ریموور مو

ریموور مو

ریموور مو چیست؟

ریموور مو پاک کردن رنگ ناخواسته مو مانند رنگ شرابی و رنگ های گیاهی است. استفاده از ریموور مو برای از بین بردن رنگ نامطلوب مو بهترین روش است. به بیانی دیگر دکلره به عملی گفته می شود که نتیجه ی آن پراکنده کردن و خارج کردن پیگمنت های طبیعی مو (منظور موی رنگ نشده است ) از ساختمان مو بوده و رنگ مو را روشن می کند.

در این مقاله مطالب زیر را مطالعه خواهید کرد:
همچنین با ثبت نام در کلاس های آموزش رنگ و مش مو موسسه آموزش آرایشگری هنرآموزان آخرین تکنیک های آرایشگری حرفه ایی را بیاموزید.


پاک کردن رنگ مو

انواع ریموور رنگ مو

ریموور مو یا پاک کننده رنگ مو، دارای انواع مختلفی است. با توجه به جنس مو و تناژ رنگ موی ناخواسته، می توانید یکی از این ریموور ها را استفاده کنید.

ریموور دو فاز

این نوع ریموور دارای 2 مایع با شماره متفاوت است. مایع ها را می بایست به طور مساوی با هم ترکیب کنید و از پشت سر روی موها بمالید. مدت زمان مکث ریموور دو فاز به جنس مو و رنگ موی بستگی دارد. در کاتالوگ محصولات زیبایی مو، زمان مکث و طرز استفاده نوشته می شود. بهتر است قبل از استفاده از ریموور، کاتالوگ مربوطه را خوب مطالعه کنید.


ریموور مو


ریموور پودری

دو نوع پودر دکلوره وجود دارد:آبی و سفید.آبی نوع قوی از پودر دکلره هاست و سفید نوع ضعیف آن. سعی کنید از مارکهای معتبر و قابل اطمینان استفاده کنید تا موها آسیب کمتری ببینند.
ریموور های پودری مانند پودر دکلره هستند. این ریموور ها می بایست با اکسیدان ترکیب شوند. پس از ۳۰ دقیقه ماندن ریموور روی موها، موهایتان را بشویید. اگر پودر ریموور مایع مخصوص داشته باشد دیگر احتیاجی نیست که با اکسیدان مخلوط کنید. پس از ترکیب پودر ریموور با مقدار مشخصی اکسیدان و زمان مکث، نتایج زیر به دست می آید.

50 گرم پودر ریموور+ 120 میل آب داغ با زمان مکث 1 الی 1:30 ساعت = پایه 2

50 گرم پودر ریموور + 150 میل اکسیدان 0.5 یا 3 درصد با زمان مکث 45 دقیقه الی 1 ساعت = پایه 3

50 گرم پودر ریموور + 150 میل اکسیدان 1 یا 6 درصد با زمان مکث 45 دقیقه الی 1 ساعت = پایه 4

50 گرم پودر ریموور + 150 میل اکسیدان 2 یا 9 درصد با زمان مکث 45 دقیقه الی 1 ساعت = پایه 5

توجه داشته باشید برای پاک کردن رنگ مو می بایست دو هفته از زمان رنگ کردن موهایتان گذشته باشد. رنگ بعدی موهایتان را ۳ روز پس از ریموور بگذارید. از ریموور مو برای پاک کردن رنگ مو های مشکی، شرابی و رنگ های گیاهی استفاده می شود.

توجه کنید که با رنگ فقط تا سه درجه می توان رنگ مو را روشن کرد. چنانچه بخواهیم موی طبیعی را بیشتر از چهار درجه روشن ترکنیم ابتدا باید موها را دکلره کرده و بعد از آن رنگ انتخابی را استفاده نمایید.

ریموور مو

ریموور مو در خانه

پاک کردن رنگ مو در منزل کار راحتی است که با خواندن این مقاله، بدون اینکه موها آسیب ببیند و با صرف زمان و هزینه کمتری به سادگی می توانید انجام دهید.

پودر لباس شویی ساده

برای ریموور رنگ موی تیره می توانید از پودر لباس شویی استفاده کنید. پس از 5 مرتبه استفاده از این روش رنگ موهایتان به رنگ بلوند تغییر می کند.

نکته بسیار مهم: پودر لباس شویی می بایست فاقد مواد سفید کننده باشد.

ابتدا موهایتان را خیس کنید و با یک قاشق غذاخوری (متناسب با حجم موهایتان) موهایتان را بشویید. پودر لباس شویی باید روی موهایتان کف کند. ابتدا ساقه موهایتان که دیرتر از ریشه مو روشن می شود را بشویید.

همچنین شما می توانید 1/4 لیتر از شامپوی معمولی را با 4-5 قطره از مایع ظرفشویی مخلوط کرده و به ترتیب گفته شده از آن به جهت پاک کردن رنگ موهای خود استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که با توجه به تنوع مواد مختلف ظرفشویی و ترکیب آنها استفاده از این روش توضیح نمی گردد.

ریموور مو


سرکه

نکته مهم: از سرکه سیب و سرکه قرمز استفاده نکنید !!!
سرکه را می توانید به نسبت مساوی با آب گرم مخلوط کرده و از آن استفاده کنید. اسیدیته سرکه باعث واکنش با مواد قلیایی رنگ ها شده و موجب حذف رنگ های موهای شما می شود.
سرکه و روغن گیاهی را با توجه به حجم موهایتان مخلوط کنید. پس از خیس کردن موهایتان، مواد مخلوط شده را روی موهایتان خوب ماساژ دهید و با صابون بشویید. این کار را تا زمانی که رنگ از موهایتان خارج نشده، تکرار کنید.
پس از این کار موهای خود را 15 – 20 دقیقه بپوشانید. پس از طی این مدت موهای خود را مرتب بشویید.


ریموور مو


جوش شیرین

مخلوط جوش شیرین و شامپوی ضد شوره بهترین روش ریموور خانگی موهای رنگ شده است. موهایتان را چند دفعه با این مخلوط بشویید. شامپوی ضد شوره به خاطر فرمولاسیون بسیار قوی، بهترین ریممور برای رنگ های موقت نیز است. جوش شیرین یکی از مواد طبیعی است که مانند دکلره موها را روشن می کند و آسیب کمتری به مو می رساند.


ریموور مو


روغن نارگیل

پس از شستشوی موها با آب داغ و شامپو، روغن نارگیل را با آب داغ مخلوط کرده و روی موها و پوست سر خود بمالید. پوست سر و موهای خود را با روغن نارگیل مخلوط شده با آب داغ، خوب ماساژ دهید. موها را با حوله خشک و به مدت 1 ساعت پوشش دهید. پس از گذشت 1 ساعت موها را با آب داغ بشویید. این روش برای سریع پاک کردن رنگ مو مناسب و بی ضرر است.


پاک کردن رنگ مو


قرص ویتامین C

اگر رنگ موهایتان عمر زیادی دارد پس از 30 مرتبه شستشو پاک می شود، میتوانید با ترکیب قرص ویتامین ث و آب، خمیر درست کنید و روی کف سر و روی موهایتان بگذارید. پس از نیم ساعت موهایتان را آب کشی کنید. تکرار این کار باعث می شود رنگ مویی که عمر زیادی دارد سریع پاک شود. برای جلوگیری از شکنندگی موهای خود ازنرم کننده مو و برای آب کشی موها از آب ولرم استفاده کنید.


پاک کردن رنگ مو


لیموترش

لیموی ترش و تازه به خاطر وجود اسید سیتریک که سفید کننده طبیعی خوبی می باشد، برای پاک کردن رنگ مو گزینه مناسبی می باشد. آب لیمو ترش تازه را در ظرفی بریزید. پوست سر و موهای خود را با آب لیموی ترش ماساژ دهید. مراقب باشید پوست سرتان را زیاد چنگ نزنید به خاطر اسید سیتریک لیمو ترش احتمال زخمی شدن پوست سرتان وجود دارد.

اجازه دهید آب لیموی ترش نیم ساعت روی موهایتان و کف سرتان بماند. پس از نیم ساعت موهایتان را با شامپوی مخصوص خود بشویید. برای جلوگیری از شکنندگی موهایتان ازنرم کننده مو و برای آب کشی موهایتان از آب ولرم استفاده کنید.


پاک کردن رنگ مو


سودا

ترکیب شامپو و سودای خوراکی به خصوص شامپوی ضد شوره، برای پاک کردن رنگ ناخواسته موها بسیار مؤثر و بدون عوارض است. سودای خوراکی یک لایه بردار خوراکی طبیعی است.


