کوتاهی مو

کوتاهی مو

فهرست عناوین

آموزش کوتاهی مو

کوتاهی مو و نمایش وسایل مختلف برای کوتاهی موی بانوانکوتاهی مو یکی از روش های آراستگی مو است به همین دلیل است که عموم آرایشگران آموزش کوتاهی مو را یکی از آموزش های پایه ای در آموزش آرایشگری می دانند. البته برخی سطح انتظار را بالاتر برده تا جاییکه آموزش کوتاهی ژورنالی را نیز جزو ملزومات یک آرایشگر توانمند می دانند. یکی از دغدغه های اصلی خانم ها داشتن موهای مرتب و آرایش مو می باشد. رسیدگی و مرتب کردن موهای بلند بصورت روزانه برای بعضی از خانم ها کاری طاقت فرسا بوده، به همین دلیل کوتاهی مو از توجه بالایی برخوردار است. مدل کوتاهی بهتر است متناسب با جنس و حالت موی افراد انتخاب شود.

موهای بلند نیاز به مراقبت و توجه ویژه ای دارند. یکی از راه های نگهداری از آنها بافت مو است که با شناخت انواع بافت مو می توان از بهترین آنها بنا به سلیقه استفاده نمود. اگر چنانچه به داشتن موهای صاف، باز و آزاد علاقه دارید می توانید با استفاده از کراتینه مو به این هدف برسید و موهایی صاف داشته باشید.

آشنایی با انواع مو

کوتاهی مو - انواع مو قبل از آموزش کوتاهی بهتر است با جنس انواع موها آشنا شوید.چرا که یک آرایشگر حرفه ایی با توجه نوع موی مشتری مدل کوتاهی را انتخاب می کند.

 • موهای کم پشت و نازک: در این حالت باید موها را پر حجم نشان داد، برای اینکار قد مو از جلوی سر نباید کم شود، همچنین بهتر است موها بصورت یکدست کوتاه شود. بهتر است موهای جلوی سر بصورت یک طرفه روی صورت ریخته شود.
 • موهای فر درشت: این مدل موها باید بصورت کوتاه و بلند خرد شود. باز کردن فرق سر مناسب افرادی است که موهایی با فر درشت دارند.
 • موهای مجعد: افرادی که موهای مجعدی دارند بهتر است موهای خود را تا چانه کوتاه کنند، اینکار باعث جذابیت صورت آن ها می شود.
 • موهای لخت و پرپشت: موهای این افراد باید بصورت کوتاه و بلند خرد شود و چتری ها خیلی کوتاه شوند. کوتاه کردن چتری باعث باز شدن چهره افراد می شود.

موخوره

موخوره و کوتاهی موموخوره یکی از دلایل مهم برای کوتاهی است. در این حالت قسمت انتهای ساقه مو به چند قسمت تقسیم می شود و این شکافتگی به سمت ریشه موها پیش می رود و باعث آسیب و از بین رفتن موها می شود. در این موارد به خانم ها پیشنهاد می شود که پایین موهای خود را تا جایی که موخره افتاده کوتاه کنند.


مزایای کوتاهی مو

کوتاهی موکوتاهی علاوه بر این که به ظاهر و چهره شما تنوع و زیبایی می دهد ، مزایای دیگری هم دارد که در ادامه عنوان شده است .

