انواع اکستنشن مو

همه چیز در رابطه با اکستنشن مو

اکثریت خانم ها به موهای بلند و پرپشت علاقه مند هستند. اما متاسفانه همه این افراد سرعت رشد موی مناسبی ندارند و یا در بلند شدن موها تعجیل دارند. اکستنشن مو یکی از روش هایی است که با استفاده از آن می توان به موهای بلند تر و همچنین حجیم تری دسترسی یافت. در ادامه رایج ترین انواع اکستنشن مو را در دو دسته از روش های اکستنشن مو سرد و اکستنشن مو گرم به شما معرفی خواهیم کرد. همچنین علاقه مندان به آموزش اکستنشن مو به صورت حرفه ایی را دعوت میکنیم تا در دوره های تخصصی انواع اکستنشن مو  آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان شرکت نمایند .

آموزش اکستنشن

اکستنشن مو چیست؟

افزایش طول و حجم مو با استفاده از موی طبیعی یا مصنوعی را اکستنشن مو می گویند. روش های مختلفی برای اکستنشن مو وجود دارد که در این بخش به معرفی آن می پردازیم. اکستنشن مو به وصل کردن موهای مصنوعی به موهای طبیعی گفته می شود. با استفاده از این روش می شود موهای مصنوعی بلند، رنگی و حالت دار را به مدت طولانی، به موهای طبیعی بدون دیده شدن نصب کرد. اگر موهای کم حجم و کوتاهی دارید و بنا به دلایلی نمی توانید موهای خود را رنگ کنید، این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

اکستنشن مو

انواع جنس موهای مورد استفاده شده برای اکستنشن

برای اکستنشن مو از ۲ نوع مو موی مصنوعی و موی طبیعی استفاده می شود. موهای مورد استفاده برای اکستنشن مو را می توانید از فروشگاه های لوازم آرایشی تهیه کنید. مو‌یی که برای اکستنشن انتخاب می کنید، بهتر است شبیه موهای خودتان باشد.

موهای مصنوعی:

این نوع موی مورد استفاده در اکستنشن مو، از کراتین و پلاستیک تشکیل شده و شبیه موهای طبیعی می باشند. این نوع مو متأسفانه به علت پلاستیک بودن، براق و درخشان هستند.

موهای طبیعی:

این نوع موها کیفیت بالاتری دارند. موهای طبیعی مورد استفاده برای اکستنشن مو، برزیلی، هندی و مالزیایی بالاترین کیفیت را دارند. این نوع موها قابلیت صاف، فر و رنگ کردن را دارند.

اکستنشن مو انواع

انواع اکستنشن مو

انجام اکستنشن مو با دو روش کلی از نظر درجه حرارت انجام می شود. روش سرد و روش گرم.

اکستنشن سرد:

این روش اکستنشن مو بدون استفاده از دستگاه های حرارتی انجام می شود. در این نوع اکستنشن، چسب گیاهی کراتین و حلقه های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از حلقه های فلزی برای موهای حجیم و ضخیم مناسب تر است. اکستنشن سرد را می شود با استفاده از کلیپس، دوخت مو، اکستنشن بافت، اکستنشن ریسه‌ای و اکستنشن با رینگ انجام داد.

اکستنشن گرم:

اکستنشن گرم با استفاده از دستگاه های حرارتی انجام می شود. در این روش اکستنشن مو با استفاده از چسب و لیزر انجام می شود. استفاده از چسب های رولی و دورو، جدترین روش اکستنشن مو است.

انواع اکستنشن مو

انواع اکستنشن مو نوار چسبی

اکستنشن سرد نوار چسبی یا همان اکستنشن مو چسبی از جدیدترین فناوری در اکستنشن سرد است. تقریبا میشه گفت غیر قابل تشخیصه و پوشیدن آن بسیار راحت است. همچنین میزان آسیب بسیار کمتری نسبت به سایر مدل ها به موها می زند . نوار چسب این اکستنشن ها به طول ۴ سانتی متر و عرض ۱ سانتی متر است.

انواع اکستنشن مو نوار چسبی

این نوار چسب فشرده از جنس پلی اورتان است. پلی اورتان در ظاهر یک لاستیک شفاف انعطاف پذیر اما محکم است که موهای سر را در جای خود نگه می دارد.  پلی اورتان مقاوم در برابر حرارت و ضد آلرژی است. هر دسته از این اکستنشن تقریبا حاوی ۲٫۵ گرم مو است و در هر دو سمت چسب دارد . بزرگترین فایده پانل های اکستنشن نوار چسبی پلی اورتان این است که قابل استفاده مجدد نیز می باشد.

انواع اکستنشن مو چسبی

انواع اکستنشن سرد با کراتین

از ساده ترین انواع اکستنشن مو می توان از اکستنشن مو سرد با کراتین نام برد. در این نوع اکستنشن مو کراتینه ، از هیچ دستگاهی استفاده نمی‌شود، اکستنشن سرد با بهره گیری از چسب گیاهی به نام کراتین انجام می شود که با استفاده از آن می توان موهای مصنوعی را به سر شخص متصل کرد.

اکستنشن مو سرد کراتینه

با استفاده از چسب کراتین دسته موی به طول ۴ تا ۵ سانتی متر به موها متصل می گردد و با استفاده از ریمور به آسانی و بدون آسیب رسیدن به موها برداشته می شود. می توان اشاره نمود که نصب این اکستنشن که با نام تیپی یا استیکری شناخته می شود، در زمان کوتاهی نیز انجام می پذیرد.

اکستنشن مو کراتینه

انواع اکستنشن مدل کلیپسی

نصب این نوع اکستنشن، خیلی راحت و سریع انجام می‌شود و برای مواقعی که زمان کافی ندارید، استفاده از اکستنشن کلیپسی پیشنهاد می‌شود. البته بهتر است که در هنگام خواب آن‌ها را از موهایتان جدا کرده و در روز، دوباره آن‌ها را نصب کنید.

این اکستنشن‌ها به صورت مصنوعی و طبیعی موجود هستند و موها در نزدیک ریشه به یک کلیپس متصل می‌شوند و از همین طریق در بین موهای طبیعی نصب می‌شوند. یک ست اکستنشن کلیپسی، به طور معمول، دارای هشت نوار مو است. همچنین طول و عرض‌ این نوع اکستنشن بین ۵ تا ۲۰ سانتی‌متر است.

اکستنشن مو کلیپسی

اکستنش بوسیله دوخت

انواع اکستنشن بوسیله دوخت  به شما این امکان  را می دهد به راحتی به حجم موی دلخواه خود برسید.این اکستنشن دوختنی به صورت دسته ایی موی پرده ای شکل با انتهای دوخته شده است که با توجه به نیاز شما می توانید با روش هایی مانند بافندگی و دوخت و ریز حلقه ها برای اتصال آن استفاده کنید.

اکستنشن مو بافتنی

روشی که شما برای استفاده انتخاب می کنید ، بسته به نوع ماندگاری آنها متفاوت است. در خصوص ماندگاری می توان گفت که ۴ تا ۶ هفته بسته به نوع نگهداری می توانند دوام داشته باشند .

اکستنشن مو دوختنی

 

انواع اکستنشن حلقه ایی و میکرو حلقه ایی

اکستنشن حلقه ایی یکی از انواع اکستنشن است که نیاز به چسب ندارد و بسیار طبیعی جلوه می کند. در این مدل رشته های مو در انتها به حلقه ایی متصل شده اند. این حلفه وسیله ارتباطی اکستشن با ریشه موواقعی است . اکستشن حلقه ایی در دو مدل نرمال و میکرو در بازار موجود است که تفاوت آن ها در قطر حلقه و دسته های مو می باشد.

اکستنشن مو حلقه ایی

 

انواع اکستنشن دم اسبی

این مدل اکستنشن که نصب بسیار آسان دارد از انواع اکستنشن سرد و در دسته مو کلیپسی یا بافتنی قرار دارد. این دسته مو فقط برای موهای بسته و دم اسبی کاربرد دارد. و کاملا موقت است و فقط برای یک روز می تواند دوام داشته باشد. اما نصب آسان و راحت و سریع دارد. و قابلیت چند بار استفاده را دارد.

اکستنشن مو دم اسبی

انواع اکستنشن حرارتی

اکستنشن حرارتی یکی از انواع اکستنشن گرم  است که با کمک دستگاه انجام می‌شود و شامل اکستنشن با چسب مخصوص حرارتی است، که هر دو به وسیله دستگاه و با حرارت انجام می‌گردد. استفاده از چسب‌های رولی و دو رو، جدیدترین نوع اکستنشن گرم است.

