لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

ریموور مو

 • ریموور رنگ مو چیست؟
 • انواع ریمور‌ها چه مواردی هستند؟
 • کاربرد ریموور چیست؟
 • ریموور‌های خانگی چطور ساخته می‌شوند و چطور می‌توان از آن‌ها استفاده کرد؟
 • مراقبت‌های بعد از ریمو کردن رنگ مو چیست؟
 • مزایا و معایب ریموو کردن رنگ مو چیست؟

آموزشگاه فنی و حرفه ای هنرآموزان تلاش کرده تا در مقاله ریموور مو” تمامی مطالب مرتبط با آن را به طور کامل بیان کند.

ریموور مو چیست؟

ریموور مو پاک کننده رنگ ناخواسته مو مانند رنگ شرابی و رنگ‌های گیاهی است. استفاده از ریموور مو برای از بین بردن رنگ نامطلوب مو بهترین روش است. به بیانی دیگر دکلره به عملی گفته می‌شود که نتیجه آن پراکنده کردن و خارج کردن پیگمنت‌های طبیعی مو (منظور موی رنگ نشده است) از ساختمان مو بوده و رنگ مو را روشن می‌کند.

راستی میدونستید که با ثبت نام در کلاس های آموزش رنگ مو و مش مو ، آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان می‌تونید هم مدرک فنی و حرفه ای بگیرید و هم از آخرین تکنیک‌های آرایشگری حرفه‌ای رو یاد بگیرید و حسابی از اونها در بازار خیلی خیلی شلوغ آرایشگری پول دربیارید؟!

پاک کردن رنگ مو

کاربرد ریموور مو

ریموور مو به عبارتی راه بازگشت از رنگ­ موهایی است، که به هر دلیلی می‌خواهید پاک یا عوض شود. در واقع زمانی که از انتخاب رنگ موی خود پشیمان شدید، می‌­توانید با این روش، تمام رنگ موی فعلی خود را از بین ببرید.

انواع ریموور رنگ مو

ریموور مو یا پاک کننده رنگ مو، دارای انواع مختلفی است. با توجه به جنس مو و تناژ رنگ موی ناخواسته، می‌توانید یکی از این ریموورها را انتخاب و استفاده کنید.

ریموور دو فاز

این نوع ریموور دارای 2 مایع با شماره‌های متفاوت است. مایع‌ها را بطور مساوی با هم ترکیب کنید و از پشت سر روی موها بمالید. مدت زمان مکث ریموور دو فاز به جنس و رنگ مو بستگی دارد. در کاتالوگ محصولات زیبایی مو، زمان مکث و طرز استفاده نوشته می‌شود. بهتر است قبل از استفاده از ریموور، کاتالوگ مربوطه را خوب مطالعه کنید.

ریموور پودری

دو نوع پودر دکلره وجود دارد: آبی و سفید.

آبی نوع قوی و سفید نوع ضعیف ریموورهای پودری است. سعی کنید از مارک‌های معتبر و قابل اطمینان استفاده کنید تا موهایتان آسیب کمتری ببینند.

ریموورهای پودری مانند پودر دکلره هستند. این ریموورها می‌بایست با اکسیدان ترکیب شوند. پس از ۳۰ دقیقه ماندن ریموور روی موها، موهایتان را بشویید. اگر پودر ریموور مایع مخصوص داشته باشد دیگر احتیاجی نیست که آن را با اکسیدان مخلوط کنید. پس از ترکیب پودر ریموور با مقدار مشخصی اکسیدان و زمان مکث، نتایج زیر به دست می‌آید.

 • 50 گرم پودر ریموور+ 120 میل آب داغ با زمان مکث 1 الی 1:30 ساعت = پایه 2
 • 50 گرم پودر ریموور + 150 میل اکسیدان 0.5 یا 3 درصد با زمان مکث 45 دقیقه الی 1 ساعت = پایه 3
 • 50 گرم پودر ریموور + 150 میل اکسیدان 1 یا 6 درصد با زمان مکث 45 دقیقه الی 1 ساعت = پایه 4
 • 50 گرم پودر ریموور + 150 میل اکسیدان 2 یا 9 درصد با زمان مکث 45 دقیقه الی 1 ساعت = پایه 5

توجه داشته باشید برای پاک کردن رنگ مو می‌بایست دو هفته از زمان رنگ کردن موها گذشته باشد. رنگ بعدی را ۳ روز پس از ریموور بگذارید. از ریموور مو برای پاک کردن رنگ مو‌های مشکی، شرابی و رنگ‌های گیاهی استفاده می‌شود.

توجه کنید که با رنگ فقط تا سه درجه می‌توان رنگ مو را روشن کرد. چنانچه بخواهیم موی طبیعی را بیشتر از سه درجه روشن تر کنیم ابتدا باید موها را دکلره کرده و بعد از آن رنگ انتخابی را استفاده نماییم.

ریموور مایع

ریموور مایع معمولا به ریموور رنگ موی مشکی معروف است و در دو ظرف ارائه می­شود. همراه با این دو ظرف ممکن است یک عدد شامپوی قلیایی نیز وجود داشته باشد.

