لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

کوتاهی مو

 • آموزش انواع کوتاهی مو
 • آشنایی با انواع موها
 • کوتاهی مو چه مزایایی دارد؟
 • شناخت انواع مدل‌های کوتاهی مو
 • چه لوازمی برای کوتاه کردن مو نیاز است؟

در مقاله “کوتاهی مو” آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان ما تلاش کرده ایم تا به تمامی موضوعات ذکر شده بپردازیم. نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما درمیان بگذارید.

نکته: این مقاله دارای کد تخفیف مخفی است، آن را پیدا کرده و با استفاده از آن خود و یا دوستانتان با تخفیف ویژه در دوره کوتاهی مو هنرآموزان شرکت کنید.

آموزش کوتاهی مو

کوتاهی مو یکی از روش‌های آراستگی مو است. عموم آرایشگران آموزش کوتاهی مو را یکی از آموزش‌های پایه ای در آموزش آرایشگری می‌دانند. البته برخی سطح انتظار را بالاتر برده تا جاییکه آموزش کوتاهی ژورنالی را نیز جزو ملزومات یک آرایشگر توانمند می‌دانند. یکی از دغدغه‌های اصلی خانم‌ها داشتن موهای مرتب و آرایش شده است. رسیدگی و مرتب کردن موهای بلند بصورت روزانه برای بعضی از خانم‌ها کاری طاقت فرسا بوده، به همین دلیل کوتاهی مو از توجه بالایی برخوردار است. مدل کوتاهی مو بهتر است متناسب با جنس مو و حالت چهره افراد انتخاب شود.

موهای بلند نیاز به مراقبت و توجه ویژه ای دارند. یکی از راه‌های نگهداری از آنها بافت مو است که با شناخت انواع بافت مو می‌توان از بهترین آنها بنا به سلیقه استفاده نمود. اگر چنانچه به داشتن موهای صاف، باز و آزاد علاقه دارید می‌توانید با استفاده از کراتینه مو به این هدف رسیده و موهایی صاف داشته باشید.

کوتاهی مو و نمایش وسایل مختلف برای کوتاهی موی بانوان

آشنایی با انواع مو

قبل از آموزش کوتاهی بهتر است با انواع مو آشنا شوید. چرا که یک آرایشگر حرفه ایی با توجه به نوع موی مشتری مدل کوتاهی را انتخاب می‌کند.

 • موهای کم پشت و نازک: در این حالت باید موها را پر حجم نشان داد. برای اینکار قد مو از جلوی سر نباید کم شود، همچنین بهتر است موها بصورت یکدست کوتاه شود. بهتر است موهای جلوی سر بصورت یک طرفه روی صورت ریخته شود.
 • موهای فر درشت: این مدل موها باید بصورت کوتاه و بلند خرد شود. باز کردن فرق سر مناسب افرادی است که موهایی با فر درشت دارند.
 • موهای مجعد: افرادی که موهای مجعد دارند بهتر است موهای خود را تا چانه کوتاه کنند، اینکار باعث جذابیت صورت آن‌ها می‌شود.
 • موهای لخت و پرپشت: موهای این افراد باید بصورت کوتاه و بلند خرد شود و چتری‌ها خیلی کوتاه شوند. کوتاه کردن چتری باعث باز شدن چهره افراد می‌شود.

دوره پیشنهادی: آموزش آرایش و پیرایش

کوتاهی مو - انواع مو

موخوره

موخوره یکی از دلایل مهم برای کوتاهی مو است. در این حالت انتهای ساقه مو به چند قسمت تقسیم می‌شود و این شکافتگی به سمت ریشه موها پیش می‌رود و باعث آسیب و از بین رفتن موها می‌شود. در این موارد به خانم‌ها پیشنهاد می‌شود که پایین موهای خود را تا جایی که موخوره دارد، کوتاه کنند.

مزایای کوتاهی مو

کوتاهی علاوه بر این که به ظاهر و چهره شما تنوع و زیبایی می‌دهد، مزایای دیگری هم دارد که در ادامه عنوان می‌شود.

