لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

پاکسازی پوست در آرایشگاه

همانطور که می‌دانید پوست بیشتر در معرض رادیکال‌های آزاد، گازهای سمی، گرد و غبار و آلودگی‌ها قرار دارد؛ به همین دلیل به سرعت آسیب دیده و دچار مشکلات گوناگونی می‌شود، اما با این حال نقش بسیار مهمی را در زیبایی ظاهر ایفا می‌کند؛ به همین خاطر افراد سعی دارند تا با انجام یک سری اقدامات از پوست خود محافظت کنند.

یکی از اقداماتی که نه تنها به حفظ سلامت پوست بلکه به بهبود عارضه‌های پوستی و شادابی آن کمک می‌کند، پاکسازی پوست در آرایشگاه است؛ زیرا به صورت عمقی آلودگی‌ها را از بین می‌برد و منافذ بسته شده که باعث بروز جوش‌ها و آکنه‌ها شده‌اند را باز می‌کند تا پوست به خوبی تغذیه و آبرسانی شود. ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی پاکسازی پوست در آرایشگاه و مزایای آن بپردازیم تا شما برای پاکسازی پوست خود به طور اصولی عمل کنید؛ پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مزایای پاکسازی پوست در آرایشگاه

پاکسازی پوست دارای مزایا و فوایدی است که در این قسمت از مقاله به آن اشاره خواهیم کرد:

  • پاکسازی پوست در آرایشگاه باعث می‌شود تا پوست به صورت عمقی، از هرگونه آلودگی پاک شود، که این امر موجب شادابی و شفافیت پوست می‌شود.
  • در این نوع پاکسازی؛ از ابزارآلاتی استفاده می‌شود که خونرسانی در پوست را افزایش می‌دهد که این امر باعث می‌شود تا پوست کلاژن‌سازی را انجام دهد و مانع از ایجاد چین‌وچروک می‌شود تا در سنین بالا نیز فرد جوان به نظر برسد.
  • پاکسازی پوست باعث می‌شود تا جوش‌ها، آکنه و لک‌های روی پوست از بین برود تا پوست زیباتر به نظر برسد.
  • این عمل همچنین باعث می‌شود فرد برای مدت زمانی هر چند کوتاه آرامش داشته باشد و حس خوبی را تجربه کند.

مطلب پیشنهادی: چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

روش‌های پاکسازی پوست در آرایشگاه

روش های پاکسازی پوست در ارایشگاه

همه ما حداقل یکبار در خانه اقدام به پاکسازی پوست خود کرده‌ایم؛ اما به دلیل آن که محصولات مناسب پوستمان را نمی‌شناسیم گاهی باعث شدیدتر شدن عارضه‌های پوستی شده‌ایم، یا برخی اوقات نیز مشغله زیادمان در روز مانع از انجام این کار شده است. اما هیچ جای نگران نیست زیرا در حال حاضر که اکثر افراد می‌دانند با انجام روشی ساده به نام پاکسازی پوست می‌توانند احتمال بروز عارضه‌های پوستی را کاهش دهند، بخش تخصصی در آرایشگاه‌ها تاسیس شده که به صورت حرفه‌ای به انجام این کار پرداخته‌اند.

پاکسازی پوست در آرایشگاه به دو روش به نام پاکسازی پوست با دستگاه و پاکسازی پوست بدون دستگاه انجام می‌شود.

پاکسازی پوست بدون دستگاه

در این روش متخصص ابتدا با کمک لامپ مخصوص نوع پوست را تشخیص می‌دهد، سپس از ژل، تونر و شیر پاک‌کن برای زدودن آلودگی‌ها استفاده می‌کند و پس از آن تغذیه‌رسانی و آبرسانی به پوست را با کمک ماساژ صورت انجام می‌دهد.

