لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

آموزش دکوپاژ مو در خانه و مزایا معایب آن

 • دکوپاژ چیست ؟
 • چگونه در منزل موهای خود را دکوپاژ کنیم؟
 • دکوپاژ کردن رنگ موی مشکی
 • دکوپاژ کردن رنگ مو با روش های خانگی
 • مزایا انجام دکوپاژ
 • عوارض دکوپاژ کردن مو چیست؟

آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان در مقاله “آموزش دکوپاژ مو در خانه و مزایا معایب آن “ تلاش کرده است به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ دهد . همچنین با برگزاری دوره های آموزش رنگ مو ، و آموزش کراتینه مو در موفقیت شما همراه است .

دکوپاژ مو چیست؟

دکوپاژ مو به معنی تصحیح رنگ مو و رنگ کردن دوباره مو است. پس از رنگ کردن مو اگر رنگ مویتان، از رنگ دلخواه تان تیره تر شده باشد، می ­توانید از دکوپاژ مو استفاده کنید. در دکوپاژ مو از مواد شیمیایی ضعیف­ تری نسبت به دکلره استفاده می­ شود. برای جلوگیری از آسیب­ دیدگی مو، باید این کار توسط افراد با تجربه یا آرایشگر انجام شود.

فراموش نکنید که پس از دکوپاژ مو را با آبرسان­ ها و نرم کننده های مخصوص تقویت کنید.

یکی از مزیت­ های مهم دکوپاژ مو از بین بردن فوری رنگ موی فعلی و تغییر رنگ و بدست آمدن رنگ موی دلخواه است. در واقع این روش به شما کمک می کند تا رنگ دلخواه خود را بدست آورید. دکوپاژ روش ملایمی برای از بین ­بردن رنگ موی نامطلوب است. مواد دکوپاژ مو نسبت به مواد دکلره، از مواد شیمیایی ملایم­ تری ساخته شده که میزان آسیب را کمتر می­ کند.

در هر صورت این مواد باعث ضعیف شدن ساقه مو می ­گردد، پس بهتر است درمورد استفاده از آن احتیاط شود.

چه زمانی از دکوپاژ مو استفاده می ­شود؟

گاهی اوقات نداشتن تجربه کاری و حرفه ای نبودن آرایشگر باعث می ­شود رنگ بدست آمده مطلوب و دلخواه نباشد و یا اینکه تیره ­تر از حد مورد نظر شما باشد.

از آنجایی که دکوپاژ مو به علت استفاده از مواد شیمیایی باعث باز شدن لایه­ های کوتیکول مو از هم می­ شود، می­ توان رنگ دلخواه را به آن اضافه کرد. اما باید بسیار احتیاط کرد، زیرا مواد شیمیایی موجود در دکوپاژ باعث ضعیف شدن ساقه مو شده و در نهایت ریشه و ساقه مو خشک و شکننده می شود.

انواع روش های دکوپاژ مو

دکوپاژ را می ­توان به دو صورت کلی و قسمتی انجام داد:

دکوپاژ کلی: زمانی که رنگ مو یکدست است و می­ خواهیم بصورت یکدست رنگ آن­ها را تغییر دهیم از دکوپاژ کلی استفاده می­ کنیم. برای یکنواخت کردن تمام قسمت ­های مو می ­توان از یک بسته مواد و حدود 75 سی سی آب استفاده کرد و مانند شامپو روی سر قرار داد. این حالت می­ تواند موها را یک تا سه درجه روشن­ تر کند. مدت زمان لازم برای این عمل بستگی به ضخامت و جنس مو دارد اما مدت نسبی آن حدودا بین 5 تا 20 دقیقه است.

دکوپاژ قسمتی: از دکوپاژ قسمتی زمانی استفاده می کنیم که زمینه مو دو و یا چند رنگ است و قسمت­ هایی از مو تیره­ تر است. عمل دکوپاژ را روی قسمت های تیره انجام می ­دهیم تا با قسمت­ های روشن­تر هم پایه شود. در این روش هر لایه از مو که احتیاج به ترمیم دارد را بوسیله پنبه لوله شده از هم جدا کرده و با قلمو مواد را به قسمت­ های تیره تر می زنیم. نکته مهم در این بخش این است که مواد به هیچ وجه نباید تماسی با ریشه مو داشته باشد. مدت زمان پایان کار بستگی به ضخامت و جنس مو می ­تواند بین 20 تا 60 دقیقه متغییر باشد.