روش استفاده از ریموور مایع:

 • اول از همه، از ریموور دو هفته بعد از رنگ موی اولیه می‌توانید استفاده کنید. زیرا موهای شما در معرض مواد زیادی قرار می­ گیرد و احتمال آسیب­ دیدگی آن بالا خواهد رفت.
 • سپس برای باز شدن پولک­‌های مو با استفاده از شامپوی قلیایی، موها را شستشو دهید.
 • به مدت پنج دقیقه شامپو را روی موهایتان ماساژ دهید.
 • بعد از آن باید صبر کنید تا موهایتان بطور کامل خشک شود. با سشوار می‌توانید روند خشک کردن موها را تسریع کنید. اما بهتر است صبور باشید و بیش از حد به موها فشار وارد نکنید. بهترین راه خشک شدن موها در معرض هوای آزاد است.
 • حال موهایتان را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید.
 • دو ظرف را آماده کنید.
 • سپس از مواد ریموور به اندازه مساوی در هر کدام از ظرف­ها بریزید.
 • مواد داخل هرکدام از ظرف­ها را مخلوط کنید.
 • سپس با قلم­و ریموور را از پشت به موهایتان بمالید. بهتر است این کار را از سه سانتی­متری ریشه مو شروع کنید.
 • نیم ساعت صبر کنید و ریموور را به ریشه موهایتان بزنید. کلاه رنگ مو را روی سرتان قرار دهید و یک ساعت بعد موهایتان را با آب گرم شستشو دهید.
 • در صورت لزوم، می‌­توانید تا سه روز این پروسه را تکرار کنید و یا از روش دکوپاژ مو برای از بین بردن رنگ مو استفاده کنید.
 • در مرحله آخر برای تقویت مو از ماسک مو و یا روغن ­های تقویتی استفاده کنید.

بهترین روش ریموو کردن رنگ مو چیست؟

بهترین روش، روشی است که کمترین آسیب را به موها وارد کند و بتوان در مدت زمان کوتاهی آن را انجام داد. در این قسمت به دو مورد از بهترین روش­‌ها اشاره خواهیم کرد:

 1. چند قطره مایع ظرفشویی را با شامپوی همیشگی که مخصوص موهایتان است، مخلوط کرده و موهایتان را با آن شستشو دهید. تا نزدیکی ریشه مو می‌­توانید این شستشو را ادامه دهید. مایع ظرفشویی نباید مو را زبر و خشن کند. پس از هر برندی استفاده نکنید.
 2. کمی سرکه سفید ارگانیک را با آب مخلوط کرده و به موها بزنید. سپس سرتان را با کلاه رنگ بپوشانید و هر چند دقیقه موها را بررسی کنید و زمانی که حس کردید رنگ مو از بین رفته و پاک شده، سرتان را بشویید.

ریموور مو در خانه

پاک کردن رنگ مو در منزل کار راحتی است که با خواندن این مقاله، بدون آسیب به مو و با صرف زمان و هزینه کم به سادگی می‌توانید انجام دهید.

پودر لباس شویی ساده

برای ریموور رنگ موی تیره می‌توانید از پودر لباس شویی استفاده کنید. پس از 5 مرتبه استفاده از این روش رنگ موهایتان به رنگ بلوند تغییر می‌کند.

نکته بسیار مهم: پودر لباس شویی می‌بایست فاقد مواد سفید کننده باشد.

ابتدا موهایتان را خیس کنید و با یک قاشق غذاخوری پودر لباسشویی (متناسب با حجم موهایتان) موهایتان را بشویید. پودر لباس شویی باید روی موهایتان کف کند. ابتدا ساقه موهایتان که دیرتر از ریشه مو روشن می‌شود را بشویید.

همچنین می‌توانید 1/4 لیتر از شامپوی معمولی را با 4-5 قطره از مایع ظرفشویی مخلوط کرده و به ترتیب گفته شده از آن جهت پاک کردن رنگ موهای خود استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که با توجه به تنوع مواد مختلف ظرفشویی و ترکیب آنها استفاده از این روش توصیه نمی شود.

سرکه

نکته مهم: از سرکه سیب و سرکه قرمز استفاده نکنید!!!

سرکه را به نسبت مساوی با آب گرم مخلوط کرده و از آن استفاده کنید. اسید سرکه باعث واکنش با مواد قلیایی رنگ مو شده و موجب حذف رنگ مو می‌شود.

سرکه و روغن گیاهی را با توجه به حجم موهایتان مخلوط کنید. پس از خیس کردن موها، مواد مخلوط شده را روی موهایتان خوب ماساژ دهید و با صابون بشویید. این کار را تا زمانی که رنگ از موهایتان خارج نشده، تکرار کنید.

پس از این کار موهای خود را 15 – 20 دقیقه بپوشانید. بعد از گذشت این زمان موهای خود را مرتب بشویید.

ریموور مو

جوش شیرین

مخلوط جوش شیرین و شامپوی ضد شوره بهترین روش ریموور خانگی موهای رنگ شده است. موهایتان را چند دفعه با این مخلوط بشویید. شامپوی ضد شوره به خاطر فرمولاسیون بسیار قوی، بهترین ریموور برای رنگ‌های موقت نیز هست. جوش شیرین یکی از مواد طبیعی است که مانند دکلره موها را روشن می‌کند و آسیب کمتری به مو می‌رساند.

ریموور مو

روغن نارگیل

پس از شستشوی موها با آب داغ و شامپو، روغن نارگیل را با آب داغ مخلوط کرده و روی موها و پوست سر خود بمالید. پوست سر و موهای خود را با این مخلوط، خوب ماساژ دهید.

موها را با حوله خشک و به مدت 1 ساعت بپوشانید. پس از گذشت 1 ساعت موها را با آب داغ بشویید. این روش برای پاک کردن رنگ مو مناسب و بی ضرر است.

پاک کردن رنگ مو

قرص ویتامین C

اگر رنگ موهایتان عمر زیادی دارد پس از 30 مرتبه شستشو پاک می‌شود، می‌توانید با ترکیب قرص ویتامین ث و آب، خمیر درست کنید و روی کف سر و موهایتان بگذارید.

پس از نیم ساعت موهایتان را آبکشی کنید. تکرار این کار باعث می‌شود رنگ مویی که عمر زیادی دارد سریع پاک شود. برای جلوگیری از شکنندگی مو از نرم کننده و برای آبکشی موها از آب ولرم استفاده کنید.

پاک کردن رنگ مو

لیمو ترش

لیموی ترش و تازه به خاطر وجود اسید سیتریک که سفید کننده طبیعی خوبی می‌باشد، برای پاک کردن رنگ مو گزینه مناسبی است. آب لیمو ترش تازه را در ظرفی بریزید.

پوست سر و موهای خود را با آب لیموی ترش ماساژ دهید. مراقب باشید پوست سرتان را زیاد چنگ نزنید. به دلیل وجود اسیدسیتریک لیمو ترش احتمال زخمی شدن پوست سر وجود دارد.

اجازه دهید آب لیموی ترش نیم ساعت روی موها و کف سرتان بماند. پس از نیم ساعت موهایتان را با شامپوی مخصوص خود بشویید. برای جلوگیری از شکنندگی موها از نرم کننده و برای آبکشی موهایتان از آب ولرم استفاده کنید.

پاک کردن رنگ مو

سودا

ترکیب شامپو و سودای خوراکی به خصوص شامپوی ضد شوره، برای پاک کردن رنگ ناخواسته مو بسیار مؤثر و بدون عوارض است. سودای خوراکی یک لایه بردار خوراکی طبیعی است.

سودا

آب داغ

در کاتالوگ رنگ مو نوشته شده که رنگ موی مورد نظر پس از چند بار شستشو پاک می‌شود. معمولا اکثر رنگ موها پس از 20 بار شستشو پاک می‌شوند. می‌توانید برای سریع پاک شدن رنگ موهایتان برای شستشو از آب داغ استفاده کنید. پس از پایان شستشو برای جلوگیری از شکنندگی موها از نرم کننده و برای آبکشی موهایتان از آب ولرم استفاده کنید.

پاک کردن رنگ مو

ریموور موی حنا شده

اگر قصد دارید رنگ حنا را از روی مو‌هایتان پاک کنید روش‌های متعددی برای این کار وجود دارد. عده‌ای می‌گویند برای این منظور باید از روغن معدنی یا روغن نارگیل و یا آبلیمو استفاده کنید. این کار‌ها در بلند مدت ممکن است کمی از رنگ حنا کم کند ولی قطعا کامل ریمو رنگ مو انجام نمی‌دهد. یکی از مطمئن‌ترین و موثر رین راه‌ها برای پاک‌کردن رنگ حنا از روی مو و نه تنها حنا، بلکه پاک کردن دیگر رنگ‌های شیمیایی از روی آن استفاده از محصولاتی با عنوان ریمو است که برای ریمو استفاده می‌شود. اگر محصول درست و معتبری را به این منظور انتخاب کنید به صورت تضمینی می‌توان گفت رنگ حنا از روی مو‌هایتان پاک خواهد شد.

برای استفاده از این محصولات به نکات زیر توجه کنید:

حتما دو هفته یا بیشتر از گذاشتن حنا روی مو‌هایتان بگذرد.

قبل از استفاده از ریموور مو‌های خود را با شامپوی قلیایی به مدت 5 دقیقه بشویید. (در اغلب موارد این شامپو همراه با محصول برایتان ارسال خواهد شد. )

آب اضافی مو را بگیرید و سپس با سشوار آن را خشک کنید.

با استفاده از راهنمای محصول و با توجه به نکات ذکر شده در آن از محصول استفاده کنید تا عملیات ریمو رنگ مو به درستی انجام شود.

پاک کردن شامپو رنگ از روی مو

علاوه بر روش‌های بیان شده، از دیگر روش‌های کم ضرر برای ریمو رنگ مو، استفاده از شامپو‌های مربوطه هست. البته لازم به ذکر است این شامپو‌ها قوی نیستند و آنطور که باید رنگ مو را از بین نمی‌برند اما استفاده از آن‌ها نیز خالی از لطف نیست و به بی‌ضرر بودنشان می‌ارزند. یکی از انواع این شامپو‌ها، شامپو‌های ضد شوره می‌باشند. علاوه بر شامپو‌ها می‌توانید از پاک‌کننده‌ها که برای ریمو رنگ مو کاربرد دارند استفاده کنید.

مزایای استفاده از ریموور مو

 • با استفاده از ریموور به رنگ موی طبیعی خود می‌رسید.
 • می ­توانید دوباره رنگ موی جدید و مورد علاقه خود را پیدا کرده و آن را امتحان کنید و منتظر نباشید که موهایتان بلند شود و رنگ­ آن از بین برود.
 • در مقایسه با پودر دکلره آسیب بسیار کمتری به بافت مو وارد می شود. به عبارتی رنگ بدون آسیب دیدن بافت مو از آن خارج می شود.
 • فاقد پودر دکلره بوده و در نتیجه بر روی بافت موهای طبیعی تاثیری ندارد و فقط رنگهای شیمایی را از بافت مو خارج می کند..
 • طیف رنگی مو پس از استفاده از ریموور، قهوه ای طلایی بوده و فاقد رنگ نارنجی می باشد لذا فرد می­تواند پس از استفاده از ریموور از هر طیف رنگی استفاده نماید.

یکی از طبیعی‌ترین موادی که افراد برای رنگ کردن مو‌هایشان استفاده می‌کنند، مخلوط آب و گیاه حنا است. حنا یک رنگ موی طبیعی و بدون آسیب برای مو‌های شماست و نه تنها آسیبی نمی‌رساند بلکه فواید بی‌شماری نیز برای رشد و استحکام آن‌ها دارد؛ یکی از این فواید، جلوگیری از سفید شدن مو‌ها است. گاهی پیش می‌آید که شما برای رنگ مو‌هایتان از حنا استفاده می‌کنید، ولی رنگ موردنظر و خوشایندی را بعد از استعمال مشاهده نمی‌کنید، در این شرایط باید چه کار کرد؟ قطعاً به فکر ریمو رنگ مو می‌افتید.

عوارض ریموور مو چیست

در ریموورها از موادی شبیه به رنگ مو استفاده می­ شود که می‌­توانند مانند رنگ مو به مو آسیب برسانند. از عوارض ریموور مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • خشک شدن مو
 • شکننده شدن مو
 • نازک­ شدن تارهای مویی
 • حساس شدن مو
 • کاهش رشد و ضعیف شدن ساقه مو

بنابراین قبل از انتخاب رنگ مو با دقت در مورد آن فکر کنید.

بهترین برند‌های ریموور مو

ریموور ایرانی

همانطور که می‌دانید برای ریموور‌ها برند و مارک‌های متعددی وجود دارد، از جمله این برند‌ها می‌توان به ریموور‌های ایرانی نیز اشاره کرد. اگرچه ریموور‌های ایرانی تنوع زیادی ندارند اما عملکرد نسبتا قابل قبولی را ایفا می‌کنند. اما بهترین ریمورهای رنگ مو عبارتند از:

 • دکو ریموور (دکوپاژ) بس- BES : این ریموور­ می­ تواند رنگ­های مشکی بسیار عمیق مثل مشکی پرکلاغی و رنگ­های شرابی را از بین ببرد. وزن آن 150 گرم است. این برند ساخت ایتالیا است. قیمت این محصول نیز 135000 تومان است.
 • ریموور رنگ موی سیکرت استار لیدی: این ریموور نیز قدرت پاک ­کنندگی بالایی دارد و رنگ­های عمیقی مثل پرکلاغی و شرابی پررنگ را نیز از بین می‌­برد و آسیبی به بافت مو وارد نخواهد کرد. وزن این محصول 100 میل است. ساخت ایران و قیمت آن حدود 65000 تومان است و از مزایای ویژه آن می‌توان به فاقد غبار و آمونیاک بودن و قدرت رنگبری خوب آن در مقایسه با سایر برندها اشاره کرد.
 • ریموور رنگ الیو (دکوپاژ): این رنگ مو قادر است رنگ موهای بسیار تیره را نیز از بین ببرد و محصول کشور ایتالیا است. وزن آن 100 میلی لیتر و قیمت آن 102000 تومان می‌باشد.

طرز استفاده از ریموور مو

نحوه مصرف به طور کامل بر روی جعبه درج گردیده است.پس از استفاده از ریموور، جهت خروج مواد آن از بافت مو، پیشنهاد می شود بیش از 1بار موها را شامپو نمایید. همچنین برای اطمینان از خروج مواد ریموور از بافت مو، پیشنهاد می شود مقدار کمی اکسیدان روی مو قرار دهید.

در صورتیکه تغییر رنگ ایجاد نگردید، مواد ریموور کاملا از مو خارج شده است و در صورتیکه رنگ مو تیره شد، خروج ریموور کامل نشده است و نیاز است تا مجددا موها شامپو شود. بهتر است بین استفاده از ریموور و رنگساژ، فاصله زمانی در نظر گرفته شود.

قیمت ریموور رنگ مو

ریمو رنگ مو اشتباهی از جمله نکات مهمی به شمار می‌رود که واقعا حائز اهمیت است. خرید ریموور، درست‌ترین تصمیمی است که به منظور از بین بردن رنگ مو نا مطلوب می‌توانید بگیرید. برای خرید ریموور رنگ مو می‌توانید از فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی، داروخانه‌ها و وبسایت‌ها فروشگاهی کمک بگیرید. قیمت این محصول نیز متناسب با نوع ریموور (پودری یا مایع)، برند و مقدار آن متفاوت است. اما به طور کلی قیمت زیادی ندارد و بسیار به صرفه است. حدود قیمت ریموور پودری بازار در رنج 30 هزار تومان تا حدود 200 هزار تومان است.

تفاوت ریموور با دکوپاژ

دکوپاژ به برداشتن رنگ مو می‌پردازد اما ریموور شبیه به دکلره نیز عمل می­ کند.

 • ریموور برای از بین بردن رنگ مو محدودیت ندارد اما دکوپاژ با محدودیت همراه است.
 • ریموور دارای انواع پودری و مایع است اما دکوپاژ یک نوع دارد.

مراقبت‌های بعد از ریموور مو

بعد از ریموو کردن رنگ مو باید مراقبت از موهایتان را افزایش دهید. این اقدامات را انجام دهید تا از حساسیت بیشتر موها جلوگیری کنید:

 • از ماسک­های آبرسان و تقویت کننده مو استفاده کنید.
 • تا حد ممکن از لوازم داغ مویی استفاده نکنید.
 • استفاده از نرم ­کننده و شامپو برای موهای حساس را فراموش نکنید.
 • اجازه دهید موهایتان در معرض هوای آزاد خشک شود.
 • از روغن ­های ضروری مثل روغن بادام یا زیتون برای موهایتان استفاده کنید.

نکات مهم ریموور مو

انجام ریموور مو با روش‌های خانگی که در مطلب بالا ذکر کردیم، بدون عارضه می‌باشد. استفاده مکرر از ریموور‌های شیمیایی برای موها مضر است.
پس بهتر است کمتر از ریموورهای شیمیایی استفاده کنید. قبل از استفاده از ریموورهای شیمایی، برای گرفتن نتیجه بهتر، به نکات مهم زیر توجه داشته باشید.

 • قبل از استفاده از ریموورها موهای خود را با شامپو قلیایی کریتیو، به مدت 5 دقیقه خوب شسته و پس از خشک کردن موها از ریموور استفاده کنید.
 • ابتدا ساقه مو را به مواد ریموور آغشته کنید. پس از 20 الی 30 دقیقه ریموور را به ریشه مو بمالید.
 • پس از ریموور مو، موها را با آب خالی بشویید و از شامپوهای نرم کننده مو استفاده نکنید.
 • بهتر است قبل از اضافه کردن اکسیدان، 25 گرم از پودر ریموور را با 5 میل روغن آرگان ترکیب کنید. استفاده از روغن آرگان در ترکیب ریموور، از خشکی موها جلوگیری می‌کند.
 • پس از ریموو رنگ‌های مشکی، شرابی و قرمز رنگ موها نارنجی قرمز یا نارنجی زرد می‌شود. برای برطرف کردن این مشکل بهتر است از رنگ‌های تناژ دودی استفاده کنید.
 • از ریموورها برای موهای طلائی استفاده نکنید.
 • از مارک‌های مرغوب ریموور مانند بس و کریتیو استفاده کنید.

گالری عکس رنگ مو

در ادامه تعدادی از عکس‌های منتخب رنگ مو را مشاهده خواهید نمود. برای مشاهده عکس‌های بیشتر به صفحه گالری عکس انواع مدل رنگ مو مراجعه کنید. برای مشاهده عکس‌ها در سایز بزرگتر بر روی عکس منتخب کلیک کنید.

کلام آخر:

هزینه ریموو کردن رنگ مو چقدر است؟

هزینه پاک کردن رنگ مو به عوامل مختلفی از جمله حجم مو، قد مو، رنگ مو و … بستگی دارد. اگر نمی خواهید هزینه زیادی کنید از ریموور‌های طبیعی استفاده کنید.

آیا از ریموور رنگ مو برای موهای اکستنشن شده میتوان استفاده کرد؟

اگر موهای اکستنشن شده شما طبیعی باشد، میتوانید رنگ آن را با ریموور پاک کنید. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید محل اتصال اکستنشن مو به سر است که ممکن است با ریموو کردن رنگ محل اتصال مو به دلیل از بین رفتن رنگ چسب آن دیده شود.

دوره پیشنهادی: آموزش جامع اکستنشن مو

بعد از ریموو کردن رنگ موهایم به رنگ عجیبی در آمده است!

بله ، گاهی این اتفاق رخ می‌دهد. البته این موضوع به چگونگی ریموو کردن رنگ مو شما ربطی ندارد؛ و بیشتر به رنگ موهای استفاده شده مربوط است.

منابع مقاله: WIKIHOWHAIRSTYLECAMP

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

رنگ کردن موی سفید
آموزش رنگ مو
آموزش رنگ کردن موی سفید

همانطور که می‌دانید، بدن به مرور زمان و با افزیش سن؛ دچار تغییراتی می‌شود که بر روی ظاهر تاثیر گذاشته و به راحتی قابل رویت

اشتراک گذاری
Notify of
76 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

سلام .
در نتیجه استفاده از هر کدوم از ریموور ها ، چه عوارضی ممکنه پیش بیاد؟
احیانا خطرناک نیست که ؟ مثلا باعث ریزش مو بشه؟

سلام‌من ازیکسال بیشتر موهام دیگه رنگ نکردم بعد گفتم یخی کنم بردم ارایشگاه اون دکلره کرد موهام دوسه رنگ سبز ابی زرد ولی بعد برگشت به اون کیه یادش داده بود زنگ زد اونم گفت شکلاتی وبنفش بذار یک دست شه اینم رنگ دیگه گذاشت گفت شکلاتی ندارم رنگ موم مثل حنا شده بود فرداش تو شامپو نرم کننده پودر دکلره ورنگ ریخت تادوباره رنگ‌کنه وبیسکویتی گذاشت ولی جلوی موهام چتری ورنگ اینا دیگه اصلا نداشت پایینش مشکی موند وازبغل هم

سلام.ایشون از کار دکاپاژ استفاده کردن، ولی چون موهاتون یکدست یک پایه نشده چند رنگ شده و هر رنگی که بذارید بعد یکبار شستو شو چند رنگ میشه

عالییییییییییییییییی

برای ازبین بردن رنگ حنا خوب است این ریموور؟؟؟؟؟؟

اینطوری نیست که روی مو حنا شده اصلا نشه رنگ گذاشت. در متن بالا هم نوشته شده پودر دکلره یک ریموور برای رنگ موی گیاهی است.

سلام دوست عزیز حنا به علت گیاهی بودن پیگمنت های بسیار قوی دارد به سختی حتی با پودر دکلره از روی مو برداشته میشود

بله

سلام
برای پاک کردن شامپو رنگ مو مشکی دوقلو، کدوم یکی از ریمور دو فاز مایع یا ریمور های خانگی که اسم بردید، رو پیشنهاد میکنید؟

سلام برای ریموور کردن رنگ موی مشکی بهترین ریممور های جدید مدل شامپویی هستند .

سلام من موهام شرابیه می‌خوام عوضش کنم باریموکردن درست میشه

رنگ شرابی از جمله رنگ های خیلی قوی است که ماندگاری و مقاومت زیادی دارد. البته با ریموور مو می توان این رنگ مو را از بین برد . اما بهتر است برای آسیب کمتر رسیدن به موهایتان چند ماه زمان بدهید . همه چیز در مورد آموزش رنگ و مش مو را می توانید در کلاس های آموزش آرایشگری هنرآموزان یاد بگیرید . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166407611 تماس حاصل فرمایید.

سلام خسته نباشید
ببخشید رموور های طبیعی برای پاک کردن رنگ مویی که پاک شده یارشد ریشه داشه فقط به درد میخوره یا اگه از رنگ مویی خوشمون نیاد هم میتونیم با این روش پاک کنیم ؟؟؟

ریموور های رنگ مو چه طبیعی چه صنعتی و شیمیایی همه کاربرد های مشابه دارند و برای پاک کردن رنگ های شیمیایی از مو کاربرد دارد. ریموور های طبیعی ضعیف هستند و ریموور های صنعتی قوی تر و کاربردی تر هستند.

سلام،وقتتون بخیر ،من یه ماه پیش موهامو رنگ گیاهی مشکی گذاشتم،به نظرتون این روش هایی که گفتین میتونه رنگ گیاهی مشکی روی موی من رو پاک کنه؟و اینکه بعدش میتونم رنگ بلوند بدون دکلره بزارم؟

سلام . چون می فرمایید رنگ گیاهی گذاشتید که بسیار قوی هستند و رنگ تیره گذاشته ایند هرچند ریموور مو شیمیایی تا حدی تیرگی موهای شما را از بین ببرد اما قطعا موی شما بسیار آسیب دیده شده و دکلره باعث سوختن موهایتان خواهد شد چون دو تا ماده شیمیایی بسیار قوی رو موهایتان قرار داده اید دکلره قطعا باعث آسیب جدی به موهایتان خواهد شد.

