بافت مو

بافت مو

امروزه خانم ها بدنبال تنوع در زیبایی مو و شنیون مو هستند، بافت مو یکی از روش های زیبایی مو می باشد. مدل های مختلفی برای بافت مو وجود دارد که در این بخش به توضیح آن ها می پردازیم.

بافت مو

بافت موی فرانسوی

  • در این روش یک دسته از موها رو برداشته و به سه شاخه تقسیم کرده و بصورت ساده، یعنی شاخه سمت راست بر روی شاخه وسط سپس شاخه سمت چپ را بر روی شاخه وسط بیاورید. سپس شروع به اضافه کردن مو از هر سمت بکنید، برای اینکار یک دسته مو از سمت راست برداشته و به شاخه سمت راست اضافه نموده و روی شاخه وسطی بیاورید، این کار را برای سمت چپ نیز تکرار نموده، یعنی یک دسته مو از سمت چپ برداشته و به شاخه سمت چپ اضافه نموده و باهم روی شاخه وسط بیاورید. به همین صورت تا آخر ادامه می دهید.

بافت مو

بافت مو

بافت مو

بافت موی تیغ ماهی

  • در این روش قسمتی از موها را که می خواهید بصورت تیغ ماهی بافته شود را در دست بگیرید و به دو قسمت مساوی تقسیم کنید، سپس باریکه ای از قسمت بیرونی موهای سمت چپ برداشته و به داخل بخش راست ببرید، همچنین باریکه ای از قسمت بیرونی موهای سمت راست را برداشته و به داخل بخش چپ ببرید و به همین ترتیب روند کار را ادامه دهید تا به انتهای موها برسید.

بافت مو

بافت موی حصیری

  • بافت موی حصیری بصورت ۴، ۶، ۸ یا ۱۲ تکه می باشد. در این بخش به آموزش موی حصیری ۶ تکه می پردازیم. در این روش دسته ای از موها که می خواهید بصورت حصیری بافته شود جدا نموده و به ۶ شاخه مساوی تقسیم کرده، ۳ شاخه را در سمت راست و سه شاخه در سمت چپ قرار می گیرد.
  • حال از سمت راست، داخلی ترین شاخه به ترتیب بصورت زیر، رو و زیر در لابه لای شاخه های سمت چپ قرار می گیرد، سپس شاخه دومی سمت راست، به صورت رو، زیر و رو در لابه لای شاخه های سمت چپ قرار می گیرد و در نهایت شاخه سوم سمت راست، بصورت زیر، رو و زیر در لابه لای شاخه های سمت چپ قرار می گیرد. همین مراحل را برای سه شاخه سمت چپ انجام داده و از داخلی ترین شاخه سمت چپ شروع کرده و همانند شاخه های سمت راست بافت را انجام داده و تا آخر ادامه به همین روال ادامه می دهیم تا بافت مو تمام شود. امروزه بافت موی حصیری در شینیون و زیبایی مو بکار می رود.

بافت مو

دوره های آموزش بافت مو  ، آموزش کوتاهی ژورنالی و دیگر دوره های تخصصی در آموزشگاه هنر آموزان برگزار می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
برگشت به بالا