لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

چگونه با آرایشگر خود صحبت کنیم؟

 • چگونه مدل موی مناسب خود را پیدا کنیم؟
 • آیا در حین کوتاهی مو با آرایشگر خود صحبت کنیم؟
 • اصطلاحات کوتاهی مو چیست ؟
 • بعد از اتمام کوتاهی چکار کنیم؟

در مقاله “چگونه با آرایشگر موی خود صحبت کنیم ؟” تلاش کرده ایم به تمام سوالات بالا پاسخ دهیم.

چگونه با آرایشگر خود صحبت کنیم ؟

چگونه با آرایشگر خود صحبت کنیم

آیا تا به حال به این فکر کرده اید چگونه با آرایشگر خود صحبت کنیم تا مشکلی پیش نیاید؟ ممکن است توضیح دادن مدل موی مورد علاقه خود به آرایشگر، برای برخی افراد کار دشواری باشد و در نتیجه باعث ایجاد سوءتفاهم برای آرایشگر مورد نظر در مورد مدل موی دیگری شود. در این مقاله از سایت به موضوع چگونه با آرایشگر موی خود صحبت کنیم پرداخته ایم تا با ارائه راهکار های مناسبی برای دستیابی به مدل موی مد نظرتان دیگر مشکلی نداشته باشید.

دوره های مرتبط : دوره آموزش کوتاهی مو

بخش اول: تحقیق کردن قبل از هرگونه تصمیم گیری

ابزار لازم کوتاهی مو

 • به دنبال تصاویری از مدل موهای مورد علاقه خود در دیگران باشید. در سایت های اینترنتی به دنبال تصاویر مدل موهایی بگردید که هم مورد علاقه تان باشند و هم به فرم و شکل صورتتان بیاید. همچنین لازم است در انتخاب مدل موی مورد علاقه خود، دسترسی کاملی به تصاویر نقاط مختلف مو، مانند جلو، پشت و کناره های صورت داشته باشید. بعد از نشان دادن تصاویر مدل موی مورد نظر خود به آرایشگرتان، او ممکن است تغییراتی جزیی در برخی قسمت های مدل موی پیشنهادی شما ایجاد کند، تا مدل مو ظاهر زیباتری به صورت شما ببخشد.

[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]

 • اگر میخواهید مدل مویی که در گذشته داشتید را بر روی موهای فعلی خود ایجاد کنید، بهتر است عکس های گذشته خود با مدل مویی که داشتید را به آرایشگرتان نشان دهید و از او بخواهید که همان مدل را بر روی موهای شما پیاده کند. تجربه ثابت کرده که نشان دادن عکس از مدل موی مورد نظرتان بهتر از توضیح دادن چیزی است که از آرایشگر موی خود انتظار دارید.
 • قبل از کوتاه کردن موی خود، در مورد آرایشگر موی مورد نظرتان تحقیق کنید. اگر دوستانی دارید که سالها مشتری وفادار یک استایلیست موی خاص بوده اند، از آنها در این مورد مشورت بخواهید. همچنین با مشاهده نمونه کارهای آرایشگر مورد نظر، به راحتی قادر به انتخاب ماهر ترین آنها خواهید بود.

برای دیدن جدیدترین مدل موها مقاله مدل موی آسیای شرقی را ببینید.

بخش دوم: برقراری ارتباط در حین اصلاح موها

اعتماد به آرایشگر

 1. برای رفتن به آرایشگاه، سبک لباس پوشیدن خود را تغییر ندهید. سبک لباس پوشیدن روزمره خود را دنبال کنید و بخاطر اینکه ممکن است لباس هایتان در طول اصلاح موهایتان کثیف شود، لباس ساده تر و یا قدیمی تر نپوشید. یک آرایشگر مو با توجه به تیپ و ظاهر شما، مدل موی مناسب برای شما را انتخاب می‎کند. همچنین، موهای خود را به همان سبک و سیاق روزهای دیگر مرتب کرده و به آرایشگاه بروید، حتی اگر موهایتان آسیب دیده است، زیرا لازم است که آرایشگرتان از روش نگهداری موهایتان مطلع شود.
 2. برای انتخاب بهتر مدل موی خود، به آرایشگرتان اطلاح دهید که روزانه چه مقدار وقت صرف رسیدگی به موهای خود می‎کنید. برای مثال برخی از افراد روزانه زمان زیادی را صرف رسیدگی به موهای خود می‎کنند، در حالی برخی دیگر تنها برای بیرون از منزل موهای خود را مرتب می‎کنند. بنابراین برای داشتن مدل مویی مناسب، این اطلاعات را در اختیار آرایشگر خود قرار دهید. پس از آن آرایشگر شما با توجه به مدل های موی مورد علاقه شما، مناسب ترین آن ها را برای شما برمی‎گزیند. همچنین قبل از تغییر مدل موی خود، بهتر است مقررات محل کار خود را نیز در این مورد در نظر بگیرید.
 3. برای دستیابی به مدل موی مورد علاقه خود، نشان دادن عکس و یا نشان دادن طول مد نظربرای موهای خود بهتر از توضیح دادن است. برای مثال برای نشان دادن مدل موی چتری بهتر است از عکس استفاده کنید و یا برای میزان بلندی موهایتان با قرار دادن دست هایتان بر روی موهایتان، آرایشگرتان را از چیزی که می‎خواهید مطلع سازید
 4. قبل از شروع کار آرایشگرتان، از مدل مویی که قرار است برایتان ایجاد کند اطمینان حاصل کنید و با او به توافق برسید. برای مثال طول موهایتان قرار است تا چه اندازه باشد؛ برای کوتاهی مو هایتان از تیغ استفاده می‎شود و یا قیچی و….. این امر باعث جلوگیری از انجام چیزی برخلاف میل شما خواهد شد.
 5. به آرایشگر خود اعتماد کنید و از پرسیدن سوالات پی در پی و بی دلیل از او خودداری کنید. برای دستیابی به یک نتیجه منحصر به فرد باید به او اجازه دهید تا بر روی کار خود تمرکز بیشتری داشته باشد؛ بنابراین کوتاه و صمیمانه با او صحبت کنید و پس از توافق بر روی مدل موی مورد نظرتان به او اعتماد کرده و سعی در برقراری آرامش داشته باشید.
 6. هنگام انجام کار آرایشگرتان، به جای مطالعه کردن مجلات، بر روی کار آرایشگر تمرکز کنید تا در صورت انجام کاری برخلاف میلتان، او را راهنمایی کنید؛ البته بهتر است که به او در انجام کارش اعتماد کنید؛ اما زیر نظر گرفتن کار او از بروز هرگونه نارضایتی در پایان کار جلوگیری خواهد کرد.
 7. برای روشن ساختن آرایشگر موی خود، از اصطلاحات مخصوص آن استفاده کنید.

[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]

برای انتخاب مدل های کوتاهی به گالری تصاویر انواع مدل کوتاهی مو سر بزنید.

اصطلاحات مخصوص آرایشگری

لایه بندی: در این مدل لایه های مختلف مو، طول های مختلفی دارند و از لحاظ هندسی به شکلی خاص کوتاه می‎شوند. کوتاه ترین لایه در بالای مو قرار می‎گیرد و لایه های دیگر به ترتیب با افزایش طول در پایین تر لایه رویی قرار می‎گیرند. اگر به دنبال مدل مویی ساده هستید، این مدل مو برای شما مناسب خواهد بود.

استفاده از تیغ: این ابزاری است که برای از افزایش حجم موها و داشتن سبک خاصی از مدل مو به کار گرفته می‎شود. این ابزار برای موهای ضخیم و یا نازک بسیار عالی هستند، اما مناسب موهای مجعد نمی‎باشند. همچنین از این وسیله برای افرادی که خاستار مدل موی کم حجم هستند استفاده نمی‎شود.

اصلاحات آرایشگری به شما کمک می کند تا در آرایشگاه متوجه اقدامات آرایشگر خود شوید.

بافت: این مدل مو برای افزایش حجم مو می‎باشد و از مدل های مختلفی برخوردار است که جلوه زیبایی به موهای شما می‎دهد.

برش نامتقارن: مدل مویی که در آن یک بخش از بخش دیگر بلند تر است و معمولا پشت گوش قرار می‎گیرد.

برش معکوس: مدل مویی که در آن قسمت پشتی موهایتان کوتاه و قسمت جلوی موهایتان بلند است و ظاهری جسورانه به شما می‎بخشد.

برای کوتاه کردن موهای خود در خانه مقاله کوتاهی مو در منزل را بخوانید.

بخش سوم: برقراری ارتباط بعد از پایان کار

ارتباط با آرایشگر

 1. برای حفظ و نگهداری بهتر مدل موی خود، از آرایشگرتان مشورت بخواهید. اگرچه تنوع محصولات مراقبتی مو بسیار زیاد است، اما استفاده از محصولی خاص برای مراقبت از مدل موی فعلی شما می‎تواند تفاوت قابل توجهی با سایر محصولات داشته باشد. از آرایشگر خود بپرسید که چه محصولی برای محافظت از مدل موی جدید شما مناسب است و دلیل آن چیست و سپس اقدام به خرید ان محصول کنید. همچنین برای اطلاع از تکنیک های مختلف برای حفظ بهتر ظاهر موهایتان از آرایشگر مورد نظر راهنمایی بخواهید.
 2. صبور بودن برای مشاهده نتیجه نهایی. اجازه دهید که چند روزی از اصلاح موهایتان بگذرد تا بتوانید زیبایی واقعی آن را در آینه مشاهده کنید. در صورت هرگونه نارضایتی از مدل موی خود، می‎توانید با آرایشگر خود تماس گرفته و در مورد این مسئله با او صحبت کنید. به این ترتیب آرایشگر مورد نظر درصدد ایجاد رضایت برای شما برخواهد آمد. یک آرایشگر خوب تا زمانی که شما از مدل مویی که برایتان ایجاد کرده رضایت نداشته باشید، حاضر است به صورت رایگان موهای شما را اصلاح کند. در صورتی که مشکلی بزرگ در مدل موی مورد نظرتان ایجاد شده باشد، بهتر است مدتی صبر کنید تا موهایتان کمی بلند شوند و مدل موی جدیدی برای خود ایجاد کنید.
 3. تجربه کسب کنید. اگر از مدل مویی که آرایشگرتان برایتان ایجاد کرده خشنود نیستید، بهتر است به دنبال پیدا کردن آرایشگر دیگری باشید و در این زمینه تحقیق کنید. همچنین خواهید فهمید که چه مدل مویی به شما می‎آید و چه مدل مویی نه.

فراموش نکنید که چیزی برای نگرانی وجود ندارد و در بدترین حالت نیز، موهای شما رشد خواهد کرد و می‎توانید مدل موی مورد علاقه خود را داشته باشید. برای مراقبت بهتر از موی خود مقاله مراقبت از مو را بخوانید.

منبع مقاله : How to Talk to Your Hair Stylist

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

رنگ کردن موی سفید
آموزش رنگ مو
آموزش رنگ کردن موی سفید

همانطور که می‌دانید، بدن به مرور زمان و با افزیش سن؛ دچار تغییراتی می‌شود که بر روی ظاهر تاثیر گذاشته و به راحتی قابل رویت

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.