مانیکور ناخن

آموزش مانیکور ناخن

مانیکور ناخن چگونه انجام می شود؟

چه کسانی می توانند مانیکور ناخن را انجام دهند؟ چرا باید ناخن ها را مانیکور کنیم؟ برای مانیکور به چه لوازمی نیاز است؟ با پاسخ به این سوالات می توان از مزایا، معایب و چگونه انجام شدن مانیکور ناخن اطاعات دقیقی به دست آورد.

مانیکور ناخن یعنی سوهان زدن ناخن ها، زدودن و گرفتن گوشت های اضافی دور ناخن های دست به گونه ای که به بافت ناخن آسیبی وارد نشود. اولین و مهم ترین نکته ای که در انجام مانیکور ناخن ها بایستی به آن توجه نمود، رعایت بهداشت به بهترین حالت ممکن است. به منظور رعایت کردن بهداشت، بهترین راه حل آن است که هر فرد برای انجام مانیکور از وسایل شخصی خود استفاده نماید. مانیکور را تمام افراد می توانند انجام دهند تا بتوانند از ناخن های زیبا و سالم بهره مند شوند.

مانیکور ناخن

لوازم مورد نیاز برای مانیکور ناخن

به منظور انجام دادن مانیکور نیاز به لوازم مختلفی می باشد که از جمله آن ها می توان به محلول پاک کننده کوتیکل که قبل از سوهان کشیدن به منظور نرم شدن ناخن ها کاربرد دارد، اشاره نمود. پاک کننده های ناخن نیز از لوازم مورد نیازی محسوب می شود که با استفاده از آن ها می توان ناخن را به بهترین حالت ممکن تمیز نمود.

مانیکور ناخن

پاک کننده کوتیکل

این محلول های آرایشی در نرم کردن ناخن کمک می کنند و حاوی ۲-۵ درصد هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم و گلیسیرین می باشند. از این محلول ها قبل از سوهان کشیدن بر روی ناخن خود بمالید و همچنین قبل از اینکه در کاسه مخصوص انگشتان (finger bowl) قرار دهید.

مانیکور ناخن

زیبا سازی ناخن ها

در این مرحله پوست اطراف ناخن ها را که نرم شده با این وسیله مانیکور به عقب تر می کشیم.
مانیکور ناخن

سفید کننده های ناخن

این مواد آرایشی حاوی هیدروکسید هیدروژن یا اسیدهای اورگانیک می باشند که می توانند هم بر روی ناخن و هم زیر ناخن مالیده شوند تا لکه های ناخن پاک شوند.

مانیکور ناخن

خشک کننده های لاک

این محصولات آرایشی می توانند بر روی لایه رویی مینا (ناخن) اسپری شوند و برای خشک کردن سطح ناخن طراحی شده اند. حلال موجود در این محصولات باید بخار شوند تا لاک خشک شود. وقتی لاک بر روی ناخن زده می شود حلال های سطح ناخن شروع به متساعد شدن کرده و حلال های روی لایه زیرین شروع به حرکت به سمت بالا می کنند و سطح رویی شروع به سخت شدن می کند. این حلال ها باید بر سطح این لایه خشک و سخت شده پاشیده شود و کم کم هم بخار شدن کاهش می یابد. خشک کننده های لاک ، این لایه ضخیم را با کشیدن حلال ها به درون خود دفع می کنند. این عمل مانند فشار دادن یک اسفنج خیس است. لاک به طور کلی خشک نمی شود. تقریبا یک ساعت زمان احتیاج دارید تا کاملا مینای ناخن از این حلال ها پاک شده و سخت شود.

مانیکور ناخن

موم پارافین

موم پارافین با باز کردن منافذ در رطوبت سازی و نرم کنندگی پوست کمک کرده و به روغن های خوشبو کننده اجازه می دهد تا به لایه بیرونی پوست نفوذ کند. حال وسایل مانیکور و سوهان و اسباب مورد نیاز را تهیه و مرتب کنید تا در صورت نیاز در مراحل مانیکور به راحتی در دسترس باشند. بعد دستان خود را بشویید . صابون یا مایع شوینده حتما ملایم باشد. دستان خود را خوب آبکشی و خشک کنید.

مانیکور ناخن

انجام دادن مانیکور ناخن توسط افراد ماهر

مانیکور ناخن ها حتما بایستی توسط افرادی انجام پذیرد که از مهارت بالایی برخوردار هستند زیرا ممکن است در صورت عدم توانایی و مهارت به بافت ناخن ها و انگشتان آسیب وارد شود. این افراد با توجه به جنس ناخن فرد محلول مناسبی را انتخاب می نمایند تا موجب زیباتر شدن ناخن ها گردد.

مانیکور ناخن

دوره های آموزش طراحی ناخن ، آموزش کاشت ناخن در آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments