مانیکور ناخن کوتاه

مانیکور ناخن کوتاه

آموزش مانیکور ناخن کوتاه

مانیکور ناخن کوتاه واقعا ساده است. ناخن کوتاه معمولا به زمان کمتر و تلاش کمتری نسبت به ناخن بلند نیاز دارد و می تواند بسیار زیبا به نظر برسد. در تایپ کردن و کارهای دیگر که نمی توان آنها را با ناخن های بلند انجام داد، ناخن های کوتاه مناسب و کاربردی هستند. به منظور آشنایی با نحوه دستیابی به یک مانیکور ناخن عالی برای ناخن های کوتاه با گام زیر شروع کنید.

مانیکور ناخن کوتاه

روش اول: آماده سازی برای مانیکور ناخن کوتاه

مراحل آمادی سازی ناخن برای مانیکور ناخن کوتاه در این قسمت ارائه شده است با انجام این مراحل براحتی می توانید ناخن های جذاب و زیبایی داشته باشید.

 •  ناخن های خود را سوهان بکشید. حتی اگر ناخن های شما خیلی کوتاه هستند، شما باز هم نیاز به سوهان کشیدن ناخن خود دارید تا به آنها از این طریق شکل داده و آنها را صاف و هموار کنید. به جای سوهان کاری تیز و مستقیم سعی کنید که ناخن را به شکل گرد در آورید.

مانیکور ناخن کوتاه

 •  ناخن ها را مرطوب کنید. از یک روغن کوتیکول مناسب دست استفاده کنید سپس آن را در همه طرف لبه های ناخن و خود ناخن ماساژ دهید. با استفاده از آن دست را مرطوب نموده و چند دقیقه صبر کنید تا روغن آن جذب پوست شود.

مانیکور ناخن کوتاه

 •  دستان خود را خیس کرده و به آب بزنید. دست های خود را در آب صابونی گرم برای مدت پنج دقیقه خیس کنید – این کار به ناخن ها کمک می کند تا روغن را جذب کنند. اگر می خواهید یک دست آزاد باشد تا با آن قهوه بنوشید یا مجله ورق بزنید و یا کار دیگری انجام دهید فقط یک دست خود را خیس کنید.

مانیکور ناخن کوتاه

 •  ناخن های خود را خشک کنید. دست ها را از آب بیرون بیاورید و با یک حوله تمیز به آرامی خشک کنید. ناخن های خود را با استفاده از یک بافر ناخن براق کنید . با این کار این اطمینان حاصل می شود که آنها کاملا خشک شده و همچنین به صیقل دادن ناخن کمک می کند تا بهتر چسبیده شود.

مانیکور ناخن کوتاه

 • پوست پشت دست خود را فشار دهید. با استفاده از چوب کوتیکول ، آن را به عقب بکشید. این باعث می شود ناخن شما بلندتر و مانیکور شما زیبا جلوه کند. شما هیچ وقت کوتیکول خود را نباید برش دهید. آنها برای حفاظت در برابر زخم ضروری هستند. شما همچنین می توانید از چوب کوتیکول استفاده کنید تا کثیفی را از اطراف و زیر ناخن پاک کنید.

مانیکور ناخن کوتاه

روش دوم: رنگ آمیزی ناخن ها ، مانیکور ناخن کوتاه

 •  یک رنگی را انتخاب کنید. هر رنگی که روی ناخن کوتاه ، زیبا به نظر می رسد را انتخاب نمایید. اما باید این را در نظر داشته باشید که انتخاب رنگ وابسته به چهره ای است که شما دارید. اگر شما پوست زیبا و روشنی دارید، لاک قرمز تیره یا صورتی تیره را امتحان کنید زیرا کنتراست و تضاد، ناخن های شما را جذاب تر می کند. لاک نارنجی و صورتی روشن با پوست تیره تر خارق العاده می شود. اگر می خواهید ناخن های کوتاه شما بلندتر به نظر آیند، شما باید تن خیلی کم رنگ را انتخاب کنید. یک رنگ اصلی تک را انتخاب کنید که یک درجه از تن طبیعی پوست شما روشن تر باشد.

مانیکور ناخن کوتاه

 • از یک روکش پایه استفاده کنید. قبل از لاک زدن از یک روکش پایه ای روشن استفاده کنید. این کار کمک می کند که مانیکور شما صاف ، هموار تر و بلند تر به نظر بیاید. همچنین باعث می شود که برق ناخن رنگی، ناخن را لک و چرک نکند. انواع مختلفی از روکش پایه ای وجود دارد که بعضی از آنها ناخن های شما را تقویت می کنند و بعضی دیگر لبه ها و ترک های روی ناخن را پر می کنند.

