لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

چگونه وارد بازار کار آرایشگری شویم؟

بازار کار آرایشگری چگونه است؟

از گذشته تا کنون زیبایی و آراستگی افراد حائز اهمیت بوده است، زیرا در برخورد اول این ظاهر آن‌‌ها است که دیگران را جذب‌ می‌‌کند آن هم به این دلیل که نشان ‌دهنده شخصیتشان است.

بازار کار آرایشگری

به همین خاطر با گذر زمان مراکزی تاسیس شده که نه تنها در این امر کمک کرده بلکه باعث‌ می‌‌شوند تا اشتغال‌ زایی صورت گرفته و برخی به درآمد برسند.

در واقع کاری که در آرایشگاه‌‌ها انجام‌ می‌شود به این منظور است تا عیب‌‌های موجود در پوست و مو را بپوشاند و زیبایی مراجعه‌کنندگان را دو چندان کند.

حال در این مقاله‌ می‌‌خواهیم به علاقمندان این شغل بگوییم قبل از آن که وارد این کار شوند متناسب با شرایط و اهدافی که دارند شاخه تخصصی خود را انتخاب کرده و در آن پیشرفت کنند تا دچار مشکلی نشوند.

شغل آرایشگری به دلیل آن که در زیبایی افراد دست داشته و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس آنان شده و حس خوبی بهشان انتقال‌ می‌‌دهد از جایگاه ویژه‌ای در جهان برخوردار است، بنابراین جز آن دسته‌ از شغل‌هایی قرار دارد که مورد نیاز یک جامعه بوده، زیرا متعلق به یک قشر خاص نیست و همه افراد حداقل یک بار گذرشان به آنجا‌ می‌‌افتد.

در حال حاضر آرایشگری به علمی تبدیل شده که برای انجام آن باید با اصول خاصی که دارد، آشنا شده و سپس شروع به کار کرد. به همین دلیل طرفداران این شغل به آموزشگاه‌‌ها مراجعه کرده و یادگیری خود را آغاز‌ می‌‌کنند.

این شغل زمان مشخصی نداشته، آن هم به این صورت که برخی تمام وقت کار انجام‌ می‌‌دهند اما برخی دیگر ساعت تعیین‌ می‌‌کنند که این برای بانوان بسیار مناسب است.

کار آرایشگری به گونه ‌ای است که شما‌ می‌‌توانید با تجربه و سرمایه‌ای که دارید آرایشگاهی راه‌اندازی کرده و مستقل شوید و یا حتی با دانشی که دارید در سالنی استخدام شده و به صورت درصدی حقوق بگیرید که در هر دو حالت برایتان سودمند است و باعث‌ می‌شود تا درآمدی کسب کنید.

شاید اکنون سالن‌های زیبایی فراوانی در سطح شهر وجود داشته باشد، و یا افراد زیادی برای کسب درآمد به انجام این کار روی آورده‌اند اما با ارائه خدمات خوب، به همراه کمی خلاقیت و به روز بودن‌ می‌‌توان پیشرفت کرد آن هم به گونه‌ای که سالن آرایشی‌ تان جز بهترین‌های شهر قرار گرفته و مشتریان زیادی خواهد داشت.

در نتیجه با افزایش اهمیت بیش از پیش مردم به ظاهرشان، وضعیت بازار کار آرایشگری نسبتا خوب و مناسب بوده به طوری که‌ می‌‌توان به آینده آن خوش ‌بین بود.

برای راه‌ اندازی شغل آرایشگری به چه مقدار سرمایه نیاز است؟

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که‌ می‌‌خواهید سالن اختصاصی داشته و مستقل شوید باید بدانید که در ابتدا سرمایه‌ای نیاز است که برخی از آن‌ها را می‌توان تخمین زد و پیش‌بینی کرد. در حالی که برخی دیگر غیرقابل پیش‌بینی بوده و نمی ‌توان آن‌ها را حدس زد.

