هیدراته کردن مو خشک

هیدارته کردن مو

هیدراته کردن مو

هیدراته کردن مو روش مناسب و تأثیر گذاری برای رفع خشکی و شکنندگی مو است. وقتی مو بر اثر بیماری، رنگ کردن، شستن زیاد، کلر آب استخر و تغذیه نامناسب خشک و شکننده می شود، ظاهر نامناسب پیدا کرده و می‌ریزد.

هیدارته کردن مو

روش های هیدراته کردن مو در منزل

استفاده از ماسک های طبیعی مو

با استفاده از ماسک های طبیعی موهای خود را هیدراته کنید و از خشکی مو جلوگیری کنید. موهای خشک مستعد ریزش و موخوره می باشند. بهترین ماسک مو برای هیدراته کردن مو استفاده از آووکادو است. نصف آووکادو را کاملاً له کنید و با دو قاشق روغن زیتون خوب مخلوط کنید. توجه داشته باشید مخلوط آووکادوی له شده و روغن زیتون می‌بایست به غلظت ماست باشد. پس از شستن موهایتان با شامپو آب موهایتان را گرفته و ماسک را به موهایتان بمالید و موهایتان را با کلاه مخصوص بپوشانید، پس از گذشت ۱۵ دقیقه موهایتان را بشویید.

شستشوی اصولی مو

شستشوی مو برای تقویت موها و بهداشت مو حائز اهمیت است. با شستن بیش از اندازه مو با شامپو و شویندهای نامناسب رطوبت کف سر از بین می رود و باعث خشکی مو و آسیب دیدگی موها می شود. شستن موها بیش از هفته ای دو بار، شستشوی مو با آب داغ، پیچیدن موها پس از حمام بین حوله می توان به موهایتان آسیب بزند. برای جلوگیری از خشک شدن و موخوره موهایتان برای شستشوی مو از شامپو زیاد استفاده نکنید و اجازه بدهید پس از حمام موهایتان در هوای آزاد خشک شود. موهایتان را سعی کنید با آب ولرم بشویید.

استفاده از نرم کننده و حجم دهنده مو

استفاده زیاد از شامپوها به علت داشتن سدیم سولفات باعث آسیب دیدگی موها می شود. می‌توانید از نرم کننده و حجم دهنده مو به جای شامپو استفاده کنید.

استفاده مناسب از حالت دهنده ها ی مو: استفاده مدام از صاف کننده و فرکننده های مو فولیکول‌های مو را ضعیف و موها را شکننده می کند. اگر موهایتان اهمیت می دهید از حالت دهنده های مو کمتر استفاده کنید و از سرم های مخصوص مو قبل از سشوار و حالت دهند های مو استفاده کنید.

استفاده از رژیم غذایی مناسب

برای تغذیه موهایتان در برنامه غذایی‌تان از سبزیجات تازه، میوه ها، مغزها، تخم مرغ و لبنیات استفاده کنید. تغذیه با مواد غذایی سالم و مغذی برای تقویت مو حائز اهیمت است.

شانه کردن موها

شانه کردن ملایم موها با شانه مناسب برای تقویت مو مفید است. جنس شانه بهتر است پلاستیکی نباشد و دندانه هایش پهن باشد. شانه ی مو را بهتر است هر شش ماه عوض کنید وقتی موهایتان خیس است هرگز مو را شانه نکنید.

دوره های آموزشی رنگ مو در آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
برگشت به بالا