لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

چگونه مو ها را آبرسانی کنیم؟

موی خشک و شکننده به راحتی آسیب می بیند و نگهداری سختی دارد. خوشبختانه آبرسانی کردن مو کار راحتی است و لزوماً مجبور نیستید که از محصولاتی خاص استفاده کنید.

اگر می خواهید موی شفاف و درخشانی داشته باشید، باید کمی تغییرات در روتین مراقبت از موی خود اعمال کنید. می توانید از ماسک مو های ساده و طبیعی که قطعاً لوازم آن داخل آشپزخانه، فریزر و کابینت هستند، استفاده کنید. با کمی زمان، عشق و مراقبت، مو های شما سالم، قوی و آبرسانی می شوند.

آبرسانی کردن موها

روش‌های آبرسانی کردن موها

روش اول: مراقبت از مو

1- تعداد دفعات استفاده از لوازم حرارت دهنده برای حالت دهی مو را کاهش دهید و از دمای پایین تر استفاده کنید. سشوار، اتو مو و بابلیس اگر بیش از حد استفاده شوند، عاملی برای خشکی و شکنندگی مو هستند.

استفاده از این لوازم در دمای بسیار بالا آسیب دیدگی مو را افزایش می دهد. اگر هوا بیش از حد سرد نیست، اجازه دهید که مو های شما در حالت طبیعی خشک شود.

اگر هم مجبور هستید که از این لوازم گرمایی بر روی مو هایتان استفاده کنید، حتما اول اسپری محافظت کننده مو در برابر گرما را به مو های تان اعمال نمایید.

 • از سشوار های یونیک (دارای قابلیت تولید یون) استفاده کنید. این سشوار ها یون منفی را برانگیخته می‌ کند و به نگه داشتن رطوبت داخل مو کمک می کنند.
 • تنظیمات اتو مو، بابلیس یا سشوار را روی دمای پایین قرار دهید. شاید دیرتر به حالت مورد نظر روی مو های تان برسید اما قطعا آسیب کم تری به آن ها وارد می شود.
 • نباید هر روز از سشوار ، اتو مو و بابلیس استفاده کنید. حتی اگر اسپری محافظت از مو در برابر گرما را اعمال کرده اید، باز هم گرمای بیش از حد بالا، آسیب زننده است. استایل های مختلف مثل فر طبیعی، بافت مو، دم اسبی و غیره را امتحان کنید که نیاز به این لوازم ندارند.

2- از شامپو و نرم کننده مناسب استفاده کنید و هر محصولی را که حاوی سیلیکون و سولفات است کنار بگذارید. از شامپو و نرم کننده متناسب با نوع موی خود استفاده کنید.

در بیشتر موارد این شامپو ها موی شما را خشک و زبر می کند. اگر موی خشکی دارید، از شامپو و نرم کننده مخصوص موی خود استفاده کنید.

به دنبال محصولاتی باشید که حاوی آلوئه ورا یا روغن هسته زردآلو هستند تا رطوبت و آب رسانی بیشتری را برای مو های شما انجام دهند.

 • هرگز مو های تان را با آب داغ نشویید. چربی و رطوبت طبیعی را از بین می ‌برد و حس خشکی و زبری را در آن افزایش می دهد، آب داغ مو و پوست را خشک می کند.
 • ممکن است که سیلیکون ها بتوانند به لطافت و براقیت موی شما کمک کنند، اما اگر با سولفات همراه باشند، اثرات خوبی به جای نخواهند گذاشت. اگر این شامپو ها را به خوبی از روی مو های تان تمیز نکنید، داخل مو نفوذ کرده و باعث زبری و شکنندگی مو می شوند. سولفات یک ماده خشن و پاک کننده است که معمولاً آن را در شوینده های خانگی به کار می برند. همچنین در زدودن سیلیکون بسیار عالی عمل می‌ کند و موی خشک و شکننده را به شما تحویل می دهد.

