لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

چگونه با تیغ ابروهایمان را اصلاح کنیم ؟

  • تیغ ابرو چیست؟
  • چگونه از تیغ ابرو استفاده کنیم ؟
  • آیا استفاده از تیغ ابرو بی خطر است ؟
  • بعد از اصلاح ابرو، زمان رشد ابرو چه زمانی است؟

بیایید صادق باشیم. هیچ چیز به اندازه یک ابروی تمیز نمی‌تواند صورت شما را زیبا کند. شاید شما به روش‌‌هایی مثل وکس، برداشتن ابرو با موچین یا آرایش ابرو عادت کرده باشید، اما هنوز نمی‌توانید بدون استفاده از تیغ قوس زیبایی روی ابروهای تان به وجود بیاورید. در این مقاله قصد داریم راجع به اصلاح ابرو با تیغ با شما صحبت کنیم.
قرار دادن تیغ در هر جایی نزدیک از ابرو شاید کار پر از ریسک و خطرناکی به نظر برسد اما آسان‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید و نتایج به شدت خوب از آب در می‌آیند.

البته شما اول باید یاد بگیرید که چگونه قبل از این که به فکر زیبایی ابروهای تان باشید، آن‌ها را به ‌خوبی شیو کنید.

تیغ ابرو چیست؟

تیغ ابرو متفاوت از تیغ‌های معمولی می‌باشد و با تیغ‌هایی که برای موهای زائد صورت یا دست و پا استفاده می‌شود، متفاوت است. تیغی که برای ابرو استفاده می‌شود، ظریف و کوچک است و شما نباید هرگز یک تیغ بزرگ را نزدیک به ابروها ببرید زیرا ممکن است احتمال زخم شدن را افزایش دهد، از طرفی مقدار زیادی از ابروها را بردارد.
تیغ ابرو یک ابزار کوچک و در عین حال زیباست که در طول خود تیغ دارد و به گونه ای است که به راحتی خم می‌شود و برای شیو ابرو بسیار عالی عمل می‌کند. تیغ‌های ابرو معمولاً به شکل مستطیل یا مربع وجود دارند و سایزهای مختلفی از آن‌ها در دسترس قرار می‌گیرند.

چگونه از تیغ ابرو استفاده کنیم

چگونه از تیغ ابرو استفاده کنیم؟

آیا آماده‌اید که ابروهای زیبایی را برای خودتان بسازید؟ اصلاح ابرو با تیغ در عین حال که یکی از پرریسک‌ترین روش‌های اصلاح ابرو است. اما با مطالعه دقیق مراحل زیر و انجام به موقع و درست آن می‌توانید همانند یک آرایشگر حرفه‌ای و متخصص ابروهای خود را با تیغ اصلاح کنید.

مرحله ۱: ریلکس باشید

مهم ترین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید، این است که ریلکس باشید. هنگامی که قرار است از تیغ ابرو برای شکل دادن آن استفاده کنید، نباید هیچ عجله‌ای داشته باشید. مراقب باشید که دست تان نلرزد و برای ایجاد ابروهای زیبا تمرکز کنید.

مرحله ۲: پوست خود را تمیز کنید

اکنون باید مطمئن باشید که پوست شما به اندازه کافی پاک و تمیز است.‌ روتین مراقبت از پوست خود را اجرا کنید تا بتوانید ابروهای زیباتری را برای خودتان بسازید. انجام این کار باعث می‌شود تا هنگام استفاده از تیغ، هیچ گونه میکروب و باکتری به پوست شما انتقال داده نشود و احتمال مشکلات پوستی کاسته شود.

شانه زدن ابرو با براش

مرحله ۳: ابرو‌های خود را براش یا شانه بزنید

از براش مخصوص ابرو برای شانه کردن ابرو‌ها به سمت بالا و خارج از کادر ابرو استفاده کنید.

مرحله ۴: شکل ابرو را تعیین کنید

مدل ابرویی را انتخاب کنید که مناسب چهره شما باشد. اول از همه باید شکل صورت خود را در نظر بگیرید تا بتوانید فهم دقیق تری از شکل ابروی خود داشته باشید. برای این که کار شما می‌توانید مداد ابرو را به صورت عمودی در گوشه بالای بینی خود قرار دهید و یک نقطه ایجاد کنید. سپس مداد را موازی با قسمت بیرونی چشم بگیرید و در طول ابرو نقطه گذاری کنید تا شکل کلی ابروی شما مشخص شود‌.
اکنون زمان توجه کردن به دم ابرو هاست. حال با استفاده از مداد ابرو از گوشه خارجی چشم، شروع به بلند کردن ابرو کنید. یک نقطه کوچک دیگر در همان جا ایجاد کنید.

مطمئنا دوست داری که درباره بند انداختن ابرو اونم به شیوه درست و راحت، به سادگی اطلاعات کسب کنی. پیشنهاد میکنم حتما این مقاله رو از دست ندی: بند انداختن ابرو

نکته: به یاد داشته باشید که مجبور نیستید هر زمان که می‌خواهید ابروهایتان را شیو کنید، این مراحل را پیش ببرید. هنگامی که یک بار برای همیشه شکل ابرو را مشخص کردید، قادر خواهید بود که موهای زائد را از زیر ابرو با تیغ بردارید؛ بدون اینکه هر دفعه مجبور به ایجاد شکل نهایی باشید، زیرا متوجه خواهید شد چه ابرو‌هایی جدید در آمده‌اند.