 • جذابیت و تنوع: کوتاهی جذابیت خاصی به فرم صورت افراد می دهد. موهای کوتاه مزایایی دارد که در این بخش به آن ها می پردازیم.
 • نگهداری راحت: خانم هایی که بیرون از خانه فعالیت دارند بدلیل اینکه فرصت کافی برای رسیدگی و نگهداری از موهای خود را ندارند ترجیح می دهند موهای کوتاهی داشته باشند.
 • برس کشیدن راحت: خانم هایی که دارای موهای کوتاهی هستند دیگر لزومی ندارد که مدت زمان زیادی را صرف برس کشیدن و مرتب کردن موهای خود کنند.
 • دوش گرفتن سریع: یکی از دغدغه های اصلی خانم ها هنگام دوش گرفتن مدت زمانی است که صرف شستن موهای خود می کنند. با کوتاه کردن موها مدت زمانی شستن موها کاهش می یابد.
 • صرفه جویی در مصرف شوینده و حالت دهنده مو: با داشتن موهای کوتاه مصرف شامپو، نرم کننده و دیگر شوینده های سر به شدت کاهش می یابد. خانم ها با مصرف مقدار خیلی کم از ماسک مو، کریستال و … موهای خود را تقویت کرده و به آن ها حالت می دهند.
 • جلوگیری از موخوره و آسیب به نوک مو: در اثر استفاده از مواد حالت دهنده حرارتی مثل اتوی مو و سشوار و … نوک موها همیشه در حال آسیب خوردن و شکسته شدن و موخوره گرفتن هستند . کوتاهی هر 3 ماه یک بار باعث از بین رفتن این قسمت های مرده و آسیب رسیده به مو می شود و جلوه زیباتری به موهای شما می دهد.
 • افزایش رشد مو: هر چه در فواصل زمانی نزدیک از دم موهای خود کوتاه کنید حتی اگر یک سانتی متر باشد ، سرعت رشد موهای شما افزایش خواهد یافت و باعث زنده شدن سلول های موهای شما گردد.  به همین دلیل است که آقایان هر ماه یک تا دو بار به آرایشگاه مراجعه می کنند.

ابزارهای مورد نیاز کوتاهی مو

برای یک کوتاهی خوب و حرفه ای، می بایست ابزارهای کوتاهی مناسب داشته باشد. پرکاربردترین ابزارهای مورد نیاز کوتاهی تخصصی در ادامه عنوان شده است :

کوتاهی مو ابزار

شانه های مخصوص کوتاهی مو

شانه های مخصوص کوتاهی از ابزار های مهم و کارآمد در پیرایش مو هستند که انواع بسیار متنوعی دارند. از رایج ترین و پر استفاده ترین می توان به شانه های تقسیم اشاره کرد که دندانه های بسیار نازک دارند و دسته های نازک از جنس استیل بدون زنگ یا پلاستیک فشرده هستند و برای تقسیم بندی مو استفاده می شوند. همچنین شانه های دندانه ریز که از جنس پلاستیک فشرده یا استیل بدون زنگ هستند و در حین کوتاهی برای یک اندازه برش زدن قیچی در هر دسته استفاده می شوند.برخی شانه ها هم دارای تیغ هستند که برای پیتاژ و خورد کردن نوک مو کاربرد دارند.

شانه تقسیم ابزار کوتاهی مو

 

قیچی های مخصوص کوتاهی مو

قیچی های کوتاهی بسیار تخصصی و متنوع هستند. اکثرا از جنس استیل ضد زنگ هستند. طول نوک قیچی و عرض تیغه در قیچی های مختلف متفاوت است و کاربرد های متنوع دارد. همچنین برخی قیچی ها دارای یک تیغه دندانه دار هستند که مانند شانه عمل می کند و برای یک دست خرد کردن مو و پیتاژ استفاده می شوند.

قیچی کوتاهی مو

 تیغ های مخصوص کوتاهی مو

تیغ های کوتاهی نیز ابزار بسیار تخصصی در مدل های کوتاهی خصوصا برای مدل های ژورنالی و مدل های کوتاه مو در آقایان و خانم ها هستند. انواع مختلفی دارند. برخی مشابه شانه های ظریفی هستند که تیغ در داخل آن ها جای می گیرد و برای پیتاژ و خرد کردن مو بیشتر استفاده می شوند. برخی هم مانند تیغ های اصلاح هستند که برای موهای ریز و سطحی مو در پشت گردن یا پیشانی و پشت گوش و خط ریش کاربرد دارند.

تیغ اصلاح کوتاهی مو

 

ماشین اصلاح مخصوص کوتاهی مو

ماشین های اصلاح مو در کوتاهی بسیار کاربردی و تخصصی هستند و بیشتر در مدل های موی بسیار کوتاه کوتاه و مدل های پسرانه و مردانه کاربرد دارند. این ماشین های اصلاح دارای چند سر قابل تعویض دندانه دار شانه مانند هستند که طول شانه های این سری ها در هنگام کوتاهی طول موی کوتاهی تا پوست سر را تعیین می کنند.

ماشین اصلاح موزر کوتاهی مو

 

 

اسپری های آبپاش در کوتاهی مو

با توجه انواع مختلف مو و حالت دار بودن اکثر موها، همواره باید تارهای مو در حال کوتاهی و برش ، نم دار باشند. برای این کار از اسپر های آبپاش مخصوص استفاده می شود که سری این اسپری ها حجم و نوع پخش آب را در حال اسپر کردن مشخص می کنند.

اسپری آبپاش کوتاهی مو

 

 

گیره های تقسیم کوتاهی مو

قبل از هر مدل کوتاهی نیاز هست مو ها تقسیم بندی شوند و لایه لایه از گردن به بالا کوتاهی انجام شود. پیرایشگر مدام در حال جدا کردن دسته های مو از یکدیگر است برای سهولت در انجام این تقسیم بندی و دسته کردن ،  از گیره های تقسیم استفاده می شود. گیره های تقسیم از جنس استیل ضد زنگ و پلاستیک فشرده هستند و در عین حال که بسیار محکم هستند به راحتی قابل استفاده و جا به جایی هستند.

گیره تقسیم کوتاهی

 

 

پیشبند های مخصوص کوتاهی مشتری و پیشبند استاد کار

پیشبند های کوتاهی هم برای مشتری هم برای پیرایشگر بسیار کاربردی هستند . پیشبند کوتاهی برای مشتری که جنس ضد آب دارد کاملا روی بدن مشتری را مانند شنل از جلو و پشت می پوشاند و با کش دور گردن وی محکم می شود تا از خیس شدن لباس فرد یا ریخته شدن خرده های مو در بدن وی جلو گیری کند. همچنین پیشبند های استادکار پیرایشگر علاوه بر اینکه جنس ضد آب دارد و کثیف شدن لباس وی جلوگیری می کند ، دارای جیب های متنوع در جلوی پیش بند است که ابزار پیرایشگر در آن ها قرار بگیرد . چرا که پیرایشگر دائما در حال استفاده از ابزار خود است و این پیشبند به وی سرعت عمل می دهد.

پیشبند مخصوص کوتاهی مو

 

صندلی های مخصوص کوتاهی مو

از آنجا که پیرایشگر مدام در حال گردش بر دور سر مشتری می باشد و نقاط مختلف بالا و پایین سر را کوتاه می کند ، صندلی های مخصوصی برای مشتری های کوتاهی وجود دارد که علاوه بر این که دارای نشیمنگاه بسیار راحتی هستند تا مشتری خسته نشود، قابل گردش و متحرک می باشند و همچنین دارای یک پدال برای تنظیم ارتفاع هستند. در مدل های پیشرفته تر صندلی مشتری ثابت است به عوض صندلی پیرایشگر به این صندلی متخصل است و قابلیت چرخش 360 درجه به دور صندلی را دارا است.

صندلی مخصوص کوتاهی مو

انواع کوتاهی مو

در این بخش از مقاله شما را با مدل های متنوع کوتاهی مو آشنا می کنیم. با توجه به فرم صورت و موقعیت اجتماعی خود، می توانید یکی از این مدل های متنوع را برای کوتاهی موهای خود انتخاب کنید.

 

مدل ساده کوتاهی مو

در این مدل کوتاهی، قسمت جلو و پشت موها اندازه ی یکسانی کوتاه می شوند. این مدل کوتاهی برای تمامی فرم های صورت مناسب است.

مدل کوتاهی مو ساده

مدل کوتاهی مو چتری

این مدل برای خانم های جوان مناسب است. این مدل برای خانم هایی که پیشانی بزرگی دارند مناسب است.

مدل کوتاهی مو چتری


مدل کوتاهی موی قارچی

این مدل برای اشخاصی که صورت کشیده و گردن بلند دارند، مناسب است. این مدل برای صورت های چاق مناسب نمی باشد.

مدل کوتاهی مو قارچی

مدل کوتاهی مو آلمانی

مدل موی آلمانی یکی از پرطرفدارترین مدل های کوتاهی، بین خانم ها است. در این مدل کوتاهی، دور موها با ماشین کوتاه می شود.

مدل کوتاهی مو آلمانی


مدل کوتاهی مو آناناسی

این مدل کوتاهی جزء کوتاهی های خرد است. در این مدل قسمت جلوی مو بسیار خرد و کوتاه می شود.

کوتاهی مو آناناسی

مدل کوتاهی مو پیکسی

در این مدل کوتاهی، قسمت جلوی موها از قسمت پشت سر، بلندتر است.

مدل کوتاهی مو پیکسی


مدل کوتاهی مو آبشاری

این مدل، جزء مدل های کوتاهی بلند است. قد این مدل مو تا شانه ها می باشد. در این مدل، موها حالت دار کوتاه می شوند.

مدل کوتاهی مو آبشاری

مدل کوتاهی لیر

این مدل برای خانم هایی که تمایلی به کوتاه کردن موی خود ندارند مناسب است. در این مدل موها به صورت لایه ای کوتاه می شود. این مدل برای خانم هایی که موخوره دارند و تمایلی به کوتاهی مو ندارند، مناسب است.

مدل کوتاهی مو لیر


مدل کوتاهی مو باب

در این مدل پشت مو تا بالای گردن است و به صورت خطی صاف به جلو مو که 10 سانتی متری از پشت مو بلند تر است کوتاه می شود.

مدل کوتاهی مو باب

مدل کوتاهی مو تخم مرغی

در مدل موی تخم مرغی پشت سر به اندازه 1 تا 3 سامنتی متر کوتاه است و بالای سر تا بالای خط گوش ها به صورت یک دست کوتاه می شود.

مدل کوتاهی مو تخم مرغی


مدل کوتاهی فارا

این مدل کوتاهی کاملا در تمام نقاط خورد است و برای موهای فر مجعد یا حات تار توصیه می شود. همچنین برای انواع صورت کشیده و گرد قابل استفاده است و با یک براشینگ ساده جلوه ایی دو برابر پیدا میکند .

مدل کوتاهی فارا

مدل کوتاهی مو کرنلی

مدل کرنلی یک مدل خورد مو مناسب برای موهای از سر شانه تا کوتاه است.

مدل کوتاهی مو کرنلی


مدل کوتاهی مو مدل فاکس

مدل کوتاهی فاکس یک مدل خورد کوتاه است مناسب برای افرادی هست که صورت لاغر و لپ های فرو رفته دارند

مدل کوتاهی مو مدل فاکس

مدل کوتاهی مو عاشیه

مدل موی عایشه یکی دیگر از انواع مدل های خورد و شلوغ و کوتاه است که برای صورت های پر مناسب است

مدل کوتاهی مو عایشه


مدل کوتاهی مو مصری

مدل کوتاهی مصری از مدل های قدیمی ، ساده و زیبا و شیک است که قد مو ساده و یک دست از سرشانه تا زیر چانه است. می تواند با چتری و بدون چتری استفاده شود.

مدل کوتاهی مو مصری

مدل کوتاهی مو ویولت

مدل کوتاهی ویولت از دیگر مدل های کوتاهی خورد و کوتاه است که برای همه نوع فرم صورتی استفاده می شود.

مدل کوتاهی مو ویولت


عوامل مؤثر در انتخاب مدل کوتاهی مو

کوتاهی مو در جذابیت چهره تأثیر زیادی دارد. در ادامه برخی از برجسته ترین عوامل تأثیر گذار در انتخاب مدل کوتاهی نام برده ایم :

سن و جنسیت: مسلما در هر سنی سلیقه ی ما انواع خاصی از مدل های مو را می طلبد . مدل های کوتاهی مو کودک بیشتر بابت مرتب نه داشتن موهایشان است چرا که از افراد بزرگتر بسیار فعالیت و رفت و آمد بیشتر دارند و بدلیل نداشتن دانش کافی برای مراقبت از موهایشان مستعد آلودگی و بیماری هستند. در سنین نوجوانی و جوانی هم سلیقه در کوتاهی مو می تواند خیلی متفاوت تر از افراد مسن و میان سال باشد.

فرم صورت: ارگونومی و فرم صورت می تواند در انتخاب مدل کوتاهی موثر باشد. معمولا صورت های گرد و توپر از مدل های کوتاه مو استفاده بیشتر می کنند تا صورتشان لاغرتر به نظر بیایند. یا افرادی با گردن کوتاه معمولا موهای کوتاه را خیلی کوتاه نمی کنند.

کوتاهی مو در سنین مختلف

فصل و آب و هوا: قطعا آب و هوای محل سکونت و یا تفاوت پوشش در سنین مختلف می تواند باعث تمایل افراد در تغییر پوشش و استایل ظاهریشان شود و قطعا این تغییرات شامل مدل کوتاهی موهایشان نیز خواهد شد.

حجم و حالت مو: حجم مو جنس تارهای مو در افراد مختلف متفاوت است و خیلی از مدل های کوتاهی فقط مناسب یک گروه خاص از انواع مدل موی مجعد ، کم پشت ، پر پشت ، صاف و فر است که شاید مناسب گروه دیگری نباشد.

استایل ظاهری و سبک زندگی: سبک پوشش و زندگی یک فرد می تواند رابطه مستقیمی با مدل کوتاهی موهایش داشته باشد. به طور مسال یک ورزشگار عموما پوشش مخصوص خود را دارد و برای سهولت خود اکثرا موهای خود را کوتاه نگه می دارد. درنتیجه سبک زندگی در افراد مختلف کارمند ، بازیگر ، کارگر و …. میتواند باعث تغییر در استایل ظاهری گردد.

ترکیب رنگ مو: یکی از عوامل موثر در انتخاب مدل کوتاهی ، ترکیب رنگ مو فرد است . به طور مثال موهای دارای های لایت و روشن و تیره بیشتر مدل های خورد و لیر را برای موهای خود انتخاب می کنند. یا افراد با رنگ موی فانتزی اکثرا موهای خود را کوتاه می کنند.


گالری تصاویر کوتاهی مو

نمونه هایی از تصاویر مدل های کوتاهی در ادامه مشاهده می شود. همچنین می توانید برای مشاهده عکس های بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.

گالری تصاویر کوتاهی مو

چگونه یک پیرایشگر موی حرفه ایی شویم ؟

برای اینکه بتوانید به یک پیرایشگر موی حرفه ایی تبدیل شوید و در این حرفه کسب درآمد کنید باید نکات زیر را رعایت کنید.

آموزش تخصصی کوتاهی مو و دریافت مدرک معتبر

برای اینکه بتوانید به صورت تخصصی و حرفه ایی کوتاهی و پیرایش مو را بیاموزید بایستی در آموزشگاه آرایشگری معتبر ثبت نام کنید و دوره های تخصصی کوتاهی و پیرایش مو را بیاموزید. همچنین می توانید خود را از طریق جدیدترین مقالات آموزشی کوتاهی و پیرایش مو آپدیت کنید. در نهایت زیر نظر سازمان فنی حرفه ایی مدرک تخصصی کوتاهی مو را دریافت کنید.


پیرایشگر مو حرفه ایی

تاسیس سالن تخصصی کوتاهی و تهیه تجهیزات حرفه ایی

 

در قدم بعدی بایستی محلی برای تاسیس آرایشگاه  خود پیدا کنیم و بعد از آن تجهیزات تخصصی مخصوص پیرایش مو را تهیه کنیم. محیط آرایشگاه را برای مشتریان خود راحت و زیبا فراهم کنیم و نهایتا شروع به تبلیغات برای معرفی سالن خود پیدا کنیم.


