لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

فر کردن مو

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
فر کردن مو
فهرست محتوی

روش های فر کردن مو

توجه به زیبایی موها همواره از اهمیت بالایی بر خوردار بوده و خانم ها بدنبال تنوع در آرایش مو خود هستند. یکی از روش های آرایش موها، فر کردن مو می باشد. روش های مختلفی برای فر کردن مو وجود دارد که در این بخش به معرفی آن ها می پردازیم.

فر کردن مو

بیگودی

یکی از قدیمی ترین روش ها برای فر کردن مو استفاده از بیگودی است، که با توجه به نوع فر می تواند بصورت ریز، درشت و یا متوسط باشد. نکاتی که باید در ارتباط با استفاده از بیگودی رعایت شود:

  • موها تمیز و شسته شده باشند.
  • ساقه موها مرطوب باشد.
  • پیچیدن موها به زیر باشد.
  • در پایان کار از اسپری فیکس کننده استفاده شود.

فر کردن مو

اتو مو

در این روش موها توسط اتوی مو فر می شود. روند کار به این صورت است که موها را به شاخه های مساوی تقسیم می کنیم. هرچه تقسیم بندی ها کوچکتر باشد فر کردن با اتو ساده تر می شود، سپس اتو را به دور مو پیچیده و تا پایین مو ادامه می دهیم. سپس سراغ شاخه های بعدی رفته و به همین ترتیب تمام موها را فر کرده و در نهایت از اسپری مو (تافت) برای فیکس شدن حالت موها استفاده می کنیم.

فر کردن مو

بابلیس

یکی از روش های فر کردن مو با حرارت، استفاده از بابلیس است. در این روش موها به چهار قسمت تقسیم می شود. از پایین ترین قسمت، موها را بابلیس کشیده و فر می کنیم. به این ترتیب همه قسمت ها را فر کرده و در نهایت برای ماندگاری بیشتر از تافت استفاده می کنیم.

فر کردن مو

بافت مو

یکی دیگر از روش های ساده برای فر کردن، بافت مو می باشد. در این روش از وسط موها را به دو قسمت تقسیم کرده و بصورت فرانسوی یا ساده ببافید، بعد از گذشت چند ساعت موها را باز کنید، موها حالت دار شده اند.

فر کردن مو

فویل

یکی از روش های ساده برای فر کردن مو در منزل استفاده از فویل است. در این روش ابتدا موها را با استفاده از ژل خشک مرطوب کرده سپس موها را شاخه بندی کرده، هر شاخه را دور انگشت پیچیده و لوله کرده، موهای لوله شده را در داخل فویل قرار داده و دو سر فویل را می بندیم. با استفاده از اتوی مو هر فویل را به آرامی حرارت می دهیم. این روند را برای تمام فویل ها انجام داده در نهایت فویل ها را باز می کنیم، موها به زیبایی فر شده اند.

دوره های آموزش رنگ مو و آموزش شنیون مودر آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

امتیاز به این مقاله

سپاسگزاریم که با ارسال نظر ما را در ارائه خدمات بهتر یاری می کنید.
راهنما:

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبخیلی خوب (بدون امتیاز، اولین امتیاز دهنده باشید)
Loading…
سایر مقالات مشابه
  اشتراک گذاری  
Notify of
جدیدترین مقالات
شانه چوبی
شانه چوبی

فواید استفاده از شانه چوبی در این قسمت از سایت هنرآموزان دلایلی را به شما معرفی می کنیم که چرا باید شانه پلاستیکی یا

مطالعه کنید »