3- هر روز مو های خود را نشویید. شاید برایتان عجیب به نظر برسد اما در هفته فقط ۲ الی ۳ بار مو های خود را بشویید. هر چقدر بیشتر مو ها را شستشو دهید، مو هایتان خشک تر می شود.

اگر مجبورید که هر روز مو های خود را شستشو دهید، می ‌توانید شستشوی موی خود را با یک نرم‌کننده همراه کنید. در نهایت بهترین راهکار این است که دو الی سه بار در هفته مو های خود را بشویید.

 • مراقب نوع شستشوی مو های تان باشید. از شامپو روی پوست سر استفاده کنید اما نرم کننده را فقط به ساقه و انتهای موی سر بزنید.
 • اگر موی ضخیم و زبر دارید، اول شستشوی طبیعی خود را انجام دهید و در مرحله بعد نرم کننده را روی مو های تان اعمال کنید.
 • اگر مو های بلندی دارید، اجازه دهید تا نرم کننده تمام شب روی موهایتان زیر کلاه حمام بماند. سپس صبح با شامپو و نرم کننده بشویید.
 • استفاده از شامپو و نرم کننده یک راه عالی برای مو های فر می باشد، زیرا فر مو های شما را مرطوب نگه می دارد و از وزی زیاد جلوگیری می کند.

4- انجام کارهایی مانند رنگ، هایلایت، صافی و فری دائمی را کاهش دهید و به مو های خود استراحت دهید تا تنفس کند. در موارد ذکر شده از مواد شیمیایی استفاده می شود که باعث خشکی و شکنندگی مو هستند.

بهتر است تا جایی که می ‌توانید از انجام این کارها دوری کنید و سعی کنید مو های خود را ریلکس و آرام نگه دارید تا آسیب کم تری ببینند.

 • از رنگ موی فاقد آمونیاک استفاده کنید. بهتر است برای انجام این کار به سالن مراجعه کنید تا یک فرد متخصص آن را انجام دهد و با موهای شما مهربان تر و ملایم تر رفتار کند. اگر موی بلند دارید، حتماً از رنگ موی آبرسان استفاده کنید.

دوره پیشنهادی: آموزش رنگ و مش مو با ارائه مدرک رسمی فنی حرفه ای

 • به جای این که به طور منظم هایلایت کنید، روش بالیاژ را انجام دهید. بالیاژ مو های شما را فقط از وسط به پایین هایلایت می کند. از آن جایی که ریشه مو کاملاً طبیعی باقی می ماند و مجبور نیستید که با آن ها کاری داشته باشید، در نتیجه موی شما طبیعی تر به نظر می رسد.
 • از ریلکسر های فاقد مواد شیمیایی استفاده کنید. احتمالا این مواد به موهای شما آسیب برسانند، بنابراین نباید چند بار این کار را تکرار کنید.

5- مو های خود را در برابر عوامل مختلف مخصوصاً باد و خورشید محافظت کنید. هر دوی اینها عاملی برای شکنندگی و خشکی مو شما هستند.

اگر هوا گرم و آفتابی است، اسپری محافظت از مو در برابر اشعه فرابنفش را به مو های خود بزنید یا کلاه سر کنید. همچنین در فصل زمستان از کلاه های زمستانی استفاده کنید تا از خشکی موی شما جلوگیری شود.

 • از کرم نرم کننده قبل از شنا و کلاه شنا، هنگام آن استفاده کنید. تا موهایتان با کلر موجود در آب برخورد نکند و خشک نشود.
 • در فصل زمستان حتما از نرم کننده های غنی و آبرسان استفاده کنید. یک بار در هفته از یک نرم کننده عمیق برای آبرسانی بیشتر به مو های تان استفاده کنید.

6- با دقت موهای خود را شانه کنید. همیشه مو هایتان را از انتها شانه کنید و هرگز شانه کشیدن را از قسمت ریشه ها به سمت پایین، انجام ندهید.

همچنین مو های خود را زمانی که خیس هستند، شانه نکنید زیرا به راحتی باعث شکسته شدن و زبری مو شما می شود. به جای آن با استفاده از انگشت گره های مو خود را باز کنید.

زمانی که مو های خشک هستند، با استفاده از شانه دندانه پهن (برای مو های فر) شانه بزنید. که به توزیع روغن طبیعی مو کمک می کند. همچنین می توانید از اسپری یا کرم باز کننده گره برای شانه زنی راحت تر روی مو ها استفاده کنید.

حتما شما و اطرافیانتان هم تا به حال دچار مشکل خشکی مو شده اید. در چنین وضعیتی موها ظاهری نامناسب و نامطلوب دارند و فکرتان را حسابی درگیر خود می کنند .روش های مختلفی به منظور تقویت موها وجود دارد. و یکی از این روش ها هیدراته کردن موهای خشک می باشد. که روشی مناسب برای خشکی و آسیب دیدگی موها می باشد.

روش دوم: استفاده از ماسک و درمان ها

 • یک بار در هفته از درمان نرم کنندگی عمیق مو استفاده کنید. بعد از این که مو های خود را شستید، یک نرم کننده عمیق را انتخاب کنید و سپس آن را به مو های تان بزنید و مو ها را زیر کلاه حمام قرار دهید. ۱۵ الی ۳۰ دقیقه قبل از شستن مو با نرم کننده، صبر کنید.
 • از یک اسپری ساده برای نرم کردن مو استفاده کنید. یک بطری اسپری را به اندازه دو سوم با آب و یک سوم نرم کننده پر کنید. سپس در بطری را ببندید، آن را تکان دهید تا مواد به طور کامل در یکدیگر ترکیب شوند و سپس این ترکیب را به مو های مرطوب خود اسپری کنید و از کرم نرم کننده استفاده کنید.
 • درمان با روغن گرم را یک راه حل سریع و آسان است. ۱ الی ۲ قاشق غذا خوری از یک روغن ( روغن نارگیل یا روغن زیتون ) را گرم و با شانه کشیدن به موهای تان اعمال کنید. سپس موی خود را با کلاه حمام بپوشانید و ۲۰ الی ۳۰ دقیقه صبر کنید. بعد از گذشت این مدت زمان، روغن را از روی موهای تان شستشه و از شامپو و نرم کننده استفاده کنید.
 • اگر موی خیلی ضخیم یا بلندی دارید، احتمالاً باید از روغن بیشتری استفاده کنید.
 •  برای این که ماسک تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد، زیر آفتاب بنشینید یا از سشوار استفاده کنید زیرا گرما باعث می شود که روغن بیشتری به مو های تان جذب گردد.
 •  به جای این روش همچنین می توانید روغن ها را به موهای تان اعمال کنید و کلاه پلاستیکی حمام را سر کنید و روی آن سشوار را به روش مشابه استفاده کنید.

استفاده از ماسک روغن نارگیل و عسل

 •  از ماسک روغن نارگیل و عسل استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری عسل و روغن نارگیل را در ماکروویو قرار دهید، تا جایی که روغن نارگیل ذوب شود. آن را هم زده و با یکدیگر ترکیب کنید. سپس ماسک را به مو ها اعمال کرده و آن را شانه بزنید و یک کلاه پلاستیکی حمام را به سر کنید. ۳۰ الی ۴۰ دقیقه صبر کنید و در نهایت با استفاده از آب گرم و شامپو، مو های خود را شستشو دهید.
 •  می توانید به جای روغن نارگیل از روغن زیتون استفاده کنید.
 • عسل برای مو معجزه می کند، زیرا رطوبت و آب را داخل مو نگه می دارد.

تقویت و آبرسانی موها با استفاده از عسل و روغن و ماست

برای تقویت و آبرسانی مو ها از عسل، روغن و ماست استفاده کنید. یک کاسه کوچک بردارید، یک قاشق چای خوری، روغن زیتون یک قاشق غذاخوری عسل و یک چهارم فنجان ماست یونانی را با یکدیگر ترکیب کنید.

سپس این ماسک را به مو های مرطوب خود بزنید و کلاه پلاستیکی حمام را سر کنید. ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید و در نهایت موهای خود را با آب گرم و شامپو شستشو دهید.

استفاده از ماسک تقویتی آووکادو برای موهای شکننده و خشک

اگر موی شکننده و خشک دارید، از ماسک تقویتی آووکادو و روغن استفاده کنید. آووکادوی رسیده را همراه با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید.

برای تقویت بیشتر یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید. این ماسک را به موی مرطوب بزنید و کلاه پلاستیکی حمام را به سر کنید. ۱۵ الی ۶۰ دقیقه صبر کنید و بعد از آن ماسک را بشویید.

استفاده از ماسک عسل و موز برای جلوگیری از شکنندگی موها

برای جلوگیری از شکنندگی و آبرسانی مو ها از ماسک عسل و موز استفاده کنید. یک عدد موز رسیده، یک قاشق غذاخوری عسل و روغن زیتون را با یکدیگر ترکیب کنید.

صبر کنید تا اینکه ترکیب کمی نرم شود و هیچ اثری از سفتی موز باقی نماند. سپس این ترکیب را به مو هایتان بزنید و آن را روی پوست سر ماساژ دهید و بعد کلاه حمام را سر کنید. ۱۵ دقیقه صبر کنید.

بعد از گذشت این مدت زمان ماسک را بشویید. موز داخل ماسک به بازیابی انعطاف پذیری مو ها و جلوگیری از شکنندگی مو کمک می کند.

روش سوم: مراقبت از سلامت مو

تقویت-و-آبرسانی-موها

 • می توانید استحکام و درخشندگی مو را از طریق خوردن مواد غذایی حاوی سیلیکا بازیابی کنید که یک ماده معدنی است و در مواد غذایی از جمله مارچوبه، فلفل دلمه ای، خیار، سیب زمینی و دیگر سبزیجات وجود دارد.
 • به اندازه کافی به بدن خود پروتئین و ویتامین برسانید. گوشت قرمز، تخم مرغ، ماست و لوبیا هم حاوی پروتئین هستند. ویتامین A, B, C, E و K هم برای سلامت مو بسیار مهم می باشند و در مواردی از جمله میوه، حبوبات، سبزیجات برگ دار و سبز یافت می شوند.
 • علاوه بر ویتامین ها باید اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی بتاکاروتن، فولیک اسید، منیزیم و سولفور نیز در رژیم غذایی شما وجود دارد.
 • غذاهایی بخورید که حاوی اسید های چرب ضروری برای مبارزه با خشکی و شکنندگی مو می باشند. اسید های چرب ضروری در مواد غذایی از جمله ماهی هایی مثل ماهی سالمون، ساردین، تن ماهی، ماکرل و هرینگ یافت می شوند. همچنین این مواد غذایی در آووکادو، روغن زیتون، آجیل و بذر کتان نیز وجود دارند.
 •  تقریبا ۶ الی ۸ لیوان روزانه آب بنوشید. آب نه تنها برای سلامت بدن اهمیت دارد، بلکه برای سلامت مو هم بسیار مهم است. اگر به اندازه کافی آب ننوشید، پوست و موی شما خشک خواهد شد.