سالن آرایشگاه مخصوص کوتاهی مو

به روز بودن در مدل های کوتاهی با توجه به مد جهانی

همیشه سعی کنیم در دوران کاری و حرفه ایی خود به روز باشیم و به آموخته های دوران ابتدای شروع کار و آموزش اکتفا نکنیم . خوشبختانه هر ساله مجلات زیادی در خصوص آموزش آموزش رنگ مو ، کوتاهی و شنیون مو در حال انتشار است که می توانید با مطالعه آن ها دانسته های خود را به روز کنید و همیشه به مشتریان خود با جدیدترین سبک های کوتاهی مو خدمات ارائه دهید.


مجلات روز کوتاهی مو

آموزش کوتاهی مو در منزل

در این بخش از مقاله برای شما چندین روش کوتاهی  را آموزش می دهیم. پس از خواندن این مقاله می توانید به راحتی در منزل کوتاهی را انجام دهید.

آموزش کوتاهی مو در منزل

 

کوتاهی با دم اسبی در بالای سر: ابتدا موهای خود را در بالای سر خود دم اسبی ببندید. دم اسبی مو می بایست صاف و محکم بسته شود. روبروی آیینه موهای دم اسبی شده را رو به بالا راست نگه دارید و کوتاه کنید. می توانید کوتاهی را صاف یا اریب انجام دهید. پس از تمام شدن کوتاهی موها را باز کرده و ناصافی ها را اصلاح کنید.

کوتاهی با دم اسبی در وسط پشت سر: موهای خود را در وسط پشت سر خود دم اسبی ببندید و کوتاه کنید. این مدل کوتاهی تکه های خرد در قسمت پشت سر دارد.

کوتاهی با دم اسبی در جلوی سر: ابتدا موها را به سمت جلو شانه کرده و جلوی پیشانی دم اسبی ببندید. دم اسبی باید صاف و یکدست باشد. سپس موهای خود را کوتاه کنید. در این روش قسمت جلوی موی سر کوتاه تر از قسمت پشت سر می شود.

کوتاهی دم اسبی در کنار سر: موهای خود را در یک سمت سر دم اسبی ببندید. این روش یک کوتاهی جسورانه است. پس از کوتاه کردن، موی یک سمت سر از سمت دیگر، کوتاهتر می شود.

کوتاهی دم اسبی در پایین پشت سر: پس از بستن موها به شکل دم اسبی در قسمت بالای گردن، موها را صاف یا اریب کوتاه کنید.

کوتاهی چتری موها درمنزل

 • بهتر است موهای جلوی سر را به وسیله قیچی های دندانه دار کوتاه شود.
 • هنگام کوتاهی چتری، چانه خود را رو به پایین نگیرید.
 • با قیچی ریز چتری های خود را کوتاه کنید.
 • کوتاه کردن موی کودک در منزل
 • ابتدا سطح دید موازی با موهای کودک را با تنظیم نشستن، ایجاد کنید.
 • موهای کودک را شانه و به 3 قسمت تقسیم کنید. پس از تقسیم بندی مو، باید تکه وسط موهای تقسیم بندی شده، پشت سر قرار گیرد.
 • از کودک بخواهید قسمت شکم خود را نگاه کند.
 • قسمت میانی موی کودک را کوتاه کنید.
 • از کودک بخواهید روبرو را نگاه کند.
 • 2 طرف موی کودک را متناسب با قسمت میانی کوتاه کنید.