آموزش دکوپاژ مو

نکات مهم قبل از انجام دکوپاژ

انجام دکوپاژ مو با توجه به عوارضی که دارد، باید یک توسط آرایشگر مجرب انجام شود. بنابراین قبل از انجام دکوپاژ مو:

 1.  اولین توصیه این است که از مواد شیمیایی و مش و رنگ و دکوپاژ کمتر استفاده کنید تا موهایتان آسیب نبینند.
 2. از مهارت آرایشگر مطمئن شوید، سپس موهای خود را دکوپاژ کنید.
 3. دکوپاژ با توجه به جنس موها، نتیجه متفاوتی دارد. بهتر است قبل از انجام دکوپاژ ابتدا یک لایه از موها دکوپاژ شود. پس از دکوپاژ کردن یک لایه از مو، پایه مورد نظر برای انجام این کار مشخص می شود.
 4. قبل از انجام دکوپاژ، زمان مکث تعیین شده توسط کارخانه­ ی سازنده را مطالعه کنید.
 5. مدت زمان مکث مواد دکوپاژ بر روی موها بسیار مهم است. با زیاد شدن زمان مکث، موها آسیب غیر­قابل جبرانی خواهند دید.
 6. بعضی از افراد با انجام دکوپاژ مو یا دکلره پوست سرشان ملتهب شده و خارش پیدا می ­کند و گاهی اوقات صورت و اطراف چشم شخص متورم می­ شود، پس قبل از انجام کار حتما با پزشک یا فرد مطلع مشورت کنید.

دکوپاژ مو

آموزش دکوپاژ مو در منزل

قبل از آموزش توصیه می­ کنیم اگر دارای موهای آسیب دیده یا ضعیف هستید به هیچ عنوان در منزل موهای خود را دکوپاژ نکنید.

با رنگ کردن معمولی می ­توانید موهایتان را ۳ درجه روشن­ تر کنید. برای روشن ­تر شدن موها، می­ بایست از دکلره استفاده کنید. وقتی موهایتان را دکلره می­کنید، مو ۴ درجه و گاهی حتی بیشتر روشن می ­شود و در کل طبق مقاومتی که دارد رنگ باز می ­کند.

پایه های دکلره به ترتیب عبارتند از،

 • قرمز نارنجی
 • نارنجی زرد
 • زرد نارنجی
 • زرد
 • زرد روشن
 • زرد
 • زرد خیلی روشن
 • سفید

پس از رسیدن به پایه مورد نظر می ­توانید موهایتان را رنگ کنید. بعد از رنگ­ کردن، اگر رنگ مو دلخواهتان نبود، می­ توانید با دکوپاژ مو آنها را به بیس دلخواهتان برسانید.

[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]

مواد لازم برای انجام دکوپاژ مو

مقدار مواد مورد نیاز برای دکوپاژ مو با توجه به بلندی و حجم موها متفاوت است. برای انجام دکوپاژ موی متوسط، این میزان مواد مورد نیاز است.

 • 1 پیمانه پودر دکوپاژ
 • 1 پیمانه نرم کننده
 • اکسیدان 6%

دکوپاژ مو

مراحل انجام دکوپاژ مو

 • ابتدا ۱ پیمانه پودر دکلره، ۱ پیمانه نرم کننده، اکسیدان ۶% را با هم خوب مخلوط کنید. (البته اندازه مواد بستگی به حجم، کوتاهی و بلندی مو دارد).
 • سپس مواد مخلوط شده را روی موهای خیس بمالید.
 • ابتدا ساقه و سپس ریشه­ مو را آغشته به مواد دکوپاژ کنید و موها را به خوبی ماساژ دهید.
 • پس از 7 تا 10 دقیقه مو را چک کرده و از باز شدن رنگ آن اطمینان پیدا کرده و سپس شسته و رنگ مورد نظر را روی موهایتان بگذارید.

