آموزش بافت مو ساده

آموزش بافت مو ساده

آموزش بافت مو ساده

آموزش بافت مو ساده از دغدغه های جدید این روزهای دختران علاقه مند به آراسته بودن شده است که موجب شده  مدام در اینترنت و ویدیوهای آموزش آرایشگری به دنبال پیدا کردن جدیدترین مطالب آموزش انواع بافت مو  هستند تا بر روی موهای خود یا دوستانشان امتحان میکنند. بافت مو ساده یکی از قدیمی ترین و ساده ترین مدل های آرایش مو است که انواع مختلفی دارد. در این مقاله قصد داریم تا 4 آموزش بافت مو را برای شما شرح دهیم بافت مو علاوه بر زیبایی، باعث آراستگی و نظافت مو می شود. امیدوارم  برای شما مفید واقع بشود.

آموزش بافت مو ساده آموزش بافت مو ساده

آموزش بافت مو ساده کلاسیک

 • ابتدا موی خود را شانه کنید.
 • قسمت جلوی مو را از قسمت پشت موهایتان جدا کنید.
 • در قسمت پشت موهایتان را کلا جمع کنید و دم اسبی ببندید. (میتوانید با سلیقه خودتان مقداری از پشت مو را دم اسبی برای بافت ببندید، بقیه مو را صاف پشت سرتان بریزید).
 • موهایتان را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید.
 • شروع به بافت مو کنید.
 • قسمت سمت راست مو را حالت ضربدری روی قسمت سمت چپ مو بگذارید.
 • رشته سمت چپ مو را به صورت ضربدری روی قسمت رشته سمت راست که در وسط سر قرار گرفته بگذارید.
 • رشته های سمت راست و سمت چپ مو را به صورت ضربدری روی رشته ی وسط مو بگذارید.
 • موهایتان را تا انتهای مو با این ترتیب ببافید و در اخر با کش ببندید. پس از پایان کار قسمت های بافته شده را با دست باز کرده وحجم دهید.
 • قسمت جلوی موهایتان را که از قسمت پشت موها جدا کرده اید را میتوانید بصورت دلخواه درست کنید.
 • برای زیباتر شدن بافت مو میتوانید از ربان های رنگی نیز استفاده کنید. روبان رنگی را روی رشته ای از مو باتوجه به سلیقه خودتان بگذارید و ببافید.

آموزش بافت مو ساده

بافت مو ساده فرانسوی

 • در این روش یک دسته از موها رو برداشته و به سه شاخه تقسیم کرده و بصورت ساده، یعنی شاخه سمت راست بر روی شاخه وسط سپس شاخه سمت چپ را بر روی شاخه وسط بیاورید. سپس شروع به اضافه کردن مو از هر سمت بکنید، برای اینکار یک دسته مو از سمت راست برداشته و به شاخه سمت راست اضافه نموده و روی شاخه وسطی بیاورید، این کار را برای سمت چپ نیز تکرار نموده، یعنی یک دسته مو از سمت چپ برداشته و به شاخه سمت چپ اضافه نموده و باهم روی شاخه وسط بیاورید. به همین صورت تا آخر ادامه می دهید.

آموزش بافت مو ساده

بافت مو ساده تیغ ماهی

 • در این روش قسمتی از موها را که می خواهید بصورت تیغ ماهی بافته شود را در دست بگیرید و به دو قسمت مساوی تقسیم کنید، سپس باریکه ای از قسمت بیرونی موهای سمت چپ برداشته و به داخل بخش راست ببرید، همچنین باریکه ای از قسمت بیرونی موهای سمت راست را برداشته و به داخل بخش چپ ببرید و به همین ترتیب روند کار را ادامه دهید تا به انتهای موها برسید.

آموزش بافت مو ساده

 بافت مو ساده حصیری

 • بافت موی حصیری بصورت 4، 6، 8 یا 12 تکه می باشد. در این بخش به آموزش موی حصیری 6 تکه می پردازیم. در این روش دسته ای از موها که می خواهید بصورت حصیری بافته شود جدا نموده و به 6 شاخه مساوی تقسیم کرده، 3 شاخه را در سمت راست و سه شاخه در سمت چپ قرار می گیرد.
 • حال از سمت راست، داخلی ترین شاخه به ترتیب بصورت زیر، رو و زیر در لابه لای شاخه های سمت چپ قرار می گیرد، سپس شاخه دومی سمت راست، به صورت رو، زیر و رو در لابه لای شاخه های سمت چپ قرار می گیرد و در نهایت شاخه سوم سمت راست، بصورت زیر، رو و زیر در لابه لای شاخه های سمت چپ قرار می گیرد. همین مراحل را برای سه شاخه سمت چپ انجام داده و از داخلی ترین شاخه سمت چپ شروع کرده و همانند شاخه های سمت راست بافت را انجام داده و تا آخر ادامه به همین روال ادامه می دهیم تا بافت مو تمام شود. امروزه بافت موی حصیری در شینیون و زیبایی مو بکار می رود.

آموزش بافت مو ساده

8 دیدگاه ها

 1. سارا گفت:

  سلام خیلی ممنون از مطالبتون . خواستم شرایط دوره های آموزش بافت مو رو بپرسم چجوری میتونم ثبت نام بکنم

  • دوره بافت مو شامل دوره های عمومی 5 6 نفره و خصوصی تک نفره است که در مدت زمان یک ماهه هفته ایی 2 جلسه برگزار می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط ثبت نام و زمان شروع دوره ها با شماره 02166407611 و 09376893158 تماس بگیرید .

 2. مریم سلیمانی گفت:

  سلام روز بخیر ببخشید دوره خصوصی هم دارین؟ هزینه اش چقده ؟

 3. ناشناس گفت:

  بافت ساده مو درست در شکل بیان نشد منظورم اینه به ترتیب و تا اخر تکس نداره برای تمام مرحله ها

 4. فرشته گفت:

  سلام ایام به کام
  ببخشید برای گرفتن وزی مو قبل از بافت از چه محصولی میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • با سلام . معمولا قبل از انجام بافت مو ، بهتر از موها شسته و سپس براشینگ یا اتو شوند تا کاملا صاف شوند. در بعضی موارد هم می توان برای جلوه بهتر بافت ، مو ها را “ویو” کرد. در نهایت در هنگام بافت بهتر است از کرم مو و ژل مو رقیق شده استفاده شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بستن
برگشت به بالا