کوتاهی چتری در منزل

 

منبع: در این لیست می توانید مدل های بی شماری از کوتاهی را مشاهده نمایید: marieclaire ، womansday

 
1مدت زمان دوره آموزش کوتاهی مو چقدر است؟
مدت زمان آموزش کوتاهی مو در آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان در دوره عمومی یک ماه و نیم است. البته برای هنرجویان ساکن شهرستان و شاغل ، دوره های آموزش خصوصی به صورت کوتاه مدت و فشرده نیز برگزار خواهد شد.
2هزینه آموزش کوتاهی مو چقدر است ؟
هزینه آموزش کوتاهی مو در این برگه ثبت نام آموزش کوتاهی مو برای دوره های عمومی و خصوص عنوان شده است. هزینه کلاس های آموزش آرایشگری آموزشگاه هنرآموزان در دوره های عمومی طبق تعرفه قیمت سازمان فنی حرفه ایی ایران است که در صفحه هزینه های آموزش آرایشگری می توانید مشاهده بفرمایید.
3آیا وسایل خاصی برای آموزش کوتاهی مو نیاز است؟
وسایل مورد نیاز برای آموزش کوتاهی مو شامل قیچی های مخصوص کوتاهی و پیتاژ ، شانه و آبپاش ، پیشبند مخصوص کوتاهی و پیشبند استاد کار ، تیغ پیتاژ و ماشین اصلاح می باشد که در دوره ی آموزشی همه موارد توسط آموزشگاه در اختیار هنرجویان قرار خواهد گرفت."
4آیا آموزش کوتاهی مو بر روی موی واقعی انجام می شود؟
توصیه می شود در ابتدا آموزش کوتاهی مو بر روی مولاژ مخصوص کوتاهی انجام شده و سپس بر روی موی طبیعی تمرین شود
5آیا مدل های روز کوتاهی مو نیز در این دوره آموزش داده می شود؟
دوره آموزش کوتاهی مو ، اصول اولیه و پایه آموزش آرایشگری است که اصلی ترین مدل های پایه برای انواع کوپ های کوتاه و بلند را آموزش می دهد. همچنین در دوره آموزش کوتاهی ژورنالی هنرجویان می توانند به صورت تخصصی جدید ترین مدل های ژورنالی را بر پایه همان مدل های اصلی دوره آموزش کوتاهی مو با کمک تکنیک های تخصصی کوتاهی ژورنالی و ابزار مخصوص از جمله تیغ اصلاح و قیچی پیتاژ و ماشین اصلاح آموزش ببینند.
6آیا مدرک معتبر فنی و حرفه ای برای این دوره ارائه می شود؟
بله ، برای این دوره و تمامی دوره های آموزشگاه هنرآموزان مدرک معتبر فنی و حرفه ای ارائه می گردد.

8 دیدگاه ها

 1. حدیثه گفت:

  سلام ، ممنون میشم راجب مدل مو ها با توجه به فرم صورت توضیح بدید ، چون مثلا مدل موی چتری به ی سری صورت ها خیلی میاد اما به ی سری صورت ها واقعیت جذابیتی نمی بخشه. حالا بیشتر کسایی که میان آرایشگاه از ما میخوان که بهشون مدل مو معرفی کنیم ، ما هم بر حسب تجربه ی چیزی میگیم ، اما اینکه اصولی بتونیم ی چیزی رو بهشون بگیم این خیلی مهمه ، ممنون میشم راهنمایی کنید

 2. ریحانه گفت:

  درسته که میگن هیچ چیزی جز کوتاه کردن، موخوره رو از بین نمیبره؟
  یعنی موخوره درمان نداره؟ فقط باید کوتاه بشه؟

  • با سلام. بله صحیح است. موخوره در است جدا شدن بافت های تار مو از یک دیگر و خورد شدن است. و دیگر با هیچ روش درمانی این پیوند های از هم گسیخته قابل اتصال نیستند. اما استفاده از شامپوهای دارویی یا روغن های گیاهی مثل روغن زیتون ، سرکه و … می تواند از شیوع و پیشرفت موخوره در تمام نقاط مو و بروز مجدد موخوره پس از کوتاهی جلو گیری کند

 3. باران گفت:

  با سلام
  آیا برای شرکت در دوره کوتاهی حتما باید برای هر جلسه یک مولاژ تهیه کنیم ؟؟؟

 4. پریسا گفت:

  ببخشید برای دوره کوتاهی مو مدل با هنرجو هست یا مدل میدن بهمون؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بستن
برگشت به بالا