با سلام و وقت بخیر
من ۱۵ روز پیش موهامو هایلایت کردم رنگ لایتش صدفی هست و دوست دارم اما رنگ بقیه ی موهام قهوه ای شده و تناژ قرمز داره و در کف سر که فرق سر باز میشه بیشتر دیده میشه
برای پاک کردن تناژ قرمز واریانسیون سبز رو با کمی اگسیدان قاطی کردم و به فقط به بالای سرم زدم که متاسفانه قسمت لایت موهام آبی شده
چکار کنم که پاک بشه خیلی غصه میخورم و ناراحتم

با سلام دوست عزیز متاسفانه شما بسیار غیر اصولی موهای خود را رنگ کرده این و الان هیچ کاری نمیشه کرد جز اینکه موهای خود را یک دست رنگ یک یا چند شماره تیره تر بگذارید تا همه تناژ های متناقض ایجاد شده را بپوشاند. و سری بعد برای انجام رنگ و لایت مو به یک آرایشگاه و آرایشگر با تجربه مراجعه کنید

متشکرم
با گذاشتن آب لیموی تازه روی موهام به مدت نیم ساعت و تکرار چند باره ی این کار توانستم قسمت هایی که آبی شده بود را به رنگ قبل برگردانم
ممنون از پاسخگویی شما

خیلی خوشحالیم که مقالات آموزشی ما تونسته برای شما مفید باشد.

سلام من زمینه موهامو مشکی کردم، و پایین موهامو بالیاژ، با توجه به اینکه موها پوش داده میشه الان پایین موهام هم مشکی داره هم دکلره و قسمت بالا هم که کلا مشکی. الان میخوام رو کل موهام یه رنگ شنی ماسه ای بزنم. اگه از ریموور استفاده کنم که مشکی هارو ببره به قسمت هایی که دکلره داره آسیب نمیزنه؟؟

سلام دوست عزیز ببینید ریموور ترکیب رنگ مو ایی را که از طریق روش های شیمیایی به مو منتقل شده پاک می کند و به پایه رنگ مو می رسد. اما دکلره پایه رنگ موی شما را تغییر می دهد و روشن می کند. پس ریموور بر روی قسمت هایی که دکلره نشده باشد موها را به رنگ اصلی و طبیعی موهای شما باز می گرداند و بر روی قسمت های دکلره شده موها را به پایه دکلره میرساند. در نتیجه پس از دکلره باز هم موهای شما یک دست نشده و هرچند یک رنگ خواهند شد اما های لایت… مطالعه کنید »

سلام خسته نباشید من موهامو با شامپو رنگ سرخ آبی رنگ کردم الان یکساله تقریبا رسیده ب پایین موهام میخوام پاک شن که بتونم دوباره رنگ کنم از کدوم روش استفاده کنم الان ۲ ماه میشه ک دیگه شامپو رنگ نزاشتم اما فقط یذره کمرنگ شده از شامپو رنگ بس استفاده کردم عالیه اما نمیخوام دیگه باشه تنوع میخوام بدم کمکن کن مرسی…

چون از رنگ موهای فانتزی استفاده کردید ، هرچند که شامپو رنگ ضعیف است اما بهترین روش برای پاک کردن رنگ موهایتان ، استفاده از ریموورهای رنگ مو شیمیایی است.

سلام وقت بخیر
من چندین سال حنا هندی به موهام میزدم و ۸ماهی بود که دیگه از حنا استفاده نکردم و رفتم موهامو دکلره کردم روش رنگ دودی گذاشتم چیزی که میخواستم نشد بعضی قسمت های موهام تناژ قرمز داره.الان میشه از ریمموور استفاده کنم؟نتیجه میده؟دوستان میگن باید مو هات رشد کنه یا کوتاه کنی من تا زیر باسنم مو دارم نمیخوام کوتاه کنم حیفم میاد.میشه راهنمایی کنید

سلام متاسفانه شما مدت زمان بسیار طولانی حنا روی موهایتان گذاشته اید و حنا رنگ گیاهی بسیار قوی است و نمی گذارد موهایتان را رنگ کنید. مخصوصا در پایه های روشن شما تناژ قرمزی را خواهید داشت. لذا توصیه می شود اگر مایل به کوتاه کردن موهای حتا شده نیستید ، یک رنگ تیره همرنگ رنگ پایه و ریشه موهایتان بگذارید و برای چند سال دیگر از حنا استفاده نکنید تا در سال های آینده پس از رشد و کوتاه شدن موهای حنا شده بتوانید بر روی موهای طبیعیان رنگ مورد نظر خود را بزنید.

سلام من رنگ شماره ۷ گذاشتم یه قسمتایی از موهام…میخوام پاک شه.موهام شکننده و خشک هم هست…چیکار کنم با کمترین اسیب پاک شه با توجه به شرایطی که نمیشه رفت ارایشگاه…کمک کنید لطفا

سلام اگر قبل از اینکار موهایتان رنگ داشته از ریموور استفاده کنید موهایتان چند رنگ می شود و چون شماره 7 رو گذاشتید موهایتان روشن شده است احتمالا ریممور کمکی به شما نخواهد کرد بهتر است یه رنگ تیره منطبق با پایه موهایتان بگذارید و سپس برای رفع خشکی موهایتان از ماسک مو داخل حمام استفاده کنید.