سرمایه اولیه یک آرایشگر در ابتدا به سه بخش کلی تقسیم‌ می‌شود؛ قسمت اول آن به این صورت خرج‌ می‌شود که شما برای آن که بتوانید کار خود را آغاز کنید نیاز به مکانی دارید که تجهیزاتی را که تهیه‌ می‌‌کنید در آن قرار داده و همچنین رفاه مشتریان را فراهم کنید. بنابراین بخش بیشتر سرمایه شما در این بخش صرف‌ می‌شود که بسیار‌ هم مهم است.

راه اندازی و داشتن یک سالن آرایشی بسیار وسوسه‌انگیز است؛ زیرا جز آن دسته از کارهایی قرار دارد که علاوه بر درآمد بالا، بسیار شادی‌بخش بوده و به دلیل آن که با عشق و علاقه اجرا می ‌شود روحیه کارکنان را بهبود می‌بحشد. پس برای اینکه به درآمد بالا برسید بهتر است مقاله راز موفقیت کار آرایشگری را مطالعه کنید.

در قسمت دوم باید هزینه ‌ای را بابت اخذ گواهینامه و مجوز‌ها بپردازید که این باعث‌ می‌‌شود کار شما قانونی بوده تا بتوان اعتماد مشتریان را به دست آورد.

بخش سوم که همانند دو بخش دیگر از اهمیت زیادی برخودار است خرید ابزارآلات کار است که هر چقدر مرغوب‌تر و باکیفیت ‌تر باشند؛ در میزان رضایت مشتری تاثیر بسزایی دارند، همچنین باعث‌ می‌شود که مدت زمان طولانی از آن‌ها استفاده کرده و پس از گذشت مدتی نیازی به هزینه دوباره نباشد. به دلیل آن که برای شروع نباید از هیچ نوع خرج کوچکی چشم‌پوشی کرد.

در اینجا هزینه‌های احتمالی را بیان می‌کنیم تا کار شما آسان‌تر باشد؛ به طور کلی سرمایه شما صرف اجاره یا خرید مکان سالن زیبایی، خرید دکوراسیون و وسایل تزئینی سالن زیبایی، دریافت مجوز، آموزش و حقوق کارکنان، خدمات عمومی مانند آب و برق، خرید تجهیزات کلی مانند صندلی اصلاح، میکاپ و پدیکور، سشوار و قیچی، تخت اپیلاسیون، کابین دوش، سرشور، کمد و قفسه و مواردی از این قبیل، همچنین خرید تجهیزات جانبی مانند کامپیوتر‌ می‌‌شود، که اگر هر کدام از آن‌ها مشکلی داشته باشند تمامی هزینه از بین رفته و متضرر‌ می‌‌شوید.

در آخر‌ می‌‌توان نتیجه گرفت که سرمایه زیادی نیاز است که نباید نگران بود زیرا با مهارتی که کسب کرده‌اید و خدمات خوبی که توسط تجهیزات بی‌نقصتان ارائه‌ می‌‌دهید به سرعت جبران شده و به سود دهی خواهید رسید.

بخش‌های مختلف شغل آرایشگری چیست؟

کار-در-آرایشگاه

شغل آرایشگری به دلیل آن که دارای بخش‌های مختلفی است علاقمندان و طرفداران زیادی دارد زیرا متناسب با هر سلیقه و روحیه‌ای، کاری دارد که فرد‌ می‌‌تواند متناسب با شرایط خود آن لاین را انتخاب کرده و روز به روز موفق شود. از لاین‌های مختلف آرایشگری‌ می‌‌توان به گریم و میکاپ تخصصی، بافت و شینیون مو، اپیلاسیون، کاشت ناخن، کراتینه و اکستنشن مو ، رنگ و کوتاهی مو و تتو و آرایش دائم اشاره کرد که تمامی آن‌ها در کنار هم باعث‌ می‌‌شوند تا سالن زیبایی بی‌ نقص باشد و فرد مراجعه‌کننده بتواند از تمامی خدمات در یک آرایشگاه بهره‌مند شود.

