واریاسیون چیست؟

واریاسیون

واریاسیون

واریاسیون یا نیترولایزرها رنگ موی غلیظ، قوی و خالص هستند. همچنین برای زیبایی رنگ مو استفاده می شود. استفاده بیش از اندازه آن در ترکیب رنگ موی اصلی، رنگ دلخواه تان را خنثی می کند.

مزایای استفاده از واریاسیون ها

واریاسیونها دارای یک پیگمنت رنگی خاص به رنگ های قرمز، زیتونی، آبی، طلایی، خاکستری و بنفش هستند که با برخی از رنگ های اصلی ترکیب می شوند تا رنگ زردی، قرمزی و نارنجی مو را خنثی کنند.

یکی دیگر از کاربردهای واریاسیونها رساندن رنگ مو به بیس مورد نظر می باشد. یک تا دو سانت واریاسیون رنگ دلخواه تان را با سه قاشق اکسیدان مخلوط کنید و روی موی های خیس خود بگذارید و پس از بیست دقیقه بشویید. برای شفاف شدن رنگ موها می توانید از دو قطره شامپو نیز استفاده کنید.

برای رنگساژ موهای دکلره شده می توانید از واریاسیون استفاده کنید. همچنین برای جلوگیری از آسیب دیدن مو، واریاسیون را با کمی شامپو مخلوط کنید و روی موهای خیس خود بگذارید.

برای رنگ کردن ریشه موهای دکلره و رنگ شده نیز می توانید از واریاسیون استفاده کنید. آن را با رنگ مورد نظر خود ترکیب کنید و بر ریشه موی خشک بگذارید و بعد از ۳۰ الی ۴۵ دقیقه موها را شانه زده وپس از ده دقیقه بشویید.

” واریاسیونها بدلیل تن سردی که دارند، نمی توانید با رنگ هایی که تن گرم مثل شرابی یا مسی دارند ترکیب کنید. واریاسیونها فقط تناژ گرم رنگ را خنثی می کنند. ”

واریاسیون

 

آشنایی با رنگ های گرم و رنگ های سرد

رنگ های گرم، رنگ مو ها را شفاف می کنند.

 • N: رنگ های طبیعی
 • R: رنگ های شرابی و قرمز
 • K: رنگ های قهوه ای مایل به قرمز
 • COPPER: رنگ فندقی و مسی
 • VIOLET: رنگ های بنفش

رنگ های سرد، رنگ مو ها را مات می کنند.

 • C: رنگ موی دودی
 • M: رنگ موی زیتونی
 • A: رنگ موی خاکستری

فرمول ترکیب واریاسیون ها در رنگ اصلی

پس از انتخاب رنگ مورد نظر از کاتولوگ رنگ مو، (هر برند خاصی که استفاده میکنید) رنگ و شماره واریاسیون مناسب رنگ موی اصلی خود را انتخاب کنید. همیشه شماره رنگ موی اصلی را از عدد 12 کم کنید. برای مثال اگر شماره رنگ موی اصلی 8 باشد، عدد 8 را از عدد 12 کم کرده و 4 سانت واریاسیون به ترکیب رنگ مو اصلی خود اضافه کنید.

ترکیب بندی واریاسیون ها

 • واریاسیونهای قرمز، تناژ سبز مو را خنثی و واریاسیونهای سبز، تناژ قرمز رنگ مو را خنثی می کند. واریاسیونهای قرمز را با رنگ موی سبز مثل زیتونی و برعکس ترکیب نکنید.
 • واریاسیونهای زرد به رنگ اصلی مو تناژ طلایی میدهد. اگر بخواهید به رنگ مو تناژ طلایی بدهید این واریاسیون را می توانید با همه رنگ ها و رنگساژها ترکیب کنید.
 • واریاسیونهای نقره ای موها را براق میکند و تناژ زردی مو را از بین میبرد.
 • واریاسیونهای آبی تناژ نارنجی رنگ مو را خنثی می کند.

دوره های آموزشی رنگ مو در آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

8 دیدگاه ها

 1. شراره امیری گفت:

  برای ماندگاری واریاسیون فقط باید موهامونو با نرم کننده بشوریم ؟ اینجوری نمیشه که همیشه موها کثیف میمونه

  • خیر . این باور بسیار غلط است که باید موهای رنگ شده را کلا با نرم کننده بشورید . فقط تا سه روز بعد از رنگ کردن مو ، چون پولک های مو باز است از شامپو استفاده می شود تا رنگ از موها شسته نشود بعد از 3 روز بهتره از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کرد. استفاده زیاد از نرم کننده باعث ریزش موهای سر و افزایش چربی سر می شود.

 2. الهام انصاری گفت:

  آیا فقط از واریاسیون خالی می توان برای رنگ مو استفاده کرد ؟ یعنی اصلا رنگ مو نزد . واریاسیون را با اکسیدان مخلوط کرد

  • مکمل واریاسیون در ترکیب رنگ مو اکسیدان است و شکی در آن نیست . هرچند از واریاسیون خالی در رنگ های فانتزی در پایه های رنگ موی بسیار روشن استفاده می شود اما مانند شامپو رنگ ماندگاری بسیار کمی نسبت به رنگ مو داردو ممکن است بعد از یک تا دو ماه کلا رنگ آن از موها پاک شود.

 3. سمیرا شهبازی گفت:

  آیا استفاده زیاد از واریاسیون باعث سوختگی مو می شود؟

  • خیر واریاسیون از ترکیبات ضعیف مواد شیمیایی رنگ مو بهره برده است و آسیب رسانی کمتری به موها نسبت به رنگ مو و دکلره دارد. اما به هر حال واریاسیون نیز جز رنگ های شیمیایی است و درصد کمی آسیب رسانی به مو را دارد

 4. مهناز آهنگران گفت:

  سلام من موهامو شرابی کردم از واریاسیون قرمز و بنفش استفاده کردم خیلی خوب شده. میتونم کاری کنم ماندگاریش بیشتر بشه ؟

  • بله شما باید از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده حاوی نرم کننده استفاده کنید ، حتی شامپوهای مخصوص موهای قرمز رنگ وجود دارد که میتوانید برای ماندگاری بییشتر از این شامپو ها استفاده کنید. همچنین هنگام شستشوی موها از آب بسیار گرم استفاده نکنید چرا که حرارت بالای آب در شستشوی موها باعث از بین رفتن ترکیب رنگ مو و افزایش چربی پوست سر می شود. از استفاده زیاد از انوی مو و براشینگ پرهیز کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بستن
برگشت به بالا