اکستنشن مو حرارتی

انواع اکستنشن مو با ماشین

امروز ماشین های اتومات اکستنشن نیز وارد بازار شده اند که انواع اکستنشن ماشینی در متد های بافتی و حرارتی را پشتیبانی می کنند . این روش ها نسبتا منظم تر و سریع تر خواهند بود. اما از نظر هزینه ایی به صرفه نخواهند بود چون ماشین ها حتما باید کارتیژ و دسته های اکستنشن مخصوص خود را داشته باشند.

اکستنشن مو ماشینی

جدیدترین روش اکستنشن مو با لیزر

بهترین و ماندگارترین روش اکستنشن  که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، اکستنشن با لیزر است. که به سبب آنکه بسیار محو است، در جلو سر نیز می توان از آن بهره مند شد.

این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که میزان حرارت آن را می توان تعیین نمود. که همین امر سبب می گردد تا با استفاده از آن آسیبی به موها وارد نشود.

در این دستگاه نیز از چسب کراتینه استفاده می شود. در اکستنشن لیزری، موهای انتخاب شده، با چسب کراتینه و توسط اشعه دستگاه لیزر، لابه لای موها نصب می‌شوند.

اکستنشن مو لیزری

مراقبت از موهای اکستنشن شده

بعد از اکستنشن باید نکات مربوط به مراقب و نگهداری موها به خوبی انجام شود تا ماندگاری آن ها بیشتر شود.

از یک برس نرم و مخصوص برای شانه زدن استفاده شود.

همچنین از تاف بر روی موهای اکستنشن شده استفاده نشود.

هنگام شانه کردن موهای اکستنشن شده، موها را آرام از سمت بالا رو به پایین شانه کنید.

موقع خواب، موهای خود را برای جلوگیری از کشیده شدن و گره خوردن، در بالای سر جمع کنید.

برای شستشوی موها از شامپوهایی که فاقد سولفات هستند استفاده کنید. از شامپوهای نرم کننده در ریشه ی موها استفاده نکنید.

از محصولات سیلیکونی و حالت دهنده موها مانند تافت و … خودداری کنید. این محصولات موهای اکستنشن شده را جدا می کند.

رنگ کردن موهای خود را به آرایشگر بسپارید.

پس از گذشت ۶ الی ۸ هفته موهای اکستنشن شده را ترمیم کنید.

ریموور اکستنشن  را به آرایشگری که اکستنشن را انجام داده بسپارید.

اکستنشن مو

مزایای موهای اکستنشن شده

امروزه اکستنشن بین خانم ها رواج پیدا کرده است. مزایای این روش زیبایی عبارتند از:

 • استفاده از موهای رنگی برای اشخاصی که قادر به رنگ کردن مو نیستند.
 • پرپشت شدن مو
 • زیبایی موها
 • بلندی مو

اکستنشن مو

 

معایب موهای اکستنشن شده

موهای اکستنشن شده در کنار مزایایی که دارد دارای معایبی نیز است. قبل از انجام اکستنشن به این معایب توجه داشته باشید.

 • صرف هزینه برای اکستنشن، ترمیم و ریموور مو
 • انجام مراقبت های خاص
 • بروز سردرد و میگرن
 • خوابیدن سخت
 • بروز حساسیت
 • ریزش موها

 

2 دیدگاه ها

 1. مریم گفت:

  سلام روزتون بخیر
  برای اکستنشن مو بهترین زمان برای ماندن اکستنش روی مو چند وقته؟ چون شنیدم باعث ریزش مو میشه و یه سوال دیگه اینکه ترمیم داره ؟

  • هنرآموزان گفت:

   سلام.اکستنشن با روش های مختلفی انجام می شود و هر روش مدت ماندگاری متفاوتی دارد، اکستنشن هایی که با دستگاه انجام میشه ماندگاری بیشتری داره و حتی بعد از خسته شدن براحتی میتونید به سالن زیبایی موردنظرتون مراجعه کنید و ازشون بخاید که اکستنشن رو برداره،اکستنشن هایی که جدا شدن رو میتونید ترمیم کنید. مو خاصیت کشسانی و تحمل وزن داره ، یعنی تا حدی میتونی وزن ابزارهایی که به مو وصل میشن و یا کششی که به وارد میشن رو تحمل کنه ولی اگه موها ضعیف باشند به مرور زمان باعث ریزش می شود و باید مراقبت کنید از موها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
برگشت به بالا