معایب کار آرایشگری

به سرمایه زیادی برای تاسیس یک سالن زیبایی نیاز است.

به دلیل آن که زمان مشخصی نداشته و معمولا تمام وقت است و آرایشگران استراحت کمی دارند، خستگی بسیاری دارد.

افراد زیادی به فکر شروع این شغل هستند که این باعث شده بازار اشباع شده و شما تعدادی از مشتریان خود را از دست دهید.

با آن که اگر آرایشگر تلاش کند درآمد خوبی به دست‌ می‌‌آورد اما هر ماه متغیر بوده و بودجه آن نامشخص است.

به دلیل زمان زیادی ایستادن و به طور مداوم کار کردن پس از مدتی بیماری‌هایی از قبیل کمر درد گریبان‌گیر آرایشگران‌ می‌شود.

مزایای کار آرایشگری

این شغل دارای درآمد خوبی بوده است که آرایشگر را بی ‌نیاز از هر نوع کار دیگری‌ می‌‌کند.

آرایشگری به گونه ‌ای است که به هر میزان که تلاش کنید اعتبار کسب کرده و پیشرفت می‌کنید که این به آرایشگر کمک می‌کند تا زمانی که دیگران به فکر کار دیگری هستند تمرین کرده و سطح کاری خود را ارتقا دهد.

این کار برنامه‌ ریزی انعطاف‌پذیری داشته به صورتی که‌ می‌‌توان مطابق با کار‌های روزانه خود آن را انجام داد تا بتوان به همه امور رسیدگی کرد.

میزان درآمد آرایشگران چه قدر است؟

شغل آرایشگری به گونه‌ای است که اگر اصولی انجام شود بسیار زودبازده بوده و به سرعت هزینه‌های صرف شده را جبران می‌کند. این شغل از زمانی که فرد مهارت‌های لازم را کسب کرد می‌تواند برای آن درآمد ایجاد کند اما بسیار متغییر است.

برای آن که بتوان از این کار درآمد بالایی کسب کرد باید تمامی نکات موثر را رعایت کرد. عوامل زیادی مانند میزان مهارت، توانمندی، به روز بودن و میزان رضایت مشتری بر روی درآمد آرایشگران تاثیر می‌گذارد؛ اما به طور کلی آرایشگر‌ها درآمد خوبی دارند که این برای افرادی که خود صاحب سالنی هستند، بسیار هم بیشتر است.

برای تاسیس سالن به چه مدارکی نیاز است؟

همانطور که گفته شد بخشی از سرمایه فرد صرف کسب مدارک و مجوز ها‌ می‌‌شود که نمی ‌توان آن‌ها را فاکتور گرفت زیرا در اعتبار سالن نقش بسزایی دارند و باعث‌ می‌‌شوند حین انجام کار مشکلی پیش نیاید.

قبل از انجام هر کاری برای آن که فردی بتواند آرایشگاهی تاسیس کند نیاز به مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه‌ای دارد تا بتواند روی کار کارکنان نظارت داشته باشد و همچنین جواز کسب را بگیرد.

پس از آن که تمامی امور توسط اتحادیه‌ اداره اماکن نیروی انتظامی، وزارت دارائی و مرکز بهداشت و شهرستان تایید شد، مجوز کسب به مدت زمان پنج یا ده ساله به فرد درخواست‌کننده داده می‌شود که آن به معنای اجازه برای شروع کار است.

آیا‌ می‌‌توان بدون داشتن مدرک فقط به عنوان سرمایه ‌گذار سالن تاسیس کرد؟

شغل-آرایشگری

برای آن که بتوان کار آرایشگری را آغاز کرد و سالنی تاسیس کرد ابتدا باید قبل از انجام هر کاری پیش‌نیاز‌های آن را فراهم کرد. زیرا در غیر این صورت ممکن است در طول مسیر با مشکلاتی مواجه شد که باعث شکست می‌شود.