پاکسازی پوست در آرایشگاه با دستگاه

این روش از پاکسازی پوست اغلب به افرادی که پوست چربی دارند پیشنهاد می‌شود؛ زیرا متخصص با استفاده از دستگاه، لایه‌های عمیق ‌تری را از آلودگی‌ها پاک می‌کند که باعث می‌شود پوست کمی ملتهب شود، به همین دلیل برای کسانی که پوست حساسی دارند؛ هرگز مناسب نیست.

مراحل پاکسازی پوست در آرایشگاه

با آن که پاکسازی پوست در آرایشگاه به دو روش انجام می‌شود، اما مراحل آن یکسان است، به همین دلیل ما در این بخش به معرفی تمامی آن مراحل پرداخته‌ایم تا شما آگاهی کاملی نسبت به کارهای که روی پوست تان انجام می‌شود، داشته باشید.

بنر دوره پاکسازی پوست

آماده‌سازی پوست برای انجام پاکسازی

در ابتدا پس از ورود به سالن آرایشی، باید نزد مشاوره رفت زیرا سوالاتی از قبیل نوع داروهای مصرفی، شرایط تغذیه و رژیم غذایی، میزان نوشیدن آب در روز و … از شما پرسیده می‌شود تا متخصص متناسب با نوع پوستتان؛ محیط و مواد لازم را آماده کند؛ سپس شما را بر روی تختی خوابانده و روکشی روی شما می‌اندازند و هدبندی بر روی موهایتان می‌زنند تا حین انجام کار، موها و لباستان آلوده نشوند. فقط به این نکته توجه کنید که قبل از شروع کار با آرایش پاک‌کن تمامی آرایش‌های خود را پاک کنید تا سریع‌تر روند پاکسازی آغاز شود.

تشخیص نوع پوست و انتخاب نوع پکیج

پس از آماده‌سازی نوبت تشخیص نوع پوست است که متخصص توسط ابزارآلاتی که دارد و با دقت؛ پوست را مورد بررسی قرار می‌دهد، تا نوع پوست به درستی تشخیص داده شود. پس از آن باید پکیجی مناسب نوع پوست را انتخاب کرد تا پوست دچار عارضه‌های شدیدتری نشود.

مطلب پیشنهاد: بهترین آرایشگاه‌های تهران

بخور پوست

بخور پوست

قبل از شروع هر کاری ابتدا برای پاکسازی پوست در آرایشگاه باید از دستگاه بخور استفاده کرد؛ زیرا نه تنها موجب آرامشتان می‌شود بلکه باعث باز شدن منافذ پوست و آسان شدن مرحله تخلیه نیز خواهد شد. در این مرحله گاهی افراد از دانه‌های گیاهی نیز استفاده می‌کنند تا مشتری از فواید آن نیز بهره‌مند شود.

اسکراب و لایه‌بردار پوست

اکنون نوبت استفاده از اسکراب و لایه‌پرداری پوست است که ممکن است از روش‌های فیزیکی یا شیمیایی پیلینگ صورت برای انجام آن استفاده شود؛ زیرا متخصص تشخیص‌دهنده این موضوع است که کدام روش به کار گرفته شود؛ آن هم به این دلیل که در روش فیزیکی از دستگاه‌های مختلفی برای زدودن لایه‌ای از سلول‌های مرده استفاده می‌شود، اما در روش شیمیایی تنها از کرم و اسکراب یا اسید پاکسازی برای لایه‌برداری استفاده می‌شود.

تخلیه جوش‌های سرسیاه

زمانی که پاکسازی صورت انجام می‌شود، آلودگی‌ها از عمق پوست خارج می‌شوند؛ اما اگر زمان آن به تعویق بیافتد، جوش‌های سرسیاه نمایان می‌شوند، که در این مرحله باید آن‌ها را با ابزاری به نام پیلینگ یا کمدن تخلیه کرد، به این صورت که اطراف جوش را فشار داده تا آلودگی‌ها خارج شوند.

