لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

مانیکور ناخن

 • چه کسانی می توانند مانیکور ناخن را انجام دهند؟
 • چرا باید ناخن ها را مانیکور کنیم؟
 • برای مانیکور به چه لوازمی نیاز است؟
 • چگونه در خانه مانیکور ناخن انجام دهیم؟
 • مانیکور ناخن کوتاه چگونه است؟
 • مزایا و معایب مانیکور ناخن

برای داشتن دست هایی زیبا، زیبایی و سلامت ناخن ها یکی از مهم ترین اصل هاست. آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان با برگزاری دوره آموزش مانیکور و پدیکور، آموزش کاشت ناخن و آموزش طراحی ناخن هنرجویانی را در این زمینه آموزش داده است .

مانیکور ناخن چگونه انجام می شود؟

مانیکور ناخن یعنی سوهان زدن ناخن ها، زدودن و گرفتن گوشت های اضافی دور ناخن های دست به گونه ای که به بافت ناخن آسیبی وارد نشود. اولین و مهم ترین نکته ای که در انجام مانیکور ناخن ها بایستی به آن توجه نمود، رعایت بهداشت به بهترین حالت ممکن است. به منظور رعایت کردن بهداشت، بهترین راه حل آن است که هر فرد برای انجام مانیکور از وسایل شخصی خود استفاده نماید. مانیکور را تمام افراد می توانند انجام دهند تا بتوانند از ناخن های زیبا و سالم بهره مند شوند.

مانیکور ناخن

لوازم مورد نیاز برای مانیکور ناخن

به منظور انجام دادن مانیکور نیاز به لوازم مختلفی می باشد

 • ناخن گیر : برای اصلاح و کوتاه کردن ناخن استفاده می شود.
 • سوهان ناخن : به صاف کردن لبه ها و شکل دادن به ناخن کمک می کند.
 • پوشر کوتیکول : از پوشر کوتیکول برای هل دادن پوست ناخن به عقب استفاده می کنیم.
 • گیرنده کوتیکول : این ابراز برای گرفتن ریشه ناخن، کوتیکول زبر و پوست های خشک اطراف ناخن مورد استفاده قرار می گیرد.
 • بافر ناخن : بافر ناخن یا لاک بیس برای دادن تمیز کردن و ثابت کردن ظاهر ناخن است.
 • لاک پاکن پنبه ای : برای پاک کردن لکه های اضافه ایجاد شده روی انگشتان و ناخن به کار می رود.

با استفاده از این ابزار ها می توان ناخن را به بهترین حالت ممکن تمیز نمود.

مانیکور ناخن

پاک کننده کوتیکل

این محلول های آرایشی در نرم کردن ناخن کمک می کنند و حاوی ۲-۵ درصد هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم و گلیسیرین می باشند. از این محلول ها قبل از سوهان کشیدن بر روی ناخن خود بمالید و همچنین قبل از اینکه در کاسه مخصوص انگشتان (finger bowl) قرار دهید.

مانیکور ناخن

زیبا سازی ناخن ها

در این مرحله پوست اطراف ناخن ها را که نرم شده به وسیله پوشر کوتیکول مانیکور به عقب می کشیم.
[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]

سفید کننده های ناخن

این مواد آرایشی حاوی هیدروکسید هیدروژن یا اسیدهای اورگانیک می باشند که می توانند هم بر روی ناخن و هم زیر ناخن مالیده شوند تا لکه های ناخن پاک شوند.

خشک کننده های لاک

این محصولات آرایشی می توانند بر روی لایه رویی مینا (ناخن) اسپری شوند و برای خشک کردن سطح ناخن طراحی شده اند. حلال موجود در این محصولات باید بخار شوند تا لاک خشک شود. وقتی لاک بر روی ناخن زده می شود حلال های سطح ناخن شروع به متساعد شدن کرده و حلال های روی لایه زیرین شروع به حرکت به سمت بالا می کنند و سطح رویی شروع به سخت شدن می کند. این حلال ها باید بر سطح این لایه خشک و سخت شده پاشیده شود و کم کم هم بخار شدن کاهش می یابد. خشک کننده های لاک ، این لایه ضخیم را با کشیدن حلال ها به درون خود دفع می کنند. این عمل مانند فشار دادن یک اسفنج خیس است. لاک به طور کلی خشک نمی شود. تقریبا یک ساعت زمان احتیاج دارید تا کاملا مینای ناخن از این حلال ها پاک شده و سخت شود.

مانیکور ناخن

موم پارافین

موم پارافین با باز کردن منافذ در رطوبت سازی و نرم کنندگی پوست کمک کرده و به روغن های خوشبو کننده اجازه می دهد تا به لایه بیرونی پوست نفوذ کند. حال وسایل مانیکور و سوهان و اسباب مورد نیاز را تهیه و مرتب کنید تا در صورت نیاز در مراحل مانیکور به راحتی در دسترس باشند. بعد دستان خود را بشویید . صابون یا مایع شوینده حتما ملایم باشد. دستان خود را خوب آبکشی و خشک کنید.

