اپیلاسیون با موم

انواع روش های اپیلاسیون بدن

اپیلاسیون چیست؟

اپیلاسیون در یک کلام حذف موهای زائد بدن است. در اپیلاسیون به دلیل حذف موهای زائد بدن از ریشه، رشد موی اپیلاسیون شده به تاخیر می افتد. استفاده از موم، لیزر، نخ، الکترولیز و … از متداول ترین روش های اپیلاسیون است. اپیلاسیون یکی از شاخه های اصلی در آموزش آرایشگری است. در این مقاله به معرفی انواع روش های اپیلاسیون پرداخته شده است. هنرجویانی که به دنبال آموزش اپیلاسیون بدن و یا دوره هایی همچون آموزش مراقبت و پاکسازی از پوست به صورت صحیح و اصولی همراه با مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای هستند می توانند به مراجعه به آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان از کلاسهای این آموزشگاه بهره مند گردند.

اپیلاسیون

اصلاح موهای زائد موچین

این روش اپیلاسیون برای موهای زائد ابرو و موهای زبر و کوتاه استفاده می شود. برای اینکه درد کندن مو به حداقل برسد، در اصلاح ابرو ، موها را موازی با جهت رشد آنها شانه بکنید (در ابروی سمت راست، به سمت راست و در ابروی سمت چپ، به سمت چپ بکشید).

اپیلاسیون

بند انداختن موهای زائد نخ

اپیلاسیون

استفاده از نخ برای رفع موهای زائد، بند انداختن گفته می شود. بند انداختن یکی از روش های مطمئن و قدیمی می باشد. امروزه بند اندازهای برقی این روش اپیلاسیون را راحت تر کرده است.

اپیلاسیون موهای زائد با موم

اندام فوقانی، زیربغل، کشاله ران، اندام تحتانی و… را با استفاده از موم می توانید به راحتی در منزل موهای زائد را از بین ببرید. اپیلاسیون موم به دو روش گرم و سرد استفاده می شود.

70 تخفیف ویژه دوره
ورکشاپ تخصصی
ورکشاپ تخصصی فیشیال پوست
مهلت ثبت نام
فقط تا جمعه ،پانزده ام اسفند ماه
مبلغ دوره : 500 هزار تومان ، 300هزار تومان
دوره های تخفیفی
  • موم گرم: این روش برای از بین بردن موهای ظریف و بلند مناسب است. ابتدا موم را با دمای مناسب گرم کنید و روی منطقه مورد نظر از بدن موم قرار داده، سپس بر روی آن پارچه قرار دهید و سریع به وسیله پارچه موم را از بدن جدا کنید.
  • موم سرد: در این روش موم را بر روی نوارهای مخصوص که از قبل آماده کرده اید، قرار دهید سپس نوار را روی منطقه مورد نظر گذاشته و موهای زائد را از بدن جدا کنید. قبل از استفاده از این روش از پودر بچه استفاده کنید تا موم به بدن نچسبد و پوست بدن آسیب نبیند.

اپیلاسیون

اصلاح موهای زائد با لیزر

اپیلاسیون

یکی از بهترین روش های رفع موهای زائد استفاده لیزر می باشد که برای صورت، زیر بغل، پاهای خانم ها، ریش و نواحی کمر آقایان کاربرد دارد. در این روش با ضعیف شدن فولیکول مو رشد موی زائد به تاخیر می افتد. لیزر به جلسات 4 تا 8 بار در ماه نیاز دارد. البته این امر به ناحیه‌ی تحت درمان بستگی دارد. در هر جلسه ی لیزر 10 تا 30 درصد موی زائد از بین می رود. به منظور آشنایی بیشتر پیشنهاد میکنیم حتما مقاله لیزر موهای زائد رو مطالعه کنید.

اصلاح موهای زاید با الکترولیز

با روش الکترولیز می‌توان موهای زائد را بصورت دائمی از بین ببرد و یا حداقل تعداد آنها را برای همیشه کم کرد. در این روش یک سوزن بسیار نازک را در سطح پوست از سوراخ مو وارد بدن می کنند و سپس با استفاده از انرژی الکتریکی و تولید حرارت، فولیکول مو را می‌سوزانند. این روش می بایست توسط افراد متخصص انجام شود. الکترولیز بر عکس لیزر وقت گیر و پرهزینه می باشد و دوره درمان زیاد است.

اپیلاسیون

اصلاح موهای زائد با کرم های موبر

اپیلاسیون

کرم موبر درمان سطحی برای موهای زائد است. بر خلاف روش های گفته شده مو سریع رشد می کند. البته به خاطر قلیایی بودن کرم های موبر و صدمه دیدن کراتین مو رشد مو نسبت به اپیلاسیون با تیغ و ژیلت کمتر است. چون این روش به ریشه صدمه نمی‌رساند. تقریبا هر هفته باید از کرم‌های موبر استفاده شود.

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک گذاری
Notify of
8 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

وقت بخیر
ببخشید برای اپیلاسیون میشه از مواد بی حس کننده مثل اسپری لیدوکائین استفاده کرد؟
چون واقعا دردناکه

با سلام بله در صورت نیاز می توانید از پماد های بی حسی استفاده کنید ( اسپری لیدوکائین برای پوست مناسب نیست ) پماد بی حسی موضعی زایلاپی بهتر است و برای بی حسی قبل از لیزر موهای زائد نیست بسیار رایج است که استفاده می شود.

سلام ببخشید اپیلاسیون فقط با موم انجام میشه یا ویت هم نوعی اپیلاسیون هست؟؟؟
اصلا فرق این دو در چیه ؟

اپیلاسیون به انواع روش های اصلاح موهای زائد گفته می شود و موم و ویت هر کدام روش های متفاوتی هستند که برای اصلاح موهای زائد پرکاربرد هستند. اما در زبان فارسی متاسفانه اپلاسیون را به اصلاح با موم فقط می شناسند.

آیا اپیلاسیون باعث افتادگی پوست میشه؟

خیر/ این باور غلط وجود دارد که اپیلاسیون باعث افتادگی پوست می شود. درصورتی که این آسیب فقط برای روش های غلط انجام اپیلاسیون در برخی نقاط بدن مثل صورت می تواند اتفاق بیوفتد
اگر ایپلاسیون به صورت اصولی انجام شود ، پوست شما دچار آسیب دیدگی نخواهد شد

ببخشید اپیلاسیون باعث لایه برداری و سفید شدن پوست هم میشه؟

بله اپیلاسیون به دلیل این که یک لایه برداری سطحی از پوست های مرده و آلودگی ها انجام می دهد و موهای زیر پوستی را خارج میکند باعث سفید شدن . روشن شدن پوست شما می شود. البته حتما باید پس از اپیلاسیون از کرم های آب رسان و مرطوب کننده پوست استفاده کرد