لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

آموزش انواع بافت مو

خانه » آموزش مراقبت و زیبایی مو » آموزش انواع بافت مو
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
آموزش بافت مو
فهرست محتوی

آموزش انواع بافت مو

امروزه علاقه خانم ها به اشتغال در آرایشگاه ها به عنوان یک حرفه و شغل تخصصی بیش از پیش شده ات. یکی از شاخه های تخصصی در آموزشگاه آرایشگری آراستن مو است. با بهره گیری از آموزش انواع بافت مو می توان با آموختن انواع بافت مو می توان به راحتی وارد بازار کار شد. بافت مو یکی از روش های مرسوم در آراستن موهاست که در دوره تمامی دوره ها از محبوبیت زیادی برخوردار بوده است.

اگر شما شرایط لازم برای تهیه مجوز تاسیس آرایشگاه زنانه را مطالعه کرده باشید چندان صحبتی در رابطه با بافت مو نشده است. اما این موضوع بر چکسی پوشیده نیست که بافت می تواند اوج هنرمندی یک آرایشگر را به تصویر بکشد.

آموزش انواع بافت مو
تنوع در مدل بافت مو آنقدر زیاد است که متناسب با هر فرم صورت و جنس مو می توان مدلی را انتخاب و زیبایی چهره را مضاعف کرد. بافتن مو از بهترین روش های جمع کردن آن است، زیرا کمترین آسیب را به مو وارد می کند. در این مقاله به معرفی انواع بافت مو خواهیم پرداخت.

 

 

بافت مو ساده

در میان انواع مدل های بافت مو، بافت ساده (بافت سه تایی) بسیار ساده و آسان است. در این مدل موها به سه دسته مساوی تقسیم می شود که یکی در دست راست، یکی دست چپ و دیگر در وسط قرار دارد. برای شروع لازم است که رشته ی سمت راست را به حالت ضربدر بر روی رشته ی وسط قرار گیرد و رشته ی وسط به سمت راست، سپس رشته ی سمت چپ با رشته وسط که در واقع رشته سمت راست بوده است، جابه جا می گردد با تکرار این مراحل می توان به آسانی موها را با بافت ساده جمع کرد. این مدل بافت برای مهمانی ها و دورهمی های ساده مناسب است.

بافت مو ساده

بافت مو آفریقایی

این مدل برای موهای بلند بسیار زیباست. اگر موهای بلندی دارید، حتما از این مدل برای بافتن موهایتان استفاده کنید. طریقه بافت مو آفریقایی (بافت چهل گیس هم گفته می شود) به این صورت است که ابتدا قسمتی از سر و مو را که می‌خواهید بافتن مو را از آنجا شروع کنید، انتخاب کنید.

سورپرایز بزرگ ، ورکشاپ آموزشی


لیفت و لمینیت مژه و ابرو

در این دوره به ارزش 1.250.000 تومان تنها با قیمت 250.000 تومان شرکت کنید

تاریخ برگزاری 31 خرداد ماه 1399

بقیه موها به جز همین ناحیه انتخابی را، به طرف دیگر سر خود انتقال دهید. برای این کار می‌توانید از مرطوب‌کننده‌های مو نیز استفاده کنید. یک بخش نازک و کم از مو را جدا کنید تا بافتن مو را شروع کنیم، مو را به سه قسمت تقسیم کنید. سپس قسمت سمت راست را در زیر قسمت وسطی قرار بدهید و پس از آن قسمت چپ را نیز به همین شکل دوباره در زیر قسمت وسطی قرار دهید و یک بار دیگر این عمل را تکرار کنید.

سپس دو رشته بیرونی را کنار نگه دارید و به رشته وسطی کمی مو اضافه کنید و با آن ترکیب کنید تا یکی شود. در این مرحله شما دوباره سه رشته مو دارید. شما باید هر بار مقداری مو را به رشته وسطی اضافه کنید تا به انتهای مو برسید. حتما انتهای موها را با گیره سر محکم ببندید. توجه کنید حتما به همان اندازه قبلی از موها را برای ادامه بخش یعدی بافت انتخاب کنید. این مدل بافت مناسب برای مهمانی و حتی عروسی است.

بافت مو آفریقایی

انواع بافت مو تیغ ماهی

در این مدل بافت تمامی موها را به صورت مساوی به دو بخش تقسیم کنید، موهای سمت راست خود را با دست راست نگه دارید و سپس با دست چپ مقدار کمی از موهای سمت چپ بیرون بیاورید و به داخل سمت راست ببرید.

سپس سمت چپ مواها را با دست چپ نگه دارید و مقداری از موهای سمت راست را به داخل موهای سمت چپ ببرید. به همین ترتیب این مرحله را تکرار کنید و ضربدری به هم ببافید تا به انتهای موها برسید. این مدل بافت برای مهمانی و یا یک تولد دوستانه بسیار شیک و جذاب به نظر می رسد.

بافت مو فرانسوی

بافت مو هلندی

موهایتان را فرق وسط یا فرق کج باز کنید، یک طرف از موها را به سه قسمت تقسیم کنید و قسمت جلویی مو را از روی قسمت وسطی عبور داده به طوری که قسمت جلویی و وسطی با همدیگر جابه جا شوند، حالا نوبت قسمت عقبی مو است که با قسمت وسطی جابجا شود. یک دسته مو از جلوی سر جدا کنید و به قسمت جلوی بافت اضافه کنید سپس قسمت جلویی و وسطی مو را با هم جابجا کنید.

بافت مو فرانسوی

این کار را با اضافه کردن قسمت های جدید مو به عقب و جلوی بافت تان و عبور دادن آن ها از روی هم و جا به جایی شان تا رسیدن به تقریبا بالای گوش ادامه دهید. سپس پایین موها را به صورت ساده ببافید. همین کار را برای طرف دیگر مو انجام دهید، حالا بافت ها را به هم متصل کنید.

این مدل بافت به تازگی طرفداران زیادی را به خود جذب کرده و مناسب برای مراسم عروسی است و حتی می توان از این سبک بافت برای شنیون مدل عروس هم استفاده کرد.

بافت مو هلندی

موهایتان را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و شروع کنید قسمت دیگر مو را ببافید. از جلوی موهایتان یک قسمت باریک جدا کنید و آن را به سه قسمت تقسیم کنید به این صورت که قسمت شماره یک جلوی سر و قسمت دو وسط سر و قسمت سه پشت سر قرار بگیرد. شروع به بافتن کنید همانند بافت ساده اما با این تفاوت که هر بار باید یک قسمت مو از کناره ها اضافه کنید.

به این ترتیب موها را تا پایین بافته و یک طرف از بافت موها تکمیل می شود. برای سمت دیگر مو هم باید همین کار را تکرار کنید. این مدل بافت مناسب مهمانی، دورهمی و حتی مجالس رسمی تر است.

بافت مو تل

این مدل بافت شبیه بافت فرانسوی است با این تفاوت که شما رج های مو را بجای اینکه از طرفین سر بردارید، فقط از یک طرف بافت و آن هم از جلوی سر این لایه ها را جدا می کنید. بدین ترتیب از تیزی گوش تا تیزی گوش از جلوی سر فرق باز کرده و این لایه را جدا کنید. از انتهای تیزی یک گوش یک لایه جدا کرده و این لایه را به سه قسمت مساوی تقسیم می کنیم و رج اول را یک بافت ساده می زنیم.

بافت تل

سپس از جلوی صورت یک رج جدا کرده به لایه ی وسط اضافه می کنیم و دوباره یک بافت می زنیم. همینطور فقط از جلوی سر لایه لایه مو را برداشته و به بافت اضافه می کنیم تا اینکه به انتهای گوش دیگر برسیم بعد اگر مو بلند بود ادامه ی آن را تا انتها بافت ساده می زنیم و انتهای بافت را با کش بافت محکم می کنیم. این مدل بافت امروزه بسیار مرسوم شده به این دلیل که در عین سادگی، زیبایی خاص خودش را داشته و می توان در جشن ها و حتی برای مراسم عقد از این مدل استفاده کرد.