مانیکور ناخن کوتاه

 •  از رنگ و لاک استفاده کنید. زمانی که روکش پایه ای زده شده خشک شد، ناخن خود را با رنگ مورد نظر لاک زده و رنگ آمیزی کنید. اولین پوشش را خوب و نازک نگه دارید. این به شما کمک می کند تا ناخن سریع تر خشک شده و از بروز لک ها جلوگیری می کند. بهترین تکنیک برای رنگ آمیزی ناخن ها این است که یک نقطه از رنگ را در مرکز انتهای ناخن بکشید.
 • برای مانیکور ناخن کوتاه خود ابتدا یک ضربه در وسط ناخن بزنید و تا نوک ناخن به طور ممتد بکشید سپس دو ضربه از فرچه لاک را در اطراف ناخن بزنید و آن را نیز تا نوک ناخن بکشید.
 • برای اینکه ناخن های کوتاه بلندتر به نظر برسند از رنگ آمیزی کل هر دو لبه ناخن خودداری کنید و یک فضای کمی را خالی بگذارید. از این طریق ناخن شما بلندتر و نازک تر جلوه می کند. اگر انگشتان شما براق و رنگی شدند نگران نباشید. شما بعدا می توانید آنها را پاک نمایید.

مانیکور ناخن کوتاه

 • تا خشک شدن ناخن صبر کنید. سپس روکش دوم را به کار بگیرید. زمانی که اولین پوشش خشک شده است، روکش دوم را با تکنیک مشابه اعمال کنید. این به درآمدن رنگ اصلی کمک می کند.

مانیکور ناخن کوتاه

 •  با یک روکش بالایی و رویی کار تمام می شود. از یک روکش رویی روشن استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که قلم لاک را در امتداد ناخن می کشید، زیرا این کار باعث جلوگیری از ترک و بریده بریده شدن رنگ روی ناخن می شود.

مانیکور ناخن کوتاه

 •  پاک کردن . از یک پنبه آغشته به استون یا پاک کننده ناخن استفاده کنید تا هر براقی و رنگ اضافی اطراف لبه های ناخن و انگشتان را با آن پاک کنید.

مانیکور ناخن کوتاه

>روش سوم: استفاده از ایده های جالب مانیکور ناخن کوتاه

 •  ناخن ها را آمبره (سایه روشن) کنید. ناخن های آمبره یا سایه روشن شامل دو رنگ در هر ناخن (ترکیب رنگ روشن با رنگ تیره تر) است. این باعث ایجاد یک اثر بسیار جذاب می شود که می تواند بر روی ناخن کوتاه بسیار زیبا جلوه کند.

مانیکور ناخن کوتاه

 • ناخن ها را به طرح توت فرنگی در آورید. ظاهر میوه ای جذاب مانند طراحی یک توت فرنگی در هر ناخن است.

مانیکور ناخن کوتاه

 • طرح ناخن را هنری کنید. طرح هنری ناخن شامل ترسیم اشکال کوچکی مثل گل ، قلب و ستاره روی ناخن است. این کار به یک دست ماهر و مقداری صبر و حوصله احتیاج دارد. اما در واقع ساده تر از آن چیزی است که شما فکرش را می کنید.

مانیکور ناخن کوتاه

 •  ناخن را پر زرق و برق کنید. به جای استفاده از فقط یک براق کننده شما می توانید از یک روکش پایه ای روشن و تعدادی براق کننده روشن استفاده کنید تا اثر زیبا و جالبی را خلق کنید.

مانیکور ناخن کوتاه

 • ناخن های رنگی خود را اسپلتر کنید. اسپلتر ناخن یک راه عالی برای برجسته کردن ناخن است. در این کار از چندین رنگ روی ناخن استفاده می شود.

مانیکور ناخن کوتاه

 • ایده های دیگری را نیز امتحان کنید. به اندازه یک آسمان شما فرصت خلاقیت در مانیکور را دارید. بنابراین ایده های دیگر مثل طراحی ناخن بصورت ماهی ، زنبور عسل ، کهکشانی و رنگی و .. را نیز در نظر بگیرید.

دوره های آموزش طراحی ناخن ، آموزش کاشت ناخن در آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments