لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

آموزش انواع بافت مو

  • انواع مدل‌های بافت مو چیست ؟
  • روش انجام بافت موی آفریقایی چگونه است ؟
  • مدل‌های بافت مو چند تایی چگونه است ؟
  • چگونه موهای خود را ساده ببافیم ؟

در مقاله انواع بافت مو” تلاش کرده ایم تا به تمامی سر فصل‌های بالا بپردازیم. همچنین در انتها همین مقاله ویدئوهای آموزشی بافت مو را برایتان آماده کرده ایم.

آموزش انواع بافت مو

امروزه علاقه خانم‌ها به اشتغال در آرایشگاه‌ها به عنوان یک حرفه و شغل تخصصی بیش از پیش شده است. یکی از شاخه‌های تخصصی در آموزشگاه آرایشگری، آراستن مو است. با بهره گیری از آموزش انواع بافت مو می‌توان به راحتی وارد بازار کار شد. بافت مو یکی از روش‌های مرسوم در آراستن موهاست که در تمامی دوره‌های آرایشگری فنی حرفه ای، از محبوبیت زیادی برخوردار بوده است.

اگر شما شرایط لازم برای تهیه مجوز تاسیس آرایشگاه زنانه را مطالعه کرده باشید چندان صحبتی در رابطه با بافت مو نشده است. اما این موضوع بر کسی پوشیده نیست که بافت می‌تواند اوج هنرمندی یک آرایشگر را به تصویر بکشد.

انواع بافت مو
تنوع در مدل بافت مو آنقدر زیاد است که متناسب با هر فرم صورت و جنس مو می‌توان مدلی را انتخاب و زیبایی چهره را مضاعف کرد. بافتن مو از بهترین روش‌های جمع کردن آن است، زیرا کمترین آسیب را به مو وارد می‌کند. در این مقاله به معرفی انواع بافت مو خواهیم پرداخت.

بافت مو ساده

در میان انواع مدل‌های بافت مو، بافت ساده (بافت سه تایی) بسیار ساده و آسان است. در این مدل موها به سه دسته مساوی تقسیم می‌شود که یکی در دست راست، یکی دست چپ و دیگر در وسط قرار دارد. برای شروع لازم است که رشته سمت راست را به حالت ضربدر بر روی رشته وسط قرار گیرد و رشته وسط به سمت راست، سپس رشته سمت چپ با رشته وسط که در واقع رشته سمت راست بوده است، جابه جا می‌گردد با تکرار این مراحل می‌توان به آسانی موها را با بافت ساده جمع کرد. این مدل بافت برای مهمانی‌ها و دورهمی‌های ساده مناسب است.

 

دوست خوبم
کد تخفیف مخفی مقاله هنرآموزان: (HonarBaft21)
با این کد تخفیف میتونی از 21 درصد تخفیف برای شرکت در دوره آموزش بافت مو به راحتی استفاده کنی.
راستی این کد تخفیف برای دوره آموزش بافت کلاه گیس نزدیک به 30 درصد تخفیف برات هدیه میاره.
هم خودت هم دوستات، این فرصت رو از دست ندید.

بافت مو آفریقایی

این مدل برای موهای بلند بسیار زیباست. اگر موهای بلندی دارید، حتما از این مدل برای بافتن موهایتان استفاده کنید. طریقه بافت مو آفریقایی (بافت چهل گیس هم گفته می‌شود) به این صورت است که ابتدا قسمتی از سر را که می‌خواهید بافتن مو را از آنجا شروع کنید، انتخاب کنید.

بقیه موها به جز همین ناحیه انتخابی را، به طرف دیگر سر خود انتقال دهید. برای این کار می‌توانید از مرطوب‌کننده‌های مو نیز استفاده کنید. یک بخش نازک و کم از مو را جدا کنید تا بافتن مو را شروع کنیم، مو را به سه قسمت تقسیم کنید. سپس قسمت سمت راست را در زیر قسمت وسطی قرار بدهید و پس از آن قسمت چپ را نیز به همین شکل دوباره در زیر قسمت وسطی قرار دهید و یک بار دیگر این عمل را تکرار کنید.