 • جذابیت و تنوع: کوتاهی جذابیت خاصی به فرم صورت افراد می‌دهد. موهای کوتاه مزایایی دارد که در این بخش به آن‌ها می‌پردازیم.
 • نگهداری راحت: خانم هایی که بیرون از خانه فعالیت دارند بدلیل اینکه فرصت کافی برای رسیدگی و نگهداری از موهای خود را ندارند ترجیح می‌دهند موهای کوتاهی داشته باشند.
 • برس کشیدن راحت: خانم هایی که دارای موهای کوتاهی هستند دیگر لزومی ندارد که مدت زمان زیادی را صرف برس کشیدن و مرتب کردن موهای خود کنند.
 • دوش گرفتن سریع: یکی از دغدغه‌های اصلی خانم‌ها هنگام دوش گرفتن مدت زمانی است که صرف شستن موهای خود می‌کنند. با کوتاه کردن موها مدت زمانی شستشوی موها کاهش می‌یابد.
 • صرفه جویی در مصرف شوینده و حالت دهنده مو: با داشتن موهای کوتاه مصرف شامپو، نرم کننده و دیگر شوینده‌های سر کاهش می‌یابد. با مصرف مقدار کم از ماسک مو، کریستال و … می‌توان موهای خود را تقویت کرده و به آن‌ها حالت داد.
 • جلوگیری از موخوره و آسیب به نوک مو: در اثر استفاده از مواد حالت دهنده حرارتی مثل اتوی مو و سشوار و … نوک موها همیشه در حال آسیب دیدن و شکسته شدن و موخوره هستند. کوتاهی هر 3 ماه یک بار باعث از بین رفتن این قسمت‌های مرده و آسیب دیده می‌شود و جلوه زیباتری به موها می‌دهد.
 • افزایش رشد مو: هر چه در فواصل زمانی نزدیک موهای خود را کوتاه کنید حتی یک سانتی متر، سرعت رشد موها افزایش خواهد یافت و باعث زنده شدن سلول‌های مو می‌گردد. به همین دلیل است که آقایان هر ماه یک تا دو بار به آرایشگاه مراجعه می‌کنند.

کوتاهی مو

ابزارهای مورد نیاز کوتاهی مو

برای یک کوتاهی خوب و حرفه ای، می‌بایست ابزارهای مناسبی داشت. پرکاربردترین ابزارهای مورد نیاز کوتاهی تخصصی در ادامه عنوان شده است:

کوتاهی مو ابزار

شانه‌های مخصوص کوتاهی مو

شانه‌های مخصوص کوتاهی از ابزار‌های مهم و کارآمد در پیرایش مو هستند که انواع متنوعی دارند. از رایج ترین و پر استفاده ترین آنها می‌توان به شانه‌های تقسیم اشاره کرد که دندانه‌ها و دسته‌های نازک از جنس استیل بدون زنگ یا پلاستیک فشرده داشته و برای تقسیم بندی مو استفاده می‌شوند. همچنین شانه‌های دندانه ریز که از جنس پلاستیک فشرده یا استیل بدون زنگ هستند و در حین کوتاهی برای یک اندازه برش زدن قیچی در هر دسته استفاده می‌شوند. برخی شانه‌ها هم دارای تیغ هستند که برای پیتاژ و خورد کردن نوک مو کاربرد دارند.

شانه تقسیم ابزار کوتاهی مو

قیچی‌های مخصوص کوتاهی

قیچی‌های کوتاهی بسیار تخصصی و متنوع هستند. اکثرا از جنس استیل ضد زنگ هستند. طول نوک قیچی و عرض تیغه در قیچی‌های مختلف متفاوت است و کاربرد‌های متنوع دارد. همچنین برخی قیچی‌ها دارای یک تیغه دندانه دار هستند که مانند شانه عمل می‌کند و برای یک دست خرد کردن مو و پیتاژ استفاده می‌شوند.
قیچی کوتاهی مو

کد تخفیف مخفی، ویژه این مقاله برای شرکت در دوره آموزش کوتاهی مو: Kootahi20%-SP

تیغ‌های مخصوص کوتاهی

تیغ‌های کوتاهی نیز ابزار بسیار تخصصی مورد استفاده در مدل‌های کوتاهی خصوصا در مدل‌های ژورنالی و مدل‌های کوتاهی مو در آقایان و خانم‌ها هستند. انواع مختلفی دارند؛ برخی مشابه شانه‌های ظریفی هستند که تیغ در داخل آن‌ها قرار می‌گیرد و برای پیتاژ و خرد کردن مو بیشتر استفاده می‌شوند. برخی هم مانند تیغ‌های اصلاح هستند که برای موهای ریز و سطحی مو در پشت گردن یا پیشانی و پشت گوش و خط ریش کاربرد دارند.

تیغ اصلاح کوتاهی مو

ماشین اصلاح مخصوص کوتاهی مو

ماشین‌های اصلاح مو در کوتاهی بسیار کاربردی و تخصصی هستند و بیشتر در مدل‌های موی بسیار کوتاه و مدل‌های پسرانه و مردانه کاربرد دارند. این ماشین‌های اصلاح دارای چند سر قابل تعویض دندانه دار شانه مانند هستند که طول شانه‌های این سری‌ها در هنگام کوتاهی طول موی کوتاهی تا پوست سر را تعیین می‌کنند.

ماشین اصلاح موزر کوتاهی مو

اسپری‌های آبپاش در کوتاهی

با توجه به انواع مختلف مو و حالت دار بودن اکثر موها، همواره باید تارهای مو در حال کوتاهی و برش، نم دار شوند. برای این کار از اسپری‌های آبپاش مخصوص استفاده می‌شود که سری این اسپری‌ها حجم و نوع پخش آب را در حال اسپری کردن مشخص می‌کنند.

اسپری آبپاش کوتاهی مو

گیره‌های تقسیم کوتاهی

قبل از هر مدل کوتاهی باید موها تقسیم بندی شوند و لایه لایه از گردن به بالا کوتاهی انجام شود. پیرایشگر مدام در حال جدا کردن دسته‌های مو از یکدیگر است برای سهولت در انجام این تقسیم بندی و دسته کردن، از گیره‌های تقسیم استفاده می‌شود. گیره‌های تقسیم از جنس استیل، ضد زنگ و پلاستیک فشرده هستند و در عین حال که بسیار محکم هستند به راحتی قابل استفاده و جا به جایی هستند.

گیره تقسیم کوتاهی

پیشبندهای مخصوص کوتاهی مشتری و پیشبند استاد کار

پیشبندهای کوتاهی هم برای مشتری و هم برای پیرایشگر بسیار کاربردی هستند. پیشبند کوتاهی برای مشتری که جنس ضد آب دارد کاملا روی بدن مشتری را مانند شنل از جلو و پشت می‌پوشاند و با کش دور گردن وی محکم می‌شود تا از خیس شدن لباس فرد یا ریخته شدن خرده‌های مو در بدن جلوگیری کند. همچنین پیشبند پیرایشگر علاوه بر اینکه جنس ضد آب دارد و از کثیف شدن لباس وی جلوگیری می‌کند، دارای جیب‌های متنوع در جلوی پیش بند است که ابزار پیرایشگر در آن‌ها قرار می‌گیرد. چرا که پیرایشگر دائما در حال استفاده از ابزار است و این پیشبند به وی سرعت عمل می‌دهد.

پیشبند مخصوص کوتاهی مو

صندلی‌های مخصوص کوتاهی

از آنجا که پیرایشگر مدام در حال گردش بر دور سر مشتری می‌باشد و نقاط مختلف بالا و پایین سر را کوتاه می‌کند، صندلی‌های مخصوصی برای مشتری‌های کوتاهی وجود دارد که علاوه بر این که دارای نشیمنگاه راحتی هستند تا مشتری خسته نشود، قابل گردش و متحرک بوده و دارای یک پدال برای تنظیم ارتفاع هستند. در مدل‌های پیشرفته تر صندلی مشتری ثابت است و تنها صندلی پیرایشگر که به این صندلی متصل است، قابلیت چرخش 360 درجه به دور صندلی را داراست.

صندلی مخصوص کوتاهی مو

انواع کوتاهی مو

در این بخش از مقاله شما را با انواع مدل‌های کوتاهی مو آشنا می‌کنیم. با توجه به فرم صورت و موقعیت اجتماعی خود، می‌توانید یکی از این مدل‌های متنوع را برای کوتاهی موهای خود انتخاب کنید.

