رنگساژ مو

رنگساژ

آشنایی با رنگساژ مو

وقتی موهایتان را دکلره یا مش می‌کنید، پس از گذشت دو ماه کیفیت رنگ مو کم شده و مثل روزهای اول مو برق نمی‌زند و نرمی مو از بین می‌رود. برای خوش‌رنگ شدن و نرمی مو از رنگساژ استفاده می شود. با رنگساژ، مو دوباره کراتینه شده و وزی و خشکی مو از بین می‌رود. موقع رنگساژ رنگ مدت زیادی روی مو نمی‌ماند پس به مو‌هایتان آسیب نمی‌رسد نگران دوباره رنگ کردن و آسیب دیدن موهایتان نباشید. در رنگساژ مو می‌توانید از پایه رنگ‌های متفاوت استفاده کنید تکرار رنگ قبلی الزامی نیست، رنگساژمو برای تنوع رنگ موهایتان خوب است.

طریقه رنگساژ کردن مو

رنگساژ مو

 

 • در ظرفی با توجه به حجم و بلندی مو رنگ دلخواه (از بیس رنگ‌های متفاوت استفاده کنید) را با اکسیدان ترکیب کنید تا مواد یکدست شود. مقدار اکسیدان و رنگ باید مساوی باشد. می‌توانید در ترکیب رنگ و اکسیدان از شامپوی نرم‌کننده نیز استفاده کنید.
 • مواد ترکیب‌شده را مانند شامپو به موهایتان بمالید و خوب ماساژ دهید، پس از گذشت 10 دقیقه رنگ موهایتان را چک کنید اگر به رنگ دلخواهتان رسیده باشد، با آب موهایتان را بشویید. اگر کل موهایتان دکلره نباشد اجازه دهید ترکیب رنگساژ 25 دقیقه روی موهایتان بماند.
 • بعد از رنگساژ کردن موهایتان از شامپوی مخصوص موهای رنگ‌شده و ماسک مخصوص موهای رنگ استفاده کنید. هفته ای یکبار قبل از حمام با روغن زیتون یا سس مایونز موهایتان را ماساژ دهید.

واریاسیون و رنگساژ

 • واریاسون رنگ مویی است که برای سایه زدن موهای رنگ شده و از بین بردن زردی و قرمزی مو استفاده می شود. اگر می خواهید رنگ موهایتان فانتزی شود در ترکیب رنگساژمو به جای رنگ از واریاسیون استفاده کنید. استفاده از واریاسیون به رنگ مو زیبایی خاصی می دهد ولی عمر رنگ موی فانتزی کم است.
 • اگر ریشه موهایتان رنگ شده است رشد ریشه ندارید، ابتدا موهایتان را شسته و با توجه به حجم و بلندی مو مقداری واریاسیون را با مقدار مساوی اکسیدان و شامپو نرم کننده ترکیب کنید و روی موهای خیس مانند شامپو بگذارید و پس از 20 دقیقه بشویید.
 • اگر موهایتان مش یا دکلره است واریاسیون را فقط با شامپو ترکیب کرده و رنگساژ کنید که به موهایتان آسیب نرسد.
 • در صورتی که ریشه موهایتان رشد کرده و رنگ نداشته باشد واریاسیون را با رنگ دلخواهتان ترکیب کنید و به ریشه موهایتان که خشک است بمالید، و پس از 45 دقیقه موهایتان را شانه کنید و بشویید.

دوره های آموزشی رنگ مو در آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

10 دیدگاه ها

 1. لیلا کتابی گفت:

  وای چقد مطالبتون عالیه ممنونم بابت این اطلاعات خوبتون.

  چطور میتونم تو دوره هاتون شرکت کنم

 2. قدیری گفت:

  در رنگساژ از رنگ مو استفاده می شود یا واریاسیون ؟

  • در رنگساژ از ترکیب رنگ موی رقیق شده و ضعیف استفاده می شود و ممکن است در این ترکیب رنگ از واریاسیون هم استفاده شود اما واریاسیون به تنهایی ماندگاری نخواهد داشت.

 3. محسنی گفت:

  برای موهای دکلره یا مش نشده هم از رنگ ساژ استفاده می شود ؟

  • رنگساژ مو چون از ترکیب ضعیف و رقیق رنگ مو استفاده میکند و مدت زمان کمی بر روی موهای مرطوب قرار می گیرد ، باعث تغییر رنگ موهای دکلره و مش نشده که به پایه نرسیده اند نخواهد شد . برای همین است که در انواع روش های مش و بالیاژ از رنگ ساژ برای تمدید رنگ استفاده می شود تا فقط لایت های روشن مو تمدید رنگ شوند و موهای تیره رنگ پس زمینه خود را حفظ کنند تا جلوه و زیبایی های لایت ها حفظ شوند

 4. خبیری گفت:

  دوام و ماندگاری رنگساژ چقدر است ؟

  • دوام رنگساژ کلا زیاد نیست چون از ترکیب رنگ موی ضعیف شده استفاده میکند و مدت کمتری نسبت به رنگ کردن مو بر روی موها قرار میگیرد. میتوان حدودا بسته به نحوه شستو و نگه داری موهای رنگ شده بین 15 روز تا یک ماه باشد.

 5. شراری گفت:

  آیا رنگساژ کردن مو باعث آسیب رسیدن و سوختگی هم می شود؟

  • کلیه مواد مورد استفاده در رنگ کردن مو از مواد شیمیایی هستند و به مرور باعث خشکی و آسیب دیدگی به موها میشوند اما در کل چون رنگساژ از مواد ترکیب رنگ مو رقیق تری استفاده میکند و بر روی موهای 70 درصد مرطوب گذاشته می شود و مدت زمان کوتاهی بر روی مو هست نسبت به سایر روش های رنگ کردن مو آسیب کمتری به موها می رساند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بستن
برگشت به بالا