نکات مهم در مورد دکوپاژ مو

 • بعد از دکوپاژ مو، بهتر است به آن­ها استراحت داده و از رنگی استفاده کند که با موهایتان سازگاری بیشتری دارد.
 • برای جلوگیری از آسیب دیدگی موهایتان سعی کنید از دکلره و دکوپاژ کمتر استفاده کنید.
 • قبل از حمام رفتن موهایتان را با روغن گیاهی به­ خوبی ماساژ دهید و موقع شستشو با شامپو موهایتان را خیلی چنگ نزنید.
 • سعی کنید مواد دکوپاژ با پوست سر تماس نداشته باشد. یکی از اثرات تماس مواد دکوپاژ با پوست­ سر و دست سرطان پوست است.
 • موقع انجام دکوپاژ حتماً از ماسک استفاده کنید تا ریشه­ ی مو دچار مشکل نشود.
 • پس از دکوپاژ به موهایتان استراحت دهید و از رنگی استفاده کنید که با موهایتان سازگاری داشته باشد.
 • بعد از دکوپاژ، موها شکننده و خشک می­ شوند و خشکی ساقه های مو بیشتر خواهد شد. اگر با آبرسان و تقویت کننده­ های مناسب خشکی مو را برطرف نکنید مو دو شاخه شده و به‌ جز از دست دادن زیبایی، به مرور زمان آسیب جبران ناپذیری خواهد دید.
 • امکان خارش پوست سر و ایجاد حساسیت و کهیر نیز وجود دارد.

بعد از دکوپاژ کردن مو نوبت به رنگ کردن دوباره آن است، پیشنهاد ما به شما خواندن مقاله مش مو است.

مزایای دکوپاژ مو نسبت به دیگر روش ها

 1. یکی از بزرگترین مزایای دکوپاژ مو نسبت به سایر روش­ ها قدرت انتخاب گسترده است و می ­توان آزادانه رنگ دلخواه را انتخاب کرده و از زیبایی و طبیعی بودن آن لذت ببرید.
 2. میزان آسیبی که دکوپاژ به مو می­زند نسبت به دکلره بسیار کمتر است.

عوارض دکوپاژ مو

 1. دکوپاژ کردن بیش از حد به موها آسیب می زند و باعث خشکی و شکننده شدن مو می­ شود بنابراین قبل از پاک نمودن رنگ موهایتان ابتدا از سلامت پوست و موهای خود مطمئن شوید. با انجام دکوپاژ زیبایی موها بیشتر می­ شود.
 2. باید توجه داشته باشید دکوپاژ مو اگر غیر اصولی و پی ­در ­پی انجام شود، آسیب­های غیر قابل ­جبرانی به موها می­ زند.
 3. با انجام دکوپاژ، کوتیکول مو برای رنگ پذیری باز می­شود. باز شدن کوتیکول، باعث شکننده ­شدن موها می­ شود. موها پس از انجام دکوپاژ، متأسفانه شکننده و زبر شده و به مراقبت­ های خاصی احتیاج پیدا می ­کنند که در این مورد آرایشگر شما می ­تواند مواد مراقبتی مرغوب و مناسب موهای شما را پیشنهاد دهد.

تفاوت دکوپاژ و دکلره

دکوپاژ برای تغییر رنگ تیره مو به رنگ روشن است. با انجام دکوپاژ موها 1 درجه روشن­ تر می شوند. با انجام دکلره، موها کاملاً بی رنگ شده و رنگ پذیری بیشتری پیدا می­ کنند. دکوپاژ نسبت به دکلره ضعیف­ تر است.

دکلره به زبان ساده یعنی از بین بردن رنگدانه ­های مو که با مخلوط کردن پودر دکلره با اکسیدان شماره 12 و در مدت زمانی که بستگی به جنس و ضخامت مو باعث خارج شدن پیگمنت­ های طبیعی از ساختمان مو شده و رنگ مو از بین می ­رود. در عمل دکوپاژ، موی رنگ شده ریموو می­ شود. به این معنی که رنگ موی قبلی که زیبایی خود را از دست داده پاک می ­شود تا بتوان رنگ جدید و مورد دلخواه را جایگزین کرد.

دکوپاژ مو

تفاوت دکوپاژ با ریموور چیست ؟

 • دکوپاژرنگ ­موی قبلی را از بین می برد اما ریموور شبیه به دکلره عمل می­کند.
 • دکوپاژ برای پاک کردن رنگ محدودیت دارد اما ریموور برای از بین بردن رنگ مو بدون محدودیت است.
 • دکوپاژ تنها یک نوع دارد اما ریموور دارای انواع پودری و مایع است.