همچنین بخوانید : دوره آموزش بافت مو

مدل ساده

در این مدل کوتاهی، قسمت جلو و پشت موها اندازه ی یکسانی کوتاه می‌شوند. این مدل کوتاهی برای تمامی فرم‌های صورت مناسب است.

مدل کوتاهی مو ساده

مدل کوتاهی چتری

این مدل برای خانم‌های جوان مناسب است. همچنین این مدل برای خانم هایی که پیشانی بزرگی دارند مناسب است.

مدل کوتاهی قارچی

این مدل برای اشخاصی که صورت کشیده و گردن بلند دارند، مناسب است. این مدل برای صورت‌های چاق مناسب نیست.

مدل کوتاهی مو قارچی

مدل کوتاهی آلمانی

مدل موی آلمانی یکی از پرطرفدارترین مدل‌های کوتاهی، بین خانم هاست. در این مدل کوتاهی، دور موها با ماشین کوتاه می‌شود.

مدل کوتاهی مو آلمانی

مدل کوتاهی آناناسی

این مدل کوتاهی جزء کوتاهی‌های خرد است. در این مدل قسمت جلوی مو بسیار خرد و کوتاه می‌شود.

کوتاهی مو آناناسی

مدل کوتاهی پیکسی

در این مدل کوتاهی، قسمت جلوی موها از قسمت پشت، بلندتر است.

مدل کوتاهی مو پیکسی

مدل کوتاهی آبشاری

این مدل، جزء مدل‌های کوتاهی بلند است. قد این مدل مو تا شانه‌ها می‌باشد. در این مدل، موها حالت دار کوتاه می‌شوند.

مدل کوتاهی مو آبشاری

مدل کوتاهی لیر

این مدل برای خانم هایی که تمایلی به کوتاه کردن موی خود ندارند مناسب است. در این مدل موها به صورت لایه ای کوتاه می‌شود. این مدل برای خانم هایی که موخوره دارند و تمایلی به کوتاهی مو ندارند، مناسب است.

مدل کوتاهی باب

در این مدل پشت مو تا بالای گردن است و به صورت خطی صاف به جلو مو که 10 سانتی متری از پشت مو بلند تر است کوتاه می‌شود.

مدل کوتاهی تخم مرغی

در مدل موی تخم مرغی پشت سر به اندازه 1 تا 3 سانتی متر کوتاه است و بالای سر تا بالای خط گوش‌ها به صورت یک دست کوتاه می‌شود.

مدل کوتاهی مو تخم مرغی

مدل کوتاهی فارا

این مدل کوتاهی کاملا در تمام نقاط خورد است و برای موهای فر، مجعد یا حالت دار توصیه می‌شود. همچنین برای انواع صورت کشیده و گرد مناسب است و با یک براشینگ ساده جلوه ای دو برابر پیدا می‌کند .

مدل کوتاهی فارا

مدل کوتاهی کرنلی

مدل کرنلی یک مدل موی کوتاه مناسب برای انواع چهره و موها است.

مدل کوتاهی مو کرنلی

مدل کوتاهی فاکس

مدل کوتاهی فاکس یک مدل خورد کوتاه است و مناسب افرادی هست که صورت لاغر و لپ‌های فرو رفته دارند.

مدل کوتاهی مو مدل فاکس

مدل کوتاهی عایشه

مدل موی عایشه یکی دیگر از انواع مدل‌های خورد و شلوغ و کوتاه است که برای صورت‌های پر مناسب است.

مدل کوتاهی مو عایشه

مدل کوتاهی مصری

مدل کوتاهی مصری از مدل‌های قدیمی، ساده و زیبا و شیک است که قد مو یک دست از سرشانه تا زیر چانه است. می‌تواند با و بدون چتری باشد.

مدل کوتاهی ویولت

مدل کوتاهی ویولت از دیگر مدل‌های کوتاهی خورد و کوتاه است که برای همه نوع فرم صورتی استفاده می‌شود.

مدل کوتاهی مو ویولت

مدل کوتاهی با موزر

در این روش ابتدا باید موها رو صاف شانه می‌کنیم . سپس یک خط فرضی در نظر گرفته و با موزر کوتاه می‌کنیم.