توصیه متخصص

 • ماسک های نرم کننده ای را بر اساس نیاز موی خودتان انتخاب کنید. انواع مختلفی از ماسک‌ ها وجود دارند که می ‌توانید دقیقاً برای برآورده کردن نیاز مو های تان از آن ها استفاده کنید. مثلاً اگر به تازگی موی خود را رنگ کرده اید، می توانید از ماسکی استفاده کنید که موی شما را آبرسانی کنند و باعث شوند رنگ موهایتان ثابت شوند.
 • از موی خود مانند پوست تان مراقبت کنید. باید از موی خود با انتخاب پاک کننده، نرم کننده و ماسک های آبرسان و متناسب با نیاز های مخصوص موهایتان استفاده کنید. دقیقا همان کاری که برای پوست تان انجام می دهید.
 • یک درمان تخصصی برای آبرسانی عمیق مو امتحان کنید. اکثر سالن های آرایشی درمان های آبرسانی مو را پیشنهاد می ‌کنند که در این روش ها، یک ماسک روی مو قرار می گیرد و به آن گرما می دهند تا محصول بتواند به موی شما جذب شود. همچنین می توانید از همان سالن محصول را خریداری کنید و هر زمان که خواستید این درمان را در خانه انجام دهید.

چگونه برای مدت طولانی، بافت موی خود را هیدراته نگه داریم ؟

آیا احساس می کنید که مو های تان در فصل تابستان بافتی شبیه به پوشال پیدا می کند؟ آیا مو هایتان در فصل زمستان خیلی ایستا و وز می شود؟ اگر چنین است، احتمالا موی شما خیلی خشک و کم آب شده است. آبرسانی مو برای سالم نگه داشتن پوست سر حیاتی است؛ البته اگر می خواهید مشکلات مو را برطرف کنید.

درک آبرسانی مو

نوشیدن آب به تنهایی نمی تواند مو های شما را آبرسانی کند. آبرسانی مو نیازمند نوشیدن آب، رساندن آب به اندازه کافی به ریشه مو از طریق پروتئین، هومکتانت و رطوبت طبیعی در هوا است.

نگه داشتن محتوای کافی آب داخل مو، از خشکی و وزی و آسیب دیدگی آن جلوگیری می کند که انجام آن فقط از طریق آبرسان و مرطوب کننده ممکن نخواهد بود.

چرا مو نیاز به آبرسانی دارد + فواید

هر مویی که داشته باشید؛ اعم از موی نازک، موی ضخیم، موی زبر یا موی نرم؛ در هر صورت نیاز به آبرسانی دارید. موی خشک مشکلات دیگر از جمله شکنندگی، مو خوره، ریزش و از بین رفتن رنگ را ایجاد می‌ کند، زیرا ساقه مو تقریباً مرده است و نیاز به تقویت خارجی دارد.

در بعضی از موارد پوست سر شما هنگام دریافت نکردن روغن طبیعی به اندازه کافی و نگه نداشتن رطوبت داخل مو، خشک می شود.

سن، ژنتیک و دیگر وضعیت ها عاملی برای کاهش تولید چربی و خشکی مو هستند. برای مبارزه با این اتفاق موی شما نیاز به آبرسانی دارد.

گاهی اوقات ساختار مو به گونه ای است که رطوبت در ساقه مو به راحتی تبخیر می شود و آن را خشک می کند. هر ساقه مو در مرکز خود یک مغز دارد که داخلی ترین لایه محسوب می شود. لایه میانی را کورتکس می نامند که در اطراف مغز مو قرار گرفته است.

کورتکس قسمتی است که بافت، میزان فری ، انعطاف پذیری و شکل مو را تعیین می کند. اگر کوتیکول یا همان لایه خارجی کمی شل شود، رطوبت به راحتی از مو فرار می کند و در نتیجه مو های خشک، ضعیف و شکننده را به شما تحویل خواهد داد.

هر چه قدر که بیشتر مو ها را آبرسانی کنید، سالم تر می‌ مانند. زمانی که مو آبرسانی شده نگه داشته شود، ریزش مو کم تر می ‌شود و در نتیجه موی شما براق و شفاف می‌ گردد و موی قوی، ضخیم و سالمی خواهید داشت.