سودا


آب داغ

در کاتالوگ رنگ مو نوشته می شود که رنگ موی مورد نظرتان پس از چند بار شستشو پاک می شود. معمولا اکثر رنگ موها پس از 20 بار شستشو پاک می شوند. می توانید برای سریع پاک شدن رنگ موهایتان برای شستشو از آب دغ استفاده کنید. پس از پایان شستشو برای جلوگیری از شکنندگی موهایتان ازنرم کننده مو و برای آب کشی موهایتان از آب ولرم استفاده کنید.


پاک کردن رنگ مو

نکات قابل توجه برای ریموور مو

انجام ریموور مو با روش های خانگی که در مطلب بالا ذکر کردیم، بدون عارضه می باشد. استفاده ی مکرر از ریموور های شیمیایی برای موها مضر است. بهتر است کمتر از ریموور های شیمیایی استفاده کنید. قبل از استفاده از ریموور های شیمایی، برای گرفتن نتیجه بهتر، به نکات مهم مطلب زیر توجه داشته باشید.

 • قبل از استفاده از ریموور ها موهای خود را با شامپو قلیایی کریتیو، به مدت 5 دقیقه خوب شسته و پس از خشک کردن موها از ریموور استفاده کنید.
 • ابتدا ساقه ی مو را به مواد ریموور آغشته کنید. پس از 20 الی 30 دقیقه ریموور را به ریشه مو بمالید.
 • پس از ریموور مو، از شامپوهای نرم کننده ی مو استفاده نکنید.
 • بهتر است قبل از اضافه کردن اکسیدان، 25 گرم از پودر ریموور را با 5 میل روغن آرگان ترکیب کنید. استفاده از روغن آرگان در ترکیب ریموور، از خشکی موها جلوگیری می کند.
 • پس از ریموور رنگ های مشکی، شرابی و قرمز رنگ موها نارنجی قرمز یا نارنجی زرد می شود. برای پوشش این مشکل بهتر است از رنگ های تناژ دودی استفاده کنید.
 • از ریموور ها برای موهای طلائی استفاده نکنید.
 • از مارک های مرغوب ریموور مانند بس و کریتیو استفاده کنید.

دوره های آموزش رنگ مو و آموزش کوتاهی مو در آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان برگزار می شود.

گالری عکس رنگ مو

در ادامه تعدادی از عکس های منتخب رنگ مو را مشاهده خواهید نمود. برای مشاهده عکس های بیشتر به صفحه گالری عکس انواع مدل رنگ مو مراجعه نمایید. برای مشاهده عکس ها در سایز بزرگتر بر روی عکس منتب کلیک کنید.

20 دیدگاه ها

 1. یگانه اعتضادی گفت:

  سلام .
  در نتیجه استفاده از هر کدوم از ریموور ها ، چه عوارضی ممکنه پیش بیاد؟
  احیانا خطرناک نیست که ؟ مثلا باعث ریزش مو بشه؟

  • سلام.
   ریموور ها برای پاک کردن رنگ مو (مشکی و شرابی) استفاده می شود،به هر حال هر ماده شیمیایی بر روی مو یا پوست سر تاثیر می گذارد، اگر با نحوه استفاده از ریموور ها آشنایی داشته باشید براحتی می توانید رنگ موهای خود را با کمترین آسیب به موها ریموو کنید و از بین ریموور ها، ریموور دو فاز کمترین آسیب را بر روی موها دارد.

 2. فائزه صقائی گفت:

  عالییییییییییییییییی

 3. فاطمه گفت:

  برای ازبین بردن رنگ حنا خوب است این ریموور؟؟؟؟؟؟

  • حنا باعث میشود یک لایه نازک روی موها را قرار بگیرد و اجازه نمی دهد هیچ ماده ای وارد ساختمان مو شود. بخاطر همین موهایی که حنا دارند را نمی شود دکلره و یا رنگ کرد، چون هر رنگی روی موهاتون بذارید اون چیزی که مد نظرتون هست در نمیاد، بخاطر همین توصیه میشه که خانم ها از حنا استفاده نکنند، ریموور ها هم مثل سایر مواد شیمیایی نمیتوانند حنا رو پاک کنند.

  • ناشناس گفت:

   بله

 4. باران گفت:

  سلام ببخشید من موهامو دکلره رنگ پلاتینی کرده بودم الان میخوام که موهام به رنگ خودش باشه میشه لطفا راهنماییم کنین و اینکه موهام قبلا لخت بود ولی الان که دکلره کردم وز وز وایمیسه.خیلی دیگه از رنگم بدم میاد لطفا راهمناییم کنین که موهام به حالت اولش برگرده.