یکی از این پیش‌نیاز‌ها کسب جواز است که برای آن به مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه‌ای نیاز است، زیرا برخلاف تصور افراد، کار آرایشگری شغل پر خطری است که به دلیل مواد مصرفی ممکن است برای مشتری آسیبی به وجود آید.

بنابراین باید دارای مدرکی باشد و در دوره‌هایی را شرکت کرده باشد که در حین مشکل مانع از ایجاد آسیب بیشتر شود و در جهت بهبود آن کاری انجام دهد؛ در نتیجه به مدرک نیاز است و هر کسی نمی‌تواند با سرمایه‌ای که دارد سالنی تاسیس کند.

مطلب پیشنهاد: بهترین آرایشگاه‌های تهران

مهم ترین بخش آرایشگری کدام است؟

تمام لاین‌های موجود در آرایشگاه مهم و لازم است. به گونه‌ای که در صورت نبود هر کدام کار مشتری ناقص‌ می‌ماند. برخی از این لاین‌های مهم عبارتند از:

لیفت و اکستنشن مژه

لیفت-مژه

‌ تمامی خدماتی که در آرایشگاه‌ها ارائه‌ می‌‌شود به منظور رفع عیب موجود است؛ حتما تا کنون مشاهده کرده‌اید که برخی از مژه‌‌ها کوتاه هستند و یا به راحتی کنده‌ می‌شوند، برای از بین بردن این مشکل‌ می‌‌توان از لیفت و اکستنشن مژه استفاده کرد.زیرا کاملا آن‌ها را حفظ کرده و دارای استحکام و زیبایی است.

این هنر قدمت زیادی داشته و با پیشرفتی که روز به روز‌ می‌کند، همراه با سرم‌ها و کرم‌ها در سلامتی مژه‌‌ها نقش بسزایی دارد. به هر سالن زیبایی مراجعه کنید فردی متخصص در آنجا حضور دارد که به کمک مواد و ژل‌‌های تقویتی مژه‌های ضعیف و کم پشت مشتریان را بهبود‌ می‌بخشد.

شینیون مو

یکی از اصلی‌ترین و پرطرفدارترین خدماتی که در سالن‌ها ارائه‌ می‌‌شود و اکثر افراد به همین دلیل به آنجا‌ می‌‌روند شینیون مو است، زیرا بسیار تخصصی بوده و هر کسی نمی‌تواند آن را انجام دهد.

برای شینیون باید از خلاقیت زیادی برخوردار بوده و مطابق مد روز باشید تا کارتان بسیار خاص شده و مشتری رضایت کامل داشته باشد.

این هنر به دلیل آن که همیشه در حال تغییر است نه تنها هیچگاه از آرایشگاه‌ها حذف نشده بلکه باعث شده در هر زمانی یک سری افراد به آنجا مراجعه کنند و تقاضای انجام آن را داشته باشند.

کوتاهی مو

کوتاه-کردن-موها

کوتاهی و پیرایش موهای سر نیز تحت هر شرایطی در سالن‌ها انجام‌ می‌‌شود زیرا موی افراد قابل رشد است و پس از مدتی مدل آن تغییر و دوباره نیاز به رسیدگی دارد.

این هنر در آرایشگاه‌های زنانه و مردانه مشترک بوده و امری کاملا تخصصی است، آن هم به این دلیل که باید متناسب با فرم صورت آن مدل انتخاب شود تا نتیجه کار مطلوب شود.

کوپ، کار نسبتا سختی است و‌ به همین خاطر هر کسی قادر به انجام آن نبوده که این ویژگی باعث شده تا درآمد کسانی که در این بخش کار می‌کنند؛ افزایش یابد.

آرایش دائم یا تاتو

از زمان‌های بسیار قدیم در جاهای مختلف جهان تاتو و خالکوبی بر روی بدن انجام‌ می‌گرفت که هر کدام دلیل و نشانه خاص خود را داشت، اما با گذشت زمان مردم به این فکر افتادند که با کمک رنگدانه‌های طبیعی، رنگ لب، ابرو، خط لب، خط چشم و … را پررنگ‌تر کرده آن هم به این صورت که برای مشتری چند ماهی زیبایی دائمی را به ارمغان ‌آورد.