 

انواع بافت مو پنج تایی

ابتدا موها را به 5 قسمت مساوی تقسیم نمایید؛ این مدل بافت شبیه بافت ساده است با این تفاوت که به جای سه تایی؛ موها را پنچ تایی تقسیم می کنیم و می بافیم. اگر می خواهید بافت زیباتر و پهن‌تر نشان داده شود آن را با دست به آرامی کمی بکشید تا دانه‌های بافت بیشتر از هم باز شوند و بافت بهتر نمایان شود. این مدل بافت برای روزمره و یا دورهمی های ساده، بسیار شیک می باشد.

انواع بافت مو طنابی

بافت طنابی

این بافت به صورت دو رشته است و بدین گونه انجام می شود که لایه از مو را انتخاب کرده آن را با استفاده از انگشت اشاره به دو دسته تقسیم کرده، سپس هر دو رشته را به یک طرف پیچانده و به صورت ضربدر از روی هم رد کرده و بعد از آن لایه ی دیگری از مو را برداشته و به یکی از رشته ها اضافه کرده و دو باره رشته ها را بر روی هم می پیچانیم. این کار را به صورت متناوب انجام دهید، سپس با استفاده از کش انتهای مو را محکم کنید. این مدل بافت مناسب مراسم هایی مانند تولد، عروسی و دورهمی دوستانه می باشد.

بافت چهارتایی مکعبی

بافت مو چهار تایی مکعبی

لایه ای از مو را از جایی که می خواهید بافت را آغاز کنید بردارید با دست چپ مو را نگه داشته و با انگشتنان دست راست از زیر مو را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. سه رشته را با دست چپ و یک رشته ی سمت راست را با دست راست نگه دارید از زیر رشته ی سمت راست را بر روی اولین رشته ی سمت چپ بگذارید. رشته ی دوم که حالا اول از سمت راست واقع شده را نیز در زیر رشته ی سوم بگذارید.

حالا جای رسته ها عوض شده است. مانند بافت چهارتایی پهن از سمت راست شروع به بافت از رو و از سمت چپ شروع به بافت از زیر کنید، از سمت راست لایه ای از مو را بردارید و به رشته ی سمت راست اضافه کنید و یک بافت از رو بزنید، در سمت چپ هم لایه از مو برداشته و به رشته ی سمت چپ اضافه کرده و یک بافت از زیر بزنید و تا آخر این کار را ادادمه دهید. این مدل بافت مناسب مهمانی ها و دورهمی دوستانه می باشد.

بافت پنج تایی

بافت مو چهار تایی پهن

این مدل بافت مانند بافت چهار تایی مکعبی است با این تفاوت که موهای بافت شده را رج به رج با دست به آرامی میکشیم تا هر بافت بازتر و پهن تر دیده شود. این مدل مناسب دورهمی دوستانه بوده و بسته به سلیقه شما می توان در مراسم های کوچک مثل تولد، مراسم عقد نیز این مدل را انتخاب کرد.

بافت مو چهارتایی پهن

امتیاز به این مقاله

سپاسگزاریم که با ارسال نظر ما را در ارائه خدمات بهتر یاری می کنید.
راهنما:

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبخیلی خوب (3 میانگین آراء: 3٫67 از میان 5)
Loading…
سایر مقالات مشابه
مش
مش سوزنی

آموزش مش سوزنی با استفاده از کلاه لایت کردن قسمت هایی از مو را مش کردن مو می نامند. روش های متفاوتی برای لایت مو

مطالعه کنید »
کراتینه مو
کراتینه مو

برای افرادی که مایل به کوتاهی مو نبوده و می خواهند موی بلند و صاف داشته باشند، می توان راه حل کراتینه مو را پیشنهاد

مطالعه کنید »
  اشتراک گذاری  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
Notify of
مهتاب پویا

سلام وقت بخیر
ببخشید بافت حصیری همون بافت فرانسوی هست؟؟

با سلام خیر. بافت حصیری با 4 تا 5 دسته مو انجام می شود در صورتی که بافت مو فرانسوی با سه دسته مو انجام می شود. اگر علاقه مند به یادگیری انواع بافت مو هستید می توانید در دوره های آموزش بافت مو تخصصی آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان شرکت نمایید. این دوره دارای مدرک فنی حرفه ایی ایران می باشد.