سپس دو رشته بیرونی را کنار نگه دارید و به رشته وسطی کمی مو اضافه کنید و با آن ترکیب کنید تا یکی شود. در این مرحله شما دوباره سه رشته مو دارید. شما باید هر بار مقداری مو را به رشته وسطی اضافه کنید تا به انتهای مو برسید. حتما انتهای موها را با گیره سر محکم ببندید. توجه کنید حتما به همان اندازه قبلی از موها را برای ادامه بخش یعدی بافت انتخاب کنید. این مدل بافت مناسب برای مهمانی و حتی عروسی است.

بافت مو آفریقایی

انواع بافت مو تیغ ماهی

در این مدل بافت تمامی موها را به صورت مساوی به دو بخش تقسیم کنید، موهای سمت راست خود را با دست راست نگه دارید و سپس با دست چپ مقدار کمی از موهای سمت چپ بیرون بیاورید و به داخل سمت راست ببرید.

سپس سمت چپ موها را با دست چپ نگه دارید و مقداری از موهای سمت راست را به داخل موهای سمت چپ ببرید. به همین ترتیب این مرحله را تکرار کنید و ضربدری به هم ببافید تا به انتهای موها برسید. این مدل بافت برای مهمانی و یا یک تولد دوستانه بسیار شیک و جذاب به نظر می‌رسد.

بافت مو فرانسوی

موهایتان را فرق وسط یا فرق کج باز کنید، یک طرف از موها را به سه قسمت تقسیم کنید و قسمت جلویی مو را از روی قسمت وسطی عبور داده به طوری که قسمت جلویی و وسطی با همدیگر جابه جا شوند، حالا نوبت قسمت عقبی مو است که با قسمت وسطی جابجا شود. یک دسته مو از جلوی سر جدا کنید و به قسمت جلوی بافت اضافه کنید سپس قسمت جلویی و وسطی مو را با هم جابجا کنید.

بافت فرانسوی

این کار را با اضافه کردن قسمت‌های جدید مو به عقب و جلوی بافت تان و عبور دادن آن‌ها از روی هم و جا به جایی شان تا رسیدن به تقریبا بالای گوش ادامه دهید. سپس پایین موها را به صورت ساده ببافید. همین کار را برای طرف دیگر مو انجام دهید، حالا بافت‌ها را به هم متصل کنید.

بافت مو فرانسوی

این مدل بافت به تازگی طرفداران زیادی را به خود جذب کرده و مناسب برای مراسم عروسی است و حتی می‌توان از این سبک بافت برای شنیون مدل عروس نیز استفاده کرد.

بافت مو هلندی

موهایتان را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و شروع کنید قسمت دیگر مو را ببافید. از جلوی موهایتان یک قسمت باریک جدا کنید و آن را به سه قسمت تقسیم کنید به این صورت که قسمت شماره یک جلوی سر و قسمت دو وسط سر و قسمت سه پشت سر قرار بگیرد. شروع به بافتن کنید همانند بافت ساده اما با این تفاوت که هر بار باید یک قسمت مو از کناره‌ها اضافه کنید.

به این ترتیب موها را تا پایین بافته و یک طرف از بافت موها تکمیل می‌شود. برای سمت دیگر مو هم باید همین کار را تکرار کنید. این مدل بافت مناسب مهمانی، دورهمی و حتی مجالس رسمی تر است.

میخوای کامل ترین مقاله آموزشی در زمینه کوتاهی مو رو بهت معرفی کنم؟ بیا اینجا: کوتاهی مو

بافت مو تل

این مدل بافت شبیه بافت فرانسوی است با این تفاوت که شما رج‌های مو را بجای اینکه از طرفین سر بردارید، فقط از یک طرف بافت و آن هم از جلوی سر این لایه‌ها را جدا می‌کنید. بدین ترتیب از تیزی گوش تا تیزی گوش دیگر از جلوی سر فرق باز کرده و این لایه را جدا کنید. از انتهای تیزی یک گوش یک لایه جدا کرده و این لایه را به سه قسمت مساوی تقسیم می‌کنیم و رج اول را یک بافت ساده می‌زنیم.

بافت تل

سپس از جلوی صورت یک رج جدا کرده به لایه وسط اضافه می‌کنیم و دوباره یک بافت می‌زنیم. همینطور فقط از جلوی سر لایه لایه مو را برداشته و به بافت اضافه می‌کنیم تا اینکه به انتهای گوش دیگر برسیم بعد اگر مو بلند بود ادامه آن را تا انتها بافت ساده می‌زنیم و انتهای بافت را با کش بافت محکم می‌کنیم. این مدل بافت امروزه بسیار مرسوم شده به این دلیل که در عین سادگی، زیبایی خاص خودش را داشته و می‌توان در جشن‌ها و حتی برای مراسم عقد از این مدل استفاده کرد.

انواع بافت مو پنج تایی

ابتدا موها را به 5 قسمت مساوی تقسیم نمایید؛ این مدل بافت شبیه بافت ساده است با این تفاوت که به جای سه دسته؛ موها را پنچ دسته تقسیم می‌کنیم و می‌بافیم. اگر می‌خواهید بافت زیباتر و پهن‌تر نشان داده شود آن را با دست به آرامی کمی بکشید تا دانه‌های بافت بیشتر از هم باز شوند و بافت بهتر نمایان شود. این مدل بافت برای روزمره و یا دورهمی‌های ساده، بسیار شیک می‌باشد.

انواع بافت مو طنابی

بافت طنابی

این بافت به صورت دو رشته است و بدین گونه انجام می‌شود که لایه از مو را انتخاب کرده آن را با استفاده از انگشت اشاره به دو دسته تقسیم کرده، سپس هر دو رشته را به یک طرف پیچانده و به صورت ضربدر از روی هم رد کرده و بعد از آن لایه دیگری از مو را برداشته و به یکی از رشته‌ها اضافه کرده و دوباره رشته‌ها را بر روی هم می‌پیچانیم. این کار را به صورت متناوب انجام دهید، سپس با استفاده از کش انتهای مو را محکم کنید. این مدل بافت مناسب مراسم هایی مانند تولد، عروسی و دورهمی دوستانه می‌باشد.

بافت چهارتایی مکعبی

بافت مو چهار تایی مکعبی

لایه ای از مو را از جایی که می‌خواهید بافت را آغاز کنید برداشته و با دست چپ مو را نگه دارید، با انگشتنان دست راست از زیر مو را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. سه رشته را با دست چپ و یک رشته سمت راست را با دست راست نگه دارید از زیر رشته سمت راست را بر روی اولین رشته سمت چپ بگذارید. رشته دوم که حالا اول از سمت راست واقع شده را نیز در زیر رشته سوم بگذارید.
حالا جای رشته‌ها عوض شده است. مانند بافت چهارتایی پهن از سمت راست شروع به بافت از رو و از سمت چپ شروع به بافت از زیر کنید، از سمت راست لایه ای از مو را بردارید و به رشته سمت راست اضافه کنید و یک بافت از رو بزنید، در سمت چپ هم لایه از مو برداشته و به رشته سمت چپ اضافه کرده و یک بافت از زیر بزنید و تا آخر این کار را ادادمه دهید. این مدل بافت مناسب مهمانی‌ها و دورهمی دوستانه می‌باشد.

بافت پنج تایی

بافت مو چهار تایی پهن

این مدل بافت مانند بافت چهار تایی مکعبی است با این تفاوت که موهای بافت شده را رج به رج با دست به آرامی می‌کشیم تا هر بافت بازتر و پهن تر دیده شود.
این مدل مناسب دورهمی دوستانه بوده و بسته به سلیقه شما می‌توان در مراسم‌های کوچک مثل تولد، مراسم عقد نیز این مدل را انتخاب کرد.

بافت مو چهارتایی پهن

نکاتی که بهتر است بدانید:

آیا آموزش بافت مو در کسب درآمد کاربرد دارد؟

بافت مو به دلیل پرطرفدار بودن، متنوع بودن، ارزان بودن آموزش ها، بدون نیاز به ابزار یا وسایل زیاد و … یکی از رشته‌های پردرآمد آرایشگری محسوب می‌شود.

بدون سرمایه اولیه می‌توان شروع بکار کرد؟

برای کار کردن در این زمینه نیاز به سرمایه اولیه ندارید. تنها با گذراندن دوره‌های تخصصی بافت مو، می‌توانید در سالن‌های مختلف شروع به کار کنید.

بافتن مو در شب باعث آسیب به موها می‌شود؟

بافتن موها در شب از آسیب رسیدن به موها، گره خوردن موها، از دست دادن رطوبت مو جلوگیری میکند. اما یادتان باشد بافتن موها در مدت طولانی باعث می‌شود موهای شما حالت دار شود.

فیلم‌های بافت مو

آموزش بافت مو پیچی

برای انجام این مدل بافت، مو را از شکستگی ابرو تا مرکز سر به صورت یک نیم دایره جدا می‌کنیم. سپس در مرکز سر با کش می‌بندیم. در امتداد نیم دایره باقی دسته‌ها برداشته و در نهایت با کش می‌بندیم. دسته زیر را برداشته و روی دسته بالایی می‌گذاریم قبل از بستن مو با کش در آن پیچ ایجاد می‌کنیم. و این کار را تا انتها ادامه می‌دهید.

برای انجام این بافت ابتدا مو‌ها را به چهار دسته تقسیم می‌کنیم. سپس هر دسته را به دو دسته دیگر تقسیم کرده و پیچ می‌دهیم و به حالت ضربدری از روی هم رد می‌کنیم. این کار را برای سه دسته دیگر نیز تکرار می‌کنیم و در پایان تمامی دسته‌ها با یک کش مو به یکدیگر می‌بندیم.

آموزش بافت آبشاری

اول کار یک قسمت از جلو مو را از کنار صورت جدا می‌کنید بعد از مرتب کردن موها را به سه قسمت تقسیم می‌کنیم .و یک بافت ساده می‌زنید سپس از قسمت موی آزاد به صورت آبشاری به بافت مو اضافه می‌کنید . و تا تمام شدن تمامی موها این کار رو ادامه می‌دهید. نکته ای که در این بافت باید رعایت کنید این است که نباید خیلی سفت بافته شود.

آموزش بافت ساده با کش

ابتدا موها را از وسط به دو قسمت تقسیم می‌کنیم . سپس هر قسمت را به صورت افقی به بخش‌های مختلف جدا می‌کنیم و با کش می‌بندیم. هر کدام از این دسته‌ها باید یک سانتی متر با هم فاصله داشته باشند. از دسته اول شروع کرده و موها را به دو قسمت تقسیم می‌کنیم و از دسته بعدی رد می‌کنیم . این کار را تا تمام شدن تمامی دسته‌ها ادامه می‌دهیم.

آموزش شنیون بافت

ابتدا موها را به سه دسته تقسیم می کنیم و هر دسته را جداگانه بافت سه تایی می زنیم.بعد قسمت های کناری رو با استفاده از سنجاق به طرف مقابل وصل نموده و قسمت وسط را هم به سمت پائین لوله نموده و سنجاق می زنیم.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

رنگ کردن موی سفید
آموزش رنگ مو
آموزش رنگ کردن موی سفید

همانطور که می‌دانید، بدن به مرور زمان و با افزیش سن؛ دچار تغییراتی می‌شود که بر روی ظاهر تاثیر گذاشته و به راحتی قابل رویت

اشتراک گذاری
Notify of
18 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

سلام وقت بخیر
ببخشید بافت حصیری همون بافت فرانسوی هست؟؟

با سلام خیر. بافت حصیری با 4 تا 5 دسته مو انجام می شود در صورتی که بافت مو فرانسوی با سه دسته مو انجام می شود. اگر علاقه مند به یادگیری انواع بافت مو هستید می توانید در دوره های آموزش بافت مو تخصصی آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان شرکت نمایید. این دوره دارای مدرک فنی حرفه ایی ایران می باشد.