این هنر در حال حاضر بسیار مورد استقبال همگان قرار گرفته است زیرا وقت کمتری از افراد را گرفته و باعث‌ می‌‌شود تا بتوانند زمان بیشتری از روز را صرف انجام کار‌های خود و یا استراحت شان کنند.

خدمات ناخن

خدمات ناخن

در حال حاضر افراد، داشتن دستانی زیبا را نیز جز آراستگی ظاهری به حساب‌ می‌‌آورند که به همین خاطر برای زیبایی ناخن که بخشی از دست محسوب می‌شود به سالن‌ها مراجعه می‌کنند.

از رایج‌ترین خدمات ناخن می‌توان به مانیکور، پدیکور، کاشت و طراحی آن اشاره کرد به همین دلیل نیاز به یک متخصص است که در این زمینه آگاهی کاملی داشته باشد، تا مانع از ایجاد بیماری‌هایی مانند عفونت‌های قارچی شود.

گذشتگان نیز از این هنر استفاده می‌کردند اما با گذشت زمان و به روز شدن تجهیزات حتی افرادی که نیازی به آن ندارند هم ترغیب به انجام‌ می‌‌شوند.

علاقمندان‌ می‌توانند با شرکت در بعضی دوره‌ها این هنر را به خوبی یاد گرفته و با خرید دستگاه و مواد مورد نیاز به درآمد بالایی دست یابند. در این ویژگی که بسیار تاثیرگذار است خلاقیت ناخنکار است زیرا باعث می‌شود کار خاص بوده و هر جایی انجام نشود.

ناخن نیز همانند مو رشد داشته به همین خاطر هر ماه نیاز به ترمیم دارد که این باعث شده این بخش مشتریان ثابت زیادی داشته باشد.

اکستنشن مو

در سالن‌های زیبایی خدمات گوناگونی ارائه‌ می‌‌شود که باعث شده به تمامی سلایق پاسخ داده شده و بتوان مشکل تمامی افراد را رفع کرد.

برخی از بانوان مو‌های کم پشتی دارند که با تقویت زیاد نیز به حالت مطلوب نرسیده است و به همین خاطر به آرایشگاه‌ها‌ می‌‌روند تا با اکستنشن حجم موهای شان را زیاد کنند.

البته بعضی افراد مو‌های پرپپشتی دارند اما علاقه به موهای بسیار بلند دارند که با این عمل‌ می‌‌توان به خواسته آن‌ها نیز پاسخ داد.

با یادگیری این هنر با سرمایه کم نیز‌ می‌‌توان درآمد بالایی به دست آورد زیرا به تجهیزات زیادی نیاز ندارد و زود بازده بوده و سریع به سود دهی‌ می‌‌رسد. اکستنشن مو به معنای اضافه کردن مو است که روش‌‌های زیادی دارد.

میکاپ و گریم صورت

میکاپ و گریم صورت

یکی دیگر از اصلی ‌ترین خدمات آرایشگاه‌‌ها گریم و میکاپ صورت است که بسیار تخصصی است و هر کسی نمی ‌تواند از عهده آن برآید.

زمانی که فردی این هنر را یاد‌ می‌‌گیرد نه تنها در سالن‌‌های زیبایی بلکه در قسمت گریموری تئاتر و سینما و همچنین آتلیه‌ها هم می‌تواند استخدام شده و شروع به کار کند.

بخش زیادی از درآمد آرایشگران از این بخش به دست‌ می‌‌آید زیرا تمامی افراد در هر زمانی برای آن که خاص به نظر برسند به آرایشگاه مراجعه‌ می‌‌کنند.

این رشته جز آن دسته‌ای قرار دارد که هیچ گاه از مد نمی‌افتد و همیشه رونق خوبی خواهد داشت. یکی از دلایلی که باعث شده این بخش درآمد زیادی داشته باشد هزینه بالایی است که در قبال زمان کم و مصرف مواد کم دریافت‌ می‌‌شود.

اصلاح ابرو

افرادی هستند که فقط به منظور اصلاح ابرو به سالن می‌آیند زیرا به طور تخصصی این کار را انجام داده و متناسب با فرم صورت و چشم‌ها مدل انتخاب‌ می‌‌شود که تاثیر بسزایی در زیبایی افراد دارد. آموزش آن بسیار راحت بوده و به ابزار زیادی نیازی نیست که این خود به نفع آرایشگر است.

اپیلاسیون

به دلیل آن که داشتن پوستی صاف و بدون موهای زائد جز زیبایی به حساب‌ می‌‌آید، عمل اپیلاسیون در سالن‌های زیبایی انجام‌ می‌‌شود. یادگیری آن بسیار آسان بوده و به دلیل آن که به تجهیزات گران قیمتی نیازی ندارد، درآمد نسبتا خوبی هم دارد.

بافت مو

بافت-مو

بافت مو یکی از قدیمی ‌ترین روش‌ها برای آراستن مو بوده که در حال حاضر با گسترش آن نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است. این هنر نه تنها در آرایشگاه‌‌های زنانه بلکه در برخی آرایشگاه‌‌های مردانه هم انجام‌ می‌‌شود. افراد با یادگیری این هنر‌ می‌‌توانند کار خود را آغاز کرده و به درآمد برسند.

رنگ کردن مو

رنگ-کردن-موها

یکی از آموزش‌هایی که در آموزشگاه‌ها به هنرجویان یاد داده‌ می‌‌شود، کار کردن با مواد شیمیایی است که هنگام رنگ کردن مو مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد.

در گذشته با استفاده از حنا این عمل را انجام‌ می‌د‌ادند که قدری آسان بود و هر فردی به تنهایی‌ می‌‌توانست برای خود انجام دهد، اما اکنون به دلیل افزایش مواد تبدیل به کاری تخصصی شده که باعث‌ می‌‌شود حتما به آرایشگاه مراجعه کرد.

در گذشته برای از بین بردن رنگ‌های سفید بود اما در حال حاضر هر قشری از جامعه آن را انجام‌ می‌‌دهند که این ویژگی باعث شده جز پردرآمدترین بخش‌های آرایشگری قرار گیرد.

پاکسازی پوست

پاکسازی-پوست

وظیفه هر فردی است که روزانه صورت خود را شستشو دهد اما این کار به طور سطحی چربی‌ها و آلودگی‌ها را از بین می برد به همین دلیل نیاز است که هر چند وقت یک بار به آرایشگاه رفت و به طور عمقی پاکسازی پوست را انجام داد تا شادابی خود را به دست بیاورد.

این بخش به دلیل آن که تجهیزات نسبتا گران ‌تری در مقایسه با دیگر بخش‌‌ها دارد به سرمایه بیشتری نیاز است اما نگران نباشید زیرا به سرعت جبران شده آن هم به این دلیل که با گذشت زمان و افزایش استفاده از مواد آرایشی افراد زیادی به این فکر‌ می‌‌افتند که پاکسازی پوست را انجام دهند.

این امر نه تنها به سلامت پوست کمک‌ می‌‌کند بلکه باعث‌ می‌‌شود پس از آن جذب لوازم آرایشی بهتر باشد و زیباتر به نظر برسد. بسیاری از آرایشگاه‌ها برای مشتریان خود این کار را انجام‌ می‌‌دهند زیرا هم در نتیجه کارشان تاثیر گذاشته و هم حس خوشایندی به آن‌ها می‌دهد.

دوره پیشنهادی: آموزش پاکسازی پوست با ارائه مدرک رسمی فنی حرفه ای

ویتامینه و کراتینه مو

امروزه به دلیل آن که آلودگی‌ها زیاد شده و همچنین مو‌ها بیشتر در معرض مواد شیمیایی و دستگاه‌های حرارتی هستند، قسمت‌هایی از آن آسیب دیده که‌ می‌‌توان به طور موقت آن‌ها را ترمیم و به مرور زمان تقویت کرد.

زمانی که ویتامینه مو انجام‌ می‌‌شود نه تنها مو‌ها نرم ‌تر شده و الکتریسیته آن کاهش یافته بلکه حالت آن نیز تغییر می‌کند و مو‌ها را بسیار صاف و براق‌ می‌‌کند که ماندگاری بالایی نیز دارد.

همه افراد علاقه دارند که موهای شان سالم و درخشان به نظر برسد که همین امر باعث شده تقاضا برای انجام این عمل افزایش یافته و متخصصان این رشته از درآمد خوبی برخوردار شوند.

اکنون شما با خواندن این مقاله‌ می‌‌توانید با آگاهی کامل رشته‌ای که‌ می‌‌خواهید در آن تخصص داشته باشید را انتخاب کرده و یا به فکر راه‌اندازی یک سالن زیبایی باشید.

آیا‌ می‌توان فقط در یک لاین سالن خود را دایر کرد؟

زمانی که فردی به آموزشگاه‌ها مراجعه‌ می‌کند تا بتواند مدرک معتبری را دریافت کند باید دوره‌هایی مانند آموزش میکاپ، آموزش شینیون مو و آموزش کار با مواد شیمیایی را شرکت کند، بنابراین زمانی که سالنی را تاسیس کرده و پروانه کسب را دریافت‌ می‌کند باید در آرایشگاهش تمامی این خدمات را ارائه دهد.

یادگیری بخش‌‌های دیگر و انجام آن‌ها الزامی نیست اما به دلیل آن که بازار کار خوب است بهتر است آن‌ها را نیز فرا گرفت زیرا هم درآمد را افزایش‌ می‌‌دهد و همچنین رضایت مشتری را به دست‌ می‌‌آورد.

افراد‌ می‌‌توانند در یک لاین به گونه ‌ای پیشرفت کنند که تمامی مشتریان برای آن کار بخصوص؛ به این سالن مراجعه کنند اما باید خدمات دیگر را نیز انجام دهند تا وقت مشتری هدر نرود و نیاز به رفتن به آرایشگاه دیگری نداشته باشد.

آیا لزومی دارد برای کسب جواز تمامی مهارت‌ها را یاد گرفت؟

تمامی خدماتی که‌ می‌‌توان در سالن‌های زیبایی در اختیار مشتریان قرار داد به دو گروه کلی تقسیم‌ می‌‌شوند که یادگیری برخی از آن‌‌ها الزامی بوده و برخی دیگر اختیاری است.

به عنوان مثال زمانی که شما به آموزشگاهی مراجعه‌ می‌‌کنید؛ برای آن که بتوانید مدرک معتبری دریافت کنید باید میکاپ و شینیون را به طور تخصصی آموزش دیده و همچنین کار با مواد شیمیایی را تا حدودی بلد باشید.

زمانی که تمامی این خدمات را یاد گرفتید‌ می‌‌توانید جواز کسب را گرفته و کار خود را آغاز کنید اما برای آن که بتوانید در کار خود پیشرفت کرده و بتوانید درآمد خوبی به دست آورید باید سعی کنید تمامی خدمات را بی‌عیب و نقص ارائه دهید تا بتوانید رضایت مشتری را جلب کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
هایلایت مو
مطالب عمومی
تکنیک‌های هایلایت مو

اگر تازه با روش هایلایت مو آشنا شده‌اید، باید بدانید که تکنیک‌های هایلایت بسیاری وجود دارد که آرایشگران امروزی برای رسیدن به رنگ موهای متفاوت

زیباترین زنان جهان
مطالب عمومی
25 زیباترین زن جهان در سال 2023

استانداردهای زیبایی در هر نقطه از جهان با یکدیگر متفاوت است. همچنین زیبایی، یک مفهوم بسیار ذهنی است به این معنا که ممکن است شخصی

آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.