چگونه مو ها را آبرسانی کنیم؟

آبرسانی کردن موها به روش طبیعی

 از محصولات صحیح استفاده کنید

می توانید از محصولاتی استفاده کنید که حاوی موادی برای آبرسانی و رطوبت دهی به مو ها هستند. روغن آووکادو، بادام، نارگیل و زیتون، آلوورا، شی باتر و گلیسیرین می ‌توانند به آبرسانی و رطوبت دهی مو ها کمک کنند.

حتما اطمینان حاصل کنید که نرم کننده های شما حاوی این مواد هستند تا بتوانند محتوای آب را داخل مو ها حفظ کنند.‌

 از شامپویی استفاده کنید که آبرسانی می کند

یک راه مناسب برای آبرسانی مو، استفاده از شامپوی آبرسان است که بدون از بین بردن روغن طبیعی مو ها، آن ها را تمیز می کند. فقط باید کمی آن را روی ساقه مو نگه دارید تا رطوبت از نرم کننده وارد مو شود.

روغن آرگان

روغن ها حاوی موادی هستند که به نرمی ساقه مو و جذب بیشتر روغن، برای آبرسانی و تقویت آن کمک می کنند. این روغن اعجاب انگیز و سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که از آسیب دیدگی مو جلوگیری می کنند.

همچنین ماده تشکیل دهنده بسیاری از شامپو ها، سرم های مو و نرم کننده ها می باشد. برای افزایش فواید آن می توانید چند قطره روغن آرگان را به مو های خود بزنید و رطوبت و لطافت را دوباره به مو ها برگردانید.

 روغن نارگیل

روغن نارگیل سرشار از لیپید هایی است که لایه خارجی کوتیکول مو را نرم می کند. این روغن از طریق کورتکس و مغز ساقه مو جذب می شود و در نتیجه لطافت و رطوبت را به مو های شما هدیه می دهد. همچنین به کاهش وزی، خشکی و فری مو کمک می کند.

مطلب پیشنهادی: خواص روغن نارگیل برای پوست

 روغن بادام

روغن بادام حاوی ویتامین و پروتئین هایی است که ساقه مو را از طریق نزدیک ‌تر کردن سلول های کوتیکول به یکدیگر، تقویت می‌ کند.

همچنین به جلوگیری از شکنندگی مو کمک می کند. چند قطره روغن بادام را کف دست بریزید و آن را به مو ها بمالید یا اینکه آن را با دیگر ماسک های نرم کننده ترکیب کنید.

 از اسپری استفاده کنید

می ‌توانید اسپری مخصوص به موی خود را بسازید که ترکیبی از گلاب و آلوورا است. سپس هر روز آن را برای آبرسانی منظم روی مو های تمیز خود اسپری کنید.

همچنین می توانید آن را روی پوست سر استفاده کنید تا رشد سالم موی شما را افزایش دهد و ساقه های مو را در برابر آفتاب سوختگی محافظت کند.

در استفاده از شامپو زیاده روی نکنید

اگر مکرراً مو های خود را شستشو دهید، احتمالاً بیشتر در معرض خشکی مو قرار بگیرید. شامپوی مخصوص موی خشک را استفاده کنید.

این شامپو ها حاوی هومکتانت مانند آلوورا یا روغن زردآلو هستند که رطوبت و آب را داخل مو ها نگه می دارند. از شامپو هایی که مخصوص موی خشک هستند، استفاده نکنید. شامپو های کرمی هم معمولاً برای موی خشک طراحی شده اند.

 نرم کننده را به شکل صحیح استفاده کنید.

هنگام استفاده از نرم کننده خسیس نباشید  زیرا قرار است مو های شما را آبرسانی کند. مو های خود را خیس کنید و سپس نرم کننده آبرسان را بدون هیچ شامپویی به مو های تان بزنید. یعنی حتماً نباید نرم کننده را بعد از شامپو استفاده کنید. با انجام چنین کاری مو های شما نرم می شود و پوست سر تان بعد از شستشو با آب تمیز تر می گردد.