سلام خسته نباشید من با این موهام مشکل دارم پارسال ماهاگونی گذاشتم بعد شامپو شیمیایی کردم که رنگ روشن بزارم از قرمزی در بیاد ولی هر رنگی میزارم این قرمزی رو داره چندروز پیشم خاکستری ۷ با مقدارکمی شکلاتی ۶ با اکسیدان ۱درصد گذاشتم بازم همون قرمزی رو داره لطفاراهنماییم کنیدکه با چه رنگی بتونم بدون دکلره رنگ موهام روشن کنم ممنون

سلام
دوست عزیز رنگ هایی که داخلشون قرمز به کار رفته قرمز جز رنگ هایی هست که مقاومت زیادی داره و به سختی از بین میره شما با ریمور چندین بار ریمو انجام بدین که پیگمنت قرمزی مو در بیاد و بعد هر رنگی را که بزارید رنگ واقعی خودش رو نشون میده حالا میتوانید با استفاده از رنگ 000 مرحله به مرحله مو خودتون روشن کنید

سلام یعنی با هیچ موادی نمیشه حنا رو از بین برد میشه راهنماییم کنین ممنون میشم 💫اخه واقعا الان پشیمانم که موهامو حنا کردم 😣

Last edited 3 سالها گذشته by yegiy🤘💜

سلام.چرا عزیزم با یکسری پودر های مخصوص ریمو حنا میشه حنا رو ریمو کرد ولی باید توسط متخصص در سالن زیبایی انجام بشه

سلام ببخشید برای موهایی که چند رنگ هست ،البته رنگ معمولی هست سفیدی هم داره ( قرمز و شرابی و حنا نیست )
زیر مو تیره ،روی مو روشن ،میشه برای یک دست کردن آن از ریمور استفاده کرد تا رنگ یکدستی بدست آورد

سلام.اگه قرمز و شرابی و رنگ مشکی و حنا استفاده نکردید با همون رنگ بدون ریموو کردن میتونید یکدست کنید

سلام من موهامو واسه اولین بار رنگ کردم بدون دکلره الان میخوام برگرده به موهای اولیه خودم باید چیکار کنم؟

سلام. باید اول ریمو کنید بعد رنگ نزدیک موهای خودتون رو بذارید رو موهاتون

سلام ریموور برای موهای وسمه خورده جواب میده؟

سلام.ی مقدار سخته چون وسمه و حنا مثل یک لایه محافظ روی مو. قرار میگرن و اجازه نمیدن ماده به تار موها وارد و یا خارج بشه

سلام. وقت بخیر
من چهار ماه پیش موهامو رنگ شماره 5 شرابی زدم. الان میخوام شماره 5 زیتونی بزنم، با کدوم روش میتونم ریمو کنم؟ درضمن موهام شکننده ست نمیخوام آسیب ببینن… بدون ریمو رنگ نمیگیره؟

سلام و عرض ادب.
رنگ قرمز و شرابی جز رنگ های بدقلق و سخت از روی موها پاک میشه حتما باید ریمو بشن.از شامپو ریمو استفاده کنید

موهای من به پایه 9 رسید که رنگ نوک مدادی بذاریم. رنگ رو که چندبار شستم زیتونی شده موهام. چطور پاک کنم که روش رنگ نوک مدادی بذارم؟

موهایی که زردی داشته باشه ،شما اگه از رنگ های دودی و نوک مدادی استفاده کنید پیگمنت ابی و پایه زرد موها ترکیب میشه و به شما رنگ سبز میده .اول باید زردی موهاتون رو از بین ببرید

وقتتون بخیر
عذرخواهی میکنم مدت یک سال هست رنگ موی مشکی میزنم و البته ریشه موهام کاملا سفید هستن، الان دکو ریمور بِس رو خریدم آیا با توجه باینکه ریشه گیری رو هفته گذشته با رنگ مشکی انجام دادم اگر این ماده رو روی ریشه و ساقه بزنم مشکلی پیش نمیاره، چون در اموزشتون گفتین دوتا سه سانت مونده به ریشه؟

میخاید رنگ موهاتون رو ریمو کنید؟
دو سه سانت به ریشه به این علت هست که ریشه خودش مواد رو به سمت خودش میکشه

سلام موهام مشکی طبیعی خودمو رنگ ماهگونی شرابی گذاشتم الان سه ماه میگذره رنگ قهوه ای مونده ایا با واریاسون سبز و اکسیدان این رنگ قهوه ای پاک میشه یا اینکه چه کار کنم که پاک شه ممنون از شما

Last edited 3 سالها گذشته by محبوبه بهزادی

سلام.وقت بخیر
میتونید با ریمو کردن رنگ و رله های ناخواسته رو از بین ببرید ولی با ریمو موهاتون به رنگ اول خودش بر نمیگرده تناژ قهوه ای رو موهاتون میمونه باید موهاتون رو رنگ کنید برای رنگ کردن موها هم برای اینکه رفله های مزاحم داخل رنگ تون نباشه می تونید از واریاسیون استفاده کنید

من موهام دلکره بود روش رنگ شماره ۷‌گذاشتم الان پشیمونم میخام همون دکلره باشه با این روش ها‌جواب میده بخام ببرم رنگو؟

سلام.وقت بخیر.باید از ریموور ها استفاده کنید.ریموور شامپویی سیف تر هست

سلام من موهامو رنگ دودی روشن کردم اما رنگ زرد داده ومیخوام پاک کنم چکار کنم

سلام.میتونید ریمو کنید و از رنگ های ضد زردی در رنگساژ یا رنگ تون استفاده کنید

سلام،بعد از ریمو مو با رنگ مشکی ،رنگ موها نارنجی شده و ی قسمت هم هنوز مشکی مونده، آیا کارم ایراد داشته ، که هم مو نارنجی شده وهم قسمتی از مو مشکی مانده؟

سلام وقتتون بخیر بابت سایتتون و مطالب خوبتون ممنون یک سوال داشتم حدود یک سال و نیم پیش رنگ مشکی گزاشتم و الان میخوام لایت درارم مابینش
از دوجا پرسیدم یکیشون میگه باید ریمو کنم اون یکی میگه احتیاجی نیست میشه راهنمایی کنید

سلاموقت بخیر.خواهش میکنم.
بستگی به تکنیک متخصص داره، چون موی مشکی گذاشتید معمولا از پودرهای دکلره ریموور باید استفاده کنند که اونا قدرت پاک کنندگی رو دارن، وقتی جایی بهتون میگه احتیاج به ریمو نداره اونا میخان از دکلره های ریموور تسفاده کنند،جایی هم که میگه اول باید ریموو بشه تکنیک شون فرق داره اول میخان ریموو کنند بعد از دکلره معمولی استفاده کنند.در نهایت هر دوشون جواب میده. بستگی به مهارت متخصص داره عزیزم.

