای پشت سر شروع به صاف کردن موها می کنید.

بسیاری از خانم ها به اشتباه از پشت سر شروع به سشوار کشیدن می‌ کنند‌. بهتر است که از شقیقه، خط رویش مو و تاج موهایتان شروع کنید و کم کم به سمت عقب بروید، زیرا جلوی موهای شما بیش از همه قابل رویت است.

اگر از عقب مو شروع کنید، زمانی که به خط رویش و جلوی مو برسید، موهای شما دیگر خشک شده اند و حالت دادن به آن سخت تر است.

اگر موهای چتری دارید، روی صحبتم با شماست. جلوی مو ها معمولاً برای صاف کردن چالش‌ برانگیز تر هستند. علت آن کوتاهی و بلندی قسمت جلوی مو می باشد و همچنین بیشترین جلوه را در زیبای موهای شما دارند. اگر بخواهید خشک کردن مو ها را از عقب شروع کنید، قسمت جلوی موهای تان وز می شود و در نتیجه کل کار شما به هم می ریزد.

8- به دنبال حجم مو هستید اما توجه زیادی به ریشه موها ندارید.

لیفت کردن ریشه های مو، راهی کلیدی برای حجیم تر کردن موها می باشد. اگر زمان زیادی ندارید و یا در انجام این کار متخصص نیستید و می خواهید که به موهایتان حجم بیشتری بدهید، یکی از ترفندها این است که موهای خود را از بالا به پایین تا بزنید و آن را براشینگ کنید تا ریشه ها در خلاف جهت قرار بگیرند.
هنگام اعمال گرمای نهایی با سشوار، این کار را انجام دهید. همچنین می توانید از شانه دندانه پهن استفاده کنید. اگر حجم زیادی در قسمت تاج مو می خواهید، می توانید قسمت مخصوص رول کردن مو های خود را بزرگ تر انتخاب کنید.

زمانی که موها هنوز گرم هستند، آن ها را دور شانه بپیچانید و بعد سشوار بکشید. سپس بالای موها را با یک سنجاق نگه دارید و صبر کنید تا خنک شود و در نتیجه بعد از باز کردن سنجاق ها یک موی ویو شده ی زیبا و پر حجم خواهید داشت.

نکات مهمی که باید به خاطر بسپارید

  • در مورد خرید سشوار صرفه جویی نکنید و حتما سشوار با کیفیت بخرید که از آخرین تکنولوژی و ویژگی‌ ها استفاده کرده باشد.
  • چک کنید و ببینید که آیا سشوار ویژگی هوای سرد یا یونیزه کننده را دارد یا خیر. این ویژگی ها آسیب کمتری به موها وارد می کند.
  • اگر موهای خیلی بلند دارید، باید از یک شانه و برس با قطر بیشتر استفاده کنید.
  • هیچ محصول شیمیایی را در طول صاف کردن مو روی موهایتان نگه ندارید.
  • از آنجایی که صاف کردن مو با سشوار باعث سلامت و زیبایی موها می شود اما با رعایت نکاتی می توانید نتایج را بهتر هم کنید.

منبع

https://www.self.com/story/blow-dry-mistakes

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
هایلایت مو
مطالب عمومی
تکنیک‌های هایلایت مو

اگر تازه با روش هایلایت مو آشنا شده‌اید، باید بدانید که تکنیک‌های هایلایت بسیاری وجود دارد که آرایشگران امروزی برای رسیدن به رنگ موهای متفاوت

زیباترین زنان جهان
مطالب عمومی
25 زیباترین زن جهان در سال 2023

استانداردهای زیبایی در هر نقطه از جهان با یکدیگر متفاوت است. همچنین زیبایی، یک مفهوم بسیار ذهنی است به این معنا که ممکن است شخصی

آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.