 • با تغییر آب و هوا نرم کننده را نیز تغییر دهید. همچنین می توانید از انواع کرمی با مواد نرم کننده عمیق در فصل زمستان و مواد نرم کننده ملایم تر در فصل تابستان استفاده کنید.

 از ضد آفتاب استفاده کنید

حتماً باید اسپری یا سرم مویی را که مخصوص محافظت از مو در برابر اشعه فرابنفش خورشید هستند، استفاده کنید. همچنین می توانید کمی روغن ویتامین E (ضد آفتاب طبیعی)  را به مو های تان بزنید یا اگر قرار است شنا کنید، یا کلاه شنا به سر کنید، یا حتماً از آن استفاده کنید. اگر قرار است مدت زمان طولانی زیر نور آفتاب بمانید، حتما از کلاه و روسری استفاده کنید.

 مو های خود را با ماسک تقویت کنید

درمان های عمیق نرم کننده مو برای آبرسانی بسیار اثرگذار هستند. از تخم مرغ گرفته تا عسل، آووکادو، روغن زیتون و شیر دلمه شده که می توانید همه این ها را در آشپزخانه خود پیدا کنید و برای آبرسانی به مو های تان بزنید. این مواد را به شکل خمیر در بیاورید و سپس به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی مو ها نگه دارید.

 استفاده از نشاسته آب برنج

زمانی که آب برنج را بعد از پختن می گیرید، می توانید مو های خود را با آن شستشو دهید تا ساقه های مو را تقویت کنید. آب برنج دارای یک ماده به نام اینوزیتول است که مو های شما را در قسمت مرکزی آبرسانی می ‌کند و آسیب ‌های آن را بازسازی می‌ کند. آب برنج را کل شب داخل یخچال قرار دهید و به صورت روزانه برای مو های آسیب دیده از آن استفاده کنید.

 از سرم مو و نرم کننده استفاده کنید

این دو روش آسیب دیدگی های ایجاد شده بر اساس درمان با مواد شیمیایی را بازیابی می کنند. نرم کننده ها را نیز می توانید روی مو های خیس و نیمه خشک بزنید.

چند وقت یکبار موی خود را آبرسانی کنم؟

در حالت ایده آل باید از ماسک یا درمان عمیق نرم کردن مو، حداقل یک بار در هفته استفاده کنید اما هر زمان که به مو های تان شامپو می زنید، حتماً سرم آبرسان یا نرم کننده آبرسان را برای رطوبت رسانی بیشتر روی مو هایتان به مدت چند دقیقه نگه دارید .

باید ها و نباید های آبرسانی مو

آبرسانی کردن موها

 بیشتر آب بنوشید.

نوشیدن آب نه تنها برای پوست مناسب است، بلکه کل بدن شما از فایده آن بهره مند می شود. در هوای گرم با نوشیدن آب بدن خود را از افزایش دمای بیش از حد محافظت کنید که اگر این دما به شدت بالا برود، خشکی مو های شما را در پی خواهد داشت.

 مو های خود را به شکل طبیعی خشک کنید

سشوار را فراموش کنید. فرقی ندارد که هوا چگونه است. فقط در شرایطی از سشوار استفاده کنید که قرار است به یک مراسم خاص بروید.

بعد از شستن مو ها آب اضافی آن را بگیرید و اجازه دهید که موی شما در معرض هوای آزاد خشک شود. همچنین می توانید از مدل مو های مخصوص موی نیمه خشک هم استفاده کنید و فر طبیعی مو های تان را نگه دارید.

 موهای خود را به شکل صحیح شانه بزنید.

مو های خود را هرگز هنگام خیس بودن شانه نزنید. بعد از این که نیمی از آن خشک شد، می ‌توانید سرم را به مو های تان اعمال کنید و بعد به آرامی از یک شانه بزرگ و دندانه پهن استفاده کنید تا گره خوردگی های مو را باز کنید.

 از استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی خودداری کنید

فرقی ندارد که این ماده شیمیایی، اسپری مو یا رنگ مو، صاف کننده یا حالت دهنده مو باشد. در هر صورت استفاده زیاد از این مواد شیمیایی موی شما را خشک می کند. از رنگ موی فاقد آمونیاک و محصولات فاقد مواد شیمیایی برای صاف کردن وزی مو استفاده کنید.

 موهای خود را از گرمای بیش از حد حفظ کنید.

اتو مو ، بابلیس و رول های گرمایشی و همچنین سشوار برای حالت دادن مو عامل اصلی خشکی و کم آبی هستند. می ‌توانید از محافظت کننده مو در برابر گرمای بالا استفاده کنید و از از بین رفتن آب طبیعی مو های تان جلوگیری کنید.

همچنین می توانید از محصولی استفاده کنید که از ساقه مو های شما در برابر گرمای زیاد محافظت کند و آن را قبل از استفاده از اتو مو و بابلیس، به مو های تان بزنید.

مقایسه رطوبت دهنده مو با هیدراته مو: تفاوت بین این دو چیست؟

 

رطوبت دهنده مو

 

هیدراته مو

 

رطوبت دهی مو لزوماً عاملی برای لطافت بیشتر لایه خارجی مو می‌ شود و آن را نرم می کند.

 

برای افزایش رطوبت در ساقه مو انجام می شود.

 

رطوبت دهنده های مو معمولاً حاوی مواد نرم کننده و روغن های حاوی آب هستند که رطوبت را داخل مو نگه میدارند.

 

محصولات هیدراته یا آبرسان مو، حاوی هومکتانت هایی مانند گلیسیرین هستند که می ‌توانند آب بیشتری را به مغز ساقه مو جذب کنند.

 

استفاده از رطوبت دهنده ها بعد از مواد هیدراته، راهی برای تضمین این است که آبرسانی موی شما مدت زمان بیشتری دوام بیاورد.

 

هیدراته آب و دیگر مواد مغذی را به لایه های داخلی اضافه می کنند.

 

رطوبت دهی، مو ها را تقویت می کند.

 

موی فر نیاز به آبرسانی بیشتری نسبت به موی صاف دارد.

 

رطوبت دهنده های مو می توانند بر پایه آب یا روغن باشند.

 

دیگر هومکتانت های طبیعی که مو را آبرسانی می‌ کنند، شامل آب نارگیل، آلوورا و نارون کوهی هستند.

 

زمانی که از رطوبت دهنده مو استفاده می کنید، سطح شکنندگی آن کاسته می شود و رشد بهتری خواهد داشت.

 

محصولات هیدراته یا آبرسان ‌مو محتوای آب بیشتری دارند.

سخن آخر

عوامل زیادی هستند که موی شما را خشک می کنند. چیزی که مهم است، استفاده از محصولات صحیح آبرسان برای تقویت لایه های داخلی مو و هیدراته نگه داشتن آن است. از اقداماتی که موی شما را خشک می کند، دوری کنید که یک نکته بسیار بسیار مهم و حائز اهمیت است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
هایلایت مو
مطالب عمومی
تکنیک‌های هایلایت مو

اگر تازه با روش هایلایت مو آشنا شده‌اید، باید بدانید که تکنیک‌های هایلایت بسیاری وجود دارد که آرایشگران امروزی برای رسیدن به رنگ موهای متفاوت

زیباترین زنان جهان
مطالب عمومی
25 زیباترین زن جهان در سال 2023

استانداردهای زیبایی در هر نقطه از جهان با یکدیگر متفاوت است. همچنین زیبایی، یک مفهوم بسیار ذهنی است به این معنا که ممکن است شخصی

آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.