سلام
دو روز پیش جلوی موهام رو یکم رنگ کردم میخواستم فقط یکمی روشن تر از رنگ خرمایی موهای خودم بشه ولی الان تقریبا مسی شده قرمزی داره ،چطور میکنم موهام رو به رنگ طبیعی موهای خودم برگردونم ؟

سلام.وقت بخیر. موهاتون روب اید ریمو کنید از شامپو ریموور میتونید استفاده کنید

سلام یک ونیم سال پیش موهامو دکلره کردم که آسیب دید 6ماه پیش بالا موهامو به خاطر سفیدی که داشت مشکی کردم الان قسمت پایین موهام بلوند قهوه ای وسط موهام مشکیِ رنگ شده قسمت بالا مشکی طبیعی رنگ موی خودمه، الان میخوام رنگ روشن کنم چیکار کنم که یکدست شن؟ ریموور استفاده کنم بهتره یا دکلره؟ نمیخوام موهام بیشتر بسوزن

سلام.وقت بخیر. باید پیش متخصص برید و یک لایه تست بگیرن که مشخص بشه چه اتفاق برای قسمت های مختلف موهاتون افتاده و متخصص باید انجام بدن

سلام من موهام بادمجونی بور که دوسه ماه شماره دو گذاشتم امروز ریمورکردم نارنجی داد وشماره ۶ نسکافه ایی گذاشتم یهو رنگ تیره اولیه رو داد خیلی ناراحتم باید چیکار کنم دوبار ریمور گذاشتم

سلام.شما پیش متخصص باید برید که بصورت اصولی براتون کار انجام بدن.اول ریمو کنن بعد رنگ دلخواه شما رو انجام بدن

سلام
ببخشید تو قسمت ریموور طبیعی گفتین
سودا،جوش شیرین،پودر لباسشویی،مایع ظرفشویی،جوش شیرین، آیا اینا مورو نابود نمیکنن؟
من دیدم همه جا میگن ولی واقعا بعد از زدن اینا مویی میمونه؟

سلام.شما بهرته از ریمورهای شامپویی استفاده کنید چون سیف تر هسنت

سلام من تاحالاموهامورنگ نکردن بجای رنگ حنامیذاشتم الان میخوام رنگ بزارم ریموکنم حنامیره یاالکی پولم هدرمیره رفتم ارایشگاگفتن ۳۵۰تومن موندم چیکارکنم ازروی حنابزارم رنگ نمیگیره

سلام.زمانی که شما حنا میکنید یک لایه روی موها قرار میگیره و اجازه نمیده ماده خارج بشه و یا داخل موها بشه بخاطر همین باید اول ریمو بشه.حتی اگه شما روی حنا دکلره کنید بدون ریمو کردن موهاتون سبز میشه.بخاطر همین اول باید ریمو بشه

سلام من موهام ریموورکردم پشت سرموهام قهوه‌ای شده جلومشکی رنگ پذیری داره

سلام من موهام مشکی بود امروز موهام ریمور کردم پشت سرم موهام قهوه‌ای شد ولی جلو موهام مشکی موندولی حالت مشکی بودن بهتر شدموهام رنگ پذیری داره میشه راهنمایی کنید چرا اینجوری شده ممنون

سلام.خوب و بصورت یکنواخت استفاده نکردید. باید رو قسمت های تیره مجدد انجام بدید

سلام وقت بخیر
دوسال پیش مش ۹۰درصد کرده بودم و موهای نسبتا روشنی داشتم آخرین بار هم برای عید رنگ ۷/۱ مهتابی اسکالیم استفاده کردم خوشرنگ بود ولی دوام رنگ کم بود و موهای سفیدم زود رنگش میرفت هفته پیش ۶/۱ اسکالیم گذاشتم خیلی تیره شده میخوام برگرده به همون پایه روشن قبل چکار کنم

سلام.وقت بخیر
بهتره ی ریمو سطحی مثل شامپو ریمو استفاده کنید بعد موهاتون رو رنگ روشن بذارید

سلام من حدود سه ماه پیش موهام رو مشکی شماره ۱ کردم بعد از یک ماه موهام کمرنگ شد الان هم موهام انگار قهوه ای تیره شده که به قرمزی میزنه یعنی اصلا انگار رنگ مشکی نذاشتم حالا میخوام یه رنگ دیگه که فقط چند درجه روشن تر باشه بذارم مثل شکلاتی به نظر شما حالا که رنگ مشکی موهام کمرنگ تر شده و به قرمزی میزنه میشه بدون ریمور موهام رو رنگ کنم؟

سلام عزیزم.رنگ مشکی چون پیگمنت خیلی بالایی داره خیلی سخت با رنگ تغییر پایه میده بهتره قبلش ریمو کنید تا راحت تر بتونید چند درجه روشن کنید موهاتون رو

سلام من حدودآ یه ماه پیش موهامو دکلاره کردم بعد رنگ صدفی زدم
چون از رنگش خوشم نیومد حدوددوهفته پیش موهامو وسمه زدم که دیدم رنگشون سبز لجنی شد بعد با حنای هندی مشکی رنگ زدم که متاسفانه رنگ وسمه نرفت یفنی تیره شد ولی از بین نرفت امروزم رنگ شیمیایی بلند شکلاتی گذاشتم همه موهام رنگ شدن جز اونایی که وسمه بودن الانم دورنگ شده موهام یه جاهایی سبزه یه جاهایی شکلاتی
چکار کنم این رنگ وسمه بره؟؟؟؟؟؟؟لطفآ یه راه حل بدین خیلی ناراحتم بابت این موضوع😭😭😭

سلام وقت بخیر. باید پیش متخخص رنگ برید و اول موهاتون رو ریمو کنن بعد رنگ دلخواه تون رو بزنید

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.