ماساژ

طی انجام مراحل پاکسازی پوست در آرایشگاه، پوست صورت درد ناشی از تخلیه جوش‌ها را تجمل کرده است، به همین دلیل برای کاهش دردها متخصصصین از ماساژ استفاده می‌کنند تا گردش خون نیز افزایش یابد و پوست شاداب و سرحال شود.

استفاده از ماسک

پس از ماساژ و باز شدن منافذ، متخصص از ماسکی استفاده می‌کند تا پوست به خوبی تغذیه شود.

مرحله نهایی

در این مرحله پس از شستن ماسک، از محصولات مراقبتی مانند ضدآفتاب استفاده می‌شود تا پوستتان که بعد از پاکسازی، حساس شده در برابر نور خورشید آسیبی نبیند.

انواع پاکسازی پوست با دستگاه در آرایشگاه‌ها

انواع پاکسازی پوست با دستگاه در آرایشگاه‌ها

همانطور که گفته شد یکی از روش‌های پاکسازی پوست در آرایشگاه با دستگاه است اما به دلیل آن که تنوع دستگاه‌ها زیاد است، ما تصمیم گرفتیم در این قسمت انواع دستگاه‌ها را معرفی کنیم تا شما با وظیفه و نحوه کار آن‌ها آشنا شوید.

پاکسازی با دستگاه میکرونیدلینگ

این دستگاه همانطور که از نامش مشخص است باعث ایجاد سوارخ‌های ریزی بر روی پوست می‌شود تا پوست تحریک شده و کلاژن‌سازی را انجام دهد. این دستگاه سوراخ‌های سطحی بر روی پوست ایجاد می‌کند که نه تنها مشکل خاصی به وجود نمی‌آورند؛ بلکه باعث شادابی بیشتر پوست نیز خواهند شد.

پاکسازی با دستگاه لایه‌بردار

این دستگاه به دلیل آنکه یک لایه از پوست را با تمامی جوش‌ها، آکنه‌ها و سلو‌ل‌های مرده برمی‌دارد، در یک جلسه تاثیر زیادی بر روی پوست می‌گذارند و به همین دلیل خواهان زیادی دارد اما تنها باید توسط متخصص این کار انجام شود تا این دستگاه آسیبی به پوست نزند.

برس آنالیزگر پاک‌کننده پوست

این دستگاه به متخصصینِ پاکسازی پوست در آرایشگاه کمک می‌کند تا نوع پوست را به درستی تشخیص دهند و از مواد و محصولات مناسب پوست استفاده کنند. فقط به این نکته توجه داشته باشید که هنگام استفاده از این دستگاه نباید هیچ گونه آرایشی داشت.

دستگاه هوشمند درمان با ماسک

این دستگاه در واقع زمانی استفاده می‌شود که فرد عجله داشته یا مشغله زیادی دارد؛ زیرا به گونه‌ای ساخته شده که در عرض 90 ثانیه مزایای هر نوع ماسکی را به پوست می‌رساند.

دستگاه ماساژور لیفتینگ

این دستگاه که شباهت زیادی به دستگاه ماساژور معمولی دارد؛ از غلتک‌هایی تشکیل شده که پوست را ماساژ داده جریان خون افزایش یابد و چین‌وچروک‌های پوست از بین بروند و برای پاکسازی پوست در آرایشگاه مناسب است.

دستگاه اتوی صورت

این دستگاه که طرفداران زیادی دارد؛ پس از انجام ماساژ و استفاده از مواد ویتامینه استفاده می‌شود تا آلودگی‌های باقی مانده را از بین ببرد و پوست را تحریک به کلاژن‌سازی کند.

دستگاه مینی هایفو

این دستگاه با تاثیر بر روی سه لایه اصلی پوست، باعث بهبود چین‌وچروک می‌شود زیرا سطح کلاژن‌سازی را در سه لایه افزتیش می‌دهد.

