آموزش انواع بافت مو

آموزش بافت مو

آموزش انواع بافت مو


امروزه علاقه خانم ها به اشتغال در آرایشگاه ها به عنوان یک حرفه و شغل تخصصی بیشتر از پیش شده است و یکی از حرفه های تخصصی در آموزشگاه آرایشگری آراستن مو است. با بهره گیری از آموزش انواع بافت مو می توان به بهترین حالت ممکن تمام مدل موهای کوتاه و بلند بافت و آرایش مو متفاوت لذت برد. بافت مو از روش های بسیار مرسوم و محبوبی است که از زمان های گذشته تا به امروز در مدل های مختلفی انجام می شده است.

اگر شما شرایط لازم برای تهیه مجوز تاسیس آرایشگاه زنانه را مطالعه کرده باشید چندان صحبتی در رابطه با بافت مو نشده است. اما این موضوع بر چه کسی پوشیده است که بافت می تواند اوج هنرمندی یک آرایشگر را مشخص نماید؟
تنوع در مدل بافت مو این امکان را فراهم می آورد تا تمام افراد بتوانند با توجه به ساختار صورت خود و همچنین جنس مو مدل مورد نظر را انتخاب نمایند و از آن استفاده کنند. بافتن موها از بهترین روش های جمع نمودن آن ها می باشد، زیرا کمترین آسیب را به آن ها وارد می آورد. در این مقاله به معرفی انواع بافت مو می پردازیم.

آموزش انواع بافت مو


بافت مو ساده

بافت مو ساده

در میان سایر مدل های ذکر شده بافت ساده (بافت سه تایی) بسیار ساده و آسان می باشد و بدین گونه انجام می پذیرد که موها به سه دسته مساوی تقسیم می شود که یکی در دست راست، یکی دست چپ و دیگر در وسط قرار دارد. برای شروع لازم است که رشته ی سمت راست را به حالت ضربدر بر روی رشته ی وسط قرار گیرد و رشته ی وسط به سمت راست، سپس رشته ی سمت چپ با رشته وسط که در واقع رشته سمت راست بوده است، جابه جا می گردد با تکرار این مراحل می توان به آسانی موها را با بافت ساده جمع کرد. این مدل بافت مناسب برای مهمانی ها و دورهمی مناسب است.


بافت مو آفریقایی

این مدل برای موهای بلند بسیار زیبا است و اگر شما دارای موهای بلندی هستید حتما یک بار هم که شده باشد از این مدل برای بافتن موهایتان استفاده کنید. طریقه بافت مو آفریقایی(بافت چهل گیس هم گفته می شود) بدین صورت است که ابتدا قسمتی از سر و مو را انتخاب کنید که می‌خواهید بافتن مو را از آنجا شروع کنید. بقیه موها به جز همین ناحیه انتخابی را، به طرف دیگر سر خود انتقال دهید. برای این کار می‌توانید از مرطوب‌کننده‌های مو نیز استفاده کنید. سپس یک بخش نازکی و کمی از مو را جدا کنید تا بافتن مو را شروع کنیم ، مو را به سه قسمت تقسیم کنید. سپس قسمت سمت راست را در زیر قسمت وسطی قرار بدهید و پس از آن قسمت چپ را نیز به همین شکل دوباره در زیر قسمت وسطی قرار دهید و یک بار دیگر این عمل را تکرار کنید. سپس دو رشته بیرونی را کنار نگه دارید و به رشته وسطی کمی مو اضافه کنید و با آن ترکیب کنید تا یکی شود. الان شما دوباره سه رشته از مو را دارید.شما باید هر بار مقداری مو را به رشته وسطی اضافه کنید تا به انتهای مو برسید. حتما انتهای موها را با گیره سر محکم ببندید . توجه کنید حتما به همان اندازه قبلی از موها را برای ادامه بخش یعدی بافت انتخاب کنید. این مدل بافت مناسب برای مهمانی و حتی عروسی است البته بستگی به سلایق شما داره.


بافت مو آفریقایی


بافت مو تیغ ماهی

انواع بافت مو تیغ ماهی

این مدل بافت بدین صورت است که تمامی موها را به صورت مساوی به دو بخش تقسیم کنید، موهای سمت راست خود را با دست راست نگه دارید و سپس با دست چپ مقدار کمی از موهای سمت چپ بیرون بیاورید و به داخل سمت راست ببرید ، سپس سمت چپ مواها را با دست چپ نگه دارید و مقداری از موهای سمت راست را به داخل موهای سمت چپ ببرید. به همین ترتیب این مرحله را تکرار کنید و ضربدری به هم ببافید تا به انتهای موها برسید.این مدل بافت مناسب برای یک مهمانی و یا یک تولد دوستانه بسیار شیک و جذاب به نظر می رسد.


بافت مو فرانسوی

موهایتان را فرق وسط یا فرق کج باز کنید, یک طرف از موها را به سه قسمت تقسیم کنید و قسمت جلویی مو را از روی قسمت وسطی عبور داده به طوری که قسمت جلویی و وسطی باهمدیگر جابه جا شوند ، حالا نوبت قسمت عقبی مو است که با قسمت وسطی جابجا شود, یک دسته مو از جلوی سر جدا کنید و به قسمت جلوی بافت اضافه کنید سپس قسمت جلویی و وسطی مو را با هم جابجا کنید. این کار را با اضافه کردن قسمت های جدید مو به عقب و جلوی بافت تان و عبور دادن آن ها از روی هم و جابه جایی شان تا رسیدن به تقریبا بالای گوش ادامه میدهید سپس پایین موها را به صورت ساده ببافید . همین کار را برای طرف دیگر مو انجام دهید، حالا بافت ها را به هم متصل کنید. این مدل بافت به تازگی طرفداران زیادی به خود جذب کرده و مناسب برای مراسم عروسی است و حتی می توان از این سبک بافت برای شنیون مدل عروس هم انتخاب کرد.


بافت مو فرانسوی


بافت مو هلندی

بافت مو هلندی

موهایتان را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و شروع کنید قسمت دیگر مو را ببافید. از جلوی موهایتان یک قسمت باریک جدا کنید و آن را به سه قسمت تقسیم کنید به این صورت که قسمت شماره یک جلوی سر و قسمت دو وسط سر و قسمت سه پشت سر قرار بگیرد ، شروع به بافتن کنید همانند بافت ساده اما با این تفاوت که هر بار باید یک قسمت مو از کاره ها اضافه کنید، به این ترتیب موها را تا پایین میبافید و یک طرف از بافت موهایتان تکمیل میشود. برای سمت دیگر مو هم باید همین کار را تکرار کنید .این مدل بافت مناسب مهمانی ، دورهمی و حتی متناسب با سلیقه و سن شما ، میتوانید در مجالس هم این نوع بافت را داشته باشید.


بافت مو تل

این مدل بافت شبیه بافت فرانسوی است با این تفاوت که شما رج های مو را بجای اینکه از طرفین سر بردارید، فقط از یک طرف بافت و آن هم از جلوی سراین لایه ها را جدا می کنید بدین ترتیب از تیزی گوش تا تیزی گوش از جلوی سر فرق باز کرده و این لایه را جدا می کنید. از انتهای تیزی یک گوش یک لایه جدا کرده و این لایه را به سه قسمت مساوی تقسیم می کنیم و رج اول را یک بافت ساده می زنیم. سپس از جلوی صورت یک رج جدا کرده به لایه ی وسط اضافه می کنیم و دوباره یک بافت می زنیم . همینطور فقط از جلوی سر لایه لایه مو را برداشته و به بافت اضافه می کنیم تا اینکه به انتهای گوش دیگر برسیم بعد اگر مو بلند بود ادامه ی آن را تا انتها بافت ساده می زنیم و انتهای بافت را با کش بافت محکم می کنیم. این مدل بافت هم امروزه بسیار مرسوم شده به دلیل اینکه در حین سادگی ، زیبایی خاص خودش را دارد و میتوان در جشن ها و حتی برای مراسم عقد این مدل انتخاب شود.


بافت تل


بافت پنج تایی

انواع بافت مو پنج تایی

ابتدا موها را به 5 قسمت مساوی تقسیم نمایید ؛ این مدل بافت شبیه بافت ساده است با این تفاوت که به جای سه تایی ؛ پنچ تایی موها را تقسیم می کنیم و میبافیم. اگر می خواهید بافت زیباتر و پهن‌تر نشان دادن شود آن را با دست به آرامی کمی بکشید تا دانه‌های بافت بیشتر از هم باز شوند و بافت بهتر نمایان شود. این مدل بافت برای روزمره و یا دورهمی خودمی بسیار شیک می باشد.


انواع بافت مو طنابی

این بافت به صورت دو رشته است و بدین گونه انجام می شود که لایه از مو را انتخاب کرده آن را با استفاده از انگشت اشاره به دو دسته تقسمیم کرده، سپس هر دو رشته را به یک طرف پیچانده و به صورت ضربدر از روی هم رد کرده و بعد از آن لایه ی دیگری از مو را برداشته و به یکی از رشته ها اضافه کرده و دو باره رشته ها را بر روی هم پیچانده این کار را به صورت متناوب انجام می دهید، سپس با استفاده از کش انتهای مو را محکم کنید. این مدل بافت مناسب مراسم ها از جمله تولد ، عروسی و یا حتی دورهمی دوستانه می باشد.


بافت طنابی


بافت چهارتایی مکعبی

بافت مو چهار تایی مکعبی

لایه ای از مو را از جایی که می خواهید بافت را از آنجا آغاز کنید بردارید با دست چپ مو را نگه داشته و با انگشتنان دست راست از زیر مو را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید، سه رشته را بادست چپ و یک و رشته ی سمت راست را با دست راست نگه دارید از زیر رشته ی سمت راست را بر روی اولین رشته ی سمت چپ بگذارید ، رشته ی دوم که حالا اول از سمت راست واقع شده را نیز در زیررشته ی سوم بگذارید ، حالا جای رسته ها عوض شده است مانند بافت چهارتایی پهن از سمت راست شروع به بافت از رو و از سمت چپ شروع به بافت از زیر کنید،از سمت راست لایه ای از مو را بردارید و به رشته ی سمت راست اضافه کنید و یک بافت از رو بزنید، در سمت چپ هم لایه از مو برداشته و به رشته ی سمت چپ اضافه کرده و یک بافت از زیر بزنید و تا آخر این کار را ادادمه دهید. این مدل بافت مناسب مهمانی ها و دورهمی دوستانه می باشد.


بافت مو چهار تایی پهن

این مدل بافت مانند بافت چهار تایی مکعبی می باشد با این تفاوت که موهای بافت شده را رج به رج با دست به ارامی میکشیم تا هر بافت بازتر و پهن تر دیده شود. این مدل مناسب دورهمی دوستانه ، بسته به سلیقه شما میتوان در مراسم های کوچک مثل تولد، مراسم عقد این مدل را انتخاب کرد.


بافت مو چهارتایی پهن

10 دیدگاه ها

 1. مهتاب پویا گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید بافت حصیری همون بافت فرانسوی هست؟؟

  • با سلام خیر. بافت حصیری با 4 تا 5 دسته مو انجام می شود در صورتی که بافت مو فرانسوی با سه دسته مو انجام می شود. اگر علاقه مند به یادگیری انواع بافت مو هستید می توانید در دوره های آموزش بافت مو تخصصی آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان شرکت نمایید. این دوره دارای مدرک فنی حرفه ایی ایران می باشد.

 2. مهتا نادی گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید شما بافت با حلقه هم آموزش میدیم؟؟؟

  • با سلام دوست عزیز. دردوره آموزش بافت مو بافت مو با حلقه و مهره و آویز هم آموزش داده می شود. همچنین تکنیکی در آموزش اکستنشن مو وجود داد که به اسم جلقه و نانو حلقه معروف است و دسته های موی اکستنشن با با یک حلقه به هم متصل شده که در همین حلقه با ریشه موی طبیعی شما متصل می شوند و سپس می توان هم برای بافت های رنگی هم اکستنشن و حجم مو از آن استفاده کرد.

 3. شیما گفت:

  سلام ببخشید چه میزان سرمایه لازمه تا بعد از آموزش بافت مو، آدم شروع به کار کنه؟ یعنی لازمه سرمایه اولیه مون چقدر باشه؟

  • با سلام سرمایه اولیه خاصی نیاز ندارد چون ما مراکز مجزا برای بافت مو نداریم شما پس از استخدام در آرایشگاه یا اجاره صندلی از آرایشگاه با خرید وسایل اولیه مثل شانه و برس ، اتوی مو یا ویو یا سشوار ، مواد نگه دارنده مو و حالت دهنده مو ، کش و گیره و ….. که هزینه زیادی نخواهد داشت می توانید مشغول به کار شوید.

 4. طاهرخانی گفت:

  سلام وق بخیر ببخشید در بافت مو اگر موی فرد بلند ولی کم پشت و ک حجم باشد میشود از اکستنشن مو استفاده کرد؟؟؟
  آیا موهای اکستنشن شده قابلیت باف دارند یا خیر؟؟؟

 5. ریحانه فلاح گفت:

  سلام
  طبق سر فصل فنی و حرفه ای ما چند مدل بافت باید باشیم؟؟
  اگه لطف کنید دقیق بگید ممنون میشم

  • با سلام در سرفصل های آموزش بافت مو آموزش 20 مدل بافت مو شامل موارد، بافت ساده، بافت تیغ ماهی، بافت انواع تل کف سر و کل سر ، بافت طنابی یا مارپیچ ، بافت هلندی ، بافت آبشاری ، بافت چهارتایی پهن ، بافت حصیری و همچنین آموزش بافت های ترکیبی انجام می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بستن
برگشت به بالا