فهیمه

سلام ببخشید بافت مو حصیری از دو طرف سر چجوریه

سلام بافت موی حصیری از دو طرف را بایستی ابتدا نیمه جلوی سر را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید ( فرق وسط ) بعد هر قسمت را جداگانه از سمت پیشانی به سمت پشت سر حصیری ببافید . سپس این دو را از پشت سر به هم برسانید و با موهای باقی مانده نیمه پشتی سر مثل یک دسته با هم ببافید و نهایت با کش ببندید . البته خلاقیت و تنوع در بافت حصیری بسیار زیاد است و ممکن از مدل های دیگری هم وجود داشته باشد. اگر علاقه مند به یادگیری انواع مدل بافت مو هستید… مطالعه کنید »

نیلا

سلام هزینه اموزش چقده و شامل چه بافتایی میشه؟

مهتا نادی

سلام خسته نباشید
ببخشید شما بافت با حلقه هم آموزش میدیم؟؟؟

با سلام دوست عزیز. دردوره آموزش بافت مو بافت مو با حلقه و مهره و آویز هم آموزش داده می شود. همچنین تکنیکی در آموزش اکستنشن مو وجود داد که به اسم جلقه و نانو حلقه معروف است و دسته های موی اکستنشن با با یک حلقه به هم متصل شده که در همین حلقه با ریشه موی طبیعی شما متصل می شوند و سپس می توان هم برای بافت های رنگی هم اکستنشن و حجم مو از آن استفاده کرد.

شیما

سلام ببخشید چه میزان سرمایه لازمه تا بعد از آموزش بافت مو، آدم شروع به کار کنه؟ یعنی لازمه سرمایه اولیه مون چقدر باشه؟

با سلام سرمایه اولیه خاصی نیاز ندارد چون ما مراکز مجزا برای بافت مو نداریم شما پس از استخدام در آرایشگاه یا اجاره صندلی از آرایشگاه با خرید وسایل اولیه مثل شانه و برس ، اتوی مو یا ویو یا سشوار ، مواد نگه دارنده مو و حالت دهنده مو ، کش و گیره و ….. که هزینه زیادی نخواهد داشت می توانید مشغول به کار شوید.

طاهرخانی

سلام وق بخیر ببخشید در بافت مو اگر موی فرد بلند ولی کم پشت و ک حجم باشد میشود از اکستنشن مو استفاده کرد؟؟؟
آیا موهای اکستنشن شده قابلیت باف دارند یا خیر؟؟؟

با سلام بله در موهای کم پشت چه بلند باشد چه کوتاه می توان از اکستنشن مو استفاده کرد تا جلوه بهتری به بافت مو بدهد.

ریحانه فلاح

سلام
طبق سر فصل فنی و حرفه ای ما چند مدل بافت باید باشیم؟؟
اگه لطف کنید دقیق بگید ممنون میشم

با سلام در سرفصل های آموزش بافت مو آموزش 20 مدل بافت مو شامل موارد، بافت ساده، بافت تیغ ماهی، بافت انواع تل کف سر و کل سر ، بافت طنابی یا مارپیچ ، بافت هلندی ، بافت آبشاری ، بافت چهارتایی پهن ، بافت حصیری و همچنین آموزش بافت های ترکیبی انجام می شود.

جدیدترین مقالات
شانه چوبی
شانه چوبی

فواید استفاده از شانه چوبی در این قسمت از سایت هنرآموزان دلایلی را به شما معرفی می کنیم که چرا باید شانه پلاستیکی یا

مطالعه کنید »