لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

آرایش دانشجویی

  • چگونه یک میکاپ ساده داشته باشیم؟
  • آرایش دانشجویی چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟
  • برای انجام آرایش دانشجویی چه لوازمی نیاز است؟

این ها مواردی است که شما در مقاله “آرایش دانشجویی” آن ها را مطالعه خواهید کرد. درست است که این مقاله برای آرایش دانشجویی آماده شده است، اما می توان برای محل های دیگر از جمله محل کار نیز استفاده کرد.

نظرات خود را در مورد میکاپ دانشجویی با ما به اشتراک بگذارید.

چگونه یک میکاپ دانشجویی داشته باشیم؟

شاید دلتان بخواهد که هر روز با بهترین حالت صورت خود به دانشگاه بروید اما خوشبختانه یا متاسفانه بسیاری از دانشگاه ها در هر کشوری دارای محدودیت ها و قوانین خاص خودشان هستند. اما باز هم میتوانید که یک پوست یکدست و بی عیب و نقص در دانشگاه داشته باشید و ظاهری طبیعی برای خود بسازید. آرایش دانشجویی یک گریم کامل نیست اما می توانید با یک میکاپ طبیعی به صورت خود طراوت ببخشید. قبل از هرگونه میکاپی کل صورت خود را بشویید و بعد مرطوب کننده بزنید و از یک کرم پودر طبیعی استفاده کنید و سایه های رنگی روی صورت خود بیاندازید و سپس کمی به لب ها و چشم ها برسید.

بخش اول: تمیز کردن و مرطوب کردن صورت

صورت خود را با یک پاک کننده بشویید

هر زمانی که قصد انجام میکاپ را داشتید، با یک پاک کننده صورت خود را بشویید. از آب ولرم، نه داغ و یک پاک کننده معمولی برای تمیز کردن صورت خود استفاده کنید و با استفاده از انگشت به کل صورتتان با حرکات دایره ای شکل مرطوب کننده بزنید و سپس پاک کننده را با دقت بشویید.

همچنین می توانید از یک پاک کننده حاوی لایه بردار نیز استفاده کنید؛ البته مراقب باشید که بیش از دو بار در هفته لایه برداری انجام ندهید. بعد از شستن به آرامی با یک حوله نازک صورت خود را خشک کنید.

مطلب پیشنهادی: آموزش تهیه 5 ماسک لایه بردار خانگی 

نکته: حتما اطمینان حاصل کنید که از یک پاک کننده متناسب با نوع پوستتان استفاده کرده اید. مثلا اگر پوست چربی دارید، از پاک کننده حاوی سالیسیک اسید استفاده کنید و برای پوست های خشک یا حساس نیز از پاک کننده های آبرسان استفاده کنید.

برای داشتن آرایش روزانه و طبیعی کلیک کنید.

پاک کنندگی پوست

برای یکدست کردن پوستتان کمی تونر بزنید

تونرها می توانند پوست شما را یکدست کنند، چربی و خط و خطوط آن را کاهش دهند و منافذ را بپوشانند. زمانی که صورت خود را تمیز و خشک می کنید، مقداری تونر را با پد به صورت بزنید.

اگر پوستتان خشک است، از تونرهای پایه الکل دوری کنید؛ سعی کنید که از تونرهای آبرسان و رقیق با اجزایی مثل گلاب یا آلوئه ورا استفاده کنید. برای کاهش ظاهر خشک و چین و چروک از روغن درخت چای یا هر تونر گیاهی دیگری استفاده کنید.

برای جلوگیری از خشکی مرطوب کننده بزنید

بعد از استفاده از تونر، مقدار کمی مرطوب کننده به پوست بزنید که این کار به مرطوب کردن پوستتان و نرم شدن آن کمک می کند و باعث می شود که میکاپ راحت تر روی پوست شما بنشیند. از مرطوب کننده ای متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید و مرطوب کننده را با انگشت و حرکات رو به بالا به پوستتان بزنید.

همچنین می توانید از مرطوب کننده های رنگی به جای کرم پودر استفاده کنید.

بخش دوم: میکاپ طبیعی

استفاده از کرم پودر

از یک کرم پودر سبک استفاده کنید

برای اینکه رنگ و رو رفتگی پوست را بپوشانید، از یک کرم پودر مایع استفاده کنید و آن را با اسفنج به پوستتان بزنید و برای ظاهر طبیعی تر از لایه نازکی از این کرم پودر استفاده کنید.

مطمئن شوید که کرم پودر کاملا با رنگ پوست شما هماهنگ است و می توانید آن را روی چانه خود امتحان کنید.

مقدار بسیار کمی کانسیلر به زیر چشم ها و نقاط تیره پوست بزنید

اگر هر گونه لک یا تیرگی روی پوست خود دارید، مقدار بسیار کمی کانسیلر به آن بزنید و  همچنین می توانید سیاهی زیر چشم را با کانسیلر بپوشانید.

برای کانسیلر زدن، انگشت خود را ضربه ای به پوست بزنید نه اینکه آن را روی پوست بکشید.

مطلب مرتبط: روش درست استفاده از کانسیلر

اگر پوست خشکی دارید، کمی پنکک بزنید

مقدار بسیار کمی پودر شفاف می تواند براقیّت و چربی پوست شما را کاهش دهد، این پودر را به کل صورت خود بزنید تا ظاهری کاملا یکدست داشته باشید. مخصوصا روی پیشانی، بینی و چانه خود تمرکز کنید زیرا این قسمت ها بیش از هر جای دیگری چرب می شوند.