سلام ببخشید بافت مو حصیری از دو طرف سر چجوریه

سلام بافت موی حصیری از دو طرف را بایستی ابتدا نیمه جلوی سر را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید ( فرق وسط ) بعد هر قسمت را جداگانه از سمت پیشانی به سمت پشت سر حصیری ببافید . سپس این دو را از پشت سر به هم برسانید و با موهای باقی مانده نیمه پشتی سر مثل یک دسته با هم ببافید و نهایت با کش ببندید . البته خلاقیت و تنوع در بافت حصیری بسیار زیاد است و ممکن از مدل های دیگری هم وجود داشته باشد. اگر علاقه مند به یادگیری انواع مدل بافت مو هستید… مطالعه کنید »

سلام هزینه اموزش چقده و شامل چه بافتایی میشه؟

سلام خسته نباشید
ببخشید شما بافت با حلقه هم آموزش میدیم؟؟؟

با سلام دوست عزیز. دردوره آموزش بافت مو بافت مو با حلقه و مهره و آویز هم آموزش داده می شود. همچنین تکنیکی در آموزش اکستنشن مو وجود داد که به اسم جلقه و نانو حلقه معروف است و دسته های موی اکستنشن با با یک حلقه به هم متصل شده که در همین حلقه با ریشه موی طبیعی شما متصل می شوند و سپس می توان هم برای بافت های رنگی هم اکستنشن و حجم مو از آن استفاده کرد.

سلام ببخشید چه میزان سرمایه لازمه تا بعد از آموزش بافت مو، آدم شروع به کار کنه؟ یعنی لازمه سرمایه اولیه مون چقدر باشه؟

با سلام سرمایه اولیه خاصی نیاز ندارد چون ما مراکز مجزا برای بافت مو نداریم شما پس از استخدام در آرایشگاه یا اجاره صندلی از آرایشگاه با خرید وسایل اولیه مثل شانه و برس ، اتوی مو یا ویو یا سشوار ، مواد نگه دارنده مو و حالت دهنده مو ، کش و گیره و ….. که هزینه زیادی نخواهد داشت می توانید مشغول به کار شوید.

سلام وق بخیر ببخشید در بافت مو اگر موی فرد بلند ولی کم پشت و ک حجم باشد میشود از اکستنشن مو استفاده کرد؟؟؟
آیا موهای اکستنشن شده قابلیت باف دارند یا خیر؟؟؟

با سلام بله در موهای کم پشت چه بلند باشد چه کوتاه می توان از اکستنشن مو استفاده کرد تا جلوه بهتری به بافت مو بدهد.

سلام
طبق سر فصل فنی و حرفه ای ما چند مدل بافت باید باشیم؟؟
اگه لطف کنید دقیق بگید ممنون میشم

با سلام در سرفصل های آموزش بافت مو آموزش 20 مدل بافت مو شامل موارد، بافت ساده، بافت تیغ ماهی، بافت انواع تل کف سر و کل سر ، بافت طنابی یا مارپیچ ، بافت هلندی ، بافت آبشاری ، بافت چهارتایی پهن ، بافت حصیری و همچنین آموزش بافت های ترکیبی انجام می شود.

سلام میشه فیلم از بافتن مو تیغ ماهی بزارید ؟؟
ممنون میشم آخه از تصویری هیچی نمیفهمم

سلام دوست عزیز می توانید برای دیدن فیلم های آموزشی به اینستاگرام ما سر بزنید

سلام خسته نباشید من 15 سالمه ولی همه این بافت هارو در سن 9 سالگی با استفاده از فیلم آموزشی یاد گرفتم اگه بخوام برم تو دوره آرایشگری این بافت مو چند میشه دورش؟

سلام.وقت بخیر
هزینه دوره بافت مو 2.000.000 تومن.برای ثبت نام میتونی با شماره 66407611-021 تماس گبیرید تا کارشناسان ثبت نام راهنمایی تون کنن

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.