دستگاه میکرودرم و هیدرودرم پاکسازی پوست در آرایشگاه

این دو دستگاه هر دو وظیفه کلاژن‌سازی و لایه‌برداری پوست را انجام می‌دهند؛ اما با این تفاوت که پایه کار دستگاه هیدرودرم همانطور که از نامش مشخص است، آب است و آبرسانی پوست را نیز انجام می‌دهد؛ در حالی که پایه کار دستگاه میکرودرم کریستال‌های اکسید آلومینیوم است.

دستگاه LED

این دستگاه دارای نورهای آبی و قرمز است که به از بین رفتن آکنه‌ها و لک‌ها کمک می‌کند، زیرا کلاژن‌سازی را افزایش داده که باعث ا بین رفتن رنگدانه‌ها می‌شوند.

مطلب پیشنهادی: معرفی کامل دستگاه‌های پاکسازی پوست

آیا پاکسازی پوست در آرایشگاه برای پوست‌های حساس مناسب است؟

پاکسازی پوست حساس

در جواب این سوال باید گفت بله. تمامی افراد با هر نوع پوستی می‌توانند برای پاکسازی پوست خود به آرایشگاه مراجعه کنند اما افرادی که پوست‌ حساسی دارند باید مراقبت بیشتری را انجام دهند و به متخصص خود نوع پوستشان را بگویند، تا او هم از مواد و دستگاه‌هایی متناسب با پوست حساس استفاده کند، آن هم به این دلیل که پوست‌های حساس نسبت به محصولات گوناگونی به سرعت واکنش نشان می‌دهند و با کوچکترین ضربه‌ای ملتهب می‌شوند.

هزینه پاکسازی پوست در آرایشگاه

هزینه پاکسازی پوست بدون دستگاه در آرایشگاه

هزینه پاکسازی پوست در آرایشگاه بدون دستگاه بسیار کمتر از پاکسازی پوست در آرایشگاه با دستگاه است؛ زیرا تنها به صورت شیمیایی انجام می‌شود اما با این حال نمی‌توان قیمت ثابتی برای آن بیان کرد. آن هم به این دلیل که به عواملی همچون مکانِ آرایشگاه، مواد به کار رفته و میزان مواد به کار رفته بستگی دارد.

هزینه پاکسازی پوست با دستگاه در آرایشگاه

هزینه پاکسازی پوست با دستگاه از دیگر روش‌های فشیال بیشتر است؛ زیرا علاوه بر مواد، دستگاه‌هایی نیز به کار می‌روند که برای هر کدام هزینه‌ای صرف شده است. برای پاکسازی پوست با دستگاه نیز نمی‌توان مقدار ثابتی را تعیین کرد زیرا به آرایشگاهی که فرد مراجعه کرده است و دستگاه‌هایی که هنگام فشیال به کار رفته و مواد مصرفی بستگی دارد.

بنر اینستاگرام پاکسازی پوست

کلام آخر

حال که دانستید پاکسازی پوست در آرایشگاه چگونه انجام می‌شود و چه مزایایی دارد؛ بهتر است به یک مرکز معتبر مراجعه کنید تا لذت پوست شاداب و سلامت را بچشید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
ماسک ورقه ای چیست
آموزش مراقبت و زیبایی پوست
مزایا و معایب ماسک ورقه‌ای

پوست اولین و بزرگ‌ترین سد دفاعی بدن است که توسط دیگران قابل مشاهده است و به همین دلیل از گذشته تا کنون داشتن پوستی سالم

میلیا چیست
آموزش پاکسازی پوست
میلیا چیست؟

بدون شک مراقبت از پوست اهمیت بسیار زیادی در زیبایی شما دارد، از طرفی پوست بیشتر در معرض خطر عوامل محیطی قرار دارد و آسیب‌های

انواع لک پوستی
آموزش پاکسازی پوست
انواع لک پوستی و نحوه درمان آن‌ها

این روزها جذابیت ظاهری یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی روابط اجتماعی محسوب می‌شود که به المان‌های گوناگونی مانند نوع پوشش، آراستگی، پوست و مو

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.