عوامل مؤثر در انتخاب مدل کوتاهی مو

کوتاهی مو در جذابیت چهره تأثیر زیادی دارد. در ادامه برخی از برجسته ترین عوامل تأثیرگذار در انتخاب مدل کوتاهی را نام می‌بریم:

سن و جنسیت: مسلما در هر سنی سلیقه ی ما نوع خاصی از مدل مو را می‌طلبد. مدل‌های کوتاهی مو کودک بیشتر بابت مرتب نگه داشتن موهایشان است چرا که از افراد بزرگتر فعالیت و رفت و آمد بیشتری دارند و بدلیل نداشتن دانش کافی برای مراقبت از موهایشان مستعد آلودگی و بیماری هستند. در سنین نوجوانی و جوانی هم سلیقه در کوتاهی مو می‌تواند خیلی متفاوت تر از افراد مسن و میانسال باشد.

فرم صورت: ارگونومی و فرم صورت می‌تواند در انتخاب مدل کوتاهی موثر باشد. معمولا صورت‌های گرد و توپر از مدل‌های کوتاه استقبال بیشتری می‌کنند تا صورتشان لاغرتر به نظر برسد. همینطور افرادی با گردن کوتاه معمولا موهای خود را خیلی کوتاه نمی کنند.

کوتاهی مو در سنین مختلف

فصل و آب و هوا: قطعا آب و هوای محل سکونت و یا تفاوت پوشش در سنین مختلف می‌تواند باعث تمایل افراد در تغییر پوشش و استایل ظاهریشان شود و قطعا این تغییرات شامل مدل کوتاهی موهایشان نیز خواهد شد.

حجم و حالت مو: حجم مو، جنس تارهای مو در افراد مختلف متفاوت است و خیلی از مدل‌های کوتاهی فقط مناسب یک گروه خاص است که شاید مناسب گروه دیگر نباشد.

استایل ظاهری و سبک زندگی: سبک پوشش و زندگی یک فرد می‌تواند رابطه مستقیمی با مدل کوتاهی موهایش داشته باشد. به طور مثال یک ورزشگار عموما پوشش مخصوص خود را داشته و برای سهولت مراقبت اکثرا موهای خود را کوتاه نگه می‌دارد. درنتیجه سبک زندگی در افراد مختلف کارمند، بازیگ، کارگر و …. می‌تواند باعث تغییر در استایل ظاهری گردد.

ترکیب رنگ مو: یکی از عوامل موثر در انتخاب مدل کوتاهی، ترکیب رنگ مو فرد است. به طور مثال موهای دارای‌های لایت و روشن و تیره بیشتر مدل‌های خورد و لیر را برای موهای خود انتخاب می‌کنند. یا افراد با رنگ موی فانتزی اکثرا موهای خود را کوتاه می‌کنند.

گالری تصاویر کوتاهی مو

نمونه هایی از تصاویر مدل‌های کوتاهی در ادامه آورده شده است. همچنین می‌توانید برای دیدن عکس‌های بیشتر صفحه گالری تصاویر کوتاهی مو زیر مراجعه کنید.

چگونه یک پیرایشگر موی حرفه ای شویم ؟

برای اینکه بتوانید به یک پیرایشگر موی حرفه ای تبدیل شوید و در این حرفه کسب درآمد کنید باید نکات زیر را رعایت کنید.

آموزش تخصصی کوتاهی مو و دریافت مدرک معتبر

برای اینکه بتوانید به صورت تخصصی و حرفه ای کوتاهی و پیرایش مو را بیاموزید بایستی در آموزشگاه آرایشگری معتبر ثبت نام کرده و دوره‌های تخصصی کوتاهی و پیرایش مو را بیاموزید. همچنین می‌توانید خود را از طریق جدیدترین مقالات آموزشی کوتاهی و پیرایش مو آپدیت کنید. در نهایت زیر نظر سازمان فنی حرفه ای مدرک تخصصی کوتاهی مو را دریافت کنید.

پیرایشگر مو حرفه ایی

تاسیس سالن تخصصی کوتاهی و تهیه تجهیزات حرفه ای

در قدم بعدی بایستی محلی برای تاسیس آرایشگاه پیدا کرده و بعد تجهیزات تخصصی مخصوص پیرایش مو را تهیه کنید. محیط آرایشگاه را برای مشتریان خود راحت و زیبا کرده و نهایتا شروع به تبلیغات برای معرفی سالن کنید.

به عنوان یک پیشنهاد از خدمات به روز همچون هیدرودرمی و کراتینه مو استفاده کنید. وجود این نوع خدمات در سالن آرایشی شما می‌تواند وجه تمایز زیادی ایجاد کند.

سالن آرایشگاه مخصوص کوتاهی مو

به روز بودن در مدل‌های کوتاهی با توجه به مد جهانی

همیشه سعی کنید در دوران کاری و حرفه ای خود به روز باشید و به آموخته‌های دوران ابتدای شروع کار و آموزش اکتفا نکنیم. خوشبختانه هر ساله مجلات زیادی در خصوص آموزش آموزش رنگ مو، کوتاهی و شنیون مو در حال انتشار است که می‌توان با مطالعه آن‌ها دانسته‌های خود را به روز کرده و به مشتریان خود جدیدترین سبک‌های کوتاهی مو را ارائه دهید. بری دیدن مدل‌های بیشتر شینیون مو، به صفحه گالری تصاویر انواع مدل شینیون مو مراجعه کنید.

مجلات روز کوتاهی مو

آموزش کوتاهی مو در منزل

در این بخش از مقاله برای شما چندین روش کوتاهی مو در منزل را آموزش می‌دهیم. پس از خواندن این مقاله می‌توانید به راحتی در منزل موی خودتان را کوتاه کنید.
آموزش کوتاهی مو در منزل
کوتاهی با دم اسبی در بالای سر: ابتدا موهای خود را در بالای سر دم اسبی ببندید. دم اسبی مو می‌بایست صاف و محکم بسته شود. روبروی آیینه موهای دم اسبی شده را رو به بالا راست نگه دارید و کوتاه کنید. می‌توانید کوتاهی را صاف یا اریب انجام دهید. پس از تمام شدن کوتاهی موها را باز کرده و ناصافی‌ها را اصلاح کنید.

کوتاهی با دم اسبی در وسط پشت سر: موهای خود را در وسط پشت سر دم اسبی ببندید و کوتاه کنید. این مدل کوتاهی تکه‌های خرد در قسمت پشت سر دارد.

کوتاهی با دم اسبی در جلوی سر: ابتدا موها را به سمت جلو شانه کرده و جلوی پیشانی دم اسبی ببندید. دم اسبی باید صاف و یکدست باشد. سپس موهای خود را کوتاه کنید. در این روش قسمت جلوی موی سر کوتاه تر از قسمت پشت سر می‌شود.

کوتاهی دم اسبی در کنار سر: موهای خود را در یک سمت سر دم اسبی ببندید. این روش یک کوتاهی جسورانه است. پس از کوتاه کردن، موی یک سمت سر از سمت دیگر، کوتاهتر می‌شود.

کوتاهی دم اسبی در پایین پشت سر: پس از بستن موها به شکل دم اسبی در قسمت بالای گردن، موها را صاف یا اریب کوتاه کنید.

کوتاهی چتری موها درمنزل

 • بهتر است موهای جلوی سر به وسیله قیچی‌های دندانه دار کوتاه شود.
 • هنگام کوتاهی چتری، چانه خود را رو به پایین نگیرید.
 • با قیچی ریز چتری‌های خود را کوتاه کنید.

کوتاه کردن موی کودک در منزل

 • ابتدا سطح دید موازی با موهای کودک را با تنظیم نشستن، ایجاد کنید.
 • موهای کودک را شانه و به 3 قسمت تقسیم کنید. پس از تقسیم بندی مو، باید تکه وسط موهای تقسیم بندی شده، پشت سر قرار گیرد.
 • از کودک بخواهید به شکم خود نگاه کند.
 • قسمت میانی موی کودک را کوتاه کنید.
 • از کودک بخواهید روبرو را نگاه کند.
 • 2 طرف موی کودک را متناسب با قسمت میانی کوتاه کنید.