تفاوت دکوپاژ با شامپو شیمیایی

شامپوی شیمیای که این روزها محبوبیت خاصی در میان بانوان پیدا کرده یکی دیگر از روش­ های رنگ کردن مو در موارد خاص می­ باشد. این شامپو هم برای از بین بردن رنگ­ های نامطلوب قبلی استفاده می ­شود. این نوع از شامپوها همانند دکلره و دکوپاژ عمل می ­کنند با این تفاوت که برای رنگ­ هایی با تناژ قرمز مانند؛ شرابی و… بسیار عالی هستند.

همچنین برای موهای سفید که دیرتر از حد معمول رنگ می گیرند، بسیار عالی می­ باشد. با این حال تمام این مواد دارای فرمول شیمیایی هستند که می­ توانند مو را به راحتی از بین ببرند، پس باید در هنگام استفاده، جوانب احتیاط رعایت شود.

دکوپاژ موی حنا شده

رنگ حنا به یک روش محبوب برای رنگ­ کردن مو تبدیل شده است. زیرا علاوه بر رنگ ­دهی باعث تقویت مو نیز خواهد شد. با اینکه حنا برای مو مفید است اما به راحتی نمی ­توان روی آن را دکوپاژ کرد.

یکی از روش ­های دکوپاژ کردن رنگ حنا استفاده از ترکب سه روغن زیتون، نارگیل و آرگان می ­باشد.

به این ترتیب که بعد از مخلوط کردن این سه روغن با هم، آن را روی موهای خود بمالید و سپس روی سر را با کلاه رنگ پوشانده و روی آن را با سشوار حرارت دهید. روغن­ ها باید حداقل 2 تا 3 ساعت بر روی مو بمانند و برای نتیجه بهتر صبح روز بعد شسته شوند. اینگونه به مرور زمان تاثیر رنگ حنا کم خواهد شد و می ­توان عمل دکوپاژ را انجام داد.

چگونه موی مشکی را دکوپاژ کنیم ؟

رنگ مو مشکی از نفوذ بالایی در مو برخوردار است. در نتیجه حذف این رنگ ، خصوصا اگر پایه های بالا را مد نظر داشته باشید بسیار مشکل است. برای این کار کافیست پودر دکلره ترجیحا سفید را به اندازه برابر با اکسیدان شماره 2 و شامپو ترکیب نمایید. در ضمن زمان بیشتری به حذف رنگ دهید. جهت موثر شدن این روش دو تا سه بار در فواصل متوالی این کار را تکرار کنید.

 دکوپاژهای مرغوب از کدام برند هستند؟

 • پاک کننده رنگ موی کالر ب4 (Color B4)
 • پاک کننده رنگ موی کالر اووپس (Color Oops)
 • پاک کننده رنگ موی گُلدوِل سیستم (Goldwell System)
 • پاک کننده رنگ موی لورآل (L’Oreal)
 • پاک کننده ماتریکس کالر ایرِیز (Matrix Color Erase)

دکوپاژ مو با مواد طبیعی

دکوپاژ طبیعی

بابونه و لیمو

مواد لازم:

 • آب یک عدد لیمو
 • 4-5 عدد برگ بابونه

ابتدا برگ­ های بابونه را جوشانده و از صافی رد کنید و آب آن را با لیمو ترکیب کرده و به موهایتان بمالید. بعد از 1 ساعت با آب ولرم شستشو دهید. لیمو عامل روشن کننده مو بوده و ترکیب آن با بابونه برای روشن کردن مو بسیار عالی است.

عسل و سرکه سیب

مواد لازم:

 • یک قاشق غذاخوری عسل
 • یک لیوان آب
 • یک لیوان سرکه سیب

قابلمه را روی حرارت قرار دهید. سپس عسل و مقداری آب به آن اضافه کنید و بعد از جوش آمدن ترکیب سرکه سیب را به آن بی افزایید و بعد از سرد شدن روی موها بمالید. بعد از 30 دقیقه با آب ­ولرم و شامپو شستشو دهید.

تخم مرغ و روغن زیتون

مواد لازم:

 • 1 عدد تخم مرغ
 • 3 قاشق غذاخوری روغن­ زیتون

ابتدا تخم­ مرغ را هم زده و با سه قاشق روغن­ زیتون مخلوط کرده و ترکیب به ­دست آمده را روی موهایتان بزنید و در نهایت بعد از 2 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.

روغن زیتون و عسل

مواد لازم:

 • 2 قاشق غذاخوی عسل
 • 3 قاشق غذاخوری روغن­ زیتون
 • 1 فنجان آب

ابتدا آب را بجوشانید و عسل را در آن حل کنید و بعد از کمی خنک­ شدن، روغن زیتون را به مواد بی افزایید و ترکیب به­ دست آمده را روی موهایتان بمالید. بعد از 20 دقیقه با آب ولرم و شامپو شستشو دهید.

جوش شیرین

مواد لازم:

 • 4 قاشق غذاخوری جوش شیرین
 • 1 لیوان آب

ابتدا آب را کمی بجوشانید و سپس جوش ­شیرین را به آن بی افزایید و به­ خوبی هم بزنید و ترکیب به ­دست آمده را روی موهایتان بزنید. از این روش تنها یکبار در ماه استفاده کنید.

روغن بچه

روغن را به موهای خود بمالید و در مجاورت نور خورشید قرار بگیرید.

نکته: مقدار پیشنهادی برای این مواد طبیعی متغیر بوده و بستگی به اندازه و حجم موهایتان دارد.

مراقبت های بعد از دکوپاژ

دکوپاژ مو با کرم دکلره

یکی از روش‌های دکوپاژ استفاده از کرم دکلره یا دکو کرم است. خیلی از افراد به خاطر آسیب‌هایی که به همراه دکلره ایجاد می‌شود با وجود علاقه‌ای که به روشن کردن رنگ مو‌هایشان دارند از دکلره استفاده نمی‌کنند. آرایشگران متخصص دکوپاژ با کرم دکلره را پیشنهاد می‌کنند. برخلاف پودر دکلره این محصول حالتی کرمی دارد و مثل رنگ مو است. در کرم دکلره همان موادی که در پودر دکلره است استفاده شده با این تفاوت که عمل تخلیه پیگمنت که از رنگ‌های قبلی باقی مانده کند‌تر انجام می‌شود و این عمل آسیب به مو را کم می‌کند.

این محصول می‌تواند موها را تا پایه 7 یا 8 روشن کند و این امر باعث شده تا روشی برای ریمو رنگ مو به شمار بیاید. برای استفاده از آن باید کرم دکلره را با مقدار مورد نیاز از اکسیدان نمره 2 مخلوط کنید و آن را روی مو بگذارید. زمان دقیقی برای شستن مو‌ها وجود ندارد و شما با توجه به درجه روشنی که برای مو‌های خود در نظر دارید باید آن را مشخص کنید. بعد از شستشو حتماً مطمئن شوید تمام محتویات کرم از روی سر شما پاک شده است چراکه در غیر این صورت می‌تواند شما را دچار آسیب‌های جدی کند. حساس شدن پوست سر و شکنندگی مو‌ها از جمله این مضرات است.

قبل از استفاده از دکو کرم تا 48 ساعت حمام نروید تا منابع چربی پوست سر حفظ شود. ساقه و ریشه مو را به صورت جداگانه به مواد آغشته کنید چرا که گرمای سر باعث می‌شود قسمت‌های نزدیک به ریشه مو زودتر تغییر رنگ بدهند و اگر کل مو‌های سر را یکجا به کرم دکلره آغشته کنید، ممکن است یک دورنگی مختصر در مو‌ها اتفاق بیفتد. علاوه بر نکات گفته شده به هنگام استفاده از کرم دکلره حتماً با یک آرایشگر متخصص مشورت کنید و یا راهنمای آن را به دقت مطالعه کنید تا از عوارض آن مصون بمانید.

مراقبت از موهای دکوپاژ شده

مراقبت از موهای دکوپاژ شده می ­بایست دقیق و اصولی انجام شود. اگر از موها پس از دکوپاژ مراقبت نکنید، آسیب ­های غیر قابل­ جبرانی به آن­ها وارد خواهد شد.

استفاده از شامپوی مناسب

پس از انجام دکوپاژ می ­بایست از شامپوی مخصوص استفاده کنید. شامپوهای مخصوصی که آرایشگر یا مشاور فروشگاه لوازم آرایشی معرفی می­ کند، حاوی نرم­ کننده و انواع ویتامین ­هاست. نرم­ کننده و ویتامین ­های موجود در شامپو، ریشه مو را ترمیم و خشکی موها را برطرف خواهد کرد. دکوپاژ روی موهای خشک جلوه­ ی زیبایی نخواهد داشت.

شستشوی مو با آب ولرم

شستشوی موها با آب گرم باعث ریزش، خستگی، بی حالی و خشکی موها می ­شود. بنابراین بهتر است موهای دکوپاژ شده­ ی خود را با آب ولرم شستشو دهید.

دوری از تابش مستقیم نور خورشید

نور خورشید دارای ویتامین D بوده و برای استخوان و موها بسیار مفید است. پس از دکوپاژ، موها ضعیف می ­شوند. بنابراین بعد از قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب، موها شکننده، ضعیف و خشک خواهند شد. بهتر است پس از انجام دکلره یا دکوپاژ زیر نور مستقیم آفتاب به مدت طولانی قرار نگیرید. اگر مجبور به این کار هستید، از روغن­ زیتون طبیعی بر روی موها و پوست سر خود استفاده کنید.

خودداری از شنا کردن

شنا کردن در آب کلر­دار، برای موهای دکوپاژ شده بسیار مضر است. بهتر است از کلاه های مخصوص شنا که از خیس شدن موها جلوگیری می­ کند، استفاده کنید.

استفاده از مرطوب کننده مو

با توجه به خشک و زبر شدن موها پس از دکوپاژ، می­ بایست از آب­رسان و مرطوب­ کننده­ ی مو استفاده کنید. امروزه ماسک و کرم­ های مخصوص مفیدی برای آب­رسانی موها، در بازار وجود دارد و قابل دسترس است.

خودداری از حالت دادن به موها

پس از دکوپاژ، موها بسیار ضعیف و شکننده می­ شوند. برای جلوگیری از آسیب ­دیدگی غیر قابل جبران، موهای خود را فر یا صاف نکنید.

استفاده از نرم کننده

پس از شستشوی موها با شامپو، در داخل حمام از نرم ­کننده استفاده کنید. نرم­ کننده ­ها برای محافظت سطح خارجی موها مفید هستند. نرم کننده ها روی سطح خارجی مو پوششی برای خنثی­ کردن بارهای الکتریکی مو ایجاد می­ کنند. نرم کننده همچنین از آشفتگی، گره خوردگی و بی نظمی موها جلوگیری خواهد کرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

رنگ کردن موی سفید
آموزش رنگ مو
آموزش رنگ کردن موی سفید

همانطور که می‌دانید، بدن به مرور زمان و با افزیش سن؛ دچار تغییراتی می‌شود که بر روی ظاهر تاثیر گذاشته و به راحتی قابل رویت

اشتراک گذاری
Notify of
10 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

سلام وقت بخیر
یک سوال داشتم این روش موها رو وز نمیکنه ؟

با سلام وخسته نباشید ببخشید دوره هاتون چقد طول میکشه و چند جلسه درهفته برگزار میشه؟

دوره های تخخصی آموزش رنگ و مش به صورت عمومی و خصوصی در بازه زمانی 6 هفته ایی در آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166407611 تماس حاصل فرمایید.

آیا دکوپاژ باعث سوختگی موها می شود؟

همه انواع رنگ مو و دکلره ازجمله دکوپاژ اگر غیر اصولی استفاده شوند و بیشتر از مدت زمان استاندارد استفاده شوند یا روی موهای رنگ یا دکلره شده استفاده شوند باعث سوختگی و اسیب دیدگی مو خواهند شد . پس توصیه میشود برای دکوپاژ یا دکلره کردن موهایتان به آرایشگر های با تجربه مراجعه کنید

آیا در مش با کلاه و بالیاژ از مواد دکوپاژ استفاده می شود؟

معمولا در تکنیک های مش و بالیاژ هدف رسیدن به لایت های با پایه بسیار روشن است پس معمولا از دکلره استفاده میشود که قوی تر است. اما اگر مد نظرتان هست لایت های خیلی روشنی نداشته باشید میتوانید از دکوپاژ استفاده کنید.

سلام آيا بعد از دكوپاز نياز است باز هم براي رنگ كردن مو اول ساقه را رنگ كنيم بعد ريشه را؟

دکوپاژ ، دکلره خیلی ضعیف است ولی با این حال چون مو پایه روشن تری دارد سریع تر رنگ میگیرد پس نیازی به اختلاف زمان بین ساقه و ریشه نیست چون هر دو سریع رنگ خواهند گرفت اما بهتر است باز هم به خاطر گرم بودن کف سر ریشه ها را کمی دیرتر رنگ کنیم

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.