  • سلام
   میتونید از رنگ قهوه ای تیره نزدیک به رنگ زمینه موهای خودتون استفاده کنید البته این نکته رو بدونید هر رنگ تیره ای هم که روی موی دلکره شده استفاده کنید با چندین بار شستن روشن تر میشه. تنها راه همینه که مجددا موهاتون رو رنگ کنید. در مورد وز شدن موهاتون هم احتمالا در روند دلکره موهاتون آسیب دیده که پیشنهاد می کنم از ترکیب روغن زیتون و بادام تلخ بعد از استحمام استفاده کنید که تاثیر مثبتی روی کم کردن وز موهاتون خواهد داشت.

 5. ناشناس گفت:

  سلام
  برای پاک کردن شامپو رنگ مو مشکی دوقلو، کدوم یکی از ریمور دو فاز مایع یا ریمور های خانگی که اسم بردید، رو پیشنهاد میکنید؟

  • سلام برای ریموور کردن رنگ موی مشکی بهترین ریممور های جدید مدل شامپویی هستند .

   • ناشناس گفت:

    سلام من موهام شرابیه می‌خوام عوضش کنم باریموکردن درست میشه

    • رنگ شرابی از جمله رنگ های خیلی قوی است که ماندگاری و مقاومت زیادی دارد. البته با ریموور مو می توان این رنگ مو را از بین برد . اما بهتر است برای آسیب کمتر رسیدن به موهایتان چند ماه زمان بدهید . همه چیز در مورد آموزش رنگ و مش مو را می توانید در کلاس های آموزش آرایشگری هنرآموزان یاد بگیرید . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166407611 تماس حاصل فرمایید.

 6. فاطمه درخشانی گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید رموور های طبیعی برای پاک کردن رنگ مویی که پاک شده یارشد ریشه داشه فقط به درد میخوره یا اگه از رنگ مویی خوشمون نیاد هم میتونیم با این روش پاک کنیم ؟؟؟

  • ریموور های رنگ مو چه طبیعی چه صنعتی و شیمیایی همه کاربرد های مشابه دارند و برای پاک کردن رنگ های شیمیایی از مو کاربرد دارد. ریموور های طبیعی ضعیف هستند و ریموور های صنعتی قوی تر و کاربردی تر هستند.

 7. ناشناس گفت:

  سلام،وقتتون بخیر ،من یه ماه پیش موهامو رنگ گیاهی مشکی گذاشتم،به نظرتون این روش هایی که گفتین میتونه رنگ گیاهی مشکی روی موی من رو پاک کنه؟و اینکه بعدش میتونم رنگ بلوند بدون دکلره بزارم؟

  • سلام . چون می فرمایید رنگ گیاهی گذاشتید که بسیار قوی هستند و رنگ تیره گذاشته ایند هرچند ریموور مو شیمیایی تا حدی تیرگی موهای شما را از بین ببرد اما قطعا موی شما بسیار آسیب دیده شده و دکلره باعث سوختن موهایتان خواهد شد چون دو تا ماده شیمیایی بسیار قوی رو موهایتان قرار داده اید دکلره قطعا باعث آسیب جدی به موهایتان خواهد شد.

 8. الی گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  من ۱۵ روز پیش موهامو هایلایت کردم رنگ لایتش صدفی هست و دوست دارم اما رنگ بقیه ی موهام قهوه ای شده و تناژ قرمز داره و در کف سر که فرق سر باز میشه بیشتر دیده میشه
  برای پاک کردن تناژ قرمز واریانسیون سبز رو با کمی اگسیدان قاطی کردم و به فقط به بالای سرم زدم که متاسفانه قسمت لایت موهام آبی شده
  چکار کنم که پاک بشه خیلی غصه میخورم و ناراحتم

  • با سلام دوست عزیز متاسفانه شما بسیار غیر اصولی موهای خود را رنگ کرده این و الان هیچ کاری نمیشه کرد جز اینکه موهای خود را یک دست رنگ یک یا چند شماره تیره تر بگذارید تا همه تناژ های متناقض ایجاد شده را بپوشاند. و سری بعد برای انجام رنگ و لایت مو به یک آرایشگاه و آرایشگر با تجربه مراجعه کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بستن
برگشت به بالا