کوتاهی چتری در منزل

نکات کاربردی در مورد کوتاهی مو:

آرایشگر‌ها ترجیح می‌دهند عکس مدل موی مورد نظر را نشان بدهیم یا تصمیم را به عهده خودشان بگذاریم؟

بهتر است عکس مورد نظر را نشان دهید، تا آرایشگران آن مدل مویی که مد نظر شماست را برایتان اجرا کنند.

آیا کوتاه کردن‎‎ مکرر موها، موجب رشد سریع موها می‌شود؟

سرعت رشد موها با کوتاه کردن مو ارتباطی ندارد و به طور متوسط موها 1.25 سانتی متر در ماه رشد می‌کنند. ممکن است سرعت رشد موها در تابستان به علت تغییرات هورمونی بیشتر شود. کوتاه کردن موخوره را از بین می‌برد و باعث می‌شود مو سالم و پرتر به نظر برسد اما تاثیری در رشد مو ندارد.

آیا موخور‎ه قابل درمان است؟

علارغم ادعای بسیاری از محصولات، تنها راه درمان موخوره کوتاه کردن مو است.

منبع: در این لیست می‌توانید مدل‌های بی شماری از کوتاهی را مشاهده نمایید: marieclaire ، womansday

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

رنگ کردن موی سفید
آموزش رنگ مو
آموزش رنگ کردن موی سفید

همانطور که می‌دانید، بدن به مرور زمان و با افزیش سن؛ دچار تغییراتی می‌شود که بر روی ظاهر تاثیر گذاشته و به راحتی قابل رویت

اشتراک گذاری
Notify of
10 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

سلام ، ممنون میشم راجب مدل مو ها با توجه به فرم صورت توضیح بدید ، چون مثلا مدل موی چتری به ی سری صورت ها خیلی میاد اما به ی سری صورت ها واقعیت جذابیتی نمی بخشه. حالا بیشتر کسایی که میان آرایشگاه از ما میخوان که بهشون مدل مو معرفی کنیم ، ما هم بر حسب تجربه ی چیزی میگیم ، اما اینکه اصولی بتونیم ی چیزی رو بهشون بگیم این خیلی مهمه ، ممنون میشم راهنمایی کنید

با سلام . حتما این مطلب به مقالات آموزش آرایشگری اضافه خواهد شد. همچنین شما با شرکت در دوره های آموزش کوتاهی مو ژورنالی می توانید در خصوص مشاوره به مراجعین کوتاهی مو با توجه به جدید ترین مدل های روز دنیا مشاوره دهید.

درسته که میگن هیچ چیزی جز کوتاه کردن، موخوره رو از بین نمیبره؟
یعنی موخوره درمان نداره؟ فقط باید کوتاه بشه؟

با سلام. بله صحیح است. موخوره در است جدا شدن بافت های تار مو از یک دیگر و خورد شدن است. و دیگر با هیچ روش درمانی این پیوند های از هم گسیخته قابل اتصال نیستند. اما استفاده از شامپوهای دارویی یا روغن های گیاهی مثل روغن زیتون ، سرکه و … می تواند از شیوع و پیشرفت موخوره در تمام نقاط مو و بروز مجدد موخوره پس از کوتاهی جلو گیری کند

با سلام
آیا برای شرکت در دوره کوتاهی حتما باید برای هر جلسه یک مولاژ تهیه کنیم ؟؟؟

با سلام برای کل دوره آموزش کوتاهی مو یک یا نهایتا دو مولاژ کافی است . سپس از مدل های واقعی برای آموزش استفاده می شود.

ببخشید برای دوره کوتاهی مو مدل با هنرجو هست یا مدل میدن بهمون؟

با سلام در دوره آموزش کوتاهی مو ابتدا هنرجویان سرفصل های آموزشی را بر روی مولاژ مخصوص کوتاهی تمرین و آموزش می بینند و سپس از مدل واقعی برای تمرین نهایی مدل های کوتاهی مو استفاده می کنند.

سلام من می خوام موهامو مدل فاکس بزنم

سلام دوست عزیز
شماره خود را برای ما بفرستید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس گرفته و هماهنگی های لازم را انجام دهند

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.