مرحله ۵: حال به ابروهای خود شکل بدهید

اکنون که با مداد مشخص کرده اید چه قسمت‌هایی باید تمیز شود، شروع به انجام کار کنید. اول از همه با استفاده از مداد، نقاطی را که کشیده اید به یک دیگر وصل کنید و قاب کلی ابرو را ایجاد کنید.

مرحله ۶: از روغن فیشیال یا صورت استفاده کنید

حالا مقدار بسیار کمی از روغن صورت را به اطراف ابرو بزنید تا تیغ ابرو راحت‌تر روی پوست شما لیز بخورد. اگر احساس کردید روغن باعث پاک شدن مداد ابرو شده، دوباره آن را تمدید کنید.

[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]

مرحله ۷: قسمت بالای ابرو را شیو کنید

با استفاده از طرحی که با مداد کشیده‌ اید، پوست خود را در اطراف ابرو نگه دارید، کمی آن را بکشید و سپس با ضربات آرام تیغ، قسمت بالای ابرو را شیو کنید. شیو کردن ابرو باید در جهت رویش مو‌ها باشد تا احتمال جوش، حساسیت و بریدگی روی پوست کاهش پیدا کند. هیچ نیازی برای عجله کردن وجود ندارد. هر چه قدر که تسلط و آرامش بیشتری داشته باشید، کار شما بهتر و تمیزتر پیش می‌رود؛ بدون این که هیچ آسیبی روی پوست تان ایجاد شود.

وقتی که قسمت بالای ابرو را تمیز کردید، با استفاده از پد مخصوص و یا پنبه بالای ابرو را از مو‌های برداشته شده، پاکسازی کنید و تیغ را هم تمیز کنید.

مرحله ۸: زیر ابرو را تمیز کنید

در این مرحله از اصلاح ابرو با تیغ کافی است با استفاده از تیغ به آرامی هر گونه موی زائد زیر ابرو را بردارید. مراقب باشید که ضربات تیغ خیلی آرام باشد.

مرحله ۹: روی قسمت بین ابرو‌ها تمرکز کنید

اکنون زمان مناسبی است که موهای بین ابرو را بردارید، مخصوصاً زمانی که می‌خواهید ابروهای اسپرت داشته باشید. تیغ ابرو را زاویه دار روی صورت بگیرید و به آرامی هر موی زائد بین دو ابرو را از بین ببرید.

مرحله ۱۰: کار نهایی را انجام دهید

هنگامی‌ که شکل مناسب ابرو را در آوردید و موهای زائد را برداشتید، برای بار آخر نگاهی به موهای زائد بیندازید. اگر چیزی باقی مانده بود، با موچین یا همان تیغ، آن را تمیز کنید.

مرحله ۱۱: کار را به اتمام برسانید

مرحله نهایی اصلاح ابرو با تیغ، اکنون که موفق شدید ابرو‌های تمیزی داشته باشید، یک عدد پنبه را به پاک کننده آرایش آغشته کنید. می‌توانید از میسلار واتر هم استفاده کنید. سپس آن را به اطراف ابرو بکشید تا کاملا پوست تان تمیز شود. همچنین می‌توانید دوباره ابرو‌ها را شانه بزنید تا شکل زیباتری پیدا کند.

استفاده از تیغ ابرو

آیا استفاده از تیغ ابرو کار ایمنی است؟

استفاده از تیغ ابرو در صورتی ایمن است که مانند هر قسمت ظریف دیگری از بدن، با دقت انجام شود. شیو کردن ابرو ممکن است خیلی سخت به نظر برسد اما تیغ مخصوص ابرو کاملاً اینکار را، راحت و امن می‌کند. بسیاری از ابزار‌ها و تجهیزات مربوط به زیبایی مثل تیغ ابرو، اگر درست استفاده شوند، هیچ مشکلی را به وجود نمی آورند؛ برای برداشتن ابرو با تیغ ابرو نباید آن را عمودی نگه دارید باید در یک حالت زاویه دار روی پوست بکشید تا به پوستتان آسیبی نرسد؛ و تمامی موها از بین بروند. تیغ ابرو مزایای زیادی دارد، زیرا به اندازه موچین، بند وکس دردناک نیست پس یک راه سریع و بدون درد باشد.

آیا بعد از شیو، ابرو‌ها دوباره رشد می‌کنند؟

هیچ نیازی برای ترس و نگرانی نیست. زیرا بعد از شیو باز هم ابرو‌ها رشد می‌کنند. همانطور که بدن خود را شیو می‌کنید و شاهد رویش دوباره مو‌ها هستید، در مورد ابرو هم همین قضیه صدق می‌کند.

معمولاً ۶ الی ۸ هفته طول می‌کشد تا ابروی شما دوباره برای شما مثل روز اول پر شود. البته سرعت رشد مو در افراد مختلف متفاوت است. بعضی سریعتر از دیگران با رویش موها مواجه می‌شوند. پس به خودتان زمان بدهید و سعی کنید در زمینه اصلاح ابرو با تیغ، شبیه به یک فرد متخصص عمل کنید.


منبع : BYRDIELOREALPARISUSA

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
هایلایت مو
مطالب عمومی
تکنیک‌های هایلایت مو

اگر تازه با روش هایلایت مو آشنا شده‌اید، باید بدانید که تکنیک‌های هایلایت بسیاری وجود دارد که آرایشگران امروزی برای رسیدن به رنگ موهای متفاوت

زیباترین زنان جهان
مطالب عمومی
25 زیباترین زن جهان در سال 2023

استانداردهای زیبایی در هر نقطه از جهان با یکدیگر متفاوت است. همچنین زیبایی، یک مفهوم بسیار ذهنی است به این معنا که ممکن است شخصی

آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.