نکته: اگر پوست بیش از حد چربی دارید، از مرطوب کننده یا کرم پودر مایع خودداری کنید و فقط پودری ها را استفاده کنید.

از یک رژگونه برای ظاهر گرم تر پوست خود استفاده کنید

استفاده از رژگونه زیاد برای میکاپ دانشجویی مناسب نیست اما می توانید برای اینکه گونه های درخشانی داشته باشید، مقدار کمی رژگونه را به پوستتان بزنید. از رنگ های صورتی یا هلویی گرم یا صورتی بسیار روشن برای این قسمت استفاده کنید.

رژگونه های کرمی پوست شما را یکدست و طبیعی می کند. برای رژگونه های کرمی از انگشت و رژگونه های پودری از براش استفاده کنید.

از یک هایلایتر ملایم برای تفکیک بخش های مختلف صورت استفاده کنید

هایلایتر را می توانید به مقدار کم روی گونه ها، پیشانی و بینی خود بزنید. بهتر است که این کار را با براش انجام دهید.

از هایلایترهای بیش از حد براق و یا اکلیلی استفاده نکنید.

برای آموزش آرایش ساده و روزانه به این مقاله مراجعه کنید.

بخش سوم: میکاپ چشم ها و لب

میکاپ چشم

چگونه ابرو های خود را مدل ابرو دانشجویی درست کنیم ؟

برای اینکه ابروهای تمیز داشته باشید، کمی آن را شانه بزنید و از یک سایه یا مداد ابرو روشن تر و یا دقیقا همرنگ ابروهایتان استفاده کنید.

حتی الامکان از مداد ابرو استفاده نکنید و داخل ابرو را با سایه ابرو پر کنید تا ابروهای شما منظم و تفکیک شده باشد.

از یک سایه قهوه ای ملایم برای پلک های خود استفاده کنید

برای سایه فقط از یک سایه متمایل به قهوه ای یک یا دو درجه تیره تر از پوست طبیعی خود استفاده کنید. روی کل استخوان ابرو را با براش سایه بزنید.

همچنین می توانید گوشه داخلی چشم را با یک هایلایتر ملایم بکشید.

برای تاسیس آموزشگاه آرایشگری نیاز به دیپلم آرایشگری دارید، برای اطلاع از هزینه دیپلم آرایشگری به برگه آن مراجعه کنید.

یک لایه نازک از سایه مشکی را به خط مژه بالا بزنید

برای اینکه بیس مژه را تیره تر کنید، می توانید از یک براش زاویه دار برای خط مژه بالای پلک خود استفاده کنید و کاملا نزدیک به آن را با سایه مشکی بکشید. اگر سختتان است که با سایه این کار را انجام دهید، از یک مداد چشم خاکستری یا قهوه ای برای این کار استفاده کنید.

هرگز به گوشه های پلک کاری نداشته باشید تا ظاهر میکاپ شما طبیعی باشد. همچنین می توانید با یک رنگ خنثی برای این قسمت، چشمان خود را کشیده تر کنید.

از فر مژه و یک لایه ریمل استفاده کنید

برای باز کردن چشم ها از یک فر مژه استفاده کنید و ظاهری دراماتیک را به چهره خود ببخشید. سپس مقدار کمی ریمل را به مژه بالایی خود بزنید تا مژه ها تیره تر شوند.

هیچ ریملی به مژه های پایین خود نزنید. از ریملی استفاده کنید که کمی تیره تر مژه های خودتان باشد. مثلا اگر مژه های بلوند دارید، از ریمل قهوه ای استفاده کنید. برای مژه های تیره تر از ریمل قهوه ای متمایل به سیاه استفاده کنید.

با بالم لب و یا رژلب با رنگ خنثی، لب های خود را روشن تر کنید

آرایش لب

همه می دانیم در دانشگاه ها نمیتوان از رژلب های پررنگ برای میکاپ دانشجویی استفاده کرد. به این نکته توجه کنید که در آرایش دانشجویی ساده باید از رنگ های ملیح و ساده استفاده کنید. در نهایت مقدار کمی بالم لب را به لب هایتان بزنید که ظاهری طبیعی به لب هایتان می دهد و  این کار را از مرکز لب شروع کنید و با انگشت آن را به کناره های لب ببرید.

همچنین می توانید از یک بالم لب بدون رنگ نیز استفاده کنید تا لب های شما بدون هیچ رنگی، براق شوند.

منبع مقاله : WIKIHOW

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
چگونه پنکک بزنیم
آموزش گریم و میکاپ
چگونه پنکک بزنیم؟

مراحل زدن پنکک روی پوست پنکک می‌تواند به محو کردن نقص‌های پوست شما کمک کند و پوست را بی عیب و نقص نشان دهد. پنکک

چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟
آموزش گریم و میکاپ
چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟

کانسیلر چیست؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده است. کانسیلر، شبیه یک پاک کننده جادویی در آرایش عمل می‌کند و باعث

بند انداختن ابرو
آموزش اصلاح و ابرو
بند انداختن ابرو

بند انداختن ابرو چیست و به چه صورت انجام می شود؟ آموزش بند انداختن ابرو به صورت گام به گام بهترین شیوه برای بند انداختن

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.