مانیکور ناخن

انجام دادن مانیکور ناخن توسط افراد ماهر

مانیکور ناخن ها حتما بایستی توسط افرادی انجام پذیرد که از مهارت بالایی برخوردار هستند زیرا ممکن است در صورت عدم توانایی و مهارت به بافت ناخن ها و انگشتان آسیب وارد شود. این افراد با توجه به جنس ناخن فرد محلول مناسبی را انتخاب می نمایند تا موجب زیباتر شدن ناخن ها گردد.

مانیکور ناخن

آموزش مانیکور ناخن کوتاه

مانیکور ناخن کوتاه واقعا ساده است. ناخن کوتاه معمولا به زمان کمتر و تلاش کمتری نسبت به ناخن بلند نیاز دارد و می تواند بسیار زیبا به نظر برسد. در تایپ کردن و کارهای دیگر که نمی توان آن ها را با ناخن های بلند انجام داد، ناخن های کوتاه مناسب و کاربردی هستند. به منظور آشنایی با نحوه دستیابی به یک مانیکور ناخن عالی برای ناخن های کوتاه با گام زیر شروع کنید.

مقاله پیشنهادی : علت افتادن ناخن پا

آماده سازی برای مانیکور ناخن کوتاه

مراحل آمادی سازی ناخن برای مانیکور ناخن کوتاه در این قسمت ارائه شده است با انجام این مراحل به راحتی می توانید ناخن های جذاب و زیبایی داشته باشید.

ناخن های خود را سوهان بکشید

حتی اگر ناخن های شما خیلی کوتاه هستند، شما باز هم نیاز به سوهان کشیدن ناخن خود دارید تا به آن ها شکل داده و آنها را صاف و هموار کنید. به جای آنکه ناخن هایتان را مربع با گوشه های صاف سوهان بکشید سعی کنید که آن ها را به شکل گرد در آورید.

مانیکور ناخن کوتاه

ناخن ها را مرطوب کنید

ابندا دست هایتان را با کرم مرطوب کننده، مرطوب کنید. سپس از یک روغن کوتیکول مناسب برای کوتیکول و اطراف ناخن خود استفاده کنید و ماساژ دهید. اجازه دهید مرطوب کننده و روغن چند دقیقه روی دستتان بمانند تا کامل جذب شوند.

 دستان خود را خیس کنید

دست های خود را در آب گرم و صابون به مدت پنج دقیقه خیس کنید – این کار به ناخن ها کمک می کند تا روغن را جذب کنند.

اگر می خواهید یک دستتان آزاد باشد تا با آن قهوه بنوشید یا مجله ورق بزنید و یا کار دیگری انجام دهید فقط یک دست خود را خیس کنید.

مانیکور ناخن کوتاه

 ناخن های خود را خشک کنید

دست ها را از آب بیرون بیاورید و با یک حوله تمیز به آرامی خشک کنید. ناخن های خود را با استفاده از یک پولیش ناخن براق کنید . با این کار این اطمینان حاصل می کنید که آن ها کاملا خشک شده و همچنین به صیقل دادن ناخن کمک می کند.

مانیکور ناخن کوتاه

پوست پشت ناخن خود را فشار دهید

با استفاده از پوشر کوتیکول ، آن را به عقب بکشید. این باعث می شود ناخن شما بلندتر و مانیکور شما زیبا جلوه کند.

 •  هرگز نباید کوتیکول ناخن خود را برش دهید. آن ها برای حفاظت در برابر زخم ضروری هستند.
 • می توانید از پوشر کوتیکول استفاده کنید تا کثیفی را از اطراف و زیر ناخن پاک کنید.

مانیکور ناخن کوتاه

رنگ آمیزی ناخن ها

 یک رنگ را انتخاب کنید

هر رنگی برای ناخن های کوتاه مناسب است. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که انتخاب رنگ وابسته به این است که شما دوست دارید به چه ظاهری دستیابید.

 • اگر شما پوست زیبا و روشنی دارید، لاک قرمز تیره یا بنفش را امتحان کنید زیرا کنتراست ایجاد شده ناخن های شما را جذاب تر می کند. صورتی و نارنجی روشن با رنگ پوست تیره خارق العاده به نظر می رسند.
 • اگر می خواهید ناخن های کوتاه شما بلندتر به نظر آیند، بهتر است رنگ هایی با تناژ روشن را انتخاب کنید. رنگی را انتخاب کنید که یک درجه از پوست شما روشن تر باشد.

مانیکور ناخن کوتاه

استفاده از یک لاک بیس

قبل از لاک زدن از یک لاک بیس نازک استفاده کنید. این کار کمک می کند که مانیکور شما صاف ، هموارتر و بلندتر به نظر بیاید. همچنین باعث می شود که لاک های رنگی مثل قرمز و … باعث رنگ گرفتن ناخن شما نشوند.

انواع مختلفی از لاک های بیس وجود دارد. بعضی از آن ها ناخن های شما را تقویت می کنند و بعضی دیگر تنها لبه ها و ترک های روی ناخن را پر می کنند.

مانیکور ناخن کوتاه

 از لاک های رنگی استفاده کنید

زمانی که لاک بیس زده شده خشک شد، ناخن خود را با رنگ دلخواه خود لاک بزنید. سعی کنید لاک بیس را نازک و خوب بزنید، اینکار به شما کمک می کند تا لاک ناخن سریع تر خشک شده و از بروز لک ها جلوگیری می کند.

 • بهترین روش برای لاک زدن ناخن های خود استفاده از یک نقطه رنگ در مرکز و پایین هر ناخن ، ایجاد یک خط از مرکز ناخن ، از انتها تا ابتدا ناخن ، سپس با دو حرکت دیگر اطراف ناخن را از انتها به ابتدا لاک بزنید.
 • برای اینکه ناخن های کوتاه بلندتر به نظر برسند از رنگ آمیزی کل هر دو لبه ناخن خودداری کنید و کمی از بغل ناخن را خالی بگذارید. از این طریق ناخن شما بلندتر و نازک تر جلوه می کند.
 • اگر هنگام لاک زدن انگشتان شما رنگی شدند نگران نباشید. شما بعدا می توانید آن ها را پاک نمایید.

مانیکور ناخن کوتاه

بعد از خشک شدن لاک، دوباره لاک بزنید

زمانی که اولین لایه خشک شده است، یک لایه دیگر از لاک را مانند روش قبل بزنید. این کار کمک می کند تا رنگ اصلی و دلخواه شما در بیاید.

مانیکور ناخن کوتاه

کارتان را با زدن برق ناخن تمام کنید

از یک لایه برق ناخن استفاده کنید تا لاک تان براق تر شود. اطمینان حاصل کنید که قلم لاک را در امتداد ناخن از ابتدا تا انتها می کشید، زیرا این کار باعث جلوگیری از ترک و بریده بریده شدن رنگ روی ناخن می شود.

مانیکور ناخن کوتاه

تمیز کردن لکه ها

برای پاک کردن لکه های اضافه روی انگشتان از یک پنبه آغشته به استون یا پاک کننده ناخن استفاده کنید تا هر براقی و رنگ اضافی اطراف لبه های ناخن و نوک انگشتان را با آن پاک کنید.

مانیکور ناخن کوتاه

ایده های جالب مانیکور ناخن کوتاه

 ناخن ها را آمبره (سایه روشن) کنید

 • ناخن های آمبره یا سایه روشن شامل دو رنگ در هر ناخن (ترکیب رنگ روشن با رنگ تیره تر) است. این باعث ایجاد یک اثر بسیار جذاب می شود که می تواند بر روی ناخن کوتاه بسیار زیبا جلوه کند.

آمبره ناخن

طرح های ناخن فانتزی و هنری ترسیم کنید

ظاهر میوه ای جذاب مانند طراحی یک توت فرنگی در هر ناخن یا طرح هایی شامل ترسیم اشکال کوچکی مثل گل ، قلب و ستاره روی ناخن است. این کار به یک دست ماهر و مقداری صبر و حوصله احتیاج دارد. اما در واقع ساده تر از آن چیزی است که شما فکرش را می کنید.

طرح قانتزی ناخن

 •  ناخن را پر زرق و برق کنید. به جای استفاده از فقط یک براق کننده شما می توانید از یک روکش پایه ای روشن و تعدادی براق کننده روشن استفاده کنید تا اثر زیبا و جالبی را خلق کنید. برای طراحی ناخن راه های مختلفی وجود دارد می توانید با کمی اکلیل زیبایی خاصی به آن ها بدهید. یا تنها یک انگشت خود را به رنگ دیگری در بیاورید.
  شما برای طراحی ناخن به وسعت یک کهکشان می توانید طراح های ناخن را به وجود آورید.

طرح اکلیلی و شاین دار ناخن


منبع : WIKIHOW

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
ترمیم کاشت ناخن
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
ترمیم کاشت ناخن

تاثیر بیش از اندازه ناخن در زیبایی دست‌ها باعث شده تا امروزه ترفندهای گوناگونی برای تغییر فرم و تزئین کردنِ آن وجود داشته باشد؛ یکی

ناخن عروس
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
70 مدل طرح ناخن عروس

. این مهم است که همه جنبه های عروسی به خوبی برگزار شود و این شامل مانیکور شما نیز می شود. در این روز خاص،

ناخن مربعی
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
35 مدل کاشت ناخن مربعی کوتاه و بلند

. دقیقاً مانند فرم های محبوب ابروها که در طول سالیان چندین بار تغییرات گسترده‌ای کرده است و